Den Bosch: rustig aan J Van Helden niet naar WK sprint Kortsnoj gaat maar door Zwitsers beheersen titelstrijd Moeizaam herstel AMVJ tegen WC Winst hockeyteam Gert Wildeboer beste Nederlandse profrijder Winst in Haarlem pas na verlenging AHC van laatste plaats vervul" Di^ko^echt^^e^verhin0 Geen derde nederlaag in een week Gemser: 'Past niet in schema' Mecking in superieure stijl verslagen Bekers voor Van Slobbe en Vriesekoop In oefenduel met Kampong MAANDAG 23 JANUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet 1 c AMOREBIETA - Het wereldkampi oenschap veldrijden bij de profs is een zuiver Zwitserse aangelegenheid geweest. De vijf Zwitsers kwamen binnen bij de eerste zeven en alleen Klaus Peter Thaler en Mare de Block konden als respectievelijk derde en vijfde de overmacht enigszins het hoofd bieden. Voor de derde keer in successie was Albert Zweifel de sterkste uit de groep van sterke Zwitsers, Peter Frisehknecht moest bijna één mi nuut ^p hem toegeven en Klaus Pe ter Thaler verspeelde anderhalve mi nuut. Gert Wildeboer was de beste Nederlander, negende, op ruim acht minuten. Cees van de Wereld kwam in zijn spoor binnen als tiende. In Amorebieta zijn de veldrijders, zeker voor zover het de niet-Zwitsers betrof, voor een vrijwel onmogelijke opgave geplaatst. De omstandighe den, keiharde wind en een ijzige re gen, waren dermate slecht dat de vertegenwoordigers van het dage lijks bestuur van de internationale wielerfederatie UCI besloten het par cours, zowel voor profs als amateurs, met een ronde in te korten. De Zwitsers gooiden al onmiddellijk na de start hun verenigde kracht in de strijd. Willy Lienhard demarreer de Klaus-Peter Thaler kon hem van dichtbij volgen, aan zijn wiel haak ten onmiddellijk Albert Zwiefel en Peter Frisehknecht aan. Vanaf dat moment telden de andere 28 renners niet meer mee. Twee ronden bleef de situatie vrijwel ongewijzigd. Het leidende kwartet, slechts bedreigd door de moeilijkhe den van het vrijwel onbegaanbare parcours, maar niet door andere te genstanders. vergrootte zijn voor sprong. De enigen, die behalve Tha ler. de Zwitserse hegemonie hadden kunnen aantasten, de Belgen Roger de Vlaemlnck en Albert van Damme, ontbraken. Zij hadden zich beiden wegens ziekte afgemeld. In de derde omloop sprong Zweifel naar voren, waarbij hij de Indruk wékte dat het hem eigenlijk nauwelijks moeite kostte. Thaler had geen verweer, ook niet toen Frisehknecht de tweede plaats opeiste. Het gat van ongeveer veertig seconden tussen de twee Zwitsers bleef vrijwel constant. Tha ler moest in de modder iedere ronde wat terrein prijsgeven. Zweifel was ongenaakbaar. In weerwil van twee valpartijtjes, zelfs de beste kon zich niet overeind houden in het onbe gaanbare veld, iedere ronde van flets verwisselend om zijn helpers de gele genheid te geven den andere in een beek af te spoelen, bleef hij eenzaam en alleen aanvoerder van het veld moddermannetjes dat het moeilijk ste wereldkampioenschap veldrij den van de laatste twaalf jaar vol tooide. Profs- 1 Albert Zweifel (Zwl), 19.4 kilometer In 1 uur 7 minuten en 21 seconden, 2. Peter Frise hknecht (Zwl) op 54 seconden. 3 Klaus Peter Thaler (WD1) op 2 minuten en 32 seconden. 4. Wllly Lienhard (Zwl) op 4.32. 5. Mare de Block (Be!) op 6 28. 6. Erwin Lienhard (Zwi) op 6.36. 7. Richard Stelner (Zwi) op 6 47. 8 Eric Desruelle (Bel) op 7.03.9 Oert Wildeboer (Ned) op 8.23,10. Cees van de Wereld (Ned) op 8.48. Amateurs 1 Roland Liboton (Bel). 