De nieuwe Carina1600: Van alles heel veel. TOYOTA Westduitser in beroep bij Raad van State Ie FAMILIEBERICHTEN PALMSLAG SMILDE VRIJDAG 24 FEBRUARI 1978 TR0UW/KWARTE1 P 14 - RH 16 - S 8 kunnen van maandag tol en met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond isdit alteen mogelijk van 18.00- 20 00 uur. Dankbaar voor het vele goede dat wij ontvingen hopen wij met onze kinderen en kleinkinderen D.V. 10 maart a s. ons 40-jange huwelijksfeest te vieren J. Oudakker I. Oudakker-Pascal Gelegenheid tot feliciteren 10 maart 1978 vanaf 20 uur in lotel ..Dennenheuvel". Heerderweg 27. Epe. Met grote verslagenheid delen wij mede. dat plot seling uit ons midden is weggenomen Stefan Jansen leerling van klas H 2 B. op de leeftijd van 14 jaar. God geve het gezin en allen voor wie hij veel betekende de kracht om dit verlies te dragen. Christelijke Scholengemeenschap Buitenveldert, Amsterdam. Amsterdam. 22 februari 1978. „Wie in Mij gelooft, zal leven" Vol overgave aan haar Heer en Heiland ging van ons heen onze lieve zuster en tante Trientje Ham weduwe van Tjeerd van der Kooi op de leeftijd van 82 jaar. Drachten: G. de Jong-Ham Toronto: A. Ham L. Ham-Aley Den Helder: J. Deelstra-Ham Emmen: A. van der Veen-Ham Leusden: M Sikkens-Ham A J Sikkens Toronto: J. Ham D Ham-van der Kruyssen Ezinge: E. Kleiwerd-Ham E. Kleiwerd Groningen B. Wieringa-Ham L. Wieringa Buitenpost: J. Adema-Ham J. Adema neven en nichten Drachten. 21 februari 1978. Maak ons in tegenspoeden stil Hoor ons, o God, om Jezus mil Plotseling heeft God een van de leden van onze schoolgemeenschap Tineke Leppers uit klas 3.7 uit ons midden weggeroepen. Diep bedroefd bidden wij Hem, of Hij Tinekes ouders en zusjes wil troosten. Bestuur, personeel en leerlingen van het Ichthus-College te Veenendaal. ..Mijn tijden zijn in Uw hand". Voor ons onverwacht, maar op Zijn tijd nam de Here uit ons midden weg. mijn geliefde man. onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Jan van der Neut echtgenoot van Evertje Doornenbal eerder weduwnaar van Jacoba Janna Vlot in de ouderdom van 82 jaar. Mijdrecht: E. van der Neut-Doornenbal Maartensdijk: H E de Rooy-van der Neut W J de Rooy Kleinkinderen en achterkleinkind Mijdrecht. 21 februari 1978 Rechthuislaan 2 Aan huis liever geen bezoek. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in gebouw „Irene" naast de Herv. Kerk. De rouwdienst zal worden gehouden zaterdag 25 februan om 11 uur v.m. in de Ned. Herv. Kerk te Mijdrecht, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Herv. Begraafplaats aldaar. „Welk een vnend is onze Jezus". Heden nam de Here tot Zich onze innig geliefde zuster, schoonzuster en tante. Hillegonda van Heest op de leeftijd van 60 jaar. Henny Eversen-van Heest Herman M Eversen Henny Gerda. Jeff en Jeffry HUde en verdere familie. '%-Gravenhage, 22 februari 1978. De Brink 766. Correspondentie-adres Marcelisvaart 1. Haarlem. