Leidse raad akkoord met projectgroep Schuttersveld Schaderegeling voor ondernemers langs Haagse fietsroute Kabel kost 16 miljoen 'De balie in beeld' Terrein moet in fasen ingevuld worden Haagse raad akkoord Aparte huisvesting voor vrouwenhuis en vrouwenraad Leiden wil voorschotten geven voor restauratie PvdA-vragen over huren Haringkade Ervaring in Vrouwenhuis KORT KORT NIEUWS DINSDAG 17 JANUARI 1978 REGIO DEN HAAG Trouw/Kwartet H6 Van een onzer verslaggevers LEIDEN De gemeenteraad van Leiden is gisteren met grote meerderheid akkoord gegaan met de motie van Van Duijn (WD) en een projectgroep in te stellen voor de ontwikkeling van het Schuttersveld. De projectgroep moet dit stukje Leiden fasegewijs in gaan vullen: daarbij moet ruimte zijn voor kantoren, woningen en voor bedrijven uit de Leidse binnenstad. Aan de hand van de gebleken behoefte en het inmiddels geformuleerde beleid zal bekeken worden hoeveel ruimte er voor elk van die drie functies vrijgemaakt moet worden De raad wil voor september van dit jaar een voorstel voor de invulling van de eerste fase in bezit hebben liet het behandelen van de moties kwam gisteravond dan toch een ein de aan een drie vergaderingen du rende behandeling van de ontwlkke- Ungsschets van de Projectgroep voor de Binnenstad De projectgroep kan met de raadsuiUpraak op zak verder gaan werken aan het ontwlkkehngs- structuurplan voor de binnenstad van Lelden. Als alle», volgens het strakke eindschema blijft verlopen, kan de raad zich in mei van dit jaar uitspreken over de structuurschets Het Schuttersveld leverde de Leidse raadsleden in die drie vergaderingen Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Ondernemers die kunnen aantonen dat de omzet van hun bedrijf omlaag is gegaan doordat ze de fietsroute Waldeck-Mariahoeve voor hun deur hebben gekregen, kunnen in het vervolg aankloppen bij de gemeente. De Haagse gemeente raad heeft hiervoor gisteren een schadevergoedingsregeling in het leven geroepen Middenstanders uit winkelstraten waardoor de fietsroute loopt, hebben geruime tijd bij de gemeenteraad aangedrongen op een dergelijke re geling omdat zij er van overtuigd zijn dat de belemmeringen die het autoverkeer van de fietsroute onder vindt, terug slaat op de bedrijfsresul taten. De ondernemers zijn met cij fers gekomen waaruit blijkt dat vooral niet-wijkgebonden bedrijven (elektrische apparatuur, meubels) met een vermindering van omzet te maken hebben gehad nadat de fiets route is aangelegd Dat de regeling er nu ligt is vooral te danken aan het CDA, dat van meet af aan warm is gelopen voor de klachten van de middenstand Veel raadsleden hebben altijd hun twij fels over de schaderegeling gehad omdat het zeer ongebruikelijk ls dat een gemeentebestuur een vergoe ding uitkeert aan „gedupeerden van verkeerstechnische maatrege len. Ook binnen b. en w. waren die twijfels, maar het experimentele ka rakter van de fietsroute heeft het college er uiteindelijk toch toe gezet in dit uitzonderlijke geval een scha deregeling te ontwerpen Een fietsroute zoals in Den Haag in de maak is. werd ook aangelegd in Tilburg. Daar is echter geen gemeen telijke schadevergoedingsregeling ontworpen Tilburgse middenstan ders die menen door de fietsroute gedupeerd te zijn kunnen alleen met de wet op de ruimtelijke ordening in de hand proberen een vergoeding los te krijgen De Haagse schaderegeling had er niet behoeven te komen van de twee- mans-fractte van de PPR en van zeven PvdA-leden die tegen het voorstel stemden Een voorstel dat werd verdedigd door een wethouder van economische zaken die zich in een moeilijke situatie bevond. Wet houder Van der Weide. „Het is mij persoonlijk ook niet duidelijk waar om er een schadevergoeding moet komen. Maar het merendeel van de raad heeft dat nu eenmaal zo gewild bij het vaststellen van het fietsroute plan. Ik ben bang voor precedent werking. Dat andere delen van de stad