Ivic geeft aanval eindelijk een kans ipi AZ'67 blamerend BRUGGE LOOPT UIT Simpele zege FC Twente FC Den Haag speelt toeschouwers weg Ruud Geels: „Lekker zo een duel" Vitesse laat gelijk: 2-2 NEC stelt toch teleur Volendam onderuit Kees Kist kapot van kritiek Willem II zal trainer Brouwer misse 1 Anderlecht verslaat concurrent Standard Luik NAC stort in tweede helft volledig in MAANDAG 16 JANUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet door Theo Reitsma AMSTERDAM Dikwijls mopperde Ruud Geels, de Ajax-spits, over de speelwijze van zijn ploeg die hij als te angstig verwierp. Gisteren was het een dag waarop hij zich gretig uitleefde, omdat Ivic een aanvallend duel predikte. Ajax was inderdaad aanvallend, gre tig jagend op iedere mogelijk heid en niet weg te slaan van de helft van FC Utrecht. „Lekker, zo een duel", jubelde Geels die na rust met twee goals de weg opende naar een grote uitslag m deze wedstrijd. „Ajax moet het toch zo doen in wedstrijden als deze. dat is normaal". FC Utrecht koesterde In de eerste helft de hoop Ajax te kunnen bijbe nen. Met een gehandicapt stel was de ploeg naar Amsterdam gekomen. Vrolijkheid bestond er over de ver rassing in negatief opzicht die er bij Ajax viel te bespeuren toen ook Joop van Maurtk uit de bus stapte. Maar. Van Maurtk bleef evenals Coté, Schubert. Streuer 'en Tervoort bui ten de lijst die trainer Berger kon samenstellen Hij stuurde nu een ploeg het veld in. die in Leo van Veen een laatste verdediger had en daar mee was alle verrassing voorin volle dig uitgesloten. Ajax had in de eerste helft deson danks een enkele maal last van Utrecht. Dat was bij voorbeeld het geval toen Zuidema een bal liet langs flitsen en Hulshorst eenzaam voor Schrijvers verscheen. De doel- verdediger stopte de bal echter en veel meer zorgen kende hij niet. Ajax pijnigde zich slechts met de gedach te dat het veld overwicht en het hoge tempo niet tot doelpunten leidden. Geels ..Je enige probleem in zo een wedstrijd is het eerste doelpunt". Vandaar ook dat de spits toch voor de tweede helft verscheen, alhoewel hij in de pauze over een blessure had geklaagd. Geels verrichte voor Ajax dankbaar werk in de beginfase van die tweede helft. Hamberg werd in problemen gebracht door een jagende Krol en zag de bal terugrollen in de richting van het Utrecht-doel. Geels had al geruime tijd op zo een situatie ge loerd en zag zijn wachten nu be loond. want ook z.jn schot was goed. In de achtste minuut zag hij bij een comer dat Istatov zijn reikwijdte verkeerd schatte. Het doel kwam leeg. werd wel opgevuld door Utrecht-spelers, maar Geels gooide het lichaam gretig tegen dat op springende stel op. Bal en Wickel vielen over de lijn. Binnen het kwar tier stond Ajax zelfs op 4-0, want Van Dord. opnieuw uit een situatie na een gevaarlijke corner en Arne- sen na een actie van Ling scoorde. Geels ruimde toen het veld voor Bouma en stelde later tevreden vast dat zijn blessure meeviel en dat de speelwijze hem prima bevallen was. „Ook Ivic is er nu al van overtuigd dat we in dit soort wedstrijden zo moeten spelen. Het is bovendien voor mij belangrijk dat Ling bij mij in het centrum komt. Zo stichten we samen extra veel gevaar. De vleu gels blijven nu open voor opkomen de mensen, en als we dan nog zoveel HAARLEM Veel balverlies en ver keerde passes vormden de voor naamste bestanddelen van het duel tussen Haarlem en Vitesse, dat ondanks de vier doelpunten als bijzonder matig gekwalificeerd moest worden. Dat kwam met in de laatste plaats door de instelling van de Arnhemse ploeg, die met slechts twee aanvallers opereerde. Spora disch waagde Vitesse zich over de middenlijn Haarlem-Vlte»»* 2-2 (61). 