Nanninga wil alleen contract nog vierjarig Kans Tilburg op Kortsnoj-Karpov Bokser Koopmans is titel weer kwijt Ali niet meer 'the greatest' tentree van Roda-spits door slecht weer verlaat Ajax-Roda JC toch op 8 maart Merlo boos op Juan Alemann Aad Zonderland directeur Den Bosch Stoop wil werktijd verkorting Telfout oorzaak van verkeerd besluit IJshockeyselectie nog zonder Nota RHltfRIJDAG 17 FEBRUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet P13RH17S15 iele I bor Johan Woldendorp ;ERKRADE Bijna een half jaar heeft Dick Nanninga op zijn •ntree in de eredivisie moeten wachten. Die ellenlang lijkende eriode kan zelfs met een week worden gerekt, wanneer de oda JC heeft het gemerkt, dat het jn goudmijntje lange tijd niet heeft unnen delven. Op 24 augustus vorig lar acteerde Nanninga voor het atst in het elitekorps van de Kerk- ladse club. Maar getergd door een lurende pijn in de rug was de vroe- ere Groninger ook in de uitwed- Lrijd tegen PSV geen schim meer an de trefzekere kopspecialist, zo- Is het vaderlandse voetbalvolk hem en paar seizoenen eerder had leren ennen. Trainer Bert Jacobs stippel met veel vallen en weinig op- taan, een nieuwe tactiek uit, die 15/2"" fanninga uit de herinnering moest 76i es annen. Hoe creatief de emotionele ^^fcefenmeester zich ook toonde, op eg ei twee keer na thuis tegen Ajax (4-1) n uit tegen FC WV (0-5) kwamen goodie straten op hetzelfde plein uit. Wla bezat niet het vermogen om 97794et aaneenrijgen van doelpunten tot 88 83 opende handwerk te promoveren. )ick Nanninga veelbetekenend: „De ;itieve kant van mijn blessure /as, dat de spelers vaker combineer- ^Jlen. Ze boden zich regelmatig aan 3$m de zaak af te maken. Het laatste ftje ontbrak echter, zodat we waar- :hijnlijk weer terug vallen op het 37Öóè)ude, beproefde systeem, zogauw ik ""£taijn opwachting maak in de spits." 78 5C| xt Jacobs is niet voor niets blij net de tijdwinst van een maand, die de snel van zijn hernia-operatie her stelde Dick Nanninga heeft geboekt. .Na de operatie vertelde de dokter mij, dat ik een half jaar later weer :ou mogen voetballen. Dat kwam er op neer, dat ik het in maart weer in het C-elftal zou mogen proberen. Maar ik voelde me zo goed. dat de chirug er mee akkoord ging, dat ik eind januari weer actief werd." Dat hernieuwde optreden bleef niet on opgemerkt in het Limburgse land. Liefst drieduizend toeschouwers stroomden naar het Roda-terrein, waar Nanninga met het jeugdelftal gelijk speelde tegen streekgenoot Fortuna SC (2-2). „Ik speelde volgens afspraak laatste man. Anderhalve 'eek daarna moest ik in een speciaal mij georganiseerde vriend- ihappelijke wedstrijd van het A- am tegen hoofdklasser SVN de laatste test als spitsspeler onder gaan. Dat ging goed. Na twintig se conden zat er al een goal in." Voor Dick Nanninga is het belang rijk, dat zijn revalidatie razendsnel verloopt. De 28-jarige goaltjesdief heeft zijn zinnen gezet op deelne ming aan het wereldkampioenschap in Argentinië. Natuurlijk, tal van kanslozen hebben dezelfde ambitie in zich opgepot, maar in tegenstel ling tot hen is er voor Nanninga een Ingen 59 40 59 60 6? 50 6560 77 20 77 20 6320 100 00 56 05 59 40 '.9 4S 6200 6120 60 50 77 90 77 40 7160 75 50. 