bij verkeersmaatregelen nu ook gaan zeggen: wij willen schadever goeding.'' De wethouder noemde de Haagse regeling zelfs „gemeentelijk geknutsel" De wethouder gaf dan ook niet toe op een aantal wijzigingsvoorstellen van CDA. VVD en CPN die de rege ling nog wat meer in het voordeel van de middenstanders wilden schuiven. Alleen was er gisteren suc ces voor een wijzigingsvoorstel van de CPN'er IJmkers dat betrekking had op de schadedrempel waarbo ven een ondernemer recht heeft op een vergoeding. In het oorspronkelij ke voorstel stond dat een midden stander pas voor schadevergoeding in aanmerking ton komen als hij kon aantonen dat zijn schade meer dan vijftien procent was. Die vijftien procent „eigen risico" is nu door de gemeenteraad veranderd in drie drempels, van vijf, tien en vijftien procent die al naar gelang de hoogte van het bedrijfsresultaat (een bedrijf met een hoge omzet kan grotere schommelingen verwerken dan een bedrijf met een geringe omzet) toe gepast worden verieweg de meeste problemen op Wat de binnenstad betrof het ge noemde stuk Leiden ligt daarbuiten was men het in grote lijnen eens met de projectgroep Het winkelapparaat in het ceötrum ..erd via een motie van Ranner (PvdA) wat beperkt, maar de motie deed niets af aan het streven van de projectgroep en het winkelapparaat te verdichten. Dlt door een verdere concentratie van winkels in het ge bied rondom de Hoogstraat na te streven. In de Leldsebinnenstad komt geen parkeergarage bij de Beestenmarkt: de raad sprak zich in grote meerder heid uit voor een dergelijk bouw werk bij de Oarenmarkt. Blijft par keren dan nog een probleem, dan moet er een garage komen bij de Langegracht. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De stichting Vrou wenhuis Den Haag heeft voor drie jaar subsidie van de gemeente gekre gen voor een eigen vrouwenhuls. Het pand aan de Anna Paulownastraat 15 wordt zaterdag geopend. Naast een subsidie van 41.000 gulden voor het vrouwenhuis heeft de Haag se gemeenteraad gisteren 156.000 gulden beschikbaar gesteld voor een nieuw onderkomen van de Haagse Vrouwen Raad. De HVR is een over koepelende organisatie van 24 vrou wenverenigingen en heeft in totaal 16.000 leden. Wethouder Happel (maatschappelijk welzijn en volksge zondheid) heeft lange tijd gepro-' beerd het vrouwenhuis in het nieuwe pand van de HVR onder te brengen. De stichting Vrouwenhuis voelde echter niets voor een gezamenlijke huisvesting, hoewel ze een samen werking met de HVR in principe niet van de hand wijst. Het geheel eigen karakter van het vrouwenhuis (met ondermeer een vrouwencafé), en de meer radicale opstelling ten opzichte van de vrouwenemancipatie zou een eigen huisvesting noodzakelijk ma ken. Zowel CDA als WD zelden gis teren in de gemeenteraad de aparte huisvesting te betreuren maar gaven toch hun steun voor de subsidie aan het vrouwenhuis. Alleen de WD'er Breuer ging niet akkoord met het initiatief van de stichting. Leiden wil verval panden tegengaan Initiatief om verval panden tegen te gaan Van onze correspondent LEIDEN Leidenaren die een pand bezitten en dat willen opknappen, zullen bij de gemeente Leiden een voorschot kunnen krijgen of een lening kunnen afsluiten op gunstige voorwaarden. Op het stadhuis heeft men een regeling ont worpen die bedoeld is om de periode tussen de toezegging en uitbetaling van een rijkssubsidie financieel te overbruggen. Zoals bekend is de financiële situ atie van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en in mindere mate van het Ministerie van Volkshuisvesting bijzonder slecht. Het ministerie van CRM is sinds 1977 getroffen door een sub sidie-stop op de restauratie van monumenten. Het zou dan ook honderden miljoenen guldens no dig hebben om alle huidige aan vragen te kunnen honoreren. Par ticulieren en instanties die nu een subsidie toegewezen krijgen voor de restauratie van een pand met monumentale waarde zullen