ARGENTINIË-DAG' OP 28 APRIL Ajax weer onberekenbaar Tweede zege voor Telstar Teleurstellende come-back Steun voor boycot neemt toe Winnend Go Ahead veel te goed voor eerste divisie Tegen streekgenoot Haarlem Ondanks hard werken van Dick Nanninga Supporters vernielen treinen t ?w: ir MAANDAG 27 FEBRUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet P11-RH12 PARIJS De organisatoren van de tegen het WK-voetbal in Argentinië gerichte boycotacties hebben tater dag in Parijs overleg gepleegd over een internationale aanpak van de taak. Behalve Bram Vermeulen en Freek de Jonge waren uit Nederland onder meer ook vertegenwoordigers van het SKAN, het Solidariteits Ko- mité Argentinië Nederland, en ver tegenwoordigers van de boycot WK- hockey aanwexig. Aan bet einde van de bijeenkomst werd een resolutie aangenomen die gestuurd tal worden aan de Raad van Europa, de Verenigde Naties, de internationale voetbalfederatie FIFA en de betrokken voetballan den. In de resolutie wordt nogmaals de nadruk gelegd op de voortduren de schendingen van de mensenrech ten in Argentinië. Het enige effectie ve antwoord, aldus de resolutie, is een boycot van dit wereldkampioen schap voetbal. Daarom wordt aan alle voetbalbonden en de regeringen van de landen waarin die bonden opereren gevraagd geen steun te ver lenen aan de Argentijnse militaire junta. Het werd in Parijs duidelijk, dat de actie vooral aanslaat in Frankrijk, Nederland, Spanje en Zweden. Er lijkt in die landen vrij veel en toene mende steun te tijn om het WK 1978 te boycotten. Maar bij voorbeeld door verkiezingen die in Nederland en Frankrijk gehouden worden, blij ken de grote politieke partijen zich niet ronduit voor een boycot uit te durven spreken, en anders toch wel zo weinig mogelijk ruchtbaarheid te geven aan officiële boycotsteun. Opmerkelijk tijdens de bijeenkomst was, dat onderling duidelijke ver schillen in actievoeren bestaan. Waar veel vertegenwoordigers voort komen uit Argentinië-comitës die al langere tijd werkzaam zijn, en na drukkelijk de verbetering van de si tuatie in Argentië op het oog heb ben, zijn Bram en Freek boycot- gericht werkzaam. Voor het Neder landse cabaretduo geldt: we zijn het eens over de situatie daar, nu komt het erop aan wat we effectief aan acties kunnen gaan voeren. Opmerkelijk was verder dat een de legatie uit West-Duitsland, de huidi ge wereldkampioen voetbal, ont brak. In West-Duitsland is nauwe lijks een boycotactie op gang geko men (met uitzondering van West- Berlijn) en het ziet er naar uit dat de steun voor zo'n actie ook zeer moei lijk te vinden zal zijn. In Parijs werd afgesproken dat op 28 april internationaal een Argentinië- dag gehouden zou worden waarbij de aandacht van het grote publiek nogmaals gevestigd wordt op de si tuatie in dat land. Voor 24 maart staan in enkele grote steden demon straties ter ondersteuning van de boycotactie op het programma. Op donderdag 2 maart praat een KNVB-delegatie met minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken over de houding van Nederland tij dens het WK-toernooi in Argentinië. Tijdens dat gesprek komen tevens de veiligheidsaspecten aan de orde. Na afloop zal de KNVB een perscom muniqué verstrekken, waarin een definitief standpunt wordt ingeno men. De KNVB beschouwt de dis cussie rond het wereldkampioen schap voetbal en de mensenrechten in Argentinië daarna als gesloten. Dit