'ronk: 'Hoogste tijd oor nieuwe orde' vr ABN Bank Plan-Hofstra scheelt huiseigenaar (slechts) 75 gulden per maand Vraag onze man in Jakarta. Aardappel goedkoop Hogere winst Ahold Voedingsbond CNV in kort geding tegen Batco Groningen: degradatie fabrieken dreigt lijke landen moeten nu maatregelen nemen Nieuw minimum melkprijs Unieke zaak tegen sigarettenfabriek Dollar bereikt nieuwe diepte punten Gevolgen voor eigen woning schromelijk overdreven 10 - IJDAG 24 FEBRUARI 1978 FINANCIËN EN ECONOMIE Trouw/Kwartet P 17 - RH 21 - SJ9 lijk 'er- ellige iteit. 'an een onzer verslaggevers MSTERDAM Het is de hoogste tijd dat er in de rijke landen wordt begonnen met maatregelen ie noodzakelijk zijn voor het creëren van een nieuwe internationale economische orde en voor het pvangen van de consequenties ervan. Aldus oud-minister van ontwikkelingssamenwerking Jan ronk, die het woord voerde op een internationaal symposium over „food and basic needs" rsooniioedsel en basisbehoeften) dat gisteren in de. Vrije Universiteit van Amsterdam begonnen is. ant et symposium wordt georganiseerd oor het NIO-comite (Nederlands co- ilte voor een nieuwe Internationale Ie) in samenwerking met de •hting Onderzoek Wereldvoedsel- irziening. Aan de bijeenkomst :dt deelgenomen door een dertig specialisten en politici uit arme rijke landen. zo'n rechtvaardiger internatio- le orde te bereiken is het noodza- elijk dat de regeringen in ontwikke- ngslanden hun beleid richten op et vervullen van fundamentele be- oeften van hun inwoners, zoals de «hoefte aan voedsel, onderdak, ?erk, gezondheid en een of andere orm van onderwijs. Maar dat is niet enoeg. Even belangrijk is dat in het «leid en de structuur van de rijke «Industrialiseerde landen verande- ingen komen. „En het is de hoogste ijd, omdat de geest uit het midden fan de jaren zeventig lijkt te ver- Iwijnen", want nadat op de zevende peciale zitting van de Algemene Vergadering van de Verenigde Na- ies in september 1975, het doel van iet bouwen van een nieuwe interna- ionale economische orde algemeen eaccepteerd werd, is er bijzonder linig vooruitgang geboekt. 'ronk wijt dit onder meer aan een oenemend gebrek aan solidariteit linnen de derde wereld, verzwak ing van de onderhandelingspositie fan de ontwikkelingslanden, maar fooral aan het ontbreken van de lolitieke wil bij de rijke geïndustria- iseerde naties, die nog steeds niet lereid zijn het huidige systeem te K1—"inderen. Daar het vooral de ont- ;elingslanden waren die zo'n ïieuwe orde eisten, vreesde de rijke wereld dat zoiets ten koste zou gaan van de welvaart en het welzijn in de eigen landen. Dit gaat echter alleen maar op voor e korte termijn en het blijkt nu dat het zogenaamde vrije markt- ysteem geen oplossing weet te bie- Jen voor de huidige internationale :onomische crisis. Op korte termijn [is het inderdaad zo dat de nieuwe rde nadelig kan zijn voor de ontwik- [kelde landen, omdat de prijzen van grondstoffen omhoog zouden |j»an en een internationale arbeids verdeling werkgelegenheid in de rij- |ke landen zou kosten. Uit de economische recessie van de afgelopen jaren kunnen we echter, leren dat de verschillende werelden steeds afhankelijker van elkaar zijn geworden. De ontwikkelingslanden ïebben in toenemende mate produc ten nodig uit de geïndustrialiseerde wereld, terwijl deze op hun beurt- zitten te springen om grondstoffen en energie vèn en exportmarkten In de derde wereld. Dit gegeven maakt een nieuwe orde noodzakelijk. De rijke landen zullen in eigen huis maatregelen moeten nemen. Be paalde produktieprocessen, die be ter in de derde wereld kunnen plaatsvinden, moeten geleidelijk af gebouwd worden. Dat zal een ver mindering van de economische groei en vergroting van de werkloos heid met zich meebrengen, proble men die niet meer op de gebruikelij ke manier kunnen worden aange pakt. Pronk ziet twee