OPNIEUW AFGELASTINGEN Thialf kansloos tegen Tsjechen 'tê India en Pakistan zoeken écht hockey (PSV) weer Oranje Van Kraay in selectie Inflatie ook goed merkbaar op Engelse spelersmarkt Boze Pierre Mathieu weg bij Blokkeer Alemann: WK veel te duur Koopmans Europees kampioen •roblemen met voetbaldata groeien KNVB bijna boven het hoofd IJshockeykampioen uit Europa Cup-toernooi Nico Jansen blijft bij Feyenoord Voor oefeninterland tegen Israël ONDERDAG 16 FEBRUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet 11 (ten onze sportredactie EEESSS£Rl^E£fiSR9Elfl streekse beelden van Euro :EIST Voor twee van de drie gisteren afgelaste wedstrijden in ie kwartfinales van het toernooi om de KNVB-beker, zijn door n tw ompetitieleider Jan Huijbregts nieuwe data vastgesteld. AZ'67- kaar tfageningen wordt op 1 maart gespeeld. De wedstrijd Vitesse- teurd Jparta. die gisteren voor de tweede maal werd afgelast, is rerschoven naar woensdag(-middag) 22 februari. De return van t van i jat duel vindt op 1 maart in Rotterdam plaats, darts ppft1 *verden deze data Been problemen p voor de betrokken clubs, anders iPt/ ii gt het ten aanzien van de besllssen- e wedstrijd tussen Ajax en Roda noen c ofschooen het duel voor Ajax w ia de 0-3 overwinning op 1 februari jewez n Limburg als een formaliteit 11 nag worden beschouwd, zijn er plot- vo' eling problemen gerezen. Ajax- voon oorzitter Jaap van Praag èn Jan i Kun juijbregts willen dat duel op 8 naart in „De Meer" afwerken. Van rijd n >raag: „Voor die datum staat welis- fatso vaar al de eerste halve finale-wed- ;trijd geprogrammeerd. Maar omdat ,.E Ajax 00^ nog met die Europa Cup- atiom wedstrijden tegen Juventus zit, kan ,aan. iet niet anders. Ons programma zit J< rol." •uurjo ldt z Op 8 maart wil Roda JC echter niet ""t iegen Ajax spelen. Voor die datum heeft de Limburgse club de competi tiewedstrijd tegen Haarlem, die af- ilopen zondag werd afgelast, in ge dachten. Roda-manager Hans Coerver: „De competitie gaat voor. Een andere inhaaldatum voor die wedstrijd te gen Haarlem is 1 maart. Maar dat zullen we zeker niet doen, aangezien we in Limburg dan te veel concur rentie hebben van het Europa Cup voetbal od de Westduitse televisie". Haarlem is het van harte eens met Roda JC om op 8 maart te spelen. Als argument wordt aangevoerd, dat er op die datum meer supporters mee zullen reizen naar Limburg. Op 1 maart zou het Europa Cup-voetbal die supporters thuis houden, zo rede neert de leiding van de club. Dit tamelijk onzinnige argument geeft nog eens aan, hoezeer Roda JC en Haarlem gebelgd zijn op de KNVB. Beide clubs nemen het de voetbal bond ten zeerste kwalijk dat zondag de wedstrijd op het allerlaatste mo ment werd afgelast. Haarlem, dat toen al in Kerkrade aanwezig was, maakte zodoende onnodig extra kosten. Competitieleider JAN HUIJBREGTS Jan Huijbrengts hierover: „Ik lig te genwoordig nergens meer wakker van. Het argument van Roda JC gaat trouwens niet op, want de West duitse televisie geeft geen recht- Europa-Cup- wedstrijden". (De Westduitse clubs die nog deelnemen aan het Europa- Cup-voetbal, zijn Borussia Mön- chengladbach op 1 maart tegen Wacker Innsbruck en Eintracht Frankfurt tegen Grasshoppers). Het heeft er de schijn van dat Roda JC de KNVB nu een beetje dwars wil zitten. Want met enige goede wil zijn er uiteraard ook nog tussenoplossin gen to vinden. Roda JC-Haarlemzou bijvoorbeeld op dinsdag 28 februari of op donderdag 2 maart gespeeld kunnen worden, waardoor 8 maart alsnog vrijkomt voor het duel in Am sterdam tegen Ajax. Een en ander toont wel aan. dat het van de clubs en de KNVB geen han dig besluit is geweest, om uitgere kend in dit samengeperste voetbal seizoen (ivm het wereldkampioen