werd het Solidariteits Komité Argentinië Nederland (SKAN) in een gesprek met KNVB-bondsvoor- zitter Wim Meuleman en pr-functio- naris Hans Hamstra meegedeeld. Het gesprek verliep voor het SKAN onbevredigend. Meuleman ontken de dat het WK-toernooi door de jun ta wordt georganiseerd. Volgens de bondsvoorzitter berust de organisa tie nog altijd bij dE FIFA. Meule man noemde het een doodnormale zaak. dat de Amerikaanse reclame- multinational Burston-Marsteller door de Argentijnen is aangetrokken en ontkende dat dit bureau zich ook met niet-„sportieve" zaken bezig houdt. Hans Hamstra slaakte tegenover het SKAN de kreet dat Bram en Freek „commerciële opportunisten" zijn. Beide KNVB'ers verzekerden het SKAN dat „Nederland zich nooit en te nimmer wil en zal laten misbrui ken door de Argentijnse regering." In een reactie op het gesprek zegt het SKAN onder meer: „De organi satie mag dan bij de FIFA berusten, in de praktijk komt het er toch op neer dat de Argentijnse junta het toernooi organiseert. In financieel opzicht gaat dat over de rug van het Argentijnse volk. De inschakeling van het reclamebureau Burson-Mar- steller is er niet alleen op gericht om de WK te promoten, maar tevens om de daden van de junta te verdoeze len en investeerders voor het land aan te trekken. Het WK-voetbal is in Argentinië uitgeroepen tot een zaak van nationaal belang, waar zelfs een aparte wet voor is gemaakt." „Bovenstaande feiten worden door de KNVB ter discussie gesteld, ter wijl ze toch zwart op wit kunnen worden aangetoond. De KNVB ver schuilt zich achter de Nederlandse regering, zoals de regering zich om gekeerd achter de KNVB verschuilt. Het SKAN meent dat een onafhan kelijk en democratisch instituut als de KNVB zelf duidelijke initiatieven zou moeten ondernemen tegen hel voetballen in een dictatoriaal gere geerd land als Argentinië". De opmerking van Hamstras ten aanzien van Bram en Freek noemt het SKAN ten slotte ongepast. „Wat men opportunisme noemt. Bram en Freek verdienen hier niets aan, inte gendeel. Zij willen met hun actie bereiken dat de aandacht op de situ atie in Argentinië wordt gevestigd." Overigens deelde Meuleman het SKAN mee dat hij een uitnodiging van de burgemeester van rosaroi om daar een vakantie door te brengen, heeft afgeslagen. In een vraaggesprek voor de West- duitse radio heeft Hermann Neuber- ger zondagmorgen gezegd, dat „er geen veiligheidsproblemen meer be staan die een normaal verloop van bet WK-toernooi zouden verhinderen. Tijdens mijn laatste bezoek, half ja nuari, heb ik persoonlijk kunnen con stateren dat de gevraagde garanties door het militaire regime van Argenti nië worden nagekomen". De West- duitse voorzitter van het WK-organi- satiecomité vindt de Argentijnse vei ligheidsmaatregelen wel „vaak te op zichtig", gezien de forse wapenuitrus ting van gTOte aantallen militairen. „Maar als we terugdenken aan de tragische gebeurtenissen tijdens de Olympische Spelen van München, moeten we ons ervan rekenschap ge ven, dat extreme veiligheidsmaatre gelen een noodzaak zijn". Over de boycotacties in de verschil lende landen van West-Europa wilde Neuberger niet veel zeggen. „Zo kort voor de aanvang van het toernooi moet men de politiek scheiden van de sport". De Westduitser pleitte wel voor een verkorting in het tijdstip van aanwij zing. „De FIFA wijst nu twaalf jaar voorafgaande aan het toernooi het