Schrijvers rekt record van Vitesse Fysiek geweld van Utrecht tegen AZ Go Ahead: zorgen gro Revanche FSC treft Groningen Gelijke spelen in België Ajax geeft bij Vitesse overwinning uit handen Duidelijke 4-0-score in Sittard Alkmaarse formatie laat punt liggen n Amsterdam en FC VVV 1 erg zwak Ook met Schneider en Van Zoghei geen winst MAANDAG 23 JANUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet IA! door Johan Woldendorp ARNHEM Uiteindelijk was het Plet Schrijvers, die het onge slagen thuisrecord van Vitesse rekte. In de slotseconden van de slechts 88 minuten durende wedstrijd (scheidsrechter Frans Derks floot in de eerste periode twee minuten te vroeg af) gooide de rijzige sluitpost van Ajax de bal zo slordig uit, dat Bosko Bursac de leren knikker gemakkelijk kon onderscheppen. Hans Bleyenberg verlengde diens pass naar de uitblinkende Joop Heezen, die de Gelderse debutant op de valreep aan een terecht gelijk spel hielp: 2-2. Ajax, dat ln deze competitie al enkele keren in de eindfase van de wedstrijd zijn puntensaldo opvijzelde, liet nu op amateuristische wijze een overwinning uit de handen glippen. Temeer, daar de nog regerende landskampioen kort daarvoor een 1-2-voorsprong had veroverd. door Erik Oudshoorn Jan Everse (liggend) kan niet voorkomen dat Herman Gerdsen de gelijkmaker (1-1) voor Vitesse scoort. Krol kijkt grimmig naar de afloop. BRUSSEL Alleen Charleroi en Llerse SK hebben zich op de 21ste speeldag van de Belgische competi tie weten te onttrekken aan het al gemene beeld van gelijke spelen. Voor Lierse was dat plezierig omdat het de uitwedstrijd met 2-0 won, maar voor Charleroi werd de misere, waarin de ploeg verkeert, alleen maar groter. Na uitschakelen van Anderlecht in de bekerstrijd heelt Charleroi geen punt meer behaald, doordat de doelpuntenproduktle stokte Geen goed vooruitzicht voor de ploeg van Felix Week, met tegen standers als Standard Luik. RWDM en Club Brugge in het vooruitzicht. Doordat alle andere ploegen niet verder kwamen dan een gelijk spel, veranderde er nauwelijks iets in de stand. Brugge en Luik wisselden hun ploegen uit. Koploper Club Brugge kwam in de uitwedstrijd te gen FC Luik na zes minuten al op een voorsprong door Sörensen. Een kleine twintig minuten later scoorde Binet tegen en daarmee was de koek wat betreft de doelpunten Charlerol-Llerse 8K 0-2; Anderlecht-RWDM 1- 1 Wtnterslan Waregem 2-2. Cerkel Brugge- Standard l-l. FC Lutk-FC Brugge 1-1, Beveren- Beerachol 11. Antwerp-La Louvitre 0-0 Kort- rtjk Lokeren 2 2, FC Boom-Beringen 1-1 De lUnd 1 FC Brugge 32 punten. 2 Standard M 3 Anderlecht «Beveren 21. 5. Wlntenlag. Beerschot en Lierse SK 26 BRUN8WIJK Eintracht Brauns chweig, als tegenstander voor PSV te klein in het toernooi om de UE- FA-beker. heelt ln de Bundesliga zaterdag koploper FC Köln versla gen De Brunswijkers wonnen met 1-0 door een doelpunt van Hand- schuh en maakten een einde aan de serie successen van de Keulse ploeg, die uit de laatste vijl wedstrijden negen punten had behaald Het doelpunt van Handschuh betekende dat doelman Schumacher voor het eerst na ruim acht uur Bundesliga- voetbal weer naar het net moest. I860 München-Bomnis Mönchengladbach 1-1. 1 FC Kaueralautern-Hamburger SV 4-1. VfB Siuttgart-FC 8chalk« 04 2-0. FC St Paull-1 FC Saarbrucken 4-0, Fortuna Dusaekiorf-Eintracht Braunschweig 2 0. 1 FC KOin-Bajrern Munchen 4-1 VfL BochumWerder Bremen 3-1 MSV Duisburg Hertha BSC Berlin 1-0. Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 0-0 LONDEN Nottingham gaat on stuitbaar door in de Engelse League. Op eigen veld versloeg de lijstaan voerder Arsenal, dat vierde stond met 2-0. De overwinning van Not tingham kreeg nog meer relief om dat de twee concurrenten uit Liver pool. tweevoudig kampioen Liver pool en Everton, verloren Liverpool op eigen veld van het vrij laag ge klasseerde Birmingham, Everton op het door vorst vrijwel onbespeelbare Moltneux van Wolverhampton Wan derers Chelwa-lpswsch T 5-1. Norwich City Manchet- ter City 13. Leeds United Coventry City 2-0 Leicester City-Queen s Park Rangers 0-0. Liver pool Birmingham City 2 3 Manchester Umted- Derby County 4-0 Middlesbrough West Brom- wtch Albion 1-0, Nottingham Forest-Arsenal 2- 0 West Ham United Newcastle United 1-0. Wol verhampton Wanderers-Everton 3-1. De stand Nottingham Forest 40 Everton 34. Liverpool >4. Arsenal S3. Manchester City 34. rTALIK Bologna Lazio 2 1 Foggla Inter <32 Vlcenxa- Juventua 0 0 AC Milan NapoU PI. Oenua Flo rentine 2 1 Peaeara Perugia 1-1. AC Roma- AUlanla 3-1. Tonno- Verona 2-1 De stand la 1 Juventua 22 punten. 2 Tonno 20, 3 Vicerua I» 4 AC Milan. Perugia en Inter IS FRANKRIJK Troy»» Nice 3-1. BMtia Marseille IS Monaco Valenciennes 3-0. LavaJ MeO 1-0 Lena-Nlmes 4- Vitesse's jarige trainer Henk Wul- lems weigerde die meevaller hard nekkig als puur geluk te kwalifice ren. „Ik schrijf het liever toe aan de bezetenheid van de jongens. We heb ben. denk ik, dit seizoen al zes keer in de laatste minuten gescoord. Het tweede doelpunt van Ajax was een enorme tik voor de ploeg, maar ze bleek in staat om zich daar onmid dellijk overheen te zetten." Karakter heet zoiets ln het van cli- ché's rammelende voetbalj argon. Karakter kan Vitesse dan ook niet worden ontzegd. Het heeft zich in korte tijd ontpopt als één van de weinige smaakmakers in de eredivi sie. Niet voor niets heeft de Arnhem se club een toeschouwersmoyenne van meer dan tienduizend per wed strijd. Het elitekorps van Henk Wul- lems steunt uiteraard voor een (te) belangrijk gedeelte op de routine van Henk Bosveld, maar het publiek constateerde gisteren verheugd, dat Vitesse nog een uitblinker naar vo ren kan schuiven: voorstopper Joop Heezen. Niet alleen schakelde hij met opvallend gemak Ruud Geels uit. hij was ook verantwoordelijk voor het tweede, gelijkmakende doelpunt van de Arnhemmers. „Hee zen was de absolute uitblinker." prees Wullems zijn centrumverdedi ger. „Hij was zowel opbouwend, als defensief en afwerkend goed. Nou, meer is er niet in de voetballerij." „Met Ruud Krol was Heezen de bes te speler van het veld." meldde ook assistent-bondscoach Jan Zwart kruis. Vitesse heeft het zojuist aangehaal de karakter bitter nodig om in het eredivisieorkest niet vals te spelen. Te veel spelers zijn nog te wisselval lig om wekelijks op krediet van trai ner Wullems te mogen hopen. De voorhoede bijvoorbeeld, is niet al leen letterlijk een lichtgewicht-linie. Herman Gerdsen. die kort na de hervatting voor de eerste keer een achterstand goed maakte (Van Dord brak in de 39e minuut de score open) openbaarde zich tegen Ajax als een grillige vleugelspits. Bursac haalde als voetballer lang geen voldoende, maar is belangrijk, omdat hij nog steeds de topscorer van zijn club genoemd mag worden. Wim Meyers tenslotte, had een