unstige loting voor Nederland niet snel meer fn verwarring Jacobs klaagt over gebrek aan schotkracht Supporters roerig Llleen Schotland lijkt in eerste ronde tegenstander van betekenis 'eyenoord komt nog veel te kort Sparta verslaat Roda in slecht duel: 1-0 IDAG 16 JANUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet 'jin onze sportredactie n JSTERDAM/BUENOS AIRES De scepsis, die het Neder- ids elftal op zijn weg naar Argentinië begeleidt, lijkt te zijn sl igeslagen in optimisme en een rotsvast vertrouwen in de rsi igelijkheden van de Happel-equipe. Niet een opzienbarende laluatie van het Nederlands voetbal, maar een gunstig lotings- sultaat (Oranje in één groep met Schotland, Peru en Iran) is de leiding tot die ommezwaai, omdat van iedere groep de twee jgst genoteerde landen hun WK-race mogen voortzetten, :en de kaarten in poule 4 al bij voorbaat geschud. Immers, ■3iten Nederland heeft alleen Schotland een reputatie hoog te uden. Peru is van het zogenaamde derde garnituur, terwijl ai in op voetbalgebied nog een ontwikkelingsland is. staat tegenover dat de werke- rtifce kracht van Peru en Iran op dit •ei enblik moeilijk te taxeren valt. al xemburg en IJsland zijn mis- ;ai lien even sterk als Peizië; zij ech- ai hebben de pech, dat ze geen deel maken van Azië of Afrika. Wel- „\flht wordt er op 5 februari een tipje de Iraanse sluier opgelicht. Op dag speelt Ajax waarschijnlijk vriendschappelijke wedstrijd te- het nationale elftal van Iran. tyèru bracht het tijdens de wereld- t mpioenschappen van 1970 in ixico tot de kwartfinales. Daarin rden de Zuidamerikanen uitge- I iakeld door de latere wereldkam pioen Brazilië: 4-2. Het Peruvaanse r im is de afgelopen acht jaar nau- I t lijks veranderd. De jonge beloftes toen zijn de ietwat belegen ve is van vandaag. derland, dat al zijn wedstrijden in tegen het Andesgebergte aanleu- e Mendoza speelt, ontmoet (op respectievelijk 3 en 7 juni) en Peru, voordat het op 11 juni topper tegen Schotland speelt, wedstrijden beginnen 's avonds kwart voor negen Nederlandse 5.1Ï tte ndi winnaar van groep 4 wordt sa- Jen met de nummer één van groep en de nummers twee van de groe- n 1 en 3 ingedeeld in poule B. De erige promovendi van de eerste ronde komen uiteraard in poule A terecht. Gesteld, dat Nederland zijn plaatsing in groep 4 waarmaakt, dan speelt het de twee eerste wedstrij den in de tweede ronde ook in Men doza. De derde ontmoeting staat in Rosario geprogrammeerd. Het pro gramma ziet er als volgt uit: 14 juni: nummer twee groep 3-winnaar groep 4; 18 juni: winnaar groep 4- winnaar groep 2; 21 juni: winnaar groep 4-nummer twee groep 1. In dien Nederland in groep 4 als tweede finisht, speelt het op 14 en 18 juni in Cordoba tegen respectievelijk de winnaar van groep 3 en de „vice- kampioen" van groep 2. Voor de derde ontmoeting (tegen de sterkste uit groep 1) zou Nederland naar Bue nos Aires moeten reizen. Al deze wedstrijden beginnen om 20.45. De strijd om de derde en vierde plaats (24 juni) en de finale (25 juni) kennen zeven uur Nederlandse tijd als aan- vangstijdstip. Uiteraard barstte er een stortbui van reacties los, nadat Ricardinho Teixeira, de driejarige kleinzoon van FIFA-voorzitter Joao Havelan- ge, de loting had verricht. Groot was het