organiserend land aan. Dat zullen we moeten veranderen in acht. Daardoor verkrijgt de FIFA meer tijd om een grondige studie van de kandidaat-lan den te laten maken. Misschien was Argentinië dan wel niet aangewezen. Maar dan had Brazilië de organisatie gekregen. En niet een Westeuropees land, zoals wel eens werd veronder steld". door Matty Verkam man DEVENTER Ajax is dit seizoen onberekenbaar. Misschien geeft dat de club nog een sprankje hoop voor de aanstaande Europa CupKiubbel tegen het favoriete Juventus. Meer dan ooit wisselt de nog regerend kampioen goede beurten met onbegrij pelijke flaters af. Van dat laatste was zaterdagavond tegen Go Ahead Eagles weer eens sprake. Tegenover de geladen degrada tiekandidaat wenste Ajax alleen in het slotkwartier volle kracht vooruit te gaan. En dat was niet voldoende om de verdiende nederlaag (1-0) te ontlopen. Onbegrijpelijk ergens, die wisselval ligheid van Ajax. Of toch ook weer 'niet0 Wie de ploeg op 1 februari resoluut zag afreken met Roda JC <0- 3. voor de KNVB-beker), kreeg stellig de indruk dat Ajax boven Jan was. Gladjes verliepen toen de combina ties. uitgekeind was het spelconcept met allengs aanvallender aspecten. Praktisch niets van dat alles was zaterdag echter terug te zien op de lang niet volle Adelaarshorst. Waar door zich toch weer de veronderstel ling opdrong dat Ajax inKKerkrade dankzij een fortuinlijk verloop tot zo'n goed niveau reikte. Immers. Jo- han Zuidema bracht zijn ploeg toen weliswaar fraai, maar dankzij een blunder van Leo Ehlen, al vroeg aan de leiding. En een Ajax op voor sprong. is bijna een zekere winnaar. In zo'n geval gaat het balletje door gaans bekwaam rond en loeren de explosieve spitsen in stilte op hun prooi. Niet altijd zit het Ajax echter mee. Soms leidt een onverwachte achter stand tot een Babylonische spraak verwarring; blijkt het team plotse ling toch niet zo ervaren en is de veerkracht te gering. Optimaal kwam dat dit seizoen tijdens het eerste Europa Cup-duel tegen Lille- ström en de competitiewedstrijden tegen Roda JC, Volendam en PSV (respectievelijk 2-0. 44, 2-1 en 4-1 nederlagen) aan de oppervlakte. En zaterdag dan tegen Go Ahead, dat de. vooral van Ajax-kant, veel te ruw gespeelde maar desondanks attrac tieve wedstrijd naar z'n hand zette. Voorstopper Pim van Dord, pein zend over Ajax; ..We zijn waarschijn lijk nog niet zo ver dat we regelmatig goed kunnen spelen. Nu is het zo dat we de ene week ongelooflijk sterk zijn en de volgende week onherken baar Maar misschien heeft deze slechte wedstrijd ook te maken met Juventus. Onbewust zetten we wel licht alles op die wedstrijden. Hoe dan ook. de geest was er niet en die heeft dit Ajax nou net in elke wed strijd nodig." Dat vond ook trainer Tomislav Ivic, die over een gebrek aan concentratie sprak. „Slecht voor onze reputatie, zo'n wedstrijd, maar hopelijk brengt dit ons in de juiste stemming voor Juventus. Ajax kan- zich dan niet zo'n houding veroorlo ven, want Juventus is een te vrezen tegenstander." Go Ahead profiteerde niet alleen van Ajax' slechte prestatie, de Deventer probleemclub legde de tegenstander van naam zelfs zijn wil op. Met de recente komst van Dick Schneider als rustbrengende libero toch be ter dan de Deense uitzendkracht Kresten Bjorre op die plaats en de nog altijd voortreffelijke doelman Nico van Zoghei, plus de rentree van de zaterdag bekwaam spelende Stef