7710 76 50 0000- 80 05 77 05 74 00 nd tellii 05 40 06 10 00 50 0040 oooo 94 20 94 30 9100 94 60 9580 00 20 95 50 DICK NANNINGA bij zijn rentree in Roda's C-elftal: „Zwartkruis zei zo tussen neus en lippen door: Zorg dat je gauw beter bent; we hebben je nodig." Ixhi 5 Keai rlaat stek vrij gehouden in de inmiddels gedecimeerde top 40 van bonds coach Ernst Happel. „Officieel weet ik nog van niets, maar na de beker wedstrijd Roda JC-Ajax liep Zwart kruis langs me en zei, zo tussen neus en lippen door: „Zorg, dat je gauw beter bent; we hebben je nodig." Even een blik terug in de herinne ring: op 31 augustus 1977 zou Nan ninga (tegen IJsland) voor het eerst het oranjeshirt over zijn schouders mogen hijsen. „Die kans werd mij dus door de neus geboord. Ik ben daar overigens erg nuchter onder elementen voor de derde keer in successie niet toestaan, dat Roda JC op het grastapijt verschijnt. Normaal gesproken breekt het grote uur U zondagmiddag klokslag twee in de Amsterdamse Watergraafsmeer aan, waar Ajax de Limburgse club opwacht. Vanaf dat ogenblik moet Nanninga de orthodox hoog vanaf de vleugels voorgezette ballen in het vijandelijke doel knikkeren. vier jaar ÜJd van de eerste klasse der amateurs (Oosterparkers uit Gro ningen - red.) naar het WK ben ge klommen. Dat is een hele prestatie." Na eerst een veel te uitgebreid voor woord te hebben geschreven 0 aren- lang spelend in het stadion, waar ook FC Groningen als gastheer fun geert, werd Nanninga op zijn 24e ontdekt door de toenmalige trainer van Veendam, Cor van der Gijp), sluit de bloemenhandelaar over een paar maanden de eerste episode van zijn levensgeschiedenis als voetbal ler al. Tijdperken, die hem de repu tatie opleverden een gevreesde al- maker te zijn, maar die ook gete kend werden door enkele langdurige kwetsuren. Nanninga, cynisch: „De rugoperatie was mijn ernstigste blessure. Daarvoor had ik alleen maar een been. een arm en vijl keer een sleutelbeen gebroken. Dat laat ste was niet zo erg. Een sleutelbeen- breuk is na drie weken weer gene zen. Wanneer ik op mijn schouders terecht kom, schijnt er nogal snel iets te breken. Toch heeft het mij er nooit toe verleid voorzichtiger te spelen." Het titeltoernooi in Zuid-Amerika is ook in zakelijk opzicht Interessant voor Dick Nanninga. Immers, aan het eind van dit seizoen loopt zijn contract bij Roda JC al. „Voor mijn blessure had ik contacten met top clubs, die beloolden terug te zullen komen, zo gauw ik speel. Ik wacht dus maar al. Ik heb me zeil evenwel één voorwaarde gesteld: ik teken alleen een vierjarig contract Ver bintenissen van één, twee of drie jaar accepteer ik niet Niet bij Roda en niet bij een andere club. Over vier seizoenen ben ik namelijk transfer vrij." Van Dick Nanninga is bekend, dat hij volstrekt kritiekloos tegenover het wereldkampioenschap in Argen tinië staat Het schenden van men senrechten zit hem even „hoog" als interim-coach Ernst Happel. Het aanslepen van argumenten tegen is helaas verspilde moeite. Nanninga liet zich in een voetbalweekblad ooit ontvallen: „Als ze een kogel op me alvuren, kop ik hem wel terug." Daarop voortbordurend, stelt hij: „Als Je daarvoor bang moet zijn, moet je op bed blijven liggen. Maar ook daar kun je kapot gaan. Ik ga. als ik geselecteerd word, naar Ar gentinië om te voetballen. Wat er verder gebeurt, interesseert me niet. Stel, dat het WK over vier Jaar in Blafra wordt gehouden. Dan moet je brood meenemen. Mensen, zo blij! je toch aan de gang." Dr MAX EUWE (links) met Karpov's uitdager VIKTOR KORTSNOJ voor het bord waar de aanbiedingen voor de tweekamp op staan genoteerd. AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Schaak Bond lijkt een uitstekende zet te hebben gedaan met zijn offerte voor de organisatie