„oopbaan Humphrey liep stuk op Vietnam taliaanse regering \eemt vandaag ontslag Nieuwe kans voor Soares in Portugal Israël-Egypte ormidabel politicus bereikte zijn ideaal net niet ommunisten trekken steun in aiders Turkse °)n Griekse yprioten $jeen Aardbeving in Japan Overstromingen in Zuid-Iran Christendemocraten in Chili opgepakt Aanslag in Bern 4 ©AG 16 JANUARI 1978 BUITENLAND Trouw/Kwartet ir Rimmer Mulder a' itste keer dat ik Hubert Humphrey in ide lijve heb zien optreden was in de van 1976. Het was in Boston in een congres-zaal, gevuld met vele iden zwarten, afkomstig uit het hele en een handvol blanken. Humphrey n een forum met nog een man of vier, stuk voor stuk goed van de tongriem eden. Het leek wel een wedstrijd in jrekendheid met uitsluitend deelne- uit de eredivisie. De onbetwistbare laar was Hubert Humphrey. Senator was geweldig op dreef. Vol gie en strijdlust maakte hij van al zijn oorden korte, krachtige speechjes fvoor zijn gehoor steeds geestdriftiger klappen. Wie niet beter wist zou deze jende spreker aan het eind van die id nog een briljante politieke loop hebben voorspeld. Toch moet die van 1976 voor Humphrey niet zo irig zijn geweest. Hij had immers net ins dat hij ooit nog eens Amerikaans lent zou worden tot praktisch nul dalen. 1 maal mis (1 tegen zijn gewoonte had Hum- dat jaar niet meegedaan aan de indes voor de presidentsverkiezin- jToch werd hij maandenlang getipt als die waarschijnlijk de president- lidaat van de Democratische partij worden. Het leek onwaarschijnlijk lit het legertje onbekenden en middel- igen dat zich in de voorverkiezingen gestort een duidelijke leider zou voort en. Om uit het onderlinge geharrewar omen zou de partij zich dan automa- i tot Humphrey wenden met de lei mantel, zo was de redenering. Maar de eten hadden buiten het .mirakel van ny Carter gerekend. Er was in juli op partij-congres van de Democraten in York wèl een duidelijke leider en ,ag'iert Humphrey zat er weer eens naast. Is hij er afvier Iceer naast had gezeten iresidentsverkiezingen. In 1960 ging hij e-vóorrbndes ten onder tegen Kenne- In 1964 beheerste Johnson de partij éh moest Humphrey zich troosten likt Vice-president Humphrey tijdens een bezoek aan Nigeria. met het vice-presidentschap. In 1968 zat hij in de finale om met miniem verschil door Richard Nixon te worden verslagen. En in 1972 kon hij niet op tegen McGovern. Hoe graag Humphrey president had willen worden beleed hij vorig jaar nog bij zijn huldiging in het Huis van Afgevaardigden. Als ere-gast mocht de Senator gebruik maken van het spreekgestoelte dat ook voor de president is bestemd. 'Ik sta op de plaats van de president, en God weet hoe ik naar dit moment heb verlangd,' aldus Humphrey. phrey zich een eigenzinnige opmerking had veroorloofd. Het verhaal gaat dat Johnson tijdens een staatsbanket naar de vice-president boog en vroeg: 'Zeg Hubert, hoorde ik jou daar boeren?' Waarop Humphrey: 'Oh gunst nee. Had ik dat dan moeten doen?' Zelf zei Humphrey over zijn positie tegen over Johnson: 'Ik ben nu nummer twee en moet dus harder mijn best doen.' Zo nu en dan mocht de vice-president op reis om zich te laten fotograferen met de groten der aarde. Aan de belangrijke za ken die in het Witte Huis om gingen, zoals de oorlog in Vietnam en de verheffing van de zwarte bevolking in het zuiden, had hij geen deel. In het begin deed hij wel mee aan de vergaderingen van de nationale veiligheidsraad, waar het buitenlands be leid werd besproken. Maar Johnson vond hem te slap over Vietnam en sloot hem daarom van verdere deelname uit. Alsof het er om ging zich tegenover Johnson te bewijzen werd Humphrey later één van de sterkste verdedigers van diens totaal mis lukte aanpak van de kwestie Vietnam. woordiger geworden van de 'gevestigde orde' met de daarbij behorende amorele machtspolitiek. En dat terwijl hij als 'libe raal' onder de Democraten zo'n onberispe lijke staat van dienst had. Burgerrechten Loyaliteit Pijnlijk Ier- - Van al zijn nederlagen is die van 1968, tegen Nixon, voor Humphrey zonder twij fel de pijnlijkste en bitterste geweest. Tot vlak voor zijn dood kon hij zich er publie kelijk over opwinden. Nooit was hij dichter bij de verwezenlijking van zijn ideaal: een paar honderdduizend stemmen. Vier jaar lang had Humphrey als vice-president vol ledig in de schaduw van Lyndon Johnson moeten vertoeven. Johnson was veel te overheersend om zijn reserve enige invloed te geven. Hij vernederde Humphrey open lijk. 