Vujadin Boskov: 'Ik heb alles moeten betalen' Groninger mixture met Canadese invloed succes Lake Placid toont nog weinig allure De schrik van uwleven* VVD wijst protest tegen Argentinië af Shell helpt, deel 5 Eerst winst Clerc B rom zegt nee tegen Feyenoord Shell helpt Scheidende Feyenoord-trainer treurt om tegenslagen Henk Krikke: 'Wij hebben ten onrechte slechte naam' 1IJDAG 10 FEBRUARI 1978 SPORT Trouw/Kvuartet P 10 - RHS 13 oor Richard Matthijsse OTTERDAM Vujadin Boskov, de scheidende trainer van eyenoord maakt een gespannen indruk. Vorige week toen hij de er aan zichzelf hield door bekend te maken dat hij de Rotter- amse club aan het eind van het seizoen gaat verlaten, dacht hij anvankelijk dat een last van hem zou afvallen. Het hoge woord ?as er immers uit en voor de rest verkeerde de Joegoslaaf in de eronderstelling dat hij in alle rust zijn contract kon uitdienen. Jaar de grote publiciteit ronu zijn komend afscheid, de discus- ies over de povere verrichtingen van de voormalige topclub en egatieve uitlatingen van Dick Schneider en Nico Jansen heb- en zijn zelfverzekerdheid danig aangetast. Boskov is benieuwd welke koers Feynoord zal inslaan. „Als men pres taties op korte termijn wil, zullen er geweldige investeringen moeten worden gedaan. Doorgaan met de jeugd vraagt geduld en draagt ook risico's met zich. Het bestuur zal moeten beslissen. Men kan van mij in elk geval niet zeggen, dat ik de jeugd geen kans heb gegeven. Brard, Wijnstekers, Melis en Budding heb ben alle mogelijkheden gehad. Wat me nu bij Feyenoord is overkomen is een volstrekt nieuwe ervaring voor me. Ik ben een gedeprimeerd man. Iedereen zegt dat het niet alleen mijn schuld is dat de prestaties zijn uitgebleven. Het bestuur heeft me regelmatig gecomplimenteerd. Nooit waren er problemen II; zit nu met het feit dat ik alles heb moeten beta len. Weg is mijn goede naam. Ik moet weer helemaal opnieuw be ginnen." loskov is een beetje wanhopig ge- orden. De eerzuchtige Partizaan ie twee jaar terug zijn grootste iens trainer van Feyenoord in ervulling zag gaan is in zijn rijke oetbalcarrière nog nooit zo teleur- [esteld geweest. En bij zijn entree zijn optimistische woorden- troom nog bijna niet te stuiten ge- eest. Feyenoord wordt landskam- lioen. Feyenoord pakt de beker, 'eyenoord is een topclub, Feyen- ord is een voetbalfaculteit, kortom loskov kon zijn geluk niet op. latuurlijk, hij had ook nog een paar pelerswensen, maar dat zou bij het teenrijke Feyenoord toch geen en- el probleem opleveren, zo meende lij in al zijn onnozelheid. Maar de erdetten dat hij op het oog had. ileken veel te duur. Alleen Mansveld las een haalbare kaart. En toen ook log het pechduiveltje in de Kuip eerstreek Wim en Nico Jansen aakten lange tijd arbeidsonge- chikt was het lot van Boskov in eite al bezegeld. Iet uitblijven van prestaties had en fnuikende invloed op de publie- belangstelling. Feyenoords om- angrijke achterban begon te mor en. Geruchten over een nieuwe trai er (Brom. red), al dan niet geïnspi- eerd door de leiding, vormden al mge weken de voorboden van Bos- ov's aanstaande vertrek. Maandag 3 februari zou het hoofdbestuur van 'eyenoord hem laten weten of hij nocht blijven. Boskov wist echter al mg wat hem boven het hoofd hing. [Daarom