van de tweekamp tussen Anatoli Karpov, de wereldkampioen en zijn uitdager Viktor Kortsnoj. Niet alleen omdat het aangeboden bedrag van 1,4 miljoen gulden (schakers zijn gevoelig voor prijzen) hoger ligt dan welke van de zes andere aanbiedingen ook, maar zeker omdat Nederland zowel bij Karpov als Kortsnoj een goede reputatie heeft. gebleven. De blessure kwam nu een maal, dus moest ik geduld oefenen. Hoe gek het ook klinkt, ik zag hele maal geen Illusies in duigen vallen. Je kunt Je er wel druk om maken, maar daar wordt het niet anders van. Dat geldt ook voor het WK. Word ik niet gekozen, dan ga ik niet mee. Hoor ik wel bij de laatste 22, dan ben ik wel van de partij. Zo eenvoudig ligt dat." Even later laat Dlck Nanninga toch een spoortje emotie achter: „Voor mij is het na tuurlijk, wel een hoogtepunt als ik mee naar Argentinië ga. Wanneer ik dat bereik, kan ik zeggen, dat ik in Kortsnoj immers verbleef nadat hij. de Sovjet Unie had verlaten een tijd in Nederland, Karpov won vorig jaar het grote internationale toernooi in Tilburg en heelt toen herhaaldelijk laten blijken dat hij zich zowel daar, als in zijn verblijfplaats Oisterwijk, bijzonder op zijn gemak voelde. Min der gunstig is zonder twijfel dat Kar pov in Tilburg een „uitwedstrijd" zal moeten schaken, gegeven de banden die Kortsnoj in en met Nederland heelt Het aanbod van Tilburg stoelt op informaties die John Slijkhuis, de man van de public relations van de KNSB, vla-vla over de andere in schrijvers had vernomen. Slijkhuis: „Wij hoorden dat Duitsland op onge veer een miljoen mark zou zitten en meenden daar iets boven te moeten gaan. De Philippijnen zouden vol gens de geruchten twee miljoen dol lar hebben aangeboden. Dat bedrag zou voor iedereen onhaalbaar zijn geweest, maar wij dachten dat de waarheid over de Aziatische offerte ongeveer op veertig procent van „het gerucht" getaxeerd moest worden, waardoor wij ook ongeveer op ons bedrag uitkwamen." AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Schaakbond heeft de hoogste offerte gedaan voor het orga niseren van de tweekamp ora de we reldtitel schaken tussen titelhouder Anatoli Karpov en uitdager Viktor Kortsnoj. Bij het openen van de verzegelde enveloppes, waarin de aanbiedingen zijn gedaan door de FIDE-voorzitter dr Max Euwe bleek de KNSB een prijzenbedrag van 1.220.000 Zwitserse franks 1.350.000) beschikbaar te willen stellen als de schakers naar Tilburg komen. Het lijstje van aanbiedingen ziet er voorts als volgt uit: Nederland (Til burg) 1.220.000 Zwits. franks: Philip pijnen (Baguio City) 1.054.350 Zwits. fr.; West-Duitsland (Hamburg) 1.000.000 Zwits. fr.; Oostenrijk (Graz) 1.000.000 Zwits. fr.; Italië (II Ciocco) 150.000 Zwits. fr.; Frankrijk (Parijs) 100.000 Zwits. fr. plus de helft van de t.v. opbrengsten; Zwitserland: 100.000 Zwits. fr. DEN HAAG (ANP) De tweede wedstrijd tussen Ajax en Roda JC in de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker zal op woensdag 8 maart in Amsterdam gespeeld wor den. De ontmoeting werd woensdag wegens de slechte gesteldheid van het terrein in „De Meer" afgekeurd. De tuchtcommissie van de KNVB heeft in Zeist geen straf behoeven uit te delen. De enige, die eventueel voor een straf in aanmerking kwam. Karei Hiddink van FC Groningen,' werd wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. Hiddink had afgelopen zondag in de uitwedstrijd tegen Wil lem II een gele kaart gekregen van snotë scheidsrechter Janssen wegens on- i besuisd