rox ziet Feyenoord als een gezonde vereniging Nastase door ITF een jaar geschorst MALAISE ROND BROK BETON ,Ik laat over enkele maanden goede erfenis achter" Henk Gemser zet LTC buitenspel Peru wil veel oefeninterlands Cor Brom doet tegenvoorstel Tennis krijgt wereldkampioenen Jong Oranje speelt oefenduel Norwich verrassend uit bekerstrijd Merckx beste Financiële positie van het jubilerende Olympisch Stadion zeer zorgelijk Dam-tweekamp Wiersma-Clerc gaat toch door Solo Van Wijhe bekroond Wenzel wint reuzeslalom Bettine Vriesekoop toch in interland OENSDAG 18 JANUARI 1978 SPORT TROUW/KWARTET P 12 - RHS 15 [OTTERDAM Het is in huize Brox in de Rotterdamse wijk Isselmonde tegenwoordig opvallend rustig. Sinds Willem van ïanegem naar AZ'67 is uitgeweken, is Feyenoord verstoken ebleven van rellen die doorgaans door directeur Guus Brox lochten worden gesust. Soms loeide tot vaak diep in de nacht e telefoon die zijn huiselijk leven herhaaldelijk ontwrichtte. De ;omst van opvolger Peter Stephan, die niet wars van publiciteit, 1 snel een aantal zaken naar zich toe trok, heeft hier en daar de idruk doen ontstaan dat Brox al uit het beeld is verdwenen, oewel hij pas 1 juni aftreedt. oor Richard Matthijsse Inigszins krijgshaftig klinkt het uit ijn mond: „Ik ben nog altijd direc- eur en dus verantwoordelijk voor de opende gang van zaken. Aan mijn fscheid wens ik nog niet te den- en.'' Brox kan zich nog maar moei- jk los maken van Feyenoord. De lijze waarop hij samen met zijn boe- emvriend dr. Max Abarbanel vorige ireek de overwinning op Sparta be- ubelde, sprak boekdelen. laar een week later, na de nederlaag egen PSV, had de vreugde al weer ilaats gemaakt voor de droefenis, let jaar 1978 lijkt een herhaling te ?orden van 1977. Brox spreekt in dit erband van „het kalenderjaar 1977, lat een afgang werd". Opnieuw somt lij de blessure-ellende met Dick ichneider, Wim Jansen en Nico Jan- en op, terwijl hij heel handig de nbreng van trainer Boskov omzeilt. Jrox wenst in de gegeven omstan- ligheden de positie van de Joego- Jaaf niet ter discussie te brengen, naar stelt wel vast dat er onder loskov tot op heden weinig is ge resteerd. ROTTERDAM De NieuwzeeUndsc voetbal lers Wilson (doelman) en Verwey (spits) die finds enige weken bij Feyenoord meelrainrn. Rebben geen contract gekregen. Wel zullen beide toelers als amateur bij Feyenoord blijven tot het tonde van het s L.Zijn ijver is zijn sterkste punt. Ook pijn training is goed, al zag ik die graag aangevuld met conditietrai- ning. Ik zeg niets over zijn zwakke kanten." Wel heeft Brox zich gesto ten aan het feit dat Boskov bij her haling heeft geroepen dat hij. met uitzondering van het aantrekken van Mansveld, onkundig is gebleven over het transferbeleid. Brox: „Er is geen speler aangetrok ken of Boskov is er in gekend. Toen we Van Deinsen wilden contracteren |riep hij: Ja, dat is de juiste opvolger van Kristensen. Verhei jen wilde hij ook hebben, evenals Van der Lem. Ik DEN HAAG De kernploegleden Miel Govaert en Jos Valentijn zijn door sprinttrainer Henk Gemser reeds aangewezen voor de WK, die op 11 en 12 februari in Lake Placid wordt gehouden. Nog voordat Ge mser overleg had gepleegd met de LTC meende hij dit na de interland tegen Zweden, die afgelopen wee keinde Inoerebro werd gereden, aan zijn beste sprinters te kunnen ver