In bouw-cao ook gasprijsvergoeding "k FAMILIEBERICHTEN 11 Ui Kampen: Verdeeld over twee verhogingen Record in ruimte Golf in DDR drastisch goedkoper Politie vindt lijk van prostituée Te intensief werk: minder ambitie voor ziekenhuis de Tombe gevorderd assistent accountant Melse co accountants MOAG 13 FEBRUARI 1976 TROUW/KWARTET P 8 - RH 9 funnen van maandag tol en met vrijdag Vlelonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven. Lorden op nummer 020-9134S6. Jbp zondagavond Is dit alleen mogelijk van ^8.00-20.00 uur. Het is echt. in Nigtevecht wordt oma Verheul morgen 70 jaar. Hartelijk gefeliciteerd van uw 13 kleinkinderen. ■den overleed in haar Here en Heiland, onze nle en vriendin Johanna Adriaanse de ouderdom van 90 jaar. ij hebben haar met alle liefde en zorg omringd, ij zullen haar missen. Namens de familie en Verplegend personeel Huize ..Horizont" msterdam. 10 februari 1978 |uize ..Horizont" jeuwe Herengracht 143 Thuis geen bezoek, e overledene is overgebracht naar de Coöperatie Ookmeerweg 273 te Amsterdam-Osdorp al- laar geen bezoek. i teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag I februari a.s. tegen 14.00 uur op de Nieuwe isterbegraafplaats aan de Kruislaan. rtrek vanaf Nieduwe Herengracht 143 om 13.30 Jesaja 12 Dnze lieve broer, zwager en oom Gerrit Jan Horzelenberg geliefde echtgenoot van Hilly Menkveld lerd, door genade behouden, opgenomen in heer lijkheid. j 27-08-1915 1 11-02-1978 De HEERE, die Zijn beloften na/comt, sterke en bemoedige Hilly en de kinderen Rijswijk: Leny en Jan Bakker-Horzelenberg Hamilton-Ont.: Nel Horzelenberg-Maan Zevenhuizen-Gr.: Dick en Fokke Rodenboog-Horzelenberg Zwartsluis: Hilly en Luc Dragt-Horzelenberg Zwartsluis: Henk en Truida - Horzelenberg-Bosman Herman en Marry Horzelenberg-Stam Zwartsluis: Tine en Klaas Martinus-Horzelenberg nichten en neven Irmelo. 11 februari 1978 in ja imutsstraat 36 ilingi d ov ïsion em erf fan sen die nsiot rklo< lat De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets. a een langdurige ziekte is zacht en kalm ontsla- >n, mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Jantje Westera de leeftijd van 72 jaar. b lec nis, /an wore dhui LS ;den vei bei n e< i/an eet Y, Vroomshoop: F. W. Haselhoff Leusdenr F. Haselhoff C. S. C. Haselhoff-Touwen Emmeloord: A. Haselhoff A. Haselhoff-Staarman Arthur, Annette, Tanja Vroomshoop: E. Haselhoff G. A. Haselhoff-Drost Angela, Marjan, Frits Emmeloord: F. W. Beekman-Haselhoff J. B. Beekman Jeannet, Jeroen Groningen: J. I. Kanis-Haselhoff N. J. Kanis roomshoop, 10 februari 1978 oofdstraat 31 wordt uitgenodigd voor een korte dienst van 'oord en Gebed op woensdag 15 februari 1978 om .00 uur in het gebouw „Irene", Julianastraat 18 Vroomshoop. Daarna is er gelegenheid tot ndoleren. e begrafenis heeft daarvóór in besloten familie- ring plaatsgevonden. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. a een kortstondige ziekte is ontslapen in haar 3, I eer en Heiland, onze lieve en zorgzame moeder Dirkje Kee sedert 1972 weduwe van Dirk Keesman p de leeftijd van 72 jaar. C. D. Keesman G. Keesman-Kloprogge G. Keesman E. Keesman-Oostindië E. Keesman R. Keesman-de Vries en kleinkinderen nkhuizen. 10 februari 1978 aan luize ..Westerhof' 0Sfl 'esterstraat 175 U 'orr.adres: Exterpad 1. Enkhuizen k begrafenis zal plaatsvinden D. V. woensdag 15 /6fl! ebruari nam. 15.00 uur vanuit de aula van „Wes- trhofingang Zuiderboeren vaart Aanvang ouwdiensl 14.3Ö uur. -We, genheid tot condoleren dinsdagavond van 9.00 - 20.00 uur in genoemde aula. Heden is in de Heer ontslapen mijn lieve broer, onze zwager en oom en mijn huisgenoot Albertus van Egmond weduwnaar van Leny Treurniet Hij werd 71 jaar. Mw. E. van Egmond Mw. H. E. Treurniet-Kevelmann G. Treurniet Mw. A. Treurniet- van Etten Mw. F. Steenbergen-Treurniet neven en nichten Mw. J. van der Meij