jAan de eerste zestien iiurf ik niet te denken' Leiden Lions ontdekt nieuwe weg Tom Okker: geen tijd voor tennisteam haatshobbyist Joop Pasman kent zijn beperkte mogelijkheden wemrecord van 'racy Wickham imman naar Spoegoslavië Zuid-Afrika: wellicht in 1979 geen Davis Cup 'Wedstrijd past niet in programma' Achter VN-resoluties over Zuid-Afrika Exploitatie van ijshal kan ijshockeyclub gouden toekomst bezorgen Kipperda kanipiOGn wedstrijden van Leiden Uons in het r r laatje brengen. Wekelijks passeren van Overijssel UEFA-team dicht bij eindtoernooi Gemmill redt Schotland Gunning debutant in hockeyselectie SltjDAG 24 FEBRUARI 1978 Trouw/Kwartet P 15 - RH 19 - S 17 ior Johan Woldendorp ai a as OTENBURG Topsport op z'n smalst. Aan de ene kant staat 5! kernploeg, die zich maandenlang, zij het weinig efficient, op t handjevol topwedstrijden heeft voorbereid. Aan de andere de. doemt, ogenschijnlijk vanuit het niets, een vrijetljdsrijder 'fj die precies een week geleden om drie uur 's middags de hooldeuren achter zich dicht hoorde klappen en pas toen over m nationale kampioenschappen van dat weekend begon na te '5 nken. Toch was dat voor hem, Joop Pasman, geen beletsel om ih op het Eindhovense kunstovaal als de op twee na beste a baatser van het land te ontpoppen. Schrijnender kan het huwelijks. igegeven, het is zwart-wit gesteld, *kar wat hebben schaatscoach Eg- t van 't Oever en zijn figurerende lega Tjaart Kloosterboer meer be kt dan Leen Pfrommer, de man vorig jaar zo nodig weg moest? eindrekening, die morgen en zon- l tijdens het wereldkampioen- hap in het Ullevi-stadion in Goten- rg wordt gepresenteerd, biedt een tarre aanblik. Het kwartet Neder- nders, dat in de Zweedse stad een rolletje gaat vervullen, bestaat uit n nationaal kampioen (Piet Klei- die nooit fatsoenlijk zal leren ïten, een coming-man (Hilbert n Duin), die nog onvoldoende op hoogte is van zijn eigen mogelij k- den, een hobbyist (Joop Pasman en een blijkbaar eeuwig met elf overhoop liggende vierde (Klaas Vriend), die tijdens de oo *7ijKlerlandse kampioenschappen ge- fjj skwalificeerd werd maar razend- Tel amnesty kreeg, omdat de KNSB t nu eenmaal niet verkopen kan n naast Pasman nog een vrijbuiter dat geval Carl Draayer) voor het IRISBANE Tracey Wickham leeft in Brisbane een nieuw wereld- ecord gezwommen op de 800 meter rije slag. De Australische kwam tot en tijd van 8.30.53, waarmee zij het «staande record van haar landge- lote Michelle Ford (8.31.30) verbe- erde. ÏSSI AMSTERDAM - Jan Timman ver- trekt vandaag naar Joegoslavië om 35 50 aan een sterk bezet internationaal ichaaktoernooi deel te nemen, dat ran 25 februari tot en met 17 maart Bugojno gehouden wordt. Het ieelnemersveld bestaat uit zestien jrootmeesters, onder wie de huidige wereldkampioen Karpov. )e deelnemers zijn: Karpov, Tal, lalasjov en Spasski (Sov), Portisch Hon), Larsen (Den), Hort (Tsj), Mi- (Gbr), Burne (VS), Timman Ned), Ljubojevic, Ivkov, Gligoric, fukic, Bukic en Velimirovic (Joe). voetlicht van het wereldtoneel te halen. De uitverkiezing van Pasman was gezien de resultaten in Eindhoven geen discussiepunt. Toch staat de Deventernaar voor een gigantische vuurproef. Een wedstrijdje tegen de Oostduitsers Warnicke, Winter en Wunderlich uitgezonderd, heeft de 22-jarige HTS-student dit seizoen nog geen Internationale concurren ten ontmoet. Hij weet, als bezitter van de persoonlijke