Joop van der Klink: 'Ik voel me gemanipuleerd' Zweden triomfator om Koningsbeker cS° Rel rond Veldhuis in NeVoBo Ppen protestbrief wekt woede van De Graafschap-manager Hongaarse tennisploeg verslagen: 2-1 Tweekamp dreigt ZZHeTBerSïyM%? ByimB"' onbeslist te eindigen Tsjechische bond weet van niets Go Ahead wil Libregts Cruijff definitief niet naar het WK J r ft «fc* r INSDAG 14 FEBRUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet 13 kloor Matty Verkamman pOETINCHEM Het bestuur van eerste divisie-club De Graaf- ichap handhaaft de boete van 200 gulden voor de voorzitter (Ben berritsen) en de secretaris (Gerrit Mintjes) van de spelersraad en peeper Joop Doornebosch. Naar aanleiding van de bestuursbes- issing om het éénjarig contract van trainer Henk Ellens na dit leizoen niet te verlengen, uitten deze drie spelers vorige week in (de regionale pers felle kritiek aan het adres van het bestuur en nanager Joop van der Klink. Die kritiek is bij de leiding van de blub in slechte aarde gevallen. tan der Klink: „Wat deze spelers in tnkele interview s allemaal hebben [ezegd, was ronduit beledigend. Zo ;ou het bestur volgens hen met oog- deppen oplopen. In ons bestuur zit- en een notaris en een directeur van ?hilips. Die mensen kunnen dat niet lomaar over zich heen laten gaan. Ik b die spelers nog voorgesteld om ïun uitlatingen te betreuren. Maar laar voelden ze niets voor. De disci- >linaire straf wordt dan ook niet neer teruggedraaid." De bestrafte spelers zullen zich nu lot hun vakbond, de WCS, wenden. WCS-vooreitte Karei Jansen heeft jij voorbaat verontwaardigd gerea geerd op de uitgedeelde boetes. „Het jaat om leden van de spelersraad. Spelers die voor hun collega's opko men en daarom erg kwetsbaar zijn". Gerrit Mintjes zegt er inderdaad niets voor te voelen om iets van zijn woorden terug te nemen. „Het is misschien een beetje ongelukkig om te zeggen dat het bestuur met oog kleppen oploopt, maar in grote lij nen klopte de inhoud van die inter views met wat wij hebben gezegd. Ik heb tegen Van der Klink g ezegd: ,We leven in een democratisch land. Als een journalist naar mijn mening vraagt, dan geef ik die." De moeilijkheden op de Vijverberg zijn ontstaan door een verschil van inzicht tussen spelers en bestuur, waar het om de positie van Ellens gaat. Enkele weken geleden peilde de spelersraad, op aanvraag van Van der Klink de mening van de selectie over Ellens. Toen bleek dat zeventig procent vóór verlening van het con tract van Ellens was. Tan der Klink bevestigt dat percen- Ige, maar tekent erbij aan: „Er zit- ten nogal wat jonge spelers in de «electie en die vinden een trainer algauw goed. Wel. tweederde van de electie was vóór Ellens. Dat bete ent twaalf van de achttien spelers. Als ik daar wat jongere spelers af trek. kom ik op een verhouding van ongeveer fifty-fifty. Die informatie heb ik ook in het bestuur gebracht." De berekening van Van der Klink was dus sowieso opmerkelijk. De manager nam de inbreng van de ..youngsters" amper serieus, niet meer en niet minder. Dat kwam hen vorige week extra slecht uit, toen de tegenstellingen zich toespitsten. Dinsdag nam het bestuur het be sluit om volgend jaar niet meer met Ellens (die zich overigens van com mentaar onthoudt) verder te gaan. Gerritsen en Mintjes reageerden op dat besluit met een open (protest brief in de plaatselijke kranten. Mintjes: „Toch zijn we niet om die brief gestraft. Die boete heeft te maken met twee interviews." Des ondanks ontstak Van der Klink in grote woede over die brief. Hij zegt: „Daar ben ik helemaal op afge knapt. Ik voel me behoorlijk gema nipuleerd. Ik kreeg die brief ook toegestuurd, maar toen ik hem wil de bespreken hoorde ik dat hij al in de krant stond." De inhoud van het geschriift bete kende een