Touwtrekken rond Van Helden Blokkeer in finale RZ en BOB: basketbal op z'n aantrekkelijkst Sittardia's routine geeft de doorslag LTC en KNSB-bestuur vechten door over 'buiten'-kernploeglid AMVJ ten onder bij Eczasibasi Volleybalteam toch naar EK Spasski blijft boos Overwinning voor damesploeg in Cross des Nations Eerste Grand Prix voor Mario Andretti HKV verrast Ons Eibernest Nederlaag tegen Zweden Opnieuw Noorse zegq£ ii Innsbruck Eerste verlies voor Blauw Wit Hockeybond India weer zonder macht MAANDAG 16 JANUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet =WG door Peter Onvlee INNSBRUCK Volgende week vrijdagavond, kort voor de loting van de strijd om het Europese kampioenschap in Oslo, wordt Hans van Helden bij schaatscoach Egbert van *t Oever verwacht Tot dan zal de nog altijd nummer één van het Nederlandse schaatsen op zichzelf naar die titelstrijd kunnen toeleven. „Voor mij", zegt Van 't Oever, „is er geen enkel probleem Hans heeft zich de beste getoond en de gemaakte afspraken laten niets aan duidelijkheid over." Duidelijkheid Hans van Heidens op treden tijdens de laatste twee dagen van feitelijk overbodig selecteren (Van 't Oever: „Voor mij stond de ploeg Van Helden, Kleine. Van der Duim en Vriend eigenlijk al lang vast") liet daaraan te wensen over Vooral zijn 10.000 meter waarop hij met 15.22.1 de minste van de vier Europese kampioenschapgangers bleek. Duidelijkheid was er trou wens ook niet over zijn persoon. De Landelijke Technische Commis si e vecht nog altijd een prestige- strijd met het dagelijks bestuur van de schaatsbond uit. en liet zaterdag weten Hans van Helden in geen ge val m de ploeg voor Oslo op te ne men. In strijd met de zwart-wit op papier gestelde afspraken tussen Hans van Helden en KNSB-voorzit- ter Herman van Laer. De in Inns bruck overigens door afwezigheid schitterende LTC krijgt vandaag van coach Van 't Oever desondanks de naam van Van Helden als eerste op de voordracht voorgeschoteld. „Met die strijd houd ik met niet bezig", zegt Van "t Oever. En ook: „Frits Schalij die eventueel door de LTC dan als vierde man moet wor den aangewezen, rijdt in geen geval het Europees kampioenschap. Hij bereidt zich voor op de wereldkampi oenschappen voor junioren." Het touwtrekken tussen de zich ge passeerd voelende LTC. dat overi gens slechts een advieslichaam voor het schaatsbondsbestuur is. en dat KNSB-bestuur. kan de komende da gen wellicht tot nog aantrekkelijker verwikkelingen leiden. Met als toch vaststaand resultaat, dat Hans van Helden in Oslo aan de start ver schijnt. „Desnoods via een kort ge ding". weet de zich overigens uiterst solitair opstellende Van Helden. „Ik heb de toezegging schriftelijk beves tigd gekregen." Speelt de competitiestrijd zich voor namelijk in Nederland zelf af. in Duitsland, Italië en Oostenrijk was er de afgelopen weken een gevecht om de macht, hoewel de wedstrijden voor de kernploeg geen doel op zich waren en de voorbereidingen en trai ningen prioriteit genoten. De door een bronchitis geplaagde Hans van Helden won die strijd nog wel, maar de twijfels over zijn mogelijkheden zijn er niet door opgelopen. HANS VAN HELDEN welles-nietes Integendeel. Want tegenover zijn sterke 500 en 1500 meter (ook in Innsbruck weer de snelste Nederlan der met 39.92 en 