PTT-ers demonstreren tegen spreiding diensten 'Staatssecretaris Smit te voorbarig' Invoer steeg uitvoer daalde Minister handhaaft tariefsverhoging voor verzekeraars Gallagher gehuwd met Rose Dugdale Kerstpuzzel Jakarta verbiedt studenten-'witboek' Defensie erkent dienstweigeraar als gewetensbezwaarde ANP-correspondent op Schiermonnikoog krijgt verwijten Speciale advertentierubriek ELKE ZATERDAG IN 77*Ol/IV INLICHTINGEN: tel. 020-913456 toestel 750 Westerterp gaat Kamer verlaten FAMILIEBERICHTEN rn WOENSDAG 25 JANUARI 1978 TROUW/KWARTET SNS DEN HAAÖ De gezamenlij- Hoofdbestuurder Th. Meijer vin de ke dienstcommissies van de Nederlandse christelijke bond van centrale directie van de PTT overheidspersoneel idle circa 7000 le- hebben alle personeelsleden den bij de PTT heeft) iel desge- ODeeroeDen om vanmliirlno hll vr,apl vanmiddag van sUatssecre- vanmiddag bij Un, MeVrouw Smit te verwachten het ministerie van verkeer en dat ilj enige terughoudendheid be- waterstaat te demonstreren te- tracht over de totale spreiding, om- gen het plan voor de verplaat- dat de Tweede Kamer eerder een sing van circa 3500 ambtenaren beslissing heeft genomen over de naar het noorden des lands. ^"JTdeTee? Het doel van de bijeenkomst u om vanmld'lag pleiten vow af- staatssecretaris meirouw Smit (ver- ggfr Sg.h,e.t.»m*T^wUr keen die PTT-raken behartigt erop n te wijzen dat zij vorige weekwoen. dag voorbarige ulUpraken over de e CBO geda^. Centrale direCÜe NCBO zal bovendien het (oude) De bewindsvrouwe spreekt vanmid dag met directeur-generaal Ph. Leenman van de PTT en vertegen woordigers van de bonden van over heidspersoneel over de stand van zaken naar aanleiding van het uitge lekte en door de PTT nog steeds niet officieel voor publikatie vrijgegeven ..zwartboek over de korte termijn- spreiding." De gezamenlijke dienst commissies die in hun actie ge steund worden door de vakbonden vinden dat de Tweede Kamer naar aanleiding van het verontrustende rapport de plannen voor de sprei ding in zijn geheel moet bijsturen. In het rapport wordt geconcludeerd dat de korte termijn-spreiding op een mislukking is uitgelopen. De diens tcommissies zijn erg boos over het feit dat de staatssecretaris het rap-, port als eenzijdig en emotioneel van de tafel heeft geveegd. standpunt bepleiten dat de werkge legenheid in Den Haag geen schade mag worden toegebracht ten gerieve van de werkgelegenheid In het noor den des lands. De centrales van over heidspersoneel hebben altijd aange drongen op het vestigen van nieuwe diensten. Meijer: „We hopen niet op het emoti onele vlak met de bewindsvrouwe te praten, maar op zakelijke basis, waarbij we er op aan zullen dringen dat eventuele uitspraken alleen moeten worden gedaan in overleg met de minister van binnenlandse zaken als het om de spreiding van de centrale directie gaat." DEN HAAO - Nederland heeft in november vorig Jaar goederen inge voerd ter waarde van ƒ9.546 mil joen. Dat is acht procent meer dan in november 1976. De uitvoer daar entegen daalde in november met vier procent tot 9.610 miljoen. