p Resultaat verrast Wullems Zwem-elite DDR wil vergeli j kingsmateriaal Povere organisatie van junioren-WK Crisissfeer in tafeltennis 'Organisatie van WK economische blunder' De Vitesse-trainer: „De ploeg heeft lef om iets te ondernemen" Terugkeer Happel naar Feyenoord waarschijnlijk Petra Thümer: 'Nog te vroeg voor toptijden' Chris Evert tekent miljoenencontract Slecht ijs in Olympische arena Kunstrijtitel weer naar Jan Hoffmann Giles terug van even weggeweest Argentijnse staatssecretaris Alemann: Gelijk spel hockeyteam iTERDAG 4 FEBRUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet 27 door Johan Woldendorp UDENHOUT Nog geen drie jaar geleden werd hij als oud vuil op de keien gezet. Nu is Henk Wullems een gevierd trainer. In geen enkele bedrijfstak is het verloop van een carrière zo onvoorspelbaar als juist in de wereld van de oefenmeester. Te vaak zijn vakbekwame, gediplomeerde lieden afhankelijk van goedwillende, hardwerkende, maar niet altijd even deskundige bestuursleden, die soms te gretig met het zwaard van Damocles zwaaien. DEN HAAG'AMSTERDAM Het meningsverschil tussen de tafelten nisclub TT en de NTTB is in een stroomversnelling terechtgekomen. Kort na het bekend worden van de Nederlandse ploeg voor de Europese kampioenschappen uitten bestuur en spelers van TT kritiek op het beleid van de sportcommissie van de NTTB en de gevolgde selectie procedure. Commissie-voorzitter Roemgens werd onder meer gemani- puleer met Judy Williams verweten voor de superliga wedstrijd tegen Hongarije van enkele weken geleden. Judy Williams werd toen na de af zegging van Bettine Vriesekoop op gesteld. Op aandrang van vooral TT-spelers werd druk uitgeoefend op Bettine Vriesekoop haar alsnog achter de tafel te krijgen, hetgeen gelukte. Daardoor verdween Judy Williams naar de reservebank. Het voornaamste punt van kritiek vormde echter de samenstelling van de Nederlandse ploeg voor de Euro pese kampioenschappen in Duis burg. De verkiezing van Rijsdoip boven Anne Vlieg, maar vooral die van Sandra de Kruyff boven TT- speelster Son ja van Weelderen-Hel t- zel was voor de Amsterdamse vere niging een onverteerbare zaak. Spelers en bestuur eisten een ge sprek alvorens hun toezegging te doen over deelneming aan de strijd om de Europese titels. Dat gesprek volgde maandagavond in Voorburg. Met betrekking tot de kritiek op de sportcommissie stelde het dagelijks bestuur van de NTTB dat deze zaak eerst na de Europese kampioen schappen aan de orde kwam. Een standpunt, dat door TT werd geres pecteerd. Een Amsterdams voorstel de voor dinsdagavond vastgestelde bijeenkomst van de ek-spelersgroep uit te stellen nam het NTTB-bestuur niet over. Integendeel. De NTTB liet dinsdag via telegrammen aan Bert van der Helm, Nico van Slobbe en Sonja van Weelderen weten, dat de bespreking in ieder geval doorgang zou vinden. Afwezigheid van de be trokkenen zou worden uitgelegd als het zich niet meer beschikbaar stel len voor het nationale team. De TT-spelers gaven gehoor aan de oproep van de bond. Maar dinsdag avond werden Bert van der Helm en Nico van Slobbe voor de eigenlijke bespreking apart geroepen. Hen werd gevraagd of zij wensten deel te nemen aan het toernooi om het Eu ropees kampioenschap. Beiden ant woorden bevestigend, doch onder het voorbehoud van een open ge sprek over de gevolgde selectiepro cedure. Dat werd niet toegestaan. Beide spelers vertrokken daarop zonder de bijeenkomst bij te wonen. Ook Sonja