Hoofdrol voor Deykers i Feyenoord nog zonder glans Geen problemen voor Twente 3 Den Bosch gelooft in behoud Peters Juventus Vier treffers in plaats van reserve tegen Amsterdam Spitsspeler gezien als groot talent NEC en Den Haag zonder interesse Ondanks overwinning op Vitesse Twee treffers van Kees Kist Duel bij Volendam niet meer dan oefenpartijtje (0-5) Sparta drukt niet door: 1-1 110 lAANDAG 27 FEBRUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet pio-rhh lefts- atste eden pak- Kre- we!' door Kees Jarisma terug - AMSTERDAM Twee dagen voor het duel met FC Amsterdam deelde Kees Rijvers, de trainer van PSV, Qerrle Deykers mee, dat hij ditmaal zou moeten plaats nemen op de reservebank; Rijvers was van mening dat PSV de voorafgaande maanden langzaam was „vastgelopen", dat de overwinningen niet meer op de overtuigende manier van de weken daarvoor tot stand kwa men. Rijvers „koos" voor het vervangen van Deykers, dacht erover Adrie van Kraay voor meer evenwicht naar het midden veld te verschuiven, maar diende daags na het vinnige gesprek met Deykers zijn beslissing weer terug te draaien: Van Kraay werd ziek, kon niet spelen en Deykers kwam alsnog in de basisopstelling terecht. Tegen FC Amsterdam scoorde de geprik kelde Deykers viermaal PSV won met 7-0. door Erik Oudshoorn DEN BOSCH De kans is groot dat de eredivisie volgend seizoen wordt voorzien van nóg een Jan Peters. Die Jan Peters II is thans één van de grote steunpilaren uit het team van FC Den Bosch, dat overigens gisteren Heerenveen versloeg (2-0) en de laatste weken aan een opmerkelijke opmars bezig is in de eerste divisie. Insiders zien in deze spitsspeler „het grote talent van de toekomst". Of die verwachting gerechtvaardigd is, bleek in het treffen tegen de Friezen in elk geval niet. De naamgenoot van de AZ-middenvelder deed eigenlijk maar één goede daad, door het tweede doelpunt voor zijn rekening te nemen. Zo kende PSV eigenlijk, voor de bui tenwereld althans, het éérste con flict in dit seizoen. Maar de wijze waarop dat intern verwerkt werd, is toch ook weer typerend voor de club. Rijvers ging de confrontatie met Deykers niet uit de weg, ondanks de wetenschap dat een gesprek met hem niet bepaald het prettigste uit zijn carrière zou worden. „Deykers was kwaad," liet Rijvers na het duel In Amsterdam weten. „En dat be grijp ik. Ik heb te maken met brood voetballers, die zodra ze gepasseerd zijn, bang zijn voor hun toekomst. Een boze reactie is daarom niet ver wonderlijk." En Deykers zelf: „Ik had goed de pest in. Ik dacht dat ik dit seizoen tot dusver goed had ge speeld. Ik heb me dan ook tegen Rijvers afgereageerd, ja. Ook in de wedstrijd. Die vier goals beschouw ik als een revanche op Rijvers en me zelf." Duidelijk werd ook nu dat PSV in Kees Rijvers een meer dan uitste kend trainer heeft. De manier waar op hij na een zo „makkelijk" gewon nen wedstrijd met persvertegen woordigers discussieerde over het probleem-Deykers en over PSV was imponerend. Rijvers: „We hebben dit seizoen nog niet verloren. Toch ging het de afgelopen weken en maanden niet naar mijn zin. We speelden te vaak met gewoon vier man in de