KNSB doet weinig met veel geld Mathieu: Ik heb mijn eergevoel' Badminton-team uit strijd om Uberv Cup Blokkeer: problemen uitgepraat Hardnekkig vuil vraagt krachtdadige maatregelen: Nilfisk! Jan Bazen: 'Nederland op organisatorisch gebied een clubje kleine jongens' ER Amateurvoetbal afgelast Marjan Ridder door griep geveld Scheidende coach van Blokkeer teleurgesteld in houding van Dé Stoop Piet Kleine loot onfortuinlijk Etappewinst voor Fussien SPORT Trouw/Kwartet 25 door Johan Woldendorp AMSTERDAM Het gaat financieel opmerkelijk goed met de Koninklijke Nederlandse schaatsenrljdersbond. In plaats van het geprogrammeerde tekort van bijna 190.000,- in het boek jaar 1976-'77, werd er een forse winst van iets minder dan twee ton geboekt. Terwijl de prestaties op internationaal niveau deze winter een ontluisterend dieptepunt hebben bereikt, zit de KNSB geldelijk aardig in de slappe was. Zozeer zelfs, dat de bond uiterst riskant met zijn geldschieters omspringt. Eén sponsor gunt de KNSB voorlo pig het voordeel van de twijfel, maar een tweede belangrijke suikeroom heeft voldoende argumenten op een rijtje gezet om de steun volgend Jaar waarschijnlijk stop te kunnen zetten. De schaatsbond mist deze winter niet alleen alle internationale titel- toernoolen, op de agenda prijken evenmin een landenwedstrijd van formaat en een aantal andere, aan sprekende evenementen. De benen van de bondsofficlals, toch gewend om steun te vinden op smalle ijzers, zijn kennelijk niet sterk genoeg om de weelde te dragen. Zo zegt Wim Comello, algemeen secretaris van de KNSB en directeur van het bonds- bureau, zelfs: „Voor dit seizoen is het tekort op anderhalve ton begroot, maar omdat we het jaar er voor een fikse meevaller hadden, wordt het DEN HAAG - De KNVB heeft alle voetbalwedstrijden van de amateur afdeling, die voor dit weekeinde op het programma stonden, afgelast. Het geldt zowel voor de zaterdag- als voor de zondagcompetitie en ook voor alle afdelingen van de KNVB. In het betaalde voetbal zijn ook de wedstrijden uit de competitie van de c-elftallen afgelast, over de wed strijden die voor vanavond en mor gen zijn vastgesteld in ere- en eerste divisie is nog geen beslissing genomen. Ook de hockeybond heeft alle wed strijden. die zijn vastgesteld in de veldcompetitie voor dit weekeinde, afgelast in verband met de toestand van de terreinen. Een uitzondering is gemaakt voor de oefenwedstrijd van het Neder lands elftal. Die wedstrijd (zondag 14.00 uur) is echter verplaatst van het grasveld van Schaerweyde te Zeist naar het kunstgrasveld van Kampong te Utrecht. Eredivisie HEDEN: PSV-Volendam (20.00 uur) MORGEN: AZ'67-NEC FC Den Haag-FC VW Sparta-FC Amsterdam FC Twente-Telstar Haarlem-Go Ahead Eagles Ajax-Roda JC FC Utreeht-Feyenoord Vitesse-NAC Eerste Divisie MORGEN: Wageningen-Veendam SC Amersfoort-De Graafschap Exceslior-MVV FC Dordrecht-SVV PEC-Heracles FC Vlaardingen-Eindhoven Fortina SC-Helmond Sport FC Groningen-FC Den Bosch SC Heerenveen-Willem II BAZEL De problemen tussen de spelers en leiding van landskampioen Blokkeer en de technische staf en begeleiding van het nationale team zijn de afgelopen weken opgelost. „Ik verwacht", zegt bijvoorbeeld trainer- coach Pierre Mathicu, „een volgende keer