hield hij de eer aan zichzelf, ■koezeer hij ook aan Feyenoord ver mocht is geraakt. Het doet hem nu Wjn dat alom de roep om Ernst Hap- *1 opklinkt. De Oostenrijker, die "ét Feyenoord bijna acht jaar gele- <fcn de grootste successen uit zijn (eschiedenis behaalde, is in principe >ereid terug te keren. Maar zal 'eyenoord dan plotseling weer een opclub worden? Boskov: „Geloof me, 1970 komt nooit meer terug. Ik begrijp dat dat aar voor Feyenoord, voor heel Rot- erdam erg veel emoties heeft opge- oepen. Maar laat men toch een itreep onder die periode zetten. Alles vat je als trainer bij Feyenoord doet, vordt met dat jaar vergeleken. Laat uien toch naar morgen kijken en niet naar vandaag of gisteren." door Erik Oudshoorn Na zijn ontslagaanvrage heeft Bos- kuv een openhartig gesprek gevoerd met de directeuren Brox en Stephan en daarbij is besloten er de laatste maanden gezamenlijk de schouders onder te zetten in een poging te redden wat er te redden valt. Bos kov is er natuurlijk alles aan gelegen de Kuip toch nog met enigs zins opgeheven hoofd te kunnen ver laten. Hij heeft zich bereid ver klaard Feyenoord op alle mogelijke manieren te helpen. Daarom laat Boskov geen middel onbeproefd om de ploeg weer op het rechte spoor te zetten. Maandag is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Ajax be gonnen. Boskov: „We moeten alles proberen om de ploeg er bovenop te helpen. Daarom hebben we voor de training enkele keren een andere omgeving# gezocht. Ik probeer nu wat verfris sende elementen in mijn trainingen te brengen. Het elftal bezit geen greintje zelfvertrouwen, het is on rustig, er is de laatste weken auto matisch gespeeld. Tk blijf er bij dat deze ploeg kwditeuen tekort komt om in de top mee te draaien, maar daarnaast is het ook een psychische kwestie". Een theorie bij Feyenoord is dat de schrikbarende terugval mede een gevolg is geweest van geestelijke vermoeidheid bij de spelers, die on- Vujadin Boskov (links) met Tomislav Ivic. Beide Joegoslavische trainers keren aan het einde van het seizoen niet terug bij hun huidige werkgevers. der de leiding van Boskov te veel in een stress-situatie zouden hebben geleefd zonder voldoende afleiding. Boskov: „Een paar spelers hebben wel eens geklaagd dat er te hard en te veel getraind wordt, maar dat wijs ik van de hand. Ik ben van mening dat er bij een topclub zo getraind moet worden. En mijn trai ningen zijn goed, zeer goed. Dat zegt iedereen. Ik heb er altijd succes mee gehad; vroeger bij Vojvodina, bij het Joegoslavische elftal, bij FC Den Haag en in het begin ook bij Feyen oord. Nooit zijn er aanmerkingen op mijn methoden. Ik heb altijd veel succes gehad. Dit is de eerste nega tieve ervaring. Maar wat is de zwak te van Feyenoord? De trainer? Nee, het probleem is dat er geen topkwa liteit in de aanval is, uitgezonderd dan Gerard van der Lem. Er is nie mand die doelpunten kan maken. Clyde Best is geen Nico Jansen, Kristiansen in wie ik geen verster king voor direct zie, is geen Van Deinsen. Misschien heb ik met Best GRONINGEN De nationale ijshockeycompetitie staat nog een alleraardigste apotheose te wachten. Dit weekeinde gaan Tilburg Trappers en Gronin gen uitmaken wie de winnaar wordt van de zogenaamde voorcompetitie, en volgende week start het klapstuk