Heel Blokkeer goed voor Oranje Lof voor Nederlands volleybal n i f Zaalhockeytite MEP en HDM i Hank Smith stelt zege veilig AHC '31 zet reeks overwinningen vootr i ;V Weer bokser bewusteloos hei Degradanten in korfbalstrijd bijna allemaal bekend Knetemann snelste Rode Ster Praag wint in Assen Sittardia in rommelig duel ten onde: Landlust ondanks één-puntszege nog lang geen nieuwe stuntploeg Evert Mur naar IJsselmeervogels MAANDAG 20 FEBRUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet p h.Cno; door Peter Onvlee BASEL Nog voor dat bondscoach Jaap Korsloot woensdagavond met zijn selectiegroep van 25 man om de tafel gaat zitten om een aantal zaken rond de voorbereiding van het Ne derlandse volleybalteam op de ko mende grote toernooien (waarschijn lijk in september de wereldtitel strijd in Italië als eerste evenement, hoewel de uitnodiging voor dit toer nooi het komende weekeinde in Am sterdam tijdens een bijeenkomst van de Europese federatie nog offici eel binnen moet komen als vervan ger van de voor een jaar uitgesloten Joegoslavische ploeg) is de discussie rond Oranje al weer ontbrand. Traditioneel haast, omdat het de laatste Jaren rond de samenstelling van het nationale team niet meer rustig is geweest. Aanleiding tot die vroeg opgelaaide discussie is de ster ke verrichting van de totale Blok- keerploeg in Basel, die in zijn geheel daarmee zijn kandidaatuur voor de vaste plaatsen in de Korslootequipe stelde. „Als je zo'n team hebt als Blokkeer," zegt Frank Constandse veelbetekend. „dan kun je daar ge woon niet meer om heen." Jaap Korsloot. in de Sint Jacob- sporthal van Basel een meer dan belangstellend toeschouwer, wil er ook zeker niet bij voorbaat omheen. Zei Korsloot na het toch wel impone rend optreden van de niet tot zijn selectiegroe van 25 behorende Blok keer wisselspelers Fred Blangé, Rob Lantsheer en Hans Krieger: „Even tueel wil ik een nummer 26. 27 en 28 aan de groep toevoegen". Daarmee gehoor gevend aan een officieel nog niet geuit verzoek van de wel in zijn totaliteit geselecteerde Blokkeer- basis. Door het spel van de Rijswijkers tegen de ook met internationals aan tredende Tsjechoslowaakse en Pool se titelhouders (bij Aero Odolena Voda speelde Karer Jerabek; bij Plo- mien Milowice zijn Wieslaw Gaw- lowski en Ryszard Bosek basisspe lers van de Olympische- en wereld kampioen Polen en behoren Wlozi- mierz 8adalski en Lescek Molenda tot de meer of minder gebruikte wis sels) lijkt het voor de hand te liggen, dat de basis van Blokkeer ook de basis van de nationale ploeg zal gaan vormen. Met uitzondering wellicht van spelverdeler Jan Warns, die ook bij de formatie van Mathieu aan zijn laatste jaar bezig is. Aanvulling van het kwintet Loek Willemstein, Frank Constandse, Ad van der Velden, Chris Schmidt (ook hij, de omstreden man in de aanloop naar het toernooi om de Europese titelstrijd in Finland, waardoor uit eindelijk de gehele Blokkeerkem thuisbleef en de danig verzwakte na tionale ploeg niet verder kwam dan de beschamende twaalfde en laatste plaats) en Wim Thewissen met bij voorbeeld de AMVJ-ers Peter van Velzen en Ruud de Wit. alsmede Onno Kampman en Wim Knip van Zaan lijken met de verkiezing van de Blokkeerwissels Blangé. Lantsheer en Krieger een voor de hand liggen de zaak te zijn. „Er kunnen," zegt Constandse, „in Nederland op dit moment maar weinig spelers het spel van ons aan. Voor de meesten is het te