duidelijke off day. De oud-NEC'er raakte geen bal goed aan en moest dan ook vroegtij dig zij het diep in de tweede helft vertrekken. Henk Wullems. „Het hele elftal had zich naar de 1-1-stand door Matty Verkamman UTRECHT AZ '67 blijft een kwetsbare ploeg. Dat bleek gisteren weer eens in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht: 0-0. Hoe veel onloochenbare klasse Cees en Klaas Molenaar ook bijeen hebben geschraapt, tegen schoffelende inzet-ploegen verbleekt die fleurige Alkmaarse kwaliteit voor een groot deel. Met uitzondering van de zich goed ontwikkelende libero Johnny Metgod en natuurlijk de ongelooflijk veel arbeid verzettende Wim van Hanegem, wist eigenlijk niemand raad met het anti-voetbal van FC Utrecht. Hugo Hovenkamp, Kristen Nygaard, Jan Peters en Kees Kist; ze missen de scherpte van weleer. Dat komt erg duidelijk naar voren ln een gigantische rommel-pot, zoals FC Utrecht-AZ'67 was. 8«iat Euervne-Lyon l-O. Bordeaux-Reun» 2-0. De stand I Monaco 33 3 Nice 31 3 Nantes 32 1 Marseille 30 0 Strasbourg 30 SPANJE Eapanol Oeetlla 2 1. Real Madnd-Salamanca <3 0. Burfos Lat Palmas 1-1. OI)on-Hercules 3 1. Elcbe-BanUnder 2-1. Rayo Vtllecano-Cada 6-1. Valencia AUeUco de Madrid 11. Be tl* Athletic Bilbao 2 2. Real Soeiedad Barcelona I t. De Stand I Real Madrid 26 2 Barcelona 23. S Rayo Vallecano 22 4 Valencia Athletic Bilbao Salamanca en OlJoo 20 Nu lag het niet louter aan de alge meen matige vorm van AZ, waardoor FC Utrecht een punt kreeg toeges peeld. Normaal gesproken hadden de Alkmaarders toch moeten win nen. En nog met ruim verschil ook. De kwaliteit van de AZ-kansen in ogenschouw genomen, was het een klein wonder dat FC Utrecht „de nul" kon vasthouden. Nygaard trok later, wat dat betreft, terecht het somberste gezicht. In de eerste helft miste de Deen namelijk twee uitge sproken kansen. Voor een praktisch verlaten doel mikte hij respectieve lijk over en naast. Een iets geagiteer de trainer Cor van der Hart na af loop: „Niet te geloven. Als Je die kansen mist, ja, dan houdt natuur lijk alles op." De geprikkelde reactie van Van der Hart stond overigens niet los van een andere kwestie. De voormalige international ergerde zich nog lang aan FC Utrecht en ook aan collega-trainer Han Berger. Van der Hart: ,Jk vind FC Utrecht een verschrikkelijk slechte ploeg. En Han Berger Is een snotneus met kwa jongensstreken." Van der Hart doelde op de Inderdaad wat kinderachtige handelwijze van Berger vóór de wedstrijd. Berger gaf een opstelling met André Hulshorst prijs. Twintig seconden voor het be- ginsignaal van (de weer ondermaats fluitende) Jan Beek, rende stormram Joop van Maurik echter het veld In- Tot enthousiasme van het verraste publiek, maar flauw was het wei- Berger vond zich zelf later nog al slim toen hij zijn hokus-pokus later verklaarde. „We wisten dat AZ tot het laatste moment met de opstel ling zou wachten. Ik had reden om aan te nemen dat Theo Vonk als tweede voorstopper zou worden in gezet. wanneer ik Van Maurik liet spelen. In dat geval zou Jan Peters reserve zijn geworden. Iedere club ls nu eenmaal bang voor Van Maurik. Zijn Inbreng is van grote psychologi sche waarde Alle AZ-betrokkenen, zoals Van der Hart en ook Van Hane gem, lachten om de theorie van Be rger Het lag ln geen geval in de bedoeling om Vonk op te stellen. De inbreng van Van Maurik was( overigens inderdaad opmerkelijk. En pijnlijk, zo