1.59.67; alleen op de 500 meter was de Canadese sprinter Boucher met 38.71 sneller) stond een opnieuw zwakke lange afstand. Na zijn weinig overtuigend optreden op de 5000 meter in Inzeil en Madonna Di Campiglio kwam hij nu op de 10.000 meter ook tekort. Niet alleen op de Olympische kampioen op deze afstand. Piet Kleine (knappe 15.02.4), maar ook tegen zijn recht streekse tegenstander Klaas Vriend (15.11.5) en de pas voor de tweede keer op deze afstand uitkomende junior Hilbert van der Duim (15.17.9; bijna een minuut sneller dan zijn eerste tien kilometer in Heerenveen en opnieuw uiteraard een junioren- record). Trouwens: deze Hilbert van der Duim benaderde Hans van Hel den in het klassement over alle se- lectiedagen tot op slechts 0.3 punt en heeft het zeker in zich nog groter te groeien. „Hilbert van der Duim", zo zegt Egbert van 't Oever ook, „kan een uitstekend klassement op de Europese kampioenschappen gaan rijden. Weliswaar geen directe titelkandidaat, maar toch wel voor in. In Nederland had ik al gezegd, dat men versteld zou staan wanneer hij een tienduizend meter zou gaan rijden. Ik dacht met 15.17 niet teveel te hebben gezegd". Het rijden van Hilbert van der Duim (constant sterk in Innsbruck met tijden van 40.29 onder niet ideale omstandigheden op de sprint en 2.01.92) en de nog voor PieT Kleine als derde uit de selectiestrijd ko mende Klaas Vriend noemde Van 't Oever de uitspringers. „Ik ben erg tevreden, had er ook wel op gehoopt en gerekend, maar het moet toch altijd eerst maar gebeuren. Ook de 10.000 meter van Piet Kleine was goed, al kan hij meer." Hans van Helden zal over twee we ken in het Bisletstadion van Oslo meer moeten kunnen. „Tot zeven ronden voor het einde ging het op de 10.000 meter goed." zei hij later. „Maar toen ik wilde doorgaan, ging het niet." Van Helden werd daarop door een nauwelijks echt versnellen de Klaas Vriend weggereden tot op ruim honderd meter. „Zoiets doet je toch goed. Andersom vindt hij het ook fijn je weg te rijden." gaf Vriend over de ligging van Van Helden bin nen de ploeg als veelzeggend com mentaar. Een Van Helden, die zater dag tevergeefs bij masseur Ab Mey- ering aanklopte om te worden ge masseerd („Hans staat buiten de ploeg, als hij van de faciliteiten wil mee profiteren, dan moet hij zoiets gewoon even vragen en niet plomp verloren op de tafel willen gaan lig gen." aldus Van 't Oever) en via-via liet doorschemeren ook steeds min der gelukkig met zijn positie buiten die kernploeg te zijn. Hij zou. zeker waar het de Europese kampioen schappen en straks de wereldkampi oenschappen betreft, wel weer voor een aantal dagen in de kernploeg ondergebracht willen worden. Een verzoek daartoe richtte hij nog niet aan Van 't Oever. Deze: „Dan zou Hans weer wel. en dan weer niet willen. Misschien is het omdat hij de vordering van een Van der Duim ziet. Misschien is het wat anders. Maar als hij met zo een verzoek komt. zal ik dat aan de gehele ploeg voor leggen. Of men hem wil dulden of niet. Hans zal precies weten hoe hij ligt binnen de ploeg. Hij zal zich in zo een geval ook aan de regels moeten houden. Zo niet. dan is het werkelijk met hem afgelopen." Van Helden ook een verzoek om mee te mogen doen aan het wereld kampioenschap sprint heeft hij nog altijd niet gedaan