'ommissie wil belastinggegevens Taakomschrijving huisarts blijft uit ANWB wil graag E.N.W.B. herdoopt zien r Advies Almere spoorlijn klaar APO's De terugkeer van Jezus Nestorianen Dnderzoek begint met inzamelen machtigingen politici Hoogovens Van Leeuwen heeft een koopsompolis Steeds meer zenuwzieken in Rotterdam Nu de griep om zich heen gijpt Chefatrne4 en je voelt je 0 snel veer beter DE GRAAF Landelijke vereniging: 'De muis heeft niets tegen de olifant' Geri Joseph nieuwe ambassadeur VS eerst m'n §owl1(hdFtje opeten 1 Ir. Manusama 'Treinkaping gericht tegen leiders van Zuidmolukkers' >*j r, tATERDAG 11 FEBRUARI 1978 BINNENLAND Trouw/Kwartet 3 Ik G/an onze sociaal-economische edactie )EN HAAG De commissie an onderzoek in de poliskwes- gindi [i oude I reffende politici, waarover de de lelastingdienst beschikt. Dit welke percj gisteren meegedeeld door le secretaris van de commissie, nr A. Andrée Wiltens, die jlaatsvervangend secretaris- n we ;eneraal is op het ministerie Dekini van binnenlandse zaken. De commissie, bestaande uit mevr Klompé en de heren Hofstra en Erd- brink. is gisteren officieel geïnstal leerd door Kamervoorzitter Vonde ling. De commissie heeft zelf de heer wenst de beschikking te Andrée Wiltens als secretaris aange- lijgen over de gegevens be- zocht en gisteren al een eerste korte werkvergadering gehad. Dinsdag gaat het onderzoekswerk verder. Mr Andrée Wiltens deelde desge vraagd mee dat de commissie begint met het inzamelen van machtigin gen bij de betrokken politici. De opzet is dat alle betrokkenen hun belasting-inspecteur machtiging verlenen om de commissie op haar De commissie van onderzoek in de poliskwestie van links naar rechts: prof. mr. H. J. Hofstra, ir. M. A. M. Klompé en mr. R. J. Erfbrink. ekinj it e Ik in d I Vervolg van pagina 1 inde tot ïting. ïgen Met name op de kadervergaderin gen van de industriebonden NVV en NKV toonden de leden zich gister avond zeer teleurgesteld. Van ver schillende kanten werd aangedron gen op de voorbereiding van acties. ,We kunnen er kort of lang over jraten. maar de conclusie is duide- ijk ..We zullen de arbeidstijdver korting moeten afdwingen," werd er geroepen. „Als je ziet wat we op tafel leggen, hoever we willen gaan.dan- krijg je bij deze afwijzing tranen inje ogen." aldus CAO-onderhandelaar Henk Krul Ondernemingsraadslid W. van Roe de maakte bekend dat Estel de moedermaatschaapij van Hoogo vens en het Duitse Hoesch volgende week waarschijnlijk bekend zal ma- ïr$.*en dat Hoogovens over 1977 200 1miljoen gulden en Hoesch 430 mil joen verlies heeft geleden. „We moe ten, zei Van Roede, ons door deze cijfers niet van de wijs laten bren gen, want we weten niet hoe ze tot standkomen. Het lijkt er wel op dat Hoogovens Hoesch op de been zal moeten houden. Volgens hem zijn er "tij Hoogovens nog wel andere moge lijkheden tot bezuinigingen dan op bet personeel. Op het bedrijf was het gisteren on- istig. De afdeling spooronderhoud jde het werk spontaan enkele uren neer en voor het hoofdgebouw demonstreerde vrouwen van Hoogo ven-werknemers voor de invoering van de vijfploegendienst. Werkgevers en vakbonden zijn het gisteren niet eens kunnen worden over een nieuwe metaal-CAO. We zijn wel weer stappen dichter bij elkaar gekomen.' zo werd gisteren na afloop van het overleg meege deeld. Volgende week worden de on derhandelingen voortgezet. Meningsverschillen zijn er nog wel over kwesties als het voorkomen van gedwongen ontslag en het ver- ij bullen van vacatures. Ook blijven de werkgevers weigeren een extra prijs compensatie te geven voor het duur dere aardgas