G eensgezind over j> verleg in Belgrado Vijfduizend schapen en twee dictators Ithiopië dreigt VS met breuk Moskou bood Manilla kernreactor aan Kruger: Tien zwarten dood in cel in 1977 Kolenstaking bedreigt energievoorziening VS )ostblok stelt zich minder hard op Imelda Marcos van de Filippijnen: Spanning stijgt in Beiroet Australië beveiligt Gemenebest-top Weer Italiaanse rechter vermoord Callaghan nodigt Thatcher uit voor immigratie-gesprek Argentijns-Chileens conflict over het Beagle-kanaal ENSDAG 15 FEBRUARI 1978 BUITENLAND Trouw/Kwartet ner t Jen' OPENHAGEN (ANP,AP,Reuter,UPI) De ministers van buitenlandse zaken van de negen nden van de Europese Gemeenschap hebben gisteren de richtlijnen van de diverse regeringen jor het overleg over de Europese veiligheid in Belgrado op elkaar afgestemd. Dit gebeurde jdens het vier uur durende overleg van de negen in de Deense hoofdstad Kopenhagen el„?Je "«gen zullen proberen de voor- tjee slotverklaring Diplomaten in jacl £jien dip in Belgrado zijn inge- Urfe raeht door de neutrale landen zo- dit inig om te buigen dat de westelijke Pvajjvattingen daarin beter tot uit- n El fukking komen Het voorstel van heffr om%at dan wat het Westen zou willen. P°rt a! door de Sowjet-Unie afgewezen linister Van der Klaauw van bui- Jac inlandse zaken zei gisteren dat de vat t csterse landen zullen proberen op ld- ên lijn te komen met de niet-gebon- W01 en landen. Het grote struikelblok in enke overleg van Belgrado is de ma- m® 1 ier waarop de zaak van de rechten Duiten de mens in het kader van de uropese veiligheid dient te worden eformuleerd. )ekefei is thdens het overleg in Kopen- els lagen niet gekomen tot een ontwerp adc oor een slotver}tlaring, al werd niet litgesloten dat het westen alsnog net een dergelijk ontwerp komt nko 'an der Klaauw deelde mee dat de te ra iegen er n°6 steeds van uitgaan dat ,1e 0 r in ieder geval een slotverklaring n Belgrado komt. al zal die verkla- ing niet alles bevatten, wat het Westen er graag in zou hebben. 'olen, dat momenteel kennelijk cp- T reedt als woordvoerder van de lan- JL len van het oostelijk blok, gaf ueni naandag een verklaring uit dat de iar vervolgconferentie over Europese [eiligheid en samenwerking uiter lijk aanstaande vrijdag moet wor- itge len a^esloten, met of zonder plech- Dij h - de Joegoslavische hoofdstad hou den er rekening mee dat de Sowjet- Unie en haar bondgenoten bereid zijn de conferentie, die volgens het- boekje half februari moet eindigen, zonder slotdocument voor gezien te houden. De Poolse delegatieleider zei begin deze week dat het oostblok bereid is vanaf nu dag en nacht te werken aan een slotverklaring op voorwaarde dat het overeg uiterlijk vrijdag wordt afgerond. Gister avond werden echter ook tekenen bespeurd van een versoepeling van het oosteuropese standpunt. De toon van het overleg werd door waarnemers wat milder genoemd. Door tijdgebrek kwam het Midden- Oosten op het ministersoverleg van de negen nauwelijks aan de orde in Kopenhagen. Geen van de landen had een voorstel ingediend om een verklaring uit te geven over het Mid den-Oosten. De negen hebben daar mee gehoor gegeven aan de Israëli sche wens. dat het verenigd Europa zich hangende de vredesbesprekin gen met Egypte van uitlatingen ont houdt. Wel aan de orde kwam de verhou ding met zuidelijk Afrika. De direc teuren-generaal die de ministers conferentie over politieke samen werking voorbereiden zullen nagaan of er mogelijkheden zijn om de druk op Zuid-Afrika te vergroten, zo werd gisteren afgesproken. Tot de te be studeren mogelijkheden behoort ook het stopzetten van in versterf n- gen en het beperken van de export garanties. Een andere mogelijkheid is het stopzetten van deelname aan sportmanifestaties, waarin de apart heid naar voren komt. MANILLA (AP) De Sowjet-Unie heeft de Filippijnen een kernreactor aangeboden ter vervanging van een in dc Verenigde Staten te bouwen installatie waarover in het Ameri kaanse Congres felle kritiek is geuit. Volgens