'Die twee dikke heren hangen nu in de keuken' Wat u moet doen als u te water raakt Huis- en tandartsen verdacht van fraude Shell helpt,deel 5 Kabinet ondoordacht Reacties op Drie weken verstandig vermageren'(2) Tegengestelde commentaren op beleid Pais Ziekenfonds rapporteert 20 gevallen SheU helpt STAAT DER NEDERLANDEN 7>é% LENING1378 Onderscheidingen voor Ceaucescoe 'HIJDAQ 27 JANUARI 1970 BINNENLAND Trouw/Kwartet Ook vandaag weer een heel beschei-' den indruk van de ruim 1000 brieven en briefkaarten, die de afgelopen da gen bij ons binnenstroomden. Het is onmogelijk om iedereen aan bod te laten komen, maar nogmaals: alle in zendingen zijn van A tot Z gelezen en in dank aanvaard. Het beloofde recep tenboekje wordt in de loop van de volgende week aan de inzenders toe gezonden. De winnaars van de twintig ;ezondheidskookboeken worden in de ;rant van morgen bekendgemaakt. Ik ben niets afgevallen, maar ook niets aangekomen. Ik groeide name lijk te hard tijdens mijn zwanger schap. Ik gebruikte uw dagmenu's als voorbeeld om niet extra aan te komen. Ik ben dus dik tevreden en mijn verloskundige waarschijnlijk ook. Nieuwe eetgewoonten? Vroeger was het huishoudgeld elke week op, nu houd ik geld over. Hartelijk be dankt voor het openen van mijn ogen. Marianne Hoogeveen-Van Haasten [26), Aalsmeer. Mijn man is nu 6 kilo afgevallen, ikzelf heb er 4 kilo af, en onze beide' dochters elk 6 pond. Wij willen u nog hartelijk bedanken voor het dieet en gaan er zeker mee door. F. van Setten-Bronner, (58) Wierin- gerwerf. Ik ben 5 kilo afgevallen. De foto van die twee dikke heren die zo heerlijk zitten te snoepen hangt in de keu ken. Steeds als ik een koekje wil pakken kijk ik ernaar en dan laat ik het maar weer. N. A. Faber-Oostdijk (24), Papen- drecht Ruim een jaar geleden ben ik ge stopt met roken en van lieverlee is mijn gewicht met 13 kilo toegeno men. In deze drie weken 57» kilo afgevallen, ik ga dus nog een poosje door. Heel hartelijk dank voor uw stimulans. W. Boter-De Die (42), Badhoevedorp In weekbladen worden ook voldoen de tips gegeven, maar die lijsten bekijk je meestal en dan laat je het bij voorbaat al afweten omdat er dan menu's in staan waarvan je al weet dat je er flauw bij zult vallen van de honger. Vijf kilo afgevallen en ik koop bewuster, bijvoorbeeld altijd magere vleeswaar, wat ik vroeger nooit deed. H. Boonstra, Marknesse. Ik woog 68 kilo, en na drie weken precies 60 kilo, nog één kilo onder mijn streefgewicht. Aan de binnen kant van de ijskast had ik foto's van dikke vrouwen geplakt, en zo is het me gelukt. Ik heb geleerd te lachen; om en nee te zeggen tegen gebak enz. en het bevalt me uitstekend. Lieske de Nooij (16), Utrecht. Door elke dag het menu in Trouw te volgen ben ik nu 4 kilo afgevallen. Ook mijn man bewijs ik er een dienst mee, want een gezond en niet over dadig menu is voor iedereen het beste P. Vingerling-Graafsta (26), Hoeve laken. Ik ben 87» kilo afgevallen. Al met al een geheel gewijzigd eetprogramma dankzij uw dieet. Het heeft wel een paar centen gekost (o.a. een grill aangeschaft), maar dat is niet zo erg. De aanhouder wint. J. Braafhart, (50) Rotterdam. Ik ben 7 kilo afgevallen. Het was wel een veldslag, maar ik hoop het in de 80-jarige oorlog daarna vol te blijven houden. A. J. v.d. Sluijs (57), Zeist. Geweldig, een dergelijk dieet dat haast vanzelf leidt