Haven-overleg. Bestuurder C. Zwijnenburg van de Vervoersbond CNV maakte bekend dat werkgevers en bonden in de ha vens elkaar hebben gevonden op een intentieverklaring. De partijen gaan er vanuit dat de bedrijven hun uiterste best zullen doen om ontsla gen te vermijden. Bouw Wel overeenstemming werd gister avond bereikt over een CAO voor de bouw. De onderhandelingen werden gistermiddag onverwacht hervat, na geheim overleg van vakbonden en werkgevers donderdagavond. Be langrijkste onderdeel van de nieuwe overeenkomst is de medezeggen schap over het werkgelegenheidsbe leid. Voor de bedrijven met minder dan 100 werknemers negentig procent van het bouwbedrijfsleven zullen op korte termijn speciale organen worden gecreëerd waarin personeel en bedrijfsleiding kunnen overleggen. Niet afgesproken is dat voor het eind van dit Jaar alle kleine re bouwbedrijven zo'n orgaan moe ten hebben. De werkgevers hebben er ook in toegestemd prijscompensatie te ver lenen voor de verhoging op 1 april, van de BTW op aardgas. De werne- mers in de bouw krijgen hiervoor een kwart procent loonsverhoging, en een kwart procent op 31 de cember. De vakbonden hebben gisteren ook overeenstemming bereikt met de werkgevers over het afsluiten van een arbeidsplaatsenovereenkomst (APO) voor werknemers in de ha vens van Rotterdam en Amsterdam. Deze overeenkomst komt erop neer dat de bonden, zoals zij zelf zeggen, greep krijgen op het beleid van de ondernemingen in de bedrijfstak ha vens. De Vervoersbonden van FNV en CNV en de scheepvaartverenigin gen Noord en Zuid zullen samen een commissie vormen, waarin alle pro blemen betreffende de totale werk gelegenheid besproken zullen wor den. Er zullen geen ingrijpende be slissingen genomen kunnen worden, zonder dat de commissie daarin ge adviseerd heeft. verzoek inlichtingen te verschaffen over hun belastingzaken. Als die machtigingen zijn verkregen, kan de minister van financiën op grond daarvan zijn belasting-ambtenaren opdracht geven de commissie van dienst te zijn. Niet zelf neuzen De commissie gaat niet zelf in de dossiers neuzen bij de belasting dienst. „Dat is te technisch, daar zijn wij niet voldoende voor op de hoogte van de belastingtechnie ken." aldus mr Andrée Wiltens. Ook is de vraag of deze handelwijze nog te rijmen zou zijn met het ambtsge heim van de belasting-ambtenaren. De commissie wil de machtigingen vooral gebruiken om gegevens, die de betrokken politici aan de com missie verschaffen, te laten contro leren door de belastingdienst. De belastingdienst kan dan de commis si e meedelen of de verschafte gege vens juist zijn, voor zover de belas tingdienst dat kan vaststellen aan de hand van de dossiers. In Den Haag wordt er rekening mee gehouden dat het onderzoek wel een of twee maanden kan gaan duren. De tijdsduur hangt volgens mr An drée Wiltens mede af van de tijd die de belastingdienst nodig heeft om het voor-onderzoek te verrichten. Dat onderzoek betreft de eventuele aankoop van koopsompolissen in de periode direct voorafgaand aan 15 november 1975, de datum waarop de polistruc door wetswijziging is ko men te vervallen. Ook eventuele ge- vallen van collectieve aankoop van polissen zullen worden bekeken. De commissie krijgt geen voorzitter. „Daar hadden we geen behoefte aan, voor zo'n commissie van maar drie personen." aldus mevr Klompé. Kamervoorzitter Vondeling beklem toonde bij de officiële installatie dat de commissie geheel zelfstandig en onafhankelijk zal zijn. „De commis sie is volstrekt autonoom", aldus Vondeling. Van onze parlementsredactie DEN HAAG CHU-vooreitter dr. L. M. van Leeuwen