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Rode Kruis-ziekenhuis. Sportlaan 600. alwaar geen bezoek. De rouwdienst zal worden gehouden in de Ont- moetingskerk. Louis Davidstraat, hoek Aaltje Noordewierstraat te 's-Gravcnhage'Loosduinen op maandag 27 februari om 11.00 uur Na de dienst gelegenheid tot condoleren in de ontmoetingsruimte van de kerk. Daarna zal de bijzelling in het familiegraf plaatsvinden op de „Oosler begraaf plaats". Vergterdeweg 271 te Haarlem om 13 00 uur Hij mocht naar Huis, Zijn diensttijd was voorbij. God wist. hoeveel hij graag nog af wou ronden. Toen heeft Hi) stil zijn enge len gezonden om hem te halen. En toen was hij vrij. En in het Vaderhuis werd hij ver wacht. De last werd van zijn schouders afgenomen: het werk waarmee hij zelf niet klaar kon komen, was door de Zoon al voor de knecht volbracht. Na een geduldig gedragen lijden, is door God thuisgehaald mijn lieve zorgzame man, onze lieve pappa, zoon. schoonzoon, zwager, oom en neef Jan de Boer op de leeftijd van 41 jaar. M. H. de Boer-de Koning Nicolette Esther en verdere familie Den Haag, 22 februari 1978. Beeklaan 119. Geen bloemen-Geen toespraken. Jan is opgebaard in de rouwkamer van het Rode Kruis Ziekenhuis, ingang Rode Kruislaan. Bezoek vrijdag van 4 uur tot 5 uur n.m., zaterdag van 11 uur v.m. tot 12 uur. .De dienst van Woord en Gebed, geleid door ds. K. H. Wigboldus, zal gehouden worden maandag 27 februari om 2 uur in de Valkenboskerk aan de Zuiderparklaan (hoek Loosduinsekade). waarna de begrafenis omstreeks 3 uur zal plaatshebben op de begraafplaats „Nieuw Eykenduynen" in gang Kamperfoeliestraat. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de ontvangkamer van de begraaf plaats. Jeugdverbond en Stichting Gereformeerd Jeugd huis, 's-Gravenhage-West geven met ontroering kennis van het overlijden van Jan de Boer voorzitter Stichting Gereformeerd Jeugdhuis, 's-Gravenhage-West, op de leeftijd van 41 jaar. Moge God zijn vrouw en kinderen tot steun zijn. P. van der Heide, voorz. JVB P. Fossen, wnd. voorz. St. Jeughuis 's-Gravenhage, 22 februari 1978. „O Heer, mijn God, ik zal U loven tot in eeuwig heid" Heden overleed na een langdurig ziekbed, lovend en in volle vrede in de Heer. onze lieve en zorgza me moeder en grootmoeder Leentje Elisabeth van Baaien weduwe van Jan Dubbelman in de ouderdom van 77 jaar Holten: I. Jalink-Dubbelman A. Jalink Stuttgart- Zuffenhausen: D. Seng-Dubbelman G. E. Seng Eersel: P. Dubbelman J. H. C. Dubbelman-Romeyn Amerongen: J. D. Dubbelman Zwijndrecht: W. E. Blomme-van Hasselt N. A. Blomme en kleinkinderen Amerongen, 23 februari 1978 De Oude Weide 11 De overledene is opgebaard in de aula van het bejaardencentrum „de Ridderhof", de Postmees ter 1 te Amerongen. Condoleancebezoek aldaar op zaterdag 25 februa ri a.s. van 15.00 tot 16.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben te Ame rongen, op de nieuwe algemene begraafplaats,! maandag 27 februari a.s. om 14.00 uur. Hieraan voorafgaande zal om 13.00 uur een rouw dienst gehouden worden in bovengenoemde aula. Vertrek van daar om 13.45 uur Omdat Gij opstond uit het graf, kan mij de dood niet binden. Gij neemt mij angst en zorgen af en doet mij vreugde vinden. Waar Gij, Heer Jezus Christus, zijt, daar zal ik zijn in eeuwigheid. Ja, ik ga heen in vrede. Lied 270 4 In haar Heer en Heiland is ontslapen onze lieve- zuster, schoonzuster en tante HeDdriltje van Gijselen-Pijlman op de leeftijd van 79 jaar. Namens de familie: Mevrouw M. Mook-Pijlman. Amsterdam. 22 februari 1978 Houtmankade 115* Geen bezoek. Geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 27 fe bruari om 13 uur op de begraafplaats Zorgvlied aan de Amsteldijk te Amsterdam. Vertrek van het P.C.B.