tot verandering van eetgewoonten. Erg afwisselend, lekker en nooit vervelend. Vier kilo afgevallen, en bedankt voor uw be moedigende artikelen. K. van der Ven (57), Papendrecht. Alweer een bewijs dat Trouw in alle opzichten een goed gezinsblad is. Hoewel we wel wat, maar geen kilo's zijn afgevallen, hebt u ons toch nu en later een heel grote dienst bewezen. J. Geurtsen, Goor. Ik deed mee, omdat ik elk jaar twee jaar ouder werd in plaats van één jaar. Op mijn werk noemen ze me al het konijntje, maar dan vind ik leu ker dan kamerolifant. Weg met de hap-slikgewoonte. Ik ben 3 kilo kwijt. Voortaan heb ik geleerd na te denken voordat ik ga eten. J. Brongers, Amsterdam Afgevallen; 9 kilo, van 88 naar 79 schoon aan de haak. Er gaat nu niets meer naar binnen zonder eerst het aantal calorieën te hebben vstgesteld. Dank voor de vele tips. G. J. Dorleijn (54), Amersfoort. Hartelijk dank voor „Drie weken verstandig vermageren." Mijn lieve man (50) is er maar even 9 kilo door kwijtgeraakt. Dini Timmerman, Den Haag. Wij hebben met het hele gezin mee gedaan om de heer des huizes, voor wie het echt noodzaak was, bij te staan. We zijn alle vijf afgevallen, variërend van 3 tot 4 kilo. Veel min der tussendoortjes voortaan. W. Bisschop-Sichelaar (44), Naarden). Ik woog 142 pond en nu 130 pond. Aangemoedigd door het resultaat was het goed vol te houden. Minder suiker, vetten, snoep, alcohol, kort om: minder eten. K. A. Vaartjes (34), Nunspeet Van 106 kilo naar 100 kilo. Ik ga door tot 90 kilo. Tot mijn verwondering is het volgen van dit dieeet mij niet moeilijk gevallen: geen honger. Mijn vrouw en ik danken u hartelijk voor de uitstekende voorlichting. H. de Graaf (55), Velp Ik kom u zeggen dat ik 27» kilo ben afgevallen en mijn dochter 3 kilo. We Rebben geleerd anders te eten. Mijn compliment voor de gevarieer de menu's. M. Woudstra-v.d. Woude, Voorburg. Nog nooit ben ik in de pen geklom men om een krant of tijdschrift te schrijven, maar met de krant van heden in mijn hand is het warempel zo ver gekomen. In drie weken 4 kilo afgevallen, mijn man 6 kilo. Alle snoeperij ent ussendoortjes laten staan. Beslist geen honger. P. J. van Genderen-Kweekel (34), Spijkenisse. Ik heb veel geleerd over gezonde maaltijden, voor als ik straks op kamers ga wonen. Vier kilo afge vallen. Alice Duiven (18), Almelo. Mijn dank. Niet voor die paar pond die er af heb (ik ben geen dikkerd), maar voor het wakker schudden. Nu pas merk je hoeveel je er tussendoor eet. Mevr. J. Bolt (37), Amersfoort. We zijn bijzonder blij met uw initia tief en zouden u willen verzoeken: laat het hier niet bij! S. Muller, Ede. In de afgelopen drie weken ben ik 5 kilo afgevallen (zelfs al iets meer). Meer aandacht gekregen voor een uitgebalanceerde voeding. Ik houd er tevoren rekening mee als ik over twee dagen een feestje heb. Dank voor uw ruggesteun. R. H. Krcmer, Emmeloord. Het aantal verdwenen kilo's ia niet spectaculair, maar het zijn er wel vier. Hartelijk dank voor de actie. U stopt ermee, wij hopen verder te gaan. G. C. van Houwelingen (59), Leider dorp. Ik ben 7 pond lichter geworden. Het grote voordeel van dit dieet was voor mij dat het drie weken duurde en daardoor mijn eetgewoonten ver anderde. Andere diëten van een week veranderen in zo korte tijd niets. Het gaat heel érg goed, ik heb geen hongergevoel. Mevr. H. Paans (32), Zwijndrccht