Binnenkort krijgt een belangrijke brief. L L 1 I 1 Uit brieven van lezers 1 120 Jaar geleden kregen de "Heeren Viruly Ravenswaaij' een belangrijke brief. 3 r 3 U Duits plaatsje inviteert burgemeester Enschede Kent u de CDB al? opleiding tot drugsconsulent Holverda Zweedse ombudsman op TNO-congres: 'Consument harnassen tegen verkoopmethoden' Om over politieke brief te praten Guus Couwenberg leidt tijdelijk WV Rotterdam Goed nieuws voor mensen met aambeien: pijn kalmeert, jeuk stopt Sperti zalf en zetpillen Bel 020-913456 of 070-469445 of 010-115588 typiste adm. assistente L huishoudelijke hulp d] a France Actualités France Actualités MAANDAG 27 FEBRUARI 1978 TROUW/KWARTET P8-RH10 WA/ Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De consument legt te vaak het loodje wanneer hij niet systematisch wordt beschermd. Wie hem iets verkoopt is daarvoor opgeleid, heeft een organisatie achter zich, hanteert veelal algemene leveringsvoorwaarden die door juristen zijn gecomponeerd. Tegenover dat complex van deskundigheid speelt de consument haast per definitie in de amateurklasse. Met deze redenering legde Zwedens consumenten-ombudsman Sven Heurgren op de tweede dag van de TNO-conferentie in Rotterdam de noodzaak uit van zijn ambt en de wetten die hem ter beschikking staan. Zo is er een wet verkoopme thoden. die vastlegt dat elke com merciële praktijk verboden kan wor den die indruist tegen de aanvaarde handelspraktijk of op enigerlei ande re manier onwenselijk is. Met deze brede formulering wordt vooral misleidende reclame tegenge gaan. Het bureau van Heurgren pro beert dat. al dan niet nadat er klach ten zijn binnengekomen, in eerste instantie via onderhandelingen en een minnelijke schikking. Hij noemt het „typisch Zweeds" dat dat in 99 van de 100 gevallen lukt. Dat ene moeilijke geval brengt hij als aankla ger voor een economisch hof. dat is samengesteld uit vertegenwoordi gers van bedrijfsleven en consumen ten. onder voorzitterschap van een lid van het hooggerechtshof. Niet veel ervaring Met een andere bepaling van de wet verkoopmethoden kan worden afge dwongen dat advertenties en andere aanprijzingen bepaalde minimale in formatie verschaffen. Je kunt daar mee niet alles bereiken natuurlijk, zei Heurgren. en we hebben er ook nog niet veel ervaring mee. Een voor beeld is de regeling dat bij auto's wordt opgegeven hoeveel benzine ze gebruiken. Een firma kan ook op dracht krijgen om een waarschu wing op produkten aan te brengen. Ook dit instrument zal weer groten deels in onderhandelingen met het bedrijfsleven practische vorm krijgen. Een uniek instrument in het Zweed se consumentenrecht lijkt de wet tegen onredelijke bepalingen in con tracten. Hiermee kan de ombuds man de onderneming tot de orde roepen die al te eenzijdige regelingen heeft opgenomen in zijn verkoop voorwaarden of in de kleine letter tjes achterop het garantiebewijs. Ook voor deze gevallen kan een kwestie tot voor het economische hof worden doorgezet, hoewel dat zelden nodig blijkt „Tot dusver heb ben we 25 zaken berecht", meldt Heurgren. De wet dateert uit 1971. Volgend jaar wordt in Zweden een consumenten-kredietwet van kracht, die de verplichting invoert om de werkelijke kredietkosten te publiceren in plaats van de vaak gebruikte versluierende aanduidin gen. Ook wordt het recht van de leverancier beperkt om de goederen terug te nemen waneer de cliënt niet op tijd betaalt Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE Burgemeester Wierenga van Enschede zal van daag op het stadhuis van het Westduitse grensplaatsje Gronau een gesprek hebben over het functioneren van de democratie bij onze oosterburen. Enige tijd geleden stuurde Wierenga een brief aan het gemeentebestuur