aanval en vier man in de verdediging. Daartussen in zwom men dan twee middenvelders. Er was ruimte tussen de linies, maar van het idee dat alles in elkaar over zou vloeien kwam niet veel terecht. Zo kwamen we tegen tegenstanders die we normaal zouden moeten weg spelen, in moeilijkheden. Daarom wilde ik de zaak recht zetten, meer evenwicht. Ik dacht dat te bereiken door Stevens, die het goed doet, tot laatste man te maken en Van Kraay te laten opschuiven. Nu Smits terug is, moest ik voorin iemand vervan gen: Rene van de Kerkhof of Gerrle. Ik koos voor Gerrie. Ik begreep vrij dag zijn woede, ik begrijp nu zijn vreugde. Ik heb daar geen moeite mee." De kritiek die Rijvers op zijn ploeg Gerry Deykers kan PSV ongehinderd op een 0-4 voorsprong brengen. De bedoelingen van André Wetzel komen te laat. uitte, de afgelopen dagen, kon hij ook in de eerste vijfentwintig minu ten van het duel met FC Amsterdam handhaven; de kansen waren voor de Amsterdammers, PSV bleef bijna „stilstaan" in de counterstelling en kwam nauwelijks gevaarvol over de middenlijn. „Ik dacht," zo zei Jan van Beveren, de doelman, „hier gaan we voor de eerste maal verliezen." En trainer Rijvers, heel reëel: „FC Am sterdam had verdiend voor te ko men. Teveel van onze spelers deden te weinig. Als we woensdag tegen Maagdenburg zo. beginnen, zijn we uitgeschakeld." Twee blunders van FC Amsterdam en één schitterende redding van Jan van Beveren brachten de ruststand alsnog op 0-2, hoogst onverdiend ei genlijk. Eerst liet, de licht gebles seerde Heinz Stuy, een knal van Van der Kuylen gaan, daarna verspeelde Leen van der Merkt de bal aan Rene van de Kerkhof, die Deykers (via de vallende Stuy) liet scoren. Daartus senin ranselde Van Beveren op schit terende wijze een schot van de ijvere Ton Kamphues uit de kruising het geluk was tegen de underdog. Pim van der Meent, Amsterdams onthut ste trainer: „We hadden een 1-1 ver diend. Maar dat neemt niet weg, dat de jongens daarna op schandelijke wijze hun kop hebben laten hangen. Bij 0-2 ben je niet kansloos. Maar mijn ploeg dacht alleen van wel." En zo speelde PSV zijn tegenstander toch nog finaal van de mat. Deykers, het loopwonder, scoorde nog drie maal (een keer uit een volkomen ten onrechte toegekende strafschop, toen Stuy's terecht opgeroepen ver vanger Raven Deykers correct af stopte), Rene van de Kerkhof, die de falende Theo Swart deklasseerde, ook tweemaal. Voor FC Amsterdam een afgrijselijk einde. Nu Go Ahead de zo nodige punten gaat veroveren, dreigt de ploeg toch in de eerste divisie te belanden. En dat zou echt een doodklap zijn. PSV wordt ge woon kampioen. Omdat Kees Rij vers nooit inslaapt en altijd weer een manier vindt om zijn spelers te sti muleren. Gerrie Deykers kan erover meepraten. FC Amiterdam-PSV 0-7 (0-2); 24. Van der Kuy len 0-1. 45 DelJIters 0-2, 65. René van der Kerkhof 0-3, 67. Deljkers 0-4, 70. René van de Kerkhof 0-5,80. Deljker» 04.87. Deljkers (straf schop) 0-7. FC Amsterdam; 8tuy (Raven); De Jong, Koop man. 8werissen. 