heeft een koopsom polis in zijn bezit, ter waarde van een half miljoen gulden. Hij zei dit gisteren in Vara-Visie. Van Leeu wen, die tevens directeur is van de verzekeringsmaatschappij Stad Rotterdam, rekende uit aan die po lis een netto winst te hebben van omstreeks 120.000 gulden Ook de mede-directeur van Stad Rotter dam, Van Steenderen, zei een koop sompolis van een half miljoen gul den te hebben. Van Leeuwen vindt het niet onjuist om als politicus een koopsompolis te hebben. Een polis vrijwel uitslui tend met het doel om aanzienlijk minder belasting dan normaal te moeten betalen over verkregen ren te. Hij zei dat hij, indien hij lid van de Tweede Kamer was geweest, wel vóór de wet van ex-staatssecretaris Van Rooijen zou hebben gestemd, het wetsontwerp dat een eind maak te aan de oneigenlijke superbelas- tingaftrek. ROTTERDAM Onder Rotterdam se ambtenaren komen de laatste ja ren steeds meer zenuwziekten voor, en het is niet duidelijk waaraan dat te wijten is. De gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst heeft geen verklaring voor het ver schijnsel. Het totale ziekteverzuim ligt onder de Rotterdamse ambtenaren lager dan het landelijke gemiddelde (ze ven tegen tien procent), maar een kwart ervan komt op rekening van zenuwziekten. Bij de verzuimers ko men ook ernstige depressies voor. Het ziektepercentage lag in 1956 nog op ongeveer vier procent. Daarvan maakten de zenuwzieken slechts een onbetekenend deel uit. Maar de percentages zijn sedertdien fors gaan stijgen, dus juist vanaf de tijd dat we het materieel beter hebben gekregen. In 1973 kwam het ziekte percentage op 6,75. Bijna een kwart van die zieken had klachten betref fende het zenuwstelsel. Een arts van de GG en GD, de heer A. D. Molendijk zegt dat bij het onderzoek overal op gelet is, maar dat men geen verklaring heeft kun nen vinden. Die directeur van de GG en GD. de arts J. van der Meer, maakt zich zorgen. Hij denkt dat de samenleving schuldig is. Steeds meer veranderingen, die elkaar in voortdurend sneller tempo opvolgen. Bovendien groeiende drukte, meer lawaai en allerlei nieuwe dingen die de mensen in zich op moeten ne men. Zijn indruk is dat de spanning voor velen zo nu en dan te veel is, temeer daar de televisie nog de nodi ge problemen aandraagt. Overigens suggereert de arts Molen dijk dat die toenemende zenuwziek ten niet alleen een Rotterdams ver schijnsel zijn, wel is het zo dat in Rotterdam het eerst de cijfers heeft. Want Chefarine 4 is viervoudig aktief bij pijn en griep: 1.Pijnverdrijvend. 'j 2. Koortsverlagend. 3. Opwekkend 4 Snelwerkend Een geruststellend idee. Vervolg van pagina 1 ADVERTENTIE PIANO'S - VLEUGELS ELEKTRONISCHE ORGELS Stemmen - onderhoud - verhuur Hanekamp - Zwolle Tel. 05200-35587 Van de 2.5 miljard gulden houdt ook nu nog de regering een half miljard in reserve voor lastenverlichting op een later tijdstip in het jaar, wanneer dat nodigmocht zijn om ,{ie koop kracht van de modale werknemer zoveel mogelijk te handhaven, onder gelijktijdige matiging van hogere in komens." Deze nieuwe formulering wijkt enigszins af van die in het regeerakkoord van CDA en VVD. Daarin wordt gezegd dat de koop kracht van de modale werknemer (met een bruto loon van rond 28.000) moet worden gehandhaafd (dus zonder de huidige toevoeging 'zoveel mogelijk'), en dat ook voor de groep tot tweemaal modaal (dus tot rond 57.000 bruto) de koopkracht nog 'zoveel mogelijk' moet worden gehandhaafd. Maar minister Albeda zei desgevraagd dat het kabinet de omschrijving uit het regeerakkoord nog steeds als doelstelling blijft na streven. Voor de