schap) vanaf de kwartfinales met dubbels in het bekertoernooi te be ginnen. Huijbregts kan nu amper nog één afgelasting erbij hebben. De competitieleider denkt er al voor zichtig aan om in geval van nood de KNVB-bekerfinale voor aan vang van het seizoen 1978-79 te la ten verspelen. In West-Duitsland is dat al jarenlang het geval. Huijbregts heeft deze week per brief alle scheidsrechters uit het betaalde voetbal de instructies in relatie tot mogelijke afgelasting nog eens uit eengezet. Van onze sportredactie BUENOS AIRES De mag hoe het toch gekomen is dat Argentinië nu met het wereld kampioenschap voetbal opge scheept zit begint steeds meer aandacht te krijgen in de Argen tijnse pers. Het is al lang duide lijk dal het WK'78 in feite een te grote krachtproef is voor het land dat behalve door ernstige politieke onrust ook door een hoge inflatie geteisterd wordt. Volgens Alemann wordt mis bruik gemaakt van publieke fondsen. De discussie wordt zowaar in de Argentijnse pers gevoerd. Juan Alemann, minister van finan ciën heeft in het dagblad La Nacion een ingezonden brief la ten plaatsen waarin hij betoogt dat de junta waarschijnlijk het WK niet had overgenomen als men geweten had dat de kosten zo'n 700 miljoen dollar zouden gaan bedragen. Volgens Ale mann dacht de junta dat het WK tussen de 70 en 100 miljoen dollar zou gaan kosten. ,,De grote vraag is wie de rege ring zo slecht heeft geïnfor meerd", aldus Alemann. ,,Ik weet niet wie het is maar het is iemand met een voornaam en een achternaam die de verant woordelijkheid zou moeten dra gen voor de hele zaak". Ale mann reageert in feite op kritiek die eerder geuit werd door Anto nio Luis Merlo de voorzitter van het organiserend comité die zich afvroeg waar Alemann een bedrag van 700 miljoen dollar vandaan haalde. De vice voorzitter van het orga niserend comité, admiraal Car los Lacoste heeft al optimistisch verklaard dat de werkelijke kos ten niet meer dan 30 miljoen dollar zullen gaan bedragen en dat dat bedrag ook nog eens terug zal komen via de toe gangsprijzen, televisierechten en publiciteit. De overige inves teringen komen volgens hem het hele land ten goede. Volgens Alemann had het hele wereldkampioenschap in één stad georganiseerd moeten wor den: Buenos Aires. Dan waren, aldus Alemann, de kosten on der de 100 miljoen dollar geble ven. Er is geen reden voor de stadions in Rosario en Mendoza zegt Alemann, want er is daar onvoldoende hotelaccommoda tie. „Het stadion in Mar del Plata wordt in de toekomst een probleem want er is geen club die de onderhoudskosten kan betalen". Volgens Alemann is de enorme televisiestudio die in Buenos Aires is gebouwd onno dig groot geworden, een kleine re had ook voldaan. „De fabel achtige uitgaven voor dit kampi oenschap staan in contrast tot de armoede van onze schoolge bouwen, rechtbanken en open bare gebouwen in het alge meen". ROTTERDAM De Nederlander Rudi Koopmans is gisteravond in Rotterdam Europees kampioen in het halfzwaargewicht geworden. Koopmans versloeg in Rotterdam de Italiaanse titelhouder Aldo Tra- versaro op punten. Het gevecht duurde vijftien ronden en werd in Ahoy' gadegeslagen door ruim 5500 toeschouwers. door Erik Oudshoorn HEERENVEEN Een oefenpartijtje voor de playoffs. Deze betiteling gaf Hans van de Boogaard de tweede krachtmeting van Thialf tegen Europa Cup-tegenstander Poldi Kladno(Tsj). Maar dat was vooraf, 's middags op de tactische bespreking. Na het treffen, zullen dezelfde mensen tot de conclusie zijn gekomen, dat de Tsjechen wel een wat erg zware sparringpartner voor de Friezen waren. Was de uitschakeling na de uitwedstrijd (9-3) al nagenoeg een feit, in Heerenveen kreeg Thialf er gisteravond nog een desillusie