Van alles at ik Juist wat te veel. Door uw actie ben ik daar achter geko men Het Ut 'm in de eetgewoonte. die veranderd moet worden. Met uw drie-weken-programma heeft u me precies de sleutel gegeven die ik daarvoor nodig had. Henk Jong (63), Hilversum Afgelopen drie weken ben ik al drie kilo afgevallen. Dat is nog niet zo heel veel, maar gezien de resultaten die ik boek ten opzichte van vorige keren is dit wel moedgevend. Het was verschrikkelijk moeilijk. Toch heeft het mijn eetgewoonten dras tisch veranderd. U neeft me gewel dig op weg geholpen. G. Bieze (48), Stadskanaal Meegedaan om de variatie van het menu. Elf pond afgevallen. Moeilijk is een te groot woord, je doet het of je doet het niet Mevr. De Does (69), Amersfoort Het was en is een verademing om gewoon met de pot mee te kunnen eten en toch af te vallen. Ik heb een dieet gevolgd dat zo extreem was met zoveel dure dingen, dat het niet te realiseren was. R. Woudsma-Hiddema (50), Wormer- Hartelijk dank voor uw actie, gewel dig. Heb alle lijstjes uitgeknipt en ingeplakt. Iets meer dan 4 kilo afge vallen, maar niet direct de eerste dag begonnen. A. v. d. Linden-Maaskant, Meppel Dit dieet bestond uit normaal voed sel en was daarom niet ingewikkeld. J. Kuipers, Rotterdam Ik ben 57, pond afgevallen. Eetge- •woonten veranderd. Rest me nog om Trouw te bedanken voor dit idee. Geweldig wat een goede krant. Ik houd ervan. M. Kocman-Muijs, De Bilt Met enthousiasme hebben wij mee gedaan. Resultaat: vrouw 4 kilo. dochter 3 kilo, ondergetekende 3 kilo. Alle drie voelen we ons nu prettiger. J. K. Slomp, Niekerk Ik deed mee omdat ik een jurk naai de voor mezelf, en ik schrok van de maat. Meermalen geprobeerd te ver mageren. maar moest vanwege de honger weer stoppen. Nu geen last meer van. Dank Mevr. B. Kanselaar. Zuilichem (gom. ■rakel) Het was wèl moeilijk, vooral het kleine rantsoen vlees en het wegla ten van tussendoortjes, maar we zijn ons meer bewust geworden van wat we eten en zullen dat blijven doen zoals we dat de afgelopen we ken geleerd hebben. Dank voor de goede richtlijnen en tips. C. Blekken hor At-RiRlcr, Amstelveen Ik ben van 140 pond op 130 pond gekomen, 's Avonds valt het tegen, maar we vechten door onder het devies: Trouw laat u niet los! Harte lijk bedankt en een groet van een verlichte moeder M. J. van Benten (41), Barncvcld Door uw stimulans heb ik het niet moeilijk gehad; bijna 5 kilo afge vallen. L. M. Jansen-Wilhelm (56). Velp Steengoed, zo'n verstandig ve gerlngsprogramma. Ik dacht: verma alt is mijn kans en ik heb doorgezet. Ik ben 8 kilo afgevallen. Soms was het moeilijk, maar op die momenten heb ik mijn tanden en kiezen op elkaar gezet. Voortaan drie hoofd maaltijden en tussendoor een appel of sinaasappel. Dank aan degene die dit dieet samenstelde. Marian Bakker (16), Zuidwolde (ADVERTENTIE) Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Twee onder wijsbonden, de ABOP en het NGL, hebben tegengestelde commentaren gegeven op de plannen van minister Pais. Het Nederlands Genootschap van Leraren vindt de aanpak van Pais 'nuchter en zakelijk'. De Algemene Bond van Onderwij zend Personeel ziet de toe komst met zorg tegemoet. Het NGL (voornamelijk leraren v.w.o. en havo) waardeert in minis ter Pais dat hij naast een eventuele middenschool andere schooltypen mogelijk acht. De minister heeft kennelijk lering