zullen doelman Mes- kovic. voorstopper Ronald Spelbos. maar ook een Peter Arntz en Wim van Hanegem kunnen bevestigen. Het is ln wezen een lachertje dat een man als Van Maurik nog altijd de kans krijgt van zowel zijn trainer ais van de scheidsrechters om tegenspelers met huiveringwekken de charges te bestoken Vijf keer werd Van Maurik bestraft door Beek, voor een trap naar Meskovic kreeg hij een boeking. Steeds waren het belachelijk gevaarlijke overtre dingen. Over die hardheid Arntz revan cheerde zich namens heel AZ op Van Maurik en werd ook „geboekt" werd uiteindelijk meer gesproken dan over het vertoonde voetbal. Want dat laatste was bar en boos. AZ'67 was weliswaar veel sterker (cornerverhouding 2-11), maar wist geen raad met het initiatief. Peters speelde voornamelijk ln de breedte en. riskant, terug. In de tweede helft bracht hij met zijn achterwaartse gedoe zijn ploeg tot twee keer toe aardig ln verlegenheid. Daarnaast was AZ kennelijk be ducht voor het fysieke geweld van FC Utrecht. Een beetje begrijpelijk was dat wel. Want de manier waarop Hildebrand (tegen Van Marwijk). Co té (ooit een technisch voetballer) en Van Maurik te keer gingen, leek nergens op. Opmerkelijk genoeg maakte FC Utrecht nog twee over tredingen minder dan AZ'67: 22 te gen 24. Maar de aard van AZ's fou ten was doorgaans „milder" Dat gold ook voor Kees Kist, die doelman Blagoj Istatov in een duel ongelukkig raakte. Istatov hield er een bloedende neuswond aan over. Hij wilde het veld niet verlaten, maar op aandrang van dr. Bram Querido zocht hij toch de cabines op Duidelijk werd dat dit FC Utrecht niet zo maar in degradatiegevaar verkeert. Het voetbal is op de twee de plaats geschoven, inzet en hard heid zijn troef. En, tegen AZ'67 ten minste, een weinig positieve spelop vatting. Tekenend voor de wijze van voetbal len. die Berger kennelijk van zijn pupillen eiste, was het gedrag van invaller Bert Gozems. Deze zoge naamde rechtsbuiten heeft in de drie kwartier dat hij op het veld stond, nauwelijks iets anders ge daan dan overtredingen gemaakt. In de slotseconden schopte hij Van Hanegem nog tegen het gras. Zo maar, zonder dat er een bal in de buurt was. Het kwam „De Kromme" andermaal op een enkelkwetsuur te staan, die hem naar eigen zeggen voor woensdag waarschijnlijk uit het Nederlands elftal houdt. FC L7RECHT: Istatov (Van Breukelen»; Hilde brand. Wiekei. De Kruyk. Tervoort. Cote. Cabo. Flight. Hamberg. (Oazemsi, Van Veen. Van Maurik. AZT7 Meskovic; Anti, Spelbos, Metgod. Ho venkamp. Nygaard. Van Hanegem. Petera; Ver- heyen (Vonki. Kist, Van Marwijk Rumoer UTRECHT Het stadion Galgen waard was tijdens de wedstrijd tus sen FC Utreeht en AZ'67 bij vlagen met recht weer een strijdtoneel. Het was erg rommelig op de tribunes, met hier en daar kleine vechtpartij tjes en afgestoken vuurwerk, het geen een fotograaf een brandwond op bet oor opleverde. In de tweede helft weigerde de befaamde Utrecht se East-side" de hal terug te geven. Zonder dat er ernstige ongeregeld heden voorvielen, was het een rom melig en rumoerig geheel, waarbij de Utrechtse politie een enkele keer moest ingrijpen, sooder overigens tot arrestaties over te gaan. Werner 01k BRAUNSCHWEIG Werner Oik, oud-speler van Bayern Müncben en momenteel trainer van FC Augs burg, wordt met ingang van het sei- soen 1976-'79 trainer van Eintracht Braunschweig. Met het aantrekken van