snel. Duurt een eventuele aari- passing ook te lang." Jaap Korsloot „Wat denk je, ik ben niet achterlijk, ik heb hier in Basel ook gezien wat er is gebeurd" zal de komende dagen een aantal mogelijkheden naast elkaar leggen om uiteindelijk tot een beslissing te moeten komen. Met daarbij ook de opnieuw geventileerde gedachte van de Blokkeerspelers betrekkend over de feitelijk niet gewenste centrale trainingsbijeenkomsten in de week einden. Constandse: „Op woensdag avond of vrijdagavond zo'n bijeen komst vind ik best. Op de zaterdag avond of de zondagmorgen kom ik echter niet." Wat de straks afvallende spelers voor de a-selectie betreft: die groep gaat als b-formatie verder en zal ook een aantal interlands af te werken krijgen. Harry Velthuis, als tweede trainer onder Jaap Korsloot wer kend, krijgt voor die ploeg de eind verantwoordelijkheid. i door Peter Onvlee BASEL Zeven kwartier leek de Europa Cup toch nog binnen het bereik te zijn van de Nederlandse volleybal landskampioen Blokkeer Zeven kwartier, waarin de Rijswijkse formatie van trainer/coach Pierre Mathieu tussen hoop en vrees leefde. Hoop. om door een overwinning van het zelf al uitgeschakelde Tsjechi sche Aero Adolena Voda toch als eerste Westeuropese ploeg met de beker vanuit Basel te kunnen vertrekken. Vrees, dat het fanatiek vechtende Poolse Plomien Milowice. het toch zou redden en er voor Blokkeer niet meer dan de tweede plaats zou resten. De vrees werd na zeven voor de spe lers slopende kwartieren bewaar heid. Plomien Milowice liet het niet op een overigens voor Blokkeer gun: stige beslissing vla het setgemiddel de uitdraaien. Een eenmansblok van Jerzy Malinowski besliste de zinde rende Oosteuropese slag ten gunste van Plomien. 13-15. 15-9. 15-8. 13-15 (na 12-5!) en 15-7. Tot aan de laatste slag van de eind strijd van het toernooi in de St. Ja- cobs-Sporthal van Basel, bleef er hoop voor Blokkeer. Ondanks een nederlaag op zaterdagavond tegen Plomien Milowice. Een duidelijke 3-0 zege op het kwalitatief wat uit de toon vallende Turkse Boronkay Is tanbul had die hoop levendig ge houden. „Het zilver hebben we nu in ieder geval", zei Mathieu al direct na de winst op de Turken „Dat is al meer dan verwacht." Blokkeer, dat in 1975 in de finale in Parijs nog vierde en laatste werd. evenaarde met zijn tweede plaats achter het uit Milowi ce. een tiental kilometers van Kato en de met zijn shirt het net beroe rende Loek Willemstein floot hij even later ogenblikkelijk af. In plaats van 15-11 veroverde de met vier uit met de Olympische en we- reldkampioensploeg Poolse forma tie de service om een even aangesla gen Blokkeer met 16-14 af te troe ven." Zaterdagavond had ik wel een wrange nasmaak." gaf Frank Con standse later toe. En Pierre Ma thieu: „Jammer van dat ene puntje. Ik had het nog wel eens willen zien in die vijfde set" De Polen vierden in ieder geval hun tnomf uitbundig. Hadden er ook bij na vijf kwartier lang alles voor moe ten geven. Trainer Aleksander Ski- ba hield voortdurend zijn sterkste basis in het veld. Had ook de in het eerste duel gespaarde Malinovsky als vooral lange en aanvallend ster ke verrassing naar voren geschoven. „Ik ken," zei hij later, „het Neder landse volleybal. Ik heb er als speler van Legia Warschau en het Poolse nationale team zelf ook meerdere keren tegen gespeeld. Maar dit op treden heeft me aangenaam verrast. r. u 'J Wim Thewissen smasht langs