is in ieder geval gisteravond alleen afgreisd. Naar zijn zeggen richting Noorwegen, waar hij komend weekeinde in Lar- vik start en nog aan zijn afstands- werk wil schaven. Geen overbodige luxe overigens. door Koos Hamer MADRID/ISTANBUL Blokkeer heelt zich in Madrid niet laten verrassen. De Nederlandse volleybalkampioen kwam in de helse sporthal van Real Madrid tot een zeer verdienstelijke 3-1 overwinning Een ongetwijfeld goede prestatie omdat vorige maand de Joegoslavische kampioen Mladost en dat is altijd nog een gerenommeerde ploeg daar met 3-0 was afgegaan. van vrijdag op zaterdag in het Fran se hospitaal in Istanbul geopereerd moest worden en dus niet kon spe len. Daardoor miste AMVJ toch wel de nodige lengte bij het net. De wedstrijd werd verder duidelijk beïnvloed door het optreden van de twee Hongaarse scheidsrechters die vrijwel elke bal van de Nederlandse bekerhouder afsloten en aan de an dere kant allerlei Turks gefriemel toe lieten. Een wel verwachte zaak gezien de opdracht van coach De Haas en trainer Hidde van der Ploeg vooral niet te reageren op het pu bliek en de scheidsrechters. „Ik was daardoor mijzelf niet", al dus Geert Trompetter, „net als de andere spelers lag er een te grote gelatenheid op me. Dat en de afwe zigheid van Ruud de Wit heeft ons parten gespeeld." De drie sets durende wedstrijd liet verder een steeds fel agerende Turk se coach en spelers zien. Iets waar over vooraf was afgesproken dat dit niet zou gebeuren. De Turkse ploeg speelt nu op 17, 18 en 19 februari in Assen de finale voor de Europa-Cup voor bekerhouders. Dames: Dynamo-UVC 3-2 (15-22. 15-5. 14-16. 4- 15. 15-9). AMVJ-Loga '59 3-1 (11-15.15-9.15-4. 15- 12». Corbulo-Orion 3-2 (15-2. 15-9. 16-18. 12-15. 16-141. Orawl-SFC 3-1 <12-15. 15-6. 15-5. 15-11). Energo-Valbovol 3-1 (15-12. 5-15. 15-10. 15-11). DVC-VC Heerlen 1-3 (8-15, 15-11. 10-15. 5-15) Stand VC Heerlen 11-20. Orion 11-20. Corbulo 11-18, Dynamo 11-16. Energo 11-12. Orawi 11-12. DVC 11-10. SFC 11-8 AMVJ 11-6. Valbovol 11-6 UVC 114. Longa 59 11-0. Heren: Zaan '69-WC 3-1 (13-15.15-1.15-5.15-0). Corbulo-Orion 3-2 (6-15.9-15.15-10.15-13.15-12). Orawi-AMVJ/RLVC 2-3 (15-5. 15-8. 10-15. 5-15, 8- 15). VC TUburg-Lycurgus 1-3 (4-15. 12-15. 15-17. 13-15). Stand Blokkeer 9-18. AMVJ 9-18. Zaan '69 11- 16. Lycurgus 11-10. WC 11-10. Orion 11-10. AMVJ/RLVC 11-10. Corbulo 11-10. Orawi 11-8. Oeldrop VC 10-6 VC Tilburg 11-6. Were Dl 104. Ondanks de zwakke prestatie van vorige week in Rijswijk tegen de Spanjaarden, er werd met de hakken over de sloot met 3-1 gewonnen, was de Rijswijkse ploeg toch echter vol vertrouwen. Voornaamste oorzaak daarvan was. dat de ongerustheid dat Wim Thewissen. Ad van der Vel den en Fred Blange niet op tijd in de Madrileense sporthal aan zouden ko men werd weggenomen. Deze drie spelers hadden afgelopen week in het kader van hun opleiding aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding een verplichte ski-stage in Oostenrijk. Zij moesten nu op eigen gelegenheid naar Madrid gaan. De wedstrijd in Madrid stond na tuurlijk weer in het teken van het publiek en de lijnrechters. Het optre den van deze laatsten, natuurlijk Spanjaarden, was er soms dermate naast, dat de Italiaanse scheidsrech ter Olivie in de tweede set besloot geen aandacht meer te