Oik heeft Eintracht een opvolger gevonden voor de uit eigen wil ver trekkende Branko Zebec. De veer tigjarige Olk was niet de enige kan didaat. Ook Hans Tilkowski en Diet- helm Ferner, die nu nog trainer van Sankt Pauli is, hadden hij Eintracht gesolliciteerd. Johnny Giles DUBLIN Johnny Giles heeft za terdag ontslag genomen als manager van het Ierse nationale voetbalelftal, omdat de Ierse bond weigerde twee mannen aan te stellen die hij wilde hebben als assistenten. De 37-jarige Giles, sinds 1973 in functie, verklaar de: „Als ik mijn eigen medewerkers niet kan kiezen, heeft het geen sin nog langer aan te blijven." Minder dan een jaar geleden nam Giles ont slag bij de Engelse eerste divisie- dub West Brommwich Albion om naar Ierland terug te keren en meer tijd te besteden aan zijn parttime haan bij de nationale ploeg. Vorige maand nog tekende hij een nieuw contract voor vier jaar. geknokt. Dan ga ik niet zo gauw wisselen. Bovendien vond ik het vrij riskant. Toen ik Bleyenberg inzette, moest Bursac naar links. Je moet op zo'n moment incalculeren, dat er een verwarrende situatie kan ont staan." Wullems speelde dus op zekerheid. Hij deed dat niet ten onrechte, want Ajax manifesteerde zich in de Gel derse hoofdstad voor het eerst sinds lang als een club, die in een uitbeurt aanvallende risico's durfde te ne men. Trainer Tomislav Ivic was niet alleen geïnspireerd door de produk- tieve bui van de vorige week (6-0 tegen FC Utrecht), maar deed na afloop ook voorkomen, dat hij Vites se op papier nauwelijks vreesde. „Het spel van de thuisclub verraste me", aldus de Joegoslaaf „Ik dacht het hier gemakkelijker te hebben. Maar buiten dat speelde Ajax zijn beste uitwedstrijd van dit seizoen." Hopenlijk is het de (tot voor kort?) meest fantasie-arme trainer van de eredivisie duidelijk geworden, dat hij buiten de Watergraafsmeer ten onrechte niet over de middelijn durft te komen. Normaal gesproken was zijn offensieve strategie goed geweest voor een overwinning. Ajax immers, dicteerde het spel goed deels, kwam globaal gesproken nau welijks in gevaar, maar miste aan vallend het vermogen om een defen sief slippertje te compenseren. Ajax' frontlijn is wat dat betreft even kwetsbaar als de voorhoede van Vi tesse. Heezen haalde door het elimi neren van Ruud Geels de gifangel grotendeels uit de Amsterdamse vuurlinie, zodat de vleugelspitsen Tscheu la Ling en Simon Tahamata een extra dimensie aan hun spel moesten geven. De creatieve La Ling slaagde daar niet in, de kwikzilverachtige Taha mata wel. Drie minuten voor het einde gaf hij zijn show een schitte rende climax. Doelman Beukhof was kansloos op een ver, maar niet onhoudbaar lijkend schot van de kleine buitenspeler, die na die hel dendaad juichend naar zijn helft rende, Piet Schrijvers „beklom" en hem nadrukkelijk liet meegenieten van zijn eerste competitietreffer. Diezelfde Schrijvers zou de vreugde daarover kort erop goeddeels ver gallen. Trainer Ivic, met de glimlach van de bekende agrariër: „Dat kan gebeuren, 't ls nu eenmaal voetbal." VITESSE-AJAX 2-2 (0-l>-37 Van Dord 0-1, 49. Gerdsen 1-1. 81. Tahamata 1-2. 