van dit seizoen: de na-competitie. Uit deze onafhankelijke strijd moet uiteindelijk de nieuwe landskampioen te voorschijn komen. Na een weinig interes sante voor-competitie half december werd al duidelijk wie aan de „play-offs" ging deelne men wordt het dan toch nog amusant. Welke club over vier weken als win naar in de annalen van de Neder landse IJshockey Bond kan worden bijgeschreven, valt met geen moge lijkheid te voorspellen. Fiet is op dit moment wel dat de Groninger IJs hockey Stichting zelf als de revelatie van dit seizoen manifesteert, Maar wellicht is het de schijn die bedriegt Wellicht heeft Thialf, we tende dat het zeker is van een plaats >n de na-competitie, zich uitsluitend beziggehouden met Europa Cup be slommeringen. Wellicht heeft ook de «luwe Amsterdam-coach Ejay lueen zijn equipe al weken geleden emaand om gas terug te nemen. Iet zijn vragen waardoor de presta ties van Groningen met twijfels wor den omhuld. Niettemin alle respekt voor de restauratie-werkzaamheden van Bob Jastremski. Overigens zetten de Groningen-spe- krs geen vraagtekens bij de verras- fend goede resultaten. Henk Krikke. fc forse rechter verdediger van het Mam. zegt tenminste: „In de huidige Rand zijn volgens mij wèl de juiste HENK KRIKKE krachtsverhoudingen afgetekend. Thialf is de laatste weken ijshockey- moe geworden. De ploeg heeft veel te veel op het ijs gestaan. Je ziet het in één oogopslag: ze hebben er gewoon geen zin meer in. Komt ook. omdat ze maar met twee lijnen spelen. Dat kan hun in de na-competitie nog weieens opbreken. Nee, de huidige, stand is de realiteit. Ik durf zelfs te beweren dat we nog beter voor de dag hadden kunnen komen." Een misschien wat boude uitspraak, maar Henk Krikke motiveert dat met: „We hebben de laatste maan den voortdurend de arbiters tegen ons. Waarom? Nou, omdat we alle maal nogal stevig gebouwd zijn. Als wij tegen iemand oprijden ligt-ie ge lijk op het ijs. Ziet de scheidsrechter meteen natuurlijk. En dan lees je de volgende dag in de Leeuwarder Cou rant: „Groningen slaagt niet om Thialf onder het ijs te hakken." Tja, zo krijg je een naam en onterecht een etiket opgeplakt We zijn er een tijd lang behoorlijk door gefru streerd geraakt. Uiteindelijk kwa men we met z'n allen tot de conclu sie dat er maar één remedie moge lijk was: zo min mogelijk „man to man" spelen. Alleen tegen Thialf is dat moeilijk. Zij zijn meesters in geraffineerde trucjes. Dan is het een i.°!e kunst je zelfbeheersing te be waren." Het moet duidelijk zijn dat het fy sieke Groningse geweld voorname lijk afkomstig is van de Nederlandse Ccn?dezen in de ploeg. Zij vormen ook in technisch opzicht het funda ment van het team. Maar ergens was het natuurlijk een gok toen Ja stremski begin dit seizoen liefst ze ven Canadezen liet overvliegen. Krikke: „Inderdaad, het had slech ter kunnen lopen. Maar al na een paar weken klikte de hele zaak. Alle spelers werken hard en enthousiast. Ik geloof ook, dat de inzet het karak ter van de ploeg vormt. In het begin misten we nog een schutter. Die rol heeft Herbie Redshaw nu op zich genomen." Henk Krikke, student in de medicij nen en via het veldhockey bezeten geraakt van het ijshockey, kan ook veel waardering opbrengen voor co ach Jastremski. „Het is een hele rustige