tellen. Dit betekent dat Valentijn en Govaert geen selectieprocedure meer behoeven te volgen. Gemser: „Ik vond dat Valentijn en Govaert nu maar eens verlost moes ten worden van die spanning. Dit tweetal heeft in de afgelopen weken duidelijk bewezen dat ze naar Lake Placid moeten. Vooral Govaert wil ik hiermee van een extra druk ont lasten. Het wordt nu, met nog een maand voor de boeg, tijd dat we ons duidelijk op de WK-sprint gaan pre pareren. Selecteren is goed. maar het moet niet eindeloos doorgaan. Als de LTC van de KNSB bezwaren maakt vind ik dat best. Echter als _mijn voorstel wordt getorpedeerd, trek ik mijn consequenties. Welke? Nou, dat is duidelijk." geef toe: Humberto, Nielsson en Oblak stonden ook op zijn verlang lijstje, maar die bleken niet te beta len. Humberto kreeg bovendien later een meniscus. Nielsson hadden we voor een bedrag van één miljoen van RWDM moeten afkopen en Oblak (31) zou zes ton hebben gekost. Beide spelers zijn op dit moment geen vas te keus bij Anderlecht en Bayern München. Daarom is het maar ge lukkig dat we ze niet. hebben ge kocht. Boskov verkeerde kennelijk in de mening dat hij bij ons spelers van de bomen kon plukken." Feyenoords slechte verrichtingen leiden nog altijd tot opzienbarende verhalen in de kranten. De terugval van de voormalige topclub inspi reerde het Amsterdamse Parool on langs tot een droevig verhaal dat als kop had „De verloedering van een topclub." Oud-Feyenoorder Cor van der Gijp die zijn licht mocht laten schijnen over de huidige crisissitua tie, liet in de reportage geen spaan heel van directeur Brox. Diens reactie: „Van der Gijp is een verschrikkelijke oplichter. In 1964 toen hij bij Feyenoord op mijn ad vies geen contract meer aangeboden had gekregen, kwam de penning meester van DFC naar mij toe om de overgang van Van der Gijp naar de Dordtse club te regelen. Wat had de smeerlap echter gedaan? Hij was overeenkomsten aangegaan met Holland Sport en Blauw Wit. De man is niet te vertrouwen. Hij strooit ook steeds het sprookje rond dat hij ooit Feyenoord Nanninga voor 30.000,- heeft aangeboden. Grote leugens zijn dat. Laat Van der Gijp in het vervolg zijn mond houden." Brox heeft het dus niet voorzien op Van der Gijp, zoals hij ook niets meer moet hebben van de Vara en het weekblad Voetbal International. „Dertig jaar ben ik lid van de Vara geweest, maar toen Henk Spaan mij met allerlei verdachtmakingen het vertrek van Van Hanegem in de schoenen schoof, heb ik bedankt. VI komt hier ook niet meer in huis. Een blad dat zich zo ten opzichte van Feyenoord misdraagt en allerlei on ware verhalen publiceert wil ik niet meer zien. Het blad heeft in Niezen LIMA Peru, dat samen met Ne derland, Schotland en Iran in groep vier van de eindronden van het wk- toernooi in Argentinië is ingedeeld, wil voor het toernooi nog tien oefen wedstrijden spélen. De oefenmees- ter van het Peruaanse nationale elf tal, Marcos Calderon, heeft in de hoofdstad Lima verklaard, dat hij een toernee door Europa wil maken met wedstrijden in Joegoslavië, Frankrijk, Engeland en Spanje. Over de kansen van zijn team in groep vier zei Calderon: „We zullen met schotland om de tweede plaats strijden, zodat we met Nederland naar de tweede ronde kunnen gaan. De routine en de klasse van mijn spelers geven ons een goede kans dat te bereiken. ROTTERDAM De