Werken aan de basis Textielconcern wil 270 man kwijt medewerker BON Trouw Trouw CNV-bond tegen maatregelen Blydenstein-Willink Overledenen op kieslijst Boerenpartij Gemeenten achter regeringsnota Zuidmolukkers FAMILIEBERICHTEN V: ADVISEUR nationale raad voor maatschappelijk welzijn MEDEWERKER STICHTING NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS ZATERDAG 18 FEBRUARI 1978 UTRECHT Blydensteln WUlink gaat de weverij in Enschede en het finishbedrlji in Lonneker sluiten, terwijl de drukkerij activiteiten in Wychen zullen worden stopgezet. Hierdoor ver dwijnen 330 arbeidsplaatsen NIJMEGEN (ANP) - Het hoofdstembureau van één van de Gelderse kieskringen heeft bij de politie in Nijmegen een klacht ingediend tegen de Boe renpartij. Volgens het stembu reau heeft de partij de namen van drie overledenen gezet op de kandidatenlijst die voor de kieskring 8 (Nijmegen) is inge diend. De politie heeft boven dien vastgesteld dat vijftien ondertekenaars zonder het zelf te weten hun naam onder de lijst gezet hebben. De zaak kwam aan het rollen toen het hoofdstembureau de naam van een ambtenaar van de gemeentesecretarie van Nij megen ontdekte. Bij navraag ontkende de man ten stelligste dat hij zijn naam aan de BP gegeven had. Het hoofdstem- bureau heeft na het politie onderzoek de lijst van de Boe renpartij afgewezen. Anderzijds komen er door een bun deling van de spun- en syntheticabe- drijven in Winterswijk en door over plaatsing van de drukkerij van Wy chen naar Goor in deze sectoren 60 arbeidsplaatsen beschikbaar. Vol gens Blydenstein-Willink zijn de maatregelen noodzakelijk in ver band met de slechte marktsituatie in de betrokken sectoren. Districtsbestuurder L. Doeve van de Industriebond CNV zegt desge vraagd. dat de bonden grote bezwa ren hebben tegen de sanering bij Blydenstein-Willink. Vorig jaar is na melijk met de minister van economi sche zaken een herstructurerings procedure afgesproken voor alle sec toren binnen de textiel-industrie. Het spinnerij-project verkeert nu in een eindfase, maar in de veredelings- sector en de weverijen is men nog bezig met een inventarisatie. De vakbonden staan op het stand punt. dat eventuele maatregelen bij Blydenstein-Willink genomen moe ten worden in het kader van de her- structuering van de hele weverij- en veredelingssector. Blydenstein-Wil link zegt. zich genoodzaakt te zien daarop vooruit te lopen. Volgens Doeve is de overheid niet bereid om de onderneming de steun te verlenen die noodzakelijk is om de sanering te kunnen uitstellen. 100 laar BEREF. JEUGDWERK IN W0RMERVEER. Het jeugdwerk van de geref. kerk te Wormerveer bestaat op 24 februari a.s. 100 jaar De jubileumcommissie no digt alle oudleden van de J.V. ..Samuel". M.V ..Ma ria". G. J. V. en belangstel lenden uit op de jubileumbij eenkomst op 25 feb. a.s. in jeugdcentrum ..De Boerde rij". Kamemelksepad. Wor merveer om 15.00 uur. Ook worden er op 25 feb. en 03 mrt. a.s. toneelavonden gegeven. Voor verdere inl. J Goed hart. Boeroestraat 27 Wor merveer. Tel. 075-284845. mei z'n 355.000 intensieve lezers en lezeressen EEN ONMISBAAR ADVERTENTIE MEDIUM Van onze parlementsredactie DEN HAAG De vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG) is het in grote lijnen eens met het in de nota over de problematiek der Zuid molukkers aangekondigde rege ringsbeleid. Over het politieke ide aal van de Zuidmolukkers in ons land spreekt de VNG echter geen oordeel uit. omdat dit buiten haar verantwoordelijkheden valt. De VNG schrijft dit in een brief aan vice-premier Wiegel die met de coör dinatie van Molukse aangelegenhe den belast is. De brief is een reactie op de enkele weken geleden geopen baarde nota van de regering. Later, na overleg met de gemeente besturen van plaatsen met een Mo lukse minderheid, zal de VNG een nog gedetailleerder reactie geven. In de brief schrijft de VNG nog. ervan uit te gaan dat allerlei nog uit te werken voornemens op het gebied van huisvesting, onderwijs, openba re orde. in nader