17,4 km in 1 uur 2 minuten en 32 seconden, 2 Gilles Blaser (Zwl) op 21 seconden. 3. Karl-Heinz Helbllng (Zwi) op 0.30. 4 Hennie Stamsnljder ffted) op 118. 5. Vito dl Tano (Ita) op 1.37. 6. Jean-Yves Plaisance (Fra) op 1.56. 7. AndrzeJ Makowski (Pol) op 2.04. 8 Alex Gerardin (Fra) op 2.17. 9. Mllos Fisera (TsJ) op 2.22, 10. Franco Vagneur (Ita) op 2.22. AMSTERDAM Na de 16-13 over winning vorige week op Swift Roer mond, heeft AHC'31 gisteren met een 19-18 zege op E en O uit Emmen aangetoond, dat de vorm inderdaad, na acht competitiewedstrijden, aan het terugkomen is. Tevens hebben de Amsterdammers met deze over winning de laatste plaats overge daan aan de ploeg uit Emmen. In de beginfase had een soepel draaiend AHC geen enkele moeite met E en O, dat ruim twintig minu ten nodig had om in het ritme van de wedstrijd te komen. Het resul taat was dat AHC halverwege de eerste helft zelfs op een 8-3 voor sprong kwam. Binnen de ploeg van AHC werden schouderklopjes uitge deeld en bemoedigende woordjes gesproken. De voorsprong was te gemakkelijk tot stand gekomen en de concentratie verslapte, terwijl E en O verbeten terugvocht. Bij de stand 9-7 stopte de uitblinkende E en O keeper Albert van de Werf een strafworp van Bart Rijkenberg. Dit was het begin van een inzinking bij AHC, die zich in de tweede helft zou voortzetten. In de rust keken de Amsterdammers namelijk tegen een 9-10 achterstand aan. Het praten binnen de ploeg bleef, alleen de toon veranderde. Doelman Van de Werf: „We hadden een reis van twee en een half uur achter de rug. Om tien uur waren we al van huis gegaan. Dan duurt het wel even voordat iedereen het juiste ritme te pakken heeft." AHC begon de tweede helft met Bob Brouwe- stijn op doel, die de toch niet onver- deren dat E en O zijn voorsprong uitbouwde tot 9-12. on door Bob Lieshout HAARLEM Ondanks een verlen ging, twee over hun toeren zijnde coaches en een gaaf optreden van Cock van de Lagemaat, heeft de bas ketbalwedstrijd van zaterdagavond tussen Flamingo's en Den Bosch niet echt kunnen boeien. Daarvoor speelden beide ploegen te zwak. On der het toeziend oog van de opnieuw benoemde bondscoach Jan Jan broers, die zijn rentree als toeschou wer maakte, lieten de meeste spelers het afweten. Veel balverlies, slecht rebounden, zwak schieten en dat al lemaal in een tempo dat zelfs leiders aan acute slapeloosheid moeiteloos in slaap zou hebben gebracht. In de verlenging werd Den Bosch tenslotte toch nog zonder problemen winnaar, omdat de ploeg nu eenmaal over meer talent beschikt: 87-97. Flamingo's-Den Bosch werd een tra ge wedstrijd, omdat coach Develey van de Haarlemmers door de smalle basis van zijn ploeg en het moeizaam voortbewegen van zijn twee Ameri kanen, wel gedwongen was het kalm aan te doen en omdat Sheridan de mening was toegedaan, dat zijn spe lers, na de zware Europa Cup-wed strijd van woensdag, enige rust no dig hadden en een niet al te inspan nende 2-1-2-zone voorschreef. Boven dien verkeerden de Bossche spelers, niet helemaal ten onrechte gezien de uiteindelijke zege, in de mening dat het allemaal wel los zou lopen. Met ais resultaat dat Flamingo's alle tijd ireeg om het kanon Freeman in stel ling te brengen, die van de geboden kansen knap profiteerde; dat de aan vallende acties van Den Bosch ver onder het noodzakelijke minimum bleven; en dat Flamingo's een ruime voorsprong kon nemen. Pas in de laatste minuut van de eerste helft begonnen de spelers