Zaterdagafdeling Leerdam Sport moest verdwijnen Vlaardingen straft fouten Naaldwijk af Met een Bankgirorekening èn zo'n praktische opbergmap van uw spaarbank NUTSSPAARBANK Voordat u het aangiftebiljet inkomstenbelasting invult Topclubs in vierde klas A dichter bij elkaar DSVP laat kans op zege liggen Doelpunten troef in oefenduels regelt U al uw geldzaken op de gemakkelijkste manier.- uw salaris of pensioen uw betaalcheques en eurocheques uw (ook en vooral uw periodieke) betalingen uw spaarplannen, vooral met systeemsparen puur gemakkelijk! I NDAG 27 FEBRUARI 1978 door Andries Trouwborst LEERDAM De zaterdagaf deling van Leerdam Sport is het bos ingestuurd. Deze sec tie, die met vijf elftallen aan de competities deelneemt, zal per 1 juli aanstaande niet meer bestaan. Zo maar weg gevaagd omdat bestuursle den en anderen die tak niet pruimden. Er werd op bruuske wijze een streep gehaald door een twintig jaar bestaand onderdeel. In de Lin- gestad hebben tegenstanders van de zaterdagformatie, tijdens een extra algemene vergadering maar een simpel aantal uren nodig gehad om de groep uit de vereniging te sabelen en het curieuze voornemen uit te voeren. Toen het op de stem ming aankwam, bleek het verschei den een dubbeltje op zijn kant. Er gaven 232 leden acte de présence. Met een uiterst krappe voorsprong van zes. stemmen werd het be stuursvoorstel gefiatteerd. Met 119 voorstemmers voor opheffing en 113 leden die wensten dat de zater dagafdeling zou blijven voortbe staan. Bij die 119 waren zeven be stuursleden. Het negen man tellende bestuur. zonder ook maar één vertegen woordiger van de zaterdagbrigade, had getracht de voorstanders van de treurige finale, via een brief, al bij voorbaat rijp te maken om de vesting te bestormen. In dat lange epistel, dat zelfbe schikking voor de zaterdagama teurs eigenlijk al bij voorhand uit sloot. stond onder meer: „Het zal u waarschijnlijk bekend zijn. dat het bestuur heeft besloten aan de le denvergadering voor te stellen om met ingang van 1 juli 1978 de afde ling zaterdagvoetbal op te heffen. Reeds meerdere jaren constateert men in de vereniging een groeiende ontwikkeling die er toe leidt, dat zo langzamerhand binnen de voetbal vereniging Leerdam Sport '55, twee aparte verenigingen zijn ontstaan, te weten een groep die de afdeling zondag aanhangt en een ander deel dat uitsluitend wenst op te komen voor de belangen van het zaterdag voetbal. Naarmate de afdeling za terdagvoetbal is gegroeid, zijn deze tegenstellingen steeds duidelijker aan het licht gekomen. In brede kringen bemerkt men het ongenoegen over dit verder uit el kaar groeien, met als gevolg dat de sfeer binnen en het enthousiasme voor de vereniging dalende is. In dit verband is het, naar de mening van het bestuur, deels te verklaren waarom de bereidheid van de leden om de noodzakelijke werkzaamhe den, die op ons sportcomplex te verrichten zijn om de voetbalsport te kunnen beoefenen, zo minimaal is. Het verkrijgen van bestuurs- en commissieleden, elftalleiders enzo voorts, ondervindt eveneens moei lijkheden door de bestaande situa tie, terwijl het bekend is dat be paalde bestuurs- en commissiele den als gevolg van de verslechterde sfeer in de vereniging, hebben be dankt voor de functie. Meerdere malen is het bestuur geconfron teerd met een verregaande aparte opstelling van zowel de zaterdag- als zondagafdeling, waarbij onder andere als voorbeeld kan worden aangehaald het willen organiseren van aparte feestavonden, dit on danks de wens van het bestuur dat men in één vereniging ook één ge zamenlijke feestavond dient te houden Zo gaat het negatieve pleidooi nog even door. Een merkwaardige uitspraak vin den we: Anderzijds is het on derhoudt aan terreinen en gebou wen in een