'Ik heb hem er even aan herinnerd dat ik zijn knikkers in m'n zak heb,' zei John son eens tegen verslaggevers nadat Hum- Deze loyaliteit zou Humphrey in de cam pagne van 1968 zuur opbreken. Door John son te steunen had hij zich vervreemd van de linker vleugel, en vooral de jongeren, in zijn partij die zich tot Robert Kennedy wendden. Nadat deze door moordenaars hand uit de strijd was geworpen kon Humphrey het vertrouwen van diens aan hang onmogelijk geheel terugwinnen. Zijn enige hoop lag in de onderhandelingen die in 1968 in Parijs waren begonnen over Vietnam. Zou daar op tijd een akkoord uitkomen, dan zou Humphrey gemakke lijk president kunnen worden. Maar de Vietnamese onderhandelaars in Parijs hadden geen haast. Nixon seinde de Zuid- vietnamese leider Ngoejen Van Thieu in dat hij (Thieu) maar moest wachten tot de Republikeinen de macht in Washington hadden overgenomen. Er kwam geen ak koord en Nixon werd president. Het tragische voor Humphrey was dat hij door zijn ongelukkige houding inzake Viet nam in eens het etiket van havik had opgeplakt gekregen. Hij was een vertegen- Als student deed hij actief mee aan de door president Roosevelt in gang gebrach te 'New Deal', de beweging die daadwerke lijk probeerde de sociale ellende van de crisis in de jaren dertig weg te werken. Die New Deal wekte ook Humphrey's belang stelling voor de politiek. Hij onderbrak om die reden zijn studie in de farmacie en ging verder in de rechten. Na de Tweede Wereldoorlog demonstreerde hij als jong burgemeester van de stad Minneapolis op nieuw grote belangstelling te hebben voor de onderliggende groepen in de samenle ving. Zijn eerste nationale bekendheid verwierf hij op het Democratisch partijcongres in 1948 met een hartstochtelijk pleidooi voor gelijkberechting van de zwarte bevolking. Hij verweet de partijleiding dat zij op het stuk van de burgerrechten een halfzachte houding innamen uit vrees voor de conser vatieve aanhang uit het zuiden. 'Sommi gen zeggen dat wij aan het doordraven zijn met die burgerrechten, ik zeg u dat we 172 jaar te laat zijn,' zo hield Humphrey zijn partijgenoten voor. De Democratische voormannen uit het zuiden hebben het hem nooit vergeven en namen twintig jaar later nog eens wraak door de aartsconser vatief George Wallace als presidentskandi daat te steunen. aan Carter laten. En in de herfst verloor hij de slag om het leiderschap van de Demo cratische fractie in de Senaat tegen Robert Byrd. Late erkenning Vredeskorps In 1948 werd Hubert Humphrey voor het eerst door de staat Minnesota naar de Senaat in Washington afgevaardigd. Als 'liberaal' uit het noorden kreeg hij het er niet gemakkelijk. In één van zijn laatste interviews maakte hij daar nog gewag van: 'Het was een erg moeilijke tijd voor mij. Ik had het echt zwaar in de Senaat, verschei dene jaren. Ik was niet populair. Ze moch ten me niet, en dat is voor mij moeilijk te aanvaarden, want qua karakter ben ik erg gesteld op gezelligheid.' Humphrey en zijn vrouw Muriel. De foto is van eind vorig jaar toen hij al sterk vermagerd was door zijn ziekte. Nadat met de uitverkiezing van Kennedy de meer vooruitstrevende krachten in de partij hadden gezegevierd kreeg Hum- prhey steeds meer erkenning. Tot de ver diensten van president Kennedy worden gerekend de oprichting van het zogenaam de vredeskorps, een organisatie voor vrij willigerswerk in de derde wereld, en de instelling van een overheidsbureau