waarnemers is het de eerste keer dat de Sowjet-Unie een land dat niet behoort tot het Oosteuropese blok een dergelijk aanbod doet. Het aanbod werd gedaan in januari, een dag nadat de Filippijnse president Ferdinand Marcos had gezegd dat hij het contract met de Amerikanen kon annuleren. Marcos had reeds een contract gesloten met Ameri kaanse ondernemingen, waaronder Westinghouse International. Marcos was gebelgd over berichten in de Amerikaanse pers dat bij het afslui ten van die transactie ter waarde van ruiin een miljard dollar frauduleuze praktijken waren gehanteerd. Marcos echtgenote, Imelda, zei gis teren dat de Sowjet-ambassadeur de volgende dag al bij de presidentiële woning was gekomen en een comple te Russische installatie, zelfs een reactor, had aangeboden die de in stallatie van Westinghouse zou moe ten vervangen. ,,De ambassadeur bood zelfs aan ons te helpen bij de ontginning van uranium", aldus Imelda Marcos. De Russische am bassadeur Walerian Wladimirowitsj Michaelow, sinds begin januari in functie te Manilla, was na de uitla tingen van mevrouw Marcos niet be reid de correspondent van de Associ ated Press te woord te staan. De bedoeling was oorspronkelijk dat de installatie van Westinghouse in het begin van de jaren tachtig voor gebruik gereed zou zijn. De installa ties zouden ten dele worden gefinan cierd tegen de normale voorwaar den, door dc Amerikaanse im- en exportbank. Hiertegen was in het Huis van Afgevaardigden bezwaar gemaakt omdat er „onregelmatighe den" zouden zijn voorgevallen. Die overigens door de bank en door Wes tinghouse worden ontkend. De Rus sen boden aan de installaties te fi nancieren tegen een rente van 2 procent, zo zei Imelda Marcos. President Marcos heeft, aldus zijn vrouw, nog niet besloten of hij op het Russische aanbod zal ingaan. „Wij zijn een arm land, wat kunnen wij doen? Een andere supermogend heid heeft zich thans tot ons ge wend. Dat krijg je met dat soort \erhalen in de Amerikaanse pers." Van regeringszijde is niets gezegd over het aanbod van ambassadeur Michaelow. Inmiddels heeft de Filippijnse natio nale veiligheidsraad beslist dat poli tieke gevangenen, onder wie oud senator Benigne Aquino, aan de ko mende algemene verkiezingen mo gen deelnemen. De gevangenen zul len echter niet tijdelijk in vrijheid gesteld worden voor het voeren van een verkiezingscampagne. Ook werd besloten dat de communistische par tij op de Filippijnen niet aan de verkiezingen mag meedoen. De ver kiezingen. die door de oppositie nu al als een farce van de hand gewezen worden, zullen op 7 april plaats vinden. KAAPSTAD OJPI. Reuter) De Zuidafrikaanse minister van justitie Kruger deelde gisteren in het parlement in Kaapstad mee, dat er in 1977 tien zwarten, die vast zaten op grond van de veiligheidswetten in Zuidafrikaanse gevangenissen zijn over leden. Volgens cijfers van het verboden Christelijke Instituut en het Zuid afrikaanse instituut voor betrekkin gen tussen de rassen zijn er sedert 1963 zeker 42 mensen in gevangenis sen overleden. Onder degenen die vorig Jaar stierven bevond zich ook de zwarte leider Steve Biko. Onder de tien die door Kruger gisteren ge noemd werden bevonden zich niet dr. Hoosen Hafejee, een Indische arts die zich op 3 augustus in zijn cel heeft verhangen en Lawrence Ndzanga, die op 8 januari van het vorig jaar stierf. De minister deelde mee, dat er momenteel nog een on- lDDIS ABEBA (Reuter, UPI) Ehtiopië dreigt de diplomatieke betrekkingen met de Verenigde taten, West-Duitsland en Groot-Brittannië te verbreken. De drie landen zouden zich namelijk ihuldig maken aan indirecte wapenleveranties aan het buurland Somalië, waarmee Ethiopië in >rlog is. ft dreigement werd gisteren uitge- ken door de sterke man van Et- ipië. Mengistoe Haile Mariam. Hij ichuldigde het Westen al eerder indirecte wapenleveranties aan imalië, maar dreigde gisteren voor !t eerst met een diplomatieke •uk. Amerikaanse wapens zouden leverd worden aan Iran, Pakistan. di-Arabië en anders