89. Heezen 2-2. Scheidsrechter Derks. Toeschouwers 18.000 (uitverkocht). VITESSE Beukhef. Zaayer. MuldertJ, Heezen. Mellaard; Das. Bosveld, Veenstra (Hendriks). Gerdsen. Bursac. Meyers (Bleyenberg) AJAX Schrijvers; Zuldema. Van Dord. Krol. Everse. Schoenaker. Erkens. Arnesen; Ling (Meijer). Geels. Tahamata. KORFBAL HOOFDKLASSE A: Wordt Kwiek-PKC 13-15. Ons Eibernest-Trekvogels 13-10. Luto-HKV 10- 5. Rohda-Deto 8-8. B: Deetos-DKOD 18-10. Blauw Wit-Dle Haghe 17-8. Dos 46-Archlpel 15- 14. Fortuna-Allen Weerbaar 8-7 SITTARD Een gewaarschuwde geldt voor twee. Deze steli gaat blijkbaar toch niet voor iedereen op. In geen geval voo h< Groningen dat uit eerder opgedane ervaringen in dit seia» o toch leergeld had kunnen trekken. Eind vorig jaar versloej ie formatie van Theo Verlangen op eigen grondgebied FC Vlaajte gen (4-0), maar werd enkele weken later in de uitwedstrijd voor üe bekercompetitie diende, verrassend afgetroefd: Vlaardingen was toen met dezelfde revanche-gedachte het opgekomen als FSC gisteren. De equipe uit Sittard moest een slipper van 5-0 voor eigen publiek goed maken. Gronii trainer Verlangen: „Ik heb er de hele week op gehamerd. I» een wist dat FSC uiterst gemotiveerd zou zijn. En dan ga j( met 4-0 de boot in. Onbegrijpelijk. Soms is een trainer zo machteloos als een kapitein op een stuurloos schip. Weet hij niet wat er in zijn ploeg omgaat en kan hij alleen naar de oorzaak gissen. Verlangen: „Mijn pupillen kunnen niet elke week op de toppen van hun tenen lopen. Pro motie staat voorop. Dat wel. Maar het eerste divisie-kampioenschap lijkt me, met deze jonge ploeg, niet te realiseren. Het is ook helemaal geen ramp dat we voorlopig de aan sluiting met de top verloren hebben. Ik vind dat er nu aan de opbouw gedacht moet worden. We moeten ons voorzichtig voorbereiden op die nacompetitie (FC Groningen ver gaarde reeds een periodetitel, red En tegelijkertijd ook publiek naar het Oosterpark trekken. Onder druk spelen, zoals een MW en PEC dat elke week doen, is nu eenmaal een te zware belasting voor een ploeg van gemiddeld 21 22 jaar." Toeschouwers; 1600 Oele kaart Ortnsi Boschi wegens neerhalen van een te gei Waarschuwingen; Evers (Dordrecht) spelbederf en Dantzer (Den Bosch: spel. Excelsior-Helmond Sport 2-1 (2-6) 29. Swanenburg 1-0 en 2-0. 70 Van der Scheidsrechter Janssen Toeschouwi Waarschuwingen Wouters en Ribbei den Helmond Sport) wegens hard spel. rtnsvd wegeb ei vl - 29 i b' Hoi tr 'ersj |i «ft Theo Verlangen, de ex-Feyenoord- trainer, klonk allerminst gedepri meerd. Toch zou een somber ge stemd humeur op z'n plaats zijn ge weest. Met name in defensief opzicht stond FC Groningen zo te schutte ren. dat je soms je ogen erbij dicht kneep. Henk Oosterwold, toch geen onervaren jongen, kon ditmaal to taal geen grip krijgen op de opko mende FSC-verdediger Erich Mer ken. Maar ook de Groningse rechter- verdedigingsvleugel, waar Karei Hiddink en de vaak grof spelende Henk Bink de zaakjes moest klaren, was gelijk aan een vergiet. Spits Houtman hield zich dit keer louter bezig met shirtje-trekken. Geen en kele maal maakte hij z'n reputatie waar. Theo Verlangen over het meest be geerde talent uit de Groningen-stal: „Scoren (met het hoofd) kan Peter wel. Zijn inzicht en techniek is nog erg zwak. Geloof ook niet dat hij volgend seizoen bij Feyenoord voet balt. Deze week hebben we overigens een gesprek met de Feyenoord-lei- ding. Ik sluit niet uit dat Houtman nog één seizoen wordt uitgeleend jaan een andere club." Zal de touwtrekkerij om Peter Hout man, de topscorer van de eerste divi sie, binnenkort ongetwijfeld zijn aanvang nemen, bij FSC loopt een speler rond die graag weg wil