van Den Bosch zich daadwerkelijk voor het gebeu ren te interesseren en kwam de ploeg langzamerhand dichterbij. In de eerste minuten van de tweede helft hield Den Bosch nog even de aandacht bij de wedstrijd en werd Flamingo's, dankzij John van Vliet en vooral Jan Dekker, moeiteloos op GRONINGEN De wedstrijd uit de eredivisie heren Donar-Rotterdam Zuid ls zaterdagavond in Groningen, vlak voor rust gestaakt Donar leidde op dat moment met 52-36. Aanleiding tot de beslissing van de scheidsrechters Van de Willige en Van Voorst was een toevallige bot sing tussen de Groninger Franken en Van Buu- ren van de tegenpartij. Aanvankelijk leek die botsing voor Franken ernstige gevolgen te heb ben en daarop besloot het arbitrale duo de strijd te stoppen. De toeschouwers in de Groningse hal waren niet zo gelukkig met het besluit en koelden hun woede op de bus van de Rotterdamse ploeg. Oo- de spelers stonden in de belangstelling. Zij werden daarom via een achterdeur naar buiten geloodst en ontdekten toen dat het publiek al drie ruiten van de bus had stuk gegooid. De bus is in Groningen blijven staan, de spelers werden in allerijl naar het station gebracht en konden nog net de laatste trein naar Rotterdam halen. achterstand gezet. Hierna hield men het wel voor gezien en kon Flamin go's terugkomen. Maar het zou on terecht zijn de terugkomst van Fla mingo's alleen te verklaren uit de apathische speelwijze van Den Bosch. Daarvoor deed de ploeg te veel zijn best en speelde Cock van de Lagemaat te goed. In het veld geko men voor de opnieuw ernstig tegen vallende Mike Westra, die tegen 2 TI vierde persoonlijke fout was opgi g pen, begon Van de Lagemaat onv vaard te scoren. Zijn optreden tigt de vraag waarom hij en 1 Mike Westra als back-up center bruikt wordt. In tegenstelling Westra kwam Van de Lagem v moeiteloos tot scoren en zijn inbri in de rebound is van gelijke Goed, hij is een zwakkere passer Westra, maar dat mag toch bezwaar zijn in een ploeg die tocl niet gezegend is met scorers. On aanvoering van Van de Lagemaat 1 in nauwe samenwerking met I man Pluim van Den Bosch, die a miste wat er maar te missen v kwam Flamingo's weer op geli hoogte. ïs In de vijf minuten verlenging bli Flamingo's alsnog geen partij v Den Bosch. De ploeg was doodop concentratie bleek weg en Al Fi mfnRlAnrHa hfinRifï \Trtr\r Ho AAOA B sar profiteerde handig. Voor de coac bleek het allemaal teveel te zijn weest. Develey weigerde na afli Sheridan een hand te geven, waai Sheridan een vervelende toesch wer te lijf wilde gaan. Snel en g< optreden van bondscommissi .g Piet Leegwater voorkwam dat^ zaak uit de hand liep. Scorers: Den Bosch: Kirkland Akerboom 18 en Dekker 16. Flanigf go's: Freeman 30, Van de Lagem 26 en Hagen 13. lieu hel EREDIVISIE HEREN: Landlust-BV Am TBn veen 109-88. Flamingo's-EBBC 87-97 (na vi BS Twente-Punch 95-103. Donar-RZ 5 (gestBOB-BS Leiden 108-110 DAMES: Li lust-Jolly Jumpers 81-48. Fortuna Flash-! Stars 84-66, White Stars-AMVJ 52-44. BOB^. C Voorburg 86-59. Miel Govaert (geblesseerd) en Jos Valentijn (gediskwalifceerd) slaan vanaf de tribune de verrich tingen van hun collega's gade. spanning. Wilde de blonde rijdster uit Bergum de reserveplaats uit handen van Ilona Leushuis wringen, dan moest ze op de tweede 1000 meter 0,9 seconde sneller zijn dan de juniorkampioene. Dat lukte haar exact. De vijfhonderdste van een seconde verschil die daardoor in het eindklassement ten voordele van Joke van Rljssel