onbehagen bij de landen, die in de moeilijke groepen 1 en 3 waren ondergebracht. De krachtsverschil len in die poules zullen ongetwijfeld niet zo afgetekend zijn als in de .zwakke" afdelingen 2 en 4. De Itali aanse coach Enzo Bearzot bijvoor beeld, vindt de loting voor zijn land Overzicht kort na de loting in het Centrum San Martin in Buenos Aires. een koude douche. Terwijl in groep 1 (en in iets mindere mate groep 3) elke treffer van belang kan zijn voor het doelsaldo, zijn in groep 4 Nederland en Schotland al zeker van plaatsing voor de tweede ronde, wanneer zij voordat ze elkaar ontmoeten Peru en Iran van zich hebben afgeschud. Van daar, dat een opgeluchte Ally McLe- od, de Schotse bondscoach, opmerk te: „Nederland en wij gaan over naar de tweede ronde. Beide winnen wij eerst van Peru en Iran om daarna in onze onderlinge wedstrijd uit te ma ken wie groepswinnaar wordt. In ieder geval zal het nu beter gaan dan in 1974 in West-Duitsland. Toen ble ven we in onze groep ongeslagen, maar haalden de tweede ronde niet. Nu mogen we zelfs een wedstrijd verliezen om nog een uitstekende kans te hebben verder te komen." De Nederlandse coaches Ernst Hap- pel en Jan Zwartkruis stelden zich gereserveerder op. „Wij hebben vreemde landen in de groep, die zullen we moeten bekijken", merkte Happel nuchter op. En zijn assistent Jan Zwartkruis bekende: „In het veld der sterken zijn de verschillen minimaal, maar daar behoren Peru en Iran niet toe. Spanje was mij iets liever geweest dan Schotland, maar wij moeten uitgaan van eigen kracht. Het lijkt mij wel, dat we de eerste ronde kunnen overleven." Jan Jongbloed, de held van West- Duitsland, drukte zich het meest plastisch uit: „Leuk eigenlijk, die groep van ons, door de whisky in de olie." De lotingsceremonie en de daaraan BUENOS AIRES Het Is nog niet bekend, met welke wedstrijden het oefenschema van het Nederlands elftal wordt aangevuld Vanzelf sprekend is de interland tegen SchoUand nu van de baan Voor 5 april wordt een keus gemaakt uit Frankrijk en Tunesiè Overigens hebben de Fransen rond die datum al verplich- Ungen. Naast de vriendschappelijke wedstrij den tegen Club Brugge en 1 FC KOln (In de tweede week van met) bestaat er een kans dat Nederland deelneemt aan het internationale toernooi van Paris Saint Oermain. dat voor 16 en 18 mei geprogrammeerd staat. gekoppelde vergadering van de FIFA verliepen in alle rust. Guerril laleiders van de Montonero hadden dat in hun verklaringen ook gega randeerd. Toch had het organisatie comité voor een scherpe beveiliging gezorgd rond het San Martin Muni cipal-theater. het toneel, waar de loting zich afspeelde. In alle straten rondom het theater stond een veel voud aan politiewagens. Veiligheidsagenten controleerden iedereen, die het gebouw wilde bin nengaan. In het theater zorgden vele militairen (in khaki-uniformen en met witte helmen) met federale agenten (in blauwe uniformen) voor de veiligheid en een ordelijk verloop van de loting. Het hoofdbestuur van de wereld voetbalbond (FIFA) heeft voor de loting tien uur vergaderd over de- diverse problemen die in de wereld zijn ontstaan, daar waar de politiek raakvlakken heeft met de sport. De meeste aandacht werd besteed aan de controverse tussen de overkoepe lende