Rotterdam, 10 februari 1978 Randweg 38b Geen bezoek aan huis Gelegenheid voor condoleance en rouwbezoek in de rouwkamer van de O. R. V., Goereesestraat 10, Rotterdam-Zuid, maandag van 21.00-21.30 uur en dinsdag van 19.30-20.00 uur. De dienst in de Breepleinkerk (Geref.), Breeplein te Rotterdam-Zuid zal gehouden worden woens dag 15 februari om 13.30 uur. Daarna zal de bijzetting in het familiegraf plaats vinden op de begraafplaats Charlois van de Her vormde Gemeente Rotterdam-Zuid, Charloisse Lagedijk 680, Rotterdam-Zuid. Aankomst in de aula van de begraafplaats om ongeveer 14.30 uur. Directie, medewerkers en oud-medewerkers van de Christelijke Pers geven met leedwezen kennis van het overlijden van de heer A. van Egmond Op 1 juni 1945 stelde hij zijn bijzondere gaven van hoofd en hart beschikbaar voor de KWARTET- bladen, waarvan hij de belangen tot zijn pensione ring als adjunct-directeur, ultimo 1971, met op merkelijke toewijding en verknochtheid behar tigde. Rotterdam. 10 februari 1978 Zondagmorgen is zacht en kalm ingeslapen, na een kortstondige ziekte, onze lieve, zeer zorgzame moeder, zuster, schoonzuster en tante Adriana Maria Verveer-vaö Die weduwe van Kornelis Verveer op de leeftijd van 77 jaar. A. J. den Otter-Verveer C. den Otter en verdere familie Barendrecht, 12 februari 1978 Gebroken Meeldijk 11 Aan huis liever geen bezoek Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 16 fe bruari om 14.45 uur te Barendrecht. Vooraf zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in de aula van de begraafplaats, welke aanvangt 14.00 uur. „Vaste rots van mijn behoud" Op Zijn tijd werd door de Here in Zijn Heerlijk heid opgenomen onze lieve moeder en oma Lena Willemina van der Maarel Sinds 12 november 1977 weduwe van Arie Poot op de leeftijd van 81 jaar Naaldwijk: J. Roos-Poot E. Roos I. M. Poot Brooks (Canada): J. M. de Raaf-Poot J. de Raaf Leidschendam: A. Mijdam-Poot A. J. Mijdam Geldrop: L. A. Poot E. Poot-Buider Pijnacker: J. Poot T. Poot-Dekker Toronto (Canada): A. L. Poot IJmuiden: A. Poot J. Poot-Boers en kleinkinderen Naaldwijk, 11 februari 1978 Anjerlaan 25 Correspondentie-adres: Duiventorenstraat 143 Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot condoleren in de zaal van de „Ontmoetingskerk", Anjerlaan 47 op dinsdag avond 14 februari van 7.30-8.30 uur en op woens dag 15 februari na afloop van de begrafenis. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den in de „Ontmoetingskerk" op woensdag 15 februari om 2.30 uur n.m., waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats te Naaldwijk omstreeks 3.15 uur Jezus, leven van mijn leven Na een leven van dienen overleed zacht en kalm onze lieve en onvergetelijke moeder en oma Maaike de Zeeuw sedert 6 maart 1972 weduwe van Teunis Liefaart. Zij mocht 86 jaar worden. Dordrecht: P. Liefaart L. Liefaart-Kranendonk Dordrecht: A. Liefaard J. C. Liefaard-Herrebout 's Gravendeel: P. den Boer-Liefaart A. den Boer 's Gravendeel: R. Liefaart L. Liefaart-de Vos Klein- en achterkleinkinderen 's Gravendeel, 11 februari 1978 i Schenkeltje 15 Condoleancebezoek in de aula van „Immanuel", Hiesveltstraat 1 te 's Gravendeel, op dinsdag avond van 7.30-8.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben op de Nieuwe Algemene Begraafplaats op woensdag 15 februari a.s. vanuit de aula van „Immanuël". Vertrek aldaar des namiddags 3.15 uur. Geen bezoek aan huis. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De werknemers in de bouw krijgen naast hun normale prijscompensatie ook 0.5 procent loonsverhoging ter compensatie van de btw-verhoging op aardgas op 1 april. Dit halve procent wordt verdeeld over een kwart procent verhoging op 1 juli en een kwart op 31 december. Aldus is vrijdagavond laat tussen werkgevers en vakbonden in de bouw overeengekomen. In een deel van onze edities van zaterdag was het akkoord over de bouw-cao al vermeld. Andere materiële punten in de nieuw bouw-cao zijn: een snipperdag erbij, en verhoging van de basisionen met vijf procent onder gelijktijdige af schaffing van vijf procent van de bestaande loontoeslagen. Verdere opneming van toeslagen in de basis- lonen hangt af van de gezamenlijke studie naar een nieuwe loonstruc- tuur. Die studie moet eind septem ber klaar zijn. Voorts is overeengekomen dat de huidige proef met vervroegde pensi onering wordt voortgezet. Bouwvak kers, die 63 worden, kunnen dan be sluiten met werken te stoppen met behoud van het grootste deel van hun loon. Deze regeling bestaat al twee jaar. Ongeveer de helft van de gegadigde ouderen maakt er gebruik van. Werkgevers en vakbonden zul len nog wel samen minister Albeda (sociale zaken) vragen de voortzet ting van deze proef mede te financie ren. Ook de afgelopen twee jaar heeft het ministerie bijgedragen. Maar ook als de minister nee zegt, gaat het experiment door en dan op kosten van de werkgevers. Albeda heeft juist vrijdag meegedeeld in zijn algemeenheid niet te voelen voor overheidssteun voor vervroegde uittreding of overschakeling op vijf ploegendiensten. Tegen zwart werk De nieuwe bouw-cao bevat naast het halve procent loonsverhoging in twee parten, alleen nog de automati sche prijscompensatie in juli en eind december. Buiten de eigenlijke cao om zijn nu ook afspraken gemaakt om de kop pelbaaspraktijken in de bouw tegen te gaan. „Dat vliegt af en toe de pan uit," aldus werkgeversvoorzitter Van Eijkelenburg. Voortaan moet elke bouwvakker op de werkplaats een „registratiekaart" kunnen laten zien. Deze kaarten worden ingeno men als men een werkloosheidsuit kering krijgt. Aldus moet het zwart werken worden tegengegaan. Voorts behoort elke aannemer aan zijn werknemers een „aansprakelijk heidsverklaring" te kunnen laten zien. Die verklaring wordt afgegeven door de instanties die de sociale wetten uitvoeren. De verklaring houdt in dat de betrokken aanne mer netjes de sociale premies af draagt. (De winst voor kwalijk wer kende koppelbazen schuilt juist in het niet afdragen van premies en belastingen.) Daarnaast is ook nog afgesproken dat elke hoofdaanne mer voortaan ook aansprakelijk is voor het betalen van premies door zijn onderaannemer. De hoofdaan nemers zullen dus goed moeten uit kijken met welke onderaannemers ze in zee gaan. en of de onderaanne mer in het bezit is van de „aanspra kelijkheidsverklaring" van de socia le fondsen. Inspraak De onderhandelingen over de bouw- cao waren eerder vorige week ge stokt op de kwestie van de inspraak van werknemers en vakbonden in „Het blij vooruitzicht dat mij streelt, ik zal ontwaakt Uw lof ontvouwen, U in gerechtigheid aanschouwen, verzadigd met Uw godd'lijk beeld De Here heeft tot Zich genomen, na een veel bewogen leven, onze lieve, zeer zorgzame moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Arina Heiltje van Dis Weduwe van Cornells Dane Kzn. Zij mocht de gezegende leeftijd bereiken van 92 jaar. Willemstad: N. A. Dane-van den Dries Groot Schermer: A. Breure-Dane G. A. Breure Willemstad: A. R. Dane-Braber. Varsseveld: C. Dane J. Dane-Luyt Klein- en achterkleinkinderen Willemstad, 11 februari 1978 Landpoortstraat 43 De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. woensdag 15 februari 1978 om 15.30 uur, vooraf gegaan door een rouwdienst om 15.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Willemstad. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het verenigingsgebouw achter de kerk. Sla je slag, word lid van het CNV' Samen sta je sterk! Bel 030-941041. het werkgelegenheidsbeleid van de bouwbedrijven. Afgesproken is nu dat de rond 15000 bouwbedrijven met minder dan 100 personeelsleden bij elkaar rond 90 procent van de bouwwereld een nieuw soort „commissies van overleg" krijgen. Deze bedrijven hoeven namelijk geen ondernemingsraad te hebben. Met deze afspraak loopt de bouw nu vooruit op een nieuwe wettelijke re geling voor de medezeggenschap in bedrijven met minder dan 100 perso neelsleden. Eind deze week behan delt de Sociaal-Economische Raad juist een advies aan de regering over deze kwestie. Maar vakbonden en bouwwerkgevers zullen daarop nu niet meer wachten. Het geschilpunt bij de bouw-cao was. dat de vakbonden eisten dat contactlieden van de bond uit het personeel zouden optreden als over legpartner namens de werknemers met de bedrijfsleiding. Maar de werkgevers hebben dit krachtig af gewezen. Voor de bedrijven met meer dan 100 man personeel was men het al eerder eens geworden: daar zal het overleg over kwesties rond de werkgelegenheid gewoon via de ondernemingsraden lopen. MOSKOU (UPI) Ruimtevaarders Romanenko en Gretsjko maakten gisteravond hun duizendste rondje om de aarde in goede welstand. Za terdag braken zij het nationale re cord rondjes vliegen (ruim 63 dagen) en over een kleine drie weken zal ook het Amerikaanse wel sneuvelen. OOST-BERLIJN (AFP) De Volkswagen-Golf is in de DDR met onmiddellijke ingang drastisch goedkoper gewor den. Sinds begin januari kan ook de Oostduitser in dit West- duitse produkt rijden maar tot op heden moest hij er 31.000 Oostduitse marken voor neer tellen. Dat is nu nog maar 19.000 mark. Er schijnt onder de bevolking veel kritiek te zijn geweest over de hoge prijs van de Golf. Normaal zijn westerse auto's in de DDR tweemaal zo duur als in West-Europa. In het ge val van de Golf was dat aan vankelijk echter driemaal. OSS De 19-jarige mejuffrouw H. van de Meulenreek uit Nistelrode is ln de nacht van zaterdag op zondag bij een botsing om het leven geko men. Twee Inzittenden van beide wagens moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft in een pand aan de Oudezijds Achterburgwal het lijk gevonden van de 40-jarige Engelse prostituée H. O. Hoewel op het li chaam nog sectie moet worden ver richt. wijst alles er volgens de pol tie op. dat zij ls gestorven aan een „ver keerd gebruik van heroïne". Zij stond bekend als verslaafde. UTRECHT De toenemende werk belasting is een belangrijke oorzaak van het verloop onder verpleegkun digen. Dit staat in het rapport „Te kort aan verpleegkundigen", dat is uitgebracht door een werkgroep van de Nationale Ziekenhuisraad. De toenemende werkbelasting is volgens het rapport onder andere veroorzaakt doordat arbeidstijdver korting en vakantieverlenging nooit werden goedgemaakt door meer personeel. Bovendien is het aantal theoretische lesuren van de leerlin gen aanzienlijk uitgebreid. Verder neemt de gemiddelde verpleegduur af en worden er meer oudere mensen opgenomen, waardoor de zorg inten siever wordt. Daardoor blijft er ook minder tijd over voor de begeleiden de taak, die de verpleegkundigen juist de meeste voldoening geeft. Het verloop neemt toe als die taak wegvalt. Volgens het rapport be draagt het tekort aan verpleegkun digen gemiddeld acht procent. Ik zal U trouw verzeilen met Mijn raad terwijl Mijn oog op U gevestigd staat Psalm 32:4 (oude berijming) Op ons rust de droeve plicht u er mededeling van te doen, dat heden van ons is heengegaan onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgroot moeder Janna Donkers-Voogt sedert 1920 weduwe van Abram Donkers op de leeftijd van 87 jaar. Wij zijn dankbaar voor alles wat zij voor ons en voor velen tijdens haar lange leven heeft mogen betekenen en vooral dat zij ons is voorgegaan op de weg die naar het Leven leidt. Schiedam, 11 februari 1978 Verpleegtehuis „Driemaasstede" Voorberghlaan 35 Correspondentie-adres: Burg. Van Haarenlaan 779 Katwijk a/d Maas (gem. Cuyk): A. Donkers-Azn G. Donkers-Schildt F. C. Donkers C. M. Donkers-van Otterloo Schiedam. J. J. Donkers Azn J. Donkers-Goudzwaard klein- en achterkleinkinderen