stadium gekomen, waardoor jaarlijks grote bedragen nodig zullen zijn om het geheel in redelijke staat te houden. Een en ander betekent echter dat in deze situatie noodzakelijke onderhouds werkzaamheden óf zullen worden opgedragen aan derden, óf moeten worden uitgevoerd door één of meerdere in dienst te nemen be taalde krachten. Voor welke vorm ook zal worden gekozen, in ieder geval zal de post onderhoud jaar lijks met ongeveer 40.000 gulden stijgen. Dit bedrag zal dus, voor zover mogelijk, moeten worden ge vonden in besnoeiingen op de uit gaven. Wij hebben berekend, dat bij opheffing van de afdeling zater dagvoetbal 25.000 gulden bespaard zal kunnen worden. Daartegenover moet worden vastgesteld dat het kantinebezoek zal dalen op zater dag. Het sportcomplex is dan uit sluitend door de jeugd in gebruik. Met als gevolg een lagere omzet." We vinden de uiteenzetting een zwak stuk. Tussen de regels door geeft het bestuur, als opsteller van het verhaal, ongewild toe te hebben gefaald in de pogingen tot een gun stiger werksfeer te komen Het is zonder meer duidelijk dat het be stuur niet in staat is gebleken over koepelend te regeren. Het wil er bij ons niet in dat de tegenstellingen onoverbrugbaar waren. Waarom zou in de glasstad dat samengaan van twee afdelingen niet lukken wanneer het elders wel in een uit stekende harmonie gaat. Het komt ons voor dat de onverdraagzaam heid niet zo groot is dat het tot deze opgelegde breuk moest komen. Door de uitstoting is het doodvon nis wat Leerdam Sport betreft voor de zaterdagvoetballers getekend Dat beangstigende stuklopen bleek een aantal jaren geleden nog niet te voorzien hoewel voorzitter Vermeij ons vertelde dat de sfeer reeds geruime tijd vertroebeld is. Leerdam Sport, destijds druk bezig met de opbóUw van een Jaar of zes geleden geopend nieuw complex aan de Palmalaan, zwoegde als een saamhorige familie om het sport domein tot één der mooiste van Nederland te maken. We herinne ren ons nog de geldthermometer die maandelijks in het clubblad werd afgedrukt. Het bedrag, lang niet kinderachtig, vloog omhoog. Mede door de gulle gevers en een verregaande zelfwerkzaamheid werd de glorieuze nieuwbouw een feit. Een fraai, kloek geheel en van het domicilie maken bijvoorbeeld de KNVB voor wedstrijden tussen vertegenwoordigende elftallen en het Nederlands Militair team, graag gebruik. Daar hebben de za terdagvoetballers mede aan bijge dragen. En wat de financiële tekor ten betreft, wanneer Leerdam Sport ook de zondagafdeling op heft zijn er helemaal geen nadelige saldo's, doch ook geen voetballers meer. De zaterdagvoetballers van Leerdam Sport staan nu zonder club. Het is natuurlijk belachelijk om te zeggen. „Dan gaan ze maar op zondae voetballen." Misschien is er een uitwijkmoge lijkheid naar LRC. As peren, Heu- kelum. Hei- en Boeicop of Gorin- chem. Het is ook mogelijk dat de nu geïsoleerde zaterdagvoetballers tot de oprichting van een nieuwe club besluiten. Doch wat moet een kersverse formatie met wel veel goede wil, maar zonder veld. Zon der financiën en wat dies meer zij. Juist in Leerdam waar het toch al zo moeilijk lijkt ruimte en geld vrij te maken. Bij LRC weten ze daar over mee te praten. Een nieuwe zaterdagclub geeft nog meer ver snippering en nog meer problemen. Een dwaze situatie. Gehoopt kan slechts worden op een terugdraaien van dit overhaaste, ingrijpende be sluit. Wanner de gemoederen zijn afgekoeld en alle trieste gevolgen van deze inderhaast doorgevoerde scheiding verstandig op een rij zijn gezet, moeten de tegenstelligen, die zozeer uiteenliepen, toch worden begraven. Daar zullen de weder zijdse partijen, wanneer zij de Leer- damse voetbalbelangen in het oog houden, als verstandige mensen geen moeite mee moeten hebben. Want