5 Veel te verwerken Auto botst op bus: drie doden Vorstelijk gebaar Wintersport 1 MAANDAG 16 JANUARI 1978 RADIO EN TELEVISIE Trouw/Kwartet door Ton Hydra Overzie ik waarmee de televisie mij van vnjdag tot en met zondag heeft geconfronteerd, dan is dat erg veel enzeer uiteenlopend Hetzouons eigenlijk moeten verbazen wat een mens allemaal tot zijn grijze denkcellen toelaat. In hoeverre is er werkelijk sprake van verwerken0 Die vraag stel ik mezelf dikwijls. N-et weinig informaties en indrukken zakken, als door een vergiet, schielijk weg in het onderbewustzijn. Wat heb ik buiten mijn opschrijfboekje om van de bekeken programma's onthouden? Het resultaat is een wonderlijk allegaartje. Dat een geemanclpeerde vrouwelijke spuitgast voor prof. Diepenhorst een verschijnsel is waarover hij even zou moeten nadenken. En dat hij graag naar Studio Sport kijkt (hetgeen ik nooit achter hem had gezocht). Dat oud-minister Duisenberg zich heeft teruggetrokken als kandidaat voor het directeursschap van het Internationaal Monetair Fonds. Dat een kloosterlinge met Wim Neijman wilde praten over haar ervaring met verliefdheid. Dat Willem Duys alle Tekst en Muziek weer grandioos vond en in herhalingen verviel. Dat de op een catastrofe aansturende botsing tussen links en rechts in Italië door Televizier Magazine beklemmend in beeld werd gebracht En nu komt het gekke: bij dit zelfonderzoek bleek dat ik mij het meest kon herinneren van de cowboyfilm De Verliefde Smid van Calico. Voordat u hieruit psychologische conclusies gaat trekken, probeer ik u te interesseren voor mijn indrukken die wel schriftelijk zijn vastgelegd. Om weer bij het gesprek met prof. Diepenhorst te beginnen: Henk Mochel had wat dieper kunnen graven naar de denkbeelden en situaties die deze erudiete mens het meest bezighouden. Ik had meer toekomstvisie willen horen. Al zou ik mij er voor geen goud toe lenen, die Geloof. Hoop Liefde-show van de IKON is best aardig. Een (kleine) regiefout was. dat er werd gesproken over de show van vorige week. maar dat aan de plaatsing van de deelnemers en hun kleding was te zien dat de twee afleveringen op dezelfde dag zijn opgenomen. Je kunt natuurlijk een voorkeur uitspreken voor ontboezemingen die diepgang verraden en dus hout snijden. Daardoor zou het niveau van dit programma aanzienlijk kunnen stijgen. Het heeft echter ook zijn aantrekkelijke kanten prille uitingen te kunnen beluisteren. Zo wordt deze show tenminste een kaleidoscoop van een groeiproces ten aanzien van het aan de orde gestelde onderwerp. In tegenstelling tot de naam van het IKON-programma komen de begrippen geloof en hoop niet voor op de lijst van thema's. Zouden ze naar buiten komen wanneer wordt gesproken over eenzaamheid en dood of zijn ze gereserveerd voor een volgende serie? De twijfels die ik had bij de kennismaking met het door Mies Bouwman gepresenteerde programma Netwerk zijn zaterdagavond niet weggenomen, doch versterkt. Als je een praatprogramma wilt maken over televisie en het wereldje eromheen, kan je twee kanten uit: een gedegen journalistieke aanpak en dus ook een kritische benadering, of die van de vrijblijvendheid omdat het toch meer gaat om de populariteit van de presentatrice en om de show waaraan je je