records 40,33 (500 meter), 1,59,04 (1500 meter, gere den in Alma Ata), 7.23,69 (vijf kilo meter) en 15.37,62 (tien kilometer), dat er van hem geen wonderen mo gen worden verwacht. „Ik hoop op een plaatsje bij de eerste twintig. Aan de eerste zestien durf ik niet te denken. Je moet op de vijfdui zend meter zeker onder 7.25 rijden, wil je Je voor de tien kilometer plaat sen. Twee jaar geleden werd ik op het WK in Heerenveen veertiende met een score van 7.23. Vorige week reed ik 7.32 mijn snelste seizoentijd." Twee, drie jaar geleden beleefde Joop Pasman gouden tijden. Lid van Jong Oranje, Nederlands B- kamploen, derde in de strijd om de „echte" titel en een van de (ook toen al) verblekende „vedettes" van de kernploeg. Door de militaire dienst en de studie deed hij vrijwillig een stapje terug. „Toen ik in de kern ploeg en in Jong Oranje zat, heb ik veel trips gemaakt. Daardoor ver speelde ik op school een semester. Op de HTS ga je ieder half jaar over naar een ander semester. Die proce dure hield in, dat ik me direct na mijn diensttijd geen topsport kon veroorloven. Momenteel vink ik de studie zo belangrijk dat ik het er niet voor over heb om dat helemaal aan de sport op te offeren. Wanneer je zeventien of achttien bent, laat je je gemakkelijk door je trainer be ïnvloeden. Maar anders dan Hilbert van der Duim, die op de pedagogi sche academie veel aan zelfstudie doet, kan ik topsport niet met schoolse activiteiten combineren. Ik studeer weg- en waterbouw, die stof is zodanig, dat een leraar alles uit moet leggen, voordat je thuis aan de slag kunt. Daarnaast mis ik de indi viduele instelling, die Harm Kuipers Met de uitverkiezing van Joop Pasman (foto) voor het wereldkam pioenschap werd het schrijnende tekort aan topschaatsers in Nederland bloot gelegd. Toch heeft Joop Pasman avonden lang alles op een rijtje gezet, voor dat hij zijn schaatsroem even ge makkelijk als een plastic zak huis vuil in de container smeet. „Ik wil niet beweren, dat ik nu vrijblijvend sport bedrijf. Vijf keer in de week ben ik na schooltijd een uurtje op de Deventer kunstijsbaan te vinden. In de zomer heb ik onder Ab Garretsen ook iedere week circuittraining ge daan. Ik heb er erg lang over na moeten denken voordat ik besloot geen lid van de kernploeg te worden. Ik achtte het een gemis in de organi satie van de studie, dat een topsport niet niet tot een twee-eenheid kan smeden. Ik kan echt niet drie keer per week een centrale training in Heerenveen of Utrecht bezoeken. Kloosterboer onderzoekt de moge lijkheid om de training van de kern ploeg te decentraliseren. Als dat plan doorgaat, kan ik wellicht posi tievere conclusies trekken." wel had. Ik moet een trainer achter mij hebben. Wanneer ik mezelf op de wedstrijden zou moeten voorbe reiden, zou ik dezelfde kant opgaan als Hans van Helden." De diepgezonken Friese Brabander is herhaaldelijk afgeschilderd als de man, die Pasman het leven zo zuur zou hebben gemaakt, dat hij mede daarom een punt achter de topsport heeft gezet. Dat blijkt een ernstig misverstand te zijn. Verbaasd klinkt het: „Ik heb nooit slechte ervarin gen met Hans gehad. Ik was een van de weinigen, die het goed met hem kon vinden. Misschien ben ik erg tolerant. Na mijn studie en het feit dat ik over de topsport ging naden ken, zijn de redenen geweest dat ik me twee Jaar geleden terugtrok. Ik had er moeite mee om steeds te