de Blokkeersteuners wel zullen aantreden in het nationale team en niet, zoals voor het laatste uur op deze kampioenschap in Finland, stuk voor stuk zullen bedanken." Mathieu baseert dit optimisme uit een tweetal gesprekken dat met de Blokkeerspelers is gevoerd. Het eer ste gesprek tussen de Blokkeer-kern en anderzijds coördinator Joost Veeg- er en teambegeleider Karei ten Brug- gencate was voor de spelers aanlei ding om een tweede gesprek te vragen met trainer Jaap Korsloot, in de ogen van de Blokkeer-spelers de man die de leiding heeft van het technische gedeelte waarover de moeilijkheden in het verleden waren gerezen. .Mathieu: „Ik was als outsider bij dat gesprek aanwezig, maar weet zeker, dat dit positief is verlopen. Ik dacht dat het komende jaar, hoewel er nog wat punten als werk (Constandse, Willemstein) en studie (Warns) zijn die nader moeten uitgewerkt, de jon gens zich zeker positief zullen opstel len. Persoonlijk vind ik ook, dat zo iets nooit meer mag gebeuren. Ik zal ie. de jongens, hoewel het een duur woord is. desnoods verplichten mee te gaan." verantwoord geacht om het te ver wachten nadelige saldo uit de alge mene middelen te bestrijden. Overi gens mag Je niet de vuistregel hante ren. dat Je na een up een down kunt hebben. Maar het blijkt, dat we een stootje kunnen verdragen." De KNSB heeft de onverwachte winst te danken aan factoren, die in het lopende boekjaar zeker niet mee zullen spelen. Comello. „In de eerste plaats is de opleidingsfunctionaris, die wij wilden aanstellen, nog niet benoemd. In de tweede plaats heb ben we verdiend aan de wereldkam pioenschappen sprint in Alkmaar, terwijl wij erop hadden gerekend quitte te spelen. Tenslotte was het WK heren in Heerenveen een onver wachte meevaller." (Dat titeltoer- nooi was oorspronkelijk in Davos gepland, maar bij gebrek aan kunst ijs en vorst aldaar, werd de kampi- oensstrijd aan de KNSB gegund - red.). De opleidingsfunctionaris, die de bond in huis wilde halen, zou voor de helft op de loonlijst van de KNSB komen. Het ministerie van CRM was (is) van plan om de resterende 50 procent voor zijn rekening te nemen. De schaatsunie sukkelt meer dan ooit met zijn trainers. De alom aan wezige talentrijke Jeugd krijgt ont hutsend weinig mogelijkheden om de grote doorbraak te creëren. Waar om zit de vorig Jaar ontdekte Sies Uilkema nu al op een dood spoor? Waarom is Hilbert van der Duim halverwege het seizoen volledig op gebrand? Waarom wordt er zo gesold met iemand als Frits Schalij? Zij immers moeten de produkten van» goede opleiders zijn. Maar uitgerekend de commissie voor opleidingen is sinds de aanstelling van Tjaart Kloosterboer tot mede- trainer van de herenkernploeg (all- rounders) uit elkaar geploft. Op de jongste Jaarvergadering van de bond suste voorzitter Herman van Laer het gemoed van de afgevaardigden door te melden: „Een opleidings functionaris kan er nog niet komen. We moeten eerst weten, wat er dient te gebeuren. Op het ogenblik wordt onderzocht wat er aan de opleiding schort. Wanneer dat vast staat, zal tot de aanstelling van een oplei dingsfunctionaris kunnen worden overgegaan." Kortom, de nuchtere bondsbestuurders denken in Spaans nonchalance („manana, manana morgen is er weer een dag) aan de