Walbeek, is er een goed evenwicht ontstaan in de voorheen te onerva ren ploeg. Het werd zaterdag duide lijk dat dit Go Ahead veel te goed is voor de eerste divisie. Trainer Henk van Brussel: „Schneider blijkt van gouden waarde. Hij is rustig, heeft een uitstekende trap, een goed over zicht en traint hier als een bezetene. In de huidige samenstelling mag Go Ahead met degraderen." Go Ahead sloeg z'n slag voorname lijk op het middenveld. Teun Kist wist daar doorgaans goed raad met zijn vrijheid en Van der Pas en Wal beek overtroefden hun opponenten Schoenaker en Arnesen. Ajax had daar praktisch niets aan Simon Ta- hamata die weer eens een wedstrijd lang maximale last van zijn minie me fysiek had. Enkele Amsterdam mers legden een overdosis agressie in het spel. dat tot een record-score aan overtredingen leidde: 36. tegen 18 voor Go Ahead. De voornaamste boosdoeners waren andermaal de backs Johan Zuidema en Jan Ever- se. Zuidema is geniepig in zijn spel en Everse ronduit gemeen. Het is onbegrijpelijk dat de scheidsrech ters maar geen passende maatrege len tegen hem treffen. Everse. ooit een fraai talent bij Feyenoord. is vervallen tot een schopper van de ergste soort. Hij speelt voortdurend op de enkels, waarbij een aanslag op zijn directe tegenstander in de ope ningsminuten intussen een vaste ge woonte is geworden. Net 8uurbier. maar dan nog veel erger. Met zeven vlijmscherpe overtredingen was hij zaterdag de dubieuze koploper, ge volgd door Zuidema. Ling en Ta- hamata met ieder vijf fouten. De hardheid werd overigens in de hand gewerkt door scheidsrechter Vlak langs de paal rolt een bal in het doel van Piet Schrijvers. Op de achtergrond krijgt de doelpuntenmaker Jo Körver al de felicitaties van zijn ploeggenoten. Bouke Draaisma. Deze rechtspreker kon de partij volstrekt niet aan. De grofste overtredingen deed hij af met een priemende wijsvinger, ter wijl hij Van Kooten, Lodeweges en Van Zoghei voor onbenulligheden een boeking gaf. Draaisma riep vlak voor de enige goal van de wedstrijd, begrijpelijke, ergernis op bij Go Ahead. Direct na rust werd Jo Kör ver duidelijk binnen het strafschop gebied door Zuidema gevloerd. Draaisma kreeg daarop de lachers op zijn hand door als een held op sokken de bal juist buiten de lijn te leggen In dezelfde minuut zorgde Jo Körver voor gerechtigheid door een sublieme actie van Bertus Strijdveen fraai af te ronden: 1-0. Co Ahcad-Ajax 14 (iw» 46 Körver 1-0 Scheld»- rechter Draaisma. Toeschouwers 10.000 Go Ahead: Van ZogheiSchneider. Strijdveen, Lodeweges, Kist. Woudsma. Walbeek. Van der Pas. Groene weg. Van Kooten, KOrver Ajax: Schrijvers. Zuidema. Krol, Van Dord. Everse. Erkens. Schoenaker, Arnesen (Lerbyi; Tscheu la Ling (Meijer). OeeLs. Tahamata. VELSEN Uitgerekend voor de tweede overwinning van het seizoen heeft het al vrijwel zeker gedegradeerde Telstar streek genoot Haarlem uitgezocht. Een overwinning, die door niemand van de 6500 toeschouwers kon worden aangevochten, omdat Telstar de hele wedstrijd beter was geweest. KERKRADE De comeback van Dick Nanninga. die een half Jaar geleden tegen PSV zijn laatste wedstrijd speelde voor Roda JC. is vooral voor de supporters op een grote teleur stelling uitgelopen. De lange Roda-splts kan men daar niet de schuld van geven, want Nanninga. die uiteraard het no dige spelritme miste, werkte keihard en probeerde op alle mogelijke manleren