verkondigen: „Nu is er een wed strijd, de volgende week ook, maar over vijf jaar is het afgelopen." JOHANNESBURG De mo gelijkheid bestaat, dat Zuid- Afrika in 1979 niet zal deelne men aan het toernooi om de Davis-beker. Deze verklaring gaf gisteren Louis Janssens, se cretaris van de Zuidafrikaanse tennisbond (SATU), in Johan nesburg uit. Janssens verbond aan een eventuele terugtrek king in 1979, dat alle Zuidafri kaanse verplichtingen in het lo pende seizoen worden gerespec teerd. Waarbij hij in het bijzon der doelde op de wedstrijd tegen de Verenigde Staten, die voor maart op het programma staat en die in Amerika nog al wat weerstand oproept. De verklaring van Janssens volgde één dag na het vertrek van Philippe Chatrier. De Fran se president van de internatio nale tennisfederatie (ITF) ver trok woensdag uit Johannes burg na een tiendaagse officiële ITF-studie over de mogelijke samensmelting van de verschil lende op ras gebaseerde tennis- bonden in Zuid-Afrika. De kans op een multiraciale bond in Zuid-Afrika moet ge ring geacht worden. Zeker na dat de gekleurde bonden een drietal eisen op tafel gelegd heb ben, die de blanke bond catego risch verwerpt. Vooral de voor waarde, dat Zuidafrikaanse ten nisspelers de eerste vijf jaar niet aan internationale toer nooien zouden mogen meedoen, is bij de blanken in het verkeer de keelgat geschoten. Ook het ministerie van sport mengt zich in de discussie over de apartheid in het Zuidafri kaanse tenniswereldje. Minis ter Piet Koornhof heeft de ITF per brief geattendeerd op het feit, dat op sportgebied in Zuid- Afrika, al twee jaar lang geen raciaal onderscheid meer bestaat. „Elke speler kan spelen waar en bij welke club hij maar wenst. Daar heeft hij geen en kele toestemming of machtiging voor nodig. Hij kan zijn eigen club uitkiezen, hij kan zijn ei gen veld of baan bepalen", al dus Koornhof in een schrijven aan de ITF. Waarmee hij wil zeggen dat multiraciale clubs zijn toege staan. Het rapport van Chatrier zal in april in Monte Carlo tijdens het eerstvolgende ITF-congrea openbaar gemaakt worden. Een positieve conclusie lijkt voorals nog uitgesloten. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM/HAZERSWOUDE Nog voordat gisteravond in de Frans Otten tennishal in Amsterdam de eerste bal was geslagen uit de voor de promotie naar de eerste divisie beslissen de Koning Gustaaf-beker wedstrijd tegen Tsjechoslowakije. was de kans, dat het Nederlands team tot de top-acht zou doordrin gen tot een minimum gereduceerd. Ondanks een tweetal verzoe ken daartoe ontbrak Tom Okker, nog altijd behorend tot de beste dertig (profjspelers op de wereldranglijst. „De wedstrijd tegen de Tsjechen past niet in mijn programma." liet de voor de viering van zijn 34ste verjaardag (woensdag) naar Neder land even teruggekeerde Okker we ten. „Zeven weken heb ik achtereen gespeeld. Ik kan het dan niet op brengen om ook de paar dagen dat ik in Nederland ben ook weer te moe ten spelen. Tegenover mijn gezin kan ik dat ook niet maken." Tom Okker. vermoeid sprekend, zag niets in de suggestie „om dan alleen donderdagavond maar tegen Jan Kodes en Jiri Hrebec aan te treden." Hij. „De omstandigheden in de Frans Otten-hal zijn weer totaal ver schillend van de plaatsen waar ik de laatste weken heb gespeeld. Dat vergt toch weer enige aanpassing. Ik zou zeker woensdag en donderdag voor de wedstrijd nog enkele uren