Trouw Actie hoogleraren tegen plicht aanwezig te zijn FAMILIEBERICHTEN viSTA Aan Universiteit van Amsterdam ZATERDAG 25 FEBRUARI 1978 TROUW/KWARTET kunnen van maandag tot en met vri|dag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond isdit alleen mogelijk van 18.00- 20.00 uur. D V 1 maart a.s. hopen onze geliefde ouders en grootou ders Carel Wolf en Johanna Alida v.d. Vlist hun 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. In de gerefor meerde kerk te Oisterwijk wordt op 1 maart a.s. om 15.30 uur'een dankdienst gehouden. Gelegenheid tot felicite ren in „Klein Speyck". Bosweg 154. Oisterwijk van 16.30- 19.00 uur Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Oisterwijk, Berkenlaan 12. Dankbaar willen onze ouders Kees Vlieland en Lien Vlieland-van Someren hun 25 jarig huwelijksfeest vieren op vrijdag 3 maart a.s. Receptie in de ,,Open Hof". Rijnstraat 18, Katwijk aan den Rijn van 17.30 tot 18.30 uur. Mary en Dick Leo Katwijk aan den Rijn, februari 1978. Stadhoudersdreef 151. Dankbaar voor alles wat wij mochten ontvangen, hopen wij met onze kinderen, ouders, familie en vrienden op 4 maart 1978 te herdenken dat wij 25 jaar getrouwd zijn. Herman Wildenbeest Hennie Wildenbeest-Sloetjes Lintelo-Aalten. ..Aleida-Hoeve". Navisweg 7. Zij die ons willen feliciteren geven wij hiervoor graag de gelegenheid op Zaterdag 4 maart van 3.30 tot 5.30 uur in gebouw Wilhelmina, Schooldijk 23, Lintelo Psalm 8611 (onber.) Zo de Here wil hopen onze lieve ouders L. van Berkel en R. van Berkel- Voogt op 26 februari a.s. 25 jaar getrouwd te zijn- Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen Lente en Henk Conja Leo Ina Wim Gelegenheid tot feliciteren op woensdag 1 maart a.s van 16.30-18.00 uur in het Verenigingsgebouw „t Centrum". Hoofdstraat 100, De Lier De Lier, februari 1978 Oranjestraat 4 Goede morgen, oma. hartelijk gefeliciteerd! Matthijs en Maaike Heden nam de Here tot Zich, voor ons geheel onverwacht mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Jan Jacobus Timmer op de leeftijd van 71 jaar D. Timmer-van Leijenhorst Elies, Jan en Bart Evert en Anke Oosterbeek, 22 februari 1978 Wolterbeekweg 19 Geen bezoek aan huis en geen bloemen De rouwdienst wordt gehouden maandag 27 fe bruari a.s. om 13.45 uur in de Oude Kerk aan de Bcnedendorpsweg te Oosterbeek. De crematie zal in familiekring plaatsvinden. Plotseling overleed onze lieve broer, zwager en oom Jan J. Timmer Dordrecht. J. L. Timmer D. Timmer-van der Stelt Bart en Marlies Dordrecht: A. Schipper-Timmer Amsterdam: L. Timmer Met verslagenheid geven wij u kennis dat de Here plotseling tot Zich nam onze beste zwager Jan J. Timmer Egmond aan Zee R. Marseille-van Leijenhorst H. Marseille Amsterdam: A. van Leijenhorst J. van Leijenhorst-Parthesius Apeldoorn: J. G. Warnink-van Leijenhorst D. Warnink Eindhoven: W. Jansen-van Leijenhorst Met verslagenheid geven- wij kennis van het on verwacht overlijden van onze direkteur en oprich ter de heer J. J. Timmer •n de leeftijd van 71 jaar Zijn stuwende kracht en persoonlijke interesse, waarop wij altijd mochten rekenen, zullen door ons node worden gemist. Alle medewerkers van de Vlamovensteenfabriek „Doorwerth" te Doorwerth Steenfabriek „de Overwaard" te IJs- sclstcin Betonfabriek „de Develhaven" te Zwijndrecht Oosterbeek, 22 februari 1978 Nog onverwacht nam de Here heden van ons weg onze lieve vader, groot- en overgrootvader Albert Veenema sinds 2 februari 1961 weduwnaar van Margje Lopers in de gezegende ouderdom van 88 jaar. Ruinen: S. Veenema C. P. Veenema-Fioole St. Catharines, Ontario (Canada): A. van Netten-Veenema. C. van Netten. Galt, Ontario (Canada): J. Veenema J. Veenema-v.d. Wey Aalten: B. Lanting-Veenema A. Lanting. Olst: N. Katerberg-Veenema G. J. Katerberg Ruinen: A. J. Veenema Kampen: A. G. de Jong-Veenema M. de Jong klein- en achterkleinkinderen Ruinen. 