vent die je veel kan leren. De trainingen pakt hij bijzonder serieus aan. Tijdens elke thuiswedstrijd maakt hij video-opnamen, die later aantonen welke fouten er gemaakt zijn. Best een goede methode. Vaak geloof Je niet in Je eigen stommitei ten. Nu kan Je het met je eigen ogen zien. Het aantrekken van Jastrems ki was natuurlijk sowieso een gou den greep omdat hij als voormalig bondscoach alle spelers in de com petitie kent". Uitslagen Nederlandse competitie Thlalf-Oro- nlngen 6-2. Nljmegen-Tllburg Trappers 6-6. Am- sterdam-HYS 6-3, Oronlngcn-Amsterdam 9-4 wel te veel geduld gehad. Dat is mogelijk een van mijn fouten ge weest die ik heb gemaakt. Maar is het niet absurd dat Mansveld met zes doelpunten topscorer is. Nota bene een verdediger. Dat is teke nend voor de crisis in de kwaliteit. Ja, als Nico Jansen gezond was ge weest, was er geen probleem. Nico is goed voor 25 doelpunten per jaar. Maar Nico is Nico niet meer en je moet maar afwachten hoe lang het duurt eer hij terugkomt. Dat heeft tijd nodig. Daarbij komt nog dat het contract met Nico afloopt. Hij is nerveus. Niemand heeft geduld. Ik niet, Nico niet en het publiek niet. Maar nogmaals, het kost tijd eer hij weer de oude is. Dat is mijn pech, mijn tragiek. De eerste zes maanden dat ik bij Feyenoord was ging het grandioos. Toen viel eerst Wim Jan sen weg en vervolgens Nico. Het werd om die reden een zwart jaar voor Feyenoord, maar ben ik dan nu een slechte trainer?" Pech, pech en nog eens pech. Bos kov komt er niet over uitgepraat. Intens graag had hij nog een jaar willen blijven. „Want welke trainer wil niet bij Feyenoord werken." Contacten met andere clubs heb ik op dit moment nog niet. Ik geef de voorkeur aan een Nederlandse club. Ik houd van de Hollandse mentali teit. Hier wordt in elk café, in elk restaurant over voetbal gesproken. En de voetballers zelf zijn erg gemo tiveerd. Dat is mijn bezwaar tegen België, waar je misschien als trainer meer verdient, maar de mentaliteit anders is. Een Hollander vecht en dat kun Je van een Belg niet zeggen. Straks als ik weg ben bij Feyenoord ben ik ervan overtuigd dat de men sen over enkele maanden zullen zeg gen dat het niet mijn schuld is ge weest dat Feyenoord niet voldoende aan de weg heeft getimmerd. Dat is mijn enige troost op dit moment". Van onze sportredactie DEN HAAG De fractie van de VVD in de Tweede Kamer heeft gisteravond besloten niet achter een brief te gaan staan die mede namens de VVD aan de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond verzonden zou worden. De brief was opgesteld op initiatief van de WD'er Wim Keja en mede ondertekend door Erica Verkerk-Terpstra. PvdA, CDA en D'66 staan wel achter het schrijven dat namens die partijen ook steeds door twee kamerleden is onderte kend. De handtekeningen van de heer Keja en mevrouw Terpstra blij ven wel onder de brief staan maar beiden hebben op persoonlijke titel getekend. De brief was in de loop van woens dag opgesteld maar nog niet verzon den omdat WD-fractievoorzitter Rietkerk het gewenst achtte dat de fractie beraad zou houden over het schrijven. Dat dan tot teleurstelling van de heer Keja die gehoopt had dat zijn partij zich in de strekking van de brief zou kunnen vinden. In de brief wordt de KNVB gevraagd zich