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek becijferd. Wanneer het CBS de in- en uitvoer van aardolie en aardolieprodukten, schepen en vliegtuigen buiten be schouwing laat (omdat die cijfers sterk schommelen) en de cijfers cor rigeert voor overloop, dan bedroeg in november 1977 de invoer 7.859 miljoen (november 1976: ƒ7.941 min) en de uitvoer 8.345 min (no vember 1976: 8.259 min.) DEN HAAO (ANP) - Minister van Aardenne van economische zaken ziet geen reden om de tariefsverho ging van de particuliere ziektekos tenverzekeraars terug te draaien. De bewindsman zegt dat in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Holthoff (PvdA). De verhoging is ingegaan op 1 Januari en bedraagt maximaal 9,5 procent. Minister Van Aardenne voert drie LONDEN (Reuter) Onder de strengst denkbare veiligheidsmaat regelen zijn gisteren Ierlands be kendste gevangenen, de Britse mll- Jonairsdochter dr. Bridget Rose Dugdale en de IRA-strijder Eddie Gallagher, in de gevangenis van Li merick in de echt verbonden. Hun zoontje, dat Rose Dugdale drie Jaar geleden in de gevangenis ter wereld bracht, was hierbij aanwezig. De 29-jarige Gallagher is in 1976 veroordeeld tot twintig Jaar gevan genisstraf voor de ontvoering van de Nederlandse Ferenka-directeur dr. Tiede Herrema in oktober 1975. Hij wilde met deze daad de vrijlating afdwingen van drie leden van het Ierse republikeinse leger, die in de gevangenis zaten wegens kunstdief stal en een „luchtaanval" met een gestolen helikopter op een politie bureau in Noord-Ierland. Rose Dug dale kreeg daarvoor negen jaar. De medeplichtige bij de ontvoering van dr. Herrema, die 36 dagen werd ge gijzeld, was de toen 23-jarige Marian Coyle. Zij werd daarvoor tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld. redenen aan voor de toegestane ver hoging. De tariefstijging is volgens hem gebaseerd op een verwachte kostenstijging. In 1977 was de pre mieverhoging onvoldoende om de kostenstijging op te vangen en ten derde dekt de tariefsverho ging een aantal extra voorzieningen voor tandheelkundige hulp aan kin deren, aldus Van Aardenne. Bij de oplossing van de Kerst puzzel 1977 is de zin waar het om ging weggevallen. Deze zin luidt: Zo gij geen stuur hebt van uw schip, 't Moet te grond of op een klip! JAKARTA (AFP) De Indonesi sche regering heeft de verspreiding van een „witboek", dat vorige week door studenten van het intstituut voor technologie in Bandoeng werd uitgegeven, verboden. Dit heeft de Indonesische minister van justitie, Ali Said, bekendgemaakt. In het document wordt krachtig stelling genomen tegen de nieuwe kandidatuur van president Soehar- to voor de verkiezingen in maart. In het witboek doen de studenten ver der een beroep op de verschillende partijen in het parlement, „integere en bekwame nationale figuren" als president en vice-president aan te wijzen, „teneinde een situatie te cor rigeren, die hoofdzakelijk te wijten is aan ongelijkheid in de maat schappij en aan machtsmisbruik van zekere functionarissen". Exemplaren van het witboek zijn verstrekt aan 3.000 studenten, die vorige week hebben deelgenomen aan een betoging op het terrein van de universiteit in Bandoeng. DEN HAAO (ANP) Het ministerie van Defensie heeft dienstweigeraar Adriaan Slooff uit Den Haag laten weten dat zijn gewetensbezwaren tegen de militaire dienst zijn er kend. Dit betekent dat Slooff geen militaire diéhst meer hoeft te ver vullen en dat hij in plaats daarvan 17 maanden vervangende dienst moet vervullen. Slooff had al in 1974 een beroep op de wet gewetensbezwaren gedaan, wat echter op 1 november 1976 werd afgewezen. Hij ontving een oproep om zich op 6 september 1977 te melden om zijn dienstplicht te ver vullen. Slooff meldde zich toen bij het strafdepot Nieuwersluis waar hij een maand gevangen zat. Daarna