Geniet vanjerust I Zappa maakt hooguit een verveelde indruk Den Haag Vandaag krijgt NVJ-steun KUNST De Dochter van de Weduwe de Bijenkorf ogue Patterns Uitgeblust sigaretjes rokend 'Bloed aan de paal'; tiendaagse veld tocht van Neerlands Hoop Bond wil gesprek met NOS-leiding naturellen en liefste lentebloemen't u makkelijk zulten maken. verpleegkundigen verpleegkundigen reizen DIREKTIE- SEKRETARESS EE==^ BINNENLAND WOENSDAG 15 FEBRUARI 1978 door Geert Kistemaker Frank Zappa, rijk getalenteerd artiest en eens de bestrijder van het establisment, lijkt op het moment op een dood spoor te zitten. Het concert dat hij het publiek in de Rotterdamse Ahoyhal bood, was vlak en ongeïnspireerd. Men waande zich in de tweede helft van de jaren zestig toen ongecoördineerde drumsolo's en lusteloze gitaarhoogstandjes de nieuwe popmu ziek vertegenwoordigden. Sindsdien is de popmuziek in vele opzichten veranderd. Ook Zappa be hoorde bij de vernieuwers. Hij com bineerde moderne klassieke muziek, jazz en rock tot een aantrekkelijke muziek die in een stuk of twintig LP's een eigen herkenbaar geluid behielden. Wat hij nu echter liet horen was een aardige popgroep, die merkbaar ge remd werd door de leiding van Zap pa. De weinige momenten dat de groep eigen songs speelde waren het interessantst. De gitarist Andy B elew beschikte over een soepele stem en originele mimiek, de drum mer Terry Bozzio speelde en zong opwindend, de beide toetsenmannen vulden, op enkele misplaatste solo's na. aardig aan. en de percussionist verzorgde in hoog tempo het voor de Zappamuziek typerende slagwerk. Zappa zelf stond vaak zijn gitaar te stemmen of zat op een krukje een sigaretje te roken. Als het sigaretje op was. stond hij op. speelde een volkomen eigenzinnige en weinig melodieuze solo. die nauwelijks her innerde aan het flitsende gitaarspel dat we van hem gewend waren. Daarna ging hij weer een sigaretje roken. Soms zeng hij ook, het liefst over jonge gewillige miesjes. Heel even toch was de oude maestro maat schappij-kritisch. toen hij verklaar de waarom er een pauze in het pro gramma was. Als hij ononderbroken door zou spelen, zou hij volgens het contract met de zaaleigenaar vijfen dertighonderd dollar moeten beta len wegens gemiste drankverkoop. Typerend voor Zappa's houding maandagavond was hoe hij even de toegiften afraffelde. De van „Ovemi- te Sensation" bekende songs „Dyna mo Hum en „Camarillo Brillo" wer den haastig en zonder inzet afge speeld. Men kan zich niet aan de indruk onttrekken dat (ook na gelijkluiden de berichten uit Engeland) Zappa geen enkele zin heeft in deze tour nee. en waarschijnlijk slechts om contractuele redenen Europa even „doet". Een gemiste kans voor Zappa, die. juist nu de popmuziek dankzij de punkbeweging in revisie gaat. de ge middelde leeftijd van zijn publiek flink had kunnen verlagen door meer inzet, meer betrokkenheid bij de maatschappij. Aan zijn begeleiders ligt het niet, die zijn jong, enthou siast, en kundig. AMSTERDAM (ANP) - Onder de titel „Bloed aan de paal" beginnen Freek de Jonge en Bram Vermeulen (Neerlands Hoop) deze maand in het kader van hun Argentinië-actie een wat zij noemen „tiendaagse veld tocht" langs een aantal Nederlandse theaters. „Bloed aan de paal" wordt een „geëngageerd concert", waaraan be halve Neerlands Hoop (Bram. Freek en Jan de Hont) ook de rockgroep Music Garden zal meewerken. Sa men zullen zij een maatschappij-be wuste keus maken uit het Neerlands- Hooprepertoire, aldus een persbe richt. „Bloed aan de paal" wordt gegeven in Leeuwarden (19/2). Den Haag (20/ 2). Sittard (21/2). Middelburg (23/2), Utrecht (24/2), Arnhem (26/2), Delft (27/2), Eindhoven (28/2) en Gronin gen (2/3). Na elk concert is er gelegenheid tot discussie. Neerlands Hoop zal even tuele opbrengsten van deze concer ten ten goede laten komen aan Am nesty International en het solidari- teitscomité Argentinië-Nederland. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De vakbonden, waarbij de journalisten van de parlementaire NOS-rubriek Den Haag Vandaag, van het Jour naal en van de Haagse redactie van het Journaal zijn aangeslo ten. hebben een schrijven gericht tot de Raad van Beheer van de NOS. Daarin wordt gevraagd nog geen beslissing te nemen over de positie van Den Haag Vandaag. Tevens is een gesprek aangevraagd met de leiding van de NOS. Bij de redactie van Den Haag Van daag voorziet men dat dan verschil lende zaken door elkaar gaan lopen en dat de eigen idenUteit in gevaar zal gaan komen. Nu valt Den Haag Vandaag onder de afdeling actuele programma's voor NOS-televtsie waarvan Joop van Os hoofd is De verstandhouding over en weer met Van Os heeft nogal eens te wensen overgelaten Redactiestatuut De NVJ zal de Raad van Beheer tevens verzoeken zich bereid te ver klaren redactiestatuten in te voeren. Men vindt het een vreemde zaak. dat de NOS zoiets nog niet kent. terwijl het bij veel kranten wel bestaat. .Omdat een duidelijke richUijn ont breekt kunnen moeilijkheden als met Den Haag Vandaag zich voor doen Een redactiestatuut spreekt zich onder andere uit over benoe ming van hoofdredacUe. chefs en redactieleden'. aldus een woord voerder van de NVJ Jan de Troye. als programmacommissaris NOS-te- levisie lid van de Raad van Beheer DELFZIJL In de expositiemolen van de „Stichting Expositie Molen A dam" in Delfzijl wordt van 18 fe bruari tot 12 maart de eerste tentoon stelling gehouden van politieke teke ningen die de jongste kabinetsforma tie tot onderwerp hebben. De fraaiste tekeningen van Opland, Peter van Straaten en J. W. van Vugt zijn op de drie etages van de molen te bezichti gen. Hierbij een van de prenten van Peter van Straaten. De openingstijden van de tentoon stelling zijn woensdag, vrijdag, zater dag en zondagmiddag van 2 tot 5 uur. woensdag- en vrijdagavond van 7 tot 9 uur, en zaterdagmorgen van 10 tot 12. uur. Kennisgeving De Tweede kamer voor geschil- lenbehsndeling uit gedeputeer de staten van Utrecht maakt bekend, dat zij op dinsdag. 7 maart 1978. ten sladhuize van Amersfoort. Stadhuisplein 1. in openbare vergadering zal be handelen het beroep op grond van artikel 56 van de Woning wet ingesteld door het bestuur van de woningbouwvereniging „Goed Wonen te Amersfoort legen het besluit van burge meester en wethouders van Amersfoort van 15 augustus 1977. no 18. houdende weige ring van de gevraagde toestem ming tot het in gebruik nemen van het pand Noordewierweg 190 te Amersfoort als kantoor ^ZAKENFLITSEN^ Hel bespaart u veel geld! Nerts- delen-bontmantels van 1698, weg ermee 998. De laatste BONTMANTELS, bonthoeden gaan weg voor zeer lage pak- mee-pri|zen! m. garantie Kre dietservice mogel|k. Het Bont paleis. Hoogstraat 153, Rotter dam-C. Reisgeld bij koop terug (ook benzine auto). Vrijdags tot 21 uur geopend! METZ METZ meubelreparatie en overtrek ken van meubelen. Degelijk werk en niet duur. Vraag prijs.I Pretorialaan 47. Rotterdam Tel. 850340 Onze laatste BONTMANTELS en bonthoeden. Nu te geef b v van 598 voor 269 Div bontmantels v halve prijzen! Volle garantie De grootste en goedkoopste bontzaak v Ne derland De Bontkoning, Hoogstraat 97. Rotterdam-C. Extra bi| koop: reisgeld