het Tsjechische blok tijdens de eerste finalewedstrijd die Blokkeer in Basel won. wice gelegen mijnstadje komende Ik wist niet dat een Nederlands Plomien de prestatie die het Amstel- - - *- 4 veense AMVJ in 1972 in Brussel le verde. Achter het Tsjechoslowaakse Zetor Zbrojovka Brno eindigde AMVJ toen ook op de tweede plaats. Blokkeer prijkte met het zilver tij dens dit negentiende toernooi van de landskampioenen een top. die in de komende jaren nog maar moeilijk kan worden verbeterd. Zeker, omdat het succes mede het gevolg is van de devalutie. die deze Europa Cupserie al voor het begin van de strijd onder ging. Rusland. Roemenië en Bulga rije, in 18 jaar goed voor 14 overwin ningen. zagen van de inschrijving van hun titelhouders af omdat dat de belangen van de nationale ploe gen die in de komende herfst in Italië aan moeten treden voor de wereldti telstrijd. zou doorkruisen. Met voor al de kampioen van Rusland en Roe menie erbij, zou de formatie van Pierre Mathieu nooit zo hoog zijn gekomen Desondanks: Blokkeer overtrof in Basel zichzelf „Als Nederland niks moet presteren, vooraf als kansloos wordt afgeschilderd, dan kun je dit soort dingen krijgen. Je ziet het met de voetballers, de basketballers, de volleyballers." zegt Mathieu terug kijkend „Van ons werd hier niets verwacht, een derde plaats zou al goed zijn geweest, daarom heb ik de ploeg ook ontspannen naar dit toer nooi laten toeleven." Dat ontspannen Blokkeer impo neerde vooral in de openingswed strijd van vrijdagavond tegen de Tjechoslowaakse titelhouder Aero Odolena Voda i3-0 via de setcijfers 15-9. 15-12 en 15-5 in 74 minuten» en nog meer in de laatste sets van de strijd tegen het Poolse Plomien Mi lowice 13-1 verlies via 15-9.15-10.1-15 en 16-14). „Tegen Plomien hebben de top be reikt." weet de vaak onzichtbaar nuttig spelende Ad van der Velden, in die wedstrijd juist opvallend goed Desondanks werd dat treffen niet gewonnen Bij een 14-11 voor sprong in de vierde set brak de Oost- duitse arbiter Schneider de rush naar de mogelijke winst af Een technische fout van de 2 07 meter lange Malinovsky liet hij onbestraft clubteam dit niveau kon bereiken." Dat Blokkeer in Basel de voor eigen begrippen top kon bereiken was een gevolg van een sterke mentaliteit, een uiterste concentratie en de wil om zeker tegen de Oosteuropese teams tot het uiterste te gaan. Niet alleen de „normale" basis bestaande uit Loek Willemstein. Frank Con standse. Ad van der Velden. Christ Schmidt. Jan Warns en Wim Thewis sen. maar de ook in dit toernooi duidelijk doorbrekende wissels Fred Blangé. Rob Lantsheer en Hans Krieger. Blangé met name ontpopte zich als een meer dan zelfverzekerd speler, die door Mathieu ook terecht met Lantsheer lange tijd werd ingezet. En dat. terwijl de leiding van de club voor de eindstrijd in Basel Blangé nog geen nieuwe verbintenis voor legde. omdat men nog niet geheel overtuigd van zijn capaciteiten was. „De winst van dit toernooi is zeker het feit, dat de wissels hebben aan getoond ook op dit niveau volwaar dig mee te kunnen,", bevestigde Pierre Mathieu. En ook: „De ploeg heeft aangetoond een toernooi van drie dagen aan te kunnen. Erg veel werk te kunnen verzetten, zeker mensen als Ad van der Velden. Loek Willemstein en Frank Constandse. Ook in verdedigend opzicht." Dit Blokkeer stootte, als outsider gestart, door. Liet zich na de toch even ontnuchterende n (derlaag te gen Plomien gisteren op de slotdag van het toernooi niet verrassen door de zwakke Turkse formatie Boron kay Istanbul, die slechts in Semih Oktay een speler van formaat had. hoewel praktisch de gehele formatie van de driftig wisselende coach Er- dogan Kobal als eens het nationale shirt om de schouders had gevoeld: 3-0 in precies 61 minuten via de cijfers 15-7. 