te realiseren dat bij het komen de wereldkampioenschap voetbal in Argentinië de politiek de sport dreigt te gaan misbruiken. Op de bestuurs leden van zowel het bondsbestuur als van het bestuur van de sectie betaald voetbal wordt een beroep gedaan niet deel te nemen aan mani festaties in Argentinië die strekken tot meerdere eer en glorie van het Argentijnse regime, terwijl tevens wordt aangedrongen op uiterste te rughoudendheid in de contacten met de junta-leden. De kamerleden (nu dus PvdA, CDA, D'66 en twee WD- afgevaardigden) zeggen ook te ho pen dat de KNVB bestuurders al bezig zijn een gedragslijn in deze zin voor Argentinië uit te stippelen. De WD-fractie zegt nu dat zij er geen behoefte aan heeft voor het reeds lang overeengekomen wereld kampioenschap voetbal in Argenti nië bijzondere aanwijzingen te ge ven aan de KNVB omtrent het ge drag van de deelnemers. Dit dient aan de KNVB en de deelnemers zelf overgelaten te worden. „Internatio nale sportevenementen," aldus de WD-fractie, „vinden veelvuldig plaats in landen met dictatoriale re gimes, waar de mensenrechten wor den geschonden, indien gedragslij nen voor sportorganisaties moeten worden ontwikkeld, dient dit te ge schieden ten aanzien van alle landen waar de mensenrechten worden ge schonden," aldus de WD-fractie. In de brief stellen de Kamerleden verder, dat het besluit van de inter nationale voetbalorganisatie FIFA de wet -eldkampiocnschappen in Ar gentic ië te houden, thans niet meer is teru g te draaien. Dat ontslaat de KNVB overigens niet van zijn eigen verant woordelijkheid, een verant woord elijkheid die groter wordt naarnt ate de Argentijnse regering de werel dkampioenschppen meer en meer gaat gebruiken voor de eigen doelstellingen. Onthutsend en ont hullen d is in dit verband, aldus de brief. - de inschakeling van een recla mebureau uit de Verenigde Staten door 41e Argentijnse regering ten be hoeve van het voetbalfestijn. Voorts wordt nog gevraagd naar de veiligheid van officials en spelers in Argentinië en naar de vrijheid van beweging en de vrijheid van me ningsuiting van persvertegenwoor diger die naar de wereldkampioen schap] pen gaan. Ook wordt voorge steld over deze hele kwestie contact •p te nemen met de voetbalorganisa-' ties if it andere landen. Ten^otte wordt in de brief gezegd dat de- Kamerleden ten alle tijde tot een gr.'sprek over de inhoud ervan met t ie KNVB-vertegenwoordigers bereid zijn. LAKE PLACID (ANP) Na de kou, de sneeuw, nu de zon. Lake Placid, zoals meer oorden aan de Ameri kaanse oostkust, herademen na een sneeuwval van dertig uur. Die heeft het Amerikaanse wintersportoord, waar in 1980 de Omlympische Win terspelen zullen worden gehouden, maar dat thans in het teken staat van de wereldkampioenschappen bobslee en schaatsenrijden(sprint) een sprookjesachtige aanblik gege ven. Maar er ook weer activiteit op de ijlings begaanbare gemaakte we gen en in de sportarena's. Met een koortsachtige bedrijvigheid hebben de ijsmeester en zijn assistenten met alle ter beschikking staande midde len, waaronder groot materiaal, de ijsbaan in de nachtelijke uren sneeuwvrij gemaakt. Toen de baan voor de training werd opengesteld, heerste er dadelijk een grote activiteit. Het weer noodde hier ook toe, vooral na de gedwongen