terug (ook benzine auto). Vrijdags tot 21 uur geopend! Parkeerterrein v zaak. BONTMANTELS! BONTMAN TELS! Diverse koopjes! Enkele stuks vanaf 198. Komt u snel. de voorraad is beperkt. Krediet service mogeli|k, m. garantie. De bontspecialisten La Reine. Jonker Fransstraat 75 (vijfenze ventig). Rotterdam-C. Extra re clame riesgeld bij koop terug, ook als u met de auto komt. 5 'OEM! Met pittige half/zware. Zorgvuldig doorVan Nelle samengesteld De perfecte melange van gouden Virginia en Kentucky tabakken. Lang van draad waardoor het volle 1 karakter uitkomt en je bovendien 1 plezierig rolt. Schriftelijke sollicitaties, indien mogelijk met pasfoto, te richten aan Broere Touringcars B.V. te H l. Ambacht. Postbus 130, tel. 01858 2766 De genoemde redacties van de NOS- rubneken hebben contact opgeno men met de vakbonden, dat wil zeg gen met het hoofdbestuur, de sectie omroepjournalisten Vereniging iNVJi. Aanleiding is het voornemen van het hoofd van de dienst tv-pro- gramma's van de NOS. Carel Enke laar om Den Haag Vandaag onder te brengen onder het NOS-joumaal. De rubriek zou dan vallen onder Ed van Westerlco. hoofdredacteur van het Journaal heeft vorige week laten weten achter het standpunt van Enkclaar te staan inzake Den Haag Vandaag. iedereen leest de krant altijd en overal. Trouw/Kwartet Onze stoffenafdeling is weer nieuw en jong. Vol mooie naturellen in strukturen,grof geweven en gebreide katoenen en verfijnde zuiver zijden stoffen in zachte pastellen. Inspirerend zijn ook de met bloemen bedrukte stoffen op een naturel fond. Stoffen die helemaal passen in de gemakkelijke vrije mode van de zomer. Afgebeeld: Katoenen jerseys en rashels, o.a. in chenille engrofgebreid, 140cm breed, v^. 16.95. Minette, blocm-carrc-dessin, 140 cm breed, 27.95 per carré. Cypressc rosarium-dessin, wol/katoen, 140cm breed,32.95 p.m. (per carré 44.95). Katoenen tricots, zes effen tinten, 150cm breed. 26.95 p.m. Zuiver zudc. naturel, 90 cm breed v.a. 12.95 t/m 27.95 p.m. Valentine, pastel bloemen. 100% katoen, 140 cm breed, 17.95 p.m. Per ongeluk uw stof verknipt? Niet erg, als u het patroon en de stof bij ons gekocht hebt en we de stof nog hebben kunt u gTatis opnieuw beginnen. 1 Bewaar wel de kassabon en wacht niet langer dan een maand. Vraag naar Voque patronen! (de meest ge vraagde patronen ter wereld).De nieuwe koliektic is binnen. in full-time dienstverband. In het bezit van het diploma A-verpleegkundige. voor de PAAZ., in full-time dienstverband In het bezit van het diploma B-verpleeg kundige of de diploma's A- en B-verpleeg- kundige. Van sollicitanten wordt verwacht dat zij een Christelijke levensovertuiging hebben Inlichtingen worden gaarne verstrekt door zr. K Pronk, alg hoofdverpleegkundige, telefoon 08389-91 01 Schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan de afdeling personeelszaken van het Prot. Chr. Streekziekenhuis, Edeseweg 118 te Bennekom. vraagt voor spoedige indiensttreding een zeer zelfstandige Zij zal komen te werken in ons nu nog in aanbouw zijnde hoofdkantoor te H.l. Ambacht Naast de normale werkzaamheden als direktie-sekretaresse dient zij in staat te zijn de korrespondentie in de Duitse en Engelse taal volledig te voeren. Opleiding Schoevers of daaraan gelijkwaardig is een vereiste. Ervaring in het reiswezen strekt 2- tot aanbeveling. Op wat langere termijn kan eventueel voor een woning worden gezorgo. protestants christelijk streekziekenhuis bennekom W' In ons ziekenhuis, dat 320 bedden telt, zijn enkele vakatures voor Cx/I

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8