ontstond, bespaar de de LTC heel wat hoofdbrekens, maar kostte de KNSB wel geld. Ilo na Leushuis maakt immers al de transatlantische overtocht voor het wereldkampioenschap junioren in Montreal. Ze had zonder veel bezwa ren een week langer in Amerika kun nen blijven om als reserve te funge ren. Nu gaat Joke van Rijssel mee: hoogstwaarschijnlijk om niet te hoeven schaatsen. Het verschil tus sen haar en de overige vier was immers opmerkelijk groot. Haitske Valentijn, die vorig jaar met een derde plaats in Alkmaar voor de enige Nederlandse schaatsmedaille zorgde, onderstreepte haar goede vorm vrijdag met een nieuw baanre cord op de 500 meter (43,8) en een officieel Nederlands puntenrecord van 179.750 punten. Op de tweede dag reed vooral Ina Steenbruggen sterk. De Utrechtse rijdster won in het directe duel op de 500 meter van Haitske Valentijn (voor beiden werd 44,6 afgedrukt) en greep ook de zege op de 1000 meter (1.31.0). DEN HAAG Jos Valentijn, Miel Govaert, Sies Uilkema en André Kraayeveld zijn na de dit weekeinde verreden selectie wedstrijden op de Uithof in Den Haag verzekerd van een plaats in de selectie voor het wereldkampioenschap sprint in Lake Placid (11/2 februari). De ploeg van coach Henk Gemser vertrekt morgen naar Davos waar Ueuwe de Boer en Bert de Jong in een rechtstreeks duel moeten beslissen wie als reserve mee naar Amerika gaat. Overigens kon Miel Govaert de wedstrijden in Den Haag niet helemaal uitrijden. Toch was AHC nog niet verslagen. Bij het ombuigen van de 8-3 achter stand in een 9-12 voorsprong hadden de Emmenaren waarschijnlijk te veel krachten verbruikt. Routinier Kees Keijzer mocht tenslotte na een kwartier handballen in de tweede helft vanaf zeven meter gelijk ma ken: 13-13. De zenuwen begonnen beide teams parten te spelen. Een foute wissel van E en O vormde de inleiding van het doelpunt dat AHC weer aan een voorsprong zou hel pen. Vanaf dat moment ging het spel gelijk op. Aan beide kanten werden veel fouten gemaakt. Bij de stand 18-18 en nog een mi nuut te spelen moest Henk Bruins- ma van E en O het veld voor twee minuten verlaten. Voor de zoveelste keer had hij Kees Keijzer bij z'n shirtje, verklaarden de scheidsrech ters na afloop. Daarmee gaf E en O de overwinning uit handen. Kees Swart scoorde uiteindelijk het win nende doelpunt. Doelman Van de Werf: „AHC heeft verdiend gewonnen. Wij hadden wel de beste ploeg maar we hadden die drie punten voorsprong nooit uit handen mogen geven. Het was te recht dat Beukema eruit moest. Nee aan de scheidsrechters lag het niet." Dolgelukkige coach De Wit van AHC tenslotte: „We hebben nu zo vaak met een punt verschil verloren, mogen we nu ook eens met een punt winnen?" Scorers: AHC'31: Kees Keijzer 5, Bob Sondaar en Kees Swart 2, Bart Rijkenberg 4, Florian Willems 3, Frank v. Weerdenburg, Ab v. d. Vliet en Steven Paris 1. E en O: Harry Schuur 8, Henk Spijkerman 5, Geert Roelof Oosting 2, John Ettekoven, Tijmen v. d. Werf en Jan de Vries 1. zaalhandbal eredivisie dames: V en K Or-Ancora 11-4, PSV-EMM 9-5, Quicntus- Nlloc 10-8. heren: AHC31-E en O 19-18, Sit- tardla-Swift R. 20-14. PSV-Blauw Wit 15-19.