van Weelderen werd apart gevraagd naar haar standpunt over deelneming aan de Europese titelstrijd. Zij vroeg bedenktijd en verliet eveneens de vergaderplaats. Voor de NTTB was dit aanleiding Bert van der Helm en Nico van Slob be woensdag een telegram te sturen waarin hun vertrek werd uitgelegd als zijnde niet meer geïnteresseerd in een plaats in het nationale team voor de Superligawedstrijd tegen Tsjechoslowakije en het EK. Bert Schoofs, de bondscoach bij de heren, is verbijsterd over de houding van de TT-spelers. „Ik krijg de in druk dat Van der Helm en Van Slob be misbruik maken van hun positie." Zij staan in Nederland qua spelni- veau nog op eenzame hoogte. Van uit die machtspositie wensen zij zo vlak voor de Europese kampioen schappen hun persoonlijke rancu nes tegen Roemgens en Bakker uit te vechten. Een schandelijke hou ding, omdat zij in eerste instantie vooral mij er mee treffen. Hun kri tiek op de keuze van Rijsdorp boven Anne Vlieg slaat nergens op. Zij weten even goed als ik, dat Vlieg zichzelf uit de markt geprezen heeft. Als je zoals Vlieg een heel jaar de kans krijgt je nationaal en internati onaal in de kijker te spelen, moet je niet één dag voor een belangrijk superligaduel (Hongarije) en drie dagen voor de laatste selectiewed strijden (NTTB-tienkamp) gaan zaalvoetballen, waarbij de kans op een blessure groot is." ROTTERDAM Ernst Happel, nu nog trainer van de Belgische Club Brugge, is in principe bereid met ingang van het volgend seizoen naar zijn oude club Feyenoord terug te keren. Feyenoords directeur Peter Stephan en manager Guus Brox kwamen gisteren met deze medede ling thuis, nadat zij op verzoek van ae spelersraad een gesprek met Hap pel hadden gearrangeerd. Het hoofdbestuur van Feyenoord be raadt zich de komende week over de verder te nemen stappen. Bij Henk Wullems is het contrast tussen de ellende van werkloosheid en de vreugde van het kunnen opsta pelen van aanbiedingen zeker zo schril als het onderscheid tussen ho sanna en kruisigt hem. Het gedwon gen ontslag bij NAC leidde tot een vrij langdurige periode (bijna een jaar) van non-activiteit. In het voor jaar van 1976 werd Wullems door Vitesse gecontracteerd en vanaf dat ogenblik groeide de waardering voor zijn capaciteiten. Hij loodste de Arn hemse club via het baken van het kampioenschap naar de eredivisie en doet, spelend in de hoogste voet balklasse, kritikasters opnieuw ver steld staan. Vitesse is thuis nog on geslagen ondanks het feit dat zo wel PSV als Ajax al op bezoek is geweest terwijl het toeschouwers moyenne ver boven de tienduizend ligt. Die ontwikkeling verbaast zelfs Henk Wullems. „Dat moet ik toege ven. De huidige klassering is ook voor mij een verrassing. We hebben dat te danken aan onze gedurfde wijze van spelen. De ploeg heeft het lef om iets te ondernemen. Daar naast zijn onze aankopen (onder meer Das van Ajax, Meyers van NEC, Bleyenberg van Eindhoven en Hendrikse van Go Ahead red.) gunstig uitgepakt. De voorzitter ver telde me onlangs dat hij er twee jaar geleden van droomde om ooit een uitverkocht stadion te hebben. Die droom is nu al een paar keer realiteit geweest." Het bestuur van Vitesse aarzelde niet om Wullems' bijna tweejarige dienstverband met drie seizoenen te verlengen. Na enig wikken en wegen zei de import-Brabander ja. „Ik heb inderdaad geaarzeld, omdat er aan biedingen op mij lagen te wachten. Financieel en misschien ook sportief kon ik er op vooruitgaan. Nee, er