SER verdeeld over inspraak in kleine bedrijven 16 Schaatskalender juristen COÖRDINATOR lector orthopedagogiek (m/v) Regering moet knoop doorhakken Griepgolf trekt naar het zuiden Herplaasing via hongerstaking bewerkstelligd Baby gestikt Va Universiteit van Amsterdam directeur/ studieleider (v/m) w Trouw ROST ACADEMISCH ONDERWIJS ZATERDAG 18 FEBRUARI 1978 TROUW/KWARTET Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De Sociaal Economische Raad heeft gisteren weinig moeite meer gedaan het eens te worden over de regeling van de medezeggenschap van werknemers in bedrijven met minder dan honderd personeelsleden De regering zal nu de knopen door moeten hakken. De SER heeft de regering drie uiteenlopende standpunten gepresenteerd in zijn advies. Bedrijven met meer dan honderd werknemers zijn verplicht een on dernemingsraad te hebben. Kabinet en parlement werken intussen aan vernieuwing van deze wet, waardoor de ondernemingsraden meer be voegdheden krijgen en zelfstandiger kunnen optreden tegenover de on dernemingsleiding Voor bedrijven tot honderd personeelsleden bestaat «chter nog geen enkel verplichtend voorschrift inzake de medezeggen schap Het regeerakkoord van CDA en VVD zegt al wel dat hiervoor een regeling zal moeten komen, maar laat de inhoud daarvan afhangen van het SER-advies en dat is nu zeer verdeeld Unaniem was de SER alleen over het principe dat werknemers in kleinere bedrijven evenveel recht op mede zeggenschap hebben als werknemers in grotere bedrijven. De vakbewe ging trekt hieruit de conclusie dat de verplichtstelling van een normale ondernemingsraad moet worden ver laagd tot bedrijven vanaf 25 werkne mers Desnoods zou de SER op verzoek van vakbonden en werkgevers in een speciale bedrijfstak een wat afwij kende regeling kunnen treffen. Maar wat het CNV betreft zal in geen geval mogen worden afgeweken op het punt van bevoegdheden en facilitei ten van de ondernemingsraden en zijn leden Dit standpunt van de vakbeweging kreeg in de SER 15 stemmen, waarvan drie afkomstig waren van onafhankelijke ..kroon leden' De werkgevers waarschuwden dat de gewone wet op de ondernemings raden voor kleinere bedrijven niet alUjd werkbaar zal zijn In de prak tijk vindt in kleine bedrijven al veel overleg tussen leiding en personeel plaats Door formalisering daarvan zou het overleg wel eens minder kunnen worden, doordat de directie voortaan niet meer verder zou gaan dan de regels hem strikt voorschrij ven. Daarom adviseren de werkge vers voor bedrijven vanaf 25 perso neelsleden een basisregeling die per bedrijf kan worden Ingevuld. Die regeling hoeft niet per se vastgelegd te worden in een wet. Een regerings maatregel of een verordening van de SER zelf is ook voldoende, menen de werkgevers. Hun standpunt kreeg in de SER ook 15 stemmen, waaronder een kroonlid. Compromis Het kroonlid prof Schut had gepro beerd een compromis te bedenken waar alle partijen zich achter zou den kunnen scharen. Zijn poging resulteerde echter in een derde standpunt, dat acht stemmen ver wierf. allen kroonleden Dit stand punt betreft het verplicht stellen van de normale ondernemingsraad vanaf 50 personeelsleden, en geen enkele verplichtende regeling voor kleinere bedrijven. De vakbeweging vindt dat ook voor de kleinste bedrijven het principiële recht op medezeggenschap wette lijk verankerd moet zijn Ook voor bedrijven met minder dan 25 perso neelsleden moet er daarom een spe ciale wettelijke regeling van beperk te opzet komen. De werkgevers wil len voor deze kleinste bedrijven ech ter geen enkele formele regeling. De werkgevers kregen voor hun stand punt 22 SER-stemmen. waaronder de meeste der kroonleden. De vak beweging kreeg 14 stemmen, waar onder twee kroonleden. UTRECHT (ANP) - De griepgolf in Nederland heeft vorige week de om vang van een epidemie bereikt: Per 10.000 inwoners riepen er 99 