getrokken uit „het mislukken van de 'comprehensive school' in Engeland en de ernstige twijfel die Zweedse leraren hebben". Ook het pleidooi van de weten schappelijke raad voor het rege ringsbeleid voor wederkerend on derwijs voor volwassenen heeft de minister aangesproken. Bijzonder ingenomen is het NGL met de verzekering van minister Pais dat hij bij alle vernieuwing de betrokkenen inspraak wil geven. Ook de aankondiging dat de loting voor de universiteit weer ter discus sie staat, stemt het NGL tot vreugde. De Algemene Bond van Onderwij zend Personeel is minder enthousi ast. De bond vreest uitstel van de invoering het nieuwe basisonderwijs voor vier- tot twaalfjarigen. Het grootste verwijt van de ABOP is dat minister Pais geen arbeidsplaat senplan in het vooruitzicht stelt. Volgens de ABOP ls dat gezien de snel stijgende werkloosheid drin gend nodig. In zo'n plan zou een verdere verkleining van de klassen moeten worden opgenomen. Over de middenschool zegt de ABOP, dat een smalle midden school (bijvoorbeeld een combinatie van lager beroepsonderwijs en mavo) onaanvaardbaar is. Als er een middenschool komt, dan moet dat het enige schooltype voor alle kinde ren van 12 tot 15 worden. Tenslotte bespeurt de ABOP bij de nieuwe minister van onderwijs een neiging om het onderwijs meer aan te passen bij de (economische) eisen van de arbeidsmarkt. Het Ideaal van een brede ontplooiing zou daardoor op de tocht komen te staan. Van onze soc.-economische redactie AMSTELVEEN De werkgroep „Verschrijvingen" van de Ziekenfondsraad heeft in twintig gevallen aan een ziekenfonds geadviseerd bij justitie aangifte te doen van het vermoeden van fraude. Het ging om veertien apotheekhouden- de huisartsen, een specialistenassociatie, twee tandartsen, een apotheker en twee fysiotherapeuten. Mr. J. Kramer, plaatsvervangend voorzitter van de Ziekenfondsraad, heeft deze gegevens gisteren in zijn jaarrede bekend gemaakt. Mr. Kramer deelde mee dat tot nu toe aan de werkgroep „Verschrijvingen" 47 gevallen waarvan 14 in 1977 zijn voorgelegd van niet juist declareren door ziekenfondsmede werkers. Daarvan zijn er op dit moment 20 aangegeven. Twee apotheekhoudende huisartsen en een tandarts zijn inmiddels veroor deeld. In twee gevallen is de officier van justitie na een „parketstandje" niet tot vervolging overgegaan. Eén apotheekhoudende huisarts is door de rechtbank vrijgesproken, maar van dat vonnis is de officier in hoger beroep gegaan. De overige gevallen zijn nog in behandeling bij justitie. Er zijn van die situaties, waar je als automobilist maar liever niet aan denkt. Te water rakenbijvoorbeeld. Toch is het noodzakelijk.dat je weet hoe je moet handelen in zo'n geval. In „Shell helpt',' deel 5 staat daarom wat je wel en niet moet doen in dergelijke noodsituaties. k chid Nog geen boekje ontvangen. Vraag cr even naar op een f Shell station. doen in- «»i» r r I t- Alm lui zogenaamde ivater raakt, verlaat de auto dan zo snel mogelijk. Wachten op de zogenaamde luchtbel heeft geen zin. Meer informatie vindt u in „Shell helpt,"deel 5. (ADVERTENTIE) bedrag koers rente aflossing schuldbewijzen inschrijving storting toewijzing open bedrag de koers wordt na de inschrijving op dinsdag 31 januari 1978 vastgesteld aan de hand van de koersen en bedragen waartegen is ingeschreven (tendersysteem) jaarlijks op 1 maart in 15 jaarlijkse