schenken aan hun waarnemingen. Daarmee werd weer een stukje onze kerheid bij de Rijswijkse ploeg weg genomen. Juist dit soort zaken kwam het spel van de Nederlandse titelhouder ten goede Daarmee zak te de nervositeit die zich vooral in het begin toonde, weg. Overigens startte de formatie van trainer-coach Pierre Mathieu in de eerste set sterk met een 3-0 voor sprong. Het deed de zenuwen echter met vergeten, want in een mum van tijd was het 3-7 voor de Spanjaarden. Frank Constandse bewees toen de waarde voor zijn ploeg. Hij kreeg duidelijk vat op zijn teamgenoten en sleepte hen over de eerste moeilijk heden heen. Via 9-7 kon mede door een goed blok de eerste set met 15-10 gegrepen worden. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Het dagelijks be stuur van de Internationale volley- balbond. de FIVB, heeft Nederland alsnog uitgenodigd mee te doen aan het wereldkampioenscnap dat in september in Italië plaatsvindt. De FIVB besloot namelijk Joegosla vië voor een Jaar uit te sluiten van internationale wedstrijden. De Joe- goslaven zijn vorige maand zonder bericht weggebleven bij de wedstrij den voor de wereldcup die in Japan plaatsvonden. De NeVoBo heeft de uitnodiging in beraad. Daarna kwam onmiddellijk de te rugslag. Bij 0-9 voor Real had Ma thieu zijn time outs al gebruikt. Pas op het einde van die set hervond Blokkeer zich weer (4-15) Dat zette zich in de derde set voort. Bij 14-2 leek de plaatsing voor de finale in Basel al een feit. Toch kwam de ploeg nog even op de valreep in paniek, zodat bij 14-12 weer iedereen aan zichzelf twijfelde. Opnieuw Con standse hielp de ploeg er echter door heen 15-12. De vierde set was daar door een formaliteit. Via 15-13 kon de zege op 3-1 gesteld worden. De Nederlandse bekerhouder AMVJ trof het veel minder. De 3-0 zege van vorige week bleek een te labiele ba sis. Met 15-3, 15-9 en 15-12 werd de Amstelveense ploeg door de Turkse bekerhouder Eczasibasi voor de fi nale in Assen uitgeschakeld. AMVJ had pech dat spelverdeler Ruud de Wit door een liesoperatie in de nacht PARIJS Boris Spasski, de oud-wereldkampioen schaken, die afgelopen week in Belgrado de tweekamp in de finale van het kandidatentoernooi tegen Viktor Kortsjnoj met 7,5 punten tegen 10,5 punt verloor, heeft zaterdag in een interview op niet mis te verstane wijze het gedrag van Kortsjnoj gekriti seerd. „Voor de eerste keer in mijn carrière heb ik zowel de persoon als de schaker Kortsjnoj in staat van verval gezien, want als een persoon in een tweegevecht de morele principes uit het oog ver liest, degradeert hij zichzelf au tomatisch tot een dergelijke toe stand", zei Spasski. „Daarom geloof ik dat de perspectieven voor Kortsjnoj, zowel op het morele als op het schaaktechni- sche vlak onbeduidend zijn. Niet dat hem de noodzakelijke en waardevolle kwaliteiten ont breken. Hij berekent zijn spel zorgvuldig en toont zich vooral sterk in het analyseren van een afgebroken stelling. Hij maakt echter fouten, die men een spe ler van zijn kaliber zwaar moet aanrekenen. Dat weet hij zelf ook heel goed, alleen probeert hij het te verbergen." Spasski stelt met nadruk dat hij, na het afbreken van de acht tiende partij, bewust had beslo ten „een einde te maken aan de confrontatie met oneerlijke lie den", zoals hij naast