spel. EN <s-«n Van onze sportredactie BUENOS AIRES - Antonio Merlo. de voorzitter van het organiserend comité van het WK voetbal in Ar gentinië, is nogal in zijn wiek ge schoten door de uitlatingen die Juan Alemann. de minister van fi nanciën eerder deed over de kosten van het hele toernooi. Volgens Ale mann gaat het WK'78 zo n 700 mil joen dollar kosten. Merlo vindt die schatting „ongelukkig en niet loyaal" Merlo vindt het ter discussie stellen van een besluit van de machtheb bers „in het geheel niet op z'n plaats en niet ethisch". De informatie die Alemann geeft is volgens Merlo ook onjuist. „Het wereldkampioenschap gaat het land 450 miljoen dollar kos ten aan investeringen, dat is 40 mil joen dollar meer dan lk een paar maanden geleden zei. Dat extra geld is voor aanvullende werken". DEN BOSCH Trainer Ad Zonder land heeft een tweejarig contract getekend dat hem maakt tot direc teur van de eerste divisieclub FC Den Bosch. Dat betekent dat Zon derland die trainer was van het fi nancieel bepaald niet sterke FC Den Bosch nu een nieuwe functie krijgt. Voor het trainerswerk is nu de ex- Sparta-speler Hans Verrel aange trokken. DEN HAAG FC Amsterdam zal voor zijn 19 contractspelers, 2 trainers en 1 directeur voor de periode mei/juni een vergun ning voor werktijdverkorting aanvragen bij het loonbureau te Haarlem. Indien deze vergun ning wordt verleend moet de bedrijfsvereniging een gedeelte van de loonkosten in deze perio de, die in totaal 70.000 gulden bedragen, vergoeden. Volgens de voorzitter van FC Amster dam, Dé Stoop, gaat het hier om een bedrag van 50.000 gulden. Dé Stoop baseert zijn verzoek op vergelijkbare situaties in an dere bedrijfstakken. Hij wil dit niet nader uitleggen. Als reden voor zijn verzoek geeft Stoop op dat de competitie in Nederland in genoemde periode eerder stil ligt dan normaal. Dit in verband met het toernooi om het wereld kampioenschap dat in juni in Argentinië begint en waaraan Nederland deelneemt. „Dan is het voor mijn spelers voldoende in plaats van de normale twintig uur in deze week, zes uur te trainen. Pogingen om vriend schappelijke wedstrijden te spelen zijn op niets uitgelo pen," aldus Stoop. Ook voor de trainers en de directeur, die vol gens Stoop normaal een week van veertig uur maken is een werktijdverkorting tot zes uur in de week noodzakelijk. In de bedrijfstak voetbal ligt het werk in de genoemde maanden niet geheel stil. De internatio nale voetbalunie (UEFA) orga niseert in mei een internationa le competitie, waaraan clubs uit acht Europese landen deelne men. Van Nederlandse zijde hebben hiervoor tien verenigin gen ingeschreven, waaronder FC Amsterdam. Het is niet ze ker dat alle clubs kunnen deel nemen aan deze competitie, aangezien zij zelf het voorbe houd hebben gemaakt niet voor verre reizen in aanmerking te willen komen, zoals bij voor beeld naar Hongarije, Italië, Zweden of Oostenrijk. PARIJS De Europese Boks Unie (EBU) heeft gisteren in Parijs beslist, dat het gevecht Koopmans-Traversaro om de Europese titel in het halfzwaargewicht in een onbeslist geëindigd is. Dat houdt in, dat de Italiaan Traversaro zijn Europese titel behoudt, en dat het uitroepen van Koopmans tot Europees kampioen, zoals in een deel van onze edities gemeld, onrechtmatig was. De moeilijkheden ontstonden woensdagavond in het sportpaleis Ahoy door een telfout in het aantal punten, dat de Spaanse scheidsrech ter Perotti Koopmans toekende. Men telde er 146, het waren er 145, evenveel als voor