gespeeld moeten hebben." De afgelopen tournee van Tom Ok ker is verre van succesvol geweest Bijna geen enkele keer overleefde hij de eerste ronde. „Ik speelde in de grote toernooien met de 32 sterkste spelers van dit moment. Ik heb daar bij wat ongelukkig geloot, ook om dat ik niet meer tot de geplaatste spelers behoor. Twee keer in de eer ste ronde tegen Björn Borg. in de eerste ronde ook tegen Brian Gott fried en Eddy Dibbs. Door de snelle uitschakeling speel je dan ook be trekkelijk wenig partijen." Hoewel Tom Okker er niet op in ging zijn het ook deze mindere resultaten „het was niet best, nee" die hem tot zijn weigering brachten. On danks verzoeken van Ed van Breu- kelen, de ploegleider, en Loek San ders. „Ik maak van tevoren mijn programma. Tussentijds kun je daar moeilijk nog iets aan veranderen." Wel in het programma van Tom Ok ker opgenomen is de half maart in Praag af te werken Davis Cup-strijd tegen dezelfde Tsjechoslowaken. „Een wedstrijd, waarop het afgelo pen najaar de afspraken al rond wa ren," licht Okker toe. In Amsterdam trad gisteravond In de plaats van Tom Okker nu Rolf Thung aan, ook al omdat Paul van Min met een blessure langs de kant bleef staaa „Met Tom Okker erbij zou het tegen deze Tsjechen al een moeilijke zaak zijn geworden." weet Ed van Breukelen. „Je begon nu helemaal als outsider." Detroit DETROIT In de tweede ronde van het internationale tennistoernooi voor dames in Detroit met een prij zengeld van 100.000 dollar zijn twee )EN HAAG Staatssecretaris Vallis de Vries van CRM onder- chrijft de stellingname, die de toen- nalige minister Van Doorn van CRM een jaar geleden innam met betrekking tot het deelnemen aan sportontmoetingen met Zuidafrika- d oen Dit betekent dat ook de nieuwe 2" regering het zou toejuichen. Indien 0» de Nederlandse sportwereld zich conform de betreffende resoluties *van de algemene vergadering van de Verenigde Naties zou onthouden van deelneming aan sportactivitei ten waaraan van Zuidafrikaanse zij de wordt deelgenomen door op raci-- ale basis geselecteerde teams of sportlieden. Het Tweede-Kamerlid mevrouw Beckers-De Bruijn (PPR) had naar het standpunt van de staatssecreta ris gevraagd naar aanleiding van het feit, dat een blanke Zuidafrikaanse idmintonploeg deelnam aan de 32ste internationale open badmin tonkampioenschappen van Neder land te Haarlem gespeeld. Mevrouw Beckers vroeg of het de staatssecre- taris bekend was dat de Nederland- 'J se badmintonbond. in contacten ii met Zuidelijk Afrika, zich erop be riep. dat de bewindsman het stand punt van minister Van Doorn ten aanzien van sportontmoetingen met Zuid-Afrika niet zou delen De staatssecretaris antwoordde, dat hem niets bekend is over hetgeen het Kamerlid in haar vraag aanroer de. Hij gaf wel te kennen achter de i opvattingen van Van Doorn te staan, die werden neergelegd in een brief aan de sportorganisaties, geda teerd 21 februari 1977. door Erik Oudshoorn LEIDEN Het gebeurt zelden of nooit dat een plaat op de hitparade vanuit het niets zomaar in één keer op de eerste plaats terecht komt. In de sportwereld en met name met veel sponsorgelden ls een dergelijk verschijnsel geen curiosum. Neem bijvoorbeeld eens een kijkje bij het ijshockey. De naam Leiden Lions moest vorig Jaar rond deze tijd nog bedacht worden. Nu staat een ploeg met dat etiket aan de top van de tweede divisie. De beker heeft Leiden Lions