tot 1980 moeten wachten op uitbeta ling. Dat betekent een aanzienlijk renteverlies voor particulieren die besluiten tot restauratie van hun pand over te gaan. Om die particulieren te stimule ren om desondanks de restauratie van hun pand ter hand te nemen, wil de gemeente Leiden voor de restauratie van panden met mo numentale waarde leningen aan bieden tegen een rente van 6,5 percent, dat ls aanzienlijk lager dan de rentes die banken vragen. De lening kan zo groot zijn als de rijkssubsidie. Speciale voorwaar den moeten er voor zorgen dat het geld inderdaad voor restauratie gebruikt zal worden. Op de ge meentesubsidie die dikwijls voor restauratie voor monumentale panden verstrekt wordt zou men een voorschot kunnen krijgen Ook aan mensen die een pand zonder monumentale waarde wil len opknappen en te lang op een subsidie van het ministerie van Volkshuisvesting moeten wach ten zal de gemeente voorschotten ter grootte van de subsidie ter beschikking stellen. De gehele re geling is zo ontworpen dat ze de straatarme gemeente zo weinig mogelijk zelf zal kosten. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De aanleg van de Leidse kabeltelevisie zal 16,5 miljoen gaan kosten. De firma Van Eyk Telecommunicatie B V zal met het karwei belast worden als de gemeenteraad akkoord gaat Het is overigens nog de vraag of de raad haar fiat aan het voorstel van B en W zal verlenen. De firma Van Eyk was namelijk de op een na laagste inschrijver op het karwei. Vierhon derdduizend gulden duurder dan Delta kabel b.v De reden waarom Delta kabel is gepasseerd ls niet offi cieel bekend De door de werkgroep kabeltelevisie uitgebrachte nota ls geheim, maar het is waarschijnlijk dat de besluitvorming bepaald ls door de vertraging die de aanleg van het Utrechtse kabelnet door Delta kabel ondervonden beeft. Delta ka bel wijt deze vertraging overigens aan de gemeente Utrecht De heer Driessen deed gisteren in de Het Leidse net zal na langdurige Leidse gemeenteraad een voorstel om de zaak in de openbare commis sies van algemene bestuurlijke aan gelegenheden en Interne organisatie en beheer aan de orde te stellen en Delta kabel daar aan het woord te laten, maar de behandeling van zijn voorstel werd uitgesteld tot de ver gadering van volgende week De raad benoemde al wel een commissie van beheer van de centrale antenne- inrichting waarin naast drie ambte naren de raadsleden Bleljie van het CDA. Elzinga (WD) en mevrouw Koning (PvdA) zitting zullen nemen Mast onenigheid hierover aangesloten worden op de ontvangstmast in Oegstgeest. Het oorspronkelijke plan was dat Leiden een eigen mast zou bouwen. Men heeft deze zelfs al aangeschaft en de sokkels waarop zij zou worden geplaatst aangebracht op het terrein tussen de Merenwijk en de spoorweg Leiden-Haarlem. Deze zullen dus net als het onaange- sloten viaduct bij Holiday Inn in het vervolg uitsluitend fungeren als blik vangers. De raast zal worden door verkocht aan de PTT. Het kabelpro ject zal in samenwerking met omlig gende gemeenten ondernomen wor den Vorm en Inhoud van die samen werking zijn voorlopig vastgelegd in een ontwerpregeling die nog bestu deerd zal moeten worden door het college van burgemeester en wet houders en de commissie van beheer van de centrale antenne-inrichting, alvorens de gemeenteraad zich ero ver zal uitspreken. De kabeltelevisie zal de gebruikers ongeveer 12.