Traversaro. Naast Perotti had ook de Fransman Berlier een onbeslist (144-144) gegeven, waardoor het gevecht het eindresul taat „onbeslist" meegegeven had moeten worden. Door de telfout van Perotti werd Koopmans echter tot winnaar en vervolgens tot Europees kampioen uitgeroepen. De Europese Boks Unie herstelde deze dwaling in Parijs, zich beroe pend op artikel 19, paragraaf 1 van de EBU-reglementen. Willi Zeiler, de Westberlijnse mana ger van Rudie Koopmans, was niet al te verrast door de uitspraak van de EBU. „Het was te voorzien. Het ls alleen de vraag of het gerechtvaar digd is. Wij zullen natuurlijk protes teren. Ook zullen wij bekijken of wij eventuele Juridische stappen moe ten ondernemen om de zaak terug te draalen. Deze beslissing van de EBU kost Rudie natuurlijk een hoop geld. Daar moeten we iets aan doen. Woensdagavond hadden wij de in druk, dat een uitspraak van een Jury na een gevecht altijd rechtsgeldig blijft Ook volgens de reglementen. Volgens de EBU niet Dat zullen wij onderzoeken." Over een mogelijk tweede gevecht Koopmans-Traver saro wilde de Westduitse bonthande laar niet uitwijden. „Het is te kort dag om daar nu al iets over te zeg gen. maar de kans op een herhaling is nooit uitgesloten." Viktor Kortsnoj, de uitdager die voor het openen van de zeven enveloppen door FIDE-presldent Max Euwe naar Amsterdam was gekomen, toonde zich zonder meer content met de aanbiedingen. „Schakers zijn gevoelig voor prijzen", zei hij, „maar op dit moment is het mij onmogelijk al te zeggen waar lk het liefst zou spelen. De prijs (de winnaar krijgt vijf-achtste, de verliezer drie-acht ste) is belangrijk, maar ook de bijko mende voorwaarden tellen. Er zijn wel een paar plaatsen waar lk liever niet zou spelen, namelijk Frankrijk en de Philippijnen. In Frankrijk heb ik het idee gekregen dat de pers partij tegen mij kiest, het klimaat op de Philippijnen UJkt mij niet ideaal. Verwacht van mij niet dat lk nu, zó kort na bekendmaking van de moge lijkheden al definitief mijn voorkeur voor Nederland uitspreek, maar Til burg lijkt mij niet slecht." De kosten van Tilburg blijven na tuurlijk niet beperkt tot de 1,4 mil joen gulden, die beschikbaar is als „beurs" voor de beste schakers van de wereld. De twee afgevaardigden van de gemeente, de heren J. de Vlam (voorlichting) en W. van der Wee (financiën), maakten duidelijk dat er voor de totale organisatiekos ten zeker nog een half miljoen gul den bijkomt en dat dus de twee miljoen zal worden benaderd. De op een na grootste Brabantse stad is bereid een garantie voor dat bedrag te geven, maar gaat ervan uit dat een belangrijk gedeelte zal worden gedekt door de inkomsten. LAS VEGAS (REUTER) Muham mad Ali heeft het gevecht tegen de tijd verloren. Op punten vooralsnog. De 36-Jarige „Greatest boxer of his tory" deed direct na zijn troonsaf stand woensdagnacht in Las Vegas lets anders dan zelfs de meest fer vente onder zijn supporters had ver wacht: hij weigerde zijn afscheid aan te kondigen. Daarvoor was kennelijk de nederlaag, die hij op punten leed tegen de twaalf Jaar jongere Leo Spinks te omstreden. Na een gevecht over de volle vijftien ronden, waarin zich geen enkele knock down voor deed. zorgde de uit drie man be staande jury voor een regelrechte sensatie door de weinig bekende Spinks bij zijn achtste gevecht als professional tot wereldkampioen uit te roepen. Voordien had Spinks, een jonge bokser uit de zuidelijke staat Missouri een amateurstatus opge bouwd van 178 