rust van 24 uur, waarin het slechts mogelijk was wat te wandelen of hard te lopen, waarbij het wel zaak was stevig op de benen te blijven. De Nederlandse sprintploeg, die hier al twaalf dagen zijn bivak heeft, stond woensdagmorgen als een van de eersten op het (kunst)ijs, waarop ondanks de heersende koude vorige week, toen de temperatuur tot 20 graden onder nul daalde, ijverig is getraind. Bovendien een trainings wedstrijdje werd gereden, waarin de Russen Jevgeny Koelikov en Valeri Moeratov met 39.4 seconden op de 500 meter de snelsten waren. Met Bij de dames reed de Russin Ljoebov Satsjikova naar de beste tijd: 43.8, gevolgd door de Amerikaanse meis jes Connie Periskeum en de wereld kampioene bij de Junioren van 1977, Kim Kostron, die beiden een tijd maakten van 45.2 seconden. Joke van Rijssel was met haar 45.6 de snelste Nederlandse. Wat zeggen deze tijden echter, wan neer zaterdag en zondag het grote geweld ontbrandt. Wanneer alle ster ren op de korte afstand op scherp staan en de strijd beslist zal worden op honderdsten van seconden, waar bij wederom Eric Heiden, die jongst leden zondag te Montreal met grote overmacht zijn wereldtitel bij de ju nioren prolongeerde, als een van de grote favorieten geldt. Helden is er op gebrand en zijn hele voorberei dingsprogramma in de zomer- en wintermaanden is eTop gericht ge weest de trilogie van het vorig jaar met nog meer glans te prolongeren. Daarin staat ditmaal centraal de we reldtitel bij de sprinters, die hij in februari 1977 te Alkmaar veroverde. Toen als sluitstuk van een seizoen, waarin hij zichzelf tot keizer kroonde. De Nederlanders hoe goed voorbe reid ook, hoe nauwkeurig werkend om de prestatiecurve omhoog te bui gen onder de bezielende leiding van Henk Gemser (heren) en Ab Krook (dames), die erin geslaagd zijn een geest in de ploeg te brengen en te bewaren mogen slechts hopen op goede resultaten. Het winnen van medailles kunnen zij wel in de ge it OCKEY In Bombay won Pakistan de m rste van vier testwedstrtjden tegen India tn K 3-1 «rust 2-OL 'Al ELRENNEN Dldl Thurau heelt de 8ter var Bess*ges gewonnen In de elndrang- sch Jkklng werd de Nederlandse neo-prof Leo vat i Vliet tweede S( ,'HAATSEN Sprinter Jan Bazen zal om pr Ive-redenen niet deel nemen aan het Ne- de rlands kampioenschap 9* II In Meg*ve won Use Marie More rod (Z 'HI een reuzenslalom voor de wereldbeker H- innl Wenzel (Liechtenstein) leidt In het kl assement om de wereldbeker SI THAATSEN Het Nederlands kamploen- sc hap kortebaanschaatsen staat Voor w> icnsdag 15 februari In Espel (NO-Polder) 33 het programma. Aanvang 12.00 uur. ten- J natuurlijk dan net de Elfstedentocht v/ordt gehouden. hen kwamen ook Jos Valentijn (39.8) .dachte nemen en houden, maar en de Amerikaan Jim Chapin (39.9) vooralsnog zal het een knappe pres- onder de veertig seconden. tatie zijn dit te verwezenlijken. AMSTERDAM Rob Clerc heeft in de damstrijd „Tweekamp '78" een 3- 1 voorsprong genomen op wereld kampioen Harm Wiersma. In de tweede partij die gisteren gespeeld werd dwong Clerc zijn tegenstander bij de 64ste zet tot overgave. Beide spelers hadden er toen bijna vijf eneen half uur dammen opzitten. Het verloop van de tweede partij tussen Wiersma en Clerc was: 1. 32-28 17-21.2. 33-20 20-25,3. 