zijn nooit namen in de pers verschenen. Dat wil ik ook niet. Dat vind ik een nare handel; een koehandel zelfs. Het rondstrooien van geruchten sug gereert dat je ergens derde keus HENK WULLEMS: „Belachelijke zaak dat trainers volledig afhankelijk zijn van prestaties' kunt zijn en daarom niet zo goed bent. Kijk nu naar Feyenoord. De spelers hebben een profiel geschetst. Happel staat nummer één en dan volgen er enkele alternatieven. Ik hoor nog de spelers verkondigen dat Happel niet gehandhaafd kon wor den, omdat hij lui was. Omdat hij geen opbouwtrainer wilde zijn. Een aantal van dezelfde voetballers wil hem nu terug. Die jongens vergeten dat het, gezien het huidige materi aal, niets uitmaakt of je er nu een goede trainer of mijn schoonmoeder neer zet." Eén keer werd Henk Wullems wel in verband gebracht met een eventuele nieuwe werkgever. Op zoek naar een capabele oefenmeester onder de tot manager gepromoveerde Hans Kraay zocht AZ'67 de afgelopen zo mer contact met hem. Wullems: „Ik heb vijf jaar in KFC (een vroegere semi-profclub uit Koog aan de Zaan red.) gespeeld. Ik ken de gebroe ders Molenaar dus. Kraay is een uit stekende vent, maar ik vind niet dat er twee kapiteins op één schip kun nen zijn. Daarom heb ik de Mole naars ook gezegd: „Ik dacht dat jul lie me beter kenden." Het is begrijpelijk, dat Henk Wul lems zijn huidige bloeiperiode wel degelijk van enkele relativerende kanttekeningen voorziet. Hij ergert zich mateloos aan het gegeven, dat uitsluitend niets verhullende uitsla gen het maatschappelijke lot van voetbaltrainers bepalen. „En", voegt hij er weinig bemoedigend aan toe, „dat zal in de toekomst zo blijven, wanneer de structuur van de clubs niet anders wordt. Het is een belachelijke zaak, dat trainers, mensen met vakdiploma's, volledig afhankelijk zijn van prestaties. Een elftal, dat zeven, acht keer, achter elkaar wint. heeft dat niet aan zijn trainer te danken. Het is belachelijk, dat je het ene jaar nergens voor deugt en het andere jaar zo goed bent, dat je contract met drie seizoe nen verlengd kan worden. Toen Vi tesse kampioen werd, was de ter reinknecht goed, was de kantine baas goed, was het bestuur goed, was het elftal goed en was tenslotte de trainer ook nog een keertje goed. Wanneer de club onverhoopt degra deert, is iedereen goed, behalve de trainer. Toen ik bij NAC ontslagen was, vertelde ik dit verhaal ook. door Matty Verkamman AMERSFOORT Ze is vrien delijk, Petra Thümer. Stemt na een korte samenspraak met haar chef-trainer Horst Klee- feld meteen toe in een inter view. Kleefeld komt er welis waar bij zitten, maar fungeert toch eerder als de aandrager van extra informatie dan als hinderlijk „controleur". Hij is de opvolger van de vermaarde professor Karl Schramme, die nu alleen nog de heren bege leidt, en werkt nauw samen met Thümers clubtrainer, bij Karl Marx Stadt, Eberhard Mothes. Kleefelds aanwezig heid komt zelfs goed uit. Want het zwemkanon Thümer (17) mag dan vriendelijk zijn, haar antwoorden zijn doorgaans kort en even geprogrammeerd als haar tijden op de 200,400 en 800 meter vrije slag. Nooit eerder had ik met een Oost- duitse topzwemster gesproken. Van collega's wel eens gehoord dat „die meiden een donkerbruine bariton" hebben; naar men fluistert als ge volg van een opgefokte hormonen behandeling. Hoe dan ook, het ploegje meisjes (momenteel in Amersfoort voor de jaarlijkse inter nationale zwemwedstrijden) Pol lack. Krause, Tauber en Thümer