werd hij overgeplaatst naar het huis van bewaring in Amsterdam waar hij nog een maand zat. Op 7 novem ber werd hij vrijgelaten omdat hij had besloten voor de tweede keer een beroep te doen op de commissie gewetensbezwaren. Op 13 december meldde hij zich bij de commissie van advies inzake de wet gewetensbezwaren militaire dienst voor een tweede gesprek. Dit gesprek mondde uit in een advies van de commissie aan de minister van Defensie waarin onder meer ge steld werd dat de bezwaren van Slooff tegen eigen deelneming aan elk oorlogsgeweld in dat tweede on derzoek veel duidelijker en met min der reserve en meer expliciet naar voren kwamen. Van onze correspondent SCHIERMONNIKOOG - ANP cq respondent Wilco Bergmans, sinds enkele maanden op Schic monnikoog woont en werkzaam heeft zich de woede van de eilandb woners op de hals gehaald. Zij ve wijten hem berichten uit de duim zuigen. Zijn melding tien dagen s leden dat de linkse politieke groep ring op Schiermonnikoog, die zi< presenteert als Schiermonnikoo Belang, uiteen zou zijn gevalli wekte met name de nodige verb zing, omdat daarvan volgens de b trokkenen geen sprake is. De druppel die de emmer deed ove lopen was het nieuws dat hij eergi teren het ANP aanbood en dat meeste Nederlandse kranten haa de, waarin werd gesteld dat er i Schiermonnikoog meer koeien zi dan mensea De burgers van Schie monnikoog voelden zich daarmi beledigd. Besloten is dat een aant eilandbewoners een brief op pote naar de hoofdredactie van het AN zal sturen waarin duidelijk wordg gemaakt dat men aan dit soort serf*- satieberichtgeving geen behoefd heeft en dat de nieuwe correspoi dent beter kan opkrassen als hij niqt met serieuzer nieuws komt. DEN HAAO (ANP) - Oud-minister Th. E. Westerterp verlaat met in gang van 15 februari de Tweede Ka mer. Hij heeft hierin zitting voor het CDA. Het bedanken als Kamerlid is het gevolg van de benoeming t< algemeen directeur van de verei ging European Options Exchang (Europese beurs voor opties). vereniging is vorig najaar opgerich ru Des richj J bunnen van maandag tot cn met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. De familie geeft u met droefheid kennis van het overlijden van de heer L. J. van Bentum Uit aller naam L. J. van Bentum Amsterdam, 18 januari 1978 „De Kimme", Beemster- straat 546. Corr.-adres familie L. J. Sproet, Parkweg 338, Voorburg. De crematie heeft in fa miliekring te Amster dam plaatsgevonden. Heden is overleden onze zorgzame moeder, groot moeder, zuster en schoonzuster Elisabeth Zweegman weduwe van John Kuyer oud 81 jaren. Marina Del Rey, California: John Kuyer Ank Kuyer-Tieleman Driebergen: A. Zweegman Familie Zweegman-Weber Amersfoort Familie F. H. Kuyer-Steur Leidschendam, 23 januari 1978 Correspondentie-adres: Koningin Julianaweg 13, Leidschendam De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St. Antoniushoveziekenhuis te Leidschendam. Bezoek aldaar van 16-18 uur. Thuis geen bezoek Geen bloemen De begrafenis is bepaald op vrijdag 27 januari a.s. om 15 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's Gravenhage. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. De Heer heeft haar plotseling tot Zich genomen Feikjen Venema weduwe van Ds J. A. I. Zaborszky in de ouderdom van 72 jaftr. Bilthoven J Zéborsxky J. L Zaborszky-Mitchell Andor Ilonka Sheila Hurwenen: Gy J ZAborszky H Zéborszky-Jansma Attila Bram Floris Bilthoven. 