bij: 5—13 Ondanks het feit dat Kladno vijf internationals miste (zij bevinden zich in Zweden voor een landendu- el), moesten de manschappen van Larry van Wieren derhalve weer bakzeil halen. In de eerste spelperio- de bleek de schade nog beperkt te blijven. Een 2-0 achterstand werd via goals van Koopmans en De Heer recht getrokken- Pas in de laatste minuten van de tweede speelperiode scoorde Thialf weer tegen door mid del van een frommel-doelpunt van De Bruyn. Maar toen keken de Frie zen reeds tegen een zware achter stand aan: 3-10. Hoewel de uitschakeling voor de Eu ropa Cup na gisteren een feit is geworden, vormt dit seizoen toch een hoogtepunt in het bestaan van de ijshockeyclub Thialf. Twee sei zoenen geleden bengelde de Heeren- veense ploeg nog onderaan in de nationale competitie. Maar geld doet in ijshockey-kringen wonderen. Een verwarmingsbedrijf dat al een seizoen als sponsor actief was, stak vervolgens nog wat meer pecunia in de ploeg en dat leidde tot verrassen de resultaten. Thialf won de natio nale beker. Tilburg Trappers lachte: eindelijk immers meer spanning in de competitie, dus ook meer pu bliek. Maar de gevolgen waren toen nog niet te overzien. Thialf werd met een indrukwekkend spelerspotentieel landskampioen en nam de hegemonie over. Dat een goede financiële basis succes verze kert, bleek des te meer. De opmars van Thialf vorig seizoen is een bee tje te vergelijken met die van Gro ningen. Het team van Bob Jastrems- ki mocht dit seizoen ook meer geld van de sponsor ontvangen en zie daar. het resultaat: in de voorronde van de nationale competitie eindig de Groningen op de eerste plaats. De acht nieuw-aangetrokken Cana dezen zijn daar natuurlijk debet aan. Uit deze wetenschap valt te conclu deren, dat; in de toekomst het ijshoc key geregeerd wordt door de noorde lijke clubs. Thialf is namelijk nog voor drie seizoenen verzekerd van een sponsor die bereid is de beurs royaal open te trekken. Verwar- mingsbedrijf Feenstra tekende en kele weken geleden gretig bij. on danks de eerder aangekondigde scheiding. Joop Bleker, secretaris van het stichtingbestuur: „Belangrijkste re den was natuurlijk het feit. dat de sponsor tevreden was over de recla me-inkomsten. Verder vonden zij het vervelend om een goed opge bouwde organisatie weer af te bre ken. Dat zou inderdaad zonde zijn geweest. De helft van het stichtings bestuur bestaat uit werknemers van de sponsor. Dat leverde vroeger nog al eens moeilijkheden op met verga deren. Tegenwoordig verloopt de or ganisatie van bijvoorbeeld een Eu ropa Cup-evenement vlekkeloos. En de vergaderingen verlopen twee maal zo snel." Behalve de" sponsoring is Thialf ook verzekerd van een vaste recette. Tij dens het play-off-toernooi is de Heerenveense ijshal gegarandeerd elke thuiswedstrijd gevuld met vier duizend toeschouwers. Na oninte ressante duels kan de penningmees ter altijd nog tweeduizend toeschou wers noteren. Joop Bleker: „Wij be zitten een supportersvereniging die veel goed werk doet. Ongeveer dui zend man staan garant voor de te korten en aanvulling op het budget. Zij kleden onder meer de jeugd- teams. Dat doet de sponsor overi gens ook. maar als we die suppor tersvereniging niet hadden, dan moesten we de contributies vervier voudigen." De publieke belangstelling waar de Friezen terecht trots op kunnen zijn typeert het gezonde karakter van het ijshockey in. Heerenveen. Bleker tot slot: „Wij hebben het gewonnen van de lange ijzers. Nog niet eens zo lang geleden dacht ie dereen hier alleen maar aan het hardrijden. Nu zit dat schaatspu- bliek in de ijshockey-hal. Geef ze eens ongelijk! Het is nog behaaglijk ook." Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Nico Jansen zal door Feyenoord toch niet uitgeleend worden aan zijn oude vereniging FC Amsterdam. Nico Jansen voelde zelf niet veel voor zo'n tijdelijk overstap je. Ook al omdat hij nog een kans wil krijgen om zich voor het wereld kampioenschap te bewijzen. Nico Jansen: „Ik wil zo snel mogelijk te rug. Als het deze week niet is dan volgende week". Nico Jansen is na een langdurige blessüreperiode door coach Boskov teruggezet naar het c-eiftal. Jansen: „Het is wel leuk natuurlijk dat FC Amsterdam me terug wil hebben, maar sportief gezien kan ik beter bij Feyenoord spelen. We hebben de problemen met Boskov uitgespro ken en ik hoop zo snel mogelijk weer in de spits te staan". Bondscoach Ernst Happel verlaat BOMBAY De eerste serie wed strijden buiten een internationaal toernooi in de historie tussen In dia en Pakistan, waarvan Pakis tan de eerste twee in India won (2- 1 en 3-2), is op meerdere punten een groot succes. In de eerste plaats wat betreft de publieke be langstelling. De laatste ontmoe ting in Bangalore werd bekeken door 50.000 mensen, een wereldre cord voor een hockeywedstrijd, stelt men in India. Maar het belangrijkste aspect van de confrontatie is het herstel len van de sportieve betrekkingen tussen de twee landen, wat op den duur moet leiden tot een her nieuwde hegemonie van de hoc- key-machten. Want zowel India als Pakistan wil op de weg terug. Terug naar de successen van weleer. In de laatste tien jaar is het voet stuk, waarop India en Pakistan zich door hun jarenlange over heersing hadden geplaatst, lelijk afgebrokkeld door sloopwerk zaamheden van de concurrentie uit het westen. Geen van beiden kon na het Olympisch goud van Pakistan in Mexico 1968 nog be slag leggen op dit eremetaal in het „toernooi van het amateuris me". Sinds 1964 hebben zij elkaar slechts één keer ontmoet in een finale van het Olympisch- of we- reldtoernooi, in 1975 toen India in Koeala Loempoer won. Pakistan won de wereldbeker weliswaar in 1971, maar Neder land nam de cup twee jaar later over door te winnen van India. De Olympische verrichtingen waren werkelijk teleurstellend. In 1972 liep West-Duitsland met het goud weg en vier jaar later, in Montreal, werd de ondergang van het Azia tische imperium zeer duidelijk: India kwam niet verder dan een zevende plaats, de slechtste pres tatie ooit door de heren geleverd, en Pakistan moest genoegen ne men met het brons. De oorzaak van dit al? De Pakis taanse trainer Abdoel Wahid geeft de schuld aan het overne men van de Europese stijl. Een wat defensiever ingestelde tac tiek, in ieder geval heel iets an ders dan de artisticiteit en aan valsdrift, waarmee de Aziaten in de „goede oude tijd" pleegden te spelen. Een eigen gezicht, dat is wat de grootmachten weer moe ten hebben. Plastische chirurgie op hoog sportniveau dus. Trainer Wahid: „Pakistan en India kun nen hun suprematie alleen terug krijgen als ze terug gaan naar de oude stijl en de jongere spelers niet toestaan de Europese speel- gewoonten over te nemen. Tel kens als er een Pakistaans hoc keyteam werd geselecteerd, werd de ploeg naar Europa gestuurd. Het resultaat was dat de jongere spelers de Europese stijl adop teerden en de oude gewoonten, waarmee zij hun reputatie had den verkregen, vergaten. De wedstrijden, bedoeld als voor bereiding op het wereldkampi oenschap hockey in Argentinië, bieden een goede mogelijkheid voor India en Pakistan gezamen lijk de weg terug in te slaan. De eerste twee wedstrijden wezen op kansen voor het welslagen van die doelstelling. Het aloude speltype werd weer gehanteerd en dat gaf hockey van hoog gehalte te zien. Vooral voor India, dat eigenlijk het meest onder de terugval heeft geleden, is de serie hoewel de eerste twee duels