nieuwe aanval op de lei ding. De belangrijkste citaten: „Het bestuur is voorbijgegaan aan de na drukkelijke wens van een meerder heid van de spelers om het contract van Ellens wél te verlengen. Uw be weegredenen. voor zover we die via de pers hebben vernomen, om tot dit besluit te komen, vinden wij vol strekt ongegrond. Wij doelen hier onder andere op het verwijt aan de heer Ellens dat er geen discipline in de groep zou zijn. Wij zijn van het tegendeel overtuigd, zodat wij moe ten concluderen dat u op dat punt niet goed bent ingelicht. Wij onder kennen wel degelijk de penibele si tuatie waarin onze vereniging zich bevindt, maar om de trainer hier het slachtoffer van te laten worden, zien wij als het kiezen van de weg van de minste weerstand. Wij zijn van me ning dat deze trainer het verdient om te bewijzen dat hij een goede weg is ingeslagen, ook al blijkt die weg langer te zijn dan was voorzien. Mocht u bij uw besluit blijven dan zouden wij het op prijs stellen, en dat mag deze keer ook via de pers. uw ware beweegredenen hiervoor te vernemen." Van der Klink voelt niets voor zo'n openlijke reactie. „Ik heb in deze kwestie duidelijk de kant van het bestuur gekozen. Dit besluit staat vast. Het is jammer dat er nu een hetze wordt ontketend. Allerlei on zuivere argumenten worden erbij gesleept. Zo wordt het bestuur ver weten dat men deze beslissing heeft genomen, juist nadat Ellens hier is komen wonen. Wel, toen Ellens bij ons tekende, stond hij erop om het eerste half jaar in Amsterdam te blijven wonen. De spelersraad beseft eveneens dat Ellens het volgend seizoen niet meer terug zal komen. Maar desondanks behaalde de raad afgelopen vrijdag Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM De benoe ming van Harry Veldhuis tot tweede trainer van het Neder landse herenvolleybalteam naast Jaap Korsloot, heeft in de NeVoBo voor een grote rel ge zorgd. De leden van de nationa le cursuseommissie dreigen met onherroepelijk aftreden. Oor zaak daarvan is dat Veldhuis volgens die leden ten onrechte een trainerslicentie is uitge reikt. Dit laatste zou gebeurd zijn door de nieuwe Nationale Sectie Technische Zaken (NSTZ). Al in een eerder stadi um had de cursuscommissie be zwaar gemaakt tegen het zo maar uitreiken van trainersli centies. Dit omdat deze cursus commissie belast is met de di verse trainerscursussen. De cursuscommissie neemt het de NSTZ zeer kwalijk dat het achter de rug van de cursuscom missie en wetend dat die cur suscommissie daar zeer ernsti ge bezwaren tegen maakte nu toch aan Veldhuis een trainers licentie heeft verstrekt. De bezwaren gelden overigens niet Veldhuis zelf. De Zaan dammer is leraar lichamelijke oefening en komt uit voor de Zaanse ere-divisieploeg Zaan '69. De veelvuldige interantio- nal stopt aan het einde van dit seizoen met spelen. Naast de'cursuscommissie ma ken ook een twintigtal trainers, die in het bezit zijn van de hoog ste licentie binnen de NeVoBo, zeer ernstige bezwaren tegen de huidige gang van zaken. Zij overwegen speelsters en spelers van de door hem getrainde teams af te raden zich voor nati onale teams beschikbaar te stellen. DEBRECEN Zweden heeft het toernooi om de Konings-beker gewonnen. In Debrecen (Hongarije) versloeg Zweden de Hon gaarse ploeg met 2-1. nadat Hongarije drie dagen eerder met dezelfde cijfers in Zweden had gewonnen. De beker ging echter naar Zweden dank zij hun betere set-gemiddelde. Door Svensson en veteraan Bengtsson won Zweden de twee enkelspelen. Een set winst in de dubbel was daarna voldoende om de beker te veroveren. Bengtsson en Svensson wonnen de tweede set van Taroczy en Szoske. Op de derde plaats in het toernooi eindigde West-Duitsland. in weer w>l van de nederlaag met 1-2. die de ploeg in Hannover leed tegen Oos