30 Buruc 0-1. M Van den Berg 1-1, 84 Van den Berg 3-1.8» Bleljen berg 2 2 Scheidsrechter Wellinga Toeschou wen: 3 000 Haarlem Boersma Wen tink. De Vries. Huyg, Melchers. Van den Ban. Haar. Oeorge, Lenaen. Van den Berg. De Kip vu,»»* Beukhof. Das. Iluldertj, Heesen. Mel- laard. Veenstra. Bosveld. Boeve iHendrtkii. Bursac. Oerdsen (Bleljenberg), Meyers. NQI ah - Nederland heelt gisteren In Ant werpen de traditionele ontmoeting met de Belgische aquashpiorg met 4 3 gewonnen Pas in de laatste partij, die tussen Rjc Zandvliet en de Belgische kampioen Alain Oeurvorsl. werd de overwinning een lelt ATLETIEK Tijdens de eerste wedstrijden ran het Nederlandse indoorsrtroen heeft hoogspring ster Ru van SteenpaaJ-Ahien op é*n centimeter de Umiet voor de Europese kampioenschappen tn Milaan gemist Ze sprong Ui de Oroninpe Martinihal 183 pressie uitoefenen als vandaag, dan moeten er domweg goals vallen." Ajax moest alleen wachten tot na rust alvorens de doelpunten werke lijk loskwamen. Na het viertal in het eerste kwartier, voerde Ling de sco re in de 33ste en 37ste minuut nog op tot 6-0. Amesen, Erkens en Schoena ker misten kansen op een nog hoge re score. Voor rust had Utrecht overigens hoop dat het dit jaar niet zo in de grote cijfers zou lopen als vorig jaar. (toen 7-0). De reeksen aanvallen van Ajax werden immers redelijk opge vangen. ook al omdat Wickel goede aandacht aan Geels besteedde en de wissel in de dekking van Ling vruch ten afwierp De Kruik namelijk deed het beter dan Flight in het begin. Feitelijk waren er twee momenten slechts in de eerste helft waarop Ajax aan scoren dacht. Geels werd gevloerd door Wickel. in het straf schopgebied. maar zag zijn val niet door scheidsrechter Corver beloond met een strafschop. En later zette hij tot twee maal toe in om beide malen Istatov ln de belaagde kleine hoek te vinden. Ajax-FC utrecht 6-0 (0-0). 52: Geels 1-0. 57: Geels 2-0. 58: Van Dord 3 0.60 Arnesen 4-0, 80: Ling 5-0. 84 Ling 6-0. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers. 9500. Ajax: Schrijvers: Zuidema. Krol, Van Dord. Everse, Schoenaker. Arnesen, Erkens; Ling. Geels (Bouwma). Tahamata (Meijer). FC utrecht: Istatov, HUdebrand. Wickel. Van Veen. Flight. De Kruyk: Hamberg. Van Staa. Cabo. Oozems. Hulshorst. NIJMEGEN - NEC heeft ln de thuiswedstrijd tegen Telstar niet tot het uiterste hoeven te gaan om de ploeg van de geplaagde oefenmees- ter Petescu een regelmatige neder laag toe te brengen Hoewel de Vel- senaren op het veld nauwelijks de minderen waren van de ook bepaald niet uitblinkende Nijmegenaren nam NEC in de eerste helft al af stand via doelpunten van Frans Jansen, die doelman Nederburg. die de door Petescu uit de ploeg gehaal de Van der Mee ren verving, verraste. NEC-TeHtar i-ê (2-6) 10 Frtns Jansen 1-0. 20: Frans Jansen 2-0. 