klinkt „laag". („Ze halen de tonen van onder uit hun maag") Géén ge luid, maar het went, na een kwar tiertje. Soms schijnt er in „medische" zin wel eens iets mis te gaan in het verlangen naar nieuwe medailles en nieuwe records. Zo liet de sprintster Barbara Krause in Montreal plotse ling verstek gaan door een myste rieuze keelinfectie. En nu, in Amers foort, is Karola Nitschke er niet bij. Ook zij heeft keelklachten. Kleefeld: ,„Een amandelkwestie." Het gesprek beperkt zich, dat viel te verwachten, tot het zwemmen al leen. We hebben het eerst over de Australische Michelle Ford, die en kele weken geleden Thümers wereld record op de 800 meter (8.35.04) ver beterde: 8.31.30. Ook deze 15-jarige Australische is trouwens het pro- dukt van een belachelijk intensieve trainlngsaanpak, die soms op achtja rige leeftijd al begint. Sportverdwa- zing in optima forma derhalve. Thü- PETRA THÜMER mer. „Ik had hier wel rekening mee gehouden. In vergelijking met de 400 meter is het minder moeilijk om een record op die 800 meter te zwemmen. Die tijd van Ford bewijst wel. dat je straks op het wereldkampioenschap (medio augustus in West-Berlijn red.) ruim onder de 8.30 moet zwem men om kampioen te worden. Toch verwacht ik dan de meeste tegen stand van Annelies Maas en AUice Brown." Horst Kleefeld licht toe: „De 800 is inderdaad makkelijker. Daar kun je enkele pauzes inleggen. Wanneer je dat op de kortere afstanden doet, ben Je gelijk kansloos. Dat record van Michelle Ford heeft ons niet direct verrast, omdat het nu zomer is in Australië. In die periode wordt er daar gepiekt." Thümer: „Wij werken, zoals de meeste landen, naar het wereldkam pioenschap toe. Nu hoef ik nog niet aan toptijden te denken." Dat de tweevoudig Olympisch (400 en 800) en drievoudig Europees (200, 400, 800) kampioene zo nauwkeurig als een computer naar die WK toe werkt, blijkt uit haar tijden, die schematisch scherper worden. Over die 800 meter zegt ze: „In december was 8.50 voldoende, dat heb ik toen ook precies gezwommen." Voor de wedstrijden in Amersfoort verwacht ze dan ook geen directe toptijden. „Daar is het nog te vroeg voor." Kleefeld over het belang van deze internationale ontmoeting: „Het gaat ons bovenal om het verge lijkingsmateriaal. We kunnen zien hoe ver wij zijn in relatie tot de andere landen. Op dit moment zijn wij nog niet aan specialisatie toe. De algemene conditie staat voorop." Het is zeker dat de Oostduitse meis jes straks de WK weer zullen beheer sen. Tijdens de Spelen in Montreal konden tenslotte alleen de Russin Koshevaia op de 200 meter school slag en de Amerikaanse 4x100 me ter estafette-ploeg een wig drijven in de „gouden" Oostduitse hegemonie. En vorig jaar, op de Europese kam pioenschappen in het Zweedse Jön- köping, werden er alleen twee eerste plaatsen aan de Russin Bogdanova (weer) op de schoolslagnummers verspeeld. Thümer: „Qua medailles kan het straks dus niet veel beter meer. Maar qua tijden wel. In Jön- köping hebben wij maar twee wereldrecords gezwommen. Dat was niet zo veel." Die schrale oogst had ongetwijfeld veel te maken met de grote over macht. Vaak was „tactisch" zwem men al voldoende voor het ereme taal. Eén van die records vestigde, Thümer zelf nog. En wel op de 400 meter (4.08.91), waarbij ze door An nelies Maas werd opgejaagd, die met 4.09.40 ook nog onder het oude record bleef. Het tweede record was voor Ulrike Tauber op de 200 meter wisselslag (2.15.85). Deze Tauber wordt