minimumloners heeft het kabinet nu een „reële verbetering van 1,5 2 procent" als streven, en voor de zelfstandigen een globaal gelijkblijven van hun inkomenspo sitie. In het bedrag van 32,5 miljard zit ook een portie waaruit misschien minister Kruisinga van defensie geld kan krijgen voor de bouw van twee onderzeeboten. Minister Albe- da: „Dat lijkt me niet helemaal uit gesloten, een beslissing zal heel gauw vallen, want de scheepsbouw staat er slecht voor." Albeda ont kende dat hij ooit gezegd zou heb ben dat Kruisinga zijn boten maar uit zijn eigen begroting moet beta len. „Er zit misschien wat in die gedachte, maar ik heb hem niet uit gesproken." De rest van de verdeling van het geld komt in grote lijnen overeen met hetgeen het kabinet-Den Uyl in het najaar als voorlopige besteding had aangeduid. Een duidelijk ver schilpunt betreft de pot van de mi nister van economische zaken voor steun aan individuele bedrijven in financiële nood. Het vorige kabinet had uit het pakket 400 èl 550 miljoen willen toeschuiven naar deze pot. De beslissing van het nieuwe kabinet vermeldt nu 300 miljoen. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De Landelijke huisartsenvereniging LHV heeft afgezien van een uit spraak over wat een huisarts nu wel en niet tot zijn taak moet rekenen. Daarover was door een bestuurscommissie een rapport opgesteld. Maar de ledenvergadering van het LHV besloót eind vorige maand dat aan het bestaan van dat rapport geen consequenties mochten worden verbonden. Dit werd gisteren in het vakblad Medisch Contact gepubli ceerd. Deze zaak is voor minstens drie pro blemen van belang: de honorering van de huisartsen, de daarmee sa menhangende praktijkgrootte en de kwaliteitsbewaking van het medisch handelen van de huisarts. De com missie die het rapport „Taken van de huisarts" opstelde, had als tweede opdracht te bekijken hoeveel tijd het vervullen van die taken zou kos ten. Op die manier zou een gemid deld aanvaardbare dagtaak kunnen worden geformuleerd. Dat zou de onoverzichtelijke discus sie over een juiste honorariumstruc tuur handen en voeten kunnen ge ven. Als reactie op de te verwachten toevloed van pas afgestudeerde huis artsen, had de LHV eerder in de zogeheten Blauwdruk voorgesteld, de grootte van huisartsenpraktijken te beperken zonder daaraan voor het ziekenfondshonorarium van de arts al te verstrekkende gevolgen aan te verbinden. De huisarts had er vol gens de Blauwdruk nogal wat taken bij gekregen en zou zijn kleinere aantal patiënten intensiever begelei den. zodat hij in wezen dezelfde in spanning zou blijven leveren voor hetzelfde inkomen. Niet aanvaardbaar Voor de ziekenfondsen was die rede nering zonder nader bewijs niet aan vaardbaar. Het was kennelijk tijd voor een duidelijke omschrijving van huisartshulp. waarvan de Zie kenfondswet nu slechts vastlegt dat zij omvat „wat onder beroepsgeno ten gebruikelijk is." Daartoe stak de huisartsenorganisatie zelf de handen uit de mouwen. Het is de vrucht van deze arbeid waarvoor de ledenverga dering van het LHV nu toch is terug geschrokken. Het rapport „doet geen maatgeven de uitspraken over de totaliteit van het functioneren van de huisarts", aldus de vergadering, er zijn „geen juridische consequenties aan ver bonden voor het huidige functione ren van de individuele huisarts", het dient alleen „voor eigen gebruik als onderliggend materiaal voor verder beleid." En hoe het verder moet met het verband tussen taak en honorari um. moet het bestuur verder maar bekijken. In een commentaar ziet hoofdredac teur F. Bol van Medisch Contact als achtergrond van