de hulp van hun huisarts in in verband met griepsymptomen. De week ervoor waren het er ongeveer 20 per 10.000 minder. De griep golft bijna letter lijk over het land ln zuidelijke rich ting In de randstad daalde het griepcijfer van 71 tot 62 per 10.000, maar in Zeeland. Noord-Brabant en Limburg maakte het cijfer een ge weldige sprong van 86 naar 148. In Groningen. Friesland en Drente werden in de vijfde week van dit jaar 91 grieppatiënten per 10.000 in woners geteld en in de zesde week 116. Voor de provincies Overijssel. Gelderland en de Zuidelijke IJssel- meerpolders waren deze aantallen respectievelijk 61 en 117 Ook daar heeft zich dus een niet geringe stij ging voorgedaan. De Russische griep is nog niet in Nederland gesig naleerd. Het is nog steeds het virus van de Victoriastam dat hier de griep veroorzaakt GRONINGEN - De 30-jarige gede tineerde J. B heeft met een honger staking in de Groningse Mesdagkli niek zijn herplaatsing ln het selec tie-instituut voor gedetineerden te Utrecht afgedwongen. Maandag wordt hij daarheen gebracht. Dit ls besloten in een stafvergadering in de Mesdagkliniek. B ging woensdag in hongerstaking. Hij zegt tegen de belofte in een dwangbehandeling te ondergaan. B. is weliswaar niet ter beschikking gesteld van de regering, maar is opgrond van een speciale regeling toch naar de Groningse tbr- inrichting gebracht. B. zegt dat zijn dwangbehandeling betekent dat hij nu al veertien maanden aan wille keur onderhevig is en zijn verwijt betreft ook een onduidelijk beleid dat allerlei onzekerheid ten gevolge heeft. In het Utrechtse selectieinsti tuut zal nu worden bekeken wat er verder met B die als gevaarlijk voor samenleving wordt beschouwd, moet gebeuren NUENEN De zestien maanden oude Patrick de Brouwer uit Eind hoven is de nacht van donderdag op vrijdag in Nuenen door verstikking om het leven gekomen, terwijl zijn ouders op familiebezoek waren. Het kind was in een tweepersoonsbed te slapen gelegd. WEDSTRIJDEN ZATERDAG 10 FEBRUARI HLERENBROEK nalionalr kortobaanwed- vlnjdr n vcor damev. Aanvang HM uur. Aanmal- GIETHOORN marathon ovar IM km voor heren t kitdr Aanvang 1«.M uur. Aanmelden: 05214- 2 IS. WARFFt'M: gewevtelijk kampioenvehap lange kaan damrv en heren. Aanvang 11.00 uur Aan melden. op de haan NIEUW LEKKERLAND langebaanwedftrijden 500 en 1500 meter voor dames en heren venioren en Junioren en teven» tweekamp Alblavser- waard-Krimpenerwaard. Aanvang: 19.00 uur. Aanmelden OIMS-I2I7 AMMERSTOI. marathon over 100 roaden heren venioren en Junioren a. Aanvang: IC.00 uur. Aanmelden 01025-2555 HOOGMADE kortehnanwedvtrijden heren teni- oren en Junioren. Aanvang: 1X30 uur. Aanmel den: 01712-240. OUDENDIJK: marathon over 90 km. op Ijtvel- vanvang: 12.30 uur. Aanmel- koan voor Junioren a en h. Aanvang IXM a VRIES (DR.) voor J velden OUDERKERK korteboaawedtlrijden keren te- Aanvang 14.00 Toertochten Zaterdag 18 en zondag 19 februari: Tocht op IJ wel- ALMELO kun. 500. I5M en MOO meter. Voor damev en heren venioren en dame» en heten Junioren a, b. e. d Aanvang I N unr Aanmelden 05490-15972. NIEUW LEKKERLAND: I over SM en 1500 meter, dam en junioren a en h. Tevrav kampioravehap vi AIMwwrwaard Aaavaag 19.39 uur Aanmel 91040-1217 AMMFRSTOL gewevlelijk kamp» Juut-Holland heren junioren c ei It m uur Aanmelden. 01825-1511 AARTSWOUD: kortehnanwedvtrijden heren en damev venioren en Junioren op (.roei ha «aal Aan vang 19 M uur. Aanmelden: 02290-1950 LEMMER: marathon heren ap IJwelmeer. Aan vang 1130 uur. Aanmelden- 05140-1230. Zondag 19 februari XUfTMBN nalionalr langrhaanwedvlrijdrn da mev en heren SM. I5M en 5000 meter Aanvang 11 m uur Aanmelden 05750-I24S3. VFRNDAM l.angeknnnwadvinjdon en (nam een. 5M. IBM en 1500 nvrlrr Aanvang: 1X30 unr. Aanmelden •5787-172» EILANDSFOLDERTOCHT over 30 km Aan vang I0.M uur. Startplanlvcn Graft. De Rijp. Groot-Schermer. Drirhuiien. Schermerhorn. Weal- en Oovt-Graftdijh. Zondag 19 februari ONDERDIJK (NIIV Kogfealocht 10. 