van Gronau waarin hij zijn verontrus ting uitsprak over de gevolgen van de politieke ontwikkelingen in West-Duitsland. Daarop werd de burgemeester uitge nodigd zijn standpunten in Gronau toe te lichten. Eerder had de ge meenteraad van het plaatsje al laten weten de handelwijze van Wierenga in deze af te keuren. Eenstemmigheid bestond over het verzenden van die brief in Gronau niet. De SPD fractie, vond het niet juist nog zo kort voor het overleg de buur-gemeente voor het hoofd te sto ten met een dergelijk schrijven. Nog al demonstratief verliet ze de raads zaal. De CDU-fractie was echter vóór het sturen van een brief, waarin de meeste kritische opmerkingen van uit Enschede van de hand werden gewezen. Inclusief het verwijt van burgemeester Wierenga dat Duitsers met de dictatuur van het verleden nog niet geheel hebben gebroken. Hetze tegen links In zijn schrijven had de heer Wieren ga i oud-Tweede Kamerlid van de PvdA) gewezen op de hetze in een deel van de Duitse pers tegen links intellectuelen. op de controle van contacten tussen advocaten en ter roristen en op de zogenoemde be roepsverboden. Wat dat laatste be treft. vindt de CDU in Gronau dat in Deze rutyieh «s uitsluitend bestemd vtxx korte reacties op m deze krant gelezen berichten artikelen en commentaren, en n.et voor gedichten open brieven oproepen oi reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te wordeni De inzendingen voor deze rubriek dienen zo beknopt mogeii|k te zi|n De redactie behoudi z.uh het recht van bekorting voor Het is ons helaas niet mogeii|k over eik geval van bekorting ot nietplaatsmg (doorgaans een gevolg van een te groot aanbod) te corresponderen Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus. 859. Amsterdam B>| publicatie worden naam en woonplaats van de SChr,|Ver vermeid Onmenselijk Duitsland volgens de grondwet ie dereen recht op werk heeft. Wie de staat wil veranderen kan er zeer wel een beroep uitoefenen. Consequent gezien kan hij echter geen ambtsdra ger van de staat zijn. Treedt men in overheidsdienst dan eist het ambte naren-reglement dat men instaat voor vrijheid in democratie in de zin van de grondwet. Burgemeester B. JSkel. die lid is van de SPD-fractie, onthield zich. wat betreft het al dan niet verzenden van een brief uit Gronau aan de heer Wierenga, van stemming. Volgens de afdeling voorlichting van de gemeente Enschede heeft de heer Wierenga, meer in de persoonlijke sfeer, uit Duitsland „enige nogal on dersteunende brieven" ontvangen. Daarentegen kwamen er uit Neder land wat afkeurende reacties. De SPD-fractie in het aangrenzende Munster heeft zich met een schrijven tot de PvdA in Enschede gewend. Zij wil binnenkort over de door de heer Wierenga aangesneden punten een gesprek hebben tussen PvdA SPD. Vanuit Munster heeft de heer Wieringa trouwens ook een uitnodi ging ontvangen om daar met zijn collega van gedachten te wisselen. „Onvoorzichtigheid snelverkeer leidt tot grote risico's." Onder dit hoofd werd in Trouw vastgesteld dat „het gemotoriseerde verkeer zul ke grote risico's met zich meebrengt, dat de geringste onvoorzichtigheid reeds tot grote schade kan leiden" Conclusie: die risico's zitten blijk baar in het snelverkeer zelf. en daar is dan ook die commissie duidelijk van uitgegaan. Wij nemen nu een maal die risico's! Door de studie groep wordt duidelijk gemaakt dat het betrekken van de schuldvraag in de te beoordelen schade de afwikke ling ervan maar omslachtig maakt, en „de minste onvoorzichtigheid is vaak al genoeg" en wie is er wel niet eens onvoorzichtig? Laten we daar om liever uitgaan van de belangen van alle erbij betrokken slachtof fers. schuld of niet, je doet het toch niet met opzet? Tja, dat maakt het leven