Zijn heil omsluit de komende geslachten Zo volgen zij die het verbond betrachten van Zijn barmhartigheid het lichtend spoor Psalm 103:76 Liedboek der kerken De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 15 februari a.s. om 14.30 uur op de algemene be graafplaats, Laan van Spieringshoek te Schiedam. Vooraf zal een korte rouwdienst worden gehou den in kerkgebouw „De Ark", Hargplein 101 (te bereiken met R.E.T. bussen 52 en 53) waarin zal voorgaan de weleerwaarde heer Ds J Nierop. Aanvang 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren voor de rouwdienst in het kerkgebouw of na de begrafenis in de ont vangkamer van de begraafplaats. „Haar leven was Christus haar sterven gewin" In alle rust en vrede overleed onze lieve, onverge telijke moeder, groot- en overgrootmoeder Johanna Maria Verbree weduwe van Adam Driebergen op de leeftijd van 88 jaar. Langweer: D. Driebergen J. A. Driebergen-Brinks Poortugaal: M. H. Langhout-Driebergen L. Langhout Hillegom: A. Driebergen J. H. Driebergen-Nooteboom Katwijk: J. M. Bavelaar-Driebergen P. Bavelaar Leiden: K. Driebergen Victoria (Canada): J. J. Driebergen D. Driebergen-Colijn klein- en achterkleinkinderen Katwijk, 12 februari 1978 Huize „De Wilberd" Corresp. adres: Paramaribohof 56, Leiden. De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Eenvoud", Van Ingen Schenau, Hogenwoerd 84. Leiden; bezoek aan de rouwkamer dinsdagavond a.s. van 7.30-8.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 15 februari a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Leiderdorp, aanvang 14.00 uur, waarna de begrafenis te plm. 14.45 uur zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats aan de Hoogmadeseweg. Ook na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Enige kennisgeving Heden nam de Here tot Zich geheel onverwachts onze lieve zuster, schoonzuster en tante Hendrina van Vliet-Stoof weduwe van Johan Willem van Vliet in de ouderdom van 79 jaar. Mede namens verdere familie J. Landman-Stoof 's-Gravenhage, 11 februari 1978 Correspondentie-adres: Ary van der Spuyweg 17. De overledene is opgebaard in ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78. Bezoek 's middags van 3-4 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 15 februari te 2 uur op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen", Laan van Eik en Duinen 38. Vertrek vanaf „'t Statenhuys" te 1.30 uur. Chr. Gereformeerde Kerk van Amersfoort. In de op 9 februari 1978 gchou den trekking werden de navol gende obligaties van de 6 30 jarige obligatielening 1968 uitgeloot en aflosbaar gesteld per 1 april 1978 Betaalbaar ten kantore van d< Crediet- en Effectenbank N V te Utrecht Ingwersen Co te Amsterdam en de Nederland sche Middenslandsbank N V te Rotterdam en 's Graven hage a 1.000 - nrs 4. 17. 51. 62. 82. 87. 145. 197. 238. 269 a 500. nrs 355, 358 Restant nr 98 (a I 1 000. losb I 4 1977» De Kerkeraad De Tombe Melse Co. registeraccountants, hebben vestigingen in: Alkmaar Amsterdam Apeldoorn Arnhem Baarn Bergen op Zoom Oordrecht Ede Eindhoven Enschede 's-Gravenhage Haarlem Leeuwarden Leiden Middelburg Nijmegen Rotterdam Utrecht Winterswijk Zierikzee Voor ons kantoor te Leiden zoeken w»j een gevorderd assistent accountant, die in het bezit is van het Praktijkdiploma Boekhouden en studerend voor M.B.A.- S.P.D. of NIvRA Deze opleiding is bijzonder geschikt voor een goede carrière op ons accountantskantoor, waarvoor wij u alle kansen willen geven. Wij bieden uiteraard een afwisselende werkkring, een goed salaris alsmede een aantrekkelijke studie- en auto/reiskosten regeling. Uw sollicitatie dient u te richten aan ons kantoor te Leiden. Zoeterwoudsesmgel 50 U kunt ons ook eventueel bellen voor een oriënterend gesprek. Vraagt u dan naar dhr. R. Dorrepaal. Telefoon071-144451. n

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9