Vrede in Sahara groter wonder dan regen Geen machtsvertoon bij demonstratie in Almelo Journalisten moeten hun bron vermelden rz Nilfisk,jeziet 'm meer zuigen dan dat jein hooit! Acties om 'bede' weer in troonrede te krijgen Polisario maakt het Marokko en Mauretanië moeilijk Pater Krekelberg overleden Gerechtshof over 'KGB-zaak': CRM let scherp op komst van dolfijnen Minder overschot Westduitse handel Personeel Stevin niet gelukkig met Heerema als aandeelhouder Ambassadeur van Indonesië: RMS afzweren ZATERDAG 25 FEBRUARI 1978 door Jan Keulen Een wonder in de Sahara: het regent. We worden kletsnat in de open Landrover die ons rondrijdt door het grillige landschap. De vroegere Spaanse kolonie, de westelijke Sahara, hoort eigenlijk tot de Sahel-zone. een van de droogste streken op aarde. De guerilleros van het Frente Polisario reageren uitgelaten op de regenbui: water betekent leven. Joelend van plezier scheurt de auto door dè wadi. rivierbeddingen die soms jarenlang droogliggen maar die nu vliegensvlug volstromen met wa ter. We zijn in de streek van Hauza. een vroegere Spaanse legerplaats in het noorden van de westelijke Saha ra. De 400 kilomter die de Algerijnse grens scheidt van de militaire basis van het Frente Polisario vlakbij Hauza, leggen we overdag af. Een vreemde reis door een schitte rend niemandsland. We komen prak tisch geen enkel teken van leven tegen: een minimale begroeiing die de sporen van vroegere konvooien nog niet heeft kunnen uitwissen. Het Marokkaanse leger is in geen velden of wegen te bekennen. In de militaire basis worden we echter met de neus op de feiten gedrukt. De basis be staat uit holen in de grond, ingegra ven benzinetanks en met takken be dekte vrachtwagens en Jeeps. Kameelvet Vanaf enkele meters afstand is de Polisariobasis onzichtbaar, laat staan vanuit de lucht. We worden een van de holen binnengeleid. Een luik in de woestijn wordt openge klapt en van het helle daglicht ko men we in een donkere ruimte, ver licht door een paar olielampjes. „Zelfs de lampjes branden met ka meelvet van kamelen die we buit hebben gemaakt op de Marokka nen", vertelt Said Sgheir, comman dant van het Polisarioleger in de .zone van Hauza. De commandant vertelt dat hij sinds 1973 lid is van het Frente Polisario. In het najaar van 1975 vielen de Marokkanen, als gevolg van het Drielandenakkoord van Madrid, de westelijke Sahara binnen. De bur gerbevolking vluchtte weg uit de di verse plaatsen die bezet werden door het Marokkaanse leger. Midden 1976 begint het Frente Polisario zijn of fensief tegen het Marokkaanse leger. „Vanaf toen hebben we in het noor den alle centra op de Marokkanen heroverd. We hebben in deze strijd vijftien vliegtuigen naar beneden ge haald en enorme hoeveelheden wa pens. jeeps en munitie buitgemaakt. Het is in feite de vijand die ons bewapent." Na de traditionele Saharaanse thee gedronken te hebben, stijgen we weer in een jeep om Hauza te bezoe ken. Het plaatsje is volledig ver woest. Op 27 november 1977 is Hau za door het Frente Polisario bezet. De omgeving ligt bezaaid met uitge brande autowrakken. We zien ook de resten van een neergestorte F-6 van de Marokkaanse luchtmacht en een Als ik terugkom van mijn reis door de westelijke Sahara, zaterdag 18 februari, heeft het front Polisario een communiqué uitgegeven waarin het dreigt militaire acties te onder nemen tegen Spaanse vissersboten, als deze vissen in de wateren van de westelijke Sahara. Dit is de reactie van het Front Polisario op het door het Spaanse parlement goedgekeur de visakkoord tussen Marokko en Spanje. Het Polisario beschouwt het visakkoord tussen Rabat en Madrid als een aantasting van de territoria le soevereiniteit van de door haar uitgeroepen Democratische Arabi sche Republiek Sahara. Misdadig Tienduizenden Saharanen zijn vanuit de westelijke Sahara naar Algerije gevlucht ten gevolge van de oorlog. hoop verwrongen metaal: een neer gehaalde helikopter. Graven Maar de meest sprekende