zijn ploeg aan een doelpunt te helpen. Teleurstellend was echter wel het spel van zijn ploegmakkers. die slechts bij tijd en wijle de Indruk wekten er Iets goeds van te willen maken Met andere woorden, de In zet van Roda was beneden alle peil. Als dat ontbreekt wordt het uiter aard erg moeilijk de supporters een aardige wedstrijd voor te schotelen. En dat is dan ook helemaal niet gelukt Dick Nanninga werd goed bewaakt door de Utrechters. wlekei was de aangewezen man om de Rod a-«pita op te vangen voor het strafschopgebied en binnen de be ruchte zestlen-meter-lijn was die taak voor Joop van Maurtk Die tak- tlek van trainer Han Berger slaagde uitstekend, want Nanninga kreeg slechts twee kansen Een na 42 minu ten. toen Van Maurtk bij een vrije trap rekende op hulp van zijn doel man Istatov en Nanninga vallend net naast kopte. Twee minuten na rust kopte Nanninga weer naast na dat Terry Lees uit een vrije trap de bal tegen de lat schoot en de terugs pringende bal bij Nanninga op de grond belandde Utrecht stelde daar slechts een kans tegenover. Dat was na 27 minuten spelen, toen Cabo na een voorzet van Hamberg vrij voor doelman Jan Jongbloed verscheen. Cabo kon een vrije hoek uitzoeken, maar hij kopte recht in de handen van Jongbloed. Het waren de enige hoogtepunten in een zeer matig duel. waar bij het laatste fluitsignaal van arbiter Geurts de toeschouwers als muziek in de oren moet hebben geklonken. De FC Utrecht speler Hamberg kreeg in de tweede helft een gele kaart wegens het onderuit halen van Leo Degens. RODA JC-re IT RECHT Scheidsrechter Geurts Toeschouwers 10 500 RODA JC Jongbloed Broek». Pfeiffer. Ziegler Degens. Ehlen Tooiutra (Lees). De Jong. Kos ter iKokUngi Nanninga. Vermeulen rc t'TRECHT Istatov Tervoort, Van Maunk. Wickel De Kruyk. Flight, Cabo. Co te. Van Sua. Van Veen. Hamberg Beter, vooral waar het het ploegver- band betrof. Haarlem kon niet in zijn gebruikelijke spel komen, omdat het spelbepaler Van den Berg door ziek te miste en invaller Neijssel niet de man was. die de Haarlem-aanvoer der kon doen vergeten. Wat Neijssel niet kon hadden Abe van den Ban of Martin Haar moeten doen. Maar bei de middenvelders zaten volkomen vast en kregen geen voet aan de grond tegen Jonker, de uitblinker bij Telstar, en Louis van Gaal. Omdat de aansluiting ontbrak werd ook voorstopper Pieter Huyg onzeker. Telstar maakte onmiddellijk zijn be doelingen duidelijk via een knap schot in de derde minuut van Staats, dat maar net door Boersma tot hoek schop verwerkt kon worden. Staats kreeg even later weer een kans. toen Huyg mistastte. Haarlem worstelde van het begin af vooral met zichzelf. Slechts een en kele keer kwam de ploeg er goed uit. maar verder dan verdienstelijke schoten van Haar en De Kip kwam de formatie van Barry Hughes niet Toch bleef het tot de rust 0-0. maar dat kwam meer door de slordigheid van Telstar dan door de kwaliteit van de Haarlemse defensie, die het met de vleugelspelers van Telstar (Staats en Hendriks) erg moeilijk had. Het succes van Telstar kwam zeven minuten na de rust. Pieter Huyg reageerde foutief op een voorzet van Jonker en Kraal kopte knap raak (1- 0). Daarna drukte Telstar nog duide lijker zijn stempel op de wedstrijd. Het was dan ook niet meer dan lo gisch dat het 2-0 werd. Dat gebeurde overigens pas vier minuten voor het einde. Na een knappe combinatie met Van Gaal bood Jonker een niet te missen kans aan Kraal. Volkomen onnodig raakte Telstar daarna nog even in paniek. Boeck- ling profiteerde daarvan door uit een kopbal van De Vries Haarlem dich terbij te brengen (2-1). Bijna was er nog een gelijkspel uitgerold, toen De Vries kon inschieten. De Telstar- doelman Nederborgh kon echter op het laatste moment redding bren gen, waardoor de Noordhollandse derby de enig juiste winnaar kreeg. TeUtar-HaaHein 2 1 «M» SA, Kraal 1-0. 