nieuwe bena deringen. Er zal ten eerste een selec tieve groei-politiek gevolgd moeten worden, waarbij de overheid inves- Bondsrepubliek rekent op inflatie onder 3% BONN De Westduitse minister van economische zaken, Otto graaf Lambsdorff. acht het niet uitgeslo ten dat de stijging van de consu mentenprijzen in de bondsrepubliek in de loop van dit jaar voor het eerst sedert lange tijd onder de drie per cent zal komen. Vorig jaar bedroeg de gemiddelde stijging nog 3.9 procent AKZONA heeft een kwartaaldivi- dend van dollar 0,20 per aandeel' vastgesteld. teringen in bepaalde bedrijfstak ken, die de werkgelegenheid bevor deren, kan steunen. Daarbij zou dan rekening gehouden moeten worden met miUieu-eisen, het gebruik van energie en andere schaarse goede ren. Verder kan er m de rijke landen werkgelegenheid gevonden worden in de niet-commerciële, de welzijns sector. Maar dan nog zullen we blij ven zitten met een groot werkgele genheidsprobleem en zullen we het begrip arbeid en consumptie moe ten aanpassen en onze manier van leven moeten wijzigen. Van groot belang is volgens Pronk dat we de lasten in eigen land, als gevolg van de nieuwe internationale economische orde, zo eerlijk moge lijk verdelen, zodat de sterkste schouders het meeste te dragen krij gen. En dat houdt ook een nieuwe nationale economische orde in. Dat houdt inkomensnivellering en het verschaffen van sociale zekerheid aan de armste groepen in. De econo mische zwakken in de rijke landen zullen immers een nieuwe internati onale orde nooit accepteren als daardoor hun positie nog meer ver zwakt wordt. Het is duidelijk, aldus Pronk, dat een en ander een grotere inbreng en grotere bevoegdheden van de overheid vraagt, en op zijn beurt vereist dat weer een verdere democratisering van zijn beslis singsproces. Haaks Vrijwel haaks op het verhaal van Pronk stond dat van de Zweedse polemoloog Johan Galtung, die wei nig verwachtte van een nieuwe in ternationale economische orde. Hij is wars van grootschalige organisa ties die de belangrijkste basic-need, het dagelijkse brood, tot een han delsgoed maakt. Hij is een fervente voorstander van self-reliance, in de zin dat de bevolkingen van de ver schillende landen, regio's en zelfs dorpen hun eigen voedsel produce ren en dan ook de produktle in eigen beheer houden. RIJSWIJK (ZH) De nieuwe (be perkte) minimum-melkprijsrege- ling, die het Produktschap voor Zui vel afgelopen dinsdag heeft aan vaard, is door ministers van Econo mische Zaken en van Landbouw goedgekeurd. Naar alle waarschijn lijkheid wordt deze nieuwe regeling dinsdag 28 februari van kracht. Zoals gemeld, blijft de oude mini mumprijs van 1,03 per liter alleen gehandhaafd voor Nederlandse ver pakte gepasteuriseerde volle melk. Ingevoerde gepasteuriseerde volle melk en alle gesteriliseerde volle melk mag niet goedkoper zijn dan de inkoopprijs voor de detaillist plus zestien cent per liter plus om zetbelasting. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Voedingsbond CNV eist in een kort geding van de sigarettenfabriek British American Tobacco Company in Amsterdam (Batcot dat dit bedrijf de werkgelegenheid hand haaft in afwachting van een nadere studie. Batco-Amsterdam is van plan de produktie-afdeling (230 werknemers! te sluiten en samen te voegen met de Batco-fabrlek In Brussel. ADVERTENTIE DeheerJ.A. Brandt. Direkteur van de ABN vestiging in Jakarta. Nederlander. Zoals de meeste managers van buitenlandse ABN vestigingen. In 40 landen. In de praktijk betekent 't, dat u met iemand praat die uw bedrijf kent. Derelfde gedegen Nederlandse zakenmentaliteit heeft. Komt bij dat de heer Brandt en zijn staf uitstekend zijn ingevoerd in Indonesië. Op zich niet zo verwonderlijk als u weet dat de ABN de bank met de langste Indonesië-ervaring is. Honderden Nederlandse bedrijven doen zaken met Indonesië. De heer Brandt adviseert