overleg met haar besproken worden. Langs deze weg willen wij allen die, op welke wijze dan ook. hun medeleven hebben betoond na het zo plotseling overlijden van onze lieve zoon. broer en kleinzoon Wim onze hartelijke dank betuigen. H. A. Immink J. Immink-Kleinjan Willemien Jan Johan Oma Immink Oma Kleinjan Daarle. februari 1978 E. J. Boschweg 13. Dankbetuiging Het hartelijk medeleven en de warme belangstelling die wij van u. in welke vorm dan ook. hebben mogen ondervinden na het overlijden van ons lief zoontje en broertje Albrecht Martin hebben ons diep getroffen. Wij betuigen u onze oprechte dank vóór de steun en troost die u ons in deze moeilijke Ujd geschonken heeft. G. Pastink R Pastink-Veurink en kinderen. Daarle. februari 1078 Esweg 29 Uw hartelijk medeleven en belangstelling bij het zo plotselinge verlies van onze lieve, onvervangbare zoon en broer Bert hebben ons bijzonder goed gedaan. Hiervoor onze oprechte dank G. H. Kleinjan G J. Kleinjan-Niphuis Inge-Ginj' Februari 1978 Dalvoordeweg 21 Daarle Daar het ons niet mogelgk is U allen persoonlijk te bedanken, betuigen wij hiermede onze oprechte dank voor Uw medeleven ons betoond na het overlijden van onze lieve zuster en tante Willemlna van der Kleij Uit aller naam M. van der Kleij Rotterdam, februari 1978 Hendrick SUeUweg 567 Psychiatrisch centrum ZON EN SCHILD te Amersfoort, uitgaande van de vereniging Ned. Herv. stichtingen voor zenuw- en geesteszieken. Zon en Schild is een psychiatrisch centrum waarbinnen ruim 800 medewerkers hun werkzaamheden verrichten ten behoeve van de circa 800 opgenomen patiënten. In deze zich snel ontwikkelende organisatie heeft de afdeling perso neelszaken een duidelijk geïntegreerde plaats. Binnen het team van de afdeling personeelszaken ontstaat door uitbreiding van de afdeling de mogelijkheid tot het aantrekken van een voor de afdeling personeelszaken Deze medewerker zal zijn/haar aandacht met name richten op de per soneelsbezetting en het arbeidsvoorwaardenbeleid. De taken die hierbij horen zijn o.a. werving, selektie, mee opstellen van de personeels-begroting, informatie over en interpretatie van c.a.o. en begeleiding van langdurige zieken. Het betreft een dienstverband voor 32 uur per week. Van kandidaten vragen wij het bezit van het diploma Sociale Academie, richting personeelswerk en een zodanige ervaring dat ze zelf standig werkzaam kunnen zijn. Het salaris bij aanstelling op full-time basis bedraagt max. f 3.027, Wij menen jonge personeels-funktionarissen een boeiende werkkring te kunnen bieden. Sollicitaties richten aan afdeling personeelszaken, Utrechtseweg 266 te Amersfoort, tel. 033-38534. Novib is een partikuliere stichting die sinds 1956 aktief is op het gebied van ontwikke lingssamenwerking. De drie hoofdtaken zijn: 1. steun aan organisaties en projekten in ontwikkelingslanden die verbetering van het lot der armsten nastreven. 2. voorlichting en bewustwording in Nederland. 3. politieke pressie op overheden in Nederland en daarbuiten om beslissingen te bevorderen die gunstig zijn voor mensen in de derde wereld. De Novib steunt in Peru een belangrijk projekt dat de in- en verkoop van voedsel gewassen en kunstmest beoogt. Dit projekt wordt uitgevoerd door een Peruaanse boerenorganisatie. Deze organisatie telt een groot aantal regionale en lokale afdelingen, verspreid over heel Peru. Binnen deze afdelingen fiinktioneren zo'n 500 agrarische produktie-koöperaties. Novib zoekt voor dit projekt een (mnl. of vrl.) Deze deskundige zal de voor het projekt verantwoordelijke organisatie adviseren bij de uitvoering ervan. De deskundige zal o.a. de volgende taken hebben: - het adviseren bij de opzet en uitbouw van een afzetsysteem dat gericht is op zowel de binnenlandse markt als ook op de export, - het adviseren van de organisatie inzake ontwikkelingen van makro-ekonomische aard die relevant zijn voor de verkoop van agrarische produkten. - het rapporteren aan Novib over de uitvoering van het projekt Wij zoeken