geen buil wilt vallen. De eerstgenoemde richting zie ik niet in Netwerk. Tot slot wil ik nog de aandacht vestigen op Ed van der Elskens film over het werk van Memisa in de Derde Wereld; door mij reeds besproken in de krant van zaterdag. Jammer dat deze film vanavond staat tegenover het nieuwe televisieverhaal Dagboek van een Herdershond dat eveneens grote belangstelling waard is. De beslissing is aan u. BREDA (ANP) Bij een verkeers ongeval in Breda zijn gisteravond, drie inwoners van die stad om het leven gekomen. Hun auto maakte, vermoedelijk door te hoge snelheid, de bocht naar rechts te ruim en botste frontaal op een tegemoetko mende bus. De slachtoffers zijn het echtpaar M Poppelaars-Matijssen. respectievelijk 22 en 21 jaar oud Zij waren op slag dood. Hun 3-jarig zoontje overleed enige tijd later in een ziekenhuis m Breda In Emmeloord kwam het echtpaar Van de Velden uit Hilver sum om het leven. Ook in de Friese gemeente Franekeradeel vie len bij een frontale botsing doden. De slachtoffers zijn de 24-jarige J. van B uit Franeker. de 26-jarige J.K. en zijn 25-jarige echtgenote C.K. eveneens uit Franeker. Bij een ongeval in Delft is de 52- jarige H. Ruyter om het leven geko men. Zijn zoon raakte zwaar ge wond. In Amsterdam werd de 73- jarige W. Kesteloo bij het overste ken op de fiets door een auto aange reden Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. De 16-jarige Mario Slui ter uit Gaanderen werd op slag ge dood toen zij in Doetinchem door een auto werd aangereden. Zij stond met haar vriend langs de weg te praten. Een 85-jarige vrouw erd in haar woonplaats Schiedam geschept door een busje. Ze overleed aan de gevolgen van het ongeval. Bij een ongeval in Wieringermeer kwam een 20-jarige man om het leven toen zijn auto na een frontale botsing in brand vloog. Twee inzittenden van de tegenligger raakten zwaar ge wond. In Middelstin in Groningen verdronk de 38-jarige H. Siertema toen zijn auto na een botsing in het water kwam. Bij een ongeluk in Het Bildt kwamen twee mannen uit Oos- terbierum om het leven. Zij reden met te hoge snelheid. Een man en een vrouw uit Rotterdam kwamen om het leven toen hun auto op een onbewaakte overweg werd gegrepen door een trein. UTRECHT (ANP) De omstreden muurschildering van een Chileense kunstenaarsgroep op een schutting bij het Utrechtse hoofdbureau van politie is gisteren voor de derde maal beklad. Ditmaal werd de schildering, die het Chileens verzet tegen Pino chet voorstelt, met groene verf be dekt. De Utrechtse politie kon de schilders, voor het merendeel afkom stig uit Brabant, op heterdaad be trappen. HET WEER door Hans de Jong Het stralende en droge weer van (gisteren) was voor iedereen een complete verrassing na het sombere en druilerige weer van daags tevo ren. Op ..noorderstof" (motregen) kwam in dit geval ..mooi weer of". Dat de wind gisteren oost zou zijn, viel zaterdagmorgen overigens al wel af te lelden uit kaarten van de lagere- en hogere luchtlagen. Na de felle kou-uitbarsting met hagel en sneeuw via de Britse Eilanden naar Spanje en Noord-Afrika (Oran zon dagmorgen sneeuw bij -2 graden) vormde zich een afsnoering van de koude naar het zuiden reikende lage druk trog: een zogeheten koude put met een eigen cyclonaal