weer wat gemakkelijker en eenvoudiger in onze robotsamenle ving. die toch allang geen menselij ke samenleving meer is. Intussen wordt hier wel duidelijk gemaakt dat je in het snelverkeer niet voor eikaars leven en welzijn borg kan staan. Daar is die commissie dan ook niet van uitgegaan, wel van „een snelle en efficiënte afwikkeling van de schade". Gevolg o.a.? Men kan rustig nog grotere risico's ne men, en dat zal ook stellig worden gedaan. Maar met welk recht wordt de niet gemotoriseerde mens in dit a-menselijke bedrijf een W.A. opge drongen? Misschien wil „de minis ter" nu eens een studiegroep benoe men die gaat uitzoeken hoe we weer aan het menselijk verkeer (omgang met elkaar) zijn menselijk gezicht kunnen hergeven!! Deventer H. W. Bon-Koning Argentinië Het „Vandaag" van 21 februari dankbaar en met grote instemming gelezen. Hier en daar begint zich het verzet te roeren tegen het participe ren in wat ik. voor mezelf, dan maar noem het cultureel kannibalisme. Mijn gedachten gaan terug in de tijd, dat ik een kind nog van amper 12 jaar, in de eerste klas van het gymnasium onderwijs ontving in het vak „Oude Geschiedenis" Leer boek en docent wedijverden in de droogte. Er moet ook een hoofdstuk je geweest zijn over de Griekse cul tuur. Daarin, dat heb ik later begre pen, werd o.a. melding gemaakt van de „Olympische Spelen". Maar in dat zelfde lesje moet ook sprake zijn geweest van een wijsgerige school; van de „cynische" wijsgeren. De week daarna was het: Les overho ren. „En Jonkerswat voor spe len hielden ze daar om de vier jaar?" ..Cynische spelen meneer". Moraal: Al kon dat kind van toen die dorre kost niet leren, maar een ding deed het. zijns ondanks, en dat was profeteren!. Ede ds. J. C. Jonkers Englandspiel In Trouw van 21 februari las ik, dat het NCRV-drama over het England spiel niet door gaat, te duur. Tien jaar geleden is een Englandspiel op de t.v. geweest en nadien nooit meer vertoond, terwijl andere films soms 2x in een jaar vertoond worden. Waarom wordt deze film na 10 jaar nog niet eens vertoond; hij bevat 6 delen. Amsterdam H. Zoet Homeopathie Dezer dagen kreeg ik weer een brief van de interprovinciale ziektekos tenverzekering (IZR). Hierin werd weer de nadruk gelegd op het niet vergoeden van een bezoek en de middelen welke door een homeopat hisch arts worden voorgeschreven. Letterlijk staat daar; „Met nadruk wordt erop gewezen, dat sinds 1 ja nuari 1975 de regel geldt, dat op vergoeding van de kosten van hulp van een huisarts alleen aanspraak bestaat, indien de arts is ingeschre ven in het register van erkende huis artsen van de Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst. De Centrale Commissie heeft besloten die regel zo strikt toe te passen, dat geen enkele uitzondering zal worden toegestaan." Voor mij als vrij mens blijft altijd nog een groot recht, het kiezen van een arts tot bevordering van mijn eigen gezondheid. Zeer te recht heeft mr. H. Cost Budde uit Assen geprotesteerd bij de centrale raad van beroep. Wel moet mij van het hart, dat die grote vakorganisa ties van overheidspersoneel hier nooit eerder een protest hebben la ten horen. Zij toch hebben ook hun Inbreng in de IZR en zij toch zijn ook tegen discriminatie van artsen en van de mensen die daar hun genezing zoeken en hun gemaakte kosten niet vergoed krijgen? Zwolle G. VISSCHER Cricket Wij zijn zeer verontrust over de reis die een ploeg sportlieden (cricket) binnenkort naar Zuid-Afrika gaat maken. Met deze reis, die door veel zwarte Zuidafrikanen en Nederlan ders als steun aan de apartheidspo litiek wordt ervaren, steunen deze Nederlandse sportlieden een bewind dat gebaseerd is op rassenongelijk- heid. Hoewel de Zuidafrikaanse re gering beweert dat het