- per maand gaan kosten. Van een onzer verslaggevers SCHEVEN1NGEN - Het PvdA- raadslid Duivesteijn heeft ln de Haagse gemeenteraad vragen ge steld over de hoge huren en service kosten van de flats die in aanbouw zijn aan de Haringkade in Scheve- ningen Duivesteijn wil dat het college sa men met de bewoners om tafel gaat zitten om te gaan zoeken naar moge lijkheden om de huren wat te druk ken. Zoals bekend hebben de toe komstige bewoners van de flats aan de Haringkade vorige week gepro testeerd tegen de huren en service kosten die veel hoger zijn uitgeval len dan werd verwacht. Duivesteijn wijst er op dat er vorig jaar nog werd gesproken van huren van rond 300 gulden en van servicekosten onder de honderd gulden. De gemiddelde huren zijn inmiddels opgelopen tot 350 gulden en hoger, terwijl de servi cekosten vrijwel verdubbeld zijn. Het PvdA klaagt er verder over dat steeds minder Schevenlngers, die de buurt zo'n tien jaar geleden in ver band met grootscheepse nieuw- bouwplannen moesten verlaten, de kans krijgen om in hun oude omge ving terug te keren. Duivesteijn merkt op dat de huisvestingskansen voor Schevenlngers bovendien be perkt worden omdat steeds meer „jonge academici" de aantrekkelijk heid van wonen aan de kust ont dekken. Klaas Jan Mulder in virtuoos, orgelspel door Adr. Hager VOORBURG - Klaas Jan Mulder uit Kampen is een organist die 't ook in „het Westen" doet. Zijn spon taan, veelal uitbundig orgelspel heeft ook bewonderaars in de Rand stad, getuige de belangstelling voor zijn concert in de Oude Kerk van Voorburg. Het eerste programmagedeelte werd gekenmerkt door de barok met wer ken van Pachelbel, Bach en Handel. Na de pauze vertegenwoordigde Brahms, Salnt-Saêns en Young late re perioden. Het kaarslichtconcert werd na inleidend koraalspel geo pend met de veel gespeelde „Prelu dium en Chaconne" van Pachelbel. Klaas Jan Mulder zette het werk stevig neer, technisch beheerst en gedegen. Zijn aanpak is over het algemeen robuust, een weergave „staat" bij hem, geen moment van aarzeling of terughouding. Uiter aard lenen niet alle composities zich voor een dergelijke benadering, doch de interpreet kent eigen kwali teiten en weet zijn keuze daaraan aan te passen. Bij het meer verfijnde werk ligt het sentiment op de loer. Klaas Jan Mulder bespeelt graag gevoelige snaren. Zijn orgelspel steunt op de muzikale impulsen van zijn hart, enerzijds romantisch, an derzijds Ilcht-ontvlambaar en harts tochtelijk. Als hij deze „muzikale hartkloppingen" in de hand weet te houden en ondergeschikt weet te maken aan de eisen van componist en compositie dan hóórt men boei end spel, kernachtig, virtuoos, ge ïnspireerd en overtuigend. En dit alles was zaterdagavond zonder twijfel het geval. Midden in een fel betoog van de PPR over emancipatie en het nut van een Vrouwenhuis waar geen mannen worden toe gelaten riep het CDA-familie- lid mejuffrouw Van der Ven gis teren door de Haagse gemeente- raadsxaal: „Ach, ik woon mijn hele leven ai in een vrouwen huis, maar ik geloof dat de tijd is aangebroken dat er een paar mannen bijkomen". De scepti sche uitspraak van mejuffrouw Van der Ven oogstte luid gelach in de raadszaal: zij is non. Van een onzer verslaggevers DIN HAAG Pleter Menten in een voor hem typerende houding, getekend door Adriaan Meyers Het U één van de tekeningen die te zien is op de tentoonstelling van rechtbanktekeningen „De balie in beeld' in Galerie Clemar aan de Laan van Meerdervoort 79 in Den Haag De tentoonstelling werd zaterdag geopend door mr j H Blaauw. president van de arrondlzs menurechtbank te Den Haag Naast deze prent zijn er op de tentoonstelling verder tekeningen te zien van Cees Bantzinger, Wlm Boost. Lisa Rolle Oerth, Chris Rood been, E I Samson en Peter van 8traaten. De tentoonstel ling is dinsdag tot en met zaterdags te bezichtigen van 12 16 30 uur en duurt tot 10 februari COMPUTER Inhakend op de grote belangstelling voor de ten toonstelling „Mens en computer", die sinds september van het vorig jaar te zien is in het Museum voor het Onderwijs in Den Haag. zal het museum nu ook een aantal lezingen over dit onderwerp organiseren. De cyclus is bedoeld voor belangstel lenden die nog geen enkele of weinig kennis bezitten op het omvangrijke gebied van computers. Vanavond is er een algemene inleiding over com puters en programma's door de heer N M. J. Wannekes van het Gemeen telijk Centrum voor Automatise- ring. Als afsluiting