-gebouw. Vondelstraat 101, ongeveer 12.15 uur. Heden nam de Here tot Zich onze geliefde zuster schoonzuster, tante en stiefmoeder Antoinette Maria Romeijn-Verschoor weduwe van Arie Comelis Romeijn in de ouderdom van 88 jaar. Namens de familie: J. A. van Dorp-Verschoor C. A. Matthijsse-Romeijn Rotterdam. 22 februari 1978 Bachlaan 56. Corr. adres: J. A. van Dorp-Verschoor. Bachlaan 62 De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden zaterdag 25 februari op de begraafplaats Oud- Kralingen aan de Kralingseweg 334. Vertrek vanaf gebouw Pro Rege. Oudedijk 113 om 10 uur. Aankomst in de kapel om 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. Toyota introduceert een geweldenaar in de 1600-klasse. Een geweldenaar omdat hij in alle opzichten zo veel heeft en geeft. fineerd bedieningsgemak.'! Geluidsniveau is opvallend laag. \feel veiligheid. Kooikonstruktie.veiligheids-stuurkolom, automatische 3-punts veiligheidsgordels, gescheiden remcir- cuits, rembekrachtiger, remdrukbegrenzer, staalgordel-radiaal- banden om de sportvelgen, schijfremmen op de voorwielen, voortreffelijk uitzicht door 't grote glasoppervlak, etc. Veel goedkope kilometers. De Carina is erg robuust. Dat garan deert een lange levensduur.'t Isookeen probleemlozeauto.die zelden naar de werkplaats hoeft (beurten trouwens om de 10.000 km). En de motor is zuinig. Dit alles bij elkaar maakt dat u op verrassend lage rijkosten rekenen kunt. Veel auto voor uw geld. Zie de nieuwe Carina 1600 en ontdek hoe veel auto u nog krijgen kunt voor die prijs (al va. 13.999.-). De nieuwe Carina 1600 is er in twee- en vierdeurs uitvoeringen. Veel ruimte. Vsor de inzittenden. En voor de bagage. Want de kofferruimte is indrukwekkend. Veel temperament. De onverwoestbare 1600-motor is weliswaar zuinig, maar lekker levendig. De soepele versnellingsbak is er fijn bij aangepast. Veel komfort. De rijk-beklede bucketseats en achterbank bieden een voortreffelijke zit. De bestuurder profiteert van een garaf- als Automatic en ook als zeer luxueuze stationwagon. MAAKT UW KEUS WEL HEEL EENVOUDIG Carina IÓOO tea. B.999.- AUTOM. BEDR. NOTEBOOK B.V. Burg. v Slijpelaan 3, Verf. Stadionweg Rotterdam-Üsselmonde Tel. 010-323644/827311 AUTOM. BEDR. OIOENKUIS B.V. Kerkstraat 19 Winsum Tel. 05951-1668 AUTOM. BEDR. H. BAKKER t Rif 1 Urk Tel. 05277-1583/2583 GOOSENS AUTOBEDR. Nieuwe Binnenweg 311 Rotterdam Tel 010-766833/131642 GARAGE DIJKSMAN B.V. Oe stgeesterweg 17-23 Rijnsburg Tel. 01718-20500/20941 DUNANT GARA6E B.V. Dunantstraat 22-40 bij Coolhaven Rotterdam Tel. 010-760166 H006EVEENS AUTOBEDR. Kanaalweg 96-98 Smilde Tel. 05927-2597 AUTOM. BEDR. KONIJNENBELT Wierdensestraat 27-31 Nijverdal Tel 05486-12808 „Gode zij dank, Die ons de overwinning geeft door onze Here Jezus Christus". Heden is ontslapen in vol geloofsvertrouwen op zijn Heiland, mijn zo geliefde man, Johannes Lettinga, op 70-jarige leeftijd. G. J. Lettinga-Dirksen. 's-Gravenhage, 22 februari 1978. Laan van Poot 470. Geen toespraken. Geen bloemen. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den D. V. maandag 27 februari om 13.00 uur in de aula van „Oud Eik en Duinen", Laan van Eik en Duinen 38 te 's-Gravenhage, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. Vertrek van Laan van Poot 470, om 12.40 uur. „Wie God vreest zal eeuwig leven" Gez. 271:8 Heden heeft de Here, op 70-jarige leeftijd, uit onze familiekring tot Zich genomen onze geliefde en onvergetelijke broeder, zwager en oom Johannes Lettinga Rhenen H. Valkenburg-Lettinga Zeist: R. Lettinga