binnenkort twintig jaar. En dat is „oud" voor een zwemster, die nog aan de top staat. Thümer daar over: „Er is toch weer een tendens, dat we langer mee gaan. Ik richt me voorlopig op de Olympische Spelen van Moskou, dan ben ik 19 jaar. Maar het is best mogelijk dat ik daarna nog door ga." De enigszins teleurstellende tijden in Jönkping hadden volgens Klee feld te maken met een niet geheel juist geplande voorbereiding. „Ach teraf zijn we tot de conclusie geko men dat er niet zo gelukkig is geko zen. De nationale kampioenschap pen, de Europese titelstrijd en de interland tegen Amerika zijn in een te kort tijdsbestek afgewerkt. Zo doende zijn er in Jönköping enkele, meisjes uit de boot gevallen. En vooral Karla Linke op de schoolslag." Ook Petra Thümer heeft het vooral over die, enkele, teleurstellende prestatie in Jönköping. Dat krijg je dus. als er sprake is van een uitzon derlijke situatie, wanneer er eens niet wordt gewonnen. Volgens Kleefeld moet de motivatie om topzwemster te worden bovenal van de zwemster zelf komen. „De weg naar het succes is moeilijk. Maar in eerste Instantie moet men hem voor zich zelf willen afleggen. Op de tweede plaats staat pas de eer voor het vaderland. En of dat be paalde voordelen voor ze oplevert in onze maatschappij? Natuurlijk, maar in welk land is dat niet het geval?" Begrijpelijk, zul je zeggen, want je stond aan de min-kant. Nu ik zeker heid heb, dus aan de plus-kant sta, lepel ik dezelfde tekst op. omdat ik de situatie nog steeds even irreëel vind. De kwaliteiten van spelers en trainers worden te veel afgemeten aan ondefinieerbare zaken. De re den, waarom een voetballer de ene week goed en de andere zondag slecht speelt, is door geen mens te achterhalen." Vitesse stunt intussen rustig verder. Anders dan tijdens haar eerste sei zoen in de eredivisie, enkele jaren geleden, is er van degradatiegevaar geen minuut sprake geweest. Het uitgebalanceerde team Wullems had voor tweeëntwintig competitie wedstrijden slechts zeventien spe lers nodig; negen van hen waren in ten minste twintig ontmoetingen ac tief steunt op een hechte, gerouti neerde verdediging en de kennelijk onverslijtbare Henk Bosveld. De 36-jarige spelarchitect is er ook in de komende competitie nog bij. Wullems: „Naast sportieve hoogte punten, heb ik tot nu toe ook hoog tepunten in de sfeer van de persoon lijke relatie gekend. Ik schep er veel genoegen in, dat ik afgeschreven voetballers als Bursac en Bosveld weer naar boven heb gehaald." Bursac, de topscorer, en Bosveld, de strateeg, staan mede voor de taak Vitesse's ongeslagen thuisrecord ook in de kwartfinale van de strijd om de KNVB-beker te handhaven. Sterker, nu er uit en thuis opgetre den dienst te worden, lijkt een vrij ruime overwinning op Sparta zelfs noodzakelijk. Wullems: „Ik vind het nieuwe sys teem geen voordeel voor Vitesse. Natuurlijk, de clubs klagen over de financiën en proberen eén extra bron van inkomsten aan te boren, maar ik vind dat het k.o.