Kortsjnoj ook Kazic, de scheidsrechter, en dr Euwe, de voorzitter van de FIDE, noemt. „Het lag in de bedoeling van mijn tegenstander", preciseert hij, „mij met name vanaf de tiende partij in mijn rust te storen en mij daardoor het na denken tot alle prijs te beletten. Vanaf de dertiende partij ver liep de wedstrijd in een situatie, waar, om met de woorden van Dostojewski te spreken, alles was toegestaan. In een dergelij ke toestand kon ik mij niet meer voldoende concentreren. Niet alleen de scheidsrechter lette op mijn gangen, maar ook mijn te genstander meende mij, tijdens de tijd dat ik zat na te denken, te moeten controleren. Vanaf dat moment verloor de strijd voor mij al zijn zin. Deze om standigheden waren verwoes tend voor mijn spel." door Bob Lieshout ROTTERDAM - RZ en BOB komt de eer toe zaterdagavond de beste basketbalwedstrijd van dit seizoen, tot nu toe. gespeeld te hebben. Beide ploegen zorgden voor een spektakel stuk met individuele hoogstandjes, luchtige bewegingen, gave passes, hard werken en een hoog tempo, als ingrediënten, dat door het publiek ten zeerste gewaardeerd werd RZ won dit sensationele gebeuren uit eindelijk met 118-109. Niet. zoals sommigen uit Oud-Betjer- land wilden, door een aantal vreem de capriolen van de scheidsrechters, maar door het feit dat center Terry Chili, één van de drie spelers die BOB moet dragen, duidelijk zijn dag niet had. Met de wedstrijd van zater dag staafde RZ weer eens zijn repu tatie als de meest wisselvallige ploeg in de ere-divisie. Nog geen twee maanden geleden, in een wedstrijd tegen Den Bosch, maakte de ploeg een uitgebluste in druk. Een verzameling slecht tegen hun verlies kunnende oude mannen, aangevuld met wat. voor de ere-divt- sie nog te licht, jong talent, die sa men verlangend uitzagen naar het einde van de competitie Zaterdagavond echter, speelden die oude mannen de sterren van de he mel en hadden de talenten op crucia le momenten hun inbreng. Vince Fritz vormde de verpersoonlijking van deze opmerkelijke gedaantever wisseling Wist hij toentertijd tegen Den Bosch weinig meer te doen dan moe te worden, nu werd hij dat ook weer met de condities zal het altijd wel modderen blijven, maar niet na dat hij in de eerste helft op onna volgbare wijze 20 punten had ge scoord. die er voor zorgden dat RZ op gelijke hoogte bleef met BOB. Dat de knappe acties van Fritz niet zorgden voor een fikse voorsprong, had een tweetal redenen. In de eerste plaats moest topscorer Donald Was hington naar de kant. omdat hij in zijn bewegingen ernstig gehinderd werd door een knie-blessure. In de tweede plaats hadden Bill Mallory en Ron Kruidhof, op hun beurt, wei nig problemen met de verschillende verdedigingswijzen, die coach Arjan de Bruin van RZ probeerde. De tweede helft werd de twintig mi nuten van Donald Washington. Klaarblijkelijk hersteld van zijn knieblessure begon hij aan een serie scores, die waarschijnlijk ongeëve naard is. Pas na acht treffers op een rij kwam de eerste misser. Over de hele wedstrijd zou Washington uit eindelijk 82 procent schieten. Hoog tepunt in zijn optreden vormde een dunk uit de rebound. Naast Was hington bleef Fritz op dreef en was Gerrit van Buuren de onvermoeiba re spelverdeler. Opmerkelijk was dat. ondanks dit geweld. BOB zich niet van het