- Swlft-Hermes 12-15. door Koos Hamer AMSTERDAM *t Is eigenlijk zo eenvoudig: als je topsport bedrijft, moet je er voor werken. Niet alleen in je wedstrijden, maar ook op je trai ning. Talent hebben blijft betrekke lijk als je er niet voor werkt het eruit te halen. Tot deze conclusie moet de technische leiding van de Amstel- veense eredivisie-ploeg AMVJ ook gekomen zijn. Na het echec in de Europa Cup voor volleybalbeker houders in Istanboel leefde het zelf verwijt nog lang na. In feite was de nederlaag van donderdag tegen het op de één na onderste plaats staande Geldrop VC gewoon het gevolg van een persoonlijke inbreng op de trai ningen. Vooral de jongere spelers van de beslist getalenteerde Amstelveense ploeg hebben het gevoeld. Pas ver in de wedstrijd die zaterdag weer in eigen huis tegen de Vughtse debu tant WC werd gespeeld, werden de spelers weer wat zichzelf. De beslist minder getalenteerde Vughtse ploeg had toen echter al via 13-15 en 5-15 een 0-2 voorsprong opgebouwd. Rob Hachmang, de Vughtse trainer- coach, daarover: „We hadden toen in feite de wedstrijd in handen. Als mijn spelers zich na die twee sets niet zo door de langere serve hadden laten imponeren, was het een 3-0 zege geworden." Dat werd het niet. De afgang die de Amstelveense spe lers dreigde, in een week drie neder lagen, uitgeschakeld voor de finale voor de Europa Cup, al eerder uitge schakeld voor de eigen bekerfinale, dan ook totaal uitgeschakeld zijn in de strijd voor het landskampioen- schag gaf toch nog wat motivatie. Na die twee wonderlijke eerste sets, toen niemand meer iets voor de kan sen van de Amstelveners gaf, kwam Zaterdag, tijdens een 1000-meterrit kwam hij ten val toen Jos Valentijn geen voorrang verleende in de twee de kruising. Govaert moest de strijd met een kneuzing aan de voet sta ken. „Maar", zei Henk Gemser later ..in de afgelopen weken heeft Go vaert voldoende bewezen dat hij recht heeft op een ticket voor Lake Placid." De Amersfoorter zal nu in de sprint- ploeg debuteren. Dit geld niet voor Hans van Helden die volgens Gem ser „geen verzoek heeft gedaan om opgenomen te worden voor de WK- ploeg". Gemser stelt bovendien: ..Wij vertrekken volgende week zon dag reeds naar Lake Placid. Dan is Hans nog bezig met het Europese kampioenschap voor all-rounders in Oslo. Het zou te problematisch wor den om hem daarna nog te laten overkomen. Gezien de resultaten heeft Van Hel den overigens wel recht op een plaats in de springploeg. Onder gelij ke omstandigheden bleef hij de sprintploeg in Inzeil ver de baas. Dames-coach Ab Krook gaat met vrijwel zijn volledige kernploeg naar het wereldkampioenschap sprint van 11 en 12 februari in de toekom stige Olympische schouwplaats Lake Placid Alleen de jonge Klaske Meijer en de nog niet geheel van een blindedarmoperatie herstelde Annie Borckink vielen af. thssen Haitske Valentijn, Ina Steenbruggen. Sijtje van der Lende en Joke van Rljssel wrong zich echter Sophie Westen broek een marathonrijdster met sprintambities. De 29-Jarige Friezin was op de tweede dag van de selec tiewedstrijden in Deventer iets min der op dreef dan de dag tevoren, maar hield toch gemakkelijk de der de plaats vast Dat noodzaakte Joke van Rijssel. die vrijdag „vast" had gezeten, tot een uiterste krachtsin- door Max Pam WIJK AAN ZEE Reeds na drie ronden heeft Viktor Korts noj in het Hoogoventoernooi de leiding genomen. Eerst won hij zaterdag van Mecking, speelde op dezelfde dag en pas sant zijn afgebroken partij te gen Sosonko remise en ver sloeg vervolgens zondag de Ar gentijn Panno. Een normaal mens zou na zo'n zware match tegen Spasski, wel eens een tijdje genoeg van schaken kun nen hebben, maar Kortsnoj weet van geen ophouden. Hij behoort tot de weinige groot meesters die echt van schaken