Gijzeling 1 f 1 'De kleine aarde' deels door brand verwoest ÏF SKT C 1 Bonn nu voor neutronenbom? 18 heerlijke roomijsballen van Campina in één pak! Het ideale smul-ijs voor thuis. Alstublieft, da's nog es lekker èn gemakkelijk: roomijsballen-voor-thuis. Van Campina. Om thuis een echt ijsje te maken. Of een Coupe Royal. Of een Pêche Melba. Of een échte Milkshake. 's Ochtends, 's middags, 's avonds of's nachts. Wanneer u maar zin hebt. U bewaart ze gewoon in het vriesvak. Er zitten maar liefst 18 van die heerlijke smulklare roomijsballen in een pak. Dat wordt smullen! Goeie bal, van Campina. Verkrijgbaar in de supermarkt. een onderwijzer(es) DE NIE Caballero. Konstante kwaliteit. Anders dan andere. MAANDAG 20 FEBRUARI 197B Vervolg van pagina 1 nemers aan de bijeenkomst in een hotel van Nicosia en vroegen zij vrije aftocht met de gijzelaars via het vliegveld van Larnaca Voor hun ver trek heten zij op het vliegveld ver scheidene gijzelaars vrij. Aanvanke lijk bestond er onduidelijkheid waarheen de twee overvallers wil den Gespeculeerd werd dat de hoofdstad van Zuid-Jemen. Aden, Algiers of de Libische hoofdstad Tri poli de eindbestemming van het toestel was. Uiteindelijk werd zon dagmorgen echter geland in Djiboe- ti. de hoofdstad van het voormalig Franse Affars- en Issasland. Damascus Gistermiddag keerde het toestel, een Cyprische DC-8, uit Djiboeti naar Larnaca terug. Direct na de terugkeer van het toestel begonnen er weer besprekingen met de twee gewapende mannen. Van Cyprische zijde werden de besprekingen ge voerd door de leider van de socialis tische partij Lysarides, die ook za terdag met de twee mannen onder handelde. Voordat het toestel in Larnaca land de werd ook nog rekening gehouden met een mogelijke landing in Da mascus. aangezien de Syrische pre sident Assad op verzoek van de Cy prische president Kypriano om hu manitaire redenen toestemming had verleend voor een landing. In Damascus zouden de twee mannen dan zijn uitgeleverd aan de Pales tijnse Bevrijdingsorganisatie PLO. Daar zal het tweetal waarschijnlijk weinig trek in hebben gehad aange zien de PLO zich in zeer negatieve bewoordingen over de acties had uitgelaten. De Palestijnse leider Jasser Aralat stuurde zaterdag avond zelfs een commando-eenheid van 16 man naar Cyprus om de DC-8 te bestormen, maar deze militairen kwamen pas aan, nadat het toestel met de gijzelaars al was vertrokken. Begrafenis mandant van het korps cavalerie. Sibai was een goede vriend van pre sident Sadat en diens voorganger Nasser. Hij begeleidde Sadat ook bij zijn in november van het afgelopen jaar gebrachte historische bezoek aan Jeruzalem. De Israëlische pre mier Menachem Begin heeft zijn leedwezen betuigd met de dood van Sibai bij de Egyptische regering. Hij beschouwde de aanslag als een dui delijke waarschuwing voor Israël en de rest van de wereld voor „de ware aard van de terroristische organisa ties". „Er zijn nog steeds mensen die geloven dat er een staat gesticht kan worden die wordt bestuurd door de plegers van een daad zoals we die nu op Cyprus hebben kunnen zien." aldus de Israëlische premier. De vermoorde Joessef Sibai heeft gisteren in Cairo een begrafenis met militaire eer gekregen. De begrafe nis werd een grote aanhankelijk heidsbetuiging aan de Egyptische president Sadat. De menigte die in de stoet meeliep schreeuwde „Weg met de Palestijnen", „Geef ze er van langs Sadat" en „Wraak, wraak". Tal van Egyptische hoogwaardig heidsbekleders liepen in de stoet mee. Behalve hoofdredacteur