veld liet vegen. De ploeg bleef gaan en dat maakte, dat het verschil voort durend overbrugbaar bleef. Bovendien werd BOB niet weinig geholpen door het feit dat Mallory en Kruidhof hun prestatie van de eerste helft nog verbeterden. Mallory als alles-kunner en Kruidhof als koele afstandschutter. Dat BOB deson danks RZ geen moment werkelijk kon bedreigen, kwam door het falen van Terry Chili. Chili is de man die het vervaarlijkste wapen van BOB. de fast-break, in stelling moet bren gen. d.m.v. een snelle outlet-pass na de rebound. Dat lukte deze wedstrijd niet. Chili stond machteloos togen het duo Washington-Lobag. Daarom verloor BOB deze wedstrijd en niet door de merkwaardige beslissingen van de scheidsrechter EREDIVISIE HEREN: BV Amstelveen - BS Leiden 82-113. Punch - Landlust 81-82. EBBC - BS Twente 123-98. Donar - Flamingo's 81-83, RZ BOB 118-107 DAMES BV Amstelveen BOB 41-94, Jolly Jumpers - JRC 75-78. Blue Stars - Land)ust 54-74, RZ AMVJ 7640 CHARTRES - De Nederlandse da- mesatletiekploeg, bestaande uit An nie van Stiphout, Carla Beurskens en Karin de Nijs. heeft in Chartres beslag gelegd op de eerste plaats in het landenklassement van de Cross des Nations. In het individueel klassement ging de overwinning eveneens naar een Nederlandse atlete: de Helmondse Annie van Stiphout legde de af stand van 4600 meter af in 16 minu ten en 18 seconden. Annie van Stip hout herhaalde hiermee haar succes van vorig jaar toen zij ook in deze zware cross de erepalm wegdroeg. Op de tweede plaats eindigde de Franse kampioene Mavano in 16.32, derde werd Carla Beurskens in 16.38 en vijlde Karin de Nijs in 17.17. Bij de heren, die 10.700 meter moes ten afleggen won de Brit James Ga- ves in 34 minuten en 33 seconden. Tweede werd de Fransman Coux in 34.35 en derde de Brit Tuck in 34.37. De eerste Nederlander was Jo Schout, die in 35.03 als zesde eindig de. Henk Mentink noteerde 35.31 en klasserde zich daarmee als 13e, ter wijl Gerard Nijboer op de 22e plaats eindigde. BUENOS AIRES De 37-jarige Mario Andretti heeft in Buenos Ai res op niet mis te verstane wijze gedemonstreerd dat hij vorig jaar eigenlijk wereldkampioen had moe ten worden. De in Italië geboren Amerikaan, vorig raceseizoen de meest agressieve coureur met de meeste overwinningen en ook de meeste opgeblazen motoren, won met overmacht de Grote Prijs van Argentinië. Het was de eerste wed strijd (van zestien) voor het wereld kampioenschap formule 1. Andretti, snelste in de training met een nieuw ronderecord, leidde van start tot fi nish. Lauda werd nu tweede en De- pailler derde. Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM Er is met nog geen enkele zekerheid te voorspellen wie nu dc grote favoriete voor de in Hee renveen te spelen zaalkorfbalfinale zullen zijn. Vrijwel zeker is, dat PKC daar niet bij is. De Papendrechters verloren op de valreep met 10-11 van Luto. De Amsterdammers namen daardoor de eerste plaats over van Ons Eibernest. De Eibers lieten zich door stadge noot HKV verrassen. Na een 6-3 ruststand tekende de ploeg van Ge orge Mesman voor de 9-7 verrassen de winst. Op eveneens een punt ach terstand van Luto kwam Deto dat het wilskrachtige Wordt Kwiek er met 14-11 onder hield. In de hoofdklasse B kwamen de koplopers Allen Weerbaar en Blauw Wit met