voor ontwapening, om een tegenwicht te heb ben voor de generaals die altijd meer vra gen. Kennedy is er voor geprezen, de ideeën waren van Humphrey. In het begin van de jaren zestig was de altijd blijmoedig ogende Senator uit Min nesota gaan behoren tot de kopstukken der Democraten. Johnson erkende dat door hem in 1964 als vice-president te nemen. Dat werd het keerpunt in Hum phrey's politieke loopbaan. In 1970 kwam hij terug in de Senaat als een politicus die over zijn hoogtepunt heen was. Hij genoot veel aanzien en er werd wel naar hem geluisterd, maar hij moest opnieuw gaan vechten om een echte machtspositie te verwerven. In 1976 leek hij er helemaal bovenop te zijn, maar het werd in feite het jaar waarin zijn afgang werd bekrachtigd. Eerst moest hij de presidentskandidatuur Op dat moment was al duidelijk dat zijn gezondheid ernstig verslechterde De poli tici konden daarom zonder risico's begin nen aan zijn huldiging. Hij kreeg de ere titel „vice-voorzitter van het Congres" Naarmate zijn ziekte zich ernstiger liet aanzien werden de loftuitingen uitbundi ger. Vriend en vijand gingen hem prijzen vanwege zijn ijver, zijn integriteit en zijn opgeruimd karakter. De vaak verguisde Hubert Humphrey werd bij zijn leven al heilig verklaard. Hij genoot onmiskenbaar van deze late erkenning. In zijn uitlatingen bleef hij trouw aan zijn in wezen liberale, vooruitstrevende opvattingen en aan zijn optimisme. In één van zijn laatste grote interviews keerde hij zich nog eens tegen de behoudzucht waarin zoveel Amerika nen vluchten als het niet zo goed dreigt te gaan in hun land. „Een samenleving heeft spanningen en ontevredenheid nodig." zie hij in het tijdschrift Parade. „En ook ruste loosheid. Je hebt rusteloosheid nodig om vooruitgang te krijgen. Stilstaande wate ren blijven stilstaand Ze raken vervuild Ze moeten in beweging zijn. Ze mogen soms buiten hun oevers treden. Ze kunnen soms het landschap openscheuren. Maar ze zijn fris, ze graven nieuwe stromen, nieuwe kanalen." Zelf gunde Humphrey zich ook tijdens zijn ziekte geen rust. Nadat de artsen hadden verklaard at zijn kwaal (kanker in de inge wanden) absoluut dodelijk was bleef hij zelf nog hopen op een wonder. Hij bleef zoveel mogelijk uit bed en kwam zelf met allerlei suggesties voor zijn behandeling. Tegen de Washington Post zei hij: „Je weet wat je neerslaat. Je kunt je zelf niet voor de gek houden. Maar weet je mijn oplos sing? Werken. Werk de hele tijd. Als je je dan niet goed voelt, kun je zeggen dat het van het werk komt." In een bui van berusting zei hij: „De Heer zal mij de dagen geven die ik verdien." Naar de mens gesproken had het aardse leven van Hubert Horatio Humphrey nog vele jaren mogen duren. >ME (Reuter, UPI) De Italiaanse regering van christen-democraten zal vandaag aftreden, imier Andreotti heeft aangekondigd vandaag zijn ontslag te zullen vragen aan president Leone. arschijnlijk zal Andreotti al direct daarna beginnen met pogingen een nieuwe regering te men. huidige Italiaanse regering ver- zaterdag haar basis in het parle- ït. Drie partijen, de communis- de republikeinen en de socialis- kondigden aan dat zij de min- in(jfceidsregering niet langer zouden t il men. die steun kan de regering los Ireotti, die zeventien maanden 't gezeten, niet meer werken. De iten-democraten vormen welis- ir de grootste partij in Italië maar I ben bij lange na geen meerder- |jj Ireott >tti, een oude rot in het poli vak, mag nu proberen de veer- a'ite Italiaanse regering in 35 jaar t'an 'ormen. Of hij daarin zal slagen is ■jte dit moment met geen mogelijk- jend te zeggen. Het grote probleem i r de christen-democraten is dat Z(op één of andere manier opnieuw 0C1 communisten (de tweede partij in ^ië) weer moeten strikken. communisten zelf eisen nu niets ider dan directe deelname aan de pel Hing. Ze worden daarbij ge- COSIA (UPI, Reuter) De lei- rs van de Griekse Cyprioten, Spi- ■gs Klprianoe en van de Turkse Cy- Bfoten, Raoef