15-9 en 15-10. „Ik hoefde de ploeg niet te motive ren," zei Mathieu. „De jongens wil den persé met 3-0 winnen. Om in ieder geval de tweede plaats veilig te stellen en de laatste kans op de Europa Cup te houden. Misschien was deze wedstrijd kwalitatief min der dan d duels met de Tjechen en de Polen, maar toch speelden de Turken beter dan in de twee voor gaande wedstrijden. Kobal dacht te gen ons een kans te hebben. Maar hij kreeg die geen moment." Een dit keer degelijk spelend Blokkeer ver snelde daarvoor enkele keren wan neer Boronkay te dichtbij dreigde te komen. Zonder tekenend voor de ploeg tussenkomst van Mathieu in time-outs.„Ik had die niet nodig." Het door het aantrekkelijke, snelle en gevarieerde aanvalsspel in Basel bij de 3.000 toeschouwers uiterst po pulair geworden Blokkeer bevestig de daarmee de potentieel aanwezige klasse. Klasse, die ten opzichte van de echte Oosteuropese top nog niet toereikend is en dat waarschijnlijk ook nooit zal worden. „Minimaal twee uur per dag trainen wij, vijf keer in de week en de andere twee dagen spelen we wedstrijden," liet Plomien Milowice-coach Aleksan der Skiba weten. Tien uur, die schril afsteken tegen de maximaal vier en een half uur, die Blokkeer in de zaal bezig is. Het verschil tussen juist wel en juist geen Europa Cup. MADRID Twee maanden na het drama rond de inmiddels langzaam herstellende West- duitse bokser Joerg Eipel dient zich het volgende boksdrama al weer aan. Woensdagavond werd de 23-jarige Spaanse bokser Juan Ruben Melero na een knock out in een Madrileens ziekenhuis opgenomen met ern stig hersenletsel. Zijn toestand is dermate kritiek, dat de chi rurgen niet tot operatie wensen over te gaan. Melero werd in de zevende ron de van het gevecht tegen de Spaanse kampioen Rodriquez twee keer neergeslagen, alvo rens hij de derde maal uitgeteld werd. Ook in de voorafgaande ronden had Melero verschei dende treffers moeten incas- Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM Drie degradanten uit de hoofdklasse korfbal zijn dit weekeinde bekend geworden. In de hoofdklasse A degradeerden Trek vogels en Rohda. Trekvogels verloor van PKC (8-12) terwijl Rohda thuis tegen kampioen Luto ten onder ging: 7-14. In de hoofdklasse B werd het tijd voor afscheid van Die Haghe. De Hagenaars verloren van Allen Weer baar (10-8) dat zodoende toch in de race blijft voor de titel hoewel Blauw Wit één wedstrijd voor het einde toch twee punten voorsprong heeft. Onderaan wordt het voor DKOD erg moeilijk na het gelijke spel tegen Archipel dat zich mede door dit resultaat een goede kans op redding verschafte. HOOFDKLASSE A: Trekvogels-PKC 8-12 (Trekvogels degr.) Deto-HKV 7-8 Rohda-Luto 7- 14 (Rohda degr Ons Eibernest-Wordt Kwiek 9- 10 B: DKOD-Archlpel 13-13 Allen Weerbaar-Die Haghe 10-8 (Die Haghe degr.) Fortuna-Blauw Wit 4-10 Deetos-DOS/46 ip-9. TOULON De Ronde van de Mid dellandse Z ce is geëindigd in een overwinning voor de Nederlander Gerrie Knetemann. De man uit de ploeg van Peter Post veroverde za terdag de leiderstrui in een rit waar