Arabische ten die het tuig dan weer verder rvoeren naar Somalië, dat actieve ge h teun verleent aan de Somalische hep levrijdingsbeweging, die streeft rt. haar aansluiting van de Ogaden- t vu roestijn bij Somalië. )ld(M jn, n m >e Ethiopische leider verklaarde dat zwa iet niet de bedoeling van zijn rege- ?rvo ing was „tussen beide te komen in an le interne aangelegenheden van an- zaï lere landen", waaruit mag blijken •n h lat Ethiopië niet van plan is bij de Gro trijd in de Ogaden de grens met lomalië te overschrijden Volgens racl iaile Mariam zou Somalië in de e go trijd in de Ogaden 17.000 man gere- zwapelde troepen. 250 tanks. 350 ge- 'echtswagens, 600 stuks artillerie en meer dan 40 vliegtuigen hebben in gezet. Hij beschuldigde Somalië er- an pogingen te hebben gedaan om leen aanval te ondernemen op Assab. n hi ie enige nog functionerende haven- Lei itad aan de Rode Zee. aaT Russen bedankt ris' Haile Mariam dankte gisteren de ie t< Sowjet-Unie en Cuba voor hun mili- lt taire bijstand, maar weigerde in te gaan op vragen naar de functie van 1500 Russen en 3500 Cubanen die momenteel aan Ethiopische zijde meevechten. Somalische militairen en eenheden van het Westsomalische bevrijdings front zouden er gisteren in geslaagd zijn de opmars van het Ethiopische regeringsleger in de Ogaden tot staan te brengen. Deze uit de Soma lische hoofdstad Mogadisjoe afkom stige berichten zijn in tegenspraak met westerse berichten als zou het Ethiopische leger al halverwege op weg naar de stad Jijiga zijn opge trokken. De oproep voor vrijwilligers voor de strijd tegen Ethiopië van de Somalische president Barre heelt tot dusver meer dan 30.000 personen op geleverd die een geweer kunnen dra gen. Over het hele land zijn mobilisa tiecentra ingericht. Het Russische persbureau Tass heeft gisteren meegedeeld dat de Sowjet-Unie Ethiopië van wapens voorziet, maar het ontkende dat het land daarmee de principes van de ontspanning doorbreekt. De wapen hulp. die een waarde heeft van meer dan een miljard dollar, is voor verde digingdoeleinden bestemd en ze wordt geleverd op verzoek van de wettige regering in Addis Abeba, al dus Tass. BEIROET (Reuter, UPI, AP) Het Libanese parlement heeft gisteren een noodwetje aangenomen dat tot doel heeft de spanningen in het land te verminderen. Volgens de wet moet er nu een Libanees-Syrisch militair tribunaal gevormd worden, dat een onderzoek moet instellen naar de gevechten tussen Syrische troepen en rechts-christelijke eenheden, die vorige week plotseling in Beiroet op laaiden. Het tribunaal krijgt tevens tot taak de personen, die de gevech ten hebben uitgelokt, te bestraffen. De zitting van het parlement werd omgeven door bijzonder strenge vei ligheidsmaatregelen en de spanning in Beiroet was tijdens de zitting van het parlement te snijden. Soedanese troepen van het Arabische vredesle- ger bewaakten het parlementsge bouw met tanks. De parlementariërs werden omringd door lijfwachten het gebouw binnen geloosd. 'Kort voor het begin van de zitting ontploften een aantal bommen ln Beiroet, waarmee er een einde kwam aan de ogenschijnlijke rust in de stad. Een moslim en een christen raakten hierbij gewond. Volgens rechtse kranten in Beiroet hebben de Syriërs versterkingen aangevoerd naar Fayadleh, waar het Libanese leger een aantal militaire kampen heeft. SYDNEY (Reuter. UPI) - De Australische regering heeft scherpe veiligheidsmaatrege len getroffen rond de Gemene best-conferentie van een aan tal Aziatische leiders in Syd ney. Dit gebeurde nadat maan dag bij het gebouw waar de leiders bij elkaar kwamen een bom tot ontploffing werd ge bracht. BIJ deze aanslag wer den twee arbeiders gedood en zes mensen gewond. Geen der confererenden of leden van hun delegaties liep letsel op. De regerings- en staatshoofden van Australië, Bangladesj, Fiji. India, Maleisië, Singa pore, Naoeroe, Nieuw Zeeland. Papoea Nieuw Guinea, Sn Lanka. Tonga en westelijke Samoa zijn gisteren per specia le trein overgebracht naar het