bewijzen van de diverse militaire acties die in deze streek moeten hebben plaatsge vonden zijn de graven. Slordige, haastige begraafplaatsen, er liggen ook menselijke resten die nog niet begraven zijn. Ik vraag mijn metge zellen van het Polisario naar de mili taire situatie. Waar zijn de Marokka nen? „De Marokkanen zijn met tien duizenden in de Sahara. Alleen, ze zijn geconcentreerd in enkele grote re plaatsen. Wat betreft het noorden zijn ze bijvoorbeeld alleen in El-Ai- oen, Boe-Kraa, Smara, Hagunia, Mahbes en Ezdiria. Ze kunnen die plaatsen niet uit omdat ze dan in een hinderlaag van ons bevrijdingsleger zouden lopen." Op mijn vraag of ze geen last heb ben van de Marokkaanse lucht macht nemen ze me mee naar een plaats vlakbij de Polisariobasis. Twee grote kraters met een door snee van zo'n tien meter gapen in de woestijngrond, volgelopen met re genwater. „Dat is twee dagen gele den gebeurd en de vogels die van het water drinken stervea" De Polisa- rio's kunnen me niet precies vertel len met wat voor soort bommen ze bestookt worden maar dat het zo was is duidelijk. De minister van informatie van de Sahara-republiek, Mohammed Sa lem Salek. verklaarde in een ge sprek dat ik met hem had: „De slui ting van het visakkoord heeft zeer ernstige consequenties voor de vre de en de veiligheid in Noord-Afrika. Dit akkoord is misdadig en een daad van agressie van Spanje. We zullen het akkoord zowel militair als poli tiek bestrijden." Het Frente Polisario is bang dat 'Spanje de bedreiging van zijn belan gen zal gebruiken om, net als Frank rijk, direct in te grijpen in het con flict in de westelijke Sahara. Polisa- rio-minister Salem Salek: „Marokko en Mauretanië zijn er niet in ge slaagd de fosfaat, het ijzer, de olie en andere rijkdommen die zich in de westelijke Sahara bevinden te ont ginnen dank zij de strijd van het Frente Polisario. Zo zal in de zee voor de kust van de westelijke Saha ra niet gevist worden tegen de wil van het Saharaanse volk." Ondertussen verslechtert de militai re situatie voor Marokko en Maure tanië zich in de westelijke Sahara. Het Mauretaanse leger is praktisch geheel teruggetrokken uit de weste- Ujke Sahara: er bevindt zich alleen nog een Mauretaanse eenheid in het plaatsje Guera in het uiterste zui den. In het noordelijke deel van deze vroegere Spaanse kolonie hebben vorige week enkele hevige gevech ten plaatsgevonden tussen Polisario en het Marokkaanse leger. Niet ver van het Mauretaanse grensplaatsje Ain Bentili werden op 12 februari meer dan dertig Marokkaanse sol daten gedood in een hinderlaag van het Frente Polisario. Op 13 februari vonden eveneens zware gevechten plaats bij de Marokkaanse leger plaats Ichediria. Politieke oplossing Ondanks de opmerkelijke resulta ten van het guerrillaleger van de Saharaanse nationalisten gelooft niemand dat het Frente Polisario, militair gezien, het veel beter uitge ruste en grotere Marokkaanse leger kan verslaan. De hoop van alle bij het conflict betrokken partijen is gevestigd op een politieke oplos sing. Misschien komt die oplossing een stapje dichterbij tijdens de bui tengewone zitting van de Organisa tie voor Afrikaanse Eenheid over de Sahara. Deze Afrikaanse topconfe rentie zal de derde week van maart gehouden worden in de Gabonese hoofdstad Libreville. Koning Has san van Marokko, president Oeld Daddah van Mauretanië en presi dent Boumedienne van Algerije hebben in ieder geval verzekerd per soonlijk aanwezig te zijn. Voorlopig lijkt echter vrede in de Sahara een nog groter wonder dan regen. me: chi hei var Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK Op 64-jarige leeftij^in plotseling overleden pater drs. Krekelberg SJ, die op velerlei bied bekendheid verwierf. an re. tijc Peter Krekelberg was jarenlang t kundeleraar, eerst in Den Haag i het Sint Aloysius-college, later i het Sint Stanislas-college in De J Hij was in Haagse kringen een i maard schaker. In 1964 maakte p® internationaal naam met een