8wart. Kamphues. Otto, Van de Merk. Wetzel. Stout. Wlggemansen. PSV; Van Beveren; Krijgh. Stevens. WlUy van de Kerkhof. Poortvliet; 8mlU. Van der Kuylen, Brandts. René van de Kerkhof. Deljker. Lubse. NIJMEGEN - NEC en FC Den Haag hebben er in het Goffertstadi- on bepaald geen interessante krachtmeting van gemaakt. Hoewel beide ploegen volledig vrij zijn van zorgen konden zij het toch niet op brengen aan een forse brok klanten binding te doen. NEC was nog de meest goedwillende partij. De thuis club had het grootste deel van de wedstrijd een overwicht maar door gebrek aan variatie in de opbouw was het voor de Haagse defensie toch een vrij gemakkelijke zaak om de gelederen gesloten te houden. Boskov al wekenlang niet zo speelt, ten van de bal zette. Mansveld zag nieuwe werkgever flflOr R rhflrn UaHnilCdP mot Hit imrcAhil Hon Hot or olctsron croon onHoro nnlnccincr Hon Ho hol hari no niet. Knnpr door Richard Matthijsse ROTTERDAM Het mag toch zo langzamerhand wel als bekend worden verondersteld dat Feyenoord dit seizoen niet meer is dan een verdienstelijke middenmoter. Toch zijn er nog altijd trainers en spelers die na een wedstrijd tegen de Rotter dammers met een verbaasd ge zicht uitroepen dat ze er geen notie van hadden dat de kwali teit van Feyenoord zo schrik barend is achteruitgehold. Henk Wullems, de trainer van Vites se, vormde daarop geen uitzonde ring. „Als ik zie wat er op de mat wordt gelegd dan is dat bedroevend. Onbegrijpelijk, Feyenoord kon vrij uit spelen en dan wordt er zo ge knoeid." Alsof de uitgebluste formatie van Boskov al wekenlang niet zo speelt, met dit verschil dan dat er gisteren eindelijk weer eens een zege (3-2) werd behaald. Een zege overigens op het nippertje, want niet minder dan vijftig minuten lang had Vitesse zich gekoesterd in de weelde van een (ver diende) 0-1 voorsprong, dankzij een doeltreffende kopstoot van Bursac na een goede actie van verdediger Mulderij. Het was opvallend met welk een speels gemak de Arnhemmers, zon der de geblesseerde Bosveld, zich staande hadden weten te houden. Er moest kort na rust een blunder van doelman Nljhuis aan te pas komen hij liet een voorzet van Wim Jan sen uit zijn handen vallen om Feyenoord via Kreuz aan de gelijk maker te helpen. De fout van Nijhuis tastte het zelfvertrouwen van Vites se dermate aan, dat het nauwelijks meer kans zag het niveau van de eerste helft te halen. Het pressie voetbal van Feyenoord leidde zes minuten voor het einde tot een indi recte vrije trap, toen Mulderij Not- ten van de bal zette. Mansveld zag geen andere oplossing dan de bal keihard in de doelmond te schieten. Via het been van Bleijenberg ver dween het leer in het net: 1-2. Of schoon Vitesse tegen scheidsrechter Ram moord en brand schreeuwde, bleef deze volhouden dat twee spe lers van Vitesse de bal hadden aan geraakt. „Inderdaad dat is juist, gaf Bleijenberg toe, maar dat gebeurde achter de doellijn." Dat Kreuz on middellijk na de toekenning van de omstreden treffer een voorzet van Notten opnieuw achter Nijhuis kon koppen, was tekenend voor de rade loosheid waaraan de Arnhemse de fensie ten prooi was gevallen. Toen Vitesse kort voor het einde van de ergste schrik was bekomen, tikte de jeugdige 19-jarige invaller Peter Boeve bij een uitval de bal