ook de uitslag van de stem ming geeft te denken. Die wijst op een hardnekkig verzet waarbij de meerderheid die de amputatie wenst procentsgewijs tegenvalt. Dan zijn er veel leden, bijna 700, niet ter vergadering verschenen. Zij toonden derhalve geen inte resse. -UITSLAGEN Reserves WIST II SA De Zwerver* 2-fUjruburpe Boyi 2 SI lO 888 3-Roomburg 3 1-1 IC Spint J Hw itnsóm 3 M If: SHO ««choUuifMn 2 3-0 Afdeling Den Haag KMD-Wouenatr 2-2. Ornu-Ouinoord 3-1. Naoonoi* NrderUnóerveVOW 12. Oon*-Noot SA: 8ML 46-RC «Mlsdorp 2-1 ZR: Quick 9tep*-N8EM SA Vriendschappelijk door Henk Smit VLAARDINGENHet afstraffen van fouten in de Naaldwijkse verdediging, wat geluk en een brok routine hebben Vlaardingen beide punten opgeleverd. De gasten lieten de mogelijkheid onbenut om in de vierde klas A op gelijke hoogte met koploper Die Haghe te komen. Vlaardingen naderde de Hagenaars tot op een punt en delen nu de tweede plaats met een verrassend goed draaiend Monster. Voor Vlaardingen betekent deze overwinning die de topclubs dichter bij elkaar bracht een bestendiging van het herstel na de degradatie uit derde klas. Immers in een nek- m-nek race wisten de Vlaardingers rig seizoen nog Juist een beslis- igswedstrijd tegen Spirit te force- n. Alsof dat niet genoeg was werd deze beslissing na verlenging met Van een onzer verslaggevers DEN HAAG DSVP heeft tegen Semper Altius voor rust de kans op een zege volledig laten liggen. De Pijnackers, die verrassend sterk voor de dag kwamen, hadden In die periode een voorsprong moeten ne men, maar de scoringsmogelijkhe- den bleven onbenut. Nadat eerst Cees van Loon en Ben Koster twee dotten van kansen had den vermorst, liet Gé Kunst na ruim een half uur de beste mogelijkheid liggen. De door scheidsrechter Bak ker toegekende strafschop werd door Kunst evenwel te zacht inge schoten, waardoor invaller-doelman Peter Boer simpel kon redden. In de tweede helft zakte DSVP ver weg, maar Semper Altlus verzuimde het initiatief over te nemen. De Ha genaars kwamen niet verder dan een kopbal van Marius Jochemsen, die tegen de lat belandde. Er waren 150 toeschouwers. Unicum SEV JAC svow DSVP 15-27 DEVJO 15-20 Semper Alt. 15-17 De Sleutels 15-17 Rohda 14-15 Hazers B 15-15 Zevenhoven 15-15 14-13 14-12 15- 9 een stand 3-1 voor Spirit pas werke lijkheid. Enkele spelers verdwenen uit de basis: good-old Joop de Heer, Jan Rietveld (naar NSVV) en tot ieders verbazing topscorer Eddy Seymour naar het derde team van de Vlaardingers. Een terugval aan het einde van de zo dramatische compe titie is Seymour nog steeds niet te boven. Trainer Wim Koppelaar, ook vol gend jaar weer bij Vlaardingen ge contracteerd, werkt dan ook nage noeg met dezelfde spelers aangevuld met Ger Karnaat, Han van Leeuwen en Jos van der Windt. Om het spits- probleem op te lossen is Theo Jan sen uit de verdediging gehaald. Eer der had Wim Koppelaar dit met Her man Hoogerboord geprobeerd die als linksbuiten vaak voor onver wachte acties kan zorgen. Toph lig gen hier de meeste zorgen, want de snelle Ron Bongers is in wezen een echte spitsspeler, terwijl zijn broer Chris zich als toekomstig talent pre senteert. Bij Naaldwijk is onder leiding van trainer Henk Denkers (hij gaat ook volgend jaar door met zijn werk bij Naaldwijk) een opleving in de pres taties en sfeer tot stand gekomen. Naaldwijk wist zich twee seizoenen geleden in de laatste wedstrijd nog net te behoeden voor afdalen naar de afdeling. Het gevolg was dat Den kers het roer van StrSter overnam en furieus aan de conditie ging werken. Een vierde plaats was het resultaat en het heeft er alle schijn van dat dit seizoen een continuering inhoudt. Bij een constantere vorm lijkt een beter resultaat haalbaar. Toch zullen met name in de verdedi ging bij