houden. Een uiterst vriendelij ke vorm van bezetenheid, die leidt tot een soort schaak, waarnaar het publiek met ver bijstering kijkt. De manier waarop hij bijvoorbeeld met zwart Mecking versloeg getuig de werkelijk van een superieure stijl. Mecking had het kennelijk op zich genomen om het beter te doen dan Spasski. want de Braziliaan speelde ongenegeerd de Dg4-variant van het Frans, waartegen Kortsnoj in Bel grado zo n succes heeft gehad. Dit keer bracht Kortsnoj een kleine va riatie aan hij rokeerde onmiddellijk. een voortzetting die als bijzonder riskant te boek staat. Mecking moet door de durf van Kortsnoj volledig overbluft zijn, want hield hij zich opmerkelijk koest. Het gevolg was dat Kortsnoj al op de twintigste zet een zeer aantrekkelijke stelling be zat en nog voor het afbreken de ene pion na de andere begon op te eten. Een kwaliteitsoffer van Mecking ver- spoedigde slechts het einde. Ook Panno werd op een indrukwek kende wijze onder de voet gelopen. Het voormalige wonderkind kwam er in het geheel niet aan te pas. Op de achttiende zet stond hij positio neel verloren, vijf zetten later raakte hij een kwaliteit kwijt en weer vijf zetten later had Kortsnoj de laatste verdedigingslinies uit elkaar ge slagen. Hoogstwaarschijnlijk zal Kortsnoj echter niet de enige koploper zijn. want Ulf Andersson gaat zijn hang- partij uit de derde ronde tegen Por- tisch winnen. Nadat de Zweed zater dag de immer klagende Kavalek van het bord had gehakt, verdedigde hij zich gisteren uiterst vindingrijk te gen Portisch. Andersson had zich op de hem zo karakteristieke manier met zetjes als a6. b6, d6, e6 opge steld en hij wachtte totdat Portisch zijn eigen stelling zou overschatten. Dat geschiedde inderdaad en toen Portisch het resultaat van zijn aan- valspogingen nog eens bekeek, moest hij constateren vrijwel verlo ren te staan. Zijn voornaamste hoop Derde ronde Wit: Mecking (Brazilië) Zwart: Korchnoj 1. e4 e6 2. d4 d5 3. Pc3 Lb4 4. e5 c5 5 a3 Lc3: 6. bc3: Pe7 7. Dg4 0-0 8. Pf3 Pbc6 9. Ld3 f5 10. ef6:ep Tf6: 11. Dh5 h6 12. 0-0 c4 13. Le2 Da5 14. Ld2 Ld7 15. Tfbl Dc7 16. Ph4 Taf8 17. f4 Le8 18. Dg4 Pg6 19. Pg6: Lg6" 20. Ta2 Pe7 21. Tab2 b6 22. Dh3 Pf5 23. Tel De7 24. Ta2 Pd6 25. Lf3 Pe4 26. Le4. Le4 27. g3 Df7 28. Dg4 g5 29. Tal Tf5 30. Tfl Lc2: 31. Tf2 Dg6 32. Tel Le4 33. Te4: De4: 34. Kfl Tb5 35. De2 Tbl 36. Kg2 Tb2 37. Dc4: e3 38. Le3* De4+ 39. Kh3 Tf2: 40. Lf2: gf4: 41 gf4: Tf4: 42. Lg3 Tf5 43. Dc8+ Tf8 44 Dc4 h5 45. Db5 Dg4+ 46. Kg2 h4 wit geeft op. was dat Andersson in tijdnood het spoor bijster zou raken, maar de Zweed bleef angstaanjagend kalm, deed binnen een minuut twaalf zet ten en presteerde het daarbij nog om alle zetten keurig en in de lange notatie op te schrijven. Hans Ree heeft gisteren een uiterst riant uitzicht op zijn eerste groot meesterresultaat gekregen. Portisch mocht zaterdag blij zijn, dat de Ne derlander in een vriendelijke mis schien ook wat angstige bui was, want toen de Hongaar remise aange boden kreeg, stond hij duidelijk min der. In de afgebroken stand tegen Van der Sterren heeft Ree zeer grote winstkansen. In het middenspel zag het er nog niet naar uit dat Van der Sterren voor de derde keer in succes sie zou gaan verliezen, maar toen hij even niet oplette, verloor hij op een wat onbenullige wijze een kwaliteit. Ree staat als hij wint op twee uit drie; voor een grootmeesterresultaat moet hij 5'A uit elf halen. Jan Timman is ook in de top van het klassement te