termijnen van 1 maart 1979 af vervroegde aflossing is vanaf 1 maart 1988 mogelijk tegen de koers van 103% nominaal f 1.000 (CF of K) schuldregisterinschrijvingen van tenminste f 100.000 31 januari a.s. van 9 tot 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair in effecten onder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen 1 maart 1978 uitsluitend aan inschrijvers die hebben ingeschreven tegen de vastgestelde koers (gereduceerde toewijzing mogelijk) of tegen een hogere koers (toewijzing ten volle) afrekening vindt plaats tegen de vastgestelde koers Vervolg van pagina 1 Van der Klaauw deed een drin gend beroep op de Kamer om niet op dat nadere voorwaardenoverleg te vragen. „Als Nederland zulke voorstellen zou doen die om een nee van de partners vragen, dan plaatst Nederland zich buiten spel. Bij blij vende deelname aan het project kan Nederland in staat blijven om een werkelijk actief beleid op het gebied van de non-prollferatie te blijven voeren", aldus Van der Klaauw. De Tweede KAmer besloot na de betogen van de belde ministers, rond middernacht om pas volgende week het debat voort te zetten. De Kamermeerderheid had behoefte aan intern beraad, na de mededelin gen van de beide ministers, die op de hoofdpunten niet aan de verzoeken van de negen fracties tegemoet wa ren gekomen. Een belangrijk element in het debat was dat de CDA-fractie, de grootste regeringspartij, bij monde van Ka merlid J. Houwelingen, de verant woordelijke ministers Van der Klaauw (buitenlandse zaken) en Van Aardenne (economische zaken) dui delijk maakte, dat de garanties voor het niet verspreiden van kernwapens in het Braziliaanse contract vol strekt onvoldoende waren. Bij het sluiten van deze editie was nog niet duidelijk, in hoeverre de CDA-fractie het tegen het kabinets besluit gerichte bezwaren hard zou maken. Vast stond wel. dat het voor overleg tussen deze regeringspartij en de betrokken ministers geen overeenstemming was bereikt over een gezamenlijke opstelling In het Kamerdebat. Voor alle grote fracties In de Tweede Kamer, uitgezonderd de WD, stond het verkrijgen van garanties voor het tegengaan van kernwapens in Braziliaanse handen centraal. Zowel voor PvdA, CDA als D'66 was dat vraagpunt doorslaggevend bij de te nemen beslissing over uitbrei ding van de ultra-centrifugefabriek In Almelo, de fabriek waar uranium wordt verrijkt als brandstof voor kerncentrales. De WD echter acht te de werkgelegenheid, die met het project gemoeid ls, minstens even prospectus kosteloos bij banken en commissionairs WENEN (Reuter) De Roemeense partijleider Ceaucescoe is gisteren, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag, voor de tweede maal uit geroepen tot held van Roemenië. In een toespraak betuigde de president en partijleider opnieuw zijn steun aan het Eurocommunisme. „Het grootste gevaar dat een revolutio naire partij bedreigt, is de gevange ne te worden van achterhaalde, dog matische stellingen die ontwikkeld werden onder bepaalde omstandig heden een waarvan men vervolgens denkt dat ze onder alle omstandig heden geldig blijven" Ondanks zijn kritische uitlatingen, die vooral te gen de 8owjet-Unie gericht zijn, heeft Ceaucescoe bij zijn verjaardag zowel van de Sowjet-Unie als van Oost-Duitsland een hoge onder scheiding gekregen. Van de Sowjet- Unie kreeg Ceaucescoe de orde van Lenin en