Naaldwijk zich enige per soonlijkheden moeten aandienen. zoals Toon Verbeek dat op het mid denveld demonstreert en Aad Otto in de spits. Daal Lievaart lijkt hier voor de aangewezen persoon, maar dan moet hij zich agressiever opstel len en zijn te laconieke houding als keeper later varen. Onnodig worden problemen veroorzaakt in plaats dat hij de harde werkers van de laatste linie tot steun is. Jammer was dat de jeugdige inval ler, de a-junior Peter Hofland (voor de geschorste aanvoerder Don Hol man), een vroeg maar wat ongeluk kig opgelopen achterstand van 1-0 inluidde. Hofland meende zo als bij de junioren de bal eerst aan te ne men en dan naar Lievaart te tran sporteren. De bal glipte onder zijn voet door en de daarvoor opgestelde Hoogerboord bedacht zich geen mo ment (1-0). Een minuut voor het rustsignaai van de overal aanwezige scheidsrechter Doelman was er een communicatie-stoornis tussen doel man Lievaart en niet geheel overtui gende spitsspeler Dick Vogelaar die in eerste instantie door de opgeruk te verdediger Jan van der Mark was omspeeld, maar zich al herstellende toch vergiste door de bal niet comer of uit te schieten. Jan van der Mark strafte dit doeltreffend af (2-0). Gezien het spelbeeld een florissant uitgangspunt en naar later bleek een veilige voorsprong. Er was eer der sprake van een gelijkopgaande strijd met goed voetbal, gepaard gaand met een groot aantal kansen. Na een goede combinatie van Ron Bongers en Theo Jansen moest Daal Lievaart al handelend optreden. Terwijl aan de andere kant Toon Verbeek zo'n drietal effectvolle cor ners in de doelmond liet neerkomen om maar niet te spreken van zijn vrije trap die uitstekend door doel- Kttwijk Noortwljk 2 3. Quick Boy*-PP8C 4 0 Huil*TVRCL 2-2 Rwruburjp* Boy»-Zw*)uwen 5-4. Nieuw Letterland-De AJbU* 4-2. 'i-Oravcn- ;and*e 8V Vttecs* Delft 3-1. NEO'2^RWH 11. 888-Zwart WK IS 3 3. Lyra ExceUlor M CM) SV35-TOOR 2-0. Ventura SporVNSW 2-3. MaA*dtj*«VTTT O-O DOTCVWHS 2 3. VQri. venuade-SplrK 8C Voorne-ZBVH 5-3. Raxen burg-MWTJ 1-0. DflO ExceUlor P 7 2. Helften- oord-Hoogvliet 5-2. Hoekse Boys-Capelle 3-1. Die Haghe-BCV 5-2. Mon*t*r-8unllght 0-0. ARC-8V0W Al. WNC-8parta 30 2-2, Loosdu» n en-Koudekerk 1-1, Schevenlngro-Phoentx 1-2. DEVJO-8VOEB 1-1, NTVV-Unlcum 4-7 Van onze sportredactie ROTTERDAM In de negen oefen wedstrijden. waarij eerste-klasserp waren betrokken, weid driftig ge scoord. Er werden 39 doelpunten gemaakt, wat neerkomt op een ge middelde van ruim vier goals per wedstrijd. De hoogste produktivi teil werd gehaaid in het duel Rijns- burgse Boys-Zwaluwen, met een uit slag van 5-4. 75 Maarten Ketzerwaard 4- Beide ploegen legden bet accent volledig op de aanval, waardoor een aantrekkelijk en produk- Uef duel ontstond Herman Hoogerboord van Vlaardingen straft het foutje van a-junior Peter Hofland doeltreffend af (1- 0). Arie van de Bos en Ron Dijkshoorn volgen dit mer argus ogen. man Bos op de vuisten werd geno men. Dick Vogelaar en Aad Otto hadden zondermeer pech dat hun kopstoten niet met een doelpunt beloond werden. Paal en lat kwa men Vlaardingen te hulp. Boven dien was in beide gevallen keeper Dick Bos die het gevaar uiteindelijk keerde. De wisselende en daardoor aantrek kelijke strijd leverde voor Vlaardin gen een tweetal kansen op: Theo Jansen kopte na aangeven van Ron Bongers hoog over, en Hoogerboord schoot na voorbereidend werk van Karei van der Mark het zwerk aan flarden Na rust viel Naaldwijk wel aan. Het resulteerde in een doelpunt van Arie van de Bos (2-1) en een wegdraaien de vrije trap van Toon Verbeek. Tijd was er genoeg om Vlaardingen on der druk te zetten. Het zware veld, het op eigen speelhelft zich terug trekken van de kant van Vlaardin gen en het gemis aan agressie bij Naaldwijk deden de tweede helft tot teleurstellend bestempelen. Henk Boers, spitsspeler van Naald wijk. werd ter observatie naar het VMeMe Delft >-■ (M). I Oert-Jan der Wel i-o. 57. Mart Veltman 2-0. 