verloren gingen van vitaal belang. Het Indiase hockey komt hierdoor weer in de lift na alle problemen met de fi nanciën. de controversen rondom de selectie van het WK-team en de staatsinmenging in de sport. De ploeg van 16 man, die naar Pakistan gaat om de twee overige wedstrijden te spelen, is waar schijnlijk de minst ervaren af vaardiging. die India ooit naar een .internationale ontmoeting heeft'gestuurd. Slechts twee spe lers waren in het bezit van inter nationale ervaring, toen zij voor deze groep geselecteerd werden. Maar de Indiase trainer Gentle hoopt door de vier interlandwed strijden tegen Nederland, decem ber vorig jaar, en de vier ontmoe tingen met Pakistan, zijn team in maart zo ver te hebben, dat de tegenstanders in Argentinië effec tief bestreden kunnen worden. De taak van Gentle is zwaar: de op bouw van een winnend team, dat eigenlijk als tweederangs om schreven kan worden. Want zeven (ex-)internationals zijn eerder op beschuldiging van ondisciplinair gedrag uit de selectie gezet. De voorzitter van de Indiase hoc key bond Ramaswamy benadruk te tijdens een diner ter ere van de wedstrijden met Pakistan dat: „Discipline tot elke prijs zal het motto van de bond zijn"? Een India's laatste succes: in 1975 werd de wereldbeker gewon nen in Koeala Loempoer. voorbeeld diende dus gesteld voor de jonge, onbedorven hockeyers van de toekomst. En trainer Gentle mag dat wel. Hij houdt zijn spelers in spanning door te blijven experimenteren en door zelfs te stellen: „Als het nodig is. zal ik de samenstelling van het hele team als we uit Pakistan terugkeren nog veranderen. Er zijn hier nog steeds spelers, waar ik op terug kan vallen." Met bewondering en misschien wel jaloezie kijkt Gentle naar het team van Pakistan, dat negen in ternationals heeft, die ook Mon treal meegemaakt hebben. ..Dat is een groot verschil. Pakistan heeft een goed. fit team Het zal jaren duren voor ook wij dat ni veau bereikt hebben." En de laat ste noot van Gentle's loftrompet: „Ik heb de laatste jaren geen be ter en opbeurender hockey ge zien." De gemidddelde leeftijd van het Indiase team is 23,5 dat van Pa kistan ligt een half Jaar hoger. De meestbelovende spelers van India zijn pas 19 (Soerinder Singh Sod- hi) en 18 (Robert Claudius) jaar oud. Doelman Fredericks is dege ne. die India in de wedstrijden behoedde voor grote nederlagen en misschien dientengevolge wel wijzigingen in het team. De Paki staanse verdediging vertoonde wat zwakke plekken, maar er zijn ook enkele zeer sterke aanvallers als Sjanaz. Samioella. Manzoer junior, Akthar Rasoel en aanvoer der Islahoeddin. India heeft zijn grote man in middenvelder Phi lips. die echter in de afgelopen wedstrijden te veel probeerde te doen. zowel in de verdediging als in de aanval. Zo gaan India en Pakistan hand fn hand terug naar de oude tijden. Of het ook werkelijk vruchten af werpt. zal het WK-toernooi in Ar gentinië moeten uitwijzen. aan het einde van het seizoen zijn club FC Brugge. Na enkele jaren met voortdurende moeilijkheden met de Brugse leiders heeft Happel nu uitstekende contacten met An- derlecht waar hij hoogstwaarschijn lijk Raymond Goethals gaat opvol gen. Anderlecht moet in dat geval een éénjarig contract bij Brugge af kopen en daarover dient Ander- lechts rijke man Constant Vanden- stock die momenteel met vakantie is uiteindelijk te beslissen. Van onze sportredactie AMSTERDAM De PSVer Adri van Kraay is weer opgeno men in de selectie voor het Ne derlands elftal. De KNVB heeft de namen van de zestien spe lers bekend gemaakt waaruit het elftal wordt samengesteld dat volgende week woensdag in Israël een oefenwedstrijd met het oog op het wereldkam pioenschap speelt tegen de Is raëlische nationale