maar vooralsnog geen club kan vinden. Het betreft Rob Hutting, die tegen Groningen opmerkelijk goed voor de dag kwam. Zijn contract loopt dit seizoen af. De voormalige jeugdin- ternatlonal: „Liever vandaag dan morgen naar een andere club. Maar wel graag een ploeg uit de eredivisie. Daar wordt in het spel tenminste niet de nadruk gelegd op hard wer ken Ik ben een speler die het moet hebben van technisch en intelligent voetbal. Niet dat gebikkel. Vorig jaar hadden Ajax en PEC belangstelling. Toen hield FSC, achter m'n rug ove rigens, de boot nog af. Fortune SC: Oeilman. Merken. Van Daele. Be nen (Pfennings). Colombain; Hutting, Bux, Van den Berg, Zuidersma. Engbersen. Ruys (Bere- klauw). FC Groningen: Griever: Oosterwold. Waalder- bos. Hiddink. Bink (Boer); Keukens. Van Loon. Van Dijk; Loves, Houtman, Bakker Fortune SC-FC Groningen 4-0 (2-0) 27 Ruys 1-0, 43. Zuidersma 2-0. 61. Hutting 3-0, 72 Van Daele 4-0 Scheidsrechter Weerink Toeschouwers: 3200 Bink (Groningen) kreeg een gele kaart nadat hij Ruys gevaarlijk blesseerde aan de maagstreek. FC Vlnardingen-Heerenveen 2-0 (2-0) 21 Loli man 1-0, 44 Beek 2-0 Scheidsrechter Bakker Toeschouwers 1500. Gele kaart: De Ruyter (Vlaardingen) wegens ruw spel. PEC-Willem II 4-0 (2-0) - 13 Frandsen 1-0. 44. Jans 2-0, 49 Frandsen 3-0,83. Jans 4-0. Scheids rechter Jonker Toeschouwers 6200. FC Dordreeht-FC Den Bosch 2-2 (2-1) 28 Schoon 1-0, 38 Klinkenberg 2-0.43. Plasman 2- 1. 76. Peters 2-2 Scheidsrechter; Draaisma. Wageningen-Herarles 2-0 (0-0) 46 Klift 1-0. 85 Bish 2-0 Scheidsrechter V ken Toeschouwers; 3000. Oele kaart: V Berg (Wageningeni wegens bemoeien leiding SC Cambuur-SVV 2-2 (1-1) - 39 De Blaa^ 43 Hoogmoed 1-1. 54 De Blaauw 2-1 steeg 2-2 Scheidsrechter Manuel T wers: 3500. Oele kaarten: Hoogmoed (SI gens te hard spel en Peitsman i8W) f bemoeien met de leiding. Veendam-MW 0-2 (04) - 51 Voemaer f Schnjnemakers 0-2 Scheidsrechter: Toeschouwers: 3600. AMSTERDAM - Drie hoogt^ ten kende de ontmoeting tusset Amsterdam en FC VW; in d< minuut toen Otto na aangeveiF Stout onhoudbaar de score op^ in de 45e minuut toen een eneÜO doorzettende Cees de Jong~- voorzet door een hoog opsprint Wiggemansen zag ingekopt enl*u 55e minuut toen Leen van der B^oi een solo afrondde met een schoftec ruim 20 meter dat de wanhopige kende Sobczack niet kon kereiyecj was 3-0 en daarmee was ook inl de wedstrijd tussen deze urüfc zwakke broeders in de eredivisAmi schetst. Want het overige wajtop toond werd mag slechts samensta worden onder de noemer: zwaf FC Amsterdam legde iets kei agressiviteit in zijn spel, waa»oic het de overwinning toekwam, ree gezien de vele kansen die de sper! werden geboden, had de score *os verdubbeld moeten worden, U g geen de VW-ers niet eens gian teerd hadden kunnen noemen. reri Van de Meent-equipe loopt eenle tal spelers rond met hogere afla; ties maar in dit treffen kondéow deze op geen enkele manier teel maken. Otto en Leo de Leeuwate viel snel uit en werd vervangenien Cees de Jong, wat een verbette! betekende) konden geen momi spireren, laat staan opvallen. Leen van de Merkt, zo lang hand behorend tot de „oudjes'itij de lieverdjes, speelde een voldr en nuttige partij en de schittefosl treffer die hij scoorde was een her 'ning voor zijn spel. Dat een der] zwak acterende ploeg nog drie punten kon fabriceren, is typ voor de „klasse" van FC VW, ditmaal totaal niets van V bracht. Zegge en schrijven één in de 60e minuut van de wedi - kregen de Venlonaren en deze door de zeer attent spelende bekwaam verijdeld. Neen, ei sievoetbal was het bepaald ni< op de grasmat van het Olyi Stadion werd geëtaleerd, vei dat zelfs. mcj FC Am sterdam-FC VW 34 (24) 25 Otto,ar Wiggemansen 2-0. 