23 februari 1978 Oldenhave 21 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 28 februari a.s. vanuit de Geref. kerk te Berghuizen, Ruinerwold om 14.00 uur. Aanvang rouwdienst 13.30 uur. Zij die de overledene de laatste eer willen bewij zen, worden verzocht om 13.15 uur aldaar aanwe zig te zijn. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Dorpshuis. Heden ontsliep in zijn Heer en Heiland onze lieve vader, groot- en overgrootvader x Albert Koens sinds 4 juni 1966 weduwnaar van Hendertje Werkman in de leeftijd van 89 jaar. Hebr. 4:10 Groningen, 24 februari 1978 Huize „Patrimonium" 't Zandt: A. v.d. Veen-Koens M. v.d. Veen Uithuizen: A. Koens F. M. Koens-Scholtens Delfzijl: K. Koens A. Koens-Bolt Zijldijk: F Koens H. T. Koens-Brondijk 't Zandt: E. Koens E. Koens-Bos Delfzijl: R. Koens J. K. Koens-Ophuis Uithuizen: J. Jetten-Koens K. Jetten Delfzijl: T. Bakker-Koens H. Bakker klein- en achterkleinkinderen Condoleantie-adres: Fivelweg 12, Zijldijk De begrafenis vindt plaats op dinsdag 28 februari om 14.30 uur. Zij die de overledene de laatste eer willen bewij zen worden verzocht samen te komen in het Dorpshuis te Zijldijk om 14.00 uur. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot c doleren. Gods verborgen omgang vinden zielen, waar Zijn vrees in woont, 't heilgeheim wordt aan zijn vrinden, naar zij vreéverbond getoond. D'ogen houdt mijn stil gemoed opwaarts, om op God te letten: Hij die trouw is, zal mijn voet voeren uit der bozen netten. Na een rijk en gezegend leven nam God tot Zich onze innig geliefde, zorgzame man, vader en opa Frank Martinus Zevenbergen echtgenoot van Christina Noordam in de ouderdom van 84 jaar. Naaldwijk: Chr. Zevenbergen-Noordam 's-Gravenzande: Chr. H. van der Lugt-Zevenbergen G. van der Lugt klein- en achterkleinkinderen Naaldwijk, 23. februari 1978 Verdipark 25 Correspondentie-adres: G. van der Lugt Naaldwijkseweg 140 B, 's-Gravenzande. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op maandag 27 februari om 1.30 uur door Ds Tha ten Napel, in de „Ontmoetingskerk", Anjer- laan 47 te Naaldwijk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Naaldwijk omstreeks 2.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de zaal van de „Ontmoetingskerk". H^den nam de Heere tot Zich, in de Hope des Eeuwigen Levens, onze geliefde* schoonzuster, tante en nicht Aafje Cornelia Tom weduwe van Hendrik Bergman oud-burgemeester van Gouderak op de leeftijd van 85 jaar. Namens de familie: G. Zanen ex. test. Gouda, 24 februari 1978. „Ronssehof'. Ronsseweg 138. Corr.adres: G. Zanen, Hof van St Pieter 327, Bennekom. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van „Ronssehof" Condoleancebezoek daar maandag a.s. van 19.00 tot 19.30 uur. Na de rouwdienst, welke gehouden zal worden dinsdag 28 februari a.s. in „Ronssehof" en aan vang te 10.00 uur. zal de bijzetting in het familie graf plaats hebben te 12 00 uur op de begraaf plaats „Nieuw Eykenduinen", Kamperfoelie- straat 2 te Den Haag. Geen bloemen geen toespraken. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze medewerker, de heer J. van Roon op de leeftijd van bijna 49 jaar. Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerde me dewerker. die gedurende vele jaren als leidingge vende functionaris in de verkoop onze vennoot schap met bekwaamheid en grote inzet heeft gediend. Directie Reesink N.V. Rotterdam-Zutphen, 22 februari 1978. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze zeer geachte collega, de heer J. van Roon op de leeftijd van bijna 49 jaar. De vele jaren van bijzonder prettige samenwer king zullen wij in dankbare herinnering houden. Personeel Reesink N.V. Rotterdam-Zutphen, 22 februari 1978 Met diep leedwezen geven wij kennis dat na een langdurige ziekte de (leer P. C. Louwers, Hoofd van de Accountantsdienst van onze Ven nootschap, op 58-jarige leeftijd is overleden. Wij gedenken hem, die van grote verdienste is geweest voor onze Vennootschap, met eerbied en dankbaarheid. Raad van Bestuur. N.V. PHILIPS gloeilampenfabrieken. Eindhoven 23 februari 1978. Zeer getroffen zijn wij door het overlijden van de heer P. C. Louwers register-accountant, Hoofd van de Accountantsdienst van de N.V. Philips gloeilampenfabrieken Zijn grote gaven en werkkracht en zijn vele ver diensten voor de Accountantsdienst en het ac- countantsberoep geven hem een blijvende plaats in onze herinnering. Leiding en medewerkers Accountantsdienst 23 februari 1978 De Here is mijn herder, mij ontbreekt niets. Psalm 23 Dankbaar voor alles wat hij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het overlijden van onze vader, schoonvader en grootvader Johannes van Aalst sinds 17 juli 1975 weduwnaar van Magdalena Johanna Francken op de leeftijd van 85 jaar. C. A. van Aalst J. van Aalst-de Wit Marleen en Rob Kees Arjen Voorburg, 23 februari 1978 Koninginnelaan 28 Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 28 februari a.s. om 13 uur op de Oosterbegraaf plaats aan de Rodelaan te Voorburg. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraaf plaats. Op 24 februari 1978 heeft afscheid van ons genomen Willem Adrianus Vrijlandt (emeritus predikant) geboren te Utingeradeel op 24 maart 1906. Joh. 11 vers 25 M. C. Vrijlandt-Leenhouts Arij en Adelheid Ineke en Frans Theo en Joke Marius Marion en kleinkinderen Borssele, Plein 5. De teraardebestelling zal plaatshebben op dins dag 28 februari a.s. om 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Borssele. Deze wordt voorafge gaan door een rouwdienst voor de familie. Gelegenheid tot condoleren in verenigingsgebouw „Vijverzicht", Plein 3 te Borssele. Liever geen bezoek. Voor ons geheel onverwacht ging van ons heen mijn zeer geliefde vrouw, onze zorgzame moeder en lieve oma, onze zuster, schoonzuster en tante Maartje van der Kooij geb. Dijkshoorn op de leeftijd van 73 jaar. J. v.d. Kooij A. v.d. Kooij D. P. v.d. Kooij-v.d. Bos Streefkerk: P. M. v.d. Kooij P. v.d. Kooij-van 't Wout Alblasserdam: J. v.d. Kooij A. J. v.d. Kooij-Post Bilthoven: M. v.d. Kooij B. I. v.d. Kooij-Simonis en kleinkinderen Overschie,'24 februari 1978. Oranjestraat 3 Geen bloemen. j Bezoek gaarne maandag 27 februari a.s. van 19-20 uur aan het woonhuis. De teraardebestelling in het familiegraf op de Alg. begraafplaats „Hofwijk" te Overschie is bepaald op dinsdag 28 februari a.s. Aankomst in de kapel om 14.45 uur. Vertrek vanaf het woonhuis om 14.15 uur. Eens als de bazuinen klinken. Heden heeft de Heere tot Zich genomen mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Johannes de Boer •op de leeftijd van 77 jaar. J, de Boer-Heidsma D. de Boer A. M. de Boer-Roelfsema H. de Boer M. A. de Boer-van der Haar Z. van Veelen-de Boer Joh.-van Veelen Renkum: J. O. de Boer I. de Boer-Oosterheerd en kleinkinderen v Oosterbeek, 23 februari 1978 Paul Krugerstraat 42 Liever geen bezoek aan huis De overledene is opgebaard in de aula aan de Annastraat 39 te Oosterbeek. Gelegenheid tot condoleren aldaar zaterdag a.s. 19.00-20.