toekomst van hun zieltogende top sporters. Het hoeft dus niemand te bevreem den, dat de sponsors in opstand zijn Ongeevenaarde schoon- maakkracht Eén van de vele redenen om - Nilfisk in huis te halen De stoere stofzuiger uit Denemarken Nilfisk b v - Diemen Tel 020 -99 43 01, toestel 113 WASHINGTON Het Nederlandse dames-badmintonteam heeft zich niet kunnen plaatsen voor de finale van de Europese zone in he toernooi om de Ubercup. In Washington werd de ploeg uitgeschakeld door Engeland. Met nog twee dubbelspelen voor de boeg was de stand 4-1 in het voordeel van de Britse dames, die in de eindstrijd Denemarken ontmoeten. JAN BAZEN: „De KNSB is organiseren". gekomen tegen het doorschuifbeleld van de KNSB. De Kaasunie heeft onlangs verkondigd 30.000.- over te hebben, waarmee de bond niets doet. Verwey en Adegeest overweegt zeer sterk om de sponsoring van de sprinters niet te continueren. Co mello: „Ten aanzien van de eerste is het bericht zeer ongenuanceerd en niet in relatie met de realiteit. Die sponsor wilde een wedstrijd organi seren op de dag, dat in Oslo de Oscar Mathisentrofee aan Eric Hei den wordt overhandigd. Stel, dat Trouw in de periode 1 tot 8 januari drie internationale wedstrijden wil sponsoren. Dat kan onmogelijk in die week. Nou, dan is de sponsor kwaad, terwijl ze geen andere data naar voren wil schuiven. Wat de tweede sponsor betreft, het be vreemdt mij, dat dergelijke uitlatin gen worden gedaan, zonder dat er contact met de bond wordt opge nomen." Toch zegt Pieter Elsenmuller na mens het kaasbedrijf: „Er is een afspraak met de KNSB gemaakt, dat een gedeelte van het sponsorbe drag aan de kernploeg wordt be niet capabel genoeg om een behoorlijke schaatswedstrijd te steed, terwijl de rest gereserveerd wordt voor activiteiten als een extra trainingskamp en een internationa le wedstrijd. Dat geld is nu al twee jaar blijven staan (in het seizoen 1976-77 voor het eerst) omdat Neder land ter elfder ure het WK heren kreeg; het geplande Holland-toer nooi werd in overleg met de sponsor geschrapt red). Er gebeurt op in ternationaal gebied helemaal niets in Nederland. Daarom wilden we een toernooi, maar de KNSB heeft dat te laat aangevraagd." Terwijl Elsenmuller (nog) geen con sequenties aan dit weinig alerte be leid wil verbinden, is de sponsor van de sprintploeg wel des duivels. Woordvoerder Jan Bazen, zelf jaren lang lid van de sprintploeg: „Het is niet voor honderd procent zeker, dal we de sponsoring stop zetten, omdat we met de jongens in de maag zit ten. Die kunnen het niet helpen, dat de KNSB niet capabel is om een fatsoenlijke wedstrijd te organise ren. Het bestuur denkt, dat Neder land een belangrijk schaatsland is. maar op organisatorisch gebied is het een clubje kleine Jongens. De voornaamste reden om te stoppen is, dat wij in Den Haag een vijflan- denwedstrijd voor sprinters wilden betalen. Er is dit jaar in Nederland geen enkele internationale ontmoe ting. Je stort dus geld zonder dat je er een cent van terug ziet. Voor de KNSB was het heel eenvoudig om zo'n wedstrijd te organiseren. Wij wilden er 40.000,- in stoppen en stonden verder garant voor het eventuele verlies. De KNSB zou de winst met de baan mogen delen. Op 28 juli vorig jaar is daar voor het eerst