55. Van de Mer4af Scheidsrechter Geurds Toeschouwers: FC Amsterdam: Stuy; De Leeuw (De£°' Koopman. Swenssen. Swart. Kamphue»or Van de Merkt. Wiggemansen. Stout (Bfcit Wetzel FC VW: Sobczak; Oostrom. Rettkos mans. Van Rosmalen. Pala. Advocaat. 1 Welde. Kurclnac. HUkes. De Jonge (Jai DEVENTER De komst van de oudgedienden Nico van Zoghei (De Graafschap) en Dick Schneider (Feyenoord) heeft Go Ahead zater dagavond wel 2000 toeschouwers meer opgeleverd, maar de zo hoog nodige twee punten kwamen niet. Schneider en Van Zoghei, die door de ruil via Kristiansen en Salfisch- berger waren aangetrokken om de Deventer ploeg meer rust te geven, hebben Go Ahead niet kunnen red den. Door de nederlaag van 1-2 en de winst van Amsterdam zijn de zorgen zelfs groter geworden. Temeer om dat tegen de volgende drie tegen standers (PSV. Twente en Ajax) the oretisch weinig eer valt te behalen. Ook tegen Sparta zat er weinig kans op winst in. De Rotterdammers wa ren vooral technisch sterker. Go Ahead begon erg enthousiast In de zevende minuut haalde verdediger Meutstege Groeneweg in het straf schopgebied onderuit Dick Schnei der had zich geen betere terugkeer bij zijn oude vereniging kunnen wen sen. Hij mocht de strafschop nemen en hij liet Doesburg geen enkele kans. De voorsprong bleef niet lang. Vijf minuten later reageerde de verdedi ging van Go Ahead nauwelijks bij een voorzet van Van Staveren. De opgekomen De Goey ondervond geen enkele hinder bij zijn poging gelijk te maken, 1-1. De achterstand was een gevolg van een misverstand tussen de twee Deventer „nieuwelin gen". Schneider en Van Zoghei be grepen elkaar verkeerd bij een hoge voorzet van links van Meutstege en daardoor kon Van Staveren de bal op zijn hoofd laten ploffen en door het onbeschermde doelvlak tikken. De strijd was nog niet gestreden en nog voor rust hadden de Deventena- ren weer op gelijke hoogte moeten komen Schneider vuurde kogelhard tegen Doesburg en de wegspringen de bal kwam voor de voeten van Van der Pas. Van vijf meter afstand vuur de hij meters te hoog. Een tegenslag die Go Ahead maar moeilijk kon verwerken. Maar de narigheid was nog niet voorbij. En weer speelde Nico van Zoghei een glansrol, i in negatieve zin. Op een voorzoo Meutstege verkeek hij zich {loc maal, waarop Van Staveren kéoo koppen. 1-2. *ar In de tweede helft zagen i toeschouwers een onmacht! Ahead. De wil was er maar ontbrak. Sparta had met die elé ten in de voetbalsport minder j* te. Vandaar dat de oven dlend was. Dat Michel Valkefee tweede helft van scheidsrechteflE der een waarschuwing kreeg c Sparta niet. De twee punten binnen Go Ahead-Sparla 1-2 (1-2). 7 (strafschop) 12 De Jong 1-1. 25 Van d 12 Scheidsrechter Mulder Go Ahead Van Zoghei, Schneider. Strijdveen. Lodeweges. Oude Wess KUt). Woudsma (Vuskovtci. Van der P neweg. Van Kooten. Coerver Sparta: Doesburg. Martjt. Jansen. B^f-< (Verbeek). Meutstege. De Ooey. V allee. P Clarke. Van Staveren. Peltzer (Van Zoiur. Gele kaart voor Oude Wessellng (Oofan: waarschuwing voor Valke (Spartai

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8