heel be heerst door de benen van doelman Treijtel: 2-3. Daarmee de kwetsbaar heid van de Feyenoord-defensie illu strerend. Trainer Boskov, die nog altijd geen nieuwe werkgever heeft gevonden, had na rust Snoeck en Kristiansen vervangen door Van de Korput en Nico Jansen. De laatste had ruim twee maanden geen deel meer uitge maakt van het basisteam. Het optre den van Jansen zal Boskov in zijn mening hebben gesterkt dat er dit seizoen nog niet veel rendement van het voormalige Amsterdamse lie verdje valt te verwachten. Scheidsrechter Ram. die niet altijd even gelukkig was met zijn beslissin gen, deelde de gele kaart uit aan Wim Jansen wegens het ten val bren gen van Boeve Bursac van Vitesse werd genoteerd voor het maken van een misprijzend gebaar. Feyenoonf-Vitetse 3-2 (4-128 Bursac 0-1. 51 Kreuz 1-1. 83. Mansveld 2-1. 85. Kreuz 3-1, 89. Boeve 3-2. Scheidsrechter: Ram, toeschouwers 16 700. Feyenoord: Treytel: Brand. Rljsbergen. Mans veld. Wijnstekers. Wim Jansen, Notten. Snoeck (Van de Korput), Budding, Kreuz. Kristiansen (Nico Jansen) Viteaao; Nijhuis; Zaayer (Wlerta). Mulderij. Hee- zen. Mellaard; Das, Veenstra, Meyers. Gerdsen (Boeve). Bleyenberg, Bursac. Verder viel Peters voortdurend op door balverlies, roekeloos afgevuur de schoten op doel en fysieke tekort komingen. In alle oprechtheid erken de hij ook naderhand: „Dit was in derdaad niet best. Ik had gewoon m'n dag niet Dat kan toch ge beuren?" Het zal wel een uitzonderingsgeval zijn geweest. Want de winkelbedien de uit Qorinchem staat al vanaf het begin van dit seizoen in de belang stelling bij enige eredivisie-clubs. Spits Kohn (FC Twente) en Hans Kraay (AZ *87) kwamen al eens nieuwsgierig een kijkje nemen in stadion 'De Vllert'. Maar bij een kort bezoekje bleef het dan ook. Feyen oord wilde de spits wel huren, maar FC Den Bosch zag ervan af (Peters heeft nog een contract tot het einde van dit seizoen) toen de financiële situatie niet zo netelig meer was. Conclusie: er is wel belangstelling voor Peters, maar forse pakken bankbiljetten zijn nog niet op de onderhandelingstafel verschenen. Peters: „Met mijn adviseur Piet Kei zer heb ik afgesproken dit seizoen bij FC Den Bosch uit te dienen. Dan zien we wel verder. Den Bosch heeft me vier weken geleden al een aan trekkelijk contract voorgelegd. Daar wacht ik natuurlijk nog even mee. Als een eredivisieclub me een salaris kan bieden dat zeker zo hoog is als mijn huidige inkomen bij FC Den Bosch en wat Ik verdien in een doe- het-zelf-zaakje, dan ben ik natuur lijk weg." Hoewel het talent Peters voor eredi visieclubs een eenvoudige prooi vormt (op verzoek van Piet Keizer liet hij een clausule in z'n contract opnemen waardoor hij voor drie ton mag vertrekken), is FC Den Bosch van plan alles in het werk te stellen om Peters te behouden. De gloednieuwe technisch directeur Ad Zonderland: „Peters beschikt over een killerinstinct la Gerd Mül- ler. Hij is beweeglijk, passeert mak kelijk en is bijzonder snel. Zo'n man wil ik niet missen. Het zal moeilijk worden, maar dit team wil ik Inclu sief Peters bij elkaar houden". En AM8TERDAM - Aan de kop van de ranglijst van de eerste divisie