tenrijk. Duitsland namelijk had in Graz met 3-0 gewonnen. In het Davls-Cup team van Zuid- Afrika, dat op 17 maart de wedstrijd tegen de Verenigde Staten zal begin nen, zal voor de eerste keer een kleurling zijn opgenomen Het is de 18-Jarige Peter Lamb, één van de meestbelovende jonge spelers van Zuid-Afrika. Samen met een andere junior, Robbie Venter, is Lamb bij het Zuidafrtkaanse team gevoegd met de bedoeling ervaring op te doen. De senioren in het Davis-Cup team van Zuid-Afrika zijn Frew Mcmillan, In de finale dubbelspel versloeg de Zuidafrikaanse combinatie Bob He- witt-Frew Mcmillan met 6-3 6-2 het Nederlands-Poolse dubbel Tom Ok- ker-Wojtek Fibak. De 19-Jarige Zwitser Heinz Ount- hardt heeft in Springfield voor een daverende verrassing gezorgd door in de finale van het Internationale tennistoernooi de als eerste geplaat ste Harold Solomon met 6-3 3-6 en 6-2 te verslaan. De Jonge Zwitser versloeg achtereenvolgens Eric van Dillen. Brian Teacher (zevende ge plaatst). Jan Kodes (vierde ge plaatst) Byron Bertram en ten slotte Harold Solomon. HENK ELLENS besluit staat vast nog een succes, toen plotseling de complete selectie zich achter Ellens schaarde. Aanvankelijk waren er nog twee tegenstemmen en één ont houding. Maar bij een schriftelijke stemming kozen alle achttien selec tieleden voor Ellens. Van der Klink daarover: „Aan die honderd procent hecht ik totaal geen waarde. Elke voetbal-insider weet hoe dat gaat. Een drietal belangrijke spelers klopt de zaak vreselijk op. De een wil dan niet voor de ander onderdoen en zo ontstaat er een zekere solidariteit." Ook met die verklaring staat Van der Klink dus niet al te sterk. Waar dan nog bijkomt dat de motieven voor het „ontslag" van Ellens aller minst zuiver zijn. Ter informatie: nadat De Graafschap vorig seizoen uit de eredivisie degradeerde, wer den de belangrijkste spelers ver kocht. Die ware exodus werd niet met gelijkwaardige spelers gecom penseerd. Een handelwijze die, dat staat vast, in sportief opzicht gevol gen zou krijgen. Van der Klink even wel: „Er spelen allerlei factoren een rol, die tot dit pijnlijke besluit heb ben geleid Waaronder de teleurstel lende resultaten en de geringe pu blieke belangstelling." Gerrit Mintjes ten slotte: „Het is weer eens gebleken, dat een spelers raad weinig te verhapstukken heeft. In werkelijk belangrijke zaken wor den we gehoord, maar daar blijft het dan ook bij." PRAAG Een woordvoerder van de Tsjechoslowaakse voetbalbond heeft tegenover een persbureau ver klaard, dat men bij de bond niets weet van de aanstelling van Vaclav Jezek als nieuwe trainer van Feyen- oord. „We zijn niet benaderd en we weten er niets van", zei hij. Hij voeg de er aan toe, dat een formeel ver zoek van Feyenoord door de bond wel in overweging zou worden genomen. Peter Stephan, adjunct-directeur van Feyenoord, die zaterdag de be noeming van de huidige Tsjechoslo waakse bondstrainer Jezek bekend maakte, ontkent dat Feyenoord de zaak niet met de Tsjechoslowaakse bond zou hebben geregeld. „Wij heb ben vrijdag met de Tsjechische voet balbond onderhandeld en een con tract getekend. Het standaardcon tract hebben we hier. Alles is rond". Diverse groeperingen in de Verenig de Staten hebben reeds geprotes teerd tegen de komst van het Zuidaf rikaanse tennisteam naar Nashville. Betty Stöve heeft in de eindstrijd damesenkelsjjel van het Internatio nale tennistoernooi in Seattle een nederlaag geleden tegen Martina Na- vratilova, die daarmee haar vijfde toernooioverwinning van dit Jaar be haalde. De Tsjechische zegevierde met 6-1 1-6 6-1. Sandy Mayer, elfde op de Ameri kaanse tennisranglljst. heeft het he renenkelspel van het toernooi in St. Louis gewonnen. In de eindstrijd versloeg hij zijn landgenoot Eddie' Dibbs. als eerste geplaatst voor dit toernooi, met 7-6 6-4. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Thijs Libregts. trainer van Excelsior, is door Bob Maaskant, de manager van Go Ahead Eagles, gevraagd om de nieu we trainer van de Deventer club te worden. Libregts. die ook nog sportleraar aan de Erasmus Universiteit is, zal deze week moeten beslissen. In elk geval loopt zijn contract bij Excel- soir dit seizoen af. AMSTERDAM De vijfde partij in Tweekamp 78 tussen Harm Wiersma en Rob Clerc is voor begrippen van internationale grootmeesters na 50 zetten in een betrekkelijk vlotte re mise geéindigd. De stand in deze strijd kwam daardoor op 5-5. Mocht de vandaag te spelen laatste partij eveneens in een remise eindigen dan worden de prijzen van respectieve lijk 8000 en 5000 gulden bij elkaar opgeteld en gelijk verdeeld De kans dat beide spelers niet het risico willen lopen naar de vijfdui- zendguldenprijs te worden verwezen is reëel aanwezig. De vijfde partij mag wel als kwalita tief de minste van de tot nu toe gespeelde partijen worden aange merkt. Het feit dat het de spelers niet is toegestaan voor de vijftigste zet remise overeen te komen zal wel de reden zijn dat deze partij precies 50 zetten duurde. Een aantal zetten eerder namelijk was een puntende- ling al zeker. Wit Wiersma Zwart Clerc 1 33 28. 17 21. 2 39-33, 21-26 3 44 39 II 17 4 50-44.6-11.5 31-27. 18-23,6 36-31 17 21.7 33 29 12-18; 8 41 36 20 24 9 29*20. 15*24. 10 38 33. 11-17; 11 34 29. 23*34. 12 40*20 14x25 13 42 38.17 22. 14 26*17. 21*12; IS 44-40. 10-14. 16 40 34. 5-10; 17 49-44 10-15. 18 44 40 14 20 19 27 22. 28x27. 20 31*22, 19-24. 21 47-42, 12 18. 22 32 27, 7-12, 23 37-31. 26x37. 24 42x31 12 17. 25 22*11. 16*7. 26 46 41. IS 19. 27 41 37 9 13. 28 37-32. 8-12; 29 48-42. 4-9. 30 42-37. 24-30. 31 35X24. 19x30. 32 32-28. 30-35. 33 37 32 35x44 34 39x50, 13-19. 35. 43-39, 9-13, 36 45-40, 20-24 37 34-29. 7-11 38 29x20, 15x24; 39 27-22. 18x27 40 31x22. 2-7, 41 40-34. 12-18. 42 34-29, 18x27 43 29X20. 25X14. 44 32x21 11 17 45 21x12 7x18; 46 33-29 3 9. 47 39-33 18 22 48 28x17. 19 23. 49 29X18. 13x11. 50 33-29 14 19 Van onze sportredactie BARCELONA Tijdens een openhartig gesprek heeft Jo- han Cruijff gisteravond aan Ernst Happel duidelijk ge maakt, dat hij bij zijn besluit blijft om niet deel te nemen aan hét wereldkampioenschap voetbal in Argentinië. Happel, na terugkeer uit Barcelona: „Ik heb Cruijff beloofd dat ik zijn beweegredenen niet in de publiciteit zal brengen. Ik kan alleen maar zeg gen, dat ik er nu begrip voor heb, dat Johan niet meegaat' In tweede instantie werd Cruijff door de Oranje-coach gevraagd om de taak van elftal-begeleider tijdens het WK op zich te nemen. Ook op dat verzoek reageerde Cruijff nega tief. Happel ..Johan voelt zich nog te jong voor die functie". De Oostenrijkse trainer laat de be slissing ten aanzien van zo'n begelei der nu toch weer over aan de spelers, nadat hijzelf vorige week maandag carte blanche had gekregen. Happel: „Ik blijf achter de spelers staan. Maar voor het einde van deze maand wil ik dat zij een alternatief naar voren brengen dat voor iedereen aanvaardbaar is. Als er voor 28 fe bruari geen beslissing valt gaat er geen elftalbegeleider mee. In Barcelona is Happel geschrokken van de conditie van Johan Neeskens, die twee maanden geleden werd ge opereerd. Happel: „Er zal heel wat moeten gebeuren wil Neeskens in Argentinië aan de slag kunnen. Het zal voor hem heel moeilijk worden om het niveau van 1974 weer te be reiken ZUID-AFRIKA Vroeger, toen de blanken nog over al via bordjes lieten weten recht te hebben op het beste van alles, moest je zelf in Zuid-Afrika ge weest zijn om over de apartheids politiek mee te mogen praten. Te genwoordig hoeft dat niet meer. Wat wil je ook? Verslaggevers van (bijvoorbeeld) Trouw worden in Zuid-Afrika niet eens toegelaten om zelf te kijken. Zo goed gaat het met Zuid-Afrika. Maar hoe goed precies, dat wist zelfs de Nederlandse Badminton Bond niet. Natuurlijk waren voor de internationale kampioenschap pen van Nederland gewoon Zuid afrikanen uitgenodigd. Want je kunt van zo'n badmintonbond niet verwachten dat ze daar ook nog eens een standpunt over apartheid spolitiek gaan innemen. Daar hoef je in de sportwereld eigenlijk ner gens voor langs te komen. Om nog maar te zwijgen van het begrip solidariteit dat in de sportwereld niet bestaat. Wat een narigheid dus toen mensen van buiten de badmintonbond meenden protest te moeten aante kenen tegen de deelneming in Be verwijk van een ploegje van negen Zuidafrikaanse blanken. Gelukkig bleek de oplossing van dat pro bleempje verrassend simpel. Want aan wie kun je nou beter vragen hoe het er met de apart heidswetgeving voor staat dan aan een blanke Zuidafrikaan die met het ploegje meereist? Zo doen we dat toch altijd. Als we willen weten hoe het met de mensenrechten in Oost-Europa gesteld is dan vragen we dat ook aan de Russen en we tonen ons met hun antwoord on voorwaardelijk tevreden. En als de Partij van de Arbeid wil weten hoe het in Argentinië gesteld is met de daden van de militaire junta dan vragen ze dat toch ook aan een junta-aanhanger? Zo hoort het im mers en die Nederlanders die altijd overal maar op zitten te vitten moeten dat eindelijk eens accep teren. („Verdachte, geeft u het u ten laste gelegde toe?" „Nee. edelachtbare." „O. nou dan bent u vrijge sproken"). Er is dus in Zuid-Afrika iets heel moois aan de gang. Als ze daar een spelletje badminton willen spelen dan maakt het niet eens meer uit wat voor huidskleur iemand heeft Blank kan zo tegen zwart spelen als ze dat beiden willen. Alleen die <(V- xö" (f/ negers kunnen d'r niks van. Maar is dat soms de schuld van de blanken? Trouwens, de negers willen niet eens mee naar het buitenland om aan te tonen hoe goed het met de rassenintegratie gaat. Dat vinden die negers volstrekte onzin. Het is jammer dat u ze dat niet zelf kunt vragen, maar het is wel zo. Over een paar jaar. als ze het spelletje heb ben geleerd. Als ze het willen leren, dan komen ze wel. Zo eenvoudig is dat. Kijk, er is wel een neger die het zo goed kan dat hij in de nationale selectie is opge nomen. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat hij ook goed genoeg is om maar meteen In het buiten land te gaan spelen. En los daarvan, je moet je natuur lijk ook niks aantrekken van al die berichten in de pers. Meneer Van Beusekom. de interim voorzitter van de badminton bond leest zelfs kranten als Trouw en De Volks krant. Maar er is natuurlijk meer op dat gebied te vinden Want me neer Van Beusekom heeft ook jour nalisten van andere kranten ont moet die hem en zijn bond groot gelijk gaven. Van welke kranten die mensen waren zei meneer Van Beusekom voor de televisie maar liever niet Gelijk heeft hij. Want als je zelf vindt dat je een heel respectabel standpunt hebt, dan ga je natuurlijk nooit vertellen wie het nog meer met je eens is. Iedereen dient zich er gewoon bij neer te leggen dat enkele blanken hebben verklaard dat er geen spra ke meer is van rassen-ongelijkheid in (in ieder geval) de badminton- sport in Zuid-Afrika. Blanken kun nen probleemloos spelen tegen ne gers die er nog niks van kunnen. Maar dat laatste komt nog wel. Als ze maar niet met elkaar trou wen. Want dat blijft verboden. Zo goed gaat het in Zuid-Afrika. HET GERUCHT (I) Dat Feyenoord toch. Wekenlang zeker weten dat Cor Brom de nieu we trainer wordt en dan gaat Ajax met hem strijken. Dat Go Ahead toch. Vrijwel zeker weten dat Vaclav Jezek de nieuwe trainer wordt en dan gaat Feye noord met hem strijken. Zo boeiend