vinden. Zaterdag won hij voor de zoveelste maal van Miles, die een vaste klant van hem is. Zeer opmerkelijk is het. dat Miles zich telkens op een vrijwel identieke ma nier laat verslaan. Hij speelt steeds dezelfde opening, staat steeds na een zet of twintig slechter en verliest dan op combinatoire wijze. Sosonko bleef op vijftig procent. Tegen Naj- dorf kreeg hij geen enkel voordeel en toen de Argentijn, zoals altijd, gezel lig tijdens de partij tegen hem begon te babbelen, gaf hij maar gauw remi se. Hetzelfde resultaat kwam tot stand in zijn ontmoeting met Miles, die zonder enige opwinding verliep. „Tegen oninteressante spelers speel ik oninteressante partijen", zei So sonko na afloop. toch ineens die derde set. Met liefst 9-0 kwam het team van Geert Trom petter voor. Met niet meer een lieve, maar wel degelijk moeilijk te bespe len serve, met wel werken in het achterveld en wel attent zijn bij het blokken van de overigens toch wel eenzijdige Vughtse aanvallen. „Toch waren ze niet zeker van zich zelf," vond WC-coach Rob Hach mang, „We konden toch weer tc ge makkelijk tot 9-4 terugkomen." Op nieuw knauwde het toen bij de Am stelveners. Bij 13-9 werd de setzege zelfs zeer wankel. Een time-out red de de ploeg en verbeten vechtend vooral tegen zichzelf werd die set met 15-9 gered. De vierde speelperio de kende een zelfde verloop. Na de 10-0 voorsprong toch weer snel een time-out nodig om de zelfovertui- ging terug te brengen. Hachmang daarover: „Na het verlies in de derde set zat het erin dat we niet konden terug komen. Uit nood moest ik de volkomen uit vorm zijnde Peter Stoffele al op een andere plaats zet ten. Doordat met name Martin de Groot beter ging blokkeren kregen mijn spelverdelers het ook moeilijk. Daardoor kon AMVJ uit de put ko men." Dat gebeurde in die set wat gemakkelijker: 15-5 (2-2). Hoe de ploeggenoten van Geert Trompetter aan zich zelf twijfelden bewees de vijfde set. Bij 8-4 voor de Amstelveners moest er reglementair van speelhelft gewisseld worden. De uitroep van: „Jongens zou het dan toch lukken?" spreekt boekdelen. Hachmang daarover: „In feite waren we toen al verslagen. Maar omdat de tegenpartij zo aan zichzelf twijfelde, probeerde ik mijn ploeg toch op te peppen." Dat hielp toch wel wat. Leek aanvankelijk de 12-4 Amstel veense voorsprong de wedstrijd be slist te hebben, bij 12-8 lag de strijd toch weer helemaal open. Pas toen kwam ook het gebroken zelfvertrou wen terug: 15-8. Coach Han de Haas daarover: „Voor de wedstrijd hadden we ruim twee uur met elkaar over dat vertrouwen gesproken. Het heeft toch resultaat gehad." Dames: VC Heerlen-UVC 3-0 (15-13, 15-10. 15-61, Dynamo-Longa'59 3-1 (15-11. 15-8, 11-15, 15-6), AMVJ-Orion 2-3 (15-10, 7-15. 15-13, 9-15. 3-15), Corbulo-SFC 3-0 (15-1, 15-3, 15-8), Orawl-Valbo- vol 3-2 (15-4. 11-15, 15-10, 16-18, 15-9), DVC- Energo 3-2 (14-16, 15-7, 15-12, 15-17, 15-11). Siand: VC Heerlen 12-22, Orlon 12-22, Corbulo 12-20, Dynamo 12-18, Orawi 12-14, Energo 12-12, DVC 12-12, SFC 12-8, AMVJ 12-6, Valbovol 12-6, UVC 12-4, Longa'59 12-0. Heren: Blokkeer-Geldrop VC 3-0 (15-9, 15-7, 15- 12). AMVJ-WC 3-2 (13-15, 5-15, 15-9, 15-5, 15-8), Zaan'69-Orion 3-0 (15-3, 15-3, 15-5). Corbulo- AMVJ'RLVC 2-3 (15-8, 15-9, 9-15. 