sportbeleid gericht is op volledige integratie blijkt dat in de praktijk onwaar te zijn, (b.v. voor elke sport bestaan gescheiden sportverenigingen). Met af en toe wat schijnmaatregelen is er nog geen integratie. De oplossing, die de Zuidafrikaanse regering voor ogen staat, gaat alle perken te bui ten. Alle zwarte Zuidafrikanen zul len hun staatsburgerschap verlie zen, waarvoor ze in ruil het burger schap van een thuisland (reservaat) zullen krijgen. Zwarte sportlieden hoeven dan dus nooit meer geïnte greerd te worden in het Zuidafri kaanse sportbeleid. Wij protesteren ten sterkste tegen deze vorm van denken. Hoe kun je ooit normaal leven en dus ook geïntegreerd sport beoefenen als de hele maatschappij van ongelijkheid en scheiding van rassen uitgaat? Maartensdijk (U.) M. VROEGOP ROTTERDAM Guus Couwen berg, oud-voorzitter van de sport club Feijenoord, gaat een half jaar lang de WV in Rotterdam leiden. Zijn benoeming is bedoeld als over gangsmaatregel tot het moment dat de sollicitatie-procedure, die het WV in gang heeft gezet, tot een geschikte kandidaat heeft geleid. Een interim-directeur was nodig na het plotseling wegvallen van direc teur Fred van Heezik, tegen wiens optreden bij het WV zoveel bezwa ren waren gerezen, dat hij ontslagen werd. De heer Couwenberg is 62 jaar. Hij was onder meer directeur van het vervoersbedrijf Schuyt, Boom en Stanfires (SBS) en van Goedkoop/ De Geus. Opgericht maart 1974. Werkzaam zowel preventief als begeleidend Ook: (docenten: drs. W. Jurg. dokter K. F. Gunning e.a.) Maak slechts 2,50 over op giro 3501922 v.d. CDB te Balkbrug met vermelding: STUDIEPAKKET U ontvangt dan van ons diverse informaties en studiematerialen. Er is een middel dal de eigenschap heeft de hinderlijke last van aambeien te verlichten. De pijn verdwijnt en de jeuk stopt. Dat middel heet Sperti preparation H." Spcru preparation H is een snel, direkt en afdoend middel bij de behandeling van aambeien. Het bevat bovendien weefsel vernieuwende bestanddelen. Last van aambeien? Gebruik Sperti en vergeet ze. Uitsluitend bij drogist of apotheek verschijnen óók als „Victories" in het ochtendblad de Volkskrant voor de combinatieprijs van 2.10 per millimeter-hoogte per kolom van 4 cm breed. Exclusief 4% BTW. Brieven onder nummer 2 toeslag Opgeven vóór 16.00 uur, volgende morgen geplaatst. Voor de zaterdagkrant: vrijdag 13.30 uur. Schriftelijke opgaven aan Postbus 859 Amsterdam, in de linkerbovenhoek vermelden PA/. Voor telefonisch opgegeven of onduidelijk geschreven advertenties kunnen we geen aansprakelijkheid aanvaarden. Voor Pijltjes worden geen bewijsnummers verstrekt Trouw en de Volkskrant hebben samen een betaalde oplage van 370.000 en worden dagelijks door ca één miljoen mensen gelezen. handels en kantoor pers. gevr. Wij zijn een bekende fabriek van ladders, trappen, enz. en i uitbreiding van ons kantoor (ca. 8 man) op bet Industriegebied Amstel zoeken wij een (geen parttime) van ca. 10 25 jr. voor diverse gevarieerde kantoor-werkzaamheden. Opleiding b.v. MAVO en een goede type vaardigheid. Salaris nader overeen te komen, mede afhankelijk van leeftijd en ervaring. Soli.: Fa. C. de Krijger, Joh. Siegerstraat 8, A'dam-O. Tel. 020- 920321 af na 17.00 uur: 020-924447. Smit, Boelen Co Nes 118-118 Amsterdam-C Makelaars in Assurantiën vragen voor spoedige Indiensttreding A. Medewerker op de Varia-afdeling B. ervaren typiste Belangstelling? Maak dan direkt een afspraak voor i onder telefoonnummer 020-239225 en vraag naar Mevr. van W< of schrijf een briefje. Y rijlessen L en verhuur A Kuperus BV Middenweg 176, A'dam tel. 938790-940173. Volvo. BMW, Mercedes. Opel. VW en Ford-bestel Daf S3 en R4 De brief uit 1858 die u hier ziet, ging op 21 oktober