wereldbond en de Aziatische voetbalbond (AFC). De FIFA heeft Taiwan en Israël op de ledenlijst staan. De Aziatische bond heeft deze landen uitgestoten en daaren tegen de Volksrepubliek China er kend. Het ultimatum van de FIFA aan de AFC om zich te schikken naar de wereldbond liep donderdag af zonder dat de AFC gevolg had gegeven aan de eis. Hierdoor was in feite de deelneming van Iran als vertegenwoordiger van Azië bij het wereldkampioenschap in gevaar ge komen. Het hoofdbestuur van de FIFA heeft het niet op een schorsing van Iran willen laten aankomen en trok het ultimatum in. Besloten werd een commissie ad hoe te vor men. die zal bestaan uit dr. Franchi (It.), Goni (Chili), Cenado (Mex), Ah med A. Alsaadon (Koeweit) en gene raal Mostafa (Egypte). Deze com missie krijgt 120 dagen de tijd een rapport over de problemen, die zijn gerezen tussen de AFC en de FIFA samen te stellen. Sfoor Matty Verkamman „'INDHOVEN PSV hoeft niet eens meer een goede wedstrijd te spelen, om Feyenoord ï'ujrobleemloos van zich af te schudden. Zo bleek zaterdagavond. Op basis van geduld verlengden de rabanders de serie ongeslagen competitiewedstrijden tot twintig. In een kale, saaie wedstrijd (2- plaatste het afgetakelde Feyenoord slechts een paar plaagstootjes, meer niet. De Rotterdam- >2 lers bewezen zodoende, dat de goede beurt van vorige week tegen Sparta, niet meer dan een icidentele zaak is geweest. 73 'SV raakte niet in verwarring, toen Th e openingstreffer tamelijk lang op ich liet wachten. De ploeg rende ich niet over de kop. Zonder spek- sr« akel en zonder uitblinkers, wachtte PSV geduldig af. Waarbij men ken- bi elijk van een goede afloop was ver- ekèhjU, Feyenoord trok zich her- aaldeiijk massaal terug, waar PSV et moeilijk mee had. Anderzijds unde de ongelukkig spelende René aai fotten zijn man Willy van der Kuy- !rs: :n te veel ruimte; Waar dan nog bij fa wam dat Willy van der Kerkhofs E ombinatie van loopvermogen en tartsnelheid te veel was voor Wim ;en. PSV dicteerde dus. ierry Deijkers en Harry Lubse, de (eer „onopvallende noodoplossin- en" voor de aanval, bepaalden uit- indelijk de uitslag. Een stunt van lené van de Kerkhof, een lob van )eijkers en een toucherende schoen an Benny Wijnstekers, maakten waalf minuten na rust van Eddy een kansloos duikelaartje: 1- Eén minuute voor het einde rea- eerde deze doelman tenslotte niet te overtuigend op een schuiver riï an Lubse: 2-0. Het waren al met al a<le weinig hoogtepunten in een wed- trijd, die het predicaat „topper" iet verdiende. Ixclusief was het duel, zeker in de JJerste helft, wel. Het leek er aanvan- flijk op dat deze PSV-Feyenoord g-^nieuw een bikkelhard gevecht zou forden. Zoals de laatste Jaren vaker "et geval was met duels tussen deze ree clubs. (Men denke aan de „kop- Dot-wedstrijd" Quaars-Griek ad '75 en de eerder dit seizoen, op aug. in Rotterdam gespeelde «J 'edstrijd). nd 25 ïico Jansen stookte het vuur on- liddellijk op met twee angstaanja- ende charges ten opzichte van Jan an Be ver en; de keeper, die eerder 1 verscheidene malen door Jansen verwond. Van Beveren nam toen aar het zekere voor het onzekere, jn Wanneer Jansen in de buurt was chopte en stompte hij de ballen g. Adrie van Kraay en Gerrie rijkers reageerden op de onheil- pellende acties van Jansen met for- e overtredingen ten koste van Wim t tijsbergen en Gerard van der Lem. 