23 januari 1978 Beatrixlaan 134 Corr. adres: Friedhoffkwartier 3, Bilthoven De overledene is opgebaard in de aula van het ziekenhuis ..Berg en Bosch" te Bilthoven. Aldaar gelegenheid tot condoleren donderdagavond 26 januari van 7.30-8.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden vrijdag 27 januari a s om 13 15 uur in de Opstandingskerk aan de ie Brandenburgerweg 34. De Bilt. Deze dienst zal geleid worden door de Weleer waarde Heer Ds R. ter Haar. daarna zal om 14 00 uur de begrafenis plaatshebben op de begraaf plaats „Brandenburg" naast de kerk. Na afloop van de begrafenisplechtigheid gelegen heid lot condoleren in de aula van de kerk. „Hun ontfermer zal hen leiden" Jes. 49 10b Op 20 januari j. 1. overleed mijn lieve man, onze vader en grootvader Simon de Vries Geboren: 26 februari 1904 te Enkhuizen. T. de Vries-Kooijman Kinderen en kleinkinderen Leiden, 24 januari 1978 Mozartstraat 219 De begrafenis heeft inmiddels plaats gehad. Met verslagenheid geven wij kennis van het over lijden van onze vriend en dispuutgenoot Filip Ringnalda Wij zullen hem niet vergeten Namens de Oratorische Vereeniging I.V.M.B.O. Het Bestuur. Amsterdam, 21 januari 1978. Met diepe verslagenheid hebben wij kennis geno men van het plotselinge overlijden van CORNELIS FILIPPUS RINGNALDA in leven lid van de studentenvereniging I.A.N. Namens de vereniging: Het Bestuur. Amsterdam, 21 januari '78. Diep onder de indruk zijn wij van het plotseling overlijden van de voorzitter van ons schoolbe stuur. de heer T. Lagerweij Zijn inzet voor en betrokkenheid bij onze scholen zullen voor ons onvergetelijk blijven. Moge God zijn vrouw en kinderen de kracht geven dit zware verlies te dragen. Het personeel van de Christelijke Scholen voor kleuter, basis en Mavo onderwijs te Brielle. Brelle 24 januari Marcus 10:15 Geheel onverwacht is door een ongeval van ons weggenomen mijn lieve man en onze lieve papa Thom Lagerweij op de leeftijd van 46 jaar. Wij zijn bedroefd maar dankbaar voor hetgeen hij voor ons betekend heeft C. W. Lagerweij-Pfljffer Rik Kees Martin Susanne Brielle. 23 januari 1978 Hoogaars 70 Geen toespraken Liever geen bezoek aan huis. Thom ligt opgebaard in de rouwkamer, Dorpsdijk 7 te Vierpolders. Gelegenheid tot rouwbezoek aldaar donderdagavond van 20.00-21.00 uur. Op vrijdag 27 januari 1978, om 14.00 uur zal in de aula van de algemene begraafplaats te Brielle een korte rouwdienst worden gehouden, waarna aan sluitend de begrafenis zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula. Vertrek vanaf het woonhuis te Brielle ca. 13.45 uur. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze voorzitter T. Lagerweij Hij bracht op sterk inspirerende wijze de „CH van het christelijk onderwijs in de praktijk. Wij zullen zijn inzet en overtuiging erg missen. Wij bidden God om sterkte en troost voor zijn vrouw en kinderen. Vereniging voor christelijk onderwijs te Brielle. Brielle. 23 januari 1978. „God heb ik lief, want die getrouwe Heer hoort mijn stem Psalm 116 Ingegaan in de rust die overblijft voor Gods kinderen mijn innig geliefde man, onze fijne zorg zame vader en grootvader Wesselius Ganzevoort op de leeftijd van 75 jaar. Wij zullen hem erg missen, maar de dankbaarheid overheerst voor alles wat hij voor ons geweest is. Leeuwarden, 21 januari 1978 „Het Nieuwe Hoek" 5-1 G. Ganzevoort-van der Kamp Oosterhout: Meta en Doeke Fokkema-Ganzevoort Bennekom: Klaas en Sietske Ganzevoort-Dupon Leeuwarden: Menno en Mieke Ganzevoort-De Haan en kleinkinderen. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 26 ja nuari a.s. omstreeks 15.00 uur op de Noorderbe graafplaats, na een dienst van Woord en Gebed in de aula van de Prot. Chr. Uitvaart Vereniging, Jelsumerstraat 45, aanvangende 14.30 uur. Gele genheid te condoleren in de aula vanaf 14.00 uur. Na een rijk en gezegend leven nam God, voor ons zeer onverwacht, tot Zich mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma Willempje van Oosterom-Willemse geb. 17 februari 1903 Abcoude: J. van Oosterom Baambrugge: Jan en Truus Alkmaar: Gerrit en Margriet Mathilde - Frederik-Jan - Anne Sophie Abcoude: Arie en Wil Norbert - Marjolijn Gorredijk: Wim en Annie Wim - Anneke - Teunis Wilnis: Adriaan en Judith Juriaan Marrianne Hilversum: Elly en Joop Saskia - Leonie Terkaple: Cor en Frieda Abcoude. 23 januari 1978 Voordijk 7 De dienst van woord en gebed zal gehouden worden op donderdag 26 januari a.s. om 14.00 uur in de Ned. Hervormde Kerk, waarna de begrafe nis zal plaats vinden om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Abcoude. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Ned. Hervormde Kerk. Geen bezoek aan huis. Voor ons onverwacht, ging in haar Heer en Hei land van ons heen, onze geliefde zuster en tante Jennigje Jansje Admiraal sinds 1969 weduwe van Jan Schutte, op de leeftijd van 71 jaar Aalsmeer: H. M. J. Kolkman-Admiraal Ede: Z. Lantinga-Admiraal Bergen op Zoom: J. J. Haaijer-Admiraal A- J. Haaijer neven en nichten Hasselt, 20 januari 1978 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 25 januari a.s. op de Algemene Begraafplaats te Hasselt Vooraf zal er een dienst zijn in het rouwcentrum, Ridderstraat 24, welke aanvangt om 13.00 uur. En toen hij nog veraf was. zag zijn Vader hem en werd met ontferming bewogen. Lucas 1520 In de zekerheid dat Christus, de voor ons gekrui sigde en opgestane Heer, met ons is alle dagen tot aan de voleinding is heden overleden Arie Hougee in de ouderdom van 71 jaar. Rotterdam: L. Hougee-Goudriaan Deventer: Phine Hougee Grubbenvorst: Wil en Otto Groen-Hougee Hans Hellevoetsluis: Kees en Riet Hougee-Schuitema Frank Koert Rotterdam, 24 januari 1978. Jan Dammassestraat 64. Geen bloemen Geen bezoek aan huis Geen toespraken De overledene ligt opgebaard in het rouwcentrum Zuid-Holland, Maasdamstraat 4 (bij Mijnsheren- plein). Bezoek en gelegenheid tot condoleren al daar donderdag as. van 19.30-20.00 uur. De begrafenis in het familiegraf zal plaats hebben vrijdag 27 januari as. op de begraafplaats Char- lois van de Herv. Gem. Rotterdam-Zuid, Charlois- se Lagedijk 680. Vertrek van het rouwcentrum om 14.15 uur, aankomst in de kapel om 14.45 uur. „D'eenvoudigen ioil God steeds gadeslaan; 'k was uitgeteerd, maar Hij zag op mij neder. Keer, mijne ziel, tot uwe ruste weder; Gij zijt verlost, God heeft u welgedaan." Ps. 116:4 Op Zijn tijd heeft God tot Zich genomen, mijn lieve man, onze lieve zorgzame vader, groot- en overgrootvader Elbert Toonen echtgenoot van Maria Vermeer, in de ouderdom van 88 jaar. „Zijn leven was Christus zijn sterven gewin." Uit aller naam M. Toonen-Vermeer Hilversum, 23 januari 1978 „Zuiderheide", kamer 003 Diependaalselaan 337 Thuis liever geen bezoek Geen bloemen. Vader is opgebaard in de rouwkamer van het bej. centrum „Zuiderheide", ingang aan de Van Ghentlaan te Hilversum. Bezoek aldaar donder dag a.s. van 19-19.30 uur. De rouwdienst