is zondag, na ren kortsion dige periode van stilstand weinig veranderd Leider PEC en achtervolger MVV boekten bel de winst De Zwollenaren deden dat met 2 1 in de uitwedstrijd tegen SVV. MVV won zaterdag avond met 5-0 van hel onderaarstaande FC Dordreeht Door deze resultaten bleef de marge lussen PEC en MVV twee punten, maar de Limburgers hebben twee wedstrijden minder gespeeld Wagrningcn. dat Uit met 2-0 won van 8C Cambuur. bleef derde met zes punten min der dan PEC MW heeft met negen punten uit vijl wedstrijden de meeste kansen op het vero veren van de derde perlodetitel Ook FC Den Bosch en Willem II hebben nog kansen In de negen wedstrijden voor de eerste di visie, die dit weekeinde werden gespeeld, kwamen 29 doel punten tot stand Dat is een gemiddelde van iets meer dan drie treiters per duel MVV en Veen dam seoorden belde vijf keer, zonder dat de tegenstanders (respectievelijk FC Dordrecht en SC Amersfoort i hel net vonden SC Cambuur Wagenlnfen ft-2 (ft-0) 47 Braam 0 l, 70 Van Vljfeljken 0-2 Scheidsrechter Van Dijken. Toeschouwers; 4500 Vrendam-SC Amersfoort 5-0 (0-0). 48. Van der Landt 10. 54. en 70 Swart 2-0 en 3-0, 72 Brouwer 4-0. 88 Brink 5-0 Scheidsrechter Se- vereln Toeschouwers 2100 De Graaf schap-Excelsior 3-1 (2-1). 11 Brinks 1-0. 21 Nljssen 11,25 Oemtsen 2 1,61 Hlddlnk3 l Oele kaart: Van Tour Scheidsrechter Van Swieten Toeschouwers: 3100 SVV-PEC Zwolle 1-2 11-1). 16 Hutgen 1-0. 44 Jans 1-1. 63. Hendrtksen (strafschop) 12 Scheidsrechter: Berrevoets, Toeschouwers 3000 llerarles-FC Vlaardingen 1-1 (1-1). 10 Manara 1- 0, 14. Molendijk 1-1 Gele kaarten voor Manara (Heraclesi, Loman en BoudewIJn (belden FC Vlaardingen) Scheidsrechter: Beukman. Toe schouwers 3500 Kindhoven-FSC 1-1 (1-1). 25 Hutting 0-1. 45 Pepels I 1.61 Engbersen 1-2.72 Engbersen 1-3 Scheidsrechter Derks Toeschouwers 2900 Helmond Sporl-FC Groningen l-l (0-0). 81 Hout man 0-1. 65 Burhenno 1-1 Scheidsrechter Oans Toeschouwers: 1500. MW-Dordrechl S-0 (1-0) 14 Kowallk 1-0. 27 Bonfrere 2 0 44 Lacroix 3-0.61 Kowallk 4-0.76 Boni re re 5-0 Scheidsrechter Van der Laan Toeschouwers 8500 voorzitter Frans Suykerbuyk ten slotte: „Ik heb goede hoop dat het lukt. In combinatie met zijn baan kunnen we de eredivisieclubs becon curreren. Maar goed ook. want Pe ters is een publiektrekker." FC Den Bosch-Heerenveen 24(1-0) 19. Van de Bosch 1-0.75 Peters 2-0 Gele kaart voor Neger man wegens een grove overtreding. Scheids rechter Mulder Toeschouwers: 2000 FC Den Bosch; Van de Pluym. Salm. Vissers Aichorn, Van Grlnsven. Kanters. Kamps Van de Bosch (Van Loon); Piasmans. Peters. Van de Dungen Herrenveen: Reys; Negerman, Vissers. Bok»ma (Seegers), Visser. Eyer: Bosman. Middelkoop. Smlrlr. Pos tma (Nederhoed). Brulnsmu. Kenter, ADVERTENTIE al vanaf 50 stuks bel.04490-11222 voor t shirts,sweaters, tassen en jacks bedrukt met uw eigen ontwerp printing international bv postbus 190 sittard Willemse. Dries Visser. Hiddlnk. SIJe Visser; Marijnissen. Jos Hendriks. Hogendoom; Ro nald Hendriks. Janssen. Goossens (Hulshoff). FC Den Haag: Galjé. Korevaar. Ouwehand. Van Vliet. Jol. Kila. Perazic, Tempelaar; Zondervan (Toet). Van Leeuwen. Schoenmaker. BREDA AZ'67 is «rin geslaagd de lastige klip NAC in Breda te omzei len. De Alkmaarders hadden aan twee doelpunten genoeg om met de volle buit naar Alkmaar terug te keren. N'AC-AZ '671-2 (0-1) 30 Kist0-1,48. Storm 1-1. 