Denktasj, hebben el- gisteren voor de eerste keer tmoet tijdens een door de secreta- >generaal van de Verenigde Na- 8, Kurt Waldheim, georganiseer- lunch. De ontmoeting in het ge- uw van de VN-vredesmacht op t vliegvled van Nicosia wordt als i belangrijk politiek succes voor ldheim gezien. Verleden jaar Jnl raakten de onderhandelingen ^ssen Griekse en Turkse Cyprioten een impasse. De ontmoeting gis- en tussen Kiprianoe en Denktasj b de eerste bijeenkomst tussen __ktegenwoordigers van beide groe- Tn sindsdien. steund door de socialisten. De chris ten-democraten willen op dit mo ment nog geen regering met commu nisten. Zelf een formule waarbij de commu nisten wel directe verantwoordelijk heid voor het regeringsbeleid krijgen zonder kabinetsposten te bezetten lijkt op dit moment voor een groot deel van Andreotti's achterban on aanvaardbaar. Ze hebben daarbij de steun van de Amerikaanse verklaring van vorige week waarin onomwonden wordt ge steld dat de Verenigde Staten liever geen communisten zien in Westeuro- pese regeringen. Machtsmonopolie In hun partijblad Unita legde de communistische leiding gisteren nog eens uit waaron zij haar steun aan de regering-Andreotti heeft ingetrok ken. De werkelijke invloed van links op het regeringsbeleid was te gering. In een uitgebreid hoofdartikel op de voorpagina van Unita werd de chris ten-democraten verweten dat zij niet bereid zijn feitelijk macht uit han den te geven. „Zij praten over de dienst het land te regeren, maar in werkelijkheid willen zij alleen maar hun machtsmonopolie handhaven," aldus Unita. Premier Andreotti kreeg zaterdag het nieuws over het feitelijke einde van zijn kabinet te horen in gesprek ken met de parlementaire leiders van de partijen die hem tot dan gedoogden. Na afloop toonde de pre mier zich uiterst ontspannen en opti mistisch. „Wij zijn in elk geval nog niet in het stadium waarin we niet met elkaar kunnen praten," stelde hij vast. Muurvast Ondertussen lijkt de situatie in Ita lië muurvast te zitten. Zonder com munistische steun is een christen democratische minderheidsregering op dit moment praktisch onmoge lijk. Maar de christen-democraten voelen er, zoals gezegd, weinig voor links meer invloed te geven. Zij heb ben daarbij ook een sterke troef in handen. Als onderhandelingen niets opleveren zijn vervroegde algemene verkiezingen onvermijdelijk. En op dit moment hebben de communisten daar nog geen zin in. De trend van de laatste tijd is dat de christen-democraten weer wat van- het verloren gegande terrein terug winnen. De uitkomst van verkiezin gen zou daarom best eens kunnen zijn dat de christen-democraten hun positie tegenover de communisten versterken. Aan de andere kant is het voor de communistische leiders erg moeilijk hun houding tegenover de christen democraten af te zwakken. Een groot deel van hun aanhang is aan zienlijk radicaler en is nooit over tuigd voorstander geweest van het zogenaamde „historische compro mis", de benaming die partijleider Berlinguer heeft gelanceerd voor een coalitie tussen communisten en christen-democraten. De kleinere partijen in Italië zijn te zwak om de christen-democraten in het zadel te houden. Dat zij bij ver kiezingen versterkt uit de bus zou den komen is niet waarschijnlijk. Van een medewerker LISSABON De Portugese demissionaire eerste minister Mario Soares, aangewezen als kabinetsinformateur voor een nieuwe regering, zag zijn pogingen zaterdag mislukt. President Eanes heeft de socialist echter een nieuwe kans gegeven door de termijn voor het afronden van de informatieronde tot woensdag te verlengen. De opdracht van Mario Soares blijft „het vormen van een stabiele en co herente regering op basis van een meerderheid in het parlement". Om hun belofte van geen coalities met links of rechts niet te breken, werd door de socialisten een nieuwe for mule toegepast. In plaats van een minderheidsrege ring van socialisten en onafhankelij ke personen zou er nu een