onderhande lingen tussen Sparta en trainer Cor Brom over een verlenging van het contract hebben geen positief resul taat opgeleverd. Brom ging niet ak koord met de voorstellen van Spar ta. Wel deed hij tegenvoorstellen, waarover het Sparta-bestuur zich de komende dagen beraadt. GUUS BROX: huis". en Linse te veel op Den Haag ge- orienteerde journalisten. Die twee heren willen ten koste van Feye noord kennelijk journalistieke suc cessen oogsten." Brox is de rotsvaste mening toege daan dat Feyenoord de afgelopen jaren geen aankoopbeleid heeft ge voerd. „Als topclub moet je nu een maal bepaalde risico's nemen. Ajax trok op een gegeven ogenblik ook spelers als Brokamp, Meijer, Helling en Wickel aan. En wat is er van hen geworden? Ik kan nog wel meer voorbeelden noemen, maar ik doe het niet. Ik laat in elk geval over enkele maanden een goede erfenis achter. De club is gezond. Er is veel jong talent: Brard, Budding, Van Deinsen, Wijnstekers. Van de Kor- put, Snoeck. En in het C-team lopen spelers als Troost, Hiele, Ernst en Edelbloed rond. Let op: die komen eraan. Dan hebben we ook nog Houtman. Bij FC Groningen maakt hij een rijpingsproces door. Straks ?ullen we hem ongetwijfeld terug halen." Voetbal International komt hier niet meer in Opnieuw weigert Brox te antwoor den op de vraag of Boskov de ideale figuur is om Feyenoords toekomst volgend jaar te begeleiden. „In fe bruari nemen we onze beslissing. Ik kan ook niets zeggen over de ge ruchten die over Cor Brom de ronde doen. Natuurlijk, hij zou een zeer acceptabele trainer voor Feyenoord zijn Er is, enkele maanden terug, sprake geweest dat Brox als begeleider van Oranje mee naar Argentinië zou gaan. Enkele clubs lieten echter we ten niet voor een club-gebonden man te voelen. Brox: „Ik heb het in Happel op prijs gesteld dat hij mijn naam heeft genoemd, maar de lol ls er voor mij nu af. Ik voel er niets voor als persona non grata mee te gaan, laat staan als praatpaal. Ik heb er geen behoefte aan om een jankende Krol aan mijn borst ge ruststellend toe te spreken. Ik vind het zo vreselijk hypocriet. Zou Van Zanten dan niet club-gebonden zijn? En hoe zit het dan met de fysiotherapeuten?" Van onze sportredactie. ZEIST Bondstrainer Arie de Vroet heeft vijftien spelers ge selecteerd voor het team van Jong Oranje, dat op zondag 5 februari in Groningen tegen de plaatselijke FC een oefenwed strijd speelt. De wedstrijd geldt als voorbereiding op het inter nationale jeugdtoernooi, dat deze zomer weer in het Franse Toulon plaats vindt. De selectie bestaat uit: Hans Galjé, Romeo Zondervan (FC Den Haag), Stanley Brard, Ri chard Budding, Harry Melis, (Feyenoord), Dwight Lodewe- ges, Wim Woudsma (Go Ahe ad), Piet Wildschut (FC Twen te), Pier Tol (Volendam), Loek Ursem (AZ'67), Leo Degens (Roda JC), Peter Hendriks (Telstar) Ron Jans (PEC Zwol le) en Bud Broeken (Willem II) Als tweede doelman was Peter Jager van Ajax aangewezen. Deze Amsterdammer heeft van wege een blessure evenwel af gezegd. Joop Hiele van Feye noord wordt mogelijk zijn ver vanger. Van deze selectie maakt alleen FC Twente-speler Piet Wild schut ook deel uit van de eerste 39 voor het WK-locrnooi in Ar gentinië. De spelers van deze laatste lijst, die Trouw gisteren publiceerde, zijn hiervan inmid dels door hun respectievelijke trainers van op de hoogte ge bracht. Mogelijk