'adat Ernie Brandts zijn directe o- pponent Jansen echter vol had ge- !pl was het opmerkelijk ge- '^V>eg over met de schoppartij. kennelijk had niemand toch echt >ehoefte aan nieuwe rellen. De to- aal-score aan bestrafte overtredin- rnilPn viel tenslotte mee: PSV 16, Fey- sTiaoord 20. lxlfoat het met de hardheid uiteinde- Ijk niet uit de hand liep. was zeker ■j een verdienste van scheidsrechter g *an Beek. Deze Amsterdammer pas- I te zich volstrekt bij het zwakke beeld van de wedstrijd aan. Hij floot warrig en op afstand. Eén van zijn beslissingen was te mallotig om on beschreven te laten. Het gebeurde in de 32ste minuut van de eerste helft. Wim Jansen maakte in zijn straf schopgebied een overtreding tegen Willy van de Kerkhof, die net niet met obstructie viel te omschrijven. Door de duw van Jansen schopte Willy van de Kerkhof de bal over de achterlijn. Beck in een moeilijk par ket. Op grond van de spelregels zou hij eigenlijk een penalty aan PSV moeten geven. Maar dat zou voor Feyenoord een wel erg zure beslis sing zijn. Een uittrap voor Feyen oord dan, maar net doen of hij niets had gezien? Nee, dan zou hij PSV weer tekort doen. Dus wat besliste Jan Beek: Hij liet PSV gewoon een comer nemen. Uit die corner kopte Ernie Brandts de bal bijna in het doel Op deze manier wordt PSV wel erg eenvoudig kampioen. Qua kwaliteit steekt de Rijvers-equipe dit seizoen ruimschoots boven alle andere clubs uit. De ongekend grote voorsprong op de ranglijst geeft dat ook duide lijk aan. Maar wanneer een club als Feynoord de aanstaande kampioen ook nog eens in een gemakkelijke stoel zet, waar moet PSV dan nog huiverig voor zijn? Volgende week stuit PSV in Kerkra- de wellicht nog op serieuze tegen stand van Roda JC. Maar daarna krijgt men in vergelijking met AZ'67, FC Twente en Ajax ook nog eens het eenvoudigste programma voorge schoteld; tot en met 19 maart thuis wedstrijden tegen Go Ahead, Volen- dam, FC VW, Fc Den Haag en uit wedstrijden tegen Go Ahead, Volen- dam, FC VW, FC Den Haag en uit wedstrijden tegen Telstar, FC Am sterdam en NEC. Nog vóór de krachtmetingen tegen Sparta, AZ'67. FC Twente en Ajax zal de zaak wel grotendeels „rond" zijn. En dat zou trainer Rijvers prima uit komen, want zo zei hij zaterdag avond: „Dan kunnen we ons tenmin ste op de UEFA-cup richten." Feyenoord-trainer Vujadin Boskov was al vast zo charmant om PSV bij voorbaat geluk te wensen. „Ik felici teer de nieuwe kampioen van Neder land. Daar hoeft geen twijfel meer over te bestaan." Vervolgens sprak hij serieus van een goede wedstrijd, waardoor hij de lachers op zijn hand kreeg. „Wanneer wij op deze weg verder gaan, dan zie ik nog kansen op de tweede of derde plaats. PSV heeft nu de punten, maar wij de complimenten. Vooral in de eerste helft waren wij sterker." Rijvers vond de eerste helft ook een moeilijke periode voor zijn team. „Maar er is toen verstandig door ons gespeeld. We hebben de 0-0 goed vastgehouden. In werkelijkheid was PSV maar twee keer even in moei lijkheden. Eerst bij een kopbal van Nico Jansen, die Jan van Beveren op of over de doellijn te pakken kreeg. De tv-beelden brachten later ook geen duidelijkheid, maar