Concert met Pierre Boulez: vlag die de lading moest dekken 1 Molukker Schietpartijen: Twee doden en twee gewonden FAMILIEBERICHTEN f 4 MAANDAG 16 JANUARI 1978 TROUW/KWARTET door R. N. Degens AMSTERDAM Er zou zeker niet zoveel publieke belangstelling voor het concert van zondagmiddag in het Amsterdamse Concertgebouw zijn geweest, wanneer de eigenlijke dirigent Michel Tabachnik was mee gekomen met het Franse ..Ensemble InterContemporain" dat daar een concert in de C-serie verzorgde. Een goed halfvolle zaal is het meeste wat doorgaans in deze serie wordt bereikt. Maar aangezien Pierre Bou lez. de oprichter van het ensemble, nu als dirigent fungeerde, was de belangstelling bijna verdubbeld. Boulez. die in Nederland als diri gent het laatst in 1971 optrad, is niet alleen een befaamd componist en intelligent schrijver over muziek, hij heeft zich daarbij ook ontpopt als een gezaghebbend dirigent van avant-garde muziek uit heden en verleden (Wagner!) en als inspirator van een groot deel van de na-oorlog- se componistengeneratie. Hij heeft bovendien ..een napoleonti sche gave voor carrière-planning" «mooie typering door Elmer Schön- berger in Vrij Nederland) en door dit alles een grote aantrekkingskracht op het publiek. Achter de coulissen Zondagmiddag had hij niet zo erg veel te dirigeren In het programma van „klassieke modernen" dat met werken van Schönberg, Ravel, Stra- winsky en Dallapiccola was gevuld. De helft van de tijd werd in beslag genomen door werken die thuisho ren in de categorie kamermuziek en daarbij bleef Boulez terecht achter de coulissen. De Engelse bariton John Shirley- Quirk stond daarentegen in vier van de vijf programmanummers op het podium, achtereenvolgens met teks ten in het Frans, Russisch. Italiaans Geraffin©©rd en Duits. Frans in de „Chansons madécasses" voor zangstem, fluit, vi oloncel en piano, in 1926 gecompo neerd door Maurice Ravel. Ik heb me altijd afgevraagd hoe hij zónder die handicap gecomponeerd zou hebben, en of hij alleen door dat „ondanks" zijn (naar mijn mening overtrokken) faam verwierf. Deze Cinque canti" zijn in elk geval even vervelend als knap. Dat hij voor de ragfijne erotische poétiek van het eerste chanson een te dikke, ongenuanceerde stem heeft was Jammer; maar het werd gedeel telijk goed gemaakt door de kracht waarmee hij het tweede (een vroeg eind 18e eeuw strijdlied tegen de blanke overheersing) ten gehore bracht. Onbetekenend Voor de Franse tekst van de Deux poèmes" de Verlaine, die Strawinsky in 1910 voor zang en piano compo neerde en later orkestreerde, nam hij onverhoeds een Russische tekst, zo te horen. Wat weinig toe of af deed van deze nogal onbetekenende muziek. Italiaans was nodig in de „Cinque canti" uit 1956 van Dallapiccola, ge componeerd voor bariton en acht Instrumenten in de twaalftoonstech niek. De in 1975 op 71-jarige leeftij overleden Dallapiccola dankte zijn faam voor een deel aan het feit dat hij ondanks het gebruik van die twaalftoonstechniek toch nog een zekere bewogen expressiviteit in zijn muziek wist te laten doorklinken. De laatste bijdrage van Shirley- Quirk lag in de Serenade op. 24 van Schönberg, waar in het vierde deel een lage mannenstem (met een Duit se vertaling van een sonnet van Pe- trarca) aan het geheel wordt toege voegd. Deze serenade, door Schönberg in 1923 gedeeltelijk in de door hem ont worpen twaalftoonstechniek gecom poneerd, is een uitermate levendig en boeiend stuk muziek met een frappante instrumentatie (klarinet, basklarinet, mandoline, gitaar, viool, altviool en violoncel). Aan de uitvoering daarvan deze mid dag onder Boulez, en aan de zeer geraffineerde vertolking, aan het be gin van het programma, van het Strijksextet „Verkl&rte Nacht" van Schönberg (een stuk puur-Wagneri- aanse romantiek uit 1899) zullen de toehoorders ongetwijfeld de dier baarste herinneringen bewaren. Onbevredigend Afgezien van de perfecte uitvoerin gen door de leden van het Ensemble InterContemporain, was dit concert toch in die zin onbevredigend, dat men van deze lieden, die in samen werking met de fine-fleur van de hedendaagse muzikale avant-garde AMSTERDAM Bij schietpartijen dit weekeinde zijn twee doden en twee gewonden gevallen. In Lex- mond kwam de 34-jarige J.J.L. uit Vianen om het leven en werd de 24- jarige G. J. de S. zwaar gewond toen zaterdagavond de 26-jarige J.L. op hen schoot. De politie hield de man gisteren aan. De aanleiding en de toedracht van de schietpartij zijn de politie nog niet bekend. Na een vechtpartij in Druten, waar bij de 48-jarige J.v.D. werd gedood, heeft de rijkspolitie de 19-Jarige A.H.S. en de 16-jarige M.S. aange houden. Zij worden ervan verdacht de man na een ruzie over een lening van vijfentwintig gulden te hebben gedood. Bij een burenruzie werd de 27-jarige P.W. door een kogel in de bulk ge troffen. Hij moest in een ziekenhuis worden behandeld. De dader, de 42- Jarige J.H.V., die nog twee maal vuurde, maar daarbij niemand raak te, heeft zich na de schietpartij met zijn vrouw bij de politie gemeld. De vrouw is ook ingesloten omdat zij het wapen bij zich droeg. AMSTERDAM (ANP) - In zijn wo ning in Amsterdam is gistermorgen de 36-jarige A. B. Colly dood aange troffen. Op zijn lichaam werden ver scheidene steekwonden geconsta teerd. De huisgenoot van de heer Colly, de 65-jarige C. A. G. van S. werd later op de dag door de politie aangehouden. in Parijs in een soort ondergrondse cultuur-bunker op allerlei manleren met de meeste geperfectioneerde middelen de muziek van deze tijd nieuw leven proberen in te blazen, toch liever een minder museaal pro gramma had gehoord. Al was er bij voorbeeld maar één compositie bij geweest van Pierre Boulez. Die naar mijn smaak nu voornamelijk als lading dekkende vlag fungeerde. Vervolg van pagina 1 genpolitie moet melden en pogingen van mr. Van Bennekom om de ga rantie te krijgen dat hij de behande ling van zijn aanvraag in vrijheid zou kunnen afwachten, liepen op niets uit. „Ik heb wel de schriftelijke garantie gekregen dat Sahelessy niet onmid dellijk het land zou worden uitgezet, maar de garantie dat hij niet gear resteerd zou worden, heb ik niet", aldus de raadsman. Het is nu de bedoeling dat Sahelessy woensdag een poging zal wagen, in de hoop dat politieke actie er toe zal leiden dat hij dit kan doen zonder meteen te worden gearresteerd. Intussen wordt er aan gewerkt zo veel mogelijk waarborgen vast te leggen dat Sahelessy inderdaad een politieke vluchteling is. Zowel in Ne derland als in West-Duitsland wor den notarissen benaderd om de be wijsstukken te deponeren, aldus een woordvoerder van het comité. Dit gebeurt tevens in Duitsland om dat Sahelessy via dit land naar Ne derland is gekomen en ook weer naar Duitsland zal worden uitgewe- zen als hij in Nederland niet welkom zou zijn. De Nederlandse regering zit politiek moeilijk omdat het accepte ren van Sahelessy als politieke vluchteling tegen het zere geen van Indonesië is. Het comité meent ech ter dat hij een faire kans moet krij gen