gaat bondscoach Ernst Happel er toch nog van uit dat Johan Cruijff alsnog „plaats 40" zal innemen. Als Cruijff even wel bij zijn besluit blijft om niet naar Argentinië te gaan, maakt de binnenkort zijn rentree ma kende Dick Nanninga van Roda JC wellicht nog een kans. Ove rigens kwam aanvankelijk ook NAC-rechterspits Addy Brou wers op de lijst van 40 voor. PARIJS Philippe Chatrier. voorzitter van de internationale tennislederatie (ITF) heelt tijdens een persconferentie in Parijs een aantal voor de tennissport belangrijke mededelingen ge daan. De belangrijkste waren dat het tennis vanal 1978 officiële wereldkampioenen (dames, heren en jeugd) krijgt en lastpost Ilie Nastase een jaar lang niet voor Roemenië in het toernooi om de Davisbeker mag uitkomen. NORWICH Uitgerekend tegen een tweede divisieclub leed Norwich City de eerste nederlaag op eigen veld in deze voetbalcompetitie. Het gebeurde maandagavond in de tweede herhaling van de bekerwed strijd tegen Orient. De tweede divi sieclub won zeer verrassend met 0-1 door een doelpunt van Kitchen drie minuten voor tijd. PARIJS Eddy Merckx is in Parijs door het Franse sportblad „l'Equi- pe" uitgeroepen tot de beste na oorlogse profwielrenner. Zelfs de vijfvoudige winnaar van de Ronde van Frankrijk Jacques Anquetil en de legendarische Italiaan Fausto Coppi vormden geen enkele bedrei ging voor Merckx. 1. Tennis krijgt officiële wereldkam pioenen. Twee panels van voormali ge internationale kampioenen zullen aan de hand van de resultaten in de belangrijkste toernooien in januari van volgend jaar een speler en een speelster tot wereldkampioen kro nen. In de heren-jury nemen plaats: Donald Budge (de eerste speler die Grand Slam won), de Brit Fred Perry (hij was de laatste speler die Wimble don drie keer achter elkaar won) en de Australiër Lew Hoad (hij won in '56 drie van de vier Grand Slam- titels). De voor de wereldtitel meetel lende toernooien zijn de open kampi oenschappen van Australië, Frank rijk, Engeland (Wimbledon) en Vere nigde Staten (samen Grand Slam), het Davisbekertoernooi, het Masterstoernooi en de finale van de WCT-toernooien. In de dames-jury komen te zitten: de Australische Margaret Court (won in '70 Grand Slam), de Frangaise Mar garet Dupont (winnares van Parijs, Forest Hills en Wimbledon) en de Britse Ann Jones (oud-winnares van Parijs en Wimbledon). Voor de toe komstige wereldkampioene worden de resultaten in de volgende wed strijden bekeken: de vier toernooien van Grand Slam, de wedstrijden om de Federation cup, het Virginia Slims-toernooi en de finale van de Colgate-reeks. De reden voor aanwijzing van officië le wereldkampioenen vormde de reeks van ranglijsten, die vooral in de Verenigde Staten werden opge maakt. Het ITF-bestuur werd er ziek van. Aan de titels zijn geen geldprij zen verbonden en er mag ook niet worden gesponsord. 2. Ilie Nastase mag een jaar niet voor Roemenië in het toernooi om de Da visbeker spelen. Deze straf werd al eerder uitgesproken, maar de Roe meense tennisbond tekende protest aan. Vorig jaar had Nastase zich in de partij tegen de Brit John Lloyd weer eens misdragen. De straf werd bevestigd. 