van Al Achram was Sibai ook een bekend schrijver. Een aantal van zijn boe ken werd verfilmd. Behalve als jour nalist en schrijver, maakte Sibai zich ook verdienstelijk als militair. Na zijn opleiding aan de militaire academie, waarvan hij later een der docenten was, werd hij in 1956 com- BOXTEL (ANP) In de proef- boerderij van de milieu-pro jectgroep „De kleine aarde" heeft gisteren een felle uit slaande brand gewoed. Demonstratie tegen herprogrammering Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM Een kleine twee duizend studenten hebben zaterdag in Amsterdam gedemonstreerd te gen het aangekondigde uitstel van de universitaire herprogrammering. Na een voornamelijk informatieve bijeenkomst in de Oudemanshuis- poort verplaatste de demonstratie zich in de middag naar de zalen van Marcanti, waar de slotmanifestatie werd gehouden. Na afloop toonde ASVA-voorzitter Fred Crone zich verheugd over het massale karakter van de bijeen komst. Hij kondigde verder overleg aan met de minister van onderwijs en met de diverse bonden en onder wijsorganisaties. „De herprogram mering moet direct ingevoerd wor den, anders wordt het een chaos op de universiteit", aldus Fred Crone. Een groot deel van de „Van Cooth- hoeve". de woon- en werkruimte van de Stichting de jonge onderzoekers proeftuin Noord-Brabant, is ver woest. Het vuur is aangestoken door twee kinderen, een jongen en een meisje, die in de omgeving van „De kleine aarde" wonen. Zij waren de boerderij binnengedrongen, waarna zij in een van de lokalen volgens de politie in Boxtel „fikkie gestookt" hebben. De boerderij had pas een kostbare verbouwing ondergaan om te kun nen functioneren als ontvangst- en cursusruimte. Er dreigt nu een totale ontregeling van het programma van werkweken, weekeinden, excursies en lessen, dat binnenkort zou begin nen Dat programma was inmiddels het kernpunt van alle activiteiten op „De kleine aarde" geworden Omdat de bijgebouwen onbeschadigd zijn gebleven, kan het praktische werk op het gebied van gezondmaking van de land- en tuinbouw door mi lieuvriendelijke methoden normaal voortgang vinden. Koetshuis Bij een felle brand in het koetshuis van kasteel Biljoen in Velp is in de nacht van zaterdag op zondag een bejaard echtpaar ernstig gewond ge raakt. De oorzaak van de brand in het enkele honderden jaren oude huis is nog onbekend. Het grootste deel van het koetshuis is verloren gegaan Een 73-jarige man en zijn 72-jarige vrouw, die in het huis woonden, trachtten via aan elkaar geknoopte dekens aan het vuur te ontsnappen, maar doordat een van de knopen losliet, vielen zij van een hoogte van bijna vier meter naar beneden. Met verschillende been- en botbreuken hebben zij in de vrieskou vermoede lijk anderhalf uur op hulp moeten wachten, doordat de brand al die tijd onopgemerkt bleef. De slachtof fers zijn buitenlevensgevaar. Paardestal In de bossen rond het Brabantse Riethoven (bij Eindhoven) is in de nacht van zaterdag op zondag voor de achtste keer brand gesticht. Dit maal brandde een paardestal tot de grond toe af. In de vorige gevallen betrof het sta-caravans. De totale schade beloopt inmiddels minstens honderdduizend gulden. Voordat de paardestal in brand werd gestoken, zijn de vier paarden die erin stonden, losgelaten. De poli tie vermoedt dat de branden worden gesticht door een pyromaan, die de stilte van de bossen opzoekt om ontdekking te voorkomen. Daar naast houdt de politie rekening met de mogelijkheid dat de branden zijn aangestoken door mensen die vin den