56 Sur au (strafschop) 3-0. Toeschouwers 4.500 Scheidsrechter Draaisma. NEC Foonanoy. Willemae. Dries Visser Hld- dlnk. Stje Visser Man;russen. Jos Hendrik* Sur ju Ronald Hendnk* Hulshof! i Hoogen doom. Frans Jansen (VUetatm Telstar Nederburg Drtessen Van Essen. Me- dlk. Bisehot. Oorschot (Caljouwi Van O aal. Krone. Peter Hendriks; Kraal. Jonker VENLO In een aantrekkelijke wedstrijd heeft WV een verdiende overwinning behaald op Volendam. dat in Venlo geen kans kreeg ln zijn normale spel te komen. Een felja- gend WV zette vanaf het beginsig- naal de bezoekers onder druk FC WV VOLENDAM 4-2 (14) 3 Pala l-O. «1: B Bond 1 1.70 Vsn der Weide 2-1.74 Kumnac 3 1 S3 Advocaat 'strafschop! 4-1. >7 Tol 4-2. Scheidsrechtcr Brakman Toeschouwers 9000 EC WV Sobczak. Van Ooatrom. Rettkowski. Hermans Van Rosmalen Pala. Advocaat. Van der Weiden Kurciaac. Hükes 'Janssen'. De \OLENDAM Hoek. Molenaar. Ouljt. Andre, Van Wensveen 'K Kwakman). D Bood. Hei- Bond. Kramer. Visser iW Kwakman i, DEN HAAG Uiteindelijk kreeg het publiek in het Haagse Zuider park in het laatste half uur nog enigszins respectabel voetbal te zien. Den Haag slaagde er eindelijk in door de muur van Go Ahead-spelers heen te breken en werkte met doel punten van Van Leeuwen en Albert- sen de in de 56ste minuut opgelopen achterstand van 0-1 toch nog weg. Maar de kater bleef. De kater van een uur durende wanvertoning, waarvan de oorzaak voornamelijk gezocht moet worden in de negatieve instelling van de Deventemaren, die zich kunnen verschuilen achter het twijfelachtige excuus dat de degra datie op alle mogelijke manieren onUopen dient te worden, en de on macht van de thuisclub. Go Ahead beperkte zich in dat uur voorname lijk tot het in ..slow motion" rond spelen van de bal vooral in de defensie en het optrekken van een levende muur voor het eigen doel. Den Haag kan worden verweten dat het het zover heeft laten komen: er werd niet of nauwelijks gestoord, waardoor de tegenstander in zijn spelletjes kon blijven volharden. Ook het twee-spitsensysteem van Malatinsky biedt geen attractief voetbal. Bob Maaskant, de oefen- meester van de verliezende club. ver klaarde: „Laten zij maar aanvallen. Ze spelen zo en ze winnen weer. maar er zit geen hond op de tribune". De 4200 wel opgekomen „honden" waren getuige van de geslaagde en tree van de vrijdagmiddag van De Graafschap in ruil voor Salfisch- berger overgenomen Nico van Zoghel. Henk van Leeuwen bezorgde de 34-jarige doelman zijn „binnenka mertjes" in de eerste twee minuten. Met twee schitterende reddingea op een schot in de bovenhoek en een kopbal van drie meter afstand van de Haagse spits, gaf Van Zoghel zijn visitekaartje af. De Haag gaf vanaf de eerste minuut te kennen wel te willen, maar niet te kunnen. On macht tegen de speelwijze van de adelaren en te weinig offensieve kracht. FC Den Ha»k-Go Ahead Eagle» 2-1 (6-0). 56: Oroeneweg 0-1. 71 Van Leeuwen 1-1.83: Albert- sen 2-1 Scheidsrechter Gans. Toeschouwers: FC Den Haag: Oaljé. Zondervan. Van Vliet, Ouwehand, Jol. Klla. Schoenmaker. Tempelaar (Goemans). Albertsen (Toet). Van Leeuwen. Hoekema Go Ahead Eagle»: Van Zoghel: Kist. Lodeweges. Koopman. Strijdveen; Van de Pas. Oude Wes- selink Woudsma. Kórver. Van Kooten, Groene- weg i Km transen i iiMr.tw</a35o^:i I t J 4UIII1 L-* - imMBMÊMW w.