3. Aan het komende Davisbekertoer nooi zal weer geen ploeg van de Sovjet Unie deelnemen. De Sovjets schreven niet in. 4. Een uit vier personen bestaande speciale commissie van de ITF zal tussen 12 en 22 februari in Zuid- Afrika het rassenprobleem in de ten nissport aldaar bekijken. Vanwege de apartheid werd Zuid-Afrika in 1970 voor twee jaar van deelneming aan het Davisbekertoernooi uitge sloten. 5. Het dubbel besnaarde racket blijft door Johan Woldendorp AMSTERDAM - Vijftig jaar geleden werden in Amsterdam de Olympische Spelen gehouden. Dat betekent dus automatisch, dat het daarvoor ge bouwde stadion nu een halve eeuw in gebruik is. Een gegronde reden om er een sprankelend jubileumjaar van te maken hebben de directie en de aan deelhouders tot op heden niet kun nen vinden. De financiële positie is zorgelijker dan ooit. Werd er in 1976 nog een bescheiden winst van ruim 1800 gulden gemaakt, vorig jaar bleek, dat de NV Het Nederlands Sportpark Olympisch Stadion voor meer dan een ton in het krijt staat bij zijn schuldeisers. „Door de geweldige aanslagen op het onroe rend goed (welgeteld ƒ101.491 - red.) is het onmogelijk om tot een sluitende exploitatie te komen", stelt directeur Otto Roffel som ber vast. „We zitten met het probleem, dat de gemeente de oppervlakte als norm vooi de onroerend goed-belasting hanteert. An dere gemeenten nemen de economische waarde als norm. Dat houdt in, dat die nul is, wanneer er in het stadion niets wordt georganiseerd." Buiten de muren van de Olympische burcht bevinden zich geen bronnen, waaruit het ontbrekende geld kan worden geboord. Dat maakt de toekomst van het sportcomplex, in theorie althans, uiterst onzeker. De vaste bespeler. FC Amsterdam, treedt 's zondags voor kleine plukjes mensen op. Het moyen ne ligt momenteel op 3500 betalende toe schouwers. Het Olympisch Stadion is, wat betreft de vette kluiven, volledig afhanke lijk van incidentele toppers (zoals vorig Jaar de Europa Cup 2-finale tussen HSV en An derlecht, het Amsterdam 702-toernooi, de kwalificatiewedstrijd voor het WK, Neder- land-België, en druk bezochte competitie- en Europa Cupseances van Ajax). Maar ook Ajax deelt in de malaise. Volgend jaar wijkt de nog regerende landskampioen voor de tweegevechten met PSV en Feye noord wellicht niet meer uit naar de beton nen klomp in het zuidelijke stadsdeel van Amsterdam. De beide Europa Cupwedstrij den tegen achtereenvolgens Lilleström en Levski Spartak Sofia werden al in De Meer gespeeld. De capaciteit daar is toereikend voor de interesse, die voetballiefhebbers OTTO ROFFEL vluchten kan niet meer momenteel in het in verval geraakte Ajax tonen. Toch wordt dat pessimisme niet gedeeld door de gemeentelijke commissie „Functie- verbetering Olympisch Stadion". Zij vindt, dat er op de tribunes 63.000 plaatsen voor sportliefhebbers gereserveerd moeten blij ven. Roffel: „De commissie heeft de ontwik kelingen op topsportgebied in het rayon, begrensd door het Frans Ottenstadion (ten nis) en het Wagenerstadion (hockey), bestu deerd. Er zijn al veel verbeteringen aange bracht De Bosbaan (roeien) en het Wage- r.erstadion werden met het oog op wereld kampioenschappen gerenoveerd. Op die strook van een paar kilometer is heel wat topsport ondergebracht en het is duidelijk, dat het multifunctionele Olympisch Stadi on daarin een functie behoort te vervullen. We onderzoeken momenteel welke takken van sport buiten voetbal voor het stadion aantrekkelijk zijn. Je moet evenwel tot de slotsom komen, dat er geen andere evene