windsy- steem. Deze koude depressie gooide de knuppel In het hoenderhok. Hij ging in toenemende mate de circulatie beheersen: de oostelijke winden kro pen als het ware omhoog via Frank rijk en het Kanaal naar onze omge ving Toen tegelijkertijd een boven Oost-Eurcpa (Polen) aanwezig hoge- drukgebied zich nog wat versterkte, aan de grond tot 1030 mb. zat er voor een paar daagjes lichte vorst in de nacht en ochtend in: -1 -4 graden, voor januari echt niet veel. De oceanische invloeden zijn voor het ogenblik geblokkeerd. Het con tinent kreeg de kans een paar doel punten te scoren. Wij hebben bij het zien van die wijzigingen toch wel even hééé geroepen, maar die kreet niet direct laten volgen door een hëéë. De luchtdrukverdeling plooit zich niet in de schaatsrichting: Er zal zich in de loop van deze week Juist weer een meer zuidelijke circu latie ontwikkelen tussen een langge rekte trog van lage druk ten westen van ons en een ook langgerekte ho- gedrukzone van de randstaten via de* Balkan naar Egypte. Ook begin december hebben we zoiets in die geest gehad. Voorts hangt de ontwikkeling van een nieu we depressie boven het noordelijk deel van de Britse Eilanden in de lucht, waardoor woensdag, maar in het noorden vermoedelijk in de loop van morgen al, de kans op opdrin gende wolkenfronten met neerslag groter wordt. Die depressiegeboorte zal plaatsvinden onder een straal- stroming van 260 km per uur. Vol gens een Zweedse prognosekaart zal dit tot 990 mb uitdiepende mini mum morgen vlakbij de zuidwest kust van Noorwegen liggen met een daarbij behorend koufront via Oost- Engeland, de Golf van Biskaje tot Zuid-Frankrijk. Een lezer in Delft is het opgevallen, dat er de laatste jaren in de winter maanden een meer merkbare lucht vervuiling is geweest dan in vroege re jaren, vooral bij zuidoostelijke tot zuidelijke winden. Is dat aantoon baar?. vraagt hij. Een zeer ruw on derzoekje heeft mij geleerd, dat de afgelopen vijf winters, dus die van 1973. tot en met die van vorig jaar inderdaad een overmaat aan winden Vrijwel overal in de bergen zijn de condities voor de wintersport uitste kend. Er ligt nagenoeg overal vol doende sneeuw en in de eerste helft van deze week blijft het rustig en aanvankelijk ook mooi met een ho- gedrukzonnetje. Tegen het midden van de week wordt de kans op opko mende bewolking groter en later zal er ook wel wat neerslag komen. Speciaal vandaag Weerrapporten Eeldt Den Helder Rolierdim Vlistinfen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Brunei Frankfort Geneve Helsinki lnnabruck Klagenfurt Malaga Mallorea Munchen Nice Oilo Panj. Rome Spl.t Stockholm Zurich Catablanca Istanbul La» Palmas New York Tel-Aviv Tunis IS Radio vandaag HILVERSUM I (298 m cn FM-kanalen) TROS 07 00 Nieuws. 07 02 (S) Rustig bijko men 07 30 Nieuws 07 41 Aktua-ochtcndedi- tie 08 30 Nieuws 08 36 Gymnastiek voor de hutsvrouw 08 45 (S> Kom er maar eens bij. gesprek 10 00 lS) Een oude hil in nieuwe snit 10 30 Nieuws. 10 33 (S> Kleutertijd. 10 45 (S) Week in weck uit, informatief programma RVU: 1) 40 De natuurkundi ge mens VPRO 12 00 Hel VPRO forum beantwoordt vragen. 12 26 Mededelingen voor land- en tuinbouw 12 30 Nieuws. 12 41 Antwoord, reacties van luisteraars. 