overwinningen en zeven nederlagen, culminerend in het behalen van de Olympische titel In het half zwaargewicht achttien en een halve maand geleden. Als prof. is hij nog ongeslagen, dankzij een om streden onbeslist op 22 oktober te gen Scott Ledoux. „Het zou geen al te grote verrassing voor me zijn geweest, als lk had gewonnen en het kwam ook niet als een verrassing, dat lk verloor", aldus Ali. Het is bepaald niet het einde van de wereld. Ik voel me goed genoeg om het nog eens te proberen." Spinks, die tijdens de persconferen tie schouder aan schouder zat met de onttroonde titelhouder, verzeker de Ali dat deze een tweede kans zal krijgen, ook al staat daar ln het contract niets over vermeld. Ali ac cepteerde het aanbod met een hoofdknik. „Hij raakte me wel zo nu en dan", merkte de oud-kampioen op van tussen zijn gezwollen lippen. Het was een gevecht, waarin de 36- Jarige Ali per ronde een Jaar ouder scheen te worden. De niet aflatend aggressieve Leon Spinks, de olympi sche kampioen in het halfzwaarge wicht, bezorgde de titelhouder al ln de tweede ronde een bloedende wond aan de mond. Ali had de kans het gevecht ln de laatste ronde als nog ln zijn voordeel te beslechten, maar kon 8pinks niet vastzetten om hem de beslissende klap toe te die nen en verloor op die manier zijn uitzichten op het 12 miljoendollar- gevecht in mei tegen Ken Norton. John Slijkhuis bijvoorbeeld liet we ten dat hij na een eerste onderzoek je meende al te kunnen rekenen op een bedrag van ongeveer zes ton van sponsors. Tilburg denkt door de in komsten van die kant en natuurljk ook door de verkoop van bepaalde rechten en uit de recette dicht in de buurt te komen van de werkelijke kostprijs voor de organisatie. „Wij behoeven," stelde de heer De Vlam, „er niet op te verdienen." De heer Van der Wee vond dat het zelfs geld mocht kosten. „Iedere stad geeft bedragen uit voor zijn public relati ons, in vele gemeenten wordt top sport gesubsidieerd. Willem II krijgt van Tilburg voor het lopende sei zoen 150.000 gulden. Wij realiseren ons wel degelijk dat het schaaktoer nooi ons geld zou kunnen kosten, maar wij vinden dat een bedrag van ongeveer 300.000 gulden voor de ...promotie" van onze stad en dat gebeurt toch zeker bij zo'n twee kamp niet onredelijk is." Beperking Tilburg heeft overigens een beper king bij zijn offerte gesteld, name lijk het toernooi dient op uiterlijk 1 augustus aan te vangen. Wanneer dat niet gebeurt, dan vervalt de ge dane offerte. Volgens dr. Euwe zal de officiële opening van de twee- kmap rond 15 Juli plaatsvinden, zo dat aan die Tilburgse voorwaarde kan worden voldaan. Tilburg heeft, om de risico's te dek ken, een aantal verzekeringen afge sloten. Zoals bijvoorbeeld tegen een zeer korte duur van de tweekamp, tegen een erg tegenvallende publie ke belangstelling en natuurlijk te gen het niet doorgaan, nadat Til burg definitief is aangewezen als speelplaats. De gemeente heeft, voor het haar kandldatudr via de KNSB indiende, ook de mening in de raad gepolst. Het vertrouwelijke overleg met de fractie-voorzitters leerde dat ook de partijen ln de raad positief staan tegenover deze vorm van promotie van hun stad. Tilburg heeft ln de bijkomende voorwaarden geen „extra lokker tjes" verpakt „Wij hebben". Uet de heer De Vlam weten, „ons helemaal gehouden aan de voorwaarden voor organisatie, die door de FIDE zijn vastgesteld. Tilburg heeft ook pas werkelijk belangstelling gekregen nadat bekend was geworden dat Kortsnoj de uitdager zou