vakantieoord Bowral, 180 kilo meter van Sydney. Bowral ziet er uit als een legerkamp. Over al wordt gepatrouilleerd door zwaar bewapende soldaten in camouflagepakken. Voordat het gezelschap naar Bowral toog zei de Indiase premier Moharji Desai dat het goed mogelijk was dat leden van de Indiase Ananada Marga-bewe- ging (pad der gelukzaligheid) de aanslag hadden uitgevoerd. Het kantoor van deze bewe ging, die in het verleden al eerder aanslagen voor zich heeft opgeëist, in Sydney ont kende elke betrokkenheid. Op de foto een Australische pa trouille die de spoorlijn naar Bowral in de gaten houdt. WASHINGTON (UPI, Reuter, AFP) De Amerikaanse regering heeft nog geen plannen om tussen beide te komen in de staking van de mijnwerkers, maar doet wel pogingen om een einde te maken aan hun staking, die vandaag ai weer 72 dagen duurt. De staking dreigt namelijk voor verschillende delen van de Verenig de Staten te leiden tot een acuut brandstoftekort. De Amerikaanse minister van arbeid Roy Marshall had maandagavond een ontmoeting met de leiders van de vakbond van mijnwerkers en overlegde gisteren met industriële leiders. De staking van mijnwerkers is de langste in de geschiedenis van de Amerikaanse kolenwlnning. De Amerikaanse president heeft gewei gerd om de Taft-Hartley wet van toepassing te verklaren op de kolen- staking, een uiterste drukmiddel dat de staking zou breken. De republi keinse senator Barry Goldwater had om toepassing van deze worgwet ge vraagd. Het van kracht verklaren van deze wet zou betekenen dat er een afkoelingsperiode van 80 dagen van kracht wordt. Voorlopig wordt rekening gehouden met een nog geruime Üjd voortduren van de staking in de kolenwinning. mogelijk tot na het einde van deze maand. Een woordvoerder van een Amerikaanse autofabriek in Detroit verklaarde gisteren dat op 1 maart de poorten van de fabriek dicht zou den moeten gaan. als de kolenleve- rantie op die datum niet weer op .gang is gekomen. Alle staten die voor hun elektrici teitsvoorziening van steenkool af hankelijk zijn. houden rekening met een rantsoenering van de energie. Dergelijke maatregelen zijn al van kracht geworden in Ohio. Volksver tegenwoordigers uit deze staat heb ben daarom al aangedrongen op in grijpen van president Carter in het arbeidsgeschil. Soortgelijke maatre gelen zullen binnenkort van kracht worden in het westen van Virginia, het zuiden van Indiana en in Mary land. De werkgevers in de kolenwlnning staan nog steeds niet te springen om de looneisen van de arbeiders in te willigen. Ze zijn zeer geïrriteerd door de weigering door de arbeiders van hun laatste bod. Dat kwam erop neer dat de salarissen in drie jaar zouden stijgen van 7,80 dollar naar 10,15 dollar per uur. ROME (AFP, Reuter) - In de Itali aanse hoofdstad Rome is gisteren rechter Riccardo Palma van het hof van cassatie doodgeschoten door een commando van drie man. De verantwoordelijkheid^ voor de moord werd even later opgeëist door de uiterst linkse rode brigades in Italië. Het is de derde moord op een Italiaanse rechter sinds juni 1976. derzoek aan de gang is naar de dood van twee gevangenen, Bonaventura Malaza en Harry Mabija. Namibië De Zuidafrikaanse minister van bui tenlandse zaken Botha heeft giste ren aan premier Vorster verslag uit gebracht over de onverwacht afge- broken besprekingen met de wester se mogendheden over de toekomst van Namibië. Botha sprak de hoop uit dat de besprekingen spoedig her vat zullen kunnen worden, maar deed geen mededelingen over zijn gesprek met Vorster. De politie van Johannesburg heeft gisteren een tijdbom onschadelijk gemaakt kort voor deze zou ontplof fen in de kelder van een flatgebouw Volgens een woordvoerder van de politie zou de bom aanzienlijke scha de hebben aangericht aan het ge bouw waarin woningen, een bank en kantoren zijn gevestigd, wanneer deze tot ontploffing was gekomen. Een vooraanstaande kerkelijke lei der in Zuid-Afrika en voormalig di recteur van het verboden Christelijk Instituut, ds. Theo