13.00 D Colleté. programma voor vrouwen. 1400 Embargo, een informatief themaprogram ma 15 00 Radio Vrij Belgic. informatief programma 15 30 Nieuws 15 33 Het VPRO- hoorspel EO 16 15 (S) Licht en uitlicht, meditatie en gewijde munek 17 00 (S) Eigen wijs. kleuterprogramma. 17 20 OVER HEIDSVOORLICHTING Vast en rekcr. een uitzending van het ministerie van Socia le Zaken 17 30 Nieuws 17 32 (S) Klankbord. HOOOWATER dinsdag 17 Januari Vllsslngen 8 07-20 49, Hartngvlletslulzen 8 07-20.43, Rotter dam 9 52-22 43. SeheverUngen 9.09-21 45. Umul- den 9 58-22 34. Den Helder 0.39-12.53. Harllngen 3 11-1540, Delfzijl 5.32-18 15. actualiteiten, informatie, commentaar en muziek 18.19 P.P.: Uitzending van de CPN. 18 30 Nieuws 18.41 (S) Wij hebben een woord voor de wereld, gewijde muziek. 19 00 (S) Ronduit, muzikaal en informatief jongerenprogramma 19 40 (S) De Bijbel open. bijbelstudie 20 00 (S) Ga er eens voor zitten, muziek en informatie. 20.55 (S) Ten slotte NOS 21 05(S) Hobbyscoop 21.30 Voor blinden en slechtzienden. 21.40 Open School 22 25 BOND ZONDER NAAM. 22.30 Nieuws. 22.40 Boerenbont, program ma over boeren en tuinders VOO 22-55 HILVERSUM II (402 m en FM kanalen) NCRV 07 00 Nieuws 07 11 Ochtendgym nastiek 07 20 NCRV-licd 07 25 Het levende Woord 07 29 Tc Deum Laudamus 07 54 Op de man af. evangelisch commentaar 08.00 Nieuws. 08.11 Hier en nu. 08 25 Vandaag maandag, gevarieerd programma. 0900 Plein Pu bliek program ma '09.35 Waterstan- denl 11 00 Nieuws 11 03 Zing je mee cn doe ook mee 11.13 Muziek in uw straatje 12 00 Het nuttigen van etenswaren is toegestaan, lunchprogramma 13.00 Nieuws. 1311 Hier tussen zuidoost en zuidwest tot west heeft opgeleverd. In de winters daar voor was het aldus: 1971-'72 overwe gend zuidoost tot noordoost; 1970- '71 idem. 1969-70: oost en 1968-'69: oost tot noordoost. De twee winters daarvoor gaven weer overwegend zuidwestelijke winden. Antwoord: ja. Verder krijgen bomen, tegels en ook mijn thermometerhut. in ae wintermaanden in toenemende mate een groene aanslag. Ook die is de laatste maanden volgens brief schrijver toegenomen. Blijkbaar ge dijt deze vegetatie in vochtige en zachte winters beter, dan in droge koude seizoenen. En dan hier ook nog even het ver haal van dr. H. H. Miskotte, her vormd predikant in Amsterdam, die op dinsdag 3 januari geconfronteerd werd met een windhoos, kort voor Baarn, rijdende in de richting Am sterdam. „Op eens zag ik een vrij lage vuil gele trechter naderen. Ik wilde mijn auto voor enige momen ten aan de kant zetten, toen ik die trechter zag aankomen: bewust stuurde ik zo ver mogelijk naar rechts. Ik had het gevoel hem zo mogelijk te kunnen ontwijken. En kele seconden later werd mijn voor ruit er met een knal uitgeblazen. Ik houd het er op, dat het de enorme luchtdruk moet zijn geweest. Dat was ook de mening van een drietal andere automobilisten, die hetzelf de overkwam. Enige personenauto's stonden met hun neus tegen de vangrail gedrukt. Een grote vracht wagen was door de rail gedrukt en gekanteld." en nu 13.30 Onder schooltijd. NOS: 14.30 Open School. NCRV: 15.15 Allegro con spi- rito. meditatie en muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Rozegeur en prikkeldraad, reportages. 17 55 Mededelingen. 