in Nederland. De Zuidmolukkers die Sahelessy on der hun hoede hebben, vormen een groepering rond de regering in bal lingschap van RMS-resident ir. Ma- nusama. Sahelessy heeft ook een onderhoud gehad met Manusama. Zowel de begeleider als Sahelessy zelf zijn bijzonder verbolgen over een verklaring van het Zuidmolukse bevrijdingsfront, aldus een woord voerder van het comité. Dit grond dreigt met acties als Sahelessy geen politiek asiel krijgt. Gevreesd wordt dat dit dreigement de zaak van Sa helessy Juist verzwakt en voor de minister van justitie in feite een kapstok is om te weigeren Sahelessy in Nederland te accepteren. Sahelessy is de schrijver van het RMS-volkslied en hij was bezig met een geschiedschrijving over de Zuid- molukken. Indertijd vocht hij aan de zijde van de later gefusilleerde RMS-president Chris Soumokil te gen Indonesië. Hij werd veroordeeld en moest zich nadat hij weer op vrije voeten kwam aanvankelijk dagelijks melden bij de politie. Dit herhaalde zich in 1975. De politie arresteerde hem toen opnieuw. Zijn geschriften over de geschiedschrijving van de Zuid- molukken werden als staatsonder- mijnend in beslag genomen. Sahelessy, leraar van beroep, werd naderhand weer vrij gelaten, maar moest zich opnieuw iedere ochtend bij de politie melden. Hij vluchtte naar Djakarta en wist vervolgens het land uit te komen. Half oktober arriveerde hij per vlieg tuig in Frankfurt. Hij mocht drie maanden in Duitsland blijven en poogde in die tijd via het Nederland se consulaat in Dusseldorf een toe ristenvisum voor Nederland te krijgen. Hij kreeg echter geen uitsluitsel en toog daarom begin november, sa men met een groep Nederlandse Mo- lukkers die hem vanaf het begin hebben begeleid naar de grens, als politieke vluchteling. Sahelessy werd echter niet toegelaten en ge woon teruggestuurd. Volgens mr. Van Bennekom gingi Nederlandse regering hiermee ji disch in de fout. Sahelessy had pieren die aantoonden dat hij ii daad een politieke vluchteling Zo heeft Sahelessy papieren v: Indonesische autoriteiten dat geschriften in beslag zijn genoi en ook een verklaring dat hij dagelijks bij de politie moet melt Na zijn vergeefse poging om grens te passeren kreeg Sahelt bericht uit Nederland dat hij geen toeristenvisum zou kriji Volgens mr. Van Bennekom ki bij deze weigering ook de not juridische vraagtekens plaat Ten einde raad is Sahelessy vei gens illegaal de grens over gestol Zijn verblijf in Nederland bleef vankelijk geheim maar toen hiji Oudejaarsavond een Molukse k( dienst bijwoonde, werd in brei kring bekend dat hij in Nederla was. De politie probeerde hem op sporen. Sahelessy veranderde daarop stee van verblijfplaats. Zijn laatste derduikadressen waren in Nooi Nederland en tenslotte in Groni gen. Hij is inmiddels weer naar e nieuw onderduikadres in een and deel van het land gegaan. Gemeente Groningen VERLENGING HUURTUD GRAFRUIMTEN SELWERDERHOF. HET GEMEENTEBESTUUR VAN GRONINGEN maakt bekend, dat rechthebbenden op grafruimten op de begraafplaats Selwerderhof, aan wie in het jaar 1958 een uitsluitend recht tot begraven voor de tijd van 20 jaar is verleend, alsnog in de gelegenheid worden gesteld dit uitsluitend recht te verlengen met een termijn van 20 jaar, zulks tegen het daarvoor thans geldende tarief van 315,-. Zij dienen zich hiertoe vóór 1 juli 1978 in verbin ding te stellen met het Bureau Belastingen van de afdeling Financiën. Naberpassage 19 te Gronin gen, (telefoon 050-172999). Indien geen verlenging van de termijn wordt ver zocht vervalt de desbetreffende grafruimte weer aan de gemeente- GRONINGEN, 11 januari 1978. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9.00*19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alteen.mogetijk van 18.00-20.00 uur. Feest in de hut. Hartelijk gefeliciteerd Oma Spijker in Utrecht. Matthijs. David en Marjolein. Heden. 14-1-1978. ont- vingen wij bericht uit Amerika dat na een langdurig lijden is over leden onze lieve schoon zoon en zwager Jacobus C. Koster echtgenoot van Hannie Kropf op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam: C. Kropf-Tasma Corr.adres. Seine 75, Amstelveen. Snel vergaan de mensenkindren als de bloemen op het veld. God alleen is onverminderd steeds dezelfde sterke held.' Looft de Heer van dood en leven Hem die onze dagen telt. Liedboek, gezang 460 4 Onverwacht nam de HERE tot zich ons lieve kleinkind en nichtje Sita Tine Elisabeth Wilschut op de leeftijd van 14 jaar. Rotterdam: J. Wilschut Sr. Noordwijk aan Zee: B. Bouma T. Bouma-Vellenga Rotterdam: M. Wilschut Rotterdam: S. T. Bouma Rotterdam: J. R. Bouma A. Bouma-Wilschut Amsterdam: K. Y. Bouma Maarssen. J. Th. Bouma M. Bouma-Groen Sanne Apeldoorn: L. Groen E I. Groen-Bouma Tineke Gernt Bodo Aan onze handen ontvallen In Gods Hand gelegd onze lieveling Sita Ze werd 14 jaar. Ik laat Mijn schapen niet uit Mijn Handen vallen naar Joh. 10 27 en 28 J. Wilschut T. A Wilschut-Bouma Jan en Ankie Tienke Annet Dordrecht. 14 januari 1978. Campanula 53. De begrafenis zal plaats vinden op woensdag 18 januari 1978 op de algemene begraafplaats te Dordrecht om 2 uur. Daaraan voorafgaande wordt een dienst gehou den in de Slefanuskerk (Talmaweg) om 1 uur. Gelegenheid tot condoleren: na de begrafenis in de aula. In rustig vertrouwen op God is onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder Geurtje Hunink-ten Boske Sinds 15-5-1971 weduwe van Gerrit Jan Hunink op 93-jarige leeftijd Thuis gehaald. Apeldoorn: A. Hunink-Wegerif S. Hunink A. Hunink A. Hunink-Schraverus Winterswijk: H. Berghuis-Hunink Apeldoorn: J. M. Hunink G. J. Hunink D. Hunink-Kluitenberg klein- en achterkleinkinderen Apeldoorn, 14 januari 1978 Jachtlaan 264 Geen bloemen Een rouwdienst zal gehouden worden woensdag 18 januari, om 11.00 uur in het rouwcentrum „Monuta Stichting", Loolaan 67 te Apeldoorn. De begrafenis zal daarna plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aan de Soerenseweg om 12.00 uur, waarna gelegenheid is tot condoleren in de aula aldaar. Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Romeinen, 14 8 In de zekerheid van het Eeuwige Leven is van ons heengegaan mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en schoonmoeder, groot- en overgroot moeder, zuster, schoonzuster en tante Hinderika Heerema-Kroon op de leeftijd van 82 jaar. Vlaardingen: A. Heerema J. Heerema A. M. Heerema-Mooy Zaandam: M. Zwart-Heerema J. J. Zwart Bennekom: J. P. Heerema C. Heerema-Janse Alkmaar: M. T. Kievit-Heerema J. M Kievit Nieuw-Loosd recht: G. J. Meij-Heerema D. Meij kleinkinderen, achterkleinkinderen en verdere familie Vlaardingen, 14 januari 1978. Bejaardencentrum „Uitzicht", Churchillsingel 507. Liever geen bloemen Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond a.s. van 19.30-20.30 uur in de aula van „Uitzicht". Er zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden woensdag 18 januari a.s. in de zaal van „Uitzicht" om 13.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene begraafplaats „Holy", Olmendreef te Vlaardingen om 14.00 uur. 