met de bond over gepraat; ruimschoots op tijd om voor de WK sprint zo'n wedstrijd op touw te zet ten. Alles had zelfs in december nog georganiseerd kunnen worden, maar dan had ik er zelf voor op stap moeten gaan. En dat vertik ik." De KNSB, in januari 1979 reeds ze ker van het Europees kampioen schap voor heren (in Deventer), wil naast het WK dames ook nog wed strijden om de zogenaamde wereld cup organiseren Jan Bazen scep tisch: „Ach, dat idee van de wereld cup is al zo oud als de weg naar Kralingen." De Nederlandse ploeg was ernstig gehandicapt door het ontbreken van Marjan Ridder, die met hoge koorts te bed ligt. hetgeen vermoedelijjk de reden is van de uitschakeling. Mar jan Ridder werd in het enkelspel vervangen door Hanke de Kort. Deze verweerde zich dapper, maar was te gespannen om een kans van slagen te hebben tegen Karing Bridge. De Engelse won in twee games: 11-7, 11-7. Een zeer nerveuze Maureen Os kam moest daarop in een landen wedstrijd haar debuut maken en de belasting bleek te veel voor haar. Tegen de geroutineerde Nora Perry lag er geen mogelijkheid de stand gelijk te trekken: 11-4, 11-6. Joke van Beusekom bleek beter op dreef dan tijdens de „internationa le" en won van Jane Webster zoals zij wilde: 9-11, 3-11. Het eerste dub belspel, bestaande uit Maureen Ra- velli (ook al kampend met een opko mende griep) en Hanke de Kort werd zeer regelmatig verlagen door Nora Perry en Ann Statt: 15-7, 15-1. Het tweede dubbelspel waarin Mau reen Oskam gekoppeld was aan Joke van Beusekom heeft daarna een felle strijd geleverd om de score een andere aanblik te geven, maar slaagde niet. Het bestuur van de internationale badmintonfederatie (IBF) heeft be- door Peter Onvlee BAZEL Pierre Mathieu en vijf jaar topvolleybal. „Ik heb gewerkt, gewedijverd en gewonnen", kijkt hij zelf nu al terug, los nog van het uiteindelijke resultaat van de gisteravond begonnen eindstrijd van het toernooi om de Europa Cup voor landskampi oenen in Bazel. „Het is een mooie tijd geweest", zegt de aan het einde van dit seizoen scheidende trainer-coach van Blokkeer. „Ik, zelf geen topvolleyballer, wilde laten zien dat je als trainer van een topploeg een heleboel kan bereiken indien je erin slaagt op de juiste manier een aantal zaken over te brengen. Ik dacht dat dat wel gelukt is." In de afgelopen dagen, terwijl de ploeg zich voorbereidde op de overi gens wat gedevalueerde eindstrijd van het toernooi in Bazel (gedevalu eerd omdat aan deze editie van het Europa Cup-gebeuren de landskam pioenen van Roemenië. Bulgarije en Rusland niet deelnemen omdat de landenploeg zich sterk moet maken voor de in de herfst in Italië af te werken wereldkampioenschappen) hakte de Bredase leraar weg- en wa terbouwkunde aan de HTS de knoop door. De 35-jarige Mathieu. die Turnhout kampioen van België maakte en dit jaar met Blokkeer zo goed als zeker naast de beker ook de derde landsti tel zal gaan grijpen, deelde na vast gelopen onderhandelingen met sponsor-directeur Dé Stoop mee zijn aan het einde van dit seizoen aflo pende tweejaren-contract niet te zul len verlengen „Stoop heeft zijn principes, ik mijn eergevoel", zegt hij aanvankelijk En later: ..Ik had nog best twee jaar willen blijven. Misschien is het be sluit te overhaast