te leiden door de weleerwaarde heer Ds J. W. Maris, zal D.V. gehouden worden vrijdag 27 januari a.s. om 13 uur in de Chr. Geref. Pniëlkerk, Van Ghentlaan 47 te Hilversum, waar na aansluitend tegen 14 uur de teraardebestelling zal plaatshebben op de begraafplaats „Zuider hof' aan de Kolhornseweg aldaar. „Ik zeg tot God: Gij zijt mijn schild, mijn toe vlucht en mijn veste, op Uw vertrouw ik Heer, Gij wilt voor mij altijd het beste". Psalm 91 1 B Onverwacht nam de Here uit ons midden weg, mijn geliefde man, onze zorgzame vader en opa Adriaan van Nederpelt op de leeftijd van 53 jaar. Klaaswaal: L. J. van Nederpelt-van Elderen Willemstad: Jeannette en Cor Theo Strijen: Ina en Kees Ingrid Klaaswaal: Relnier en Annie Jacob en Tine Klaaswaal, 23 januari 1978 Havenweg 5 Gelegenheid tot condoleren op donderdag 26 ja nuari van 19.30-20.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Voorstraat te Klaaswaal. De begrafenis zal plaatshebben DV op vrijdag 27 januari op 14.30 uur op de algemene begraaf plaats te Klaaswaal. Vooraf zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden, welke zal aanvangen om 13.45 uur in de Gereformeerde Kerk. Na een gelovig en werkzaam leven ontsliep in alle rust onze geliefde vader, groot- en overgrootvader Nicolaas Wolf weduwnaar van Anna Helena Geerts in de ouderdom van 94 jaar. Apeldoorn, R. Wolf I. M. Wolf-Goedman Den Haag, S. P. Wolf I. Wolf-de Jong Amsterdam, D. Wolf Leusden, J. P. Wolf M. E. Wolf- Klippel klein- en achterkleinkinderen Amsterdam, 23 januari 1978 De Buitenhof, Nieuw Herlaer 2 Correspondentie-adres: Familie R. Wolf, Zwolseweg 266, Apeldoorn Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 27 januari om 12 uur op de begraafplaats „Zorgvlied" aan de Amsteldijk te Amsterdam. Vertrek van het P.C.B.-gebouw, Vondelstraat 101, om 11.15 uur Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Na een moedig doorstaan lijden nam God van ons weg onze schoondochter, schoonzus en tante Riet Stehouwer-Knol P. Stehouwer-Zijderveld Jan en Dien Wim Adri en Lenie Leen en Corrie Piny en Cor Theo en Corrie en kinderen Capelle a/d IJssel, 22 januari 1978. ns< er tie dei di le ef er he sid ik: rs dei ca er be en: ll ilni aa lei kc Ps. 27:7 (liedboek) In Jezus ontslapen onze zo lieve man, vader en grootvader IJntie Zwanenburg geboren 14 januari 1921 H. Zwanenburg-Bazuin Giny Harm en Nienke Lammert - Jenny en Esther Gery - Jan Harry Hoogeveen, 24 januari 1978 Linthorst Homanstraat 11 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 28 januari a.s., om 11.00 uur vanuit de Hoofdstraat- kerk, Hoofdstraat 97, Hoogeveen. Gelegenheid tot condoleren van 10.00—10.30 uur. Aanvang van de rouwdienst 10.30 uur. Thuis liever geen bezoek. Geen toespraken en geen bloemen. Met grote ontsteltenis hebben wij ervan kennisgefuk nomen, dat op 24 januari door een droevig onge val is overleden. Ier en Yasmin Kllic Leerlinge van de brugklas B3 Dat God onze Heer haar familie trooste. Namens de Chr. Scholengemeenfca schap Menso Alting College, Hoogi veen. Drs. C. Miedema, rector. Diep verslagen zijn wij door het plotselinge over lijden van onze voorzitter de weledelgeleerde heer IT J. A. Ruijs Zijn inzet, toewijding en belangstelling voor ons m opleidingsinstituut zullen wij ons blijvend herin neren. j Bestuur, Staf, docenten en leerlingen van het opleidingsinstituut „De Schans", Almelo 21

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8