20. M. M km Aanvang 10 M uur ZEVENHUIZEN Molentochten van 10 lot IM km op de Rotlemeren Aanvang: 10 00 uur. Start- plaalvra Zovenbulren en Bleivwijh. maandag 20 februari VRICZENVEEN grwetlel.Jh korte baan voor damev. Aanvang: 1X00 ui WESTZAAN nationaal kampioenvehap karte- haan voor damev venioren. Aanvang; I3.M uur. Aanmelden lot iondag 20 M uur: 075-14 30.88 Dinsdag 21 februari espel: nationaal kampioenvehap korte boon voor heren venioren Aanvang 12 M uur. Aan melden lat maandag 20 M uur a527»-l2CX Woensdag 22 februari SCHEF.RWOLDE Toertocht der lage landen ■ver 15 kilometer Aanvang I0.M den 05217-342 De Subfaculteit Opvoedkunde vraagt een Hij/zij zal werkzaam zijn t.b.v. de vakgroep Orthopedagogiek, i.o., gevestigd in het Orthopedagogisch Instituut, Wielingenstraat 26, Amsterdam-Zuid. Het vakgebied van de te benoemen lector is als volgt omschreven: het wetenschappelijk onderwijs en onderzoek op het terrein van de opvoeding en begeleiding van de cognitief en daarbij veelal psychosociaal belemmerde medemens. Taken: het verzorgen van onderwijs in het pre- en postkandidaars- programma het begeleiden van stages op dit vakgebied het begeleiden van studenten met individuele studieverplich tingen (scripties e.d.) het verder ontwikkelen van de in de vakgroep bestaande opvattingen over dit vakgebied in samenhang met de algemene orthopedagogiek het initiëren van en medewerken aan onderzoekprojecten het participeren in organisatorische en bestuurlijke werkzaam heden van de vakgroep en de subfaculteit. Gedacht'wordt aan kandidaten die: afgestudeerd zijn in de opvoedkunde, bij voorkeur in de orthopedagogiek, of de (klinische) psychologie bekend zijn met verschillende wetenschappelijke theorieën op het terrein van de orthopedagogiek praktijkervaring en onderzoekervaring op bovenbedoeld gebied hebben onderwijservaring hebben beschikken over goede organisatorische en bestuurlijke kwaliteiten. Inlichtingen kunt u inwinnen bij prof. dr. D. Zuithoff, telefoon 020 - 71 84 84. Uw sollicitatie, met curriculum vitae en lijst van publikaties, kunt u richten aan de Secretaris van de Voordrachtscommissie, Orthopedagogisch Instituut, Wielingenstraat 26 Amsterdam, onder nr. 1675 P Ook degenen, die de aandacht willen vestigen op mogelijke kandidaten worden verzocht dit kenbaar te maken aan de Voordrachtscommissie. de rijksuniversiteit groningen vraagt: gewoon lector in de taalbeheersing met betrekking tot het nederlands m/v (vac nf 780202/0156) bij de Faculteit der Letteren Algemene informatie. De Faculteit kent éèn organisatorische eenheid (vakgroep) voor het Nedertands. Deze omvat taalkunde, moderne letterkunde, historische letterkunde (vervulde ordinariaten) en taalbeheersing. In deze vakgroep vertoont taalbeheersing uiteraard een „talige signatuur Taakomschrijving. De betrokkene zal worden belast met het verzorgen van onderwijs en het verrichten van onderzoek op het gebied van de mondelinge en schriftelijke beheersing van hel Nederlands De Faculteit streeft naar de benoeming van een Nederlandse taalkundige (bij voorkeur Nederlandicus) die blijkens zijn dissertatie en/of publicaties van vergelijkbaar niveau een wetenschappelijke bijdrage heeft geleverd aan een taalgebruikstheorie en die in staat geacht mag worden onderzoek (waaronder promotie-onderzoek) op het gebied van de taalbeheersing te begeleiden en te stimuleren. Zij denkt daarbij aan iemand die geverseerd is in. c q onderzoek verricht (heeft) op een der gebieden van de taalbeheersing of op een gebied als pragmalinguistiek. tekstlinguistiek of argumantatieleer Vereisten: Van de betrokkenen wordt verwacht dat hij een duidelijke visie heeft ontwikkeld op de positie, de funktie en de toepassingsmogelijkheden van taalbeheersing als