Kotze, heeft gis teren verklaard dat hij zal blijven preken ondanks de hem opgelegde beperking van bewegingsvrijheid. Kotze heeft een bevel gekregen voor de rechter te verschijnen aangezien bij de hem opgelegde „banning" zou hebben genegeerd. LONDEN (Reuter, UPIi - De Bntse premier Callaghan heeft gisteren in het Lagerhuis oppositieleider Mar garet Thatcher uitgenodigd deel te nemen aan besprekingen over de immigratie van gekleurde mede mensen uit de voormalig Britse ko loniën. De Britse premier deed dit aanbod in een zeer luidruchtige ver gadering van het parlement. That cher reageerde niet onmiddellijk op de uitdagende uitnodiging van de premier, maar in kringen van de Conservatieve Partij werd gezegd dat zij het aanbod overdacht De Conservatieve oppositieleider speelde onlangs in op de toenemen de onrust onder het Britse volk over de voortdurende immigratie van niet-blanken met een Brits pas poort. loor Herman Ame'ink teei Herziening Drie eilandjes, acht gezinnen. 5500 schapen, 590 koeien en 25 paarden zijn ie inzet van een conflict tussen Chili en Argentinië. Het conflict is al zo l0 loog opgelopen dat Argentinië een vliegkampschip, 34 andere marinesche ten >en en 4000 militairen naar het omstreden gebied gestuurd heeft. Ook een i'eri leel van de Chileense strijdkrachten is in staat van paraatheid gebracht. in irde R'aar gaat het conflict tussen beide landen lk iver? Sedert jaar en dag bestaat er tussen irgentinië en Chili verschil van mening ïgs iver het eigendomsrecht van de eilandjes VLa Nueva. Picton en Lennox, gelegen aan milde oostelijke kant van het Beagle-kanaal. Dudfcen ten zuiden van de straat van Magel laens liggende natuurlijke doorgang tus- ten de Atlantische en de Stille Oceaan. In 1971 besloten de toenmalige presidenten ran Chili en Argentinië. Allende en Lanus- nai het geschil voor te leggen aan de konln- ,et Pn van Groot-Brittanië. een regeling raarin een uit 1902 daterend verdrag voor den voorgelegd aan de Britse koningin, gaf deze het probleem ter bestudering aan vijf rechters van het Internationale Gerechts hof in Den Haag. Na bestudering van de documenten en bezoeken aan het omstre den gebied kwamen deze tot de conclusie dat de eilandjes Chili toebehoorden. Con form hun advies deed de Britse koningin uitspraak begin mei van het vorig jaar. sig :;et is ng iet geschil betreft de loop van het Beaglc >1 (anaal. Volgens een uit 1881 daterend Pensverdrag behoren alle eilanden ten ;e uiden van het Beagle-kanaal aan Chili ■jg loe. De drie eilandjes voor de oostelijke Ijn uitgang van het Beagle-kanaal kunnen "misverstand geven over de precieze loop van het kanaal Chili is van oordeel dat de neest noordelijke doorgang het kanaal Pi form t, zodat de drie eilandjes Chileens WH BJn. Argentinië meent, dat de naar het n l ïuiden afbuigende tak de voortzetting van de tot kanaal is. waardoor de drie eilandjes :ini bij het Argentijns grondgebied zouden •lin boren jor Naaat Lanusse en Allende het geschil had- Beide landen kregen daarna negen maan den de tijd om hun reactie te geven op de uitspraak van de Britse kroon. Chili stem de uiteraard met de uitspraak ln. maar Argentinië mokte. De regering in Buenos Aires beschuldigde de rechters ervan het zogenaamde ..Oceaanprincipe" niet in de beschouwing te hebben betrokken. Dit uit 1893 daterende principe, dat naderhand aan het uit 1881 daterende grensverdrag werd toegevoegd, bepaalde dat Argentinië niet zou doorstoten naar de Stille Oceaan en dat Chili geen gebied aan de Atlanti sche Oceaan zou mogen verwerven. Chili bestrijdt echter de geldigheid van deze bepaling voor de kwestie van het Beagle- kanaal, aangezien deze bepaling werd op genomen voor het verloop van de gTens bij de noordelijker gelegen Straat van Magel- haens. Het verloop van de daar bestaande grens vertoont duidelijk de uitwerking van die bepaling Argentinië meende echter met de els voor een herziening van de uitspraak van de Britse kroon ook weer niet zo sterk te staan, dat het een