de hakken over de sloot dit weekeinde door. De Blauwwitten bleven met één punt voorsprong aan kop door een 6-7 winst bij het op punt van degraderen staande Archi pel. Landskampioen Allen Weerbaar won van Dos '46 ook met één punt verschil: 11-10. Die twee overwinnin gen waren pech voor het Dordtse Deetos dat weliswaar met 7-12 van een aanvankelijk flink tegenspurte- lend Die Haghe won, maar het ver schil met de koplopers kleiner zag worden. HOOFDKLASSE A Luto Deto Ons Eibernest Wordt Kwiek PKC HKV Rohda Trekvogels HOOFDKLASSE B Blauw Wit AUen Weerbaar Deetos Fortuna DKOD DOS'46 Archipel Die Haghe OREBRO In het Zweedse orebró heeft Ne derland de schaatsinerlang tegen Zweden nipt verloren Zweden kwam uit op 220 punten tegen Nederland 212. BIJ de all-rounders verscheen een Nederlandse B-ploeg op het ijs. All-rounders. 500 meier: 1. Ton Oudshoorn (Ned) 40.83 2 Hermanus Moek (Nedi 41.22 3. Thomas Gustavsson (Zwei 41.41 4 Lennart Carlsoon 41.45 5 Jan Junel (Zwei 41.46 6 Uil Berggren (Zwei 41.55 7 Rolf Sybrandi (Ned) 42.77 8. Rien de Roon (Ned» 43,76. 3000 meier: 1 Junel] 4.24. 2. Gustavsson 4 25.53 3. Oudshoom 4. 26,49 4. Carlsson 4.27,34 5 Berggren 4 28.03 6 De Roon 4.28.59 7. Sybrandi 4 30.12 8. Moek 4.30.64. 1500 meter: 1 Moek 2.09.08. 2. Berggren en Carlsson 2.09.25. 4 Gustavsson 2 09 56. 5 Ouds hoom 2.10.6. Junell 2.10.76. 7. Sybrandi 2.13,10. 8. De Roon 2.13.39. 5000 meter: 1. Gustavsson 7.50.99. 2. Carlsson 7.53,66 3 Sybrandi 7.55.45. 4. Junel 7.55.82. 5 Berggren 7.56.04 6. Oudshoom 7.58.80. 7. De Roon 7.58.82. 8. Moek 8.08.37. Sprinters: 500 meter: 1 Olof Granath 39 45. 2. Johan Granath 39 79. 3 Wallberg 40 39.4. Uilke- ma 40.49. 5. Carlberg 40.54. 6. DE Jong 41.07. 7. Govaert 41.14. 8. Valentljn 2.08.26 (met val). 1000 meter: 1. Govaert 1.20.78,2. Johan Granath 1.21.77 3. 6. Carlberg 1.23.72. 7. Uilkema 1.24.35. 8. Wallberg 1.27.39. 500 meter 1 Olof Granath (Zwe) 39.84 2. Jos Valentljn (Ned) 39.90 3 Miel Govaert (Ned) 40.08 4 Johan Granath (Zwe) 40.23 5. Sies Uilkema (Ned) 40.30 6 Jan Ake Carlberg (Zwe) 40.32 7. Mats Wallberg (Zwe) 40.51 8. Bert de Jong (Ned) 40.65. 1000 meter: 1. Govaert 1.19,66 2. Valentijn 1.21.03 3 De Jong 1.21.33 4 O. Granath 1.21.35 5 J •Granath 1.21.69 6. Carlberg 1.22.34 7. Wallberg 1.22.48 8. Uilkema 1.22.78 Junioren. 500meter; ...UKEkstrand(Zwe)41,38 2. Teun Busser (Ned) 41.66 3. Harm van de Pa) (Ned) 41.68 4. Lars Ludvigsson (Zwe) 41,85 5. Wim Pol (Ned) 41.87 6. Marcel Scheperkamp (Ned) 42.17 7. Stephan Andersson (Zwe) 42.36 8. Peter Nyberg (Zwe) 42.87. 3000 meter: 1. Pol 4.27.63 2. Busser 4 28.31 3. Scheperkamp 4.29.69 4. Ekstrand 4.29.92 5. Lud vigsson 4.32.17 6 Andersson 4.34.26 7. Van de Pal 4.35.30 8. Nyberg 4.41.49. 1500 meter: I. Busser 2T09.03 2. Ekstrand 2.09.33 3. Pol 2.09.66 4. Ludvigsson 2.11.67 5. Scheperkamp 2.11,68 6. Andersson 2.12,81 7. Van der Pal 2.12.83 8. Nyberg 2.15,08. 5000 meter. 1. Pol 7.55,29 2. Ekstrand 7.59,28 3. Busser 8.00,02 4. Scheperkamp 8.06,26 5. Ludvigs son 8.06.92 6. Van de Pal 8.09,51 7. Andersson 8.09,86 8. Nyberg 8.22.43. 9 6 1 2 13 92- 81 9 6 0 3 12 99- 84 9 6 0 3 12 89- 77 9 4 2 3 10 101- 99 9 4 1 4 9 95- 91 9 2 2 5 6 93- 99 9 2 2 5 6 69- 86 9 2 0 7 4 91-112 9 7 1 1 15 106- 83 9 7 0 2 14 106- 87 9 5 1 3 11 91- 72 9 5 0 4 10 88-96 9 3 1 5 7 95-117 9 2 2 5 6 119- 98 9 2 1 6 5 60-14 9 2 0 7 4 81-109 Timofejew 15.26.4. 