86 BbeeeeKraal 2-0. 88 Boeckllng 2-1 Scheids rechter: Oorver Toeschouwers: 6500. TfUur Nederborgh. Dne&sen. Van Essen. Me- dik. Buschot. Van Oorschot (Krone). Van Gaal. Jonker: Staats. Kraal. Hendriks (MikkeUeni Hurlrn Boersma. Wen tink. De Vries.) Huyg. Masefield. Neijssel iBoeckltng). Van den Ban. George. Haar. Lensen. De Kip UTRECHT Na een periode van betrekkelijke rust heeft het supporterslegioen weer be hoorlijk huisgehouden bij de Nederlandse Spoorwegen. Cir ca 350 aanhangers van Ajax gingen na de wedstrijd van hun club tegen Go Ahead tus sen Deventer en Amsterdam in de trein enorm tekeer De spoorwegrecherche die met de trein meereed, moest vrijwel machteloos toezien. De supporters lieten van het interieur van de twee treinstel len vrijwel geen spaan heel. Banken, tl-buizen en stangen werden vernield. De schade be draagt volgens een woordvoer der van NS enkele tienduizen den guldens. Ook trok men on derweg herhaaldelijk aan de noodrem. De trein kwam door dit alles met ruim een uur vertraging in Amsterdam aan. NS moest te-, vens tussen Amersfoort, Utrecht, Rotterdam en Den Haag een extra trein laten rij den omdat reizigers door de vertraging hun laatste aanslui ting hadden gemist. In sommi ge gevallen moest men zelfs taxi's laten rijden om de „nor male" reizigers nog thuis te kunnen krijgen. De schare voetbalfans werd op Amsterdam CS opgewacht door de Amsterdamse politie, maar die kon vrijwel niemand aanhouden omdat het bijzon der moeilijk was na te gaan wie nu precies wat had gedaan. Slechts enkele agressieve „voorhoedespelers" konden worden ingerekend. Eredivisie NEC-FC Den Haag FC VW-Sparta FC Amsterdam-PSV Volendam-FC Twente Telstar-Haarlem Go Ahead-Ajax Roda JC-FC Utrecht F e venoord-Vitesse NAC-AZ'67 PSV FC Twente AZ'67 Ajax Sparta F evenoord NEC Roda JC FC Den Haag Volendam Vitesse NAC FC Utrecht Haarlem FC WV Go Ahead FC Amsterdam Telstar 24 18 6 0 42 61-1 23 14 6 3 34 50-1 ld 24 14 6 4 34 54-2$Or 24 12 7 5 31 47- 23 10 8 5 28 36-2 24 9 8 7 26 40-3 01 24 10 5 9 25 31.3-or 23 8 8 7 24 25-2 23 11 2 10 24 41-4 P 24 9 4 11 22 34-4P1 24 6 9 9 21 34-4pu 23 6 7 10 19 22- 23 5 8 10 18 25-34rW 23 5 8 10 18 24 6 6 12 18 31- 23 6 3 14 15 33-45 23 5 5 13 15 26-3# 23 2 4 17 8 17-59&- ind PROGRAMMA EREDIVISIE Zaterdag PSV fiK) FC WV (20 00). NAC-Feyenoord (20.00). Zoa dag: AZ'67-FC Den Haag. Sparta-NEC. F( Twente-FC Amsterdam. Haarlem-Volendam Ajax-Telstar, FC Utrecht-Go Ahead. Vitesse i. Roda JC. bl SC Cambuur-Wageningen Veendam-SC Amersfoort De Graafschap-Excelsior MW-FC Dordrecht SW-PEC Heracles-FC Vlaardingen Eindhoven-Fortuna SC Helmond Sport-FC Groningen FC Den Bosch-SC Heerenveen PEC MVV Wageningen Groningen Fortuna SC Willem II Heerenveen Excelsior Den Bosch Eindhoven Heracles SC Cambuur Vlaardingen SVV De Graafschap Veendam Helmond Sport Amersfoort Dordrecht 24 15 22 13 24 10 25 12 23 10 23 10 23 II 4 35 50-2 2 33 49-2 ,,e| 5 29 32-1 9 28 47-3 fldf 6 27 35-2 6 27 33- 7 27 30- 23 8 10 5 26 36-2fj;é 24 8 10 6 26 35-21 c( 24 9 8 7 26 29-32 a 23 7 9 7 23 19-21 aa 23 9 5 9 23 30-32 23 6 10 7 22 21-22"d, 23 6 7 10 19 29-45 23 8 2 13 18 25-31 fc 22 4 8 10 16 25-34 m 24 4 8 12 16 24-40 ii 23 3 6 14 12 11-45 ,ide 23 2 5 16 9 23-54 )|t It 0 PEC kampioen eerste en Groningeni^ kampioen tweede periode. 