genomen of had Stoop gewoon niet verwacht, dat ik de knoop zou doorhakken. Donder dagavond, bij ons vertrek op Schip hol, had ik nog een positief gesprek met hem. Hij zou me in Bazel bellen. Ik wacht wat dat betreft maar af." Pierre Mathieu maakt de indruk eventueel nog wel een nieuw (en hoger) bod van Stoop positief in overweging te zullen nemen Een eventueel afscheid van Blokkeer be tekent in het andere geval echter rigoureus een afscheid van het vol leybal. „Ik stop er dan helemaal mee. Een aantal jaren geleden, toen er van het trainen van een topteam nog geen sprake was, was ik ook een verwoed schaker. Ik stond voor de keus: schaken of volleybal als hob by. Het werd het laatste. Maar tege lijkertijd nam ik me toen voor: lan ger dan tot mijn veertigste doe ik het niet. Wat dat betreft zit ik dus ruimschoots goed in de tijdsplan ning". Vijf jaar topvolleybal. Pierre Ma thieu zag in die jaren zijn hobby vervagen tot een plichtmatig iets „Waarbij", licht hij toe. „het finan ciële voordeel de drie laatste Jaren niet opwoog tegen de geïnvesteerde tijd. Vier keer per week de reis Bre- da-Rijswijk bijvoorbeeld. Ik vind dat mijn gezin onder deze uit de hand gelopen hobby heeft geleden. Als ik nog twee jaar bij had kunnen tekenen, was dat thuis waarschijn lijk ook nog wel gelukt. Mijn vrouw zag hoe teleurgesteld ik was. toen ik de knoop doorhakte en Stoop vertel de te zullen stoppen Een Stoop, die mij trouwens verschrikkelijk teleur heeft gesteld in dit opzicht. Ik heb de afgelopen twee Jaar niet gezeurd; een getekend contract is een gete kend contract, al blijkt halverwege bij een nacalculatie dat het finan cieel helemaal niet zo aardig was Temeer niet. omdat ik nog altijd mijn betrekking als leraar heb. Ik had van Stoop verwacht dat hij dit kon begrijpen dat de komende twee jaren wat dit betreft anders zouden moeten zijn". PIERRE MATHIEU (rechts): gewonnen". Pierre Mathieu heeft dus in de drie jaar die hij nu bij Blokkeer aan de slag ls bereikt wat er in Nederland te bereiken valt, twee landstitels op een rij en de derde is in aantocht. Met de dit seizoen al veroverde be ker en de plaats in het Europacup- eindtoernool een nauwelijks mooier denkbaar moment om afscheid te nemen Blokkeer is onder Mathieu in Nederland toonaangevend ge worden. „Nieuw", noemt hij het zelf. „Met spelers als Chris Schmidt. Wim The- wissen. Ad van der Velden, Rob Lantsheer wijkt de ploeg duidelijk af van de vroegere formaties. In het eerste seizoen dat ik trainde werd Blokkeer bekend als het team met de meeste variatie in de aanval; dat was iets nieuws. In het tweede jaar volgde een bepaalde continuering en dit derde Jaar konden er andere onderdelen van het spel worden ver beterd omdat bepaalde bewegingen van het aanvalspatroon als stan daard konden worden aangemerkt De blokkering ls dit seizoen wat „Ik heb gewerkt, gewedijverd en verbeterd, de service is ook sterk geworden, al ben ik over beide on derdelen nog altijd niet tevreden. Met dit Blokkeer dat nu in Bazel aantreedt ben ik dan ook eigenlijk nog niet klaar. Blokken zal dodelijk moeten kun nen zijn tegen iedere tegenstander en verdedigend ls er toch nog wat te zijdeling gewerkt. In de afgelopen drie seizoenen is er misschien maar tien procent