dit besluit ook het afhouden van de mogelijkheid dat medische kwaliteitsbewaking op ba sis van het taken-rapport zou kun nen worden opgezet. Bol betreurt dat. De LHV zou ervoor moeten wa ken. schijft hij, een schaap met drie poten te worden. oor Barend Mensen pestbus sooo eerste enige ethte ncdrrtirrfw w AMERSFOORT De grote ANWB heeft gevolg gegeven aan zijn dreigement om de kleine E.N.W.B. (met punten tussen de letters!) voor de rechter te dagen. De roepnaam van deze, voluit geheten „Eerste enige echte Nederlandse wielrij- dersbond" vindt hij te veel op de zijne lijken. Daardoor kan verwarring ontstaan. De E.N.W.B., waarvan het landelijk secretariaat is gevestigd in Amersfoort, bestrijdt dat en wil het verder voor gezien houden. Inmiddels worden echter in Utrecht de stukken uitgewisseld, hetgeen wil zeggen dat de basis voor een proces over de letters „E" en „A" wordt gelegd. De „eerste enige echte" vindt dit een belachelijke zaak. Deze bond verklaart dat van verwarring tot dusver niets is gebleken. Daar zal ook geen sprake van zijn. Het Neder landse publiek is al lang dui delijk dat de toeristenbond ANWB. ook al is hij zijn be staan als „Algemene Neder landse Wielrijdersbond" be gonnen, iets heel anders is dan de fietsersbond die de E.N.W.B. in de letterlijke be tekenis van dat woord wil Zijn. In een commentaar wordt het vermoeden geuit dat de ANWB niet in zijn schik is met het nog steeds groeiende ledental (nu al 12.500) van de N.W.B. en met de daad acht en de actie die er van 39 afdelingen uitgaat. „Dat is voor de E.N.W.B. we liswaar een vleiende gedach te. maar het doet niets af aan de onbenulligheid van waar om het zal gaan in het tijd. geld en ergernis kostende proces. Vandaar dat onder het motto „Liever echt dan algemeen" een actie op touw is gezet om de ANWB ertoe te bewegen van het proces af te zien." Een actie, die wij wat dit doel betreft nog moeten zien sla gen. Het motto, een te ver spreiden sticker met een ban gelijke olifant die. met auto- wielen als voorpoten, een fietsende muis belaagt en de oproep om ANWB-leden voor de E.N.W.B. te werven kun nen namelijk als nogal provo cerend worden uitgelegd. Een woordvoerder van de fietsersbond, Bert Thomas sen, zegt dat de roepnaam E.N.W.B. het verschil tussen beide bonden juist duidelijk maakt. „Wij bestrijden niet dat de ANWB ook iets voor fietsers doet. Dat gebeurt echter alleen in de recreatie ve sfeer. Op het grote terrein dat de ANWB voor de fietsers laat liggen werken wij. De ANWB is een toeristenbond, een commerciële instelling in feite, die veel meer voor auto mobilisten doet dan voor fiet sers. De mensen worden er om uiteenlopende redenen lid van." Als je daarentegen lid van de E.N.W.B. wordt, doe je dat om de ene, zeer duidelijke reden dat je het de door voor- De sticker die de „Eerste eni ge echte Nederlandse wielrij dersbond" verspreidt ter on dersteuning van zijn actie om de ANWB er toe te bewegen van een proces af te zien. De autokenmerken vertonende olifant belaagt de fietsende muis. zieningen voor het autover keer steeds meer in de ver drukking gekomen fietsver- keer weer de plaats wil geven die het toekomt. De E.N.W.B. houdt zich bezig met het fiet sen in het dagelijks verkeer, het woon-werkverkeer. het woon-schoolverkeer en het fietsen in de stad. De bond trekt zich het lot aan van de vrouw, de man en het kind, die van de fiets gebruik moe ten of juist willen maken maar daarin worden beperkt doordat onvoldoende reke ning wordt gehouden met het op het tweede plan geraakte fietsverkeer. „Wij zijn vanzelfsprekend ook voor het recreatieve fiet