in leider Gregor Braun slachtoffer was van twee valpartijen en daarna afzag van verdere deelneming. De Ier Sean Kelly won die rit. Knetemann begon de laatste dag met een voorsprong van één secon de op de Duitser Thaler. In de och tend veranderde er niets aan de situ atie. De Italiaan Marino Basso won toen sprintend. In de middaguren volgde een tijdrit over 8.5 kilometer tegen de Mont Faron op. Knetemann was daarin veruit de sterkste. De Franse wieler- hoop Laurent, die tweede werd, moest 22 seconden toegeven, zijn landgenoot Chaumaz al 36 se conden. Het eindklassement Is: 1. Knetemann 6 uur 38 minuten en 54 seconden. 2. Bruyere (Belg) op 42 seconden. 3. Van den Broucke ibeig) op 1 mi nuut en 8 seconden. 4. Van Gerwen (Ned) op 1.14.5. Kuiper (Ned) op 1.18. 6. Lefevre (Bel) op 1 19. 7. Wesemael (Belg) op 1.24. ASSEN In Assen won Rode Ster Praag de Europese beker voor be kerwinnaars volleybal. De Tsjechen hadden daarvoor wel het setsaldo nodig want AZS Olsztyn uit Polen en Paoletti Catania uit Italië kwa men ook tot twee overwinningen. Alleen Eczacibasi dat eerder AMVJ uitschakelde viel met drie nederla gen uit de toon. VOLLEYBAL EREDIVISIE DAMES VCH-Vaiboval 3-0. Dy- namo-Chlcopee 1-3. AMVJ-Orawi 3-1. Corbulo- DVC 1-3, Longa 'SO-Qulck 8 0-3. UVC-Interma- kel 2-3 HEREN AMVJ-VCT 3-1, Zaan-Orawl 3-1, Corbulo-Were Dl 3-1. WC-Qulck O 3-1. Gel- drop-AMVJ RCVC 3-2 door Onno Zeisman ROTTERDAM Twee hockey clubs. die beide azen op een trilogie, hebben al bij de eerste kans alle illusie verloren. Zowel HCKZ-heren als Were Die-dames mikten op de nationale titels veld- en zaalhockey en op de Europa Cup. De zaal titel zat er gisteren niet in. want in de finales versloegen twee lager geplaatsten de grote favorieten. MEP won van Klein Zwitserland en HDM van Were Die. Zeker, bij de heren was de (hernieuw de) zege van MEP niet door iedereen verwacht, maar wel de verdiende af loop van een druk weekeinde met 46 wedstrijden. De sfeerloze Energie hal in Rotterdam met een te gladde vloer voor hockey vormde het ver kleumde decor. Alleen bij de laatste wedstrijd van de heren toonden sup porters iets van enthousiasme; voor de rest was dit het kilste toernooi sinds jaren. De uiteindelijke resultaten zijn goed voor een aantal conclusies. Het ooit overheersende Hattem, landskampi oen in 1971, 1973, 1974 en 1976. be vindt zich zwaar op de weg terug. De tweede prijs van verleden jaar was geen reden tot verontrusting, maar de laatste plaats nu moet dat voor de Hattemmers wel zijn. Achtereenvol gens versloegen Klein Zwitserland, MEP en Groninger Studenten de oostelijken, die zich temeer schamen omdat het verschil in doelpunten telkens royaal was. Hattem èf dus. Maar MEP. verleden jaar achtereenvolgens zaalkampioen en gedegradeerd op het veld. werd de gevierde winnaar. Ondanks het feit dat niet iedere niet-Boxtelaar het hield bij Klein Zwitserland, geheel compleet aantredend, dus met de gebroeders Steens die van bondsco ach Van Heumen de oefen' van de veldselectie mochten men (7-0 tegen De Bataviere wi I PD Het werd een enerverende waarin KZ al vrij snel eeifOr I» sprong nam dankzij Tim Ste tomeloze inzet van MEP »jms] daar echter een eind aan. Jacj_ ten, Kees van Geel en Henk -~a zorgden voor een 3-1 bij rusl *tes' omdat de briljante doelmai )rsn> Langehuysen een strafbal vi rolo stopte, zoals hij ook nadien i rende reddingen zou verrichi vrijs gse Klein Zwitserland