regering komen van „socialisten en vooraan staande personen" op basis van ak koorden ter linker en rechter zijde van de socialistische partij. De vooraanstaande personen zouden desnoods vooraanstaande leden van andere partijen kunnen zijn, maar voor deze gelegenheid van hun par tij-binding „ontdaan". De op een na grootste Portugese partij, de sociaal democratische PSD. noemde deze formule halfslachtig en kondigde aan in de oppositie te gaan. Daarop probeerden de socialisten het met de christen-democratische CDS. Los daarvan moest dan een overeen komst met de communisten over de belangrijkste politieke problemen worden gesloten. Het regeerakkoord tussen socialis ten en CDS was vorige week nage noeg rond. De CDS zou verschillende ministers en staatssecretarissen kunnen aanwijzen voor het nieuwe kabinet. Struikelblok bleek echter het akkoord dat de socialisten met de communisten wilden sluiten. Dit akkoord behelsde met name het behoud van de „revolutionaire ver worvenheden", zoals de landhervor ming, de nationalisaties, de bedrij ven onder arbeiderszelfbestuur en de eerbiediging van de grondwet van 1976. Bovendien weigerden de com munisten een regering met al dan niet partijgebonden leden van de CDS te steunen. Nu president Eanes de termijn voor Soares' informatiepoging heeft ver lengd, lijkt het samen gaan van PS en CDS het meest waarschijnlijk. Een dergelijke regering heeft een meerderheid van elf zetels in het parlement. De vraag is of het partij bestuur van de socialistische partij akkoord gaat. De socialistische par tij riskeert met deze „vermomde coa litie" nieuwe scheuringen binnen haar toch al uitgedunde gelederen. Bij een krachtige aardbeving in centraal Japan zijn zaterdag vermoedelijk elf mensen om het leven gekomen. Vijf mensen werden zwaar gewond. Het cen trum van de beving lag nabij het eiland Oshima, ongeveer 125 ki lometer ten zuiden van de Ja panse hoofdstad. De slachtof fers vielen allen op het schierei land Izoe, niet ver van Oshima. Daar kwamen onder meer drie mensen om doordat een rots blok op een autobus viel. De beving veroorzaakte veel schade aan gebouwen op Oshima en zorgde ook voor enkele aardver schuivingen. Ongeveer twintig minuten na de eerste schok werd een tweede, iets minder krachtige, geregistreerd. De aardbeving van zaterdag werd de hevigste genoemd in Japan sinds mei 1974 toen bij een be ving dertig Japanners om het leven kwamen. TEHERAN (UPI) - Met voedsel en droge kleren aan boord hebben mili taire helikopters gisteren reddings- vluchten uitgevoerd naar gebieden in het zuiden van Iran die door grote overstromingen zijn getroffen. Vele dorpen zijn door het water inge sloten. Volgens regeringsfunctionarissen in Teheran is tot nu toe melding ge maakt van een dode en 300 gewon den. In kustgebieden langs de Perzi sche Golf heeft de Iraanse marine hovercrafts ingezet ter ondersteu ning van de reddingsoperaties door de lucht. Uit berichten die de Iraanse hoofd stad hebben bereikt blijkt dat hon derden huizen door de overstromin gen zijn verwoest. Verslagen van de bemanningen van helikopters zou den aantonen dat in de provincie Fars, 800 km ten zuiden van Tehe ran. zo'n 75 gehuchten van de bui tenwereld zijn afgesloten. Alle ver bindingen zijn verbroken. Minder dan een maand geleden werd het zuiden van Iran ook door een ramp getroffen. In de provincie Kerman kwamen toen meer dan 500 mensen om bij een aardbeving. SANTIAGO (AFP) Twaalf mili tanten van de Chileense christende mocraten zijn gearresteerd en naar Noord-Chili verbannen. Dit is van welingelicjte kringen in de Chileen se hoofdstad vernomen. De twaalf worden ervan beschuldigd het rege ringsverbod tot uitoefening van pol- tieke activiteit te hebben geschon den. BERN (AP) Een groepering die zich het „Benno Ohnesorg Conv mando" noemt, heeft de verant woordelijkheid op zich genomen voor een bomaanslag op het gebouw van het hooggerechtshof te Bern en gewaarschuwd dat meer aanslagen zullen