18.00 Nieuws 18 11 Hier en nu 18.40 (S) Muziek in vrije tijd. 19.30 Onderwijzen kunst of kunde? 19.50 (S) Psalm van dc week. 20.00 Nieuws. 20.05 (S! Klassiek in NCRV-studio 2. 21.35 (S) Missa Brevis Brian Terneyhough. 21.35 (S) Literama-live. 22 33 (S) Poerama, poëzie programma 22 48 (S) Groenbroekje. hoor spel NOS: 23 00 (S) Met het oog op morgen: 23 05 Actualiteitenoverzicht Radio-Tv; 23.10 De krant van morgen. 23.20 Den Haag van daag cn om 23 52 Even op adem komen, yoga 23 55-24 00 Nieuws. HILVERSUM III (445 m en FM-kanalen) KRO 7 u2 (Si Drie op je boterham AVRO 9 03 S) De Beukers Show 10 02 (S M) Ar beidsvitaminen 1103 Radiojournaal. 1106 (S) Postbus 700. 12.03 (S) Joost mag niet eten 14 03 Radiojournaal. 14.06 (S) Pop- Kontakt 1 15 02 (S) Joost mag niet eten 14 03 Radiojournaal 14 06 (S) Pop-kontakt II 16 03 (S) Cees van Zijtveld met o.a. de Tele foon-Top 5 <1703-17.06 Radiojournaal). De regeringsverklaring van het kabinet VKn Agt is recht streeks te volgen. Ned. 1/13.00 Het is niet mis wat zij doen, is een film van Ed van der Els- ken en Anneke Hilhorst over het werk van medische teams in verscheidene ontwikkelings landen. Ned. 1/20.25 De KRO begint aan Willy van Hemerts tv-serie Dagboek van een herdershond. Brandpunt belicht de rege ringsverklaring. Ned. 2/22.10 Een extra uitzending van Den Haag Vandaag is gewijd aan de regeringsverklaring. Ned. 1/23.10-00.19 In Literama-live kan men ho ren hoe Henk van der Ent Ne derlands doceert aan het Cal- vijn College in Grand Rapids. Het is een programma van Wim Ramaker in de reeks „Amerika in Literama". Hilv. 2/2135 Groenbroekje, een luister spel van Jos Vandeloo, is de mannelijke tegenhanger van Roodkapje. Hilv. 2/22.45 NEDERLAND I 103»: NOS/NOT 133» NOS VanA* 18J0TELEAC MeO a de aeftool. 18 45 NOS: Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 193)5 AVRO: de wofcenvegers. kinderprogramma 19.30 Superstars, sportprogramma 20 25 Het o r»e< n*s wal zh doen. Mmreportage 21.35 NOS: Journaal 21.50 AVRO: W« van da dna 22.15 MuscGalery muziekprogramma 23.10 SYMBIOSE 23.14 NOS: Journaal 23.19 Den Haag Vandaag artra NEOERLANOI 18.45 NOS: Siaatsioiani 18^5 Journaal 19.05 KRO: Tom and Jorry 19.10 Peppi en Kokki 19.25 Oe Khs Pusaka, jeugdserie 20.00 NOS: Journaal 20.25 KRO: Dagboek van een herdershond, tv-sent 2120 Voor een brie*aart op de eerste rang 22.10 Brandpunt 22.50 In gesprek met de bisschop 23.15 NOS: Journaal 1279: Ja Sijmen Knoet had zijn zin: de trotse Uylenborgh ging in vlammen op. Tenslotte was het alle maal al héél lang geleden gebeurd en als iets eenmaal gebeurd is, dan kan zelfs het stuifmeelpoeder van de pimpelpaarse bostijloos daar niet veel meer aan veranderen. En verder bewijst deze hele macabere geschie denis óók, dat het geboefte uit de vórige eeuw al niet minder door trapt te werk ging dan het geboefte, dat tegenwoordig zoveel onheil ver oorzaakt. Het begon allemaal met dat bakkerswagentje van Heintje Haak en Simon Anderhalf. De twee schavuiten sleepten het brutaal tot vlak voor de Uylenborgh, waar Ewout van Uylen met zijn vader Jacob op wacht stond voor een der vensters. „Kijk 'es vader." sprak Ewout. „Die arme bakkertjes „Zwijg, jongen!" viel Jacob zijn jongste zoon grimmig in de rede. „Dat kon wel eens zo'n sakkerlootse streek