-systeem de bekerstrijd aantrekkelijk maakt. De stunt, die Wageningen tegen PSV heeft uitgehaald (een 6-1-overwin ning in Eindhoven - red.), komt niet opnieuw voor. Bovendien, als Wage ningen morgen thuis wint. maakt AZ dat in de return wel goed." LOS ANGELES De Amerikaanse tennisspeelster Chris Evert heeft donderdag een contract getekend dat haar voor drie jaar verbindt aan de „strings" uit Los Angeles. Deze handtekening leverde Evert een mil joen dollar op, ongeveer tweeëneen half miljoen gulden. Het afgelopen seizoen kwam Evert iri de steden- competitie uit voor „rackets" uit Arizona. Deze „transfer" betékent voor Ame rikaanse begrippen een record. Ove rigens ontkende Chris Evert dat zij in het geheim getrouwd zou zijn met Jimmy Connors. Ze zei: „Ik ken Jim my al van mijn zeventiende Jaar. Nu ben ik 23. Tussen ons is niets voorge vallen. We zijn niet getrouwd, we gaan soms samen uit. Dat is alles." MONTREAL Zoals mei hel Olympisch Stadion voor de Spelen van 1976 met de trage opbouw het geval was. zo is het ook met de ijsbaan, die daarin thans ligt en waarop het aanstaande weekeinde het toernooi om de wereldkampi oenschappen voor de junioren zal worden gehouden. Het ijs ligt er, al waren de Canadezen daar een week geleden nog geenszins zeker van, want zware regenval en het daarmee gepaard gaande zachte weer deden de ijslaag wegsmelten, maar enthousiast zijn coaches en rijders er niet over. Het is niet alleen hard door de vinnige koude maar ook erg vuil. Bovendien waren de laatste dagen nog steeds trainingsgroepen ijs hockeyers in het stadion actief, hetgeen ook weinig bevorderlijk was voor de verwezenlijking van een gladde ijspistc. De I9-jarige Canadese favoriet, Gaetan Boucher, tevens een van 's werelds beste sprinters sprak in eigen land ook duidelijk zijn voor keur uit voor de Europese ijsba nen. Zoals ook Peter Schotting, de reeds sinds 1972 in de Verenigde Staten verblijvende Nederlandse schaatscoach van de Amerikanen, tevens verbonden aan de universi teit van Milwaukee, die wees op het gemis van ervaring aan de an dere kant van de oceaan, wat be treft ijs maken. Datzelfde geldt, volgens hem. ook voor Lake Placid, waar op de daar aangelegde Olym pisch kunstijsbaan voor 1980 op het tweede weekeinde van februari de strijd om de wereldkampioen schappen van de sprinters wordt gehouden. Schotting: „Ik ben er nu al een tijdje aan het trainen met mijn ploeg, maar telkens weer verwon der ik mij over het onbenul. Niet alleen ten aanzien van het ijs, maar ook over de gehele aanleg van de baan met de daarbij behorende accommodatie. Zon en wind kun nen daar een zeer slechte invloed hebben op het ijs, zoals al is ge bleken". Ook voor Montreal geldt, dat ten aanzien van de technische voorzie ningen er nog veel „geschaafd" moet worden, wil het zaterdag en zondag in het immense koude sta dion, dat wel een zeer schril con trast vormt met de sfeervolle arena tijdens de Olympische Spelen, in ieder geval tot een sportief ge slaagd toernooi komen. Sfeer zal er niet zijn, dat staat nu al vast. Want de toeschouwers, die er al mochten komen, verdwijnen op de immense tribunes in het niet. De koude, waar de Nederlandse deelnemers niet aangewend zijn en die in het gezicht snijdt en de tenen doet verstenen, zal die weinige toé- schouwers bovendien nog doen in eenschrompelen. Het toernooi om hel wereldkampi oenschap schaatsenrijden senio ren dat op 25 en 26 februari in Gothenburg wordt gehouden zal niet rechtstreeks door de televisie worden uitgezonden. De Zweedse televisie is na moeizaam onderhan delen met de ISU (Internationale Schaats Unie) niet tot overeen stemming kunnen komen. Volgens de perschef van het organisatie- commitê Gossta von Baahr een be lachelijke zaak, omdat in het verle den de eisen van de schaatsunie nooit zo hoog waren. Op een verschil van 40.000 kronen, ongeveer 20.000 gulden, is de zaak afgeketst. Gevolg: „Europa blijft verstoken van directe