'k Zal dan gedurig bij LI zijn Psalm 7312 God heeft tot Zich genomen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Hinderika Heerema-Kroon echtgenote van A. Heerema op de leeftijd van 82 jaar. Groningen: G. R. Barkmeijer-Kroon A. Kroon-Mulder Zuidbroek: L. A. Kroon-Bouman Zwolle: J. K. Bos-Kroon Vlaardingen. bejaardencentrum „Uitzicht". Het hijgend hert der jacht ontkomen Psalm 42 1 Onverwacht nam de Heere tot Zich onze innig geliefde en zorgzame man en vader Rijk Rijksen in de gezegende leeftijd van 87 jaar. G. Rijksen-Housheer Annie Ermelo, 13 januari 1978 Oude Arnhemsekarweg 46 Geen bezoek aan huls Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer Rozenlaan 1 te Ermelo. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 18 januari om 13.00 uur op de algemene begraaf- plaats te Ermelo. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de Oude Hervormde Kerk aan de Putterweg, aan vang 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Voor degene die afscheid wil nemen van de over ledene is hiervoor gelegenheid dinsdagavond van 19.30-20.30 uur in de bovenvernoemde rouwkamer. Tot ons groot verdriet ging plotseling van ons heen onze dierbare oom Rijk Rijksen Jan en Grada Aart en Gerrie Nita en Nel Aart en Gerard Tine en kleinkinderen 13 januari 1978. Jezus Uw verzoenend sterven blijft het rustpunt van mijn hart Na een smartelijk lijden is door de Here van ons weggenomen mijn zeer geliefde man, onze lieve vader en opa Okkc T. Emmens op de leeftijd van 78 jaar. L. A. N.'Emmens-de Frenne kinderen en kleinkinderen Rotterdam, 14 januari 1978. Goudkruid 167. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30-8.00 uur in de rouwkamer aan de Voorscho terlaan 51 en na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. De rouwdienst wordt gehouden D.V. woensdag 18 januari om 3.00 uur in de kapel op de begraaf plaats „Oud-Kralingen" aan de Kralingseweg 334, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf Rijstgras 29 omstreeks 2.30 uur. De Heer nam tot Zich onze lieve man, vader en opa Willem Paul Louis Christiaan Wiersinga oud 76 jaar. Doorn: G. Wiersinga-Oosterkamp Leiden: Hanny en Emy Doetinchem: Wilma, Cees Jisca en Welmoed Voorburg: Jan Willem, Edda Ivo en Sonja Doorn. 12 januari 1978. Park Boswijk 403. Samen met een aantal familieleden en vrienden hebben wij hem zaterdag 14 januari In Doorn begraven. Ik zal in het huis des Heren verblijven tot in lengte van dagen Psalm 23 In volle vrede is ontslapen in haar Heer en Hei land onze lieve moeder, grootmoeder en over grootmoeder Gerritje van Beek weduwe van Ruurd Kransen in de gezegende ouderdom van 84 jaar. Amsterdam: S. Kransen J. Kransen-Kaars Dordrecht: G. H. Boudewijns-Kransen P. Boudewijns J. F. Uringa-Kransen E. J. Uringa Amsterdam: G. G. Kransen H. H. L. Kransen-Meinders klein- en achterkleinkinderen Amsterdam. 14 januari 1978 Huize „Patrimonium", Jan Tooropstraat 4 Correspondentie-adres: G. G. Kransen, Johan Jongkindstraat 137", Amsterdam. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond a.s. van 7.00-8.00 uur in Huize „Patrimonium", Jan Tooropstraat 4. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op donderdag 19 januari om 13.30 uur op de Nieuwe Oosterbegraafplaats, Kruislaan. Vertrek van Huize „Patrimonium" 12.45 uur. Hij maakt op hun gebeden gans Israël eens vrij van ongerechtigheden; zo doe Hij ook aan mij. Ps. 130 4 B Na geduldig gedragen lijden heeft de Here tot Zich genomen, mijn innig geliefde man, onze lieve, zorgzame vader en opa Bastiaan Cornells Blijdorp op de leeftijd van ruim 83 jaar. C. M. Blijdorp-van Driel W. Blijdorp S. Huizinga-Blijdorp J. Huizinga Corine en Emmie N. M. Blijdorp Rotterdam, 14 januari 1978 Tak van Poortvlietstraat 35-B De overledene is opgebaard in de rouwkamer Voorschoterlaan 51 te Rotterdam. Bezoek, woens dag van 19.00-19.30 uur. Een dienst van dankzegging en gebed zal gehou den worden in de Bergsingelkerk, Bergsingel 152, op donderdag 19 januari 1978 om 11.30 uur. De begrafenis zal daarna plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Crooswijk"omstreeks 12.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop in de kapel van de begraafplaats. Plotseling nam de Here tot Zich mijn lieve zoon, lieve broer, zwager en oom Egbert Jan Kiezebrink in de leeftijd van 49 jaar. Velp: S. H. Kiezebrink-van der Beek Speuld: H. J. Kiezebrink A. Kiezebrink-Bakker Dalfsen: H. Kiezebrink A. G. Kiezebrink-Kroes Velp: J. G. Gravesteijn-Kiezebrink B. Gravesteijn neven en nichten 13 januari 1978. ijl me Wie in Mij gelooft zal leveii ook al is hij gestorven. Joh. 11 25 J0r Na een kortstondig lijden (s op 14 januari 1978 van ons heengegaan mijn geliefde man, onze vader en grootvader Gerardus Blijdorp op de leeftijd van 81 jaar J. Blijdorp-Blok N. G. Nieuwenhuizen-Blijdorp E. Nieuwenhuizen Jan-Willem Jacqueline Corine nis M. G. Blijdorp Rotterdam, Kleiweg 192 a. Bezoek en gelegenheid tot condoleren in de rouw-i^ kamer aan de Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieselaan) maandag en dinsdag van 20.00-20.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag a.s. in de Nassaukerk, Kleiweg 64, om 13.45 uur waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats „Crooswijk", Kerkhof laan 1. Vertrek vanaf het woonhuis om 13.30 uur. Aankomst aan de begraafplaats circa 14.35 uur. (la pir Enige en algemene kennisgeving Met grote droefheid geven wij kennis van het qojf ve onverwacht overlijden van onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder, grootmoeder en zuster Johanna Maria Welcker-van Wessem in de ouderdom van 81 jaar. Amsterdam: J. M. Welcker Arlesheim (Zwl.): C. A. Huwyler-Welcker H. R. Huwyler Peter, Bart, Barbara Houston, Texas (U.S.A.): A. W. Brink-Wekker A. H. Brink Rinse, Sjoerd, Tjeerd, Taco Naarden: M. J. A. van der Sleen-van Wessem Bussum, 13 januari 1978. Correspondentie-adres: Postbus 7255 Amsterdam. De crematie heeft in alle stilte plaats gevonden. Vanuit haar omsluierd bestaan is opgenomen in het volle licht van Gods heerlijkheid onze moeder, groot- en overgrootmoeder Saapke Boomsma sinds 26 december 1968 weduwe van Pieter Sinia, op de leeftijd van 83 jaar Want wij weten, dat, indien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis 2 Cor. 5 vs. 1. Amsterdam: A. Slager-Sinia Zutphen: G. Sinia N. Sinia-Overwijk Leeuwarden: P. F. Taekema-Sinia W. Taekema Arnhem: F. P. Sinia E. Sinia-Hamoen klein- en achterkleinkinderen Groningen, 14 januari 1978 De dienst van woord en gebed, welke wordt geleid e. door Ds. G. Sinia, Geref. Predikant te Bolsward. zo wordt gehouden donderdag 19 januari a.s. om ek 13.00 uur in de aula van de begraafplaats Selwer- derhof te Groningen. Daarna zal de teraardebe j,, stelling plaatsvinden. Na de begrafenisplechtigheid is er gelegenheid totfae condoleren in de koffiekamer van de begraaf plaats. Corr. adres: R' Schieringerweg 117 ai Leeuwarden. li(

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 6