wordt nog een film vertoond. De avond begint om 8 uur in het museumgebouw aan de Hemsterhuisstraat 2a te Den Haag ONDERZOEK De opgeroepe- nen voor het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in Lei den kunnen tot en met 26 Januan terecht in het gebouw van de G.G en G D aan de Roodenburgerstraat Het gebouw ls maandag, woensdag donderdag en vrijdag van 8.45-11.45 en dinsdagavond van 19 30-21 30 uui geopend DE VALK Het Molenmuseum ,,De Valk" nabij de Rijnsburgersln- gel te Leiden is in verband met on derhoudswerkzaamheden voor het publiek gesloten De werkzaamhe- den moeten eind februari afgerond zijn, waarna het museum zijn deu ren weer open zal stellen INSPRAAKAVOND - In het wijkcentrum Steenvoorde, Van Mooklaan 1 te Rijswijk is vanavond om 8 uur een inspraakavond, geor ganiseerd door het actiecentrum Rijswijk van de PPR. De raadsleden Jan Witteman en Rien Alirdc zijn aanwezig om te praten over het wo nen. werken en recreëren tn Steen- CREATIEF - In het Bejaarden centrum „Westerhove". Anna van Bureniaan in Alphen aan den Rijn is vandaag van 2-5 uur een creatieve dag. georganiseerd door het Natlo naai Rheumafonds. Tijdens deze creatieve bijeenkomsten worden de monstraties gegeven van bepaalde handarbeidtechnieken, waarbij ge handicapte reuma-patiënten ook zo veel mogelijk daadwerkelijk worden betrokken EXCELSIOR De Chr Zang en Oratoriumvereniging Excelsior uit Rijswijk is na de uitvoering van de Elias vorig jaar aan een nieuw pro gramma begonnen. Het koor heeft nu het Requiem van Brahms en de Paukenmesse van Haydn onder handen Aspirant-leden kunnen maandagavond vanaf 8 uur een kijkje komen nemen in de Johan- neskerk aan de Dr H. Colijnlaan te Rijswijk VOEDING In de Oranjezaal in Katwijk aan Zee spreekt woensdag avond om 8 uur de heer D. Krom hout. HU komt. op uitnodiging van de Ned. Chr Vrouwenbond afd. Kat wijk, spreken over voeding, ter voor koming van hart- en vaatziekten GEMEENTEMUSEUM - In de serie „Oude Europese muziekinstru menten" van het Haags Gemeente museum geven de luitspeler Toyohi- ko Satch en de tenor Marius van Altena woensdagavond om 8.15 uur een uitvoering in de aula van het museum Ondermeer zullen instru menten als de renaissance- en ba- rok-luit en een theorbe te beluiste ren zijn De toegangsprijs is 12,50 (houders van museumkaarten. CJP'ers en 65+'ere 10.-) TOOGDAG CPJ De Christelij ke Plattelands Jongerenorganisatie (CPJ) in Zuid-Holland organiseert zaterdag 21 januari in het Cultureel Centrum De Wipmolen. Zeevaart schoollaan 1-3 te Alblasserdam een „toogdag". Tijdens de middaguren (vanaf 14.30 uur) komt het thema 3 x R (Recht, RUkdom en Ruimte) aan de orde. De provinciale werkgroe pen Ontwikkelingssamenwerking en de agrarische gespreksgroep zul len dit onderwerp inleiden. Aange past aan de problematiek zal een levend ganzebordspel gespeeld wor den. 's Avonds bestaat het program ma uit een talentenshow, „Inpakken en wegwezen" en het toneelspel „Os car" van de toneelgroep Graficus uit Apeldoorn. Muzikale medewerking wordt verleend door het koor „Jeugd voor Jezus". Informatie over de toogdag bij de CPJ, Wllhelmina- laan 23 te Alphen aan den Rijn, tel. 01720-75215. GEBEDSDIENST -Inde Wilhel- mlnakerk, hoek Juliana van Stol berglaan Louise Henriettestraat in Den Haag is woensdagavond om half acht een interkerkelijke ge- biedsdienst in het kader van de week der Gebeden. Liturgen zijn mevrouw E. 8ijbrandy-Verbist en kapelaan H. Mindere. Dodelijk verkeersongelul DELFT Bij een verkeersongeni^ in Delft is de 52-jarige H J. Ruyt om het leven gekomen en raai zijn zoon(18) zwaar gewond. De T tenaar verliet met zijn broir (2ijn zoon zat achterop) plotselij het fietspad, aldus de politie. Daj bij kwam het tweetal in botsing n een personenauto Bovenwoning uitgebrand DEN HAAG Door een middelgi te brand ls een bovenwoning in Stortstraat in Den Haag afgelop weekend verwoest. De bewoners man. vrouw en kind