gezien het slechts flauwe protest van Jansen, zal het geen doelpunt zijn geweest. Daarna verscheen de beste Feyen- oorder René van de Kerkhof-be waker Stanley Brard, die ook nog aan offensieve acties toe kwam nog een keer in een goede schietposi tie. Na goed werk van de ook al voldoende Richard Budding, richtte Brard evenwel onnauwkeurig. Diep in de tweede helft, toen het 1-0 stond, raakte Willy Kreuz ook nog een keer de paal. Maar dan is ook alle Feyen- oordgevaar meteen opgesomd. PSV-Feyenoord 2-0 (0-0) 58: Deykers 1-0, 89: Lubse 2-0. Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers. 28.000 (uitverkocht). PSV: Van Beveren; Krijgh, Stevens, Van Kraay. Brandts; Poortvliet, Van der Kuylen, Deykers; WUIy van de Kerkhol, Rene van de Kerkhof. Lubse. Feyenoord: Trejrtel; Brard, Mansveld. Rljsber- gen, Wijnstekers; Notten. Wim Jansen. Kreuz; Van der Lem (Best), Nico Jansen (Schneider), Budding. Harry Lubse brengt PSV kort voor tijd definitief in veilige haven. Doelman Treijtel van Feijenoord valt te laat naar het schot. AMSTERDAM De wedstrijd tussen Ajax en FC Utrecht, de clubs met de roerigste suppor terslegioenen uit het Nederlandse betaalde voetbal, is inderdaad niet onopgemerkt voorbij gegaan voor de hoofdstedelijke politie. De eerste moeilijkheden ontston den al voor de tweekamp. Na de wedstrijd kwam het eveneens tot botsingen. Vier „supporters" wer den gearresteerd. De overige, re bellerende wedstrijdbezoekers (voorzover afkomstig uit Utrecht) werden onder politiebegeleiding naar het Amstelstation gebracht. Voor, tijdens en na de voetbal wedstrijd PSV-Feyenoord zijn door de Eindhovense gemeente politie 34 Feyenoordsupporters aangehouden. Negen van hen be vinden zich nog in voorarrest. Het merendeel van de verdachten werd aangehouden na het uitlok ken van vechtpartijen. Anderen werden door de politie in de kraag gegrepen, omdat ze zich na afloop van de wedstrijd In de Eindho vense binnenstad op een hinder lijke. baldadige wijze gedroegen. door Richard Matthijsse ROTTERDAM Sparta is Feyenoord op de ranglijst van de eredivisie opnieuw voorbij gestreefd. De 1-0-overwinning op Roda JC heeft in het Spar- ta-kamp de hoop levend gehou den dat er nog een miniem kansje is zich bij de eerste drie te klasseren. De Rotterdam mers hebben overigens tegen de Limburgers alle geluk van de wereld gehad. Niet alleen acteerde de formatie van Bert Jacobs over het geheel geno men iets beter, maar zij wist zich ook een reeks van prachti ge kansen (Ziegler, Toonstra, Vermeulen) te scheppen. Kansen, die in feite niet hadden mo gen worden gemist. Het was dan ook begrijpelijk dat Jacobs na afloop van het teleurstellend verlopen duel een langdurige klaagzang hield over de Improduktlviteit van zijn elftal. „Het is elke week hetzelfde liedje, we kunnen ze er maar niet inschoppen". bromde Jacobs, die zich terdege rea liseerde dat er nog een wonder moet gebeuren wil Roda JC deze competi tie nog een rol van betekenis ver vullen. Maar ook Sparta viel, na het opwin dende duel vorige week tegen Feyen oord, bitter tegen. Met uitzondering van Clarke, Hensen, Valke, Jansen en De Goey draaide het team op het slecht bespeelbare veld uitermate stroef. De enige gestroomlijnde aan- valsactie in de eerste helft, waarbij