u graag bij 't opbouwen van kontakten in dit van nature rijke land. Dit is zijn adres: Algemene Bank Nederland, Jalan Ir. Haji Juanda 23, P.O. Box 2950, Jakarta.Telex: 011-44124. U kunt natuurlijk ook eerst kontakt opnemen met ons hoofdkantoor, Afd. Centrale Buitenlandse Kantoren, tel. 020-293862. ABN mensen staan op vele plaatsen in de wereld voor u klaar. AMSTERDAM De Amerikaan se dollar heeft gisteren bij een ner veuze handel in Amsterdam weer nieuwe dieptepunten bereikt. Nadat woensdag was gesloten op ƒ2.1980, werd de handel hervat op 2.1855. Kort na het middaguur werd er nog maar 21740 voor de Amerikaanse munt betaald. Gesloten werd op 2.1700, maar er was intussen al op een nog lager peil gehandeld. In de valutamarkt had men het gevoel, dat de Nederlandsche Bank de afge lopen dagen de dollar heeft ge steund, zij het in bescheiden mate. overigens zakte de Duitse mark in Amsterdam donderdag van 107,75, tot 107,45. Oorzaak is de steun van de Bundesbank aan de dollar, ter wijl de Ned. Bank niet of nauwelijks ingrijpt in de koersontwikkeling van de dollar. Noch aan de heer P. Nijdam, secreta ris hoofdgroep tabak van de voe dingsbond. noch aan raadsman mr. A. Schellart is een eerder geval be kend waarin geprobeerd is via de rechter een voorlopige handhaving van de werkgelegenheid af te dwin gen. De voedingsbond heeft het kort geding aangespannen nadat behoud van het bedrijf in de huidige vorm in een ultimatum van de directie was geëist. Tot gistermiddag 3 uur kon de Batco antwoorden maar op dat tijdstip had raadsman mr. Schellart nog geen antwoord ontvangen. In de dagvaarding eist de Voedings bond CNV dat de rechter op straf fe van een dwangsom van 10 miljoen gulden iedere handeling of elk besluit verbiedt waarbij de Batco- directie de Amsterdamse produktie ingrijpend wijzigt of beëndigt. Ook aan de verdeling van de sigaretten- produktie tussen Amsterdam en Brussel zou voorlopig niets mogen veranderen. Verder wil de bond dat het personeelsbestand blijft op het niveau van 1 januari. De directie zou volgens de voedings bond al deze besluiten achterwege moeten laten tot na voltooiing van een gedegen studie en eventueel zelfs tot de afloop van een onderzoek van de Ondernemingskamer van het Amsterdamse Gerechtshof. De bond overweegt nog of van het enquête recht bij de Ondernemingskamer ge bruik zal worden gemaakt, aldus mr. Schellart. De Voedingsbond meent in zijn recht te staan omdat, aldus secreta ris Nijdam de Batco-directie met de ondernemingsraad, het personeel en de vakorganisaties afspraken heeft gemaakt over het behoud van de werkgelegenheid in de Amsterdamse vestiging. Ook de CAO geeft de aan knopingspunten voor het kort ge ding, zei mr. Schellart. In dat ver band wees hij op de CAO-verplich- ting van overleg en informatie bij ingrijpende beslissingen en op de SER-fusiegedragsregels. Ondanks de beloften meent de voe dingsbond al bewijzen in handnben te hebben dat het produktiebedrijf in Amsterdam al wordt afgebouwd. Volgens de heer Nijdam zijn al begin 1977 machines besteld voor de fa briek in Brussel. Deze moeten werk verrichten dat momenteel nog in DEN HAAG (ANP) De Nederlandse consument heelt in januari voor een kilo aardappelen gemiddeld 34 cent betaald. Een, twee en drie jaar geleden was dat resp. 96,87 en 44 cent. Bij het begin van het lopende oogstjaar, in augustus 1977, was de prijs gemiddeld 50 cent per küo. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heelt dit uitgerekend. Het Produktschap voor Aardappe len, dat vindt dat het CBS de ver schuivingen in het afzetpatroon van de detailhandel niet snel genoeg volgt, laat dit voorjaar ook een prijs- onderzoek instellen door het Neder- Inkomen zelfstandige liep 5 pet terug DEN HAAG - Het Economisch In stituut voor het Midden- en kleinbe drijf (EIM) heeft berekend dat het reëel beschikbaar inkomen van een zelfstandige (een gezin met twee kinderen en een inkomen van ruim 35.000 gulden in 1976) in de periode 1973-1977 met ongeveer vijf procent is gedaald. Dit cijfer is de Tweede Kamer mee gedeeld in antwoord op schriftelijke vragen over de positie van het mid den- en kleinbedrijf. In het ant woord deelt staatssecretaris Haze- kamp (economische zaken) mee, dat maatregelen in voorbereiding zijn voor een versterking van het export beleid. Daarbij wordt aandacht ge geven aan de problematiek, die zich in de bedrijfs-organisatorische en management-sfeer kan voordoen bij de kleine bedrijven die zich op ex port willen gaan toeleggen. Uit de antwoorden blijkt, dat het aantal verkoopplaatsen in 1976 met rond 500 is toegenomen. De groei van het totaal aantal filialen be droeg dit jaar bijna 2900. lands Instituut voor de Afzetbevor dering van Consumptie-aardappe len. De groothandelsnoteringen op de Rotterdamse aardappelbeurs, aldus mededelingen van het produkt schap, zijn de laatste maanden regel matig verder afgebrokkeld en heb ben een peil bereikt dat niet meer voor mogelijk werd gehouden. De aardappelexport van oogst 1977 was tot en met januari 359.000 ton. Het gaat dus heel wat langzamer dan na de oogsten 1976 en 1975, toen eind januari al resp. 495.000 en 489.000 ton het land uit was. In die beide oogst jaren was er een bijzonder grote ex- portvraag. De waarde van de export tot 1 februari was 78 miljoen. Een, twee en drie jaar geleden was dat resp. 282 miljoen, 222 miljoen en 63 miljoen Amsterdam gebeurt. Nog in novem ber echter had de directie gezegd geen plannen te hebben uit Amster dam weg te gaan. Volgens de directie van de Batco moet de produktieafdeling in Am sterdam dicht (de verkoopafdeling blijft) omdat de afzet van sigaretten stagneert. Als reden daarvoor geeft directeur Dekker op de prijsverho ging en de anti-rookcampagnes. De hogere sigarettenprijs zou zijns in ziens ook een deel van de afzet in de buurt van de Duitse grens afstoten Sigaretten zijn in Duitsland duur der. Vorig jaar ging daarom naar schatting 9 procent van de sigarettenomzet naar Duitsers. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Er moet ook een Groningse poot komen onder de te herstructureren kartonindustrie in oost-Groningen. De regering moet hiervoor ijveren, zo staat in een door Provinciale Staten van Groningen aangenomen CDA-motie. De begeleidingscommissie kartonin dustrie (BMI) heeft onlangs aan mi nister Van Aardenne voorgesteld om alle nog overgebleven kartonfabrie ken onder te brengen bij twee inter nationale concerns, te weten KNP - Kappa en Bührmann - Tetterode. In Groningen wordt echter gevreesd, dat de kartonfabrieken daardoor zullen worden gedegradeerd tot filia len en dat de belangrijke beslissin gen elders zullen worden genomen. De Groninger Staten willen daarom dat er een derde concern, en dan van Groningse bodem, bij komt. Hoe dit zou moeten gebeuren, heeft men niet aangegeven. Wèl heeft minister Van Aardenne in een gesprek met onder meer de vakbonden en de Provincie inmiddels al toegezegd, erop te zul len toezien, dat er geen stafdiensten van de Oostgroningse kartonindu strie uit het noorden zullen ver dwijnen. De bewindsman heeft ook de aanbe veling geaccepteerd, dat gedwongen ontslagen worden voorkomen, al wil de hij dit niet als een algemeen uit gangspunt zien. De regering is in grote lijnen akkoord gegaan met het BMI-rapport en zal op korte termijn de onderhandelingen openen met het bedrijfsleven om tot overeen stemming te komen over de verde ling van de kosten die met de her structurering gemoeid zijn. Eén van de onderdelen van het plan is vervroegde pensionering van acht honderdvijftig van de negenentwin tighonderd werknemers. Overigens blijkt een aantal kartonfabrieken thans in twijfel te staan of men wel mee wil spelen. De reden ervoor is niet duidelijk. De Groningse