van dat jaar per nachttrein van Arnhem naar Rotterdam, waar hij door de Post keurig werd bezorgd. Ook al was de adresaanduiding wei heel summier. Dat was in die tijd nog voldoende. Een belangrijke brief van de PTT. Op die brief, die over enkele dagen bij u in de bus glijdt, staat de straatnaam wél vermeld. Plus het huisnummer. Plus nog iets. En daarover gaat de brief nu juist. Lees 'm goed. ZAKENFLITSEN Onze laatsle BONTMANTELS en bonthoeden. Nu te geef b.v. van f 598 voor 269. Div bontmantels v. halve prijzen' Volle garantie. De grootste en goedkoopste bontzaak v. Ne derland. De Bontkoning, Hoogstraat 97. Rotterdam-C Extra bij koop: Reisgeld terug (ook benzine auto). Vrijdags tot 21 uur geopend! Parkeerterrein v. zaak. Bomen, heestors, struiken, coniferen en alle vruchtbomen. GARDEN CENTRE Bloemendaal Hoogmadeseweg Leiderdorp, tel. 071-121920. nabij Elisabeth Ziekenhuis, pnvé parkeerplaats. iedere dag BUTAANGAS bijverwarmingskachets in diver se uitvoeringen vanal 48.50 Rol kachels, catalysatorkachels. GAS- EN ELEKTRASHOP Beatrixstraat 21-23. Leiden, tel. 071-126534. Delfos keramiek B.V. biedt aan 1 e en 2e soort plavui zen, rechtstreeks van fabriek, al- meling 20x20 en 10x10 cm. Da gelijks geopend van 9-17 uur Maandag t/m vri|dag UTRECHTS JAAGPAD 121 (ingang Kettingstr. 200 m. vóór Leiderdorpsebrug) LEIDEN. TEL. 071-143010. Bung, en app. in België. Duits land. Frankrijk. Spanje. Dene marken, Groot-Brittanië. Italië. Luxemburg en Oostenrijk (nu weer mog. in 't hoogseizoen). Uitstekende vak. verblijven te gen redelijke huurprijzen Ook vliegarrangementen op Spanje tegen de voordeligste tarieven. Vraag onze gratis gids. Ver- huurorg. VALLEY OREEN B V.. Postbus 35. Mede inblik, tel.: 02274-3444. TEXEL Logies m. ontbijt. A. Blom. Zee bries 3. Den Burg. Tel. 02220- 4224. Zomerhuisjes te huur. inkl. rij- pony, zwembad, speeltuin, at- trakties enz. Meer dan 500 pony's. Pasen. Hemelvaart. Pinksteren: spec, tariof. Vóór 17/6 en na 19/8: 30% reduktie. Shetland Po nypark Slagharen (O). Tel. 03231-1398 of 1317. ^^handêlmken Hoe bestaat het: 95 ÏOOO ball points met uw tekst. Vr. gratis folder 408 soorten. Ballpoint reel. Box 98. Vlanen. Tal. 03473- 3323. Ook ballonnen. huwelijk en L correspondentie J Welke j. vr. die van het buitenle ven houdt, wil proberen aam en met mij het leven so aangenaam mogelijk te maken. De ben een 37- jarige man. ik woon in Z.W Drente. Wie be langste 11 heeft kan schrijven onder nr. V32S7 bur. v.d. blad. J. vr. 34 Jr. levendig van aard heeft een fijne baan. een leuk huis en is gewoon gelukkig. En toch. iemand ontbreekt nog. Daarom soekt zij a.k.m.m. tot 43 Jr. (niet gescheiden) pos. chr. en v. ac. niveau. Een naald in een hooiberg? Daar geloof ik niets ven! Br. m. foto o e r. onder nr T5130 bur. v.d. bied. muziek instrumenten, J raril- KTV 66 cm Volglazen aquaria 8 mm 0ik, 80 x 40 x 40 130 GLASINDUSTRIE J. J. POPPINK ROTTERDAMSEWEG 60 DELFT, TEL 015-561500 Echt dineren op z'n Italiaans van 12 30-14 uur en van 16 30- 22.30 uur m ons Italiaans Res taurant ..LA PICCOLA ITALIA" Uitgebreid menu van alle Itali aanse recepten Haarlemmerstr. 272, Leiden Talelreservering mogeli|k. Tel 071-123187 Voor Italiaanse le vensmiddelen en aanverwante artikelen naast hel restaurant No 270 Tel. 071-123187 Hel bespaart u veel geld Nerts- delen-bontmantels van 1698, weg ermee 998. De laatste BONTMANTELS, bonthoeden gaan weg voor zeer lage pak- mee-prijzen! m garantie Kre dietservice mogelijk. Het Bont- paleis. Hoogstraat 153. Rotter- GO dam-C Reisgeld bi| koop terug (ook benzine auto). Vrijdags tol 21 uur geopend! A dl di R la d< m ei VI n w bi ki DATSUN DEALER Kredietbureau Ton Postelmans Persoonlijke leningen tot elk bedrag, aflossing tot 15 