zijn van wereldkampioen Karpov." Het reglement voor de strijd om het wereldkampioenschap schaken zegt dat de partij gaat om zes gewonnen wedstrijden. Dat betekent dat remi ses voor de uitslag niet meetellen en dat houdt tevens in dat de duur van de match tussen Karpov en Korts noj niet is vast te stellen. Tilburg houdt rekening met een periode van ongeveer drie maanden. Er is een optie op de Pellikaan-hal. waar ze ker 3000 toeschouwers per avond een plaats kunnen vinden, tot half oktober. Eventueel kan daarna nog worden uitgeweken naar een andere speelzaal, die aan alle eisen voldoet, binnen de gemeente. Voorwaarden Nadat dr. Max Euwe. die een profes soraat heeft gehad aan de katholie ke hogeschool, donderdagmiddag de zeven enveloppen ln alfabetische volgorde van de landennamen had geopend, zijn de betrokkenen op de hoogte gesteld van de offertes van de schaakbonden van Oostenrijk, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Nederland, de Philippijnen en Zwit serland. Ook de spelers kregen uiter aard een opgave van de aangeboden plaatsen, de prijzenfondsen en de bijkomende voorwaarden. De spelers Karpov en Kortsnoj die nen er voor te zorgen dat voorzitter Euwe uiterlijk op 2 maart beschikt over hun gedetailleerde wensen. Zouden de verlangens van beide spelers en van hun bonden gelijklui dend zijn, dan is er geen probleem, in het andere geval zoekt de presi dent van de FIDE een oplossing. Uiterlijk twee weken later (16 maart) maakt de heer Euwe bekend op wel ke datum de tweekamp begint en waar wordt gespeeld. Van onze IJshockeymedewerker AMSTERDAM Bondscoach Hans Westberg heeft de selectie bekend gemaakt voor het wereldkampioen schap ijshockey dat tussen 10 en 20 maart afgewerkt zal worden in Las Palmas. In het twintigtal ontbreekt de naam van de Thlalf-speler Piet Nota. Hij kampt nog steeds met een ernstige kaakblessure. De voltallige selectie: Doel: Van Bil- sen (Thialf), De Bruyn (Amsterdam), verdedigers: Krikke en Van Gog (Groningen). Hillen (Amsterdam), Peternousek (Tilburg Trappers). Van Soldt (Thialf) en Kolljn (Den Bosch); aanvallers: Toren, Van de Griendt en Van Onlangs (Gronin gen), Van Wieren, De Heer, Koop mans en Jansen (Thialf). Saris (Den Bosch), Van Heumen (Nijmegen). Van de Broek (Tilburg), Sch&ffer en Berteling (Amsterdam). In een tijdsbestek van drie weken zullen Amsterdam. Groningen, Til burg en Thialf in een zogenaamd Play-off toernooi moeten gaan uit maken wie de nieuwe landskam pioen gdat worden. Hierdoor is het mogelijk dat Groningen, dat afgelo pen weekeinde als eerste eindigde in de voorcompetitte, ln de eigenlijke titelstrijd bijvoorbeeld op de vierde plaats terecht komt. Het nieuwe competitie-systeem heeft dan ook bij veel clubs de laatste maanden wrevel opgewekt. In elk geval heeft de Nederlandse IJshockey Bond al toegezegd dat het volgend seizoen anders zal gaan. Het ls niet onwaar schijnlijk dat de eerste divisie uitge breid wordt met clubs van een lage re garnituur als Utrecht, Lelden Lions en Den Bosch, die alle nu nog uitkomen in de tweede divisie Uitdagen Nederland** c ompetitie (voorronde* Tilburg Trappers-Thialt 3-1, HYS-Oronlngen 5-fl. O roningen Tilburg Trapper* 7-2. Thialf Amsterdam 8-6. Amsterdam-Nljmegen 5-2 Eindstand I. O roningen 2 Tilburg 3 Thialf 4. Amsterdam i. HY8 1 Nijmegen 20 IS 0 S 30 114- 86 20 14 1 S 20 108- 64 20 12 I 7 25 110 7S 20 10 I 0 21 100- 08 20 4 0 16 8 71 120 20 3 1 16 7 60-148

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 17