G. C. Lettinga-Boot 's-Gravenhage: K. Lettinga A. J. Lettinga-Spies L. Lettinga Neven en nichten •s-Gravenhage 22, februari 1978. „Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren" De Here nam tot Zich onze geliefde zwager en oom Johannes Lettinga Dankbaar gedenken wij. wat hij in onze familie kring voor ons heeft betekend. Veenendaal: H. E. Wagenaar-Dirksen H. Wagenaar Arnhem: E. van Ruller E. M. G. van Ruller-Hiddink Aleid-Hans Anneke Elbert Jan Arnhem: J. van Ruller Bennekom: H. Droop-van Ruller E. Th. L. Droop Victor. Anneke. Mienke Elbert 's-Gravenhage. 22 februan 1978. Heden ging na een kortstondig ziekbed, in de volle zekerheid des Geloofs, van ons heen, onze lieve zuster, schoonzuster en tante, Jannetje Goosenzen in de ouderdom van 95 jaar Uit aller naam, W. Goosenzen 's-Gravenhage, 23 februari 1978. Correspondentie adres: Beukendaal 20, Gou derak. De teraardebestelling zal plaats vinden maandag 27 februari a.s. om 11.30 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen, Laan van Eik en Duinen 38, 's- Gravenhage. Groot is Uw trouw o Heere God onze Vader. en Uw ontferming gaat nimmer voorbij. Het heeft de Heere be haagd tot Zich te nemen, na een langdurige ziekte en geduldig gedragen lij den, mijn innig geliefde Man, onze Broer, Zwa ger, Oom en Neef Cornelis Bakker echtgenoot van Geertje Kater op de leeftijd van 80 jaar Uit aller naam: G. Bakker-Kater Oostzaan. 22 februari 1978 de Lishof, kamer 29 Gelegenheid tot condole ren in de aula van het bejaardencentrum: „de Lishof" te Oostzaan op zaterdag 25 februari a.s. van 15.00 tot 15.30 uur. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden (even eens in bovengenoemde aula) op maandag 27 fe bruari om 14.00 uur. waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvin den op algemene be graafplaats te Oostzaan omstreeks 14.45 uur. De overweldigende blijken van belangstelling en deel neming tijdens de lange ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader Jan Kuipers hebben ons diep getroffen. Wij zijn erg dankbaar voor de steun die u ons op deze manier hebt gegeven. Het is helaas onmogelijk een ieder hiervoor persoon lijk te bedanken. R. Kuipers-Bakker en kinderen. Grootegast, februari 1978 Lijsterbesstraat 5. Notaris Wemes te Smilde is voorn, publiek bij palmslag te verkopen op maandag 27 tebruari a.s. n.m. 7.30 uur in café de Nieuwe Veenhoop te Smilde voor de heer H. Boerhof: de helft van een dubbele WONING, plaatselijk gemerkt Rijksweg 50 te Smilde, met garage, erf en tuin, groot ong. 10 are Ingezet op 38.556,- Indeling: beneden: kamer, woonkamer, gang, kelder, slaapkamer, keuken, douche, w c.; boven: slaapkamer en zolderruimte. Het perceel is voorzien van elektra, gas en water, Vrije aanvaarding in eigen gebruik en betaling 14 maart 1978. Te bezien zaterdag 25 en maandag 27 februari a.s., telkens n.m. 2-4 uur. Inlichtingen op elke werkdag ten notariskantore te Smilde. waar de veilingbedingen ter inzage liggen. Gegadigden wordt aangeraden zich voorat met de dienst gemeentewerken van de gemeente Smilde in verbinding te stellen omtrent de bestemming van het perceel volgens geldende en in voorbereiding zijnde plannen. ij' Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Tijdens een langdurige zitting van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft de 42-jarige Westduit ser Axel Achterath gisteren gepleit voor een herziening