beelden, om dat alleen de Zweedse t.v. gerech tigd is opnamen te maken. In Ne derland zal men derhalve weinig zien van deze titelwcdstrijden. Tenzij een omroeporganisatie poogt filmopnamen te maken tij dens dit wereldkampioenschap. Von Baahr betwijfeld of de ISU dal zal toestaan. „Ik veronderstel," zo zei hij, „dat zo'n maatschappij in verhouding te veel zou moeten be talen om wedstrijdbeelden te mo gen maken. Een vreemd standpunt van de ISU. De 200.000 kronen die gevraagd worden staan in geen en kele verhouding tot vroeger. Zelfs voor een wereldkampioenschap speedway dat overgeslraald wordt naar vele landen, werd niet meer betaald dan 75.000 kronen. Ik vind dat de ISU op deze manier de popu- lairiteit van het schaatsen niet be vordert." Na zeven jaar is het wereldkampi oenschap schaatsen weer terug in Gothenburg, de stad waar de eerste kunstijsbaan in Europa werd ge bouwd. En Ulievi, zo als de clips heet, heeft historische momenten meegemaakt. Zowel in de schaats sport als de voetbalsport. In 1971, voordag de 1SSL, de proforganisa tie van de grond kwam, werd Ard Schenk daar wereldkampioen. Bo vendien verbeterde hij op het kun stijs in Gothenburg het wereldre cord van Kees Verkerk op de 10 kilometer. Een historisch moment, dat in deze periode waarin het schaatsen in Nederland in een dieptepunt zit, nog vaak zal worden opgerakeld. Daarom is het de vraag of Ulievi even veel publiek zal trek ken als dat recordjaar. Ruim 60.000 mensen passeerden toen in twee dagen de hekken. Von Baahr: „Die kans lijkt niet aanwezig. Tot nu toe hebben we 8.000 kaarten verkocht. Maar wie weet trekt het enorm aan als men ook in Zweden weet dat de televisie niet zal verschijnen". STRAATSBURG - Jan Hoffmann heeft voor de derde maal (eerder won hij in 1974 en 1977) de Europese titel kunstrijden voor heren vero verd. De 22-jarige Oostduitse stu dent in de medicijnen sloot met een glanzende vrije kür het bikkelharde duel met Vladimir Kovalev in zijn voordeel af. Hoffmann liet met vijf drievoudige sprongen, waarvan er slechts één een dubbel Rietberger gedeelte lijk mislukte, een uitstekende in druk achter. De juryleden waardeer den zijn optreden met vier maal 5.9 en elf maarl 5.8. Deze cijferwaardering was niet Weg gelegd voor Vladimir Kovalev. De Rus. die vorig jaar in Tokio de we reldtitel won, overtuigde niet op het ijs. Zijn kür was te theatraal van uitvoering om de juryleden beter te stemmen dan een beoordeling tus sen de 5.6 en 5.8. DUBLIN Johnny Giles, de mana ger van het Ierse voetbalelftal die twaalf dagen geleden zijn ontslag aanbood is weer terug op zijn post. Donderdagavond tekende hij op nieuw een verbintenis. De reden van zijn kortstondige vertrek is dat de Ierse voetbalbond de wensen van Giles heeft ingewilligd. Zo gaat men ermee akkoord dat Giles de assistenten krijgt die hij wenst. Giles toonde zich zeer ver heugd. BUENOS AIRES De Argentijnse staatssecretaris Ju an Alemann heeft in een interview met het Argentijnse weekblad „Gente" gezegd dat het organiseren van de eindronden van het wereldkampioenschap voetbal een economische blunder voor Argentinië is. De organisatie zal het land volgens Alemann 700 miljoen dollar (ongeveer anderhalf miljard gulden) kosten. „Zonder het toernooi zouden we minder tekorten hebben, minder geld verbruiken en minder inflatie hebben," zei de staatssecretaris. In het vraaggesprek over de economische vooruitzichten van Argentinië in 1978, gepubliceerd in het laatst