nuftige theorie, dat links voon het verkeer veel veiliger en efficigei ter zou maken. m] In 1970 wierp hij een steen door etalageruit van een seksboetiekJJ Maastricht om de pornografie de kaak te stellen. Ruim tienduizend demonstranten verwacht ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Er zullen door de overheid en de gemeente Almelo geen extra veiligheidsmaatregelen worden getroffen voor de internationale demonstratie tegen de uitbreiding van de UCN-fabriek, volgende week zaterdag. De organisatoren gaan ervan uit dat de betoging in Almelo vreedzaam zal verlopen. Van de zijde van de Duitse demonstranten is er bij de Duitse overheid op aangedrongen een vrije grensoverschrijding te waarborgen. De organisatoren, ruim veertig orga nisaties die werkzaam zijn op het gebied van milieu, energie, vredes vraagstukken. kerken en politieke partijen, hebben tot de demonstratie besloten omdat het „na de beslissing in de Tweede Kamer om de ultra centrifuge-fabriek uit te breiden noodzakelijker is dan ooit". De orga nisatoren vinden dat de Kamer niet in alle vrijheid over de zaak heeft kunnen beslissen, omdat zij zich zag geplaatst voor een aantal voldongen feiten. De besluitvorming was on doorzichtig en daarmee ondemocra tisch, aldus de organisatoren. De betoging die uit een manifestatie op het plein van het stadhuis van Almelo en een protestmars naar het terrein van de fabriek bestaat, heeft een internationaal karakter omdat het UCN-project, waarin Nederland, Duitsland en Engeland samenwer ken ongeveer tienduizend Neder landse deelnemers, drie- tot vierdui- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Journalisten F. Hulskorte en L. Leijendek- ker moeten binnen tien dagen na betekening van het arrest de rechter-commissaris in Amsterdam meedelen van wie ze hebben gehoord, dat het vroegere Tweede Kamerlid Bram van der Lek (PSP) voor de Russische geheime dienst KGB zou werken. Indien zij dit weigeren, moeten zij Van der Lek ieder honderd gulden per dag betalen. Dit heeft het gerechtshof in Amster dam bepaald in de uitspraak in ho ger beroep in het kort geding, dat Van der Lek tegen de journalisten had aangespannen. Hulskorte is hoofdredacteur van De Limburger en Leijendekker was hoofdredacteur van De Stem. Beide dagbladen schreven vorig jaar mei dat Van der Lek voorkomt op een lijst van Neder landse politici, die voor de KGB zou den werken Van der Lek spande daarop een kort geding aan. maar beide hoofdredacteuren weigerden hun bronnen te noemen en beriepen zich op verschoningsrecht. Beide journalisten zijn ondanks de rechterlijke uitspraak niet van plan namen te noemen. Zij zullen Van der Lek de dwangsom van honderd gul den per dag betalen. Die dwangsom kan gedurende maximaal een Jaar worden geheven, zodat hun beslis sing de Journalisten ieder 36.500 gul den kan kosten Hulskorte zal het geld waarschijnlijk uit eigen zak be talen Leijendekker hoopt op finan ciële steun van zijn krant. Beide journalisten weten nog niet of zij bij de Hoge Raad in cassatie gaan Volgens Leijendekker kost een cassatie bijna evenveel als beta ling van de dwangsom. Niet erkend In zijn vonnis overweegt het ge rechtshof dat het verschoningsrecht voor journalisten niet door de rech ter-commissaris (en in laatste in- stanUe door de Hoge Raad) is er kend Hieruit volgt, aldus het hof. dat Leijendekker en Hulskorte de vragen naar hun bronnen moeten beantwoorden Het gerechtshof meent voorts dat in deze zaak het middel van de dwangsom kan wor den toegepast Van der Lek wilde niet het hem toegewezen middel van gijzeling hanteren om de Journalis ten te dwingen him bronnen te noe men, maar wilde de gijzeling vervan gen door een dwangsom. De Amster damse rechtbank wees dat af, maar Van der Lek heeft nu gelijk gekregen van het gerechtshof. Van der Lek zal de eventueel te betalen dwangsom men ten goede laten komen aan journalisten die politiek onrecht on dergaan. Het gerechtshof meent dat de eisen van Van der Lek een spoedeisend karakter hebben. „Een voorlopig ge tuigenverhoor heeft als doel de gege vens op te leveren die Van der Lek nodig heft om zijn rechtspositie te kunnen beoordelen. Het wordt niet minder spoedeisend doordat de ge tuigen door een weigerachtige hou ding en door het aanwenden van rechtsmiddelen het verhoor weten uit te stellen en trachten te verijde len", aldus het gerechtshof. 