jaar. BEUKENRODE 26 LEIDEN. TEL. 071-131932. BONTMANTELS! BONTMAN TELS! Diverse koopjes! Enkele stuks vanaf 198. Komt u snel. de voorraad is beperkt. Krediet service mogelijk, m. garantie. ||n De bontspecialisten: La Reine, Jonker Fransstraat 75 (vijfenze ventig). Rotterdam-C. Extra re clame: reisgeld bij koop terug, ook als u met de auto komt. huishoudelijk pers. gevr. Voor ons verzorgingstehuis met 160 bewoners is de funktie vakant Salarisregeling en rechtspositie volgens de C A O. voor bejaarden- Uw sollicitatie kunt u richten aan de direktie van „De Heemhaven von Brucken Focklaan 4. Heemstede. Tel. 023-287260. lij gr h; Luxe stacaravans in Saarland (Did) vanaf 375 pw. Vraag folder Reisburo van Hulst/ON.Nassaustr.lS/Heerlen/Tel. 043-715555. Zonnig Italië, omgeving Rerao, VAKANTIEHUISJES root op het strand. Inl. W Snij 18030. Camporoaso Mare. Italii' Zonnig Italië, omgeving Sas Remo, VAKANTIEHUISJES di rect op het strand. Inl. W. Smit, 18030, Camporoaso Mare. Italië. op 2-masters naar Engeland, Noorwegen en Schotland. Te vens weekend-tochten op het IJs- 8elmeer. Ook voor beginnende zeil(st)ors. Vraag Vaar plan 1978. Ad Mer Holland. O. Doe lenkade 13. Hoorn. Tel. 02290- 13980. Y ontwikkeling en^ L ontspanning A Tenniscl. Gold Star open ovord. banen v. begin, en gev. Tel. 020-443483. Financieringen - hypotheken PIJ. geeft hoge prijzen voor uw beleggingspanden. Snelle afwik keling. Wordt strikt vertrouwe lijk behandeld. Tel. 010-663910. Na 18.00 uur 202131. Binnenkort verschijnt het nieuwe nummer van 4e Jaargang no. 10. Driewekelijks tijdschrift met actuele teksten in het Frans, mét g vertaling, evt. met band,cassette. Ideaal voor iedereen, die zijn kennis van de taal wil ophalen of uitbreiden. Voor een proefnummer (tekst) en verdere inlichtingen: le Brandenburgerweg 61, Bilthoven 2880, tel.: 030-764650. SOLLICITANTEN Sluit nooit uw originele getuigschriften in bij een sollicitatie. Ais se niet terug ontvangt kunnen wij meestal weinig voor u SLECHT PLAFOND? In één dag maken wij overal in Nederland zeer mooie bouten plafonds, ook spotjes bouwen wij in Fa. Mulder. Tel.: 04930- 21307. Klein aannemersbedrijf gespecialiseerd In OPEN HAAR- T en scboorsteenbouw. Ook reparatie» bij lekkende schoor stenen. Billijke prijzen en goede referentie». Bellen na 18 uur 020-333838. GASHAARD vuil of defect, ook geijsers. Bel. 020-793289. Wantrouw iedere politicus die NIET zegt: De heb u niets te en. maar wanneer u mij kiest is er een iets grotere kans dat uw (klein)kinderen zullen le- „Een stapje terug Postbus 273. Katwijk. Familie of vrienden ver weg? b.v. in ONTWIKKELINGSLANDEN? De prijs van een bezoek zal u beslist meevallen. Kon takt met ons opnemen, kost in ieder geval niets. CHARTER TRAVEL CEN TER. Keiiers gracht 188. Am sterdam Tel. 020-228623 of 233111. Tx. 18705. Het kleine betrouwbare reisburo. waarvan beide dame» al 6 jaar gespecialiseerd zijn in goedkope reizen buiten Europa BRIEVEN OP ADVERTENTIES onder nummer, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties worden niet doorgezonden. TELEFOONBEANTWOORDERS verkoop - huurkoop - les Fa. Van Huis. tel. 020-934208. Reflectanten op advertenties on der nummer gelieven er voor t« zorgen dat het nummer op <k enveloppe staat vermeld. Dit voorkomt vertraging in <k De advertentieafdeling behoud', zich het recht voor advertentiei eventueel zonder opgave van re denen te weigeren. (Art. 16 Re gelei voor hd Advertentiewezen) Y huizen, kamers L aangeb. J T.k BELEGOINOSPERCES aan de Jan Bernardusatr. (nats Weesperzijde en Wibautstr.) Hu ren 9000.- per jaar. KoopeoS 69.000 k.k. Oeen aanschri; ving B W T. Inl. Mak. P. M Ad miraal B.V. Tel. 020-419528.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10