sen. Niet in die zin evenwel dat wij, net als de ANWB. toeristische routes uitstippe len of tochten organiseren. Kort en goed gezegd: er zat (en zit) een gat in de markt dat de ANWB heeft laten lig gen en dat wij trachten op te vullen." De muis heeft niets tegen de olifant, integendeel. Het nut van het veelomvattende werk van de ANWB wordt royaal erkend. De E.N.W.B. is volgens Bert Thomassen dan ook niet opgericht als actie groep tegen de toeristen bond. Hij is ontstaan uit een samenbundeling van plaatse lijke groeperingen, die in de steden waarin zij actief zijn proberen betere voorzienin gen voor het fietsenverkeer te verkrijgen. Eigenlijk als AMSTERDAM De minister van verkeer en waterstaat, ir. Tuijnman, zal deze maand nog het advies ont vangen van de Raad van de Water staat voor de route van de Almere- spoorlljn. De commissie van overleg voor de wegen van deze raad heeft zich de afgelopen maanden bezigge houden met vier mogelijkheden voor de aanleg van deze spoorlijn. Zoals bekend besloot het kabinet- Den Uyl februari vorig Jaar dat deze Almere-lijn tussen Almere en Lely stad enerzijds en Amsterdam ander zijds er moet komen. Daarna hebben het ministerie van verkeer en water staat en de spoorwegen in een nota vier mogelijke tracé's voor deze ver binding in een nota vastgelegd. Na tuurbeschermingsorganisaties heb ben vorig jaar een „nee" laten horen tegen mogelijkheid A, die de Nieuwe Keverdijkse Polder zou doorsnijden. In een artikel in het volgende week te verschijnen nummer van „Natuur behoud", het orgaan van de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonu menten, wordt opnieuw gewezen op de gevaren voor het Naardermeer van dit tracé. ST. PAUL (UPI) Mevrouw Geri Joseph uit Minneapolis is door de Amerikaanse president Carter be noemd tot ambassadeur van de Ver enigde Staten in Nederland. Geri Joseph is de vrouw van een Ameri kaanse zakenman en werkte als ver slaggeefster en colomniste bij in Minneapolis verschijnende kranten. ADVERTENTIE grap maar toch ook wel met een ernstige bedoeling heb ben zij de bond de „Eerste enige echte Nederlandse wielrijdersbond" genoemd. „Daar kan iets uitdagends in worden gezien", geeft Bert Thomassen toe. „Maar als je de lettercombinaties E.N.W.B. en ANWB naast el kaar zet en Je gaat na voor welke volledige namen ze staan, dan moet je toch wel tot de conclusie komen dat ons werk er volledig door wordt gedekt en dat je dat van de roepnaam ANWB voor de fietsactivlteiten van die bond bepaald niet kunt zeggen. Ik weet niet of dit als juridisch argument zal wor den gebruikt. Feit is intussen wel dat dat door dit, wat ons betreft volslagen onnodige conflict Juist nu veel mensen gaan zegen: de ANWB doet inderdaad maar weinig voor fietsers. Wij houden het erop dat belde bonden zich op to taal verschillend terrein be wegen. Dat heeft de ANWB ook erkend. De E.N.W.B. vraagt zich dan ook vol ver bazing af waarover die mach tige toeristenbond met zijn ettelijke duizenden leden zich eigenlijk druk maakt!" het vers gebraden K) minuten haantje van Herman Kramer, Joure de enige echte CAPELLE AAN DE IJSSEL (ANP) De gijzelingen in De Punt en Bovensmilde waren niet gericht te gen de Nederlandse regering, maar tegen de Zuidmolukse leiders. Dit heeft Ir. Manusame. presdient van de RMS verklaart. Volgens Manusa ma hebben de kapers van de trein en de bezetters van de school willen tonen dat Vietnam bereid was de actievoerders onderdak te geven. „Daarom was een vrije aftocht een eerste eis van de kapers," aldus Ma nusama. Zonder vantevoren op de hoogte van de acties te zijn heeft Manusama de