al veroverd en het kampioenschap (dus ook promotie) is binnen bereik. De prille Ijshockeyclub rust vanaf haar bestaan eigenlijk op twee zware peilers. Het zijn de bestuursleden Ton Menken, een geslepen zaken man die het geheel draaiende houdt, en Pim van Halem, een talent op organisatorisch gebied, hoewel vorig seizoen nog teammanager van het inmiddels ingestorte HYS. Op de achtergrond figureert nog iemand als Theo Nijssen, ook al zakenman. Hij zal zijn voorzitterszetel echter zeer binnenkort om „gezondheidsre denen" beschikbaar stellen ten gun ste van Pim van Halem. Spelers, trainers en bestuur zijn hierover gis teravond ingelicht. Menken bekleedt thans nog de func tie van penningmeester. Maar met ingang van het volgende seizoen wil hij zich liever „commissaris" laten noemen. Menken houdt zijn club vooral ln het leven door de ijshoc- keyschool, die kort na de opening van de ijshal in Lelden (eind '76) werd opgericht. Ruim 180 Jack-de- Heers-in-spé moeten het salaris op brengen van de ijshockeytrainers Ivan Coccanda en Jean Martin. Niet te onderschatten Is ook het geld dat de passieve recreanten bij de thuis- T-» -ï I ae passieve recreanten dij ae inuis- den haag Cees Ripperda uit Deventer is op de kunstijsbaan van - Deventer schaatskampioen lange- baan van het gewest Overijssel ge worden Ripperda zegevierde op de 57 drie afstanden die werden verreden. 's de 500. 1500 en 5000 meter. Zijn 1 i Ujden waren respectievelijk 42,5 se conden. 2 minuten 12,9 seconden en I minuten 4,1 seconden. bijna negenhonderd toeschouwers de kassa's. Ongekend veel eigenlijk voor een tweede divisieclub. Het sportieve succes zal daar ongetwij feld mede de doorzaak van zijn. Overigens hebben de voorbeeldige resultaten de clubleiding wel ver rast. Ton Menken: „Aanvankelijk was het helemaal niet de bedoeling ln de tweede divisie te starten. Maar ja, toen een aantal HYS-spelers zich uit eigen beweging bij ons aanmeld de, hebben we het toch maar gepro beerd. Dat we nu in de top meedraai en is eigenlijk een wonder. Een plaats ln de middenmoot was nor maal geweest." Een blik op de ranglijst maakt dui delijk dat Leiden Lions twee punten achterstaat op rivaal Den Bosch, maar met één wedstrijd minder ge speeld. Formeel geeft straks alleen de eerste plaats recht op promotie. Het is echter niet uitgesloten dat de Nederlandse IJshockey Bond een tweede en wellicht ook een derde ploeg laat overgaan. Vorige week zijn daarover de eerste oriënterende gesprekken gevoerd. Menken: „Ei genlijk kan Je beter geen kampioen worden. Wanneer je eerste wordt móet je promoveren, word Je tweede dan m4g je promoveren. Financieel gezien is zowel Den Bosch als Leiden nog helemaal niet klaar voor de eer ste divisie". Toch vormt promotie een stille wens van de Leldse ijshockeyclub. Pim van Halem: „Als het financieel haal baar is ben ik er voor. Maar als we het doen. doen we het goed. Er moet een derde lijn bijkomen en/of twee buitenlanders Geen Canadezen maar waarschijnlijk Noren of Zwe den. Bovendien hoop ik op de komst van de HYS-spelers TJakko de Vos en toch nog Robin Saraber". Voor Van Halem is het inderdaad alles of niets. Hij gaat verder: „Lei den mag nooit in de positie van HYS en Nijmegen terecht komen (een troosteloze positie; onderaan dus. red). Al speel je dan eerste divisie. Je raakt toch Je publiek kwijt. De invloedrijkste personen van Leiden Lions: links