iemand met: - theoretische en praktische kennis van afzet-systemen van agrarische produkten, met bij voorkeur ervaring in ontwikkelings landen. - bij voorkeur een afgeronde akademische studie op landbouwgebied. - gedegen kennis van landbouwekonomie en marketing, - gedegen kennis van de Spaanse taal, - goede kontaktuele eigenschappen i.v.m. de noodzakelijke intensieve samenwerking met boerenorganisaties en met overheids instanties. Voor nadere informatie vragen naar toestel 41. Sollicitaties gaarne binnen 14 dagen aan drs. Sj. Theunis, algemeen sekretaris Novib. nederlandse organisatie voor internationale ontwikkelings samenwerking amaliastraat 5-7 d«n haag telefoon 070-624081 ELKE ZATERDAG IN Advertentiemateriaal moet donderdags (Ie post) in ons bezit zijn. Inlichtingen over deze speciale advertentiepagina's TEL. 020-913456 TOESTEL 794, resp. 783 en 750 Sla je slag. word lid van het CNV' Samen sta je sterk! Bel 030-941041. Chmtfhjk Naüonjjl Vakverbond Utrecht. Ravelba'n IPotfbus 2475. eisenhowerlaan 146 - 's-gravenhage Bij de Nationale raad voor maatschappelijk welzijn (privaatrechtelijk orgaan voor overleg en advies op de terreinen van o.a. de samenlevingsopbouw en de maatschappelijke dienstverlening) vaceert de lunktie van op de afdeling samenlevingsopbouw. Gegadigden wordt geboden 0 een gevarieerd takenpakket verband houdende met makro- vraagstukken in de samenleving (maatschappelijke veran deringen. tekorten in de welzijnsvoorzieningen, demokrati- seringsprocessen. problematiek van minderheden, sociaal- kulturele achterstand, opbouwwerk/sociale planning/so ciale aktie, subsidiëring en wetgeving, enz.) een dynamische werksfeer/mobiliteit ruimte voor eigen initiatieven. Van hen wordt gevraagd: akademische vorming kreativiteit en inventiviteit bekendheid rr de samenlevingsopbouw zelfstandig kunnen werken stylistische vaardigheid (koncipieren van nota's) ervaring met sekretariaatswerkzaamheden (kommissies, werkgroepen) O kontaktuele eigenschappen Ervaring in de welzijnssektor is voorwaarde Aanstelling geschiedt afhankelijk van de mate van ervaring op een salaris overeenkomend met dat van de ambtelijke schaal van referendaris (salarisgrenzen 4.200-5.460 per maand incl legemoetkoming AOW/AWW-premie en premielasten sociale verzekeringen. Goede pensioenvoorziening (PGGM-regelmg) aanwezig Reflektanten dienen bereid te zijn mede te werken aan een eventueel in te stellen psychologisch onderzoek. Sollicitaties te richten aan de algemeen sekretaris drs. J. A. M. H. Damoi- seaux; Eisenhowerlaan 146 - 's-Gravenhage; op de enveloppe vermelden „Persoonlijk". De Stichting Nederlandse Vrijwilligers (SNV) is een samenwerkingsverband tussen de overheid en particuliere organisaties Haar doelstellingen zijn het uitzenden van vrijwilligers om een bijdrage te leveren aan de samenwerking met ontwikkelingslanden en het bevorderen van de bewustwording van de ontwikkelingsproblematiek in Nederland De vrijwilligers werken, tegen vergoeding van de kosten van levensonderhoud, zoveel mogelijk aan de basis. d w z. samen met en voor de armste mensen, waarbij wordt gestreefd naar de structurele verbetering van de positie van de armsten Om dit mogelijk te maken hanteert de SNV bij de beoordeling van aanvragen uit ontwikkelingslanden bepaalde landen- en projectnormen De SNV richt zich tot diegenen die bewust kiezen voor deze vorm van arbeid, de gevraagde vakopleiding hebben en bereid zijn zich ook na terugkeer actief in te zetten Voor projekten in Afrika en Azië worden gevraagd: wijkverpleeg kundigen die in het kader van de preventieve gezondheidszorg o.a. de supervisie zullen hebben over de moeder- en kindzorg, kursussen zullen organiseren voor ongeschoolden, voorlichting geven op scholen en meedoen aar vaccinatieca'mpagnes verpleegkundige A met 2 jaar ervaring en bvk met kinderaantekening die als praktijkdocente aan een zambiaans ziekenhuis de leerlmgverpleegsters op de verschillende afdelingen begeleidt leraar/bedrijfsleider