De Goey, Clarke en Jansen waren betrokken had de Rotterdammers via de tegenvallende Van Staveren de beslissende treffer opgeleverd. Kort voor rust was de weer onbevan gen spelende Valke dicht bij een tweede doelpunt, maar zijn schot suisde naast. De Limburgers drongen met name in de tweede helft veelvuldig aan en hadden op zijn minst een gelijke score verdiend. Maar de kopballen van eerst Ziegler en later Degens misten de Juiste richting. Sparta was bij een tegenstoot bijna op 2-0 geko men, de doorgebroken Henson, die de foutloos spelende Jongbloed al achter zich had. miste echter de kracht om het voortreffelijke voor bereidende werk van Clarke af te ronden. Cor Brom. de trainer van Sparta, die In afwachting ls van het aanbod van Foyenoord, schreef de slechte pres- Eredivisie AZ '67-FC Amsterdam FC VW-Volendam NEC-Telstar FC Den Haag-Go Ahead Sparta-Roda JC PSV-Feyenoord FC Twente-NAC Haarlem-Vitesse Ajax-FC Utrecht 0-0 4-2 3-0 2-1 1-0 2-0 6-0 2-2 6-0 PSV 20 16 4 0 36 50- 8 FC Twente 20 11 6 3 28 42-18 AZ'67 20 11 5 4 27 41-23 Ajax 20 11 5 4 27 41-23 Sparta 20 9 6 5 24 31-20 Feyenoord 20 8 7 5 23 36-25 Roda JC 20 8 6 6 22 25-23 NEC 20 10 2 8 22 30-31 Volendam 20 8 4 8 20 29-29 Vitesse 20 6 8 6 20 29-37 FC Den Haag 20 9 1 10 19 35-40 NAC 20 5 7 8 17 18-29 Haarlem 20 4 8 8 16 20-32 FC VW 20 6 4 10 16 28-43 FC Utrecht 20 4 6 10 14 24-34 Go Ahead 20 5 2 13 12 30-42 FC Amsterdam 20 4 4 12 12 23-47 Telstar 20 1 3 16 5 13-51 Zaterdag: Oo Ahead-Sparta. NAC-Haarlem (belde 20,00) Zondag: FC Amsterdam-FC VW. Volendam-NEC, Telstar-FC Den Haag. Roda JC-P6V, Feyenoord-FC Twente. Vltesse-AJax. FC Utrecht-AZ'67. Eerste Divisie FC Groningen-Fortuna/SC 5-0 SC Hcerenveen-FC Vlaardingcn 2-0 Willem ll-PEC 2-0 FC Den Bosch-FC Dordrecht 4-1 Helmond Sport-Excclsior 1-1 Eindhoven-SC Amersfoort 1-1 Hcracles-Wageningcn 1-0 SW-SC Cambuur 0-1 MW-Veendam 3-0 MW 19 11 6 2 28 41-19 PEC Zwolle 20 12 4 4 28 41-22 FC Groningen 21 12 3 6 27 45-25 Heerenveen 20 10 5 5 25 28-21 Willem 11 20 9 6 5 24 31-21 Fortuna SC 19 8 6 5 22 28-19 Excelsior 20 6 10 4 22 32-19 Wageningen 20 7 8 5 22 25-16 Heracles 20 7 8 5 22 18-16 Eindhoven 20 8 6 6 22 23-26 FC Den Bosch 20 6 8 6 20 29-25 SC Cambuur 20 8 4 8 20 25-27 FC Vlaardingen 19 S 8 6 18 16-19 De Graafschap 20 7 2 11 16 21-30 SW 20 5 6 9 16 24-41 Veendam 20 3 8 9 14 20-34 Helmond Sport 20 3 7 10 13 19-33 SC Amersfoort 20 3 5 12 11 11-38 FC Dordrecht 20 2 4 14 8 18-44 PEC Zwolle kampioen eerste en FC Groningen kampioen tweede periode. EERSTE DIVISIE Zaterdag: Fortuna 8C-FC Oroningen (20.00) Zondag: FC Vlaardingen-SC Heerenveen. PEC- Wtllem II, FC Dordrecht-FC Den Bosch. Excel- slor-Helmond 8port. SC Amersfoort-Elndho- ven. Wagenlngen-Heracles. SC Cambuur-SW. Vcendam-MW Periode Stand Derde periode Willem II MW FC Groningen FC Den Bosch Heerenveen Helmond Sport SC Amersfoort SW FC Vlaardingen SC Cambuur Heracles Veendam Eindhoven Wageningen Excelsior PEC Zwolle Fortuna SC De Graafschap FC Dordrecht 3 2 1 0 5 5-2 2 2 0 0 4 5-1 3 2 0 1 4 9-3 3 2 0 1 4 7-3 3 2 0 1 4 6-2 3 1 2 0 4 4-3 3 1 2 0 4 3-2 3 1113 3-3 3 1113 2-2 3 1113 2-2 3 1113 1-1 3 1113 3-5 3 1113 3-6 3 1 0 2 2 5-3 3 0 2 1 2 3-5 3 1 0 2 2 3-6 2 0 1110-5 2 0 0 2 0 1-3 3 0 0 3 0 1-10 Topscorers EREDIVISIE Ruud Oeels heeft zijn opmars op Kees Kist Ingezet De Ajacted. die de laatste twee seizoe nen topscorer In de eredivisie was, scoorde tegen FC Utrecht tweemaal en heeft nog slechts twee doelpunten achterstand op Kist. die zondag tegen Amsterdam met heel AZ Improductief was. 1 Kist <AZ'67> 17. 