fw X 't Is al lente bij Esso. Straks hebben de Esso dealers zelfs lente-benzine! Esso doet wat Extra. Sis?» s£l Waarom liet Jorge zijn beste vriend in de UIT BRIEVEN VAN LEZERS Reuzeposter met 5 welpen: f 1,75. weeter meer van! 55SS. Sinds haar romance wordt Shirley geboycot. 'Zonder die injecties zou ik een wrak zijn.' DONDERDAG 16 FEBRUARI 1978 TROUW/KWARTET EPV (6) Neen, iemand, die tegen alle geweld is. kan voor geen van beide. EPV noch CDA kiezen. Een echte christe lijke partij moet werken aan alles wat de vrede en gerechtigheid In de wereld kan bevorderen. Dan ook geen oorlogstuig meer maken of aanschaffen, 't Zou een opluchting zijn als Kruisinga in het nieuwe ka binet geen onderzeeboten zou willen kopen, maar de vrede meer zou be- vordereren om arme landen te hel pen en zo te werken in opdracht van zijn vredesvorst Jezus Christus, die het ons leerde in de Bergrede! Dus niet met de wapenen der barbaren, niet huichelen maar voluit christen willen zijn Lees van prof. Heering „De zondeval van het christendom". Hilver&um C. van Rijn Statenverkiezingen Volgens NIPO-onderzoek is er bij ons volk maar weinig interesse voor de statenverkiezingen. Volgens mij zijn deze verkiezingen wel belang rijk. vooral omdat ze duidelijk zul len maken, hoevelen van ons volk, de CDA-poliüek bij de kabinetsfor matie kunnen waarderen. Het CDA heeft de rode koe bij de hoorns ge vat en in de oppositie gedrongen omdat er niet mee te handelen viel. Dat verdient onze waardering en dat kunnen wij tonen op 29 maart. Nunspeet H. van Loon Ikon-show (3) Zowel Hervormd Waddlnxveen (al thans de kerkeraad van die gemeen te) als ook de heer Verbeek uit Hoofddorp missen de bijbelse bood schap in genoemd programma. Want: er wordt niet gecorrigeerd, niet gewaarschuwd. Maar: moet dat dan zo nodig? Hoort bij de bijbelse boodschap ook niet het luisteren naar de ander? Luisteren, zonder te oordelen, laat staan te veroordelen? Moet de kerk altijd meteen waar schuwend de vinger opheffen? Moe ten we ..bedroefd en verontrust" worden als we iets horen, wat we niet gewend zijn om te horen? Mis schien wordt ons in die show een spiegel voorgehouden. Een ieder be- proeve zichzelf, eigen relaties met anderen, het eigen huwelijk met één man of één vrouw! Drontcn G. v.d. Beek Messias en Israël Ik heb wat moeite met ds. Spijker boers conclusie: geen zending onder de Joden. Dus hen niet verkondigen de blijde boodschap van Jezus, de beloofde Messias0 Terwijl Hijzelf heeft gezegd te zijn gezonden ..tot de verloren schapen van het huis Israéls" (Mattheus 15 vers 24) en voorts zijn discipelen opdraagt zijn getuigen te zijn „te Jeruzalem en in geheel Judea en Samaria en tot het uiterste der aarde" (Handelingen 1 vers 8). Zo is deze opdracht verstaan door de apostelen en hebben ook wij haar te verstaan. We mogen dus „Jeruzalem en Judeau" niet over slaan. Ook niet omdat we als chris tenen een grote schuld hebben ten opzichte van het Joodse volk. Ons getuigenis mag niet ontbreken maar dient zeer zeker te geschieden in liefde, en solidariteit Utrecht H. C. de Jong Kruideniers In sociaal-economische commenta ren kiest Trouw herhaaldelijk de kant van de sociaal zwakkeren. Iets waarover men zich bij een christe lijk dagblad niet hoeft te verwonde ren Trouw van 4 februari schijnt het echter met de