gedeputeerde H Hee- ring heeft gezegd, dat er druk op deze fabrikanten moet worden uitge oefend. Anders kan men het BMI- rapport wel vergeten. In dat geval komt er een koude sanering en dat betekent dat er wel gedwongen ont slagen zullen vallen. door Johan van Workum DEN HAAG „De telefoon staat bij ons niet stil van mensen met schrik- en paniekreacties," meldde in onze krant van gisteren voorzitter drs. Van Herwijnen van de Vereniging eigen Huis. naar aanleiding van de voorstellen van prof. Hofstra hypotheekrente niet meer volledig aftrekbaar voor de belastingen te maken. Die schrik en paniek zijn ook geen wonder, bij de getallen, die onder meer door Van Herwijnen zijn rondgestrooid. Die getallen zitten er echter vaak honderden procenten naast Deze krant meldde, dat volgens Van Herwijnen is uitgerekend, dat ie mand met een inkomen van 35.000 gulden en een preraiekoopwoning, door een loonsverlaging van 8 9000 gulden per jaar wordt bedreigd. Vol gens een andere krant becijferde Van Herwijnen voor huizenbezitters met 30 35.000 gulden jaarinkomen en een premiekoopwoning van een ton (100 procent hypotheek) een net to achteruitgang van 300 gulden per maand. Deze getallen staan wel in schrille tegenstelling tot cijfers, die prof. Hofstra zelf in zijn rapoort geeft. Die cijfers zijn gebaseerd op belastingge gevens van het ministerie van finan ciën. en ze gaan over alle mensen met een hypotheek. Hofstra meldt dat de bestaande aftrek van hypo theekrente de betrokkenen een net to voordeel oplevert van „gemiddeld ongeveer 5 6 procent van het be lastbaar inkomen, ongeacht de hoog te van dat inkomen." (Die laatste toevoeging is niet zo vreemd; zij geeft aan. dat mensen de hoogte van de hypotheek afstemmen op hun in komen.) Bij een belastbaar inkomen van 35.000 gulden het voorbeeld van Van Herwijnen beloopt thans het gemiddelde netto voordeel van een hypotheek dus 1.925 gulden per jaar. In de plannen van Hofstra komt die aftrek gedeeltelijk te vervallen, (dus niet geheel, zoals ook al wordt beweerd.) Bij een inflatie van 5 a 5.5 procent officiële vooruitzichten voor 1978 komt twee-vijfde van de aftrek te vervallen. Tweevijfde van 1.925 gulden is 770 gulden. Dat is dan het bedrag aan belastingnadeel. Doordat het belastbaar inkomen nu hoger is geworden (1.041 gulden na melijk). moet nu ook meer AOW AAW betaald worden. Die premie is 12 procent, dus dat wordt 125 gulden per jaar. Samen met het belasting nadeel dus een totaal nadeel van 895 gulden per jaar. Dat is 75 gulden per maand. overdrijving Netto 75 gulden per maand is niet niks. Er zijn stakingen gevoerd om minder. Vooral voor een gezin met kinderen is het veel. Het is echter wel wat anders dan 300 gulden. Dat is een overdrijving van 300 procent ten opzichte van het gemiddelde, om precies te zijn. Nu gaat het hier om een gemiddelde voor alle hypo theek-mensen samen. Er zijn dus mensen met een hypotheek, die veel minder last zullen hebben van „Hof stra", maar anderen veel meer. Dat zijn dan vooral de mensen die de afgelopen paar jaar een woning heb ben gekocht. Op hen had het voor beeld van Van Herwijnen betrek king. Van Herwijnen, zo vertelde hij in een nadere toelichting, gaat hier bij uit van iemand met een inkomen van 35.000 per jaar, die een huis heeft gekocht met een hypotheek van 150.000 gulden tegen een rente van 8,5 procent. Volgens Van Her- wijnen gaat zo iemand er 3.500 gul den netto per jaar op achteruit, „en dat is dus ongeveer 300 gulden per maand." Wij hebben dit voorbeeld ook even doorgerekend. De rente van 8,5 pro cent op 150.000 wordt 12.750 per jaar. Dat mag nu nog geheel van het inkomen worden afgetrokken. Het belastbaar inkomen wordt dan 35000 minus 12.750 is 22.250 per jaar, ofwel 1.854 gulden per maand. Een gehuwde werknemer met één kind betaalt daarover 137.90 gulden belasting per maand. Nu passen we „Hofstra" toe. Bij de huidige inflatie mag tweevijfde van de rente niet meer afgetrokken wor den. Tweevijfde van 12.750 gulden is 5.100. Blijft over 7650. Het belast baar inkomen wordt nu 35.000 mi nus 7.650 is 27.350 gulden per jaar, ofwel 2.279 per maand. We pakken nu weer de witte belastingtabel en lezen dat nu 232,30 gulden pet maand belasting verschuldigd is. Dat is ruim 94 gulden per maand meer dan eerst Per jaar wordt dat 1.133 gulden meer belasting, die moet worden betaald. 