liep telke «de doelpuntje in. maar werd daflct t( op grotere voorsprong gezet, i des minuten voor tijd. bij de stanas haalden de Hagenaars zelfn or doelman Claushuis eruit om ighoo vervangen door een veldspel^ hoec leverde inderdaad een tegeng maar de listige De Wind brak te B( uit en gaf Joosten de kans dfste stand op 7-5 te brengen. Wi ies X een team kampioen was gei je dat toch wat authentieker zi Bol! key speelt. Groninger Stu tieke werd derde, Hattem vierde, lijke iend Bij de dames is de vergelijki verleden jaar verleidelijk. De JS. vier: HDM, Were Die, Upw '"L Groninger Studenten eindig ik dezelfde volgorde en twee wes ploegen (het Gooise Pinoké) de rij. Het frappante was da rv-"' Die vier keer de leiding nar enë Monique Westerdijk, maar da telkens gelijk maakte en op de tot de zege kwam toen doe J lai diger Van Lierop, die zojuij c dankt heeft voor een uitnodig te worden van de veldselecti trapte op een balletje van Joyi tanier. Net als in 1977 lieten burgsen zich met 4-5 de titel men. Voor HDM dat een der promotoren in het zaalhockey^ Westen is, een groot succes. lo< g no Van onze handbalmedewerker AMSTERDAM De reeks overwin ningen waarmee AHC '31 aan het bewijzen is wel degelijk in de eredivi sie handbal thuis te horen, werd gis teren voortgezet met de 18-17 zege op lijstaanvoerder Sittardia. Ston den de Amsterdammers na acht competitiewedstrijden met slechts één punt onderaan, vier overwinnin gen op een rij hebben AHC voldoen de zelfvertrouwen gegeven om zelfs de ontmoeting met landskampioen Sittardia, dat tot dan toe maar een keer had verloren, winnend af te sluiten, waardoor de ploeg van coach Wim de Wit tot de zesde plaats is opegeklommen. Direct vanaf het begin nam AHC een voorsprong die het niet meer uit han den gaf. Niet door middel van mooi handbal, maar door de tegenstan ders uit hun spel te halen, werd de overwinning bewerkstelligd. Het re sultaat van deze tactiek was een zeer rommelige wedstrijd waar de niet overtuigend leidende scheidsrech ters hun handen meer dan vol aan hadden. Ook de tijdwaarnemer bleek niet te gen zijn taak opgewassen. Hij had moeite met het bedienen van de klok en de nerveuze coaches maakten de man helemaal van streek, zodat deze op een gegeven moment maar be sloot voor het einde te fluiten. Een en ander ontlokte Sittardia coach Guus Cantelberg na afloop de op merking: „Ik wil graag verliezen. maar dan moet het wel eerlijk door Bob Lieshout HAARLEM Eens en nog niet eens zo erg lang geleden was het Amsterdamse Landlust dé sensatie van de Nederlandse basket balcompetitie. Week in, week uit, steunend op de inbreng van de Amerikaanse spelers Hank Smith en Al Davis, en het coachen van Frank Kales, zorgde Landlust voor spannende wedstrijden op een aanvaardbaar niveau. Toeschouwers trokken weer naar de Apollohal, aangetrokken door de vele wedstrijden die de Amssterdammers met een enkel punt verschil wisten te winnen. Met een vijfde plaats werd dit succes-seizoen uiteindelijk be kroond. Daarna begon de ellende. Coach Frank Kales vertrok naar Flamin go's om aldaar te mislukken. Kales werd vervangen door Steve Powell, op aandringen van de spelers. Onder Powell was het afgelopen met de successen. Weliswaar speelde Land lust nog steeds aardig tegen de grote machten van de competitie op. maar er werd nu wel met een punt verlo ren Zoals zo vaak. wisten de verant woordelijke bestuurders onmiddel lijk