2. Oeels (Ajax) 15. 3 Lubse (P8V) 13. 4. Clarke (8parta) 12. 5. Van Kooten (Oo Ahead Eaglesi Deykers iPSVl. "an Leeu wen (FC Den Haag) allen 11, 8 Gritter (FC Twente) 10. 9 Van der Kuylen iPSV), Hilkes (VW). Hendriks (NEC), Bursac (Vitesse) 9. 13. Van Veen (Utrecht) en Thoresen «FC Twente) 8. 15 Jansen (NEC). Nygaard (AZ). Dick Bond (Volendam), Arnesen (Ajax). Schoenmaker (Den Haag). MQhren (Twente) en Kreuz (Feyen oord) allen 7. EERSTE DIVISIE 1. Houtman (FC Groningen) 19. 2 Hazelhekke Wageningen) 12. 3 Schapendonk (Eindhoven) en Van Rooy (Willem II) 11. 5. Peters (FC Den Bosch). Peltaman (8Wi en 8meets (MW) 10.8. Van der Ham (8C Cambuur) en Roggeveen (Excelsior) 9.10 Engbersen (Fortuna SC) en Van den Bosch (FC Den Bosch) 8. Lotto taties van zijn hoofdmacht toe aan de grote druk waaronder moest wor den gespeeld. „Vandaag stond er voor Sparta veel op het spel. Als we jouden verliezen, zouden we zijn af gevallen. Nu zijn er nog mogelijkhe den voor Europa-cupvoetbal." Sparta droomt er van om. nq Jaren ln de schaduw van Feyenoord te heb ben geleefd, Europees voetbal te spe len. Het zou de netelige financiële positie waarin de club verkeert enigszins verbeteren en het zou het bovendien mogelijk maken Ray Clarke te behouden. Sparta houdt er rekening mee dat er de komende maanden een bod op zijn spitsspeler wordt uitgebracht. Voorzitter drs. Cor van Rijn: „Als er een club komt die een miljoen voor hem uittelt krijgen ze Clarke met een lintje erbij. Ik ben in die dingen bijzonder nuchter, want één miljoen gulden waarborgt voorlopig weer de continuïteit" ,c m *'-•> Vwi i-o Scheidsrechter Van Dijken Toeschouwen 6.000. Rpwia: Doesburg Jansen. Balkesteln. Martjt. Meuütege. Henson, De Ooey. Valke. Van Zoest (Peltaer), Clarke. Van Staveren. 5T1.". JC„Jorï«Wo«l I>*ma. Pfeiffer. Ziegter. Blatter. Brocks. De Jong. Lees; Holding. Toon- stra (Koster), Vermeulen Aantal deelnemers 874 857. Inleg: 3 579.830 Prljzenbedrag 1 742 703 Eerste prijs üncl. Jackpot) ƒ837 431 Tweede prijs: ƒ170 042 /momF0' 1 255043 Vlerde prU4: Juiste getallen 11 - 15 - 21 - 23 - 38 - 39 Reaervegelal: 10. DUITSE LOTTO De winnende getallen In de Duitse lotto van zaterdag waren. 10-16-25-16-34-36. Reservegetal 3 8ptel -77. De ultelagen van de loterij „Splel TT was, 1543467. Sporttoto Aantal deelnemers 218.287. Inleg: ƒ742 167. Prljzenbedrag 34 3 979 Eerste prijs 137 592. Tweede prijs 85 995 Derde prijs: 120 393 Julstedjfers.3-1-1-1-l-l-l-3-1-1-1-3-1. Jeugdcompetitie EERSTE KLASSE: Volendam-AZ 67 1-0. FC Utrecht- Ajax 31, Feyenoord-Haarlem 3-0, NAC-FC Twente 14, FC Amsterdam-PSV 5 3, De Oraalachap-Sparta 2-0. NEC-FC Den Haag 1-1, TWEEDE KLASSE A: Wagenlngen-PEC Zwolle 2-0, Veendam-Heerenveen 0-0, SC Cam buur FC Oroningen 12. Telstar VIteue 0-0. Oo Ahead Eagles-Heracles 1-0, B: FC WV-FC Dor drecM.M. Helmond Bporv WlUem II1-1 Excel slor-FC Vlaardingen 2-0, BW-Fortuna 8C 31 MW-FC Den Boach 10, Roda JC-Elndhoven )-

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9