menten te bedenken zijn, die 40.000 tot 50.000 mensen trekken." ..Desondanks", vervolgt Roffel, „kun je op het stadionterrein verschillende activiteiten ontwikkelen. Eén van de belangrijkste is de bouw van een overdekt zwembad, geschikt voor topsport, en de realisatie van een over dekte springaccommodatie met een Uen meterplank, de eerste in Nederland." Otto Roffel heeft als stadiondirecteur ook alles te maken met het toenemende geweld rond de voetbalvelden. Onder de verschil lende stadiondirecties in Nederland circu leert een rapport, waarin op een rijtje is gezet, hoe de toenemende agressie de kop kan worden ingedrukt. Roffel heeft er zijn eigen, niet al te frisse ideeën over. „Het geweld wordt niet krachtdadig genoeg be streden. Dat is het gevolg van de tolerantie, die de afgelopen jaren is toegepast om ex cessen te voorkomen. Die aanpak is onjuist gebleken. Het gebeurt te vaak. dat iemand, die iets gedaan heeft, uit het stadion wordt gezet en daarna vrij mag rondlopen. Het zojuist ingevoerde snelrecht (baldadige FC Utrecht-aanhangers hoorden onlangs in Den Bosch drie weken celstraf en eenzelfde portie als stok achter de deur tegen zich eisen red.) is een stap in de goede richting. Nog beter lijkt het me, dat die mensen een tijdje uit de roulatie worden genomen. Het zou niet verkeerd zijn hen een maand of drie in een werkkamp te stoppen." In het VARA-programma „Tussen start en finish" hield Roffel een warm pleidooi voor de Oostduitse wijze om rebellerende bezoe kers de les te lezen. Achter het ijzeren gor dijn zou de politie wel in staat zijn de orde te handhaven Een pijnlijk misverstand. Mar- tien van den Heuvel, een geschiedkundige uit Haarlem, heeft in de jaren zestig en zeventig een intensieve studie gemaakt van het gedrag van sportsupporters in Rusland. In zijn proefschrift „Sport in de Sovjet Unie" komt hij met enkele opzienbarende en voor Roffel zonder twijfel onthutsende bevindingen. Akkoord, de politie grijpt regelmatig in in Nederland trouwens ook maar in enkele gevallen houdt ze zich afzijdig. Twee cita ten. „In het Kaukasische stadje Naltsjik gooien de toeschouwers herhaaldelijk met stenen en lege flessen. De plaatselijke poli tiefunctionaris V. N. Filatov merkte naar aanleiding van een Incident, waarbij een grensrechter door een fles werd geraakt, op „Naar mijn mening is er in het stadion niets bijzonders gebeurd Natuurlijk, er hebben kleine Incidenten plaats gevonden: gefluit, geschreeuw en die ongelukkige fles. Maar het is bekend, dat wij hier fanatieke suppor ters hebben. Of de daders gepakt zijn? Nee Kijk, als het hele stadion kookt en op zijn achterste benen staat, is het moeilijk enkele raddraaiers op te sporen." En: „Bij een wedstrijd in Georgië werden drie spelers van de bezoekende club door supporters gesla gen. De politie greep met in." Dag meneer Roffel. voorlopig verboden. Misschien wordt het wonderracket toegestaan als het rapport, dat een speciale commissie aan het maken is. gereed is. 6. De internationale tennisfederatie blijft ijveren voor tennis op de Olym pische Spelen. Men hoopt dat tennis in 1984 in Los Angeles op het Olym pisch programma zal staan. DEN HAAG De dam-tweekamp tussen wereldkampioen Harm Wiers- ma en Rob Clerc gaat alsnog door. Nadat een uitgeverij zich als sponsor had teruggetrokken, omdat de Volkskrant de