aan wie de verminderde presta ties te wijten waren de coach en Powell kon halverwege het seizoen vertrekken en werd opgevolgd door Egon Steuer. Steuer bleek geen spat bekwamer dan zijn voorganger De reeks neder lagen werd overdroten voortgezet, maar mocht aan het einde van het seizoen toch blijven en is nu in Am sterdam aan zijn tweede seizoen be zig Waarom Steuer mocht blijven, terwijl Powell moest vertrekken is niet recht duidelijk. Wellicht zijn de persoonlijke contacten tussen Steu er en het bestuur iets beter. Een andere verklaring is dat het mis schien ook bij het bestuur van Land lust is gaan dagen dat geld en geld alleen zorgt voor goede prestaties in de eredivisie basketbal, dat de in breng van een coach daarbij vergelij ken minimaal is. De terugval van Landlust in de com petitie kwam op het moment dat de meeste clubs, in navolging van landskampioen Amstelveen, over gingen op nog grotere financiële in jecties. Met dat extra geld schafte de club zich betere Amerikaanse spe lers aan en. wat veel belangrijker was, de nodige Amerikaanse Neder landers. Als enige ploeg weigerde Landlust hieraan mee te doen. De reden? Het bestuur heeft het over principes, maar er is ook iets geweest met een Amerikaanse Nederlander, die geen Amerikaanse Nederlander bleek te zijn. Het resultaat? Ploegen als Donar en Twente, die twee jaar geleden nog onder de Amsterdam mers eindigden, lopen nu over Land lust heen en men heeft een vaste plaats in de onderste regionen van de eredivisie weten te veroveren. Zaterdagavond speelde dit Landlust tegen het ook al aardig in de proble men zittende Flamingo's en de wed strijd was er naar. zeker in de eerste helft Een uitzondering dienen we echter te maken voor de belde ster spelers van de twee ploegen: Gary Freeman en Hank Smith. Zich niets aantrekkend van de misère om hun heen wisten ze hun normale, hoge score-inbreng te halen. Freeman, aoor rustige scores van iedere afstand, Smith door middel van attractieve bewegingen. De ove rige spelers wisten in die eerste helft het begrip balverlies nieuwe dimen sie te geven, terwijl een gelukte schotpoging een zeldzaamheid was. Bij Flamingo's startte Derek Jou- stra die de laatste weken aardig op dreef heette te zijn. Verder dan drie persoonlijke fouten tegen Al Davis en een simpele score kwam Joustra echter niet. Bij Landlust stond Ben van Doom in de basis en bij Flamin go's Emill Hagens. Beiden speelden vorig jaar bij BC Utrecht als spelver delers een opmerkelijke partij, on vervaard werden gerenommeerde spelverdelers-duo's van het veld ge speeld. Nu grosseerden ze slechts in gemiste schotkansen en balverlies. De tweede helft was van een iets hoger gehalte. Dat was echter niet te danken aan het ongeïnteresseerde verdedigen van Al Davis. Freeman benutte de ene eenvoudige „back door" na de andere. Door van af stand regelmatig tot scoren te ko men. vergoedde deze veel voor Landlust, maar niet voor de toe schouwers. De scores van Davis kwamen wel op het juiste moment, Flamingo's dreigde weg te lopen, doordat Cock van de Lagemaat Hank Smith aardig in bedwang hield. Helaas voor Flamingo'.,, De- sloot coach Fred Develey tot een zone-verdediging. Deze dwong Smith buiten de bucket de spelen, waar Smith al gauw ontdekte ook van afstand makkelijk tot scoren te komen en Landlust weer bij kwam. Eenmaal terug in de man-to-man- verdediging, was het te laat voor Flamingo's. Smith