55. Kist 1-2 Scheidsrechter Jonker. Toeschou wers 11.000. NAC: De Jong. Krljnen. Budtslc. Dlerckx. Bak ker. Neeskens iDameni. Mohorovic. Quaars. Vreijsen. Storm. Goodlass AZ '67: Meskovic. Hovenkamp. Spelbos. Met god. Arotz, Peters. Van Hanegem. Nygaard; Verheyen. Kist. Van Marwijk door Theo Reitsma VOLENDAM FC Twente hield gisteren rekening met een lastige middag in Volendam. maar trof een mak stel, waartegen het soepeitjes voetballen was. Met 5-0 stak Twente de winst op zak. De thuisclub bleef geschokt achter, niet alleen door de afmetingen van de nederlaag, maar ook door de organisatorische wanorde die er in Volendam is aangebracht. VENLO FC VW-trainer Rob Baan was na afloop van de wed strijd van zijn club tegen Sparta gelukkig met het punt dat VVV aan de ontmoeting had overgehouden. Vooral in het begin van de wedstrijd had het er namelijk naar uit gezien dat de Venlonaren door Sparta vol komen weggespeeld zouden worden. De Rotterdammers gaven hen niet alleen geen kans om in het normale spel te komen maar zetten boven dien tal van uitstekende aanvallen op, waarmee de Venlose defensie, toch al niet het sterkste deel van de ploeg, de allergrootste moeite nad. FC' VVV-Kparta I I (»-l) 24 Van Scesl 0 1. 49 Van der Weidt 1 1 Scheidsrechter Wellinga Toeschouwers 9 000 Ft VVV Sobczak iVieleni. Nijssen, Van der Weide Francken. Van Rosmalen. Pala. Advo caat. Oostrom. Hilkes. Jovanovic. Janssen 'Kurcinan Spana Doesburg. Jansen. Balkenstein. Manjl. Meulstege Menson (Verbeeki. De Ooey. Valke Peltzen. Van Soest. Clarke. Van Slaveren Twente blikte na afloop zorgeloos naar de wedstrijd in het Europese bekertoernooi die woensdag te wachten staat. Vantevoren peinsde Spitz Kohn, de trainer, dat zijn ploeg wellicht wat al te voorbarig aan de bekerwedstrijd zou denken. „Het ge beurt vaak. dat men zich inhoudt om toch maar vooral geen schrammetje op te lopen." Twente behoefde ech ter nergens beducht voor te zijn, want Volendam liet zich zonder te genstribbelen naar de negatieve zij de van de score lelden. Er sprak een onbegrijpelijke gemak zucht In de opvatting die Volendam als team ten toon spreidde. Trainer Jan Mak, die komende week zijn contract denkt te verlengen, had er na afloop geen goed woord voor over: „Dit heeft niets te maken met een off-day. Hier was gewoon sprake van een gebrek aan inzet Zo jaag Je het publiek van de tribunes. Ik vind dat zoiets consequenties behoort te heb ben. Daar zullen we het in de komen de dagen met de spelersraad over moeten hebben. Twente heeft ons lopen dollen en we deden er niets tegen." Binnen twintig minuten prijkte er een stand van 0-2 op het scorebord en was het probleem dat Twente dacht te vinden al uit de wereld BREDA - Na de wedstrijd NAC-AZ '67 trom melde de Alkmaarse voorzitter Arte Ligthart de pers op Hij voelde zich geroepen enige tekst en uitleg te geven over de affaire Volendam-AZ SL-.ds enige tijd heeft de