6 Kare Eldevik 1S.32 Erik Vea iNoorwi 15.35.5. 8. Markus Eicbi Did) 15 38 7. 9 Oerjan Sandler (Zweden) li 10 Andreas Barron (Can) 15 40.7.17 Frits: lij (Ned) 16.10 7, 18. Franz Knenbuehel 16.12.3 Einduitslag over 500. 1500 cn 10 000 met Van Helden 125 915. 2 Van der Duim 126J Kleine 127.500. 4 Vriend 127 648. 5 Ti 128.083. 6 Vea 129 658. 7 Lund 129 870,8 vik 130 682. 9. Schalij 130 261. 10 Belle 131 (Ned) 1.20 25. 8 Vetter (O -Did) 1.20.42. DAMES. 500 METER 1 Vera Krasnovai Valentljn (Nedi 43.59. 6. Sylvia Burka 43,69. 7. Ina Steenbruggen (Ned) 44.60. 8 van Rijssel (Ned) 44.82. Klaske Meyer i t 46.15. cm 1000 METER 1 Sadsjikova 1 25.19.2 G< kina 1.25.95. 3 Burka 1 27.26. 4 Stepai 1.27 63. 5 Blinkova 1.27 85. 6 Rijs 128 Becker 1 28.42. 8. Valentljn 1.28 45. 10 Va Lende 1.28 61. 12 Van Rijssel 1.28.79. 15. bruggen 1 29 42. 20 Meyer 130.80. 1500 METER 1 Tatjana Averina 2.13. Galina Stepanskaja z.t. 3 Sabine B 2.15 47. 4 LJoebow Sadsjikova (S.U.t 2 15; Sylvia Burka 2.15.96, 6 Marion Ditt 2.16.25. 7 Van der Lende 2 16.34. 8 G Blinkova 2.1662. 10. Van Rijssel 2.18.11 Valentijn (Ned) 2.20.01. 16. Meyer (Ned) 2J tui r, a^rir wo «11 di wij Dc HOLMESTRAND - In het Noorse Hc strand heeft de ploeg van Noorwegen oo interland tegen Rusland gewonnen Mai tegenstelling tot de monsterzege eerder t lin Nederland, bleef de schade voor de tegen fcfoi der deze keer beperkt. Noorwegen behaald punten. Rusland dertig minder. 213 punti 500 METER: 1. Gaetan Boucher (Can) 38.71, 2. Hans van Helden 39.92. 3. Hilbert van der Duim 40.29, 4. Jacques Thibault (Can) 40.67, 5. Frits Schalij 40 67. 6 Klaas Vriend 40.83, 7 Emanuel Mlchon (Fra) 40.98. 8. Lund Landin (Zwe) 41.00. 13. Piet Kleine 41.52. 1500 METER: 1 Hans van Helden 1.59.67. 2. Gaetan Boucher 2.00.97, 3. Hilbert van der Duim 2.01.92. 4. Timofejew (Sov) 2.02.02. 5. Piet Kleine 2.02.58, 6. Frits Schalij 2.03.17. 7. Klaas Vriend 2.03.72. 8. Kaare Eldevik (Noo) 2.03.82. 10.000 METER HEREN: 1. Piet Kleine 15.02.4, 2. Klaas Vriend 15.11.5, 3. Hilbert van der Duim 15.17.9, 4. Hans van Helden 15.22.1, 5. Valentin ALL-ROUNDERS 500 m 1 Lobanov (Sov) 2 Storholt (Nooi 39 46 3 Belov (Sovi 39. Koezmenko (Sov) 39 53. 5 Stenshjemmet 39 57. 6 Marisjoek (Sov) 39 74. 7. Stensen i en 40 00. 8. SjObrend (Noo) 40.08. i meter: 1 Martsjoek 7.15.62. 2 Stelhe 7.19.20. 3. Storholt 7 25.72. 4. Stenshjen let 7.25.81, 5 Belov 7.27.24. 6. Tveter (Nooi 7.2? ini 7. SjObrend 7.28.26. iOIi 1500 meter: 1 Stenshjemmet 2 00 71. 2. >ek sjoek 2.01.22. 3. Sjöb 2 01 82. 5. Kondakov 2- Koezmenko 2 02 86. 8 Lobanov 2 02.98. 9 S C sen 2.04 26. 10 Loskin 2.06.02.11. Tveter 2.( ,et. 12. Oxholra 2.25.13 (met val). 1 Stensen 15 03.56. 2. Marti 1 15 06.54. 3. Stenshjemmet 15 29 58.4 Kond DIJ 15.32.87. 5. Tveter 15.33.64 6. Storholt 15.; iDe 7. Rekstad 15.38,48. 8, Loskin 15.40.92. 9. brend 15 43.98. 10 Belov 15.50 05. 11. Koez lcI' ko 15.57.87. 12 LobatioV'J£,t)6.72. Sprinters 500 meter: 1 Koellkóv (Sov) 38ip*i, Rönning (Noo) 38 93. 3. EngélStad (N6o),39 Komilov (Sov) 39 34, 5. Moeratov (SpvlSQ' Andersen (Noo) 39.70. feei 1000 meter: 1. Engelstad 1.18,7. ?.^Rör sin 1.18.7. 3. Kornilov 1,19.6. 4. Andersen ?.rH W Moeratov 1.19,9, 6. Konsmo (Noo) 1.20.1