13-15, 5-15), Orawi-Lycurgus 2-3 (15-11, 15-12, 14-16, 8-15, 9- •15), Were Di-VC Tilburg 0-3 (9-15, 16-18, 6-15). stand: Blokkeer 11-22, AMVJ 11-20, Zaan'69 12- 18. Lycurgus 12-12, AMVJ/RLVC 12-12, WC 12- 10. Orlon 12-10, Corbulo 12-10, Orawi 12-8, Gel- drop VC 12-8, VC Tilburg 12-8, Were Di 12-4 Bettinc Vriesekoop UTRECHT Nico van Slobbe heee zondag voor de tweede keer in z ien loopbaan de NTTB-beker gewtyv nen. In de laatste en beslissen partij versloeg Van Slobbe Trei Taylor in vijf sets. Van Slobbe kr( de beker omdag hij in de onderlii partijen tegen Peter Taylor en V oord der Helm de beste resultaten bo erv( te. Van der Helm werd wel winm van het winter circuit met 6 punnl iwc vóór Van Slobbe met 15 en Trei Taylor met 15. Het wintercircuit nA{| de dames werd gewonnen door B i-o tine Vriesekoop met 4 punten viCet Judy Williams (12) en Sandra j®"1 Kruiff (14 pnt). Bettine Vrieseko,K won trouwens ook voor de den-Ri achtereenvolgende keer de Limbi Je°r Coupe. In de laatste en beslisser tra[l partij versloeg zij Sonja Heltzel r 1 21-14, 21-13, 15-21 en 21-15. Eindstand NTTB Cup: 1. Van Sltfy-i be 8 gespeeld 6 gewonnen, 2. Pecp-i Taylor 8-6, 3. Van der Helm 8-6 Lingen 8-5, 5. Rijsdorp 8-4, 6. Tre D'aa Taylor 8-4, 7. Van Spanje 8-3, r Gootzen 8-1, 9. Jan Vlieg 8-1, Anne Vlieg gaf na vier ronden Limburg Coupe: 1. Vriesekoop 9 speeld, 9 gewonnen, 2, Van der V 9-7, 3. Heltzel 9-7, 4. De Kruiff 9-1 ee[ Williams 9-4, 6. Van Rijswijck 9-3 c-d Noordam 9-3, 8. Wagemakers 9-3 w-i Willems 9-1, 10. Kooter 9-1. PRAAG Door de forse overv|BÉ ning (6-1), in Praag, van het Tig*, choslowaakse tafeltennisteam Engeland in de vijfde wedstrijd de Europese Superliga-competiti het Nederlands team nagenoeg ker van degradatie. De Tsjecho waken hebben nu twee overwini gen achter hun naam staan, veel als de Engelsen. Nederland o moet beide landen in de laatste t\ competitiewedstrijden. Slee ^s' twee overwinningen met zeer roj riai cijfers tegen deze sterker geac 'vc formaties zal het Nederland te c van afdaling uit de hoogste Eurojo se divisie kunnen redden. Tweede ronde: Timman (Ned)-MUes (OBn 1-0, Sosonko (Ned>-Najdorf <Arg) '/*-'/Mecking (Bra>-KortsJnol 0-1, Panno (Argi-Van der Ster ren (Ned) 1-0, Ree (Ned)-PorUsch (Hon) Ut-'h, Andersson iZwel-Kavalek (VSt) 1-0 Derde ron de Kavalek-Timman Vj-'/i, Portisch-Andersson afgebroken. Van der Sterren-Ree afgebroken. Kortsjnoi-Panno 1-0, Najdorf-Mecking Mi- les-Sosonko Stand na drie ronden 1 Kortsjnoi 2'h pnt, 2. Timman 2 pnt, 3. Andersson en Portisch l'(» pnt 1 afgebroken partij, 5. Miles, Sosonko en Mecking IV» pnt, 8 Ree I pnt 1 afg9 Panno. Kavalek en Najdorf 1 pnt, 12 Van der Sterren 0 pnt 1 afg. UTRECHT Het Nederlands hockey-elftal heeft in Utrecht een oefend strijd tegen Kampong met 4-2 gewonnen. Bij rust leidde het Oranjete 'dons met 4-1. „uBr De ploeg van Wim van Heumen speelde zonder de geblesseerde Ties Kru De Kampong-internationals Litjens, Van 't Hek en Jebbink deden bij 1 n 3 club mee. Het nationale hockey-elftal speelde vooral in de eerste helft goed. Pas bi stand 4-0 kon Kampong iets terug doen en de nederlaag een draagli aanzien geven. In de tweede helft lag het spelpeil lager en ging de st e-u gelijk op. In de tweede periode viel er dan ook maar een doelpunt. Litj mei scoorde uit een strafcorner. Dat deed hij bij de stand 4-0 voor de rust ook Jj£e doelpunten voor Oranje kwamen op naam van Doyer (strafcorner), Gum tre: (2) en Van der Horst. De opstelling van Oranje: Sikking (Hermans); Van de Staak, Jorritsma, [hd Eyk, Tim Steens; Van den Berg, Ron Steens. Leefers; Doyer, Van der H au en Gunning (Boelaars).

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10