volgen als de Zwitserse rege ring besluit twee van terrorisme ver dachte personen aan West-Duits- land uit te leveren. Ulrich Hubacher, de woordvoerder van het Zwitserse ministerie van justitie, verklaarde zondag dat de waarschuwing geuit werd in een aantal brieven die in Bern gepost waren minder dan acht uur nadat in het gerechtsgebouw een handgra naat was ontploft. Bij de aanslag, in de nacht van zaterdag op zondag, werd niemand gewond, maar de ma teriële schade was aanzienlijk. Vervolg van pagina 1 dat de bereikte compromisformule over de agenda luidt: „Zaken be trekking houdend op de westelijke Jordaanoever en de Gazastrook". Volgens de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken, Hodding Carter, bete kent het door Washington bewerk stelligde compromis, dat er drie be langrijke zaken in Jeruzalem be sproken zullen worden. Op de eerste plaats zijn alle partijen het er nu over eens dat een verklaring over de principes die aan een algehele rege ling van het conflict in het Midden- Oosten ten grondslag dienen te lig gen noodzakelijk is. De opstelling van een dergelijke verklaring wordt door Egypte geëist. Ook zijn Egypte en Israël het eens over de Israëlische wens om overeenstemming over de aard van de vrede eens te worden. Dit betekent dat beide landen een vredesverdrag zullen ontwerpen dat model moet staan voor eventuele onderhandelingen tussen Israël en haar andere Arabische buren. De derde kwestie waarover overeen stemming bereikt moet worden is het vraagstuk van de Palestljnen Functionarissen van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken weigerden de vraag te beant woorden of het dramatische besluit van Vance om zijn reis naar Jeruza lem uit te stellen van invloed was op de doorbreking van de impasse. Wel wilde men kwijt dat Vance bij de besprekingen een .zeer actieve" rol zal spelen en dat hij voor het eerst eigen voorstellen op tafel zal leggen. Deze voorstellen zouden inhouden dat Egypte en Israël in eerste in stantie naar een voorlopige tussen tijdse oplossing van het Palestijnse vraagstuk gaan zoeken. Op deze ma nier zou aan de opvattingen van beide partijen tegemoet worden ge komen doordat alle mogelijkheden voor een definitieve oplossing open worden gelaten. Israëlische functionarissen hebben gisteren bekendgemaakt dat gene raal Sillasivo alsnog als waarnemer van de Verenigde Naties bij bespre kingen in Jeruzalem aanwezig zal zijn. Deze bekendmaking kwam nogal onverwacht. De VN had eerder deze week laten weten geen afgevaardigde te zullen sturen en Egyptische en Israëlische regeringsfunctionarissen hadden sinds de topconferentie van Begin en Sadat in Ismailia laten doorsche meren dat de VN bij de politieke besprekingen in Jeruzalem niet wel kom waren. De pessimistische sfeer in het Midden-Oosten werd zaterdag versterkt nadat Sadat nogal felle kritiek op Begin ging leveren. Sadat verklaarde tegenover het Egyptische tijdschrift „Oktober" dat hij „absoluut geen hoop" meer had op een overeenstemming met Israël over de grondslagen van een vredesverdrag. Hij meende dat Be gin hem niets had gegeven in ruil voor zijn vredesinitiatief. Eind vorig jaar ging Sadat naar Je ruzalem en schiep daarmee volgens velen een basis voor een regeling in het Midden-Oosten. Dit „historisch" initiatief is echter naar de mening van de Egyptische president niet positief genoeg beantwoord door Israël. „Begin gaf mij niets. Ik was het die hem alles gaf. Ik gaf hem veiligheid en wettigheid en ik kreeg daarvoor niets terug", aldus Sadat in het in terview. „Als ik niet slaag zal ik mijn functie aan iemand moeten overdra gen en hij zal deze (vredes)missie moeten afmaken of moeten beslis sen over iets anders of over een andere methode." Sadat toonde zich met name teleur gesteld over de Israëlische nederzet-1 tingen in bezet Arabisch gebied Is raël heeft zelfs plannen voor ultbrei-' ding van deze nederzettingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5