«Fivma Terwijl doelman Istatov al nadenkt over zijn misser kopt Ruud Geels Ajax naar 2-0 tegen FC Utrecht. door Johan Woldendorp ALKMAAR Zolang de meeste, als vedettes gebrandmerkte voetballers van mening blijven, dat hun optredens op hoog niveau (en dat vijftien jaar lang) even goed gehonoreerd moeten worden als veertigjarige dienstverbanden voor modale werknemers, kwalificeren zij kritiek op dit punt als een ernstige inmenging in hun privé-aangelegenheden. De mensheid zal het daarom ook niet beleven, dat zij hun tegenwoordige, vaak deerniswekkende produkten (waaraan zij overigens niet alleen schuld zijn) aan een grondige analyse onderwerpen. Een voetballer voelt zich nu eenmaal een soort heilige, wiens glazen huisje onder geen beding besmeurd mag worden. Zo denkt ook Kees Kist er over. Een ochtenblad bracht maandag het niet door AZ'67 tegengesproken india nenverhaal. dat de Alkmaarse scherprechter de komende vijf jaar één miljoen gulden netto plus een jaarsalaris van zeventig mille wenst te ontvangen. Kist liet dat bericht op een uiterst ongelukkig ogenblik lan ceren. Afgezien van het feit, dat een dergelijke eis ridicuul is, liep hij een dag eerder, in de wedstrijd tegen Ajax, als een beginneling te voetbal len. Henk Spaan, medewerker aan het VAR A-programma „Tussen start en finish" deed er woensdag een schepje bovenop door regelmatig uit te roepen, dat die Kist helemaal niet kan voetballen. Zo'n bewering gaat natuurlijk te ver. Feit is wel, dat Kist's mogelijkheden beperkt zijn. Met name in vergelij king met vorig seizoen laat zijn accu ratesse veel te wensen over. Hij is op dit moment lang niet de slagvaardi ge spits, die hij in de ogen van de voetbalkenners zou moeten zijn. De oud-Steenwij ker moet dan ook een plank voor zijn hoofd gehad hebben, toen hij van zijn voetbalbazen een miljoen schoon verlangde. Kist werd terecht voer voor kritici en tegen standers. „Kees speelt tegen FC Am sterdam wellicht de moeilijkste wed strijd uit zijn carrière", liet manager Hans Kraay vooraf weten. Kist zelf wilde daar niets over zeggen. „Als ik over die kritiek begin, kan ik wel eens heel erg kwaad worden. Vraag Kraay er maar naar." Al deden de plaagstootjes van het verrassend gelijk spelende FC Am sterdam (0-0) kinderachtig aan Tjeerd Koopman: „Kees, dat om- haaltje van jou was nog geen cent waard"; trainer Pim van der Meent tot Hans Kraay: „Met een spits van een miljoen moet je er toch één in kunnen schoppen?" Kees Kist heeft zich dat onheil natuurlijk zelf op de hals gehaald. In een vormcrisis verkeren en desondanks een exorbi tant salaris vragen, dat schreeuwt om een reactie. Bovendien zou een dergelijke onkostenpost de toch al peperdure exploitatie van AZ'67 nog schrijnender maken. Er moeten we kelijks 25.000 mensen langs de kas sa's schuivelen om het voetbalbe- drijf AZ winstgevend te maken. Het sportpark kan niet meer dan 22.000 toeschouwers bergen, zodat de ge meente als eigenaresse verzocht werd het stadion uit te breiden. Zo door geredeneerd, komt Kees Kist indirect op de loonlijst van de ge meenschap te staan. Daarvoor zijn de overheidssubsidies bij mijn weten niet in het leven geroepen. Niet alleen Kees Kist zit er mee, ook zijn trainer Cor van der Hart is ge