leiding van de Noord hollandse ploeg hel oog laten vallen op Cees („Piertje") Tol. de 20-Jange, talentvolle vleugel speler uit het pallngdorp Die Tol moet dan volgens de AZ-bestuurders geen cent kosten. Arle Ligthart ..Twee Jaar geleden hebben we Volendam. dat het toen niet zo geweldig deed. wat geholpen met het opzetten van o a. een nieuwe structuur Daarnaast hebben we ook wat spelers geleverd. Sem Wokke en Ruud Suurendonk Later kwam Volendam vragen of ook Hans Mol. die bij ons ln de selectie zat. overgenomen kon worden Daarin hebben we toen toegestemd Volendam had op dat mo ment niet voldoende (Inancléle middelen om Mol te betalen. WIJ hebben zelfs een deel van zijn salaris betaald Er moest een overeenkomst komen." En die overeenkomst luidt volgens Arle Ligt hart als volgt „Wc hebben destijds met Volen dam afgesproken dat wc over twee Jaar. nu dus, een Jeugdige speler gratis naar Alkmaar kon den halen Dat Is gewoon contractueel vastge legd Die afspraken zijn gemaakt. Daarom snap ik ook niet dat het Volcndam-bestuur ledereen wil laten geloven dat die afspraak nooit ge maakt ts Verder la er niets aan de hand. Volen dam heeft later nog wel gezegd dat Frans Hoek niet voor een eventuele overgang naar Alkmaar m aanmerking komt Ook daarin hebben wij nog toegestcii.u We staan echter in ons recht. Pier Tol speelt volgend seizoen bij AZ" geholpen. Eerst scoorde Overweg na een hoekschop, waarbij doelman Hoek een persoonlijke fout kon wor den aangerekend. Vervolgens liep Gritter de bal ln het doel, toen Vo lendam Twente de gelegenheid bood De Twentenaar Thorensen schuift het leer na een solo voor de vierde maal achter Volendam-sluitpost Frans Hoek. via uitgebreid breedtespel te zoeken naar een fijne gelegenheid om diep te spelen. Even voor rust nam Müh- ren alle spanning uit de wedstrijd door voor een derde doelpunt te zorgen. In de tweede helft verschenen er evenmin wolkjes aan de hemel. Twente hield het op 5-0 door doel punten verder nog van Wildschut en Mühren. Talrijke kansen op een ho ger getal verzuimde de ploeg te ac cepteren. terwijl Volendam bij inci dentele gevallen evenmin gretig wil de incasseren. Bedenkelijk was het spelpeil inmiddels al heel lang. Vo lendam vertoonde als ploeg geen spatje inzet bij het afstoppen van Twente. Zo verstreek het duel als een genoeglijk trainingspartijtje voor Twente. Na afloop pas laaide het vuur op bij Volendam, maar meer nog in de bestuurskamer dan in het spelersverblijf. Het ongenoe gen zoals dat immers de afgelopen week de Volendamse gemeenschap inrolde, bestaat nog. Joop Brand, de technisch manager, was niet aanwe zig. nadat het bestuur hem tot van daag op verlof stuurde. Wel weer aanwezig was Jan van der Linden, de zakenman die bij Volendam tussen het bestuur en de spelersgroep inzit en een goede kennis van Brand ge noemd kan worden. Van der Linden was de afgelopen weken op vakantie en deelde na afloop mee: „niet de spelers moeten een boete hebben, maar het bestuur". De problemen in Volendam zijn ont staan nadat duidelijk is geworden dat AZ op basis van een contract met Brand en Van der Linden bij de gratis overgang van Mol nu het