verschenen nummer van het tijdschrift, stelde Alemann ook dat de werkzaamheden voor de verbetering van de infrastructuur voor het wereldtoernooi, dat in juni gehouden wordt, invloed hebben op de inflatie maar geen economische voordelen brengen „Het wereldtoernooi is een grote fout geweest, die we geërfd hebben van de vorige regering, zei hij, wijzend op het regime van de vorige presidente, Maria Estala Peron, die in maart 1976 door de huidige militaire Junta werd aifgezet. OLYMPISCHE SPELEN - Russische bur gera. die niet woonachtig zijn In Moskou, kunnen de Olympische Spelen In 1080 niet zonder meer „live" bijwonen De kaartver koop zal lopen vla de vakverenigingen in de diverse provincies in de Sovjet Unie Voor rang zullen krijgen de arbeiders, boeren en ingenieurs die zich hebben Ingezet voor de bouw van de verschillende Olympische arena's HONKBAL De gemeenteraad van Haar lem heeft besloten het Plm Muilerstadion, waarin augustus de Uende honkbalweek zal worden gehouden, uit de breiden Het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Base en Sofballbond beeft het Haarlemse stadion de naam „NaUonaal Honkbalcentrum' TENNIS - Betty Stove heeft In het interna tionale tennistoernooi van Chicago de halve finales bereikt In de kwartfinale versloeg zij de Engelse Sue Barker met 7 6. 2-6 en 7-5 De Tsjechische Martina Navralilova kwam ook In de halve finales Het Amerikaanse meisje Kate Latham was geen parUJ voor haar, 6-1. 6-1. TENNIS - Elly Vessles heeft zich In de strijd om de Indoor-tennlstttel van West- Duitsland geplaatst voor de derde ronde Zij versloeg Bremen de Zwitserse ChrisUane Jollssalnt in twee set*: 7-6, 6-3 VOETBAL - Borussla MOnchen Oladbach, dat vorig Jaar In Rome de Europa-Cuptlnale van Liverpool verloor, zal op 21 maart zijn eerste wedstrijd om de wereldbeker voor clubs tegen Boca Juniors spelen Belde ver-, entgingen cljn overeengekomen dat de eer ste wedstrijd in Buenos Aires gespeeld zal worden Liverpool, houder van de Europa Cup weigerde In het seizoen een reis naar Argentinië te maken TENNIS De Australische tennisveteraan Rod Laver heeft In het Internationale ten nistoernooi van Richmond de Engelsman Mark Cox verslagen Laver zegevierde in dne sets. 6-4. 5-7, en 6-4 Een andere oudge diende uit Australië. John Newcombe, die de laaute drie Jaar niet veel gespeeld heeft bereikte ook de kwartfinales Newcombe versloeg de Spanjaard Jose Hlgueras met 6- 2, 6-2. In de kwartfinales speelt Newcombe tegen BJOm Borg en Laver ontmoet de Ame rikaanse Eddle Dibbs VOETBAL - De van Armlnla Blelfeld af komstige Westdultse voetbaltrainer Karl Heinz „Kalll" Feldkamp heeft zijn handte kening gezet onder het contract, dat FC Kalserslautem hem heeft voorgelegd. Feld kamp bqgtn op 1 Juli bij zijn nieuwe werk gever VOETBAL - De Clubart* van FC Den Haag, Bos. heeft meegedeelt. dat de knie blessure van Roger Albertsen. opgelopen in de afgelopen zondag gespeelde wedstrijd FC Den Haag-Volendam. geen gescheurde me niscus blijkt te zijn De kniebanden van de BARCELONA Het Nederlandse heren hockeyteam heeft in Barcelo na tijdens een trainingskamp van vier dagen de eerste oefenwedstrijd tegen esn Spaans bondsteam gelijk gespeeld 3-3. BIJ de rust stond Oranje voor met 2-1 Voor Neder land scoorde Paul Litjens (Kam pong) uit twee strafcorners en Peter van der Horst (Amsterdam) na een schitterende pass van Theodor Doy- er (Bloemendaal)

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 27