70 Oert-Jan ran Oer Wel 3-0,50 Ruud van der Lee 3-1 Het aanvakwerk bij VMeaae Delft Uep over te veel «ehljven. Bovendien werden veel kaneen gemlat Zo liet Peter van der Meer een strafschop onbenut Quirt Boyv-PPSC *4 (14). 15 Lousem Mouter 1-0; 46 Cee* van Rooyen 2-0. 40 Haw van Duin 3-0. 61 Lourena Mouter 4-0 Hoewel PP6C goed voor de dag kwam. Maagden de Schiedammers er nu niet la. een eersteklasser Ie verslaan Kacwljfc-Heeedwljb M <4JV 20 Keea Karaten* 0-1. 34 Wtn> Haaannr*. |-|, wuiera Bo tert 1-2. 36 Kan* Westgeeet 13,57 Amertk van Duljvenvoord* 3-3 Noordwtjk waa voor nut Merker. maar Katwijk kwam in de tweede helft goed terug. Nuiien-BCL 2-2 <M>. Daal Brandt 0-1, Dlck Krul mer l-l, Rob de O root 2». Leo Holl 2-2 Leuk duel met juiste ulUlag ziekenhuis gebracht, nadat hij in botsing met doelman Dick Bos was gekomen. Gelukkig mocht hij na onderzoek naar huis, maar een zwa re bloeduitstorting in een rugspier weerhoudt hem van werk en spelen. VLAARDINGEN-NAALDWIJK 2-1 (2-4). 14 Herman Hoogerboord 1-0.44. Jan van der Mark 2-0. 50. Arie van de Bos 2-1. Scheidsrechter: Doelman. Toeschouwers: 150. VLAARDINGEN: Bos K van der Mark. 8. Jansen. J. van der Mark. Karnaat (Westenberg!; Van der Windt, K. van der Mark. Van Leeuwen, R. Bongers, T. Jansen IC. Bongers). Hooger boord. NAALDWIJK: Lievaart; Hofland (Bakkerl. Dijkshoorn. L. van de Bo*. Wever; A. van de Bos. Verbeek. P. Voogt; Vogelaar. Boen (L. Voogt), Otto. Die Haghe Monster Vlaardingen Naaldwijk Loosduinen Scheven. 15-21 Hill.berg 15-20 RandsLSp 15-20 TeWerve 15-19 Hoekse B. 15-18 TSB 14-14 HP8V 14-12 15-12 15-12 15-10 15-10 15-10 Programma VIERDE KLASSE A Zaterdag: Hillegersberg-Schevenlngen VIERDE KLASSE b Zaterdag: Hazerswoudse Boys-SVOW VIERDE KLASSE C Zaterdag: Hermandad-Lombardijen VIERDE KLASSE D Zaterdag: Phoenlx-Haaften. Deze fraaie opbergmap vormt 'n complete privé-boekhouding. voor uw rekeningafschriften en alle andere bankpapieren. Open zo'n bankgirorekening bij de Voordat u de vragen beantwoordt van het aangiftebiljet inkomstenbelasting leest u eerst de meegezonden toelichting Hebt u een bijzonder probleem waarop deze toelichting geen antwoord geeft, dan kunt u terecht bij de inspecties der directe belastingen. Daar liggen de volgende folders voor u klaar: - De belasting en uw kosten - Bestaat uw inkomen uit (vrijwel) alleen A.O.W. of AWW? -Als u 65 jaar wordt - Hoe werkt de fiscale oudedags- reserve voor zelfstandigen? - Hoe berekent u uw inkomstenbelasting? 4 - De belasting en uw buitengewone lasten - Welke belastingen betaalt de buitenlandse werk nemer in Nederland? (10 talen). U kunt ook mondeling inlichtingen inwinnen bij de inspecties. Inspectie der directe belastingen te LEIDEN, 2e afdeling Stationsplein 7 tel. 071 -145444 kantooruren: 8.15 -12-00 uur en van 13.00 - 16.00 uur. Tevens zal voor het verstrekken van inlichtingen zitting worden gehouden te Ueee, Gemeentehuis: op 6 en 13 maart 1978 j- Lisee, Eikenhorst. Eikenlaan 2; op 20 maart 1978. Noordwijk, Gemeentehuis; op 3, 10. 17 en 31 maart 1978. Katwijk, Sporthal Cleijn Duin. Stadhoudersdreef 1 op 8. 15. 22 en 29 maart 1978 Noordw ijkerhout. Gemeentehuis, op 8. 15 en 22 maart 1978. Rijneburg, Gemeentehuis, op 6, 13 en 20 maart 1978 Hittegom, aid Bevolking. Holstraat 49 (voormakg Badhuis), op 9. 16. 23 en 30 maart 1978 Sassenheim, Gemeentehuis: op 7. 14. 21 en 28 maart 1978 Voorhout Gemeentehuis, op 7 en 14 maart 1978 Telkens ven 9.00 - 12PO uur vjil I I I I I I I I .- I I I I I I I I I I I I I I I I

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 15