30-33 21-26,4 44-30 16-21, 5 50-44 11-16. 6 38-32 14-20, 7 42-38 10-14, 8. 47-42 5-10, 0 20-24 20x20, 10 33x24 10x30, U. 35x24 6-11, 12 30-33 11-17, 13. 44 30 14-20, 14 34- 29 18-22, 15 28-23 13-18, 16 40-34 0-13. 17 45-40 10-14, 18 40-35 14-19, 19 23x14 20x9, 20 32 27 21x32, 21. 37x28 26x37, 22. 42x31 16-21, 23. 31-26 21-27.24.41-37 27-32,25. 38x27 22x42,26. 48x37 7- 11. 27 46-41 11-16,28. 43-38 17-21,29 26x17 12x21, 30 27-32 1-7, 31 41-37 8-12, 32. 28-23 7-11, 33 49-43 11-17, 34 37-31 2-8, 35 32-28 4-10, 36 34-30 25x34, 37. 39x30 10-14, 38. 24-19 13x24, 39. 30x10 15x4, 40 35-30 0-13, 41. 31-27 21x32, 42 28x37 17-21. 43. 33-28 21-26. 44 30-24 18-22, 45. 28x17 12x21, 46. 23-19 4-10, 47 29-23 21-27, 48. 43-30 13-18. 49. 23x12 8x17,50. 24-20 17-21,51. 38-32 27x38. 52. 20- 15 21-27. 53 15X4 27-32, 54 37x28 38-42, 55 18-14 3-8. 56 4-15 42-47, 57 14-10 26-31. 58 36x27 47 36. 59 39-33 36x4,60 10-5 0-13,61 5-14 16-21,62 33- 29 21-27. 63 28-22 27x18,64. 14-9 Zwart geeft zich gewonnen. Van onze sportcorrespondent RO' (TERDAM - De huidige Spar- ta-ti ainer Cor Brom heeft gisteren defi nitief nee gezegd op een aanbod van Feyenoord om daar het volgen de seizoen als oefenmeester op te tred ien. Het Feyenoord bestuur had om vijf uur gistermiddag in het sta- dloi in Rotterdam afgesproken met Bro m om de onderhandelingen met de handtekeningen te bezegelen. Bro m kwam echter niet opdagen en een onderzoekje van Feyenoord leer de toen dat Brom daarmee tot utti ng bracht dat hij geen belang- ste' iling meer had voor een contract Gil termiddag mochten de spelers var i Feyenoord aan de hand van een en< lueteformulier hun voorkeur vot ir de nieuw te benoemen trainer du' .delijk maken. Tijdens deze ten onrechte 418 profielschets geken- me rkte procedure kregen de spelers de namen voorgeschoteld van trai- nei ,s die over een contract beschik- ket 7 dat aan het einde van het sel- zo< n afloopt en andere beschikbare tra iners. Op het lijstje prijkten onder ande ren de namen van hulptrainer Leo Bei ïnhakker, Jan Rab (FC Dor- dr« cht), Rob Baan (FC VW), Henk vai Brussel (Go Ahead), Malatinsky (F( 2 Den Haag), Ivic (Ajax) en Cor Br< >m (Sparta). Aanvoerder Eddy Tt*e ijtel echter: „Waarom ontbraken de ïamen van Jezek en Linder"? Fe y enoord dient nu om te gaan zien naar een nieuwe kandidaat en zal dat, waarschijnlijk aan de hand van de voorkeurslijst van de spelers do i »n. Daarbij kwam na Cor Brom de huidige FC Amsterdam-trainer Pim vaide Meent als tweede uit de bus. ADVERTENTIE Bijna elke automobilist heeft wel 'ns een situatie meegemaakt, waarin het bijna misging. Met zo'n roekeloze inhaler bij voorbeeld, die recht op je afkomt. In Shell helpt',' deel 5 staat nu wat je in dergelijke gevallen nog kunt doen om brokken te voorkomen. Geen vrolijke lektuur. dat geven we graag toe. Maar wel erg nuttig. ded5 1 Tilburg Trappen 2 Groningen 3 Thialf 4. Amsterdam 5 HY8 6 Nijmegen 18 13 1 4 27 101- 46 18 13 0 5 26 101- 79 18 11 1 6 23 109- 66 18 9 1 8 10 89- 87 19 4 0 15 8 66-114 19 3 1 15 7 67-141 Nog geen boekje ontwngen? Vraag er eren naar opeen Shell station. In zo'n situatie moeten alle betrokkenen snel, èn in si menwerking met elkaar reageren. InShell helpt" deel 5 leest u er meer over.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13