de toekomstige voorzitter Pim van Halem en rechts Ton Menken. Of de promotie-plannen ook finan cieel uitvoerbaar zijn is vooralsnog de vraag. Penningmeester Menken zal aan het einde van dit seizoen met een slecht sluitende begroting krij gen te kampen. Hij stelt: „Wij zijn op zoek naar softsponsors; twintig bedrijven die ieder vijfduizend gul den willen inleggen Met een ton kom je een heel eind. Een hoofd sponsor is ook welkom. Maar eerlijk gezegd zie ik de levensvatbaarheid van zo n overeenkomst niet zitten. Want. latea we elkaar geen mietje noemen. Volgend seizoen zullen wel licht nog meer kranten het voor beeld van Trouw opvolgen en geen sponsornamen vermelden." Met de sponsoring tevens belang bij het zakelijke gedeelte van het por tret over Lelden Lions. Deze ls zeker zo interessant als het sportieve De wegen lelden weer naar Ton Men ken, een verhaal op zich. De Leide- naar haalde ruim anderhalf jaar ge leden de woede van zijn verwanten op de hals door heel „revolutionair" - uit het familiebedrijf te stappen Als gevolg van zijn contacten in de reclame wereld kwam hij op het idee om een ijshal te gaan bouwen Ton Menken terugkijkend op die periode, „ik had natuurlijk nog een erfenis, als beginkapitaal. Verder werd het bedrag dat ik nodig had (ruim drie miljoen gulden) voor vijf tig procent gedekt door een hypot heek. Het begin was een gok natuur lijk. Achteraf gelukkig een goede gok. al is het nog steeds geen vetpot". Inderdaad geraakte het tien man grote bedrijfje van Menken na de opening van de Leidse hal in een ongekende stroomversnelling. Bijna 350.000 recreanten bezochten de hal en Menken mocht verder bouwen ln Dordrecht (kosten drie miljoen), Rotterdam (vier en een half miljoen) en Enschede (ook drie miljoen). De laatste twee zijn nog ln aanbouw. Maar als het aan de gemeenten ligt. krijgt hij vrij baan om nog meer ijshallen uit de grond te stampen. Menken, bladerend tn de atlas van zijn zakagenda: „Ik heb aanbiedin gen liggen van Leeuwarden. Sappe- meer. Emmen, Almelo, Hengelo, Breda, Maastricht, Heerlen, Vlissln- gen. Goes, Venlo, Amsterdam (west), Amstelveen, Apeldoorn, Amersfoort en Arnhem. Ik denk dat de lk de financieel aantrekkelijkste steden eruit pik. Om op alle aanbie dingen in te gaan ls onbegonnen werk natuurlijk. Het exploitanten team wil ik zo klein mogelijk hou den. BIJ ons is iedereen averal Inzet baar. Desnoods ga Ik zelf closetpot ten poetsen. Daar zit lk helemaal niet mee." Leiden Lions vaart natuurlijk wel bij de zakelijke uitspattingen van Menken. Zelf zegt Menken geen sponsor te zijn van de ijshockey club, hoewel Je Je af kan vragen of de kwijtschelding van ijshuur (pakweg 30.000 gulden per Jaar) geen vorm van sponsoring ls. Verder wist hij uit z'n relaties deelsponsors te strikken die eveneens dertigduizend gulden in de clubkas stortten, in ruil voor nagenoeg onleesbare shirtreclame op de broekspijpen Dit alles en de exploitatie van de ijshal wordt ge dekt door inkomsten uit de ijshuur aan derden, het restaurant en de sportwinkel. Kortom: zo kan dat ook. geplaatste speelsters uit het strijd perk verdwenen. De Britse Sue Bar ker moest in de eerste set bij een 5-3 achterstand opgeven wegens een blessure. Francolse Durr, de vroege re dubbelspelpartner van Betty Sto ve. vocht een grillig duel uit met Mona Guerrant. De Britse won met 0-6, 6-0 en 6-1. DUBLIN De wedstrijd voor Groep 4 van