'Plicht' De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is teleurgesteld over de uitspraak van het gerechts hof en hoopt dat beide hoofdredac teuren naar de Hoge Raad zullen stappen. NVJ-secretaris Gerard Schuijt zei gistermiddag voor de NCRV-radio dat uit de uitspraak op nieuw blijkt „dat de rechterlijke macht op geen enkele wijze rekening houdt met de plicht van een journa list om zijn bronnen te verzwijgen, als die bronnen niet bekend ge maakt kunnen worden". De heer Schuijt zei verder dat de rechter de journalistieke ethiek niet heeft er kend en dat de NVJ de overheid zal vragen met spoed aandacht te schenken aan een recent rapport van de Persraad, waarin juist de argu menten voor het verschoningsrecht voor journalisten zeer goed verwoord zend Duitsers en nog een aantal klei nere groepen uit Engeland, Dene marken, België en Frankrijk. Tegen het UCN-project in Almelo worden door de organisatoren een aantal bezwaren aangevoerd. Uit breiding van de fabriek is een stap verder op weg naar een grotere rol van de atoomenergie, met alle ge vaar van militair gebruik ervan. De organisaties, waaronder het Lande lijk Energie Komité Nederland, vin den levering van verrijkt uranium aan Brazilië een bedenkelijke zaak omdat het land wordt geleid door een militaire dictatuur en het op verschillende andere manieren in zijn energiebehoefte kan voorzien. Brazilië beschikt onder andere over waterkrachtcentrales. Bovendien heeft Brazilië het verdrag, dat lan den verplicht geen atoomwapens te maken, niet ondertekend. De organi satoren wijzen er verder op dat de Duitse Bondsrepubliek, via het UCN-project, over middelen gaat be schikken die het mogelijk maken in korte tijd een atoommacht op te bouwen. Dit ondanks het feit dat Duitsland op eigen grondgebied geen atoomwapens mag produceren. Geen controles De burgemeester van Almelo, mr F. J. H. Schneiders, heeft verzekerd dat de politie in en rond Almelo en tus sen deze plaats en de grens geen controles op demonstranten zal uit oefenen. Er zal tijdens de betoging geen machtsvertoon van de mare chaussee zijn. Dertig tot vijfendertig politiemensen te paard zullen de mars begeleiden. Er is welbewust geen contact gezocht met de Duitse autoriteiten. Van Nederlandse zijde zal een vlotte doorstroming aan de grens worden bevorderd. Het UCN- gebouw is beveiligd en staat onder bewaking, maar dat is altijd het ge val, aldus de burgemeester. De manifestatie die om elf uur be gint, wordt opgeluisterd door ver schillende muziekgroepen, het vrou wencabaret. toneelgroep Proloog en de popgroep BOTS. Bram van der Lek (PSP). Rinus Haks (CPN), Leo Jansen (PPR) en Relus ter Beek (PvdA) zullen er het woord voeren. Na de manifestatie volgt om onge veer twee uur de demonstratieve tocht via het centrum van Almelo naar de UCN-fabriek, waar na een slotmanifestatie de stoet tegen vijf ütir zal worden ontbonden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een Japans visse rijbedrijf uit Taiji (aan de Japanse westkust) heeft veertig dolfijnen verkocht aan een Nederlands be drijf. dat de dieren in Nederland wil africhten om ze te kunnen verkopen aan dolfinaria en dierentuinen. De eerste vier dieren zullen vermoede lijk nog voor het eind van deze maand per vliegtuig in Nederland aankomen. Het ministerie van CRM zei gisteren het bedrijf (International Marine Life) niet te kennen en niet op de hoogte te zijn van de komst van de zeezoogdieren. Volgens CRM wor den in dolfinaria meestal tuimelaars gebruikt, die in Nederland zijn be schermd. CRM zal scherp letten op de eventuele