145 gulden per maand Dan is er nog de premie AOW/AWW. Het belastbaar inkomen is door „Hofstra" gestegen met 5.100 gul den. en daarover moet 12 procent premie worden betaald, zijnde 612 gulden per jaar. Het belastingnadeel van 1.133 gulden plus het premiena deel van 612 gulden geven een totaal nadeel van 1.745 per jaar, ofwel 145 gulden per maand netto. Per maand 145 gulden erop achter uit gaan is heel veel, zeker voor een gezin met een kind. Het is echter nog lang niet de 300 gulden van Van Herwijnen. Nog steeds een overdrij ving van ruim honderd procent. Juist omdat in bepaalde gevallen het effect van „Hofstra" zo fors kan uitpakken, heeft prof Hofstra zelf al voorgesteld een overgangsregeling te treffen van vijf jaar. Dat lijkt nog erg kort. maar Hofstra, zelf oud minister en oud-kamerlid, zal wel laag zijn gaan zitten om wisselgeld over te houden. Van Herwijnen heeft al gezegd dat minstens een overgang van tien jaren nodig is, en daar lijkt veel voor te zeggen. Er is echter geen reden voor huizenbezit ters om zich door suggestief gekozen voorbeelden of onjuiste cijfers al te veel schrik te laten aanjagen. ZAANDAM Ahold wil over 1977 per gewoon aandeel van 20 een dividend uitkeren van 3.60 in contanten en bovendien 10 pet. in aandelen uit de fiscaal vrije agioreserve. Over 1976 bedroeg het dividend 4.80 in contanten of naar keuze 3.20 in contanten plus drie een derde pet in aandelen uit de fiscaal vrije agioreserve. Exclusief de invloed van de overne ming van Bi-Lo in dc Verenigde Sta ten vanaf 22 augustus 1977 zou de nettowinst vorig jaar 34,2 min heb ben bedragen tegen 28.6 min over 1976. De gecombineerde nettowinst over 1977 bedroeg 36,8 ofwel 0,89 pet van de totale omzet tegen 0,84 pet in 1976. De omzet aan derden, exclusief Bi-Lo, bedroeg 3.796 min tegen 3.394 min in 1976 De lagere marges in de winkelbedrij ven leidden tot een omzetstijging die maakte dat het procentuele bedrijfs resultaat nagenoeg gehandhaafd kon blijven. Het bedrijfsresultaat bedroeg namelijk 1.69 pet van de omzet tegen 1,71 pet in 1976. Het met 1976 vergelijkbare bedrijfsresultaat, exclusief Bi-Lo, bedroeg 64,3 min. Inclusief Bi-Lo steeg het bedrijfsre sultaat van 58,2 min in 1976 tot 74,7 min (131 pet van de omzet) in 1977. De resultaten van OGEM-HOL- DING zijn in 1977 gestegen van 20,5 min tot ruim 27 min. Het is de bedoeling het dividend vast te stellen op ƒ2.30 in contanten per aandeel van 10 (v.J. 2). ESTEL TECHNICAL SERVICES onderdeel van het Nederlands-West duitse staalconcern ESTEL, heeft van de regering van Trinidad en To bago opdracht ontvangen voor het ontwerpen van een haven voor het geïntegreerde staalbedrijf Iscott in Point Lisas op Trinidad. SAMENWERKENDE ELECTRO TECHNISCHE FABRIEKEN HO- LEC gaat weer dividend uitkeren Na twee dividendloze jaren wordt voorgesteld over 1977 8 per aandeel van 100 uit te keren. De nettowinst kwam uit op 2,8 min <v j geen saldo). BRITISH AEROSPACE heeft van de Amerikaanse vliegtuigfabriek McDonnell Douglas voorstellen ge kregen voor samenwerking bij drie projecten. Een woordvoerder van het Britse staatsbedrijf voor de vliegtuig- en ruimtevaartindustne heeft dit donderdag meegedeeld. De Britten en Amerikanen willen o m samenwerken bij de bouw van een vliegtuig met ruim 160 zitplaatsen, bij de ontwikkeling van de opvolger van de Concorde

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 21