de voorronden van het toernooi om de UEFA-beker tussen de teams van Ierland en Nederland is in Dublin in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. Door dit gelijk spel ls Nederland min of meer zeker van een plaats in het eindtoernooi. waarvan de wedstrijden over twee en een halve maand plaatsvinden in Polen. De Ieren hadden over het algemeen iets betere kansen, maar de beste score-mogelijkheid liet Nederland liggen. In de 62ste minuut bediende Cramer vanaf de vleugel de geheel vrijstaande Van de Brink. De AJax- aanvaller schoot echter naast. Groep 4: 1. Nederland 3 1 2 0 4 4-2 2. Finland 2 0 2 0 2 3-3 3. Ierland 3 0 2 1 2 3-5 Er resteren nog de wedstrijden: Ier- land-Finland op 17 maart en Neder- land-Flnland op 14 maart in Ede. GLASGOW Schotland heeft het eerste oefenduel ter voorbereiding op het wereldkampioenschap tn Glasgow met 2-1(1-1) gewonnen van Bulgarije. Het 8chotse team was verzwakt, omdat acht spelers, die aanvanke lijk stonden opgesteld, moesten af zeggen. Zij waren betrokken bij uit gestelde league-wedstrijden. De Bulgaren vormden een betere een heid dan de in de haast opgeroepen vervangers. Zij namen de leiding toen aanvaller Mladenov op een doorloopbal van Ivanov langs verde diger Willie Miller gleed en de bal in het net deponeerde Het schot was onhoudbaar voor doelman Jim Blyth, die in een hefti ge concurrentieslag was gewikkeld met Alan Rough voor de bezetting van de laatste plaats bij het wereld kampioenschap ln Argentinië, waar 8chotland ls Ingedeeld ln één groep met Nederland, Peru en Iran. Aanvoerder Archie Oemmlll, die het hele seizoen bij League-aanvoerder Nottingham Forest al een geweldige vorm ten toon heeft gespreid, redde Schotland ln de 41ste minuut. Hij benutte een strafschop, die werd toegekend nadat Dalglish in het strafschopgebied was weggezet. De 87.000 toeschouwers konden volop juichen, toen vijf minuten voor tijd dankzij dezelfde Gemmill invaller Wallis in staat werd gesteld er 2-1 van te maken. Hoewel Schotland voor het wereld kampioenschap in dezelfde poule is ingedeeld als Nederland was er tij dens deze interland noch een KNVB-bestuurslid aanwezig, noch één van de vele Oranje-coaches Zweden Het nationale elftal van Zweden heeft zijn eerste vriendschappelijke wedstrijd ln Spanje verloren. In Ma laga won de thuisclub, die in de Spaanse tweede divisie uitkomt, met 2-0. De ruststand was 0-0. Er waren 6000 toeschouwers De Zweedse nationale selectie ver blijft momenteel in 8panje voor een veertiendaags trainingskamp ter voorbereiding op het WK ln Argenti nië. In de wedstrijd tegen Malaga ontbrak het de Zweden aan spelrit- me. AMSTERDAM - Bij de 16 spelers die meedoen aan het toernooi om de wereldbeker hockey dat van 18 maart tot 2 april in Buenos Aires zal plaatsvinden, bevindt zich een nieu weling: Piet Ounnlng van HOC De selectie ziet er als volgt uit: doel- verdedigers: Maarten 8lkklng (8chaerweljde) en Pierre Hermans (Oranje Zwart). Veldspelen: Andre Bolhuis. Imbert Jebbknk, Tom van 't Hek, Paul Lit- jens (allen Kampong). Geert van Eijk (Venlo), Theodoor Doyer (Bloe mendaal), Wouter Leefers en Piet Ounning (beiden HOC), Hans Jor- ritsma en Wouter van den Berg (bei den Amsterdam). Carel van der Staak (Oranje Zwart). Ties Kruize. Tom 8teens en Ron Steens, die te vens aanvoerder is (alle drie Klem Zwitserland i.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 19