komst van de dieren en deze. wanneer het beschermde soor ten betreft, niet in Nederland toe laten. i Geruisarme motor. Eén van de vele redenen om Nilfisk in huis te halen. WIESBADEN (Reuter) Het over schot op de Westduitse handelsba lans is de vorige maand verminderd tot 1,9 miljard markt, zo blijkt uit cijfers van het federale bureau voor de statistiek in Wiesbaden. In de cember bedroeg het 4,22 miljard mark en in januari van het vorige jaar 1,98 miljard mark. De Bondsrepubliek heeft de vorige maand voor 21,31 miljard mark uit gevoerd tegen in december voor 25,43 miljard en in januari 1977 voor 19,79 miljard. De invoer bedroeg res pectievelijk 19,41 miljard tegen 21,21 en 17,81 miljard mark. De laatste jaren was hij vooral kend door zijn verzet tegen de nieuwingen in de r.k. kerk. In leidde hij de „interparochie van Nazareth" van behoudi rooms-katholieken. In deze pli in Amsterdam-Osdorp en an< plaatsen celebreerde hij geregeld^ zondag missen in de oude, vr conciliaire stijl, uiteraard in het tijn. Overal waar zich nieuwe de" Maria-devoties voordeden berichten van mensen, die een schijning van de Maagd zouden h ben beleefd, was hij te vinden, Brabant en Limburg, Nijmegen Antwerpen. Hij stond in cont met de Belg Leon Theunis en andi zieners en gaf nog onlangs de ruchtmakende rede, die aartsl schop Lefebvre in Rome heeft houden, in Nederlandse vertal uit. De stoere stofzuiger uit Denemarken Nilfisk b.v.- Diemen.Tel. 020-99 43 01, toestel 113 UTRECHT De centrale ondernemingsraad van de Stevin Groep (bouw) heeft gisteren een extra-vergadering gehou den naar aanleiding van het bericht dat de in Curasao gevestigde Antillian Holding, waarin de familie Heerema een overwegend belang heeft, veertig procent van de aande len van Stevin heeft verworven. In een brief aan de directie schrijft deze raad niet gelukkig te zijn met het verwerven van een zo groot pakket aandelen door één aandeelhouder. Antillian Holding heeft Stevin la ten weten, dat de aankoop uit beleggingsoverwegingen is ge schied en dat ze, daar waar haar activiteiten die van Stevin raken, samenwerking op prijs stelt. In hun brief stelt de COR, dat de recente ontwikkeling geen nega tieve gevolgen mag hebben voor de Stevin-groep (15.000 werkne mers) in Nederland en daar buiten. De COR schrijft niet overtuigd te zijn, dat Antillian Holding geen invloed zou kunnen gaan uitoefe nen op het beleid bij Stevin. Ze vraagt de raad van bestuur daar- Ir. P. 6. Heerema om de nodige maatregelen te ne men om het zelfstandige beleid van de onderneming voort te zet ten en de werkgelegenheid in stand te houden of verder te ont wikkelen. De COR vraagt verder om informatie over Antillian Hol ding en haar belangen in Neder land, de Antillen en andere lan den. De Federatie Bouw- en Hout bonden FNV heeft inmiddels la ten weten, dat ze helemaal achter de brief en de vragen van de COR staat. Ir. P. S. Heerema, 70 jaar en leider van het familiebedrijf Antillian Holding, heeft voor het belang van 40 procent in Stevin 77 mil joen gulden gekocht. De heer Heerema is bekend door het REM-avontuur in 1963 en door zijn oorlogsverleden. Ir. P. S. Heerema heeft desgevraagd aan de Ballast- Nedam Groep meegedeeld, dat An tillian Holding haar reeds jarenlang bestaand bezit in Ballast-Nedam ge leidelijk heeft uitgebreid tot ca. 50 pet. van het huidige uitstaande aan delenkapitaal van ƒ30,4 min., zo heeft Ballast-Nedam bekendge maakt. Ir. Heerema heeft Ballast-Nedam meegedeeld dat Antillian Holding NV uitsluitend als belegger zal op treden en derhalve geen invloed op het bedrijfsgebeuren te willen uitoe fenen. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN-DELFT „Aan Gods zegen is alles geleg( Christus zegt zonder Mij kunt gij niets doen. Dringend verzoek wij onze huidige regering er aan mee te werken dat de uitspra 'en moge Gods zegen op uw arbeid rusten' weer aan de Trooni de wordt toegevoegd". Deze verklaring zal de inwoners van de stad Groningen, in de eerste plaats degenen die bij een kerkge nootschap zijn aangesloten, binnen kort worden aangeboden ter onder tekening. Het is een plaatselijke ac tie van de heer T. J. Bloemhof, Koch- straat 208. Inmiddels worden ook in Delft acti viteiten ontplooid. In die stad is het sinds enige jaren bestaande .Neder lands comité tegen godslastering' tot daden overgegaan. „Het komende weekeind gaan ruim 10.000 brieven op de post die we hebben gericht aan predikanten en christelijke instellingen, waarin we hun hulp inroepen zoveel mogel handtekeningen in te zamelen ondersteuning van de pogingen bede opnieuw in te voeren", verl de heer N. J. P. Sjoer, woordvoer* van het Delfste actiecomité. Het comité in Delft, dat in het ve den massaal heeft geprotesteerd gen het vervaardigen van een poi grafische film over het leven Jezus, heeft inmiddels ook cont met de actiegroep die sinds een of tien in Katwijk aan Zee met zelfde doeleinden bezig is. „We h ben in principe besloten gezamenl te gaan optrekken. Het is zo dat van eikaars acties hoorden, toen allebei al een eind op weg waren n de organisatie. Het is volstrekt i de bedoeling te gaan concurrei oi MOSKOU (Reuter. AFP) De KGB De Sowjet veiligheidspolitie, heeft de Joodse wiskundige Anatoli Sjtsjaranski een advocaat toegewe zen om hem bij te staan wanneer hij zich vóór de rechtbank moet verant woorden wegens beschuldigingen inzake verraad. Dissidente kringen in Moskou hebben dit mee gedeeld. DEN HAAG (ANP) - Ir Manusama zou worden gearresteerd als hij In donesisch grondgebied zou betre den. Dit zegt de Indonesische am bassadeur in Nederland, Sutopo Yu- wono in „Indonesia" een tweemaan delijkse publicatie van de ambas sade. De ambassadeur schrijft: „Hij die openlijk bekent het RMS-idee te zullen blijven verdedigen, en ook anderen die zo'n standpunt inne men, hoeven niet naar Indonesië te komen, en wij van onze kant zullen zulke individuen ook niet toestaan Indonesisch grondgebied te be treden." Indonesië maakt verschil tussen wat genoemd worden de .hoofdmis dadigers en hun slachtoffers". Voor die „slachtoffers" (de jongeren voor namelijk) wil Indonesië eventueel de poorten wel openen. De ambassa deur schrijft: „Wij beschouwen deze jongeren als slachtoffers van ophit sing alsook slachtoffers van verkeer de voorlichting door de hoofdmisda digers". De ambassadeur meent dat voor de mensen die de RMS als enige moge lijkheid in hun leven zien, een goede tweede mogelijkheid voorhanden is: het Nederlandse staatsburgerschap. En voor degenen die eventueel naar Indonesië willen verwacht hij dat ze door „ondubbelzinnige activiteiten" in Nederland hebben laten blijken dat het hun ernst is de idee van een eigen staat te hebben verlaten. Volgende week zullen we om de t ii gaan zitten om te regelen hoe samen tot de beste resultaten k nen komen. Er is al besloten Katwijk zich vooral tot de hervoi de kerk zal bepalen, terwijl wij medewerking van alle andere ke genootschappen, met name rooms-katholieke kerk, zullen iiu pen", aldus de heer Sjoer. In de brief, die het land ingaat, den zes suggesties gedaan om veel mogelijk handtekeningen bi kaar te krabbelen". Om de kostei bestrijden wordt tevens een ben gedaan een bijdrage te storten giro 3372888 ten name van de hee J. Stam jr, Raaigras 12 in Ba! drecht met vermelding „Bede' sten met adhesiebetuigingen n ten naar het adres de Vriesstraa in Delft worden gestuurd. In wijk begint de actie nu goed te pen. Daar zijn de eerste honder handtekeningen al binnen bij ds Hovius. Recherche onderzoel 'moordzaak-Tarzan' OOSTBURG (ANP) - De rijks tie in Zeeuw-Vlaanderen heeft g ren de hulp ingeroepen van h( man sterke recherche-bijsta team in de moord op de Aarden ger Johan Cauwels. De man donderdagnacht vlakbij zijn wa met drie pistoolschoten om he ven gebracht. Het 57-jarige slacl fer was een bekend figuur. Zij chaamskracht was beroemd en schafte hem de bijnaam Tarzfl o:

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 26