aankondiging voortij dig zou hebben gepubliceerd, heeft het ochtendblad zelf de organisatie ter hand genomen. Het prijzengeld van de zes partijen omvattende tweekamp, die van 8 t m 14 februari wordt gespeeld, bedraagt 13.000 gulden, waarvan achtduizend gulden voor de winnaar. In verband hiermee zullen Wiersma en Clerc niet deelnemen aan het Nederlands kam pioenschap, dat van 15 Vm 25 maart aanstaande in Zevenaar wordt ge houden. Wiersma en Clerc behoren tot de zeven d acht actieve internationale grootmeesters, die direct zijn toege laten tot het wereldkampioenschap, dat op 30 september aanstaande in de Italiaanse plaats Arco begint De overige zijn Gantwarg. Tsjegolev en Koeperman (allen Sovjet-Unie», de Fransman Hlsard. Baba Sy (Senegal) en Kuyken (Zwitserland). Van laatst genoemde is nog niet bekend of hij wel aan de kwalificatie-eis heeft voldaan. Het deelnemersveld wordt aange vuld met de nationale kampioenen en eventueel de nummers twee of drie. De mogelijkheid bestaat dus dat Nederland met vijf dammers bij dit kampioenschap nieuwe stijl ver tegenwoordigd zal zijn. Van hen is Harm Wiersma als rege rende wereldkampioen zeker van een plaats in de finale-poule, waar voor de wedstrijden van 11 t/m 22 oktober worden gespeeld. De overige elf deelnemers plaatsen zich vanuit de kwalificatieronden. HEERENVEEN - Dries van Wijhe heeft op onstuimige wijze beslag ge legd op een wedstrijd, die meetelt in het klassement voor de KNSB-ma- rathonbeker. Van Wijhe nam tien ronden voor het einde een ronde voorsprong op een groep van vijf man. dat reeds daarvoor het peloton had gepasseerd. De Limmenaar Piet Bloedjes legde beslag op de tweede plaats Bij de dames zegevierde Atje Keulen, die in de sprint gemakkelijk haar riva len Sophie Westenbroek en Sjoukje Dam de baas bleef Uitslagen 1 Dries van Wijhe (Kerkdorp» 2 op Étn ronde Piet Bloedjes tUmmeni, 3 Jaap Jonkman (Bovt-nkarspeli. 4. Jan-Roelof Kruit hof (Havellei. b Tom de Oroot (Ummeni. o Ap Weljs (Hasselt). 7 op twee ronden Co Oiling (Warmenhulzen). 6 Arte Ertka iWiertngeni. 0 Jos Pronk (De Rijp). 10. Anne Postmus (Lutje- gasl) Stand marathoncup I. Gllkg 136.3 punten. 2 Pronk 1IU. 3 Portengen (Diemeni «3, 4. Hoek- itra (Heerenveen) SS. S. Jeen van den Berg (Heerenveen) 82 ADELBODEN - De 19-jarige An dreas Wenzel uit Liechtenstein heeft in de Zwitserse plaats Adelboden de reuzenslalom gewonnen Deze telde mee voor de strijd om de wereldbe ker. Wenzel legde de twee manches in een totaaltijd van 2 minuten en 34,36 seconden af. Daarmee was hij 0,53 seconden sneller dan de Zweed Ingemar Stenmark, de leider in het .klassement voor de wereldbeker. De Italiaan Piero Oros werd derde in 2 35,07. Ultalag: 1. Andreas Wentel (Liechtenstein) 2.34.36.1 Ingemar Btenmark (Zwrdeni 2 34.89. 3 Piero Oros Italië) 235.07. 4 Helnl Hemmi (Zwitserland) 2.36.31. 5 Phil Mahre (Verenigde Staten) 2 36.40. 6. Bojan Kitts) (Joegoslavië* 2.37.41 HELMOND Bettine Vriesekoop zal donderdag in Helmond tijdens de tafeltennisinterland Nederland- Hongarije ook in het enkelspel uit komen. Aanvankelijk zou zij hele maal niet spelen. Maandag besloot ze alleen in het gemengd dubbelspel uit te komen, maar in een gesprek met bondscoach Bert Schools stem de Bettine Vriesekoop toe ook een partij enkelspel te spelen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 15