HTS autotechniek; MTS autotechniek met ervaring die wordt belast met de dagelijkse leiding van een werkplaats/opleidingscentrum waar o.a. onderhoud en reparatie van transportmiddelen plaatsvindt Standplaats Douala/Kameroen. Rijbewijs BE is vereist weg en waterbouwkundigen HTS ww 2 jaar ervaring wier taken zullen bestaan uit het meewerken aan het uitvoeren van en het toezicht houden op - onderzoek naar lokale watersystemen - de aanleg van waterleidingen - de aanleg van irrigatiekanalen en wegen in een irrigatieprojekt - de bouw van pomphuizen e.d ten dienste van dorpen op het platteland van Tanzania houtbewerker MTS-Hout/Rotterdam met LTS mach. houtbew. als vooropleiding die in een coöperatief opgezette fabriek van landbouwwerktuigen in Benin de houtbewerkings afdeling zal begeleiden en die de bij de fabriek aangesloten kleine werkplaatsen op het platteland zal adviseren. Rijbewijs BE is vereist weg en waterbouwkundigen HTS ww of MfS ww met 2 jaar ervaring voor het aanleggen van eenvoudige waterleiding systemen in nauwe samenwerking met de bevolking en provinciale overheden in dorpen in Nepal. I.v.m. de afgelegen plaatsingen en huisvesting dienen kandidaten ongehuwd te zijn machine bankwerker/draaier LTS ol MTS met praktijkervaring voor het geven van een praktijkopleiding aan bankwerkers/draaiers aan Nationaal Suiker Instituut in Tanzania machinist instrukteur SOMA Ede voor het instrueren van lokale machinisten op bulldozers en graders in een wegenprogramma m Noord-Yemen weg en waterbouwkundige t b v aanleg drinkwatervoorziening op het platteland van Ruanda monteurs zwaar materieel SOMA Ede die belast zullen worden met de supervisie op het onderhoud van grondverzet- en wegenbouwmachines op de training van lokale monteurs in Kenya. Guinee Bissau. Tanzania landmeetkundigen HTS landmeetkunde of CTO met ruime veldervaring voor het uitvoeren van landmeetkundige werkzaam heden t b v de mogelijke aanleg van irrigatiewerken in de valleien van de Niger (N Benin) Voor „Brigades" in Botswana Onder brigades wordt in Botswana een vorm van praktijkonderwijs verstaan, gericht op diegenen die geen mogelijkheid hebben gehad om hun schoolopleiding na het lager onderwijs voort te zetten. De opleidingen richten zich primair op vakrichtingen die van nut zijn in de eigen lokale samenleving. De nadruk ligt op produktief werk teneinde de opleiding te financieren. Aan het hoofd van een brigade staat een instrukteur/ manager die voor de opleidingen kan worden geassisteerd door instrukteurs. voor Boikanyo Engineering landbouwmachine monteur die als instrukteur de praktijklessen in onderhoud en reparatie zal verzorgen in het bijzonder v.w.b de motoren en hydraulische systemen Daarnaast enige theorielessen voor zijn rekening neemt. Hij is verantwoordelijk voor het juiste onderhoud en reparatie op een economische rendabele wijze voor de textielbrigade in oprichting weefinstrukleur die theorie- en praktijklessen zal geven in verschillende weef- technieken. Oaarnaast zal hij een lokale opvolger moeten opleiden Een grondige kennis van en ervaring in weeftechnieken en spinnen alsmede m het verven van katoen en wol Is noodzakelijk. In eerste instantie zullen stoffen worden vervaardigd voor kleding, bekleding en dekens Een leeftijd van tenminste 21 jaar. 27 maanden beschikbaar zijn en een afgeronde vakopleiding als gevraagd, zijn vereisten voor eventuele uitzending als vrijwilliger. Alléén indien vermeld, zijn er mogelijkheden voor gehuwden met kinderen. Hebt u belangstelling, vul dan de bon in en stuur hem op naar de Stichting Nederlandse Vrijwilligers. Muzenstraat 30, Den Haag. X Ik heb een van de vermelde opleidingen en ben geïnteresseerd in een eventuele uitzending als vrijwilliger via de Stichting Nederlandse Vnjwilligers in het kader van de ontwikkelingssamenwerking Geboortedatum Opleiding(en)_ Beroep Provincie Gehuwd/ongehuwd - Datum waarop eventueel beschikbaar 8070/56

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 22