zijn van Sijmen Knoet. Als die kerels één verkeerde beweging maken, dan knallen we ze vol lood!" Maar niets wees op snode plannen van de twee brave bakkertjes, want met een vriendelijk gezicht riepen ze: „Hier is de firma Haak en Ander half! Warme bakkers te Graven- drecht! Niks meer nodig vandaag? Dan maar een andere keer, hè?" - s Toen verdwenen ze met hun karje tje achter wat besneeuwde ^denne tjes en over de rest kunnen we korLd zijn. Met enkele geoefende grepeifr verwijderden de schavuiten blih semsnel de schotten van hun bak kerskarretje, zodat er een dreigende kanonsloop blootkwam. En daal dreunde het eerste schot óók al. De totale vernietiging van de trotse Uy lenborgh was begonnen FERD'NAND NOS 18.03 De vacaturebank. 18.10 (S)NOS- maal. AVRO 19.02 (S) Het Steenen Tijd perk. 20.02 Radiojournaal 20.05 (S) Super clean Dreammachine. 21.02 (S) De Negen- Uur-Jazz-Show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Pim Jacobs' Platenscala. 23.02 (S) Cand- lelightshow (0.02-0.05 Radiojournaal) NOS: 1.02-7.00 (S) De maandagnachten van januari. HILVERSUM IV (FM-kanalen) VARA: 7 00 Nieuws. 7.02 (S) Groot en klein; klassieke kamermuziek. 9.00 Nieuws. 9 023 Kinderen een kwartje' Programma over school en thuis. 9 30 wonen, verschil tussen huis en thuis 9.50 (S) Schoolradio. 10 00 (S) Clave- cimbelsonates. 10.25 (S) Ensemble Sonata a Cinque. 11 05 (S) Het Feest der herkenning composities van Schumann 12 05 (S) Drie strijkkwartetten. 12.50 (S) Radio Filharmo nisch Orkest: klassieke muziek. 14.00 Nieuws. 14 02 Keuren en kiezen Program ma over ons koop- en leefgedrag. 14.30 Haken en ogen, serie over bedrijfstakken in moeilijkheden (2). 15 00 (S) Klassieke en moderne orkestmuziek. 16.45-17.00 Pianore cital moderne muziek (S(. 31 En dan komt het zo ineens bij mij op dat ik de enige ben die nog over is. Ik heb er over gedacht het aan Ed ward te vertellen, maar lk kan hem gewoon niet te pakken krijgen. Hij heeft het ontzettend druk met zijn nieuwe baan, en als hij even vrij is, is die Susan niet bij hem vandaan te slaan." Miss Silver schonk zich nog een kop je thee in. Het meisje was erg zenuw achtig en gespannen. Zij zat haar taartje te verkruimelen, bracht een stukje er van halverwege naar haar mond en liet het dan vallen, trok haar kopje naar zich toe en schoof het dan weer van zich af. Jammer om een lekker kopje thee koud te laten worden. Toen zij een slokje van haar eigen thee had genomen zei zij; „En wie is Edward?" Toen begon Clarice haar de hele geschiedenis te vertellen van Ed ward Random en Greenings, en de twee testamenten van meneer Random en hoe zij er heen was gegaan om juffrouw Ora Blake te verplegen. Wel veranderde zij een paar van de namen. Greenings werd Greenways, en Random werd Ri vers, maar voor de rest gebruikt zij alleen voornamen en liet de achter- nanem achterwege. „En, ziet u, ik was er bij toen hij dat testament maakte de week voordat hij stierf. Ik bedoel niet dat ik in de kamer was, want dat was ik niet. Maar de nacht er voor gaf hij opeens een schreeuw, en toen ik naar hem toeging zat hij rechtop in bed en zei dat hij Edward had gezien in een droom Edward, dat was die dood gewaande neef van hem. Hij zei dat hij hem gezien had. en dat Edward teen