0 jrki Periode Stand Den Bosch 7 4 2 1 10 13- MW 5 4 10 9 13- Wageningen 7 4 12 9 12- PEC 7 4 12 9 12- Willem II 6 3 2 1 8 7- Vlaardingen 7 2 3 2 7 7- Helmond Sport 7 2 3 2 7 9- Eindhoven 7 2 3 2 7 9- SVV 6 2 2 2 6 8- SC Cambuur 6 2 2 2 6 7- Fortuna SC 6 2 2 2 6 7- Heerenveen 6 3 0 3 6 8- Excelsior 6 2 2 2 6 7- Veendam 5 2 12 5 8- Amersfoort 6 13 2 5 3- Groningen 7 2 14 5 11- Heracles 6 12 3 4 2- De Graafschap 5 10 4 2 5- FC Dordrecht 6 0 15 1 7- Zaterdag Fortuna SC-Heracles 120.00) Zon da SC Amersfoort-SC Cambuur. Excelsior-Veeif dam, FC Dordrecht-De Graafschap, PEC-N FC Vlaardingen-SW, FC Gromngen-Eindl ven, Heerenveen-Helmond Sport. Willem II-F Den Bosch. Topscorers EREDIVISIE Doordat hij zelf twee keer scoorde en de naart concurrentie de weg naar het doel met ka vinden heeft Kees Kist zijn eerste plaats op d topscorerslijst kunnen verstev>gen Oerne Dej kers van PSV was het schotvaardigst. Hl maakte in de wedstrijd tegen Amsterdam vu doelpunten en komt daardoor op de derd plaats, naast Henk van Leeuwen 1 Kist (AZ'67) 19 doelpunten. 2 Geels (Ajaxi II 3 Van Leeuwen (Den Haag) en Deykers iPSV 15. 5. Lubse (PSV). Clarke (Spartaj en OritU (Twente) 13. 8 Van Kooten (Oo Ahead) 11.1 Van der Kuylen en Bursac (Vitesse) lOi. II Hilkes (VW). Hendriks (NEC). Thoresen (Twel te». Nygaard (AZ'67), MUhren (Twente) en Kreu (Feyenoord) 9. 17 Van Veen (Utrecht). Lensë (Haarlem) en Schoenmaker (Den Haagi 8. 2( Jansen (NEC). Dick Bond en Helling (Volen dam). Arnesen (Ajax> en Storm (NAC) 7 EERSTE DIVISIE De Groninger Houtman heeft zijn leidende pdf sit)t op de lopscorershjst van de eerste divisJ zondag verbeterd. Hij scoorde in de wedstrijd van FC Groningen legen Helmond Sport (1| en bracht zijn totaal op twinUg treffers Haz«f hekke van Wageningen zag zijn achterstand UT zeven doelpunten oplopen. 1 Houtman (FC Oroningen) 20 doelpunten. 1 Hazelhekke (Wageningen) 13. 3. Van Rooy (WÉ lem II), Peters (Den Bosch) en Kowallk iMVw 12.6. Peltsman (SW) en Schapendonk (Eindhi veni 11, 8. Smeets (MVV), Roggeveen (Excel* on. Van den Bosch (FC Den Bosch). Jans (PEC# en Engbersen (FSC) 10. 13. Van der Ham (Sf - Cambuur) en Frandsen (PEC) 9. Lotto LOTTO 8 De winnende getallen: 3 - 8 - 13 - 14 - 23 27. Reservegetal 28. Er waren 886.525 deelnemers, die zorgden *i een inleg van 3.676.453 gulden en een pnjzenpJJ van 1 746 315 gulden J De prijzen zijn als volgt: eerste prijs: 61131* tweede prijs: 174.632; derde prijs 281.941 vierde en vijfde prijs: 349.263. Weslduitse lotto In de Westdultse lotto zijn de volgende winndl de getallen getrokken: 1 3 4 39 41 43 Reservegetal: 34. Spiel 77. In de Westdultse loterij ..Spiel 77" zijn volgende winnende getallen getrokken: 7 6 4 3 2 5 8. Sporttoto TOTO 8 De winnende kolom ziet er als volgt uit: 3-3-2-2-1-1-3-1-2-2-1-2- Het aantal deelnemers aan toto 8 bedrodj 208 738 De inleg is 687 793 gulden. Voorf prijzen is een bedrag beschikbaar van 326 gulden. De prijzen zijn: eerste prijs: 130 614 tweede prijs 81 675 derde prils, U4.344T

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 12