ploeg. De komst van Van Kraay betekent dat Johnny Metgod van AZ'67 die er drie weken geleden bij de wedstrijd tegen de buitenlandse profs in Ne derland ook bij was, het veld heeft moeten ruimen. Ook Arnold Milhren van FC Twente is uit de selectie verdwenen. Tenslotte ontbreekt ook de naam van Johnny Rep maar hij krijgt geen vrij van zijn werkgever het Franse Bastia dat komende woensdag een bekerwedstrijd moet spelen tegen Straatsburg. Rep komt Van onze volleybalmedewerker RIJSWIJK Pierre Mathieu stopt op het einde van dit seizoen als trainer- coach van landskampioen volleybal Blokkeer. „Ik ben diep teleurgesteld door de houding van de sponsor", aldus de Bredase leraar, ,,er is mij een tijd geleden een toezegging gedaan. Nu puntje bij paaltje komt, wil men die niet nakomen. Ik rijd vier keer per week van Breda naar Rijswijk. Dat heb ik er graag voor over. Maar het mag niet zo zijn, dat ik er uiteindelijk geld bijleg." Mathieu die dit seizoen voor het derde jaar bij de Rijswijkers verbonden is, maakte zijn besluit bekend vlak voor de finales voor de Europa-Cup voor landkampioenen die eind van deze week in Basel worden gespeeld. „Ik meende, dat de spelers recht hebben om te weten hoe de vork in de steel zit. We hadden met elkaar afgesproken dat we nog twee jaar bij elkaar zouden blijven. Onder die voorwaarde hadden de spelers ook hun overeenkomst getekend. Het kwam voor de spelers dan ook hard aan dat ik hen mijn stappen moest vertellen." „Ik heb bij Blokkeer een fijne tijd gehad. Het hoogtepunt is natuurlijk die Europacup-finale. Aan de andere kant heb ik echter nok mijn trots. Die is door de houding van de sponsor gekrenkt. Daarom stop ik ook met alle mogelijke volleybal-acitiviteiten. Ook met de cursussen die ik geef", aldus Mathieu. die overigens er op rekent dat zijn vertrek geen invloed heeft op de prestaties van zijn discipelen in Basel. LONDEN Met de aankoop van de internationale Dennis Tueart heeft de Amerikaanse kampioen New York Cosmos zich voor de eerste keer gestort op de sterk aan inflatie onderhevige Britse spelersmarkt. Tot nu toe hadden de Amerikaane clubs zich beperkt tot het contracteren van oudere Britse sterren als Rodney Marsh, Gordon Banks en George Best, die zo hun laatste- voetbaljaren in de gloednieuwe Amerikaanse competitie kunnen slijten. Cosmos betaalde voor Tueart 250.000 pond (1.1 miljoen gulden) aan Manchester City, een laatste piek in een half jaar van geldverslindende transfers, waarbij de Britse clubs elkaar de loef trachtten af te steken. pond (2.2 miljoen Manchester United spande de kroon door binnen één maand 900.000 pond (bijna 4 miljoen gulden) neer te tel len voor slechts twee spelers: de Schotse internationals Joe Jordan en Oordon McQueen. Kevin Keegan was de trendsetter van deze nog im mer stijgende prijssplraal, toen hij vorig jaar van Liverpool verhuisde naar de houder van de Europese beker voor bekerwinnaars, Hambur ger SV. De 500 000 pond (2.2 miljoen gulden) die met zijn transfer was gemoeid, bracht Engeland in een klap op het prijsniveau van het Eu ropese vasteland, waar het record in handen is van de Italiaan Guiseppe Savoldi die in 1975 voor 8 miljoen gulden van Bologna naar Napoli ver huisde. De Engelse international Mike Channon Joeg de prijzen op de bin nenlandse markt omhoog bij zijn overgang van Southampton naar Manchester City, 300.000 pond (1.32 miljoen gulden), spoedig gevolgd door de transfer van Kenny Dalglish van Celtic naar Liverpool voor wat op dat moment een Brits record was: 440.000 pond (1.935.000 gulden). In januari zakten de prijzen enigs zins: Manchester United kreeg Joe Jordan voor het zachte prijsje van 350.000 pond en Liverpool mocht voor slechts 2000 pond