werden ui hun slaap gewekt door rookontwH keling. Met behulp van de bur^d: wisten zij het huis te verlaten. C de oorzaak van de brand is nog n bekend. De schade wordt geraamte op 60.000 gulden ai 01 Brand bioscoop Royal DEN HAAG Politie en brandwettp in Den Haag tasten nog steeds in h duister over de oorzaak van brand, die zaterdag in de Ha: bioscoop Royal woedde en die voel een hall miljoen gulden schade aaoplc richtte. Een paar uur voordat brand uitbrak, draaide in de bi coop nog een nachtvoorstelling Mavo Zoeter meer |d ine ZOETERMEER Aan de Prinse n- Margrietschool (Van Leeuwenhoek laan) te Zoetermeer wordt per 1 au ?lg gustus een mavo verbonden. Dea t school wordt daarmee een scholen iar gemeenschap voor lavo, lhno esger mavo naast de reeds bestaand za christelijke scholengemeenst ël voor mavo, havo en atheneaum Hefre Oranje Nassau College. Morsstraat p rel LEIDEN De aanleg van een nieui |M buizen- en kabelsysteem in de Mors i's straat in Leiden is inmiddels vai tri start gegaan. Eerst is de waterlef1 ding aan de beurt, dan volgen elektriciteitskabels en het riool, werkzaamheden zullen ongev( tien weken duren en zijn zo geoi niseerd, dat de omwonenden i langer dan noodzakelijk last zul hebben van opengegraven trotl en dergelijke. Na dit karwei zal Morsstraat opnieuw besf worden. Vertrek BOSKOOP - Het Boskoopse CDA raadslid J. Booij heeft aangek< dlgd na de verkiezingen dit voorji niet meer in de gemeenteraad zullen terugkeren. De heer Bo< kwam in 1966 in de Boskoopse raai Hij was sinds die tijd onder andei wethouder van onderwijs, socii zaken, volkshuisvesting en per neelszaken. Vanaf 1970 is de h< Booij voorzitter van de Raad vi Overleg van het Overlegorgaan Ml* den Holland. Noodhuisvesting DEN HAAG Er komt in Den Haag een Centraal Punt Akute Noodhuis vesting. Mensen, die onverwachts 's nachts of in het weekeinde dak loos zijn geworden, kunnen daar aas onderdak geholpen worden. De ge meenteraad van Den Haag heeft gis teren een krediet van 317.000 gulden beschikbaar gesteld aan de Stich ting S08-telefoondienst in Den Haag. die de hulpverlening zal orga niseren en in stand houden. In enke le gemeenten van Nederland be staat al een soortgelijke hulpdienst onder andere in Eindhoven, Utrecht en Amsterdam Culturele Raad LEIDEN Het lot van de Leidse Culturele Raad is nog vrij onduide lijk. In oktober 1977 stapten de le den van deze raad op. omdat ze het niet eens waren met het voornemen van b. en w. de subsidiepot voor ?n amateurgezelschappen in beheer van K. 6c O. te geven. B. en w stelden daarop voor de taken zeil waar te nemen, totdat andere leden zouden zijn gevonden. CDA en WD vinden dat de raad maar opgedoekt moet worden, terwijl uit de progres sieve hoek kritiek komt dat b. en w zich te weinig aantrokken van dt adviezen van de raad. Wethouder Oosterman (culturele zaken) zal op nieuw een voorstel moeten doen om uit de impasse te komen. Ex-geliefden vechten om herdershond voor rechtbank Den Haag DEN HAAG (ANPl - Een jon- ge herdershond was gisteren de inzet van een kort geding, dat voor de president van de rechtbank in Den Haag dien de Twee ex-geliefden streden om het bezit van het dier: een chauffeur (27) en zijn voormali ge vriendin (20). „Het stomme dier is aan mij gehecht", zei de chauffeur. „De heb hem ge kocht en bovendien alle inen tingen en voedsel betaald. Ik had hem zolang in bewaring gegeven en nu laten ze mij door de politie van de deur schoppen". Zijn vriendin zag het wat an ders: „HIJ liegt Tjiko is van mij. Ik zorg al een half jaar voor de hond. Die zogenaamde koperskwitantie, die hij als be wijsstuk overlegt, is vervalst". De respectievelijke raadslie den vertolkten de emotionele gevoelens iets zakelijker Zij hadden hun handen vol aan het kalmeren van belde partij en Maandag 23 januari mag mr. J. H. Blaauw een Salomo's oordeel uitspreken

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 6