dat sta-caravans en dergelijke niet thuishoren in het bewuste bos gebied. Bar Een korte felle brand heeft gisteren een bar aan de Noordsingel in Rot terdam vrijwel volledig vernield. Toen de brand, vermoedelijk als ge volg van kortsluiting, uitbrak, was de bar gesloten. Bewoners van enke le huizen naast het pand moesten uit veiligheidsoverwegingen tijde lijk hun woningen verlaten. Er zijn geen persoonlijke ongelukken ge beurd. Hoe groot de schade is. was gisteravond noe niet bekend. KEULEN (DPA) De Westduitse regeringspartij SPD spreekt zich niet uit tegen de invoering van de neutronenbom. Dit blijkt uit een uitlating van de algemeen secretaris van de SPD, Egon Bahr. In een vraaggesprek gaf Bahr een reactie op de brief die de Russische president Leonid Breznjew aan het westen heeft gestuurd en waarin hij waarschuwt tegen de neutronen bom. Die brief houdt volgens Bahr in dat de Sowjet-Unie de mogelijk heid om zelf een neutronenbom te maken niet uitsluit. Daarom kan het westen dat ook niet doen aldus Bahr. Hij noemde de omstreden bom „een symbool van een denkwijze" maar voegde er aan toe dat er „zwaarwe gende politieke en strategische vra gen" bestaan rondom de neutronen bom. Daarom kan het westen dit wapen al niet bij voorbaat afschrij ven De houding van de SPD is van beslissende betekenis voor de vraag of de NAVO de neutronenbom zal invoeren. uitsluitend le kwaliteit antieke kasten commodes, tafels etc. welkom bij: Bloemendaal's Antiek b.v. Hoogmadoseweg 43, Leiderdorp, tel. 071-121920 nabt| Elisabeth Ziekenhuis, pnvó parkeerplaats, iedere dag geopend .1 «V i --v V t 1 "5 V 5 -h <1 vV liten iter. Bovendien GRATIS buttonspelden met Nederlandse Top-Voetballers. 2 buttonspelden met 'n Nederlandse Top-Voetballcr in kleur, bij elk pak met12 Sinas-Loll/s, 14 Choco-Sticks, 10 bekers vanille Roomijs, 8 bekers Yoghurt ijs, 8 cono's Roomijs, 18 Roomijsballen. Eben Haëzerschool, Hilversumsestraat 8, 's-Gravenhage. Tel. 070-639636 Gevraagd voor tijdelijk ZO SPOEDIG MOGELIJK voor klas 1. Inlichtingen P. Noordermeer. Con- radkade 170, tel. nr. 070-456410. ZAKENFLITSEN BONTMANTELS! BONTMAN TELS! Diverse koopjes' Enkele stuks vanal 198 Komt u snet, de voomaad is beperkt Krediet- service mogeii|k. m garantie De bonlspeciaiisten La Reine, Jonker Fransstraat 75 (vijfenze ventig). Rotlerdam-C Extra re clame reisgeld bi| koop terug, ook als u mei de auto komt Kredietbureau Ton Postelmans Persooni')*» leningen tot elk be drag aflossing tol tS iaar BEUKENRODE 26 LEIOEN TEL. 071-131932. VoigUren aquana A mm d>k dO.4C.40 90 100.40.40 130 GLASINDUSTRIE J. J. Poppink ROTTEROAMSEWEG 60 DELFT. TEL 015-561500 Het bespaart u veel geld' Nerts- delen-bontmantels van 1698. weq ermee 998 De laatste BONTMANTELS, bonthoeden gaan weg voor zeer lage pak- mee-pri|zen' m garantie Kre dietservice mogeli|k. Het Bont- palels. Hoogstraat 153. Rotier- dam-C Reisgeld t>i koop terug (ook benrne auto) Vrijdags tol 21 uur geopend' Onze laatste BONTMANTELS en bonthoeden. Nu te geef b.v. van 1 598 voor 269. Div bontmantels v halve prijzen' Volle garantfe De grootste en goedkoopste bontzaak v Ne derland De Bontkoning, Hoogstraat 97. Rotterdam-C. Extra bij koop reisgeld terug (ook benzine auto) Vnjdags toï 21 uur geopend! Parkeerterrein v zaak. SANfTAIR ONDEROELEN en koperen p.|p en fittingen Zeer scberpe pnjzen ale merken gashaarden ,9,7 smaak eruit GEVRAAGD NET WINKELMEISJE Luettiofetraat 35. lel 010-132110 Na 18 uur 01807-13897

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10