wetenschappelijke discipline Voorts dient betrokkene over een ruime kennis en ervaring te beschikken t a v de hantering van diverse vormen van taalverkeer, en. met het oog op de in het kader van de herprogrammering te ontwerpen zogenaamde lerarenvariant, bekend te zi|n met (de didaktiek van) het onderdeel taalbeheersing in het niet-universitaire onderwijs (algemeen vormend of beroepsgericht). Betrokkene dient bereid en in staat te zijn tot het verrichten van bestuurlijke en organisatorische werkzaamheden. Ervaring in vergelijkbare leidinggevende functies is gewenst. Zi|. die menen voor dit lectoraat in aanmerking te komen, worden uitgenodigd te solliciteren onder inzending van hun curnculum vitae en een lijst van hun wetenschappelijke publicaties Ook zij die de aandacht wensen te vestigen op mogelijke kandidaten worden uitgenodigd schriftelijk te reageren De honorering zal geschieden op grond van de ministeriele richtlijnen inzake salarisinpassing van gewone lectoren Het bruto salaris bedraagt minimaal f 5713.- per maand en maximaal 8194.- per maand. Nadere inlichtingen verstrekt de voorzitter van de vacaturecommissie. Prof. Dr. L.J. Engels, tel 050-115884 of 05907-3555. sollicitaties: schriftelijk binnen twee weken na plaatsing van deze advertentie te richten aan de direkteur van de Dienst Personeelszaken, Postbus 72 te Groningen, onder vermelding van het vacaturenummer op brief en envelop. paedagogisch seminarium aan de vrije universiteit Bij het Paedagogisch Seminarium aan de Vrije Universiteit, dat opleidt tot het examen voor de acten MO-A en -B Pedagogiek, is te vervullen de functie van voor 8/10 van de werktijd leiding geven aan het docentencorps en aan de administratieve staf het stimuleren en coördineren van de ver dere ontwikkeling van het curriculum het geven van onderwijs Vereisten afgestudeerd in één der sociale weten schappen of in het bezit van de MO-B acte Pedagogiek goede contactuele en leidinggevende eigenschappen in verband met het onder houden van interne en externe relaties. De levensovertuiging van de directeur/stu dieleider dient overeen te stemmen met de doelstelling van het Paedagogisch Semina rium. die gelijkluidend is aan de doelstelling van de Vrije Universiteit Zij. die belangstelling hebben voor deze functie en zij. die de aandacht op kandidaten willen vestigen, kunnen zich voor nadere in lichtingen wenden tot de voorzitter van de benoemingscommissie, dr B Spiecker (tel. 020-79 74 30; thuis 023-33 19 68) Sollicitaties dienen, vergezeld van een curriculum vitae. uiterlijk éón maand na het verschijnen van dere advertentie, onder vermelding van vacature nummer 622-308. gericht te worden aan het Hoofd van de Dienst Personeelszaken VU.. De Boelelaan 1105. (of postbus 7161). Amsterdam-Buitenvelderl ELKE ZATERDAG IN Ad vartanhamatenssJ moat dondanJags (1a post) m ons batit o/n MicMrigan over data spoog* advwMntwpagina's TEL. 020-913456 TOESTEL 794, rasp. 783 én 750 Het is van belang dat de zittende magistratuur zo is samengesteld dat een nagenoeg gelijke verhouding bestaat tussen hen die uitsluitend binnen de rechterlijke macht hun loopbaan hebben aangevangen en degenen die over maat schappelijke ervaring daarbuiten beschikken. !A' Er zijn plaatsingsmogelijk heden als rechter en als kantonrechter voor Mr. M. J. Heikens, raadsheer In het gerechtshof te 's-Gravenhage, tevens lld- secretarls van genoemde commissie, Is desgewenst gaarne bereid in een persoonlijk onderhoud nadere inlichtingen te verstrekken. (mnl./vrl.) die over ruime maatschappelijke ervaring buiten de rechterlijke macht beschikken. Er wordt zonodig voorzien in een inwerkperiode (eventueel op part-time basis naast de huidige functie). Vereist: doctoraal examen Nederlands recht en een praktijkervaring van tenminste zes jaren. De standplaatsen zijn verspreid over Nederland. De