actievoers voor de gijzelingen ontmoet. In drie ge sprekken betoogden de jongeren dat Vietnam bereid was de RMS te erkennen. Manusama en zijn kabi net twijfelden hieraan. Manusama: „In die gesprekken bleek uit niets dat er acties dreigden." Volgens de Zuidmolukse leider berusten de ge sprekken verleden Jaar in Parijs met Vietnamese vertegenwoordigers op bedrog van een Nederlandse Journa list die de Zuidmolukkers om de tuin leidde. ADVERTENTIE Zojuist verschenen: DE TERUGKEER VAK JEZISC, -,STUS j 11? Oprrbamg van Juliennes .an Juliennes 'V i -J jl A =ST _j oavT^anfl vpn bewi geoed Huib Verweij naar de Openbaring van Johannes Bevrijding van bezet gebied. Omvang 264 pagina's. In geheel linnen band met geplastificeerd stofomslag. Prijs 27.50. Boeken over <Je emdti|d slaan tegenwoordig sterk m de belangstelling Veel van d>e lektuur laat zich kenneli|k vtol lezen, maar is zowef exegetisch als in zi|n aktueie toepassingen nogal aanvechtbaar De schniver Huib Verweii heeft die situatie onderkend en zich in deze studio van het bijbelboek Openbaring dan ook bewust onthouden van een onvruchtbare polemiek ovor gewaagde aktualise- nngen. Hg kón dat met des le meer reden doen, omdat hel z i in dit bi|belboek niet gaal om hol 'duiden' van allerlei hedendaagse ontwikkelingen, maar om de openbaarwording van Jezua Christus zelf Of. om zijn eigen woorden te gebruiken geen chnstel|k reveil geen kerkreformatie of evangelisch geïnspireerde maatschappijomvorming, maar d# terugkeer van Jezus Christus in Persoon zal de nieuwe wereld brengen Oi! nieuwe boek van Huib Verweii ts geen gemakkeli|k troostboek, het wil dat ook niet zi|n. maar wét een boek dat getuigt van intense bijbelstudie en van een diep inzicht in de eschatologische struktuur van Openbanng Kortom, een boek dat de boodschap van Openbaring m de goede z.n dichterbij' brengt en daarom voor elke bijbellezer van veel betekenis is Albert Stol c?\feéSiol 1 y NESTOHIANFN ue uixlergdroj i .m een clirntdsk'olk f De ondergang van een christenvolk Omvang 160 pagina's. In fraaie paperbackuitvoering. Prijs 17,50. Ort boek gaat over het oudste, maar waarsch«|nii|k minst bekende christenvolk de Nestorianen Eae godsdienstige minderheid, voornamelijk geconcen treerd in Syne en Irak. die vniwel sedert het begin van onze laartelling zware vervolgingen heeft moeten verduren en vandaag met totale ondergang bedreigd wordt. De geschiedenis van de Nestorianen is in veel opzichten dezeltde alt dio van anders verdrukte minderheden in het Midden-Ousten. zoals de Armemers. de Koerden, de Joden en de Paieshinen De westerse nieuwsmedia zi|n mede schuldig aan het doodzwijgen van oeze tragiek Wat geen duideii|ke binding heeft aan de grote politiek ts btijkbsar onverkoopbaar mauwt Die ban ven de nieuwsmedia te doorbreken >s Oe opzet van dit boek. geschreven door de chnslen- journaiist Albert Stol, die zich veet moeite en vooral historisch onderzoek heeft getroost om de even unieke als aangrijpende geschiedenis van do Nestorianen over hot voetlicht te bicngen Deze boeken kunnen binnen enkele dagen in uw bezit zi|n sis u gebruik maakt van onderstaande BON Zend die aan uw boekhandel of (m open envelop, zonder postzegel) aan UITGEVERIJ T. FRANEKER WEVER B.V. - ANTWOORDNUMMER 5 - Telef. 05170-3147; bij geen gehoor 2436. Zend rrwj de volgende boeken rechtstreeks/via boekhandel ex Huib Veiwe.| DE TERUGKEEP JAN JEZUS CHRISTUS Gebonden f 27.50 .ex Alben Sioi; NESTORIANEN Paperback 17.50 Naam Straal BON ,1 I Plaats Bankrek - ol gironummer Doorhalen wat u met wenst

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3