van de beslissing van het ministerie van justitie hem geen asiel of verblijfsvergunning te verstrekken. Achterath, die werd bijges taan door mr. W. J. van Bennekom en mr. P. H. Bakker Schut, wordt over de grens gezet, als de Raad van State zijn argumen ten afwijst. Op de gisteren gehouden zitting hoorde de afdeling rechtspraak on der anderen de oud-staatssecretaris van Justitie, mr. J. F. Glastra van Loon en het oud-Tweede Kamerlid mr. E. C. M. Jurgens, tegenwoordig voorzitter van de NOS. Glastra van Loon heeft indertijd een verblijfsver gunning aan Achterath geweigerd en Jurgens heeft over de zaak-Achte- rath meermalen Kamervragen gesteld. Een medewerker van Uitgeverij Het Spectrum, waar Achterath ruim twee jaar werkt, overhandigde twee verklaringen waarin directie en per soneel van het bedrijf erop aandrin gen Achterath in aanmerking te la ten komen voor een verblijfsvergun ning. In de verklaring van de directie wordt de Raad van State „met klem" verzocht de Westduitser, die betrok ken is bij de vervaardiging van een encyclopedie, in staat te stellen in* Nederland te blijven wonen en werken. Axel Achterath woont, met enkele onderbrekingen, sinds 1971 in Neder land. HIJ week toen naar ons land uit, omdat hij vreesde door de West- duitse politie gearresteerd te zullen worden vanwege zijn lidmaatschap van het Socialistische Patiënten Kollektief (SPK), dat door de over heid als een criminele vereniging aangemerkt en verboden werd. Het SPK bestond uit een groep pa tiënten van de psychiatrische poli kliniek van de universiteit van Hei delberg die zich verzette tegen de manier waarop psychiatrische pa tiënten in West-Dultsland behandel worden. Naar het oordeel van de groep stonden bij de behandeling niet de belangen van de patiënten voorop, maar de winsten van de far- laa maceutische industrie en de carriè remogelijkheden van de artsen. De overheid greep in, toen in een pam flet van het SPK van gewapend ver zet werd gerept. Nadat Achterath zich in Nederland had gevestigd, verschenen zijn foto en zijn naam op in West-Duitsland verspreide opsporingsbiljetten,sa men met die van onder anderen An dreas Baader en Ulrike Melnhof. De Westduitsers legden een verband tussen het SPK en de Baader-Mein- hof-groep. Uit vrees voor arrestatie en uitzetting door de Nederlandse politie naar West-Duitsland, nam Acterath geen contact op met de vreemdelingenpolitie in Nederland. In februari 1974 werd Achterath toch gearresteerd. Na drie dagen in een cel op het hoofdbureau van poli tie in Amsterdam te hebben geze ten. werd hij over de grens gezet. In West-Duitsland werd hij prompt ge arresteerd en gevangen gezet. Negen maanden lang werd hij in zoge noemde isolatie-hechtenis gehou den. waarna hij bij het begin van het tegen hem in Karlsruhe gevoerde proces, in november 1974, op vrije voeten werd gesteld. De zogeheten Staatsveiligheidska- mer in Karlsruhe veroordeelde Ach- tej8th bij verstek tot een gevange- nisstraf van twaalf maanden, met, aftrek van voorarrest, wegens lid-j maatschap van het PSK. De dril maanden gevangenisstraf, die nog te goed had, zat hij niet uil omdat hij opnieuw naar Nederlani vertrok. Sindsdien heeft hij hier on afgebroken gewoond en gewerkt dat wil zeggen: sinds begin 1975. f Bij zijn terugkeer in Nederlani vroeg hij voor het eerst een verblijfs vergunning aan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 16