meer Graeme Souness, een andere Schot, van Middlesborough overnemen. Maar de komst van McQueen naai Man chester vestigde een nieuw Brits re cord: 500.000 gulden). Ironisch genoeg hebben veel clubs in de league financiële problemen, en met name in de derde en vierde divisie leven vele verenigingen aan de rand van het bestaansminimum. Een handvol vermogende clubs, die in de regel volle stadions trekken, bepalen de transfermarkt. Dikwijls kopen ze spelers die zij niet werke lijk nodig hebben, maar die hun se lectie in de breedte moeten verster ken. Bovendien maken zulke aanko pen de clubkas wat lichter, geld dat anders bij de belastingen terecht zou komen. McQueen is door Manches ter aangetrokken om de defensie te versterken, maar Jordan zal het op Old Trafford moeilijk krijgen een plaats te veroveren. Channon is bij zijn nieuwe club nooit eerste keus geworden, terwijl Souness zware concurrentie zal krijgen van het ta lent dat al in Liverpool rond loopt. Maar niet alle verenigingen hebben zo'n groot vermogen en zoveel talent. De tweede-divisieclub Cardiff is bankroet en heeft al zijn spelers te koop aangeboden. Chelsea is een schuld van 2 miljoen pond (8.8 mil joen gulden) aan het afbetalen, ter wijl de club zich in de eerste divisie handhaaft met een elftal dat louter uit eigen kweek bestaat. zondag niet in aktie omdat hij een schorsing moet uitzitten. Opmerke lijk is ook dat Happel in de selectie een plaats heeft ingeruimd voor Henk van Leeuwen van FC Den Haag die de topschutters in de eredi visie (Kist en Geels) dicht op de hielen zit. De zestien voor de wed strijd tegen Israël zijn: Jongbloed (Roda JC). Schrijvers (Ajax), Suur- bier (Schalke '04). Krol (Ajax), Rijs- bergen (Feyenoord), Dusbaba (An derlecht), Van Kraay (PSV), Hoven- kamp (AZ'67), Wlm Jansen (Feye noord), Willy van de Kerkhof (PSV), René van de Kerkhof (PSV», Peters (AZ'67), Van Hanegem (AZ'67), Ling (Ajax), Van Leeuwen (FC Den Haag) en Rensenbrink (Anderlecht). OOSTENRIJK Griekenland heeft voor 15.000 toe schouwers in Athene in een vriend schappelijke wedstrijd met 1-1 ge lijkgespeeld tegen Oostenrijk, dat in de eerste eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap met Brazilië, Spanje en Zweden is inge deeld in groep 3. De Oostenrijkers waren aanmerke lijk sterker dan hun tegenstanders doch wisten de kansen niet te benut ten. In het bijzonder aanvalsleider Hans Krankl faalde als het op schie ten aankwam. Tegen de verhouding in nam Grie kenland twee minuten voor het rust- signaal de leiding door Mike Gala- kos. De verdiende gelijkmaker werd een kwartier na de hervatting ge scoord. Hans Krankl was de maker ervan. FAVORIET Brazilië is door de computer getipt als winnaar van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië. Nederland werd in de elektronische prognose vierde, om dat het ook West-Duitsland en Ar gentinië respectievelijk tweede en derde voer moest laten. Het ge beuren werd georganiseerd door de Italiaanse radio en t v., die 25 des kundige Journalisten had laten zor gen voor de als „voedsel" voor de computer dienende gegevens van de zestien gekwalificeerde landen Brazilië krijgt voor de overwinning in de finale een kans van 59 procent, terwijl de huidige wereldkampioen het dus met 41 moet doen. Neder land werd een kans van 43 procent voor het behalen van de derde plaats in de wedstrijd tegen Argenti nië toebedeeld. Voor groep één, de meest open van alle vier. gaf de computer Argentinië en Italië als winnaars aan. Roberta Bettega, aanvaller van het Italiaan se elftal, kon zich wel verenigen met de twee finalisten, maar voor de derde en vierde plaats sputterde hij nog wat tegen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 11