jonge talent Tol zonder meer mag overne men. De bestuursleden van de club Volendam zien het talentvolle kind van het dorp niet graag zonder meer vertrekken, maar AZ kan zich aan de letter van hét contract houden. Mak en de spelers hopen op een snelle oplossing van de gerezen problemen Niemand uit die groep wilde overi gens de oorzaak van de slechte wed strijd van gisteren die richting laten uitgaan. Voleadam-FC Twtmf 0-S (0-3). Overweg 0 1,18 Oritter 0-2,45 MOhren 0-3,63 Wildschut 04.70 MOhren 0-5 Scheidsrechter Beek. Toeachou wera 8500 Voicadam. Hoek. Molenaar, Ouyt. André en Braan; Jonk. BUly Bond (Jaap Visten. Helling. Dick Bond. Kramer (Kwakmani. Kee» Tol. FC Tweal» Van Oerven. Van lersael. Overweg. Droat. Wildschut. Thljaaen (Pahlplaui. Van der Vall. MOhren. Boa. Orittèr, Thoreaen ROME Juventus. woensdag in de kwartfinale van het toernooi om de Europa cup voor landskampioenen tegenstander van Ajax, heeft zon dag ln de Italiaanse competitie een punt van zijn voorsprong op de naaste concurrenten verspeeld. Ju ventus kwam tegen Fiorentlna in een uitwedstrijd niet verder dan een gelijk spel: 1-1. Op een door de regen zwaar gewor den veld gaf Roberto Boninsegna Juventus na 22 minuten de leiding. Fiorentlna-Juventus 1-1, Lazio-IntemazlonaJr 1. AC MUan-Roma 1-0 Napoli-AUlanla 2-2. Pcrugia-Balogna 2-0. Pescara-L Vicenza 12, Tonno-Foggta 3-1. Verona-Oenua 2-0 De stand: 1 Juventus 29 punten. 2 AC Milan. Torino en Vicenza 25. 5. Inter 22 SPANJE AUeUco Bilbao-Burgos 1-1, Real Madrid-Oijon 3-2. Eapanol-Elche 3-1. Sevllla-Rayo Vallecano 2-0. Salamanca Valencia 01. Hercules-BetU 2-0. Cadu-AUetico Madrid 2-1. Santander Barcelo na 1-1. Las Palmas Real Sociedad l-l De stand 1 Real Madrid 33. 2 Barcelona 28. 3 Gijon en AUeUco Bilbao 27.5. Rayo Vallecano 26 HTST-DL'ITS LAND FC Koln Borussia Monchen Oad bach 11, Bay ern MQnchcn-Hamburger BV 2-0. VfB Stuit Cl860 München 3-1, Fortuna Düsaeldorf ha BSC 0-0. Werder Bremen Borussia Dort mund 3 1 Dc stand 1 FC Kóln 37.2 Boniasu M GIB 33. 3 Herlha B8C 33. 4 Stuttgart 31. 5. Fortuna D'dort 31 ENGELAND Birmingham City-Aston Villa 1-0. Leeds Uni ted-Chelsea 2-0, Leicester Clty-Wolvrrhampton Wanderers 1-0. Liverpool-Manchester United I, Manchester City Everton 1-0, Middles brough Derby County 3-1, Newcastle United Ipswich Town 0-1, Norwich Clty-Nottlngham ForestTm ytUngham Forest 3-3, Queens Park Rangers-Bristol City 2- 2. West Bromwlch Albion-Coventry City 3-3, Wratham United-Arsenal 2-2 De stand I Nottingham 43.2 Manchester City 39. 3. Everton 38. 4 Liverpool 36, 5 Arsenal 35 BELGIr Winteralag-Lierse 2 3. FC Lulk Kortrijk 14 De stand 1 Club Brugge 39 2 Standard Lulk 35 3 Lirrxe 34. 4 Anderlecht 33.5 Beerschot 29 Om de Belgische voetbal beker Cercle Brugge Club Brugge 14. Charleroi-Waterschei 1-0 ma verlenging i. Tongeren Beveren 0 1 ma verlen ging). Lokeren-Standard Luik 5-3 ma verlen ging) FRANKRIJK Lena-ooehaux 11 Monaco-Rouen 6-1. Reims Lyon 2-1. Bordeaux-Valenciennes 2-0. ftair.t EUenne-MeU 2-0 Nancy-Nimes 2 2 De stand 1 Monaco 38. 2 Marseille M. 3 Nantea 35. 4 Nice 35. 5 Strasbourg 33

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11