belgd over de negatieve publiciteit, die zijn scherpschutter en de ogen schijnlijke miskoop Jan Verheyen ten deel valt. Wat de oud-Feyenoor- der betreft: na de hervatting raakte hij tweeëntwintig minuten lang geen bal aan en werd uitgewisseld voor Loek Ursem, die zich door de komst van een matige buitenspeler wel in zijn ontwikkeling geremd moet voe len. Van der Hart, dit alles onder één noemer samenvattend: „Verheyen maakt deel uit van de selectie. Ik geef daarom geen commentaar op zijn spel; hij verdient het om door mij verdedigd te worden. En dat Kist niet voor de volle honderd procent bij de voetballerij is betrokken, komt door de degenererende wijze, waarop hij wordt aangepakt." 'Z-Amsterdam intussen, verdient het nauwelijks om uitgebreid belicht te worden. De voorgeschiedenis was in feite Interessanter dan het ge knoei op het veld. AZ mocht van geluk spreken, dat de lankmoedige rechtspreker Henk Weerink een doelpunt van Wiggemansen in de tiende minuut wegens buitenspel af keurde. Terecht werd er in brede kring aan de juistheid van zijn be slissing getwijfeld. AZ was voortdu rend in de aanval, maar leefde zich tegelijkertijd uit in onmacht. Het dieptepunt werd na de hervatting bereikt, toen de thuisclub het zonder Van Hanegem (dijbeenblessure) moest stellen. De gangmaker werd node gemist. AZ produceerde in de tweede helft geen enkele fatsoenlij ke aanval. Voor FC Amsteram was het gelijke spel een keurige revanche op de on gezouten 9-2-nederlaag, destijds in het Olympisch stadion, en het be scheiden 1-0-verlies in de strijd om de KNVB-beker. Pim van der Meent: „In de afgelopen vier wedstrijden hebben we slechts twee doelpunten tegen gekregen; in de eerste vijf van de competitie negentien. Dat is het verschil. AZ moet niet zeggen, dat wij defensief hebben gespeeld, want dan moet ze het met die ploeg van 25 miljoen maar beter doen." Niet iedereen bij AZ nam die woor den ter harte. Wim van Hanegem ten onrechte: „Wat Amsterdam deed, had met voetbal niets te-maken, 't Is te hopen, dat die ploeg degradeert." AZ: Meskovic; Amtz, Spelbos. Metgod, Hoven- kamp; Peters. Nygaard. Van Hanegem (Van Rijnsoever); Verheyen (Ursem). Kist. Van Marwijk FC Amsterdam: Stuy: De Leeuw. Swerissen. Koopman. Swart. Van de Merkt. Kamphues. Otto. Wetzel. Stout (De Jonge). Wiggemansen. TILBURG - Bij Willem II doet z de opmerkelijke situatie voor. de spelersgroep unaniem achter trainer staat, maar deze J Brouwer zonder directe voon zichten op een nieuwe werkgever het betaalde voetbal, toch zijn o slag heeft ingediend. Brouwer is I niet langer eens met het bestuursl leid en vertrekt om die reden a het eind van dit seizoen. „Ik wil geen moeilijkheden mak zeg er nu niet veel over. Maar I bestuur en ik zitten niet op deze! lijn. Laat ik er dit van zeggen: vi het bestuur is de financiële gezoi making belangrijker geworden <j de sportieve prestatie. Als trail heb ik daar moeite mee." Wie zich door de selectie laat inl meren, merkt dat men het verti van Brouwer werkelijk betreii Nou zegt dat ook weer niet all want voetballers blijven doorgai niet al te lang bij dergelijke zal stilstaan. Toch zegt bijvoorba middenvelder Wil Swaans: Brouwer in vijf jaar tijd voor Willi II heeft betekend is ongeloofll Dat moet iedereen