kan voetbal ook zijn. Hoe gaat zoiets eigenlijk precies in z'n werk? Een interessante vraag want er zullen nogal wat mensen gegniffeld respectievelijk getreurd hebben bij het vernemen van de wisselingen op trainersniveau. Hoe het precies gaat is moeilijk te zeggen. Ongeveer, is al moeilijk ge noeg. Maar met behulp van Het Groot Geruchtenmachien ontstaat toch een bijzonder boeiend verhaal. Geruchten dus HET GERUCHT (II) Het is een mooie dag in Rotterdam als Feyenoords leiders op het idee komen dat trainer Vujadin Boskov ontslagen moet worden, althans verdwijnen moet. Zo een zaak dient handig aangepakt te worden, voor je het weet beginnen er weer figu ren te zeuren over de onmenselijke kanten van het voetbalbedrtjf. Hoewel het toch duidelijk genoeg is dat Boskov weg moet want hij maakt de laatste tijd zo weinig doelpunten en hij laat er zoveel door dat Feyenoord bedenkelijk diep is gezakt op de ranglijst. Er dient dus handig gewerkt te worden. Enkele ontevreden spelers krijgen van de leiding ingefluisterd dat ze er maar eens op moeten aandringen dat Boskov verdwijnt Helaas, de medewerking is niet al te groot. Maar toch net CTOot ge noeg om Boskov ertoe te Drengen maar zélf zijn ontslag aan te bieden in plaats van door een door hoger hand georganiseerde ontevreden heidsactie van spelers gewipt te worden. Feyenoord kan dus op een vroeg tijdstip al gaan zoeken naar een nieuwe trainer. En de trainers- markt ls juist erg gewillig. Komt dat even goed uit. Het toeval wil dat Sparta, waar Feyenoord Jaarlijks voor zeven ton een speler koopt die Sparta even eerder voor een paar centen heeft ingekocht, juist grote successen boekt. Om het fabeltje te ontzenu wen dat succes aan de spelers ligt en een slecht optreden aan de trai ner, besluit Feyenoord nu eens de trainer van Sparta te benaderen. Die man, Cor Brom, ziet zo'n over stapje wel zitten. In een Limburgs motel komt hij met Feyenoord tot overeenstemming. Alleen moet het definitieve besluit nog even uitge steld worden. Feyenoord wil name lijk ook nog als modern geleid be drijf naar buiten treden en is van plan de spelers Inspraak te gunnen: ze mogen een profielschets maken van de nieuwe trainer. Helaas, in plaats van een keurig schetsje waar Brom altijd in past, komen de spelers met afgewerkte foto's. 1. Happel, 2. Rijvers. 3. Kohn, 4. Michels en ergens rond nummertje 7: Brom. Dat valt Feye noord tegen. Brom ook. Maar de problemen zijn nog steeds te overzien. Happel is te duur en de rest is niet vrij. Een kleine vertra ging dus alleen maar. Adjunct-di recteur Peter 8tephan van Feye noord vraagt enkele Journalisten dan ook in hun contacten met Brom erop te wijzen dat het echt alleen maar vertraging is. HET GERUCHT (III) Over nu naar Amsterdam, naar Ajax. dat Juist ln gesprek is ge raakt met trainer Tomislav Ivic over een verlenging van zijn con tract. Dat gesprek verloopt nogal stroef. Ivic wil namelijk een forse loonsverhoging. Hoe fors? Onge veer 60.000 dollar; voor het nieuwe Ivlc-home in Split. Ivic heeft dan al een balletje opgeworpen bij Ander- lecht in Brussel dat in verband met enkele nederlagen van het eerste team de trainer niet goed meer vindt. Ajax is van mening dat Ivic niet over een nieuw transferbedrag moet praten. Zijn eisen worden af gewezen Ivic besluit dan zelf maar zijn ontslag te nemen. Ajax is nauwelijks uit het veld ge slagen. Nog tijd genoeg en er zijn voldoende trainers beschikbaar. Cor Brom bijvoorbeeld. Tegen woordig officieel woonachtig in Limburg maar als oud-AJax trai nershulp toch nog steeds Ajacied in hart en nieren. HET GERUCHT (IV) Over nu naar Cor Brom. Hij heeft ln de gaten dat de zaken bij Feyen oord niet vlot marcheren. En hij heeft zelf ook al wat onderzoek verricht. Zo blijkt FC VW hoe wel volgend