formeel verzoek tot herziening indiende. In een op 26 januari van dit jaar door de Chileense ambassade in Den Haag uitgegeven verklaring heet het: ..Het is vermeldenswaardig dat de juridische positie van Argentinië zo incon sistent is dat het haar niet mogelijk is een beroep te doen op de revisieprocedure die open stond voor belde Partijen vanaf de afkondiging van het vonnis en dat geen enkele van de redenen die zij aangevoerd heeft relevant of gerechtvaardigd is in het licht van het volkenrecht. In plaats van een formeel verzoek tot revi sie in te dienen begon de Argentijnse rege ring eind vorig Jaar oorlogsschepen naar het omstreden gebied te sturen. Admiraal Massera, opperbevelhebber van de marine en lid van de militaire junta die Argentinië bestuurt, bracht de jaarwisseling door in de aan het Beagle-kanaal gelegen Argen tijnse havenstad Ushuala. Van daaruit liet hij dappere geluiden aan het Argentijnse volk horen: „Argentinië zal zijn belangen verdedigen, koste wat kost." De verbale heldhaftigheid werd in de kranten van beide kampen nog een flink opgeklopt. Want wat is heiliger dan de eer van een Latijns-Amerikaanse man? Dat ls de eer van een Latijns-Amerikaanse natie. Bij alle verbaal geweld keken beide landen de afgelopen weken de kat uit de boom, omdat ze van elkaar wisten dat de woor denkraam over het kanaal vooral ook voor binnenlands gebruik bedoeld was. In Chili kwamen vlak voor het begin Januari ge houden referendum tegenstellingen bin nen de militaire junta aan het licht. Argen tinië hoopte voor de aanspraken op de drie eilanden garen te spinnen bij die interne onenigheid. In Santiago was men er zich van bewust, dat de kanaalkwestie meespeelde bij de interne machtsstrijd in de militaire rege ring van Argentinië. De dappere taal van admiraal Massera was niet. alleen tegen Chili gericht, maar evenzeer tegen presi dent Videla. Zijn aanwezigheid in het zui den van Argentinië had veel weg van het voor de Argentijnse militairen oppoetsen van het eigen blazoen. Massera schijnt daar niet in te zijn geslaagd, gezien het recente ontslag van een van zijn mede standers. generaal Diaz Bessone, de minis ter van planning. Toch gaat het geschil om meer dan acht gezinnen, wat beesten en het prestige van Zuidamerikaanse generaals Toekenning van La Nueva. Picton en Lennox aan Chili betekent dat dit land ook aanspraak kan maken op een zone van 200 mijl langs de Atlantische kust van deze eilandjes. Daar kunnen Chileense vissers hun netten dan exclusief uitwerpen en kunnen Ameri kaanse exploreerders voor de Chileense regering eventueel zoeken naar delfstof fen. Bovendien heeft de toekenning ook gevolg voor de aanspraken van Argentinië op het zuidpoolgebied. Het deel waarop Argentinië aanspraak kan laten gelden wordt er veel kleiner door. met alle moge lijk later te verwezenlijken economische gevolgen daarvan. Geen geweld Ondanks alles is het onwaarschijnlijk dat de twee landen elkaar lijfelijk geweld aan zullen doen. De kosten van een oorlogvoe ring ln deze koude gebieden zouden veel te groot zijn voor beide landen De broeders beschimpen elkaar wel, maar ze trekken geen messer) zoals een krant het onlangs formuleerde. Tijdens een bijeenkomst van Pinochet en Videla op 19 januari werd besloten een gemeenschappelijke commis sie in te stellen om de kwestie te bestude ren In afwachting van het resultaat van die studie werd afgesproken de bestaande situatie voor een half jaar te bevriezen Begin deze maand zou er een tweede ont moeting tussen de Argentijnse en Chileen se leider plaats vinden, maar deze is inmid dels uitgesteld tot de tweede helft van februari In afwachting van die tweede ontmoeting geeft de Argentijnse marine nog op luidruchtige wijze blijk van haar aanwezigheid bij het Beagle kanaal Er worden zelfs oefeningen gehouden, waar bij een Chileense Invasie gesimuleerd wordt Het militair vertoon zal voorlopig wel tot dergelijke oefeningen beperkt blijven

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7