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 28 februari a.s. om 13.30 uur in de Vredeberg Kerk aan de van Toulon van der Koogweg te Ooster beek, waarna de teraardebestelling zal plaatsvin den om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Oosterbeek. Vervuld van diepe droefheid delen wij u mede, dat na enkele dagen van ziekte God tot Zich heeft genomen onze geliefde toegewijde man, vader en opa Aegidius Cornelis Haanschoten eerder weduwnaar van Jutina Gesina van der Veen op de leeftijd van 78 jaar. Uit aller naam: G. Haanschoten-Stephan Amsterdam, 23 februari 1978 Hertingenstraat 82* Thuis liever geen bezoek Geen bloemen—.Geen toespraken Gelegenheid tot afscheid nemen in een rouwka mer van de Coöperatie PC Ookmeerweg 273, Amsterdam-Osdorp, zaterdag en zondag van 13.00-15.00 uur De kerkelijke uitvaartdienst zal plaatshebben dinsdag 28 februari a.s. om 13.15 uur in de „Uit weg", Tussenmeer 341, Amsterdam-Osdorp'waar na de teraardebestelling zal plaatshebben tegen 14.30 uur op de gemeentelijke begraafplaats „Westgaarde", Ookmeerweg 275, Amsterdam (be reikbaar met bus 23). Heden overleed in haar Heere en Heiland onze geliefde schoonzuster Sara Schouten geb. de Gast op de leeftijd van 86 jaar. Rotterdam: G. Los-Schouten J. Seele A. M. Bloot-Schouten Voorburg: Maria Barzilay-Schouten Rotterdam, 23 februari 1978. Draag uw bood schap uit over de wereld Help uw vereniging of club aan een batig saldo. VISTA RECORDS biedt u de mogelijk - heid om alle enthousi aste medewerkers en IV bekenden een hoog kwalitatieve lang- speelplaat met uw ge liefde zang en muziek te verkopen. Een grammofoonplaat van uw eigen koor, or- mj. kest of ensemble zal II voor velen ook door de weeks een opwekken- 17 de getuigenis zijn. «f Onze aö-in prijzen zijn 'li. zo laag en aantrekke- lijk, dat uw plaat door u ft' óók tegen een vrien denprijsje verkocht kan worden. Vraag informatie bij •RECORDS' Statenweg 157a Ifl Rotterdam 1Tel. 010-668216 ELKE ZATERDAG IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJZEND- VERPLEGEND- VERZORGEND EN HOGER PERSONEEL Inlichtingen Advertentie- exploitatie Tel. 020-913456 Toestel 794 resp. 783 en 750. In volle vrede is in haar Heer en Heiland ontsla pen onze lieve moeder, grootmoeder en overgroot- moeder Sara Schouten-de Gast weduwe van Leendert Schouten in de gezegende ouderdom van 86 jaar. „De liefde vergaat nimmermeer" 1 Cor 13 8 Hilversum: N. van Rooden-Schouten C. D. van Rooden Rotterdam: C. Schouten G. J. Schouten-van der Graaf klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, 23 februari 1978 Bejaardencentrum De Schutse Cordell Hullplaats 22 Corr.adres: C. Schouten Schepenstraat 44a Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7- j 7.30 uur in de rouwkamer van De Schutse De begrafenis zal plaatsvinden D.V. dinsdag 28 l februari om 12 uur op de begraafplaats Oud- Kralingen aan de Kralingseweg 334. Hieraan voorafgaand zal er een rouwdienst wor- j den gehouden in De Schutse aanvangende 11 uur. Voor de vele blijken van medeleven, welke wij mochteins ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, omajLo en oud-oma Aaltje Oosterhof-Hoekstra betuigen wij allen onze hartelijke dank Februari 1978 Grijpskerk Fam. K. R. Oosterhof Winsum (Gr.) Fam. L. Oosterhof Zuidwolde (Gr) Fam. R. Dijkinga De grote belangstelling na het overlijden van onze lie moeder en oma Reinoutje Bak-Ten Bruggencate heeft ons diep getroffen. Voor uw medeleven willen wij u oprecht danken. Namens ons allen: S. Wagenaar-Bak, Dorpsstraat 87, Broek op Langedijk „In plaats van kaarten" Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstellini deelneming ons betoond bij het zo plotseling overlijdt van mijn zeer lieve en zorgzame man en vader Rijk Rijksen zeggen wij u allen hartelijk dank. G. Rijksen- flousheer Annie Ermelo, februari 1978. Oude Arnhemsekarweg 46. Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM Aan de Universiteit van Amsterdam is e aktiegroep gevormd van voorlopig negen hoogleraren, die zi verzetten tegen de zogenoemde aanwezigheidsplicht. Daarm wordt bedoeld dat wetenschappelijke docenten gedurende wei dagen op hun instituut aanwezig moeten zijn. Tot de gro behoren o.a. de sociologen Goudsblom en De Swaan en historicus Mitzmann. Aan de universiteiten in ons land worden de vrijheden van het weten schappelijk personeel steeds meer ingeperkt. De wildgroei in bijbanen wordt door het ministerie besnoeid dóór nieuwe voorschriften en de vrij heid om overdag thuis te werken wordt ook steeds meer een punt van discussie. Al jaren wordt erover geklaagd dat universitaire docenten overdag niet op hun instituut te vinden zijn. Als het goed is zitten ze dan thuis te werken, maar het komt ook voor dat ze volstrekt onvindbaar zijn en nie mand weet waar ze dan wel zitten. Deze klacht heeft ertoe geleid dat zowel het ministerie van onderwijs als de universiteitsbesturen zich met deze zaak gingen bezig houden. Het college van bestuur van de Uni versiteit van Amsterdam heeft al uit gewerkte plannen voor invoering van een aanwezigheidsplicht. De hooggeleerde aktievoerders, ge steund door de vereniging van aca demici VAWO, voelen daar echter niets voor. Volgens prof. Goudsblom bereikt men niets door de voorgestelde maatregel. Wie de bereikbaarheid wil verbeteren, moet mensen niet op het instituut laten zitten, want dan weet je toch niet of ze in vergadering zitten, college geven, koffie drinken of achter hun bureau zitten. Thuis is de bereikbaarheid juist het grootst. Althans telefonisch. roepen. Het komt voor, zegt hij, mensen vier maanden per jaar Frankrijk zitten. Daar moet iets gen gedaan worden. Prof. Mitzmann: „Als men misbr wil maken van belastinggeld, m men ons op het instituut laten ken, want daar kun je niet werke Thuis studeren Erger vinden Goudsblom en zijn me destanders het dat het door de aan gekondigde maatregel onmogelijk wordt rustig thuis te studeren. Prof. Mitzmann: „Als men dit hoort, wor den we straks in de hele wetenschap pelijke wereld uitgelachen". „Thuis," zegt hij. „heb ik een biblio theek van ongeveer zevenduizend boeken bij de hand." J. Loose van het college van bestuur zegt dat de maatregel toch nodig is om het misschien kleine percentage mensen dat misbruik maakt van de bestaande vrijheid tot de orde te Justitie akkoord m< vertrouwensartsen voor RAF-leden Van een onzer verslaggevers UTRECHT De in Nederland ge tineerde RAF-leden Folkerts, kernagel en Schneider, die enk weken geleden in hongerstaking gegaan, mogen door vertrouwe artsen naar hun keuze worden handeld. Het ministerie van just is daarmee na overleg met hun dedigers akkoord gegaan. De tot de gevangenen toegela artsen zijn prof. dr. H. J. van Aa ren, dr. W. P. van Hout, dr. F. Ree en prof. dr. M. A. J. Romme. door de verdediging ook voorgel gen arts J. Sacksioni heeft toestemming gekregen de RAI den te begeleiden. Bij onderzoek en behandeling za gevangenisarts niet aanwezig 1 Of met de gevangenisarts over! zal worden, wordt aan het oort van de behandelend arts overg ten. De verdediging had dit geëi een kort geding, dat deze week de president van de rechtban) Maastricht diende. Naar het oori van de vijf verdedigers zijn hui sen „inhoudelijk vrijwel geheel li willigd". De verdediging zegt in een vet ring wel „scherp" te protesterei gen de afwijzing van de arts Sac oni, met wie het ministerie van tie niet akkoord zou zijn geg omdat zij „radicale ideeën" heel samenwoont met mr. P. H. Schut, de verdediger van F< 'olk

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8