seizoen in de eerste divisie zeer geïnteresseerd te zijn. Sterker nog. FC WV wil hem een beter salaris betalen dan Feyenoord. Maar Brom heeft meer ijzers in het vuur; niet alleen het aarzelende Feyenoord waar enige roem lokt maar ineens ook Ajax. nóg meer roem. En Ajax aarzelt niet eens. Eén gesprek levert zoveel duide lijkheid op dat Broms keuze niet moeilijk meer is. Hij gaat naar Ajax en tekent een contract. Feyenoord moet dieper afdalen op het lijstje. HET GERUCHT (V) Over nu naar Deventer, naar Go Ahead Eagles dat inmiddels ook een trainer zoekt. Weliswaar be schikt de club over drie trainers met een A-diploma, maar wegens ziekte, ontslag en managerschap moet er een nieuwe man komen. Go Ahead zoekt en legt mét behulp van Feyenoords adjunct-directeur Peter Stephan contacten met Va clav Jezek. oud-trainer van FC Den Haag en door wat tegenvallende prestaties (Jezek mist driemaal voor open doel) gesjeesd Tsje- chisch-bondscoach. Jezek heeft er wel oren naar om bij God Ahead te gaan werken. En ook het nationale sportbureau Prago Sport ziet een baan in Nederland wel voor hem zitten. HET GERUCHT (VI) Over nu weer naar Feyenoord. Het staat vast dat Cor Brom toch niet komt en de leiding voelt zich voor joker gezet door de Ajax-interven- tie Maar Inspraak is inspraak en dus mogen de spelers opnieuw hun oordeel geven. Geen profielschets echter meer maar gewoon kruisjes zetten op een enquêteformulier Dat doen de spelers braaf, of eigen lijk toch ook weer niet. Want som mige spelers scheuren het enquête formulier demonstratief in kleine stukjes en werpen de resten in het gezichtsveld van de leiding in de prullenbak. Eén speler kan meer dan simpele kruisjes zetten, hij kan schrijven en voegt onder aan de lijst de naam van Jezek toe. Die speler is Aad Mansveld die in zijn Haagse perio de onder Jezeks leiding gespeeld heeft. Héla. Daar gaat adjunct-directeur Stephan een lichtje op: Jezek Toe vallig heeft hij het telefoonnummer ook nog bij de hand. Inspraak is mooi maar uitspraak, laat dat maar aan de leiding over. Trou wens, Jezek is wel een nAAm. En komt dat even goed uit: het sport bureau in Praag vindt de naam Feyenoord nog veel aantrekkelij ker klinken dan Go Ahead (Engels opschieten!). Er wordt een afspraak gemaakt en de volgende morgen staan de directeuren Brox en Step han al om vijf uur op om het eerste vliegtuig in de richting Praag te pakken. HET GERUCHT (VII) Over nu weer naar Go Ahead waar manager Bob Maaskant in de och tend besluit om Jezek nog eens te bellen De Tsjechische trainer komt aan de telefoon maar de lijn wordt wel erg gestoord Zo ge stoord dat Jezek niet hoort wie hem opbelt en Maaskant toe schreeuwt. „Ik versta u niet zo goed meneer Brox". Maaskant staat versteld: eerst neemt Feyenoord ons beet met de transfer van Notten en nu weer met Jezek. Maar er blijkt niets meer aan te doen. Feyenoord ligt ln Tsje- choslowaklje beter ln de markt en Jezek dient naar de Rotterdamse club te verhuizen. HET GERUCHT (VIII) De cirkel is rond. Ajax heeft een nieuwe trainer en Feyenoord ls ook al zeer slagvaardig geweest Go Ahead zoekt gewoon verder. Spar ta is al in kontakt getreden met Vujadin Boskov. inderdaad diezelf de van Feyenoord. om te kijken of Boskov niet wat noordelijker in Rotterdam wil gaan werken. Zo maakt Het Groot Geruchten machien zijn verhaal af. Onthullend, spannend, dramatisch en toch leuk Als we er hier en daar wat sex in stoppen kunnen we er een fantastische film van maken denkt een Jonge regisseur *le zijn zolderkamer met een zojuist terug gestuurd manuscript verwarmt Als het een beetje meezit ook nog mét CRM-subsisie. Misschien denkt hij met een satanisch glim lachje om zijn mond Maar het is dan ook een mooie dag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13