bleef van buiten de bucket scoren en bracht Land lust op deze wijze eigenhandig de zege. 77-78. Een aardig resultaat voor de Amsterdammers. Het is al leen voor het Amsterdamse basket- balpubliek te hopen, dat het bestuur van Landlust naar aanleiding van deze zege niet concludeert dat de tijden van de „stunt-ploeg" weer zijn teruggekeerd. Scores: Landlust: Smith 32. Davis 18. Flamingo's: Freeman 33. Westra 13 en Hagens 12. HEREN EREDIVISIE Donar-BV Amstelveen 97-68. Den Bosch-Punch 95-78. BOB-Twente 88- 92. RZ-Leiden 77-94, Flamlngo's-Landlust 77-78 DAMES KAMPIOENSPOULE BOB-Fortuna Flash 96-57. RZ-Voorburg 78-43. Jolly Jumpers- LandlUSt 64-77 DEGRADATIEPOULE AMVJ Amsterdam-White Stars 66-63, BV Amstelveen- JRC Boxtel 57-58 EN rH Aanvankelijk leek het erop d in 1 tardia AHC rustig zou laten ui t f waarna het de wedstrijd na^j d toe zou trekken. Nadat in de aaj helft een schitterend doelpuf\ Jo Helwegen onterecht wegel® betreden van de cirkel werc^ keurd riep de toen nog rustige n. Cantelberg zijn spelers toe: erer tijd komt nog". Jüj Dat zou echter niet het geval z rust werd bereikt bij een 10-1 sprong voor AHC en ook in d«rien de helft zag het er niet naar i lil de Amsterdammers de overw oer uit handen zouden geven. D|ng soonlijke bewaking die Bob Sc na tien minuten spelen in de helft kreeg, had niet het gev}11 effect. Door de immer aanzie achterstand en de provoci jd l houding van sommige AHC sfcnS' raakte de anders altijd zo q0or Sittardia ploeg geprikkeld, wa in hun voordeel werkte. ejji( Guus Cantelberg: „Ik reken tuurlijk wel op een zeer geladei jn en ik wist dat we het zeer m chj. zouden krijgen in Amsterdan y.gg Het feit dat Sittardia geen m egt^ in z'n spel kon komen was v 'n c Bob Sondaar een verdienst )ve AHC. „Sittardia heeft hier wel orS| verloren en ze weten dat ze het jge! zullen krijgen. Natuurlijk spei '|jv mee dat wij net vier wedst ,t n achtereen hebben gewonnen.' Routinier Cees Keyzer groeidi tweede helft uit tot de uitblinLle AHC. Met tien doelpunten 9 topscorer van de wedstrijd. Dwnii tardia verdediging wist geeient: met zijn schoten evenals keepéj b bart, die in de tweede helftijfei vervangen door Köhlen. Aan de dere kant lukte bij Ton Ri e d niets meer. Bijna al zijn si s stuitten op de hechte AHC v< i 1 ging. Dankzij vijf doelpuntean Jos Mevis in de tweede helf feo het verlies van Sittardia bepe act één punt. el fen i EREDIVISIE DAMES V en K Gr-Hcll u 7 HMS-Ancora 9-7. PSV-DVO 14-12. Swift 7-14 HEREN E en O-Swltt 21erlr Gazellen-PSV 17-12, AHC '31-Slttardl UI 1 Swift-Hermes 18-18, Blauw Wit Hercul owj EERSTE DIVISIE DAMES SEW-IJmo. Rapld-Swift 7-13, ESCA-SVBO 8-8, a kers-SDOL 10-6. BDC-WWV 5-6 HERE Mn pla H-BHC 20-20. Sparta '75-Quintus 19 as CA-Hurry Up 20-18. Arnhemia-DAB E p_t 20-22. Sport Vercent-Aalsmeer 24-22 CLI Walcheren-EBHV 12-15, Fortuna-Att|en Hellas 2-Sittardia 6-10. Tr Ad Mosemeid bloem 8-8. Were Di-L Foreholte 7 10. Internos 16-13. Achilles-Attlla 12-23 t en L 15-17. Str Meteoor AHC '28 27-14. WLC DES 21-18 J UlC nd; ehc om AMSTERDAM - Evert Mur <fcet diende uit het betaald voetba e a opvolger van Pierre Stevena vei IJsselmeervogels. de roemruc est terdagclub. Zaterdagmiddag eb na een korte onderhandelinuéeai de de handtekening gezet vc *1 verbintenis, die twee jaar zal e Stevenaart zelf is inmiddeli red met zondageersteklasser Hilvi

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 12