hier wel go beseffen" en topscorer Henk \j Rooy voegt er aan toe: „Willem moet straks weer naar een ty Brouwer uit kijken. Een rustige t ner dus, niet zo'n schreeuwer." Het bestuur heeft inmiddels i George Knobel onderhandeld, gedachten van de huidige MW-t ner gingen echter eerder naar ere-divisie- of Belgisch voetbal i Brouwer is vooral gevallen over I punt dat het bestuur de tussentiji transfer van spits Louis Burhei naar Helmond Sport niet heeft compenseerd. Brouwer: „Dat 1 men mij wel beloofd. Kijk, elk j ben ik met Willem II een sta hoger op gegaan. Ik streef dit zoen naar een vijfde plaats en het even kan een periodetitel. E ondanks heb ik te maken gehad i het feit, dat er in de laatste ti transfer-periodes acht basisspe zijn verkocht: Frans Jansen, der Linden. Van de Berg, Roelam Breuer, Lelieveld. Stolzenbach Burhenne." Bestuurslid Denneman reageert de „zaak Burhenne". die Broy dus nog al dwars zit: „We zijl financieel, hu eindelijk weer i boven op, tenminste we spelen q te. Vergeet niet. dat het nog n kort geleden is dat men de sp< amper hun geld kon betalen. V genoeg heeft Leo Maas (de rijki ce-voorzitter. red.) moeten insj gen. Toen we naar een verval voor Burhenne zochten, bleek bijvoorbeeld een Jan Hoogend( van NEC 80.000 gulden moest ten plus een salaris van 40.000 den. Nou, daar begonnen we niet aan." Toeschouwers: 6200. Willem II: Samardzic: Kosic. Roentgens.!/ bregts. Haverman*. Swaans. Den RooyenJ tiaansen. Broeken. Van Rooy. Nelemans.j PEC Zwolle; Nieuwenhout; Komelis. Hendriks. Wamas; FTandsen.IJzerman. dnksen; Steinvoort. Banhoffer (Rasmt Jans. F.C. Groningen-Fortuna S.C. 5-0 (2-0) die Bakker 1-0. 41 Peter Houtman 2-0. 7 kens 3-0, 85. Houtman 4-0. 86 Muldc Scheidsrechter Van Swieten. Toeschoi n 8100. Heerenveen-FC Vlaardingen 2-0 (60) 73 'J FC Den Bosch-FC Dordrecht 4-1 (1-0) - Peters 1-0,65. Van Velzen 1-1.69 en 71 Pet en 3-1. 88. Van den Bosch 4-1. Scheidsrc 3 Mulder Toeschouwers: 2800. >f Helmond Sport-Exeelsior 1-1 (1-0) 31 Bl ne 1-0, 65. Roggeveen 1-1. Scheidsrechter ker Toeschouwers: 3000. Eindhoven-Amersfoort 1-1 (1-1) 21 V# Craats 61. 44. Strik 1-1 Scheidsrechter: voets. Toeschouwers: 3700. SVV-SC Cambuur 0-1 (0-0) 87 De Blaat Ic Scheidsrechter: Van Laar Toeschouwers: MW-Veendam 3-0 (1-0) - 38 en 71 Kowa VI en 2-0. 82 Smeet* 3-0. Scheidsrechter: B Q. ven. Toeschouwers: 7100. BRUSSEL Club Brugge zag gisteren dank zij Anderlecht de voorsprong aan de kop va ranglijst in de Belgische competitie uitgroeien tot drie punten. Brugge had zelf op eigen weinig moeite met degradatiekandidaat Boom (4-2). Anderlecht zorgde voor een verrassing de moeilijke uitwedstrijd tegen Brugges naaste belager Standard Luik met 0-1 te wirl Anderlecht steeg daardoor naar de met Beveren gedeelde derde plaats, vijf punten ai koploper Brugge, twee achter Standard. u Van Ierse! omspeelt doelman Jan de Jong van NAC op weg naar Twente's derde treffer. ENSCHEDE Na de moeizaam tot stand gekomen winst van 3-1 op Vi tesse, een week tevoren, zag het er ook gistermiddag naar uit dat FC Twente in zijn tweede achtereenvol gende thuiswedstrijd, bepaald met gemakkelijk twee punten aan zijn totaal zou kunnen toevoegen. Tegen NAC immers konden de Enscheders bij het rustsignaal van de wisselval