sociaal zwakkeren, in dit geval de kleine zelfstandige krui deniers. niet zo nauw te nemen. Op de voorpagina staat een bericht over een prijsverlaging van koffie door een grootwinkelbedrijf. Is hier geen sprake van gratis reclame voor een sterk en gezond bedrijf, dat zich deze prijsverlaging kan permitteren en zo nog meer klanten trekt ten koste van de kleine winkels? Zal dit niet leiden tot een concentratie van economische macht, waardoor de overheid nog meer greep op de sa menleving zal moeten krijgen ten gunste van de sociaal zwakkeren?. Een artikel over het teruglopen van het aantal winkels in het zelfde nummer van Trouw onderstreept dit Oud-Beijcrland P. L. Reitsma De commentaar-kolom op pagina 5 geeft de mening van Trouw weer. In de nieuwskolommen, dus ook op de voorpagina, wordt het nieuws dat ons bereikt zonder commentaar onzerzijds opgenomen, red. Trouw». Begin en de bijbel (S) Het ingezonden stuk van ds. J. van Leeuwen (3 februari) doet bij mij toch enkele vragen rijzen: Doet het wel ter zake. of een christelijke in terpretatie van het Oude Testament deze Heilige Schrift van het volk Israél reduceert tot niet meer dan Inspiratiebron? Gaat het er niet om. als je elkaar wilt begrijpen, dat wij inzien hoe Israël zichzelf verstaat vanuit deze Heilige Schrift? Zou het voor ontelbare Joden niet heilzaam zijn geweest, indien zij niet de me ning van o.a. de door u geciteerde dr. Abr Kuyper hadden gedeeld de plaats van het volk Israël ligt in het hart van Europa? Daar zijn. zoals bekend, onlangs miljoenen Joden vernietigd Uw advies om de terug keer van Israël naar het door dr. Abr Kuyper als „dode slop van Pa lestina" omschreven land izoals U citeert uit de Gemeene Gratie) te vergelijken met de Spaanse onder werping ten uitroeiing) der India nen denkt u dat de grote Joodse wijsgeer Martin Buber U dit in dank zou hebben afgenomen? Heemskerk H. Th. Boodh. Jf Esso benzine - Extra en Normaal - is elk seizoen anders. U wilt immers altijd vlot starten, snel optrekken, zuinig rijden? Dat betekent steeds weer: aanpassing aan de weersomstandigheden, aan buiten temperaturen. En dat doet Esso met speciale toevoegingea Die zijn 's winters heel anders dan 's zomers. Merkt u dat niet? Da s juist de bedoeling! Straks tankt u bij Esso „lente-benzine". Om uw auto jong te houden! En soepel te laten lopen: soepel als een tijger! Van die 5 piepjonge tijgertjes heeft Esso een prachtige poster gemaakt. Formaat: 120 x 79 cm. Piepkleine prijs: f1,75. Overal verkrijgbaar waar Esso wat Extra doet. Gauw halen, want zulke posters zijn snel weg! Steek?Jarenlang deelden ze dezelfde flat. Maar na zijn huwelijk met prinses Christina liet Jorge Guillermo zijn boezemvriend aanz'nlot over. Waarom? Dat leest u exclusiefin Story. Mg* „akrninl SSSSïïJ SS. 1 AsMütGröoW> valer terug EN VERDER IN DE NIEUWE STORY: Zangeres Shirley Zwerus beleeft weer donkere tijden. Nu Hilversum gonst van de geruchten en TV-ster wordt bedreigd. Het ging bergafwaarts met Patrick MacNee, alias wreker John Steed. Hij sloopte zijn eigen lichaam Maar injecties van dierlijke cellen doen tegenwoordig wonderen voor hem, ELKE ZATERDAG IN TrOUW Advertentiemateriaal! moet donderdags (1e post) V in ons bezit zijn. speciale advertentiepagina's

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 14