van de trainlngstijd in gestopt. Er ging te veel tijd in de aanval zitten. Bewust, volgens de gedachtengang dat wanneer wij maar de aanval over kunnen nemen en een regelmatig scorend blok heb ben dat de verdediging nog niet op timaal functionerend behoeft te zijn. In de nationale competitie komt dat wel ült In een Europacup finale als in Bazel kan dat ons op breken." Basis van het succes in de afgelopen drie Jaren is volgens Pierre Mathieu mede de goede verstandhouding binnen de groep geweest „Ook ik heb fouten gemaakt," erkent hij. „In de laatste competitiewedstrijd te gen WC bij voorbeeld. Toen had den we eigenlijk niet verdiend te winnen. Maar los daarvan: de sfeer is mede bepalend geweest voor de resultaten. Steeds heb ik getracht die als een klein psycholoogje opti maal te doen." De finale in Ba2el. Een eindstation voor dit Blokkeer en Pierre Mat hieu? „Ik geloof het niet," zegt Matt- hieu. „We zijn er vrij ontspannen naar toe geleefd. In feite moet je je bij het feit neerleggen, dat de Tsje chen, (Aero Odolena Voda, afkom stig uit een voorstadje van Praag) en de Polen (Plomien Milowice met drie spelers van het team dat in '76 in Montreal via een 3-2 zege op Rus land na de wereldtitel ook de Olym pische titel verwierf) niet te pakken zijn. Maar alleen omdat ik en een aantal spelers de bravoure hebben om koste wat het kost iets te willen bereiken, kun Je misschien toch zeg gen We zullen wel zien. Een derde plaats ls normaal Temeer omdat de voorbereiding ook zeker met opti maal ls geweest. Na het bereiken van deze Europa-Cup-finale in Ma drid (via een zege op Real) hebben we met blessures (Loek Willemstein. Frank Constandse, Wim Thewlssen en Chris Schmidt) en studie en werkproblemen (Ad van der Velde, Jan Warns) te maken gekregen, waardoor je met de trainingen toch moest schipperen. Het zijn excuses bij voorbaat wanneer het dit week einde minder goed zou lopen dan Je hoopt. Evenmin het feit, dat we pas 's avonds laat in Bazel aankwamen We zullen elkaar wanneer het fout gaat oprecht in de ogen moeten zien en er reëel voor uit moeten komen wat fout is gegaan." Een mogelijke „afgang" in BazeL Een voor Pierre Mathieu de laatste Jaren ongewoon iets. „Ik ben met bang voor een afgang, daarom heb ik ook niet gezegd te stoppen. Wie dat denkt interpreteert mijn hobby, het volleybal, toch verkeerd Maar mijn hobby is in het topvolleybal vervangen door het begrip prestatie. Aan de top moet Je altijd winnen. Relativeren is er dan nauwelijks meer bij." sloten van Taiwan op straffe van uitsluiting te eisen, dat dit land de benaming „republiek China" laat vallen. „De shuttle is nu boven de helft van Taiwan", aldus IBF-lld Craig Reedie uit Schotland. „Zij moeten nu iets doen". EINDHOVEN -Piet Kleine is vrij onfortuinlijk het Nederlands kampi oenschap begonnen. De postbode uit Hollandscheveld lootte in het Eindhovense stadhuis ongelukkig Op de 5000 meter start hij vandaan in het eerste paar waardoor hij voor al zijn concurrenten, van wie Hans van Helden en Hilbert van der Duim de voornaamste zijn, een tijd moet neerzetten. Bijde heren-sprinters kwamen er aantrekkelijke ritten uit de bus. Jos- Valentijn zal het op de 500 meter opnemen tegen Miel Oovaert. Op de 1000 meter treft hij in Sies Uilkema een uitstekende tegenstrever. Sen meier Ie rit Hans van Helden Johan Haanemayer. 