lig leidende scheidsrechter Keizer nog maar bogen op een wankele voorsprong van 1-0 In de tweede helft verliep echter bij de thuisclub alles naar wens en met speels gemak kon een 6-0 eindstand worden be reikt. ruim voldoende om AZ '67 van de tweede positie te verdringen. NAC. zonder Brouwers, maar weer met Budisic in de basis, waardoor Dlerckx en Vreijssen ieder een linie opgeschoven waren, droeg een fors steentje bij aan de hoge amusementswaarde, die het duel ln het Diekman-stadion oogstte. De Bredase equipe wenste zich niet lou ter defensief op te stellen en zocht, als het even kon, zelf de aanval. Zonder veel succes overigens, want in het voorste gelid slaagde alleen Vreijssen erin een dikke voldoende te halen. Goodlas liet het bijna hele maal. Storm zelfs volledig, afweten. Het aantal keren dat doelman Van Gerven in moest grijpen was dan ook op de vingers van één hand te tellen. Meer werk kreeg collega De Jong op te knappen, die met enkele uitste kende reddingen een vroege achter stand voor zijn ploeg voorkwam. Twee keer had hij het geluk aan zijn zijde bij kopballen van Thijssen. die eenmaal de onderkant van de lat trof. Diezelfde Thijssen zette FC Twente tien minuten voor de rust op het goede spoor door een pass van Müh- ren doeltreffend af te ronden. De Enschedese jacht op een tweede doelpunt werd pas dertien minuten na de hervatting met succes be kroond en weer was Thijssen de man die met een schitterend schot een half mislukte voorzet van Bos af rondde. Van Iersel soleerde vervol gens naar 3-0, waarna Gritter twee keer voorzetten van alweer Bos om boog tot evenzovele treffers. Het Twentse overwicht in de tweede helft werd vijf minuten voor het slot gehonoreerd met een zesde doelpunt van Thoresen, waarmee het kwali teitsverschil bij NAC speelden al leen De Jong en vooral Vreijssen op ere-divisleniveau voldoende tot uitdrukking werd gebracht. FC Twenle-NAC 6-6 (1-4) 35 Thijssen 1-0. 58: Thijssen 2-0. 63: Van Iersel 3-0. 76: Oritter 4-0. 78 ontter 5-0.85 Thoresen 6-0 Scheidsrechter: Keizer Toeschouwers 8300 FC Twente: Vsn O erven; Vsn Iersel, Overweg. Drost. Wildschut. Thijssen. Vsn der Vall. M0h- ren. Bos. Ontter. Thoresen. NAC: De Jong; Domsms. Budisic. Bakker. Dek ker. Neeskens. Qua ars. Dlerckx; Vreijssen. Storm. Ooodias* Twee doelpunten van Eddy Koens (ex-PSV) waren niet genoeg om de butant Boom aan hele of halve winst te helpen in de uitwedstrijd tegen Club Brugge. Koens bracht Boom op 0-1 in de vierde en op 2-2 in de 50e minuut, maar Brugge was gewoon beter en productiever. De Brugse doelpunten kwamen van Maes, Ver- eecke. Leekens (strafschop) en Lambert. Standard Luik-Anderlecht was eerst een goede en later een grimmige wedstrijd. Er deden zich weinig kan sen voor. Kort voor rust was Rensen- brink dicht bij een treffer na een solo. maar hij schoot de bal in de handen van doelman Preud'homme. In de tweede helft werd het zpel aanzienlijk harder. Thissen en Ver- Duitsland. Het moet wel heel raar lopen wil dat tijdens de resterende 13 speeldagen van de Bundesliga niet gebeuren. Terwijl de concurren tie week na week verliest of een punt verspeelt, blijft de ploeg van Hennes Weisweiler maar winnen. Zo was het ook zaterdag op de 21e speeldag. FC Köln zette de thuis wedstrijd