hem gezegd had dat hij niet dood was. „Dus lk zal iets aan mijn testament moeten doen." zei hij. „Zoals het nu is gaat alles naar mijn broer Arnold, en als Edward nog leeft is dat niet goed." Nou. ik zei tegen hem dat hij gedroomd had. en toen zei hij dat er ook ware dromen bestonden en dat dit er één van was. De volgende dag voelde hij zich goed genoeg om op te staan, zich aan te kleden en naar zijn studeer kamer te gaan. Ik had die middag vrij. en toen ik terugkwam vertelde hij mij dat hij dat testament had gemaakt en twee van de tuinlieden had binnen geroepen om het als getuige te tekenen. „Dus dat is ge beurd," zei hij, „en kan ik gelukkig sterven." Hij vertelde mij niet waar hij het testament opgeborgen had. en een week later was hij dood." Patricia Wentworth A. W. Sijthoff - Alphen „En de neef kwam weer thuis?" „Een half jaar. later. Ik was met een patiënt naar Canada gegaan en daar bijna een jaar gebleven. Dat was net nadat ik u gezien had. Pas toen ik weer terug was hoorde ik wat er allemaal gebeurd was. Toen ont moette ik een vriend van Edward, en die vertelde mij dat Edward inder daad was teruggekomen en nu een soort rentmeesterscursus volgde zei dat hij erg veranderd was, en dat niemand wist wat er gebeurd was of waar hij was geweest. En hij zei ook dat Edward erg slecht bij kas was, omdat zijn oom Arnold Ran Rivers al het geld en het hele landfl" goed had geërfd. Dus dacht ik dat ilp maar naar Greenings moest ga! om te weten te komen wat er aan w hand was, en schreef ik aan dé dók Jf ter daar om te vragen of hij mij daaf" aan werk kon helpen." De verandering van Greenways ii^b Greenings was miss Silver niet onti gaan. De naam kwam er zo vlot dat zij er van overtuigd was dat de ware naam was. Aangezien he voor haar een bekende naam was werd vanzelfsprekend haar aai*9 dacht er door getrokken. De dochte en schoonzoon van een oude vrien 1 din van haar waren kort geleden i r Greenings gaan wonen, en waren z(°I vriendelijk geweest haar uit te nod gen bij hen te komen logeren. „Ja?" Clarice had zich laten meeslepe B1 door haar verhaal. Het was verras send gemakkelijk om tegen dit sjo fel uitziende mensje met haar ouderj wetse kleren te praten. Zij gooidi het er allemaal achter elkaar uit hoe zij naar Greenways was gegaa bijna had zij Greenings gezegd en gehoord had dat Edward er jul ook heen zou komen voor een bai die hem was aangeboden. „En në/ tuurlijk wil ik hem spreken het i J per slot van rekening in zijn eige j Wordt vervolgt C nd belang. vul horizontaal in: 1. nauwkeurig. 2. amandelpers, 3. zwart glimmende harde stof. 4. tand arts, 5. wilskracht, 6. schittering. Op de spijlen ontstaan bij juiste invulling, van boven naar beneden, twee namen van honden. Oplossing vorige puzzel Hor. 1. tros, 5. laan, 9. arabesk, 11. akker. 13. spaat, 15. tael, 17. enge. 18. alt, 19. traktor. 21. soort, 22. protest, 24. Uk. 26. Eire, 27. eren. 28. leges. 30. erika, 31. element. 32. Olst. 33. mast. Vert. 2. raket. 3. Orel, 4. sar. 5. les. 6. aspekt, 7. akant. 8. rata. 10. ster, 12. kalorie. 14. agogiek, 16. Arosa. 19. toe, 20. art. 21. steels, 22. pels, 23. orgel. 24. trits, 25. knap. 27. Erna, 29. set. 30. Eem. 1 2 3 s 6 1 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4