van de DDR de orde van Karl Marx. doorslaggevend. Vrijwel de gehele Kamer voelde zich ook door het kabinet „overvallen" met de plotse ling beslissing om aan Brazilië te leveren, en de fabriek uit te breiden, zonder de Kamer tevoren te horen. „De Kamer ls vandaag toch wel erg voor het blok gezet," aldus CDA- woordvoerder Van Houwelingen. Hij concludeerde dat de voorwaarden die de regering met Brazilië (met de deelnemende landen Groot-Brittan- nlë en West-Duitaland) is overeenge komen onvoldoende zijn. „In ieder geval moet er voor de leve ring van verrijkt uranium een rege ling omtrent de opslag voor plutoni um zijn overeengekomen," aldus Van Houwelingen. „De regering is nu alleen overeenge komen dat er met Brazilië verder zal worden onderhandeld over een ops- laeregeling. zonder dat er iets vast staat over details daarvan. Plutoni um is een afvalstof van kerncentra les, waarvan atoomwapens kunnen worden gemaakt." Van Houwelingen vond het ook noodzakelijk dat het kabinet over tuigend aangeeft hoe Nederland met verdere deelname aan het pro ject een actief non-proliferatiebeleid kan voeren (beleid tegen het ver spreiden van kemwapens).De woordvoerder van het UCN liet in het midden of de pogingen om nade re voorwaarden te verkrijgen ook moeten betekenen dat de beslissing over de uitbreiding van de Almelose fabriek moet worden uitgesteld. Hen procent van de produküe van die uitgebreide fabriek ia na 1981 bestemd voor Rr**»ns" De PvdA-fractie was daar wel duide lijk over. Woordvoerder R. ter Beek stelde dat ook de beslissing over de fabrieksuitbreiding moet worden opgeschort. Hij weerlegde in zijn betoog uilatingen van Van Houwe lingen dat ex-minister Van der Stoel (PvdA, buitenlandse zaken) al in 1976 een handtekening had gezet onder een vergaand verplichtend akkoord met Brazilië. „Het defini tieve groene licht werd niet gegeven, er zou verder onderhandeld wor den," aldus Ter Beek. Hij bestreed ook de stelling van het CDA dat uit de beslissing van 1976 schadeclaims van Brazilië of de partnerlanden West-Dultaland en Engeland zouden kunnen voortkomen. Volgens Ter Beek zijn er pas claims mogelijk geworden, nadat het kabi net-Van Agt, in de laatste dagen van december vorig Jaar de omstreden politieke goedkeuring aan het pro ject gaf. Volgens Ter Beek was een van de overwegingen van het kabi net om vlak na het eerste optreden al een beslissing te nemen, deels Ingegeven door wrok „Kennelijk wilde men nu zelf. bevrijd van die lastige drammers van de PvdA, snel positief beslissen." VVD woordvoerder mr. F. Portheine hield een positief betoog over de regerigsbesllssing, „Nederland moet als partner in het samenwerkings verband met Duitsland en Engeland ■zoveel mogelijk vermijden een ge ïsoleerde positie In te nemen Het geduld van onze partners ls wel zeer zwaar op de proef gesteld. Dat tal men, omdat men net iets te perfecti onistisch dscht, heeft ons land veel schade gedaan." Portheine vond het van belang om ln Urenco samenwerkingsver band te blijven samen werken „omdat Nedrland dan invloed kan bUjven ultoefenen.ln zijn voortrek kersrol". D'66 woordvoerder mr. L. J Brink horst kwam met het voorstel om de beslissing over zowel de levering aan Brazilië, als de uitbreiding van de fabriek nog uit te stellen, met twee of drie maanden. in de keuken

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9