tegen Bayem München knap in winst (2-0) om. Hertha BSC, nummer twee op de ranglijst dank zij een onafgebroken reeks van ne gen ongeslagen wedstrijden, leed in Duisburg een nederlaag tegen de MSV met 2-1 en titelverdediger Bo- russia Mönchengladbach kwam te gen het onderaan staande 1860 Mün chen niet verder dan een gelijk spel van 1-1. Nieuwe nummer twee op de eau teren (Anderlecht) kregen een ranglijst werd VfB Stuttgart dat in i t_ o. «r, a»_|_|- eigen stadion na een achterstand van 0-1 bij rust Schalke '04. de club van Suurbier, met 6-1 afdroogde. Die laatste wedstrijd werd door 71 000 toeschouwers gezocht. Daarmee kwam het totale toeschouwersaantal van Stuttgart dit seizoen op 562.000, niet gek voor een club die vorig jaar nog een klasse lager speelde. In het eerste deel van deze competi tie stond Schalke '04 meestal op de eerste plaats. Sinds Suurbier daar kwam ging het minder al kan de terugval natuurlijk niet aan de ex- Ajacied worden toegeschreven. Het een ging gewoon met het ander ge paard. De vaste rechterverdediger van Oranje is bij zijn Duitse club inmiddels geen vaste keus meer. Za- gele kaart. In de 77e minuut besliste Vercauteren bij een counter van An derlecht de wedstrijd met het enige doelpunt. Standard maakte in de slotfase nog wel gelijk door Gerets, maar deze had voor hij raak schoot een overtreding gemaakt. Club Brugge-FC Boom 4-2, Beringen-FC Ant werp 60. Standard Lulk-Anderlecht 0-1. La Louvtere-Kortrijk 60. Beerschot-Charleroi 4-0. Lokeren-Win terslag 2-3. Waregem-Beveren 0-0. Lierse SK-Cerkel Brugge 5-0. RWD Molenbeek- FC Luik 4-1. Stand 1 Club Brugge 31 punten. 2 Standard Luik 28. 3. Beveren en Anderlecht 26. 5 Winter staf en Beerschot 25 BUNDESLIGA FC Köln wordt kampioen van West- tri ie terdag verscheen hij na een uul len als invaller voor Ritschel i veld. Het werd een erg ongelu vj rentree, want binnen vijf mi raakte hij geblesseerd en moe pi op zijn beurt vervangen word« I860 MQnchen-Borussia Monchengladtx I FC Kaiserslautern-Hamburger SV 3 Stuttgart-FC Schalke 04 6-1. FC St Pau Saarbhlcken 1-3. Fortuna Düsseldorf Ei IA' Braunschweig 2-0, 1. FC Köln-Bayem M 1 2-0. Vfl Bochum-Werder Bremen 2-0. MS burg-Hertha BSC Berlin 2-1. Emtracht furt-Borussia Dortmund 2-1 De stand Köln 30 punten. 2 VFB Stuttgart 25Nlc Kaiserslautern 25. 4. Elntracht Frankfu jir Borussia Mönchengladbach 2f. gn ENGELAND an 1 Arsenal Wolverhampton 3-1. BimunghA. Leeds United 2-3. Bristol City-Leicestt 0. Coventry City-Chelsae 61. Derby *2; Nottingham Forest 0-0. Everton-Aston fai Ipswich Town-Manchester United I eh, Chester City-West Ham United 3-2. N United-Middlesbrough 2-4, Queens Pi ee gers-N'orwich 2-1. West Bromwich AlbM >0i pool 61. pgj SCHOTLAND Aberdeen-Celtic 2-1. Motherwell-Ayr t «J5 0. St. Mirren Rangers 0-2. SPANJE Rayo VaUecano-AUetico Madrid 2-0.1 riedad-Betis 3-0. Valencia-Barcelona If Cadiz 1-1. Gtjon-Santander 3-1. Espi manca 2-1. Sevilla-Athletic Bilbao 0 Hercules 60. FRANKRIJK Metz-Sochaux 1-1. Valenciennes-Par main 2-1. Rouen-Lens 0-0. Nantes-U Nimes-Troyes l-lReims-Nancy bourg-SL Etienne 2-0. Nice-Bordeaux 4 BasUa 2-1. Marseille-Monaco 2-2 De stand: 1 Nice 33 punten. 2 1 Nantes en Monaco 31. 5. Strasbourg I

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8