2e rit Hilbert van der Duim Joop Pasman. 3e rit Carel draayer invaller voor Rien de Rooni-Wlm Voornevcld 4e rit Herman nua Mock Jan Derksen 5e ril. Piet Kleine Jan Kooiman 6e rit Yep Kramer Karei te Winkel 7e rit Ad Overdevest Jan Boere 8e ril Frtts Schallj-Cecs Ripperda. 9e rit Klaas Vriend-Ton Oudthoorn sooo meier: le rit: Kleine-Kooiman, 2e rit Haanemayer-Te Winkel. 3e rit: Ripperda-Pas man. 4e rit Moek-Boere. 5e nt Vriend Van Helden. 6e rit Derksen-Bchalij. 7e rit Van der Duim-Voomeveld. Se rit: Overdevest-Ouds hoorn. ®e rit: Kramer Draayer HERENSPRINTERS 500 meier: le rit Ueuwe de Boer Eppie Bleeker 2e nt: Jan van de Roemer-Oerke Hadden Se rit Jot Valentijn-Mlel Oovaert. 4e rit Sies Utlkema-Henk Hospes, 5e rit: Piet de Boer-Bert de Jonf, 6e rit: Jan Helda-André Kraayeveld 1000 meier: le rit Hadders-Kraayeveld, 3e rit Lleuwe de Boer-Hospes. 3e rit: Van de Roemer Oovaert. 4e rit ValenUJn-UUkema, 5e rit: Piel de Boer-Helda, 6e rit: De Jong-Bleeker DAMES 500 meter le rit Hailske-ValentlJn-Jeltje Jans ma. 2e rit Hennle Ebblnge-Marjan van de Berg 3e rit Ineke Kooiman Sophie Westenbroek. 4«- nt Ilona Leushuis-Hannc de Jong. 5e rit Annie Borklnek 3tJtje van der Lende. 6e rtt Anneke Zeinslra-Klaske Meijer. 7e ril Joke van Rtjssei Tnjnie Nieuwenhuir. le ril Hennie Top-Afu van dr Ploeg Spaans. 9e rit: Afke Heslinga Ina Slernbruggen 1500 meter lent Ans van de Ploeg 8paan* Ina SU-cnbruggen. 2e ril Sophie Westenbrock-Afke Heslinga. 3e rit Joke van Rljssel-Henmc Top 4e rit Trljnle Nleuwenhuls-Sijtje van der Len de. Se rit Haitske Valentijn Klaske Meijer 6e nt Marjan van de Berg-Anneke Zeinstra. 7e nt Annle Borklnek Jelt je Jansma. 8c rit Ineke Kooiman-Ilona Leushuis 9e nt Hennie Ebbln ge Hunne de Jong. SAINT RAPHAEL - De Fransman Jan-Jacques Fussien heeft de twee de etappe van de Ronde van de Middellandse zee gewonnen. HIJ was de snelste van een compact peloton na een rit over 106 kilometer tussen Gra&se en Saint Raphael, die alge legd werden in 2 uur 42 minuten en 43 seconden Fons van Katwijk was de beste Nederlander op de derde plaats Het algemeen klassement onderging geen wijziging sinds de proloog van woensdag en de wegens 'sneeuwval donderdag afgelaste eer ste etappe. De Westduitser Qregor Braun start vandaag opnieuw in de leiderstrui. Tweede etappe van de Ronde van de Middel l Jean-JaequeaPuaalenirrail06kmln2uur42 min en «3 tec 2 Willy Planckaert iBel». 3 fon* van Katwijk (Kedi. 4 Marino Baaso lita». 5. Klaus-Peter Thaler (Wdldi 6 Henk Lubberdlhg Nedi. 7 Oregor Braun (Wdldi. 8 Walter Plane kaert (Bell. 9 Ouid- van Calster (Bell. 16 Oerrie van Oerwen 'Nedi. 14 Jan AJlng (Nedi allen dezelfde tijd als da winnaar kampioenschap banditoicn. begint hel toer nooi om de Europese titel In het 47 2 tegen de kampioen Koland Duletelle Plet Vet begint zijn wedslrijdserie van het toernooi dat van 2 tot 5 maart in Emrrw-loord word', gehouden legen de Oostenrijker Pran» Stenzei Het programma voor de eerste ran de ziet er aU volgt uit 8teruel >Oo*> V«t 'Nedi en Connrsson iPrav Wirtz >WDI> DMu i Brl>-Are naza <8pai en Dufetelle iPra> Sund qdest (Nedi

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 25