kansen op een benoeming liggen gunstiger voor kandidaten beneden de leeftijd van 50 jaar. Hierbij speelt een rol welke ervaring men heeft opgedaan. De Commissie aantrekken leden rechterlijke macht zou gaarne in contact treden met hen die een dergelijke functie ambiëren. Documentatiemateriaal kan schriftelijk of telefonisch worden aangevraagd bij het secre tariaat van de Commissie aantrekken leden rechterlijke macht, p/a Paleis van Justitie, Juliana van Stolberglaan 2 te 's-Gravenhage (telefoon: 070 - 82 40 41, toestel 2511). Het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond Treubstraat 25. Rijswijk Centrale van Christelijke Ondernemersorganisaties in het Midden- en Kleinbedrijf. vraagt voor zo spoedig mogelijk in verband met een vacature en stafuitbreiding: a. bedrijfsconsulent voor de particuliere binnenvaart; b. bedrijfsconsulent voor de detailhandel, het ambacht en de horeca. De functies omvatten het na een grondige interne en externe opleiding adviseren van ondernemers betreffende bedrijfseconomische en commerciële problemen, zowel indi vidueel als collectief Voor deze ambulante functies wordt verlangd. een middelbare of hogere economische of administratie ve opleiding (bv. MBA, S.P.D H.E.A.O. of M.D.S.); zo mogelijk ervaring met de specifieke aspecten van de! genoemde bedrijfssectoren; het vermogen zich mondeling en schriftelijk duidelijk uit tej drukken; leeftijd: niet ouder dan 35 jaar; standplaats voor: a. midden of westen des lands; b. noorden des lands; positief Christelijke levensovertuiging en belangstelling voor de Christelijke organisatie. Geboden wordt een met de functie in overeenstemming zijnde passende honorering volgens bij de overheid gebrui kelijke salarisschalen alsmede een gunstige pensioen- en onkostenregeling. Sollicitaties te richten aan de Algemeen Secretaris van het N.C.O. V de heer W. de Graaft, Treubstraat 25. Rijswijk. Het hoofd van de consülentendienst. de heer C. de Bruijn, is graag bereid nadere inlichtingen te verstrekken. Telefoon: 070 - 99.27.22, toestel 20 Nederlandse Vereniging van Opvoedkundigen Ten behoeve van het ontwikkelen, organiseren en coördineren van het postacademisch onderwijs voor pedagogen en andragologen wenst bovengenoemde Vereniging over te gaan tot het aanstellen van een Deze functionaris, die op basis van subsidie van het Ministerie van Ónderwijs en Wetenschappen kan wor den aangesteld, krijgt tot taak de behoefte tot postaca demisch onderwijs te inventariseren, bestaande cur sussen te coördineren en nieuwe te organiseren. Hij/zij zal in dit verband overleg hebben te plegen met de coördinator postacademisch onderwijs, die reeds bij het Nederlands Instituut van Psychologen werkzaam is en met die welke binnenkort ook door de Nederlandse Sociologische en Antropologische Vereniging zal wor den aangetrokken. In het kader van een overeenkomst tussen de N.V.O., het N.I.P. en de N.S.A.V. zullen de activiteiten op het gebied van bet post-academisch onderwijs van deze drie beroepsverenigingen begeleid worden door een begeleidingscommissie. Afgestudeerden in de Sociale Wetenschappen worden uitgenodigd om te solliciteren. Een taakomschrijving kan door belangstellenden wor den aangevraagd bij het secretariaat van de Vereni ging, De Hoghe Weijdt 69 te Heiloo. Telefonische inlichtingen kunnen worden verkregen bij de vice-voorzitter van de Vereniging, Dr Sj. S. Elzinga, tel. 035-15367 of 02157-446. Het betreft hier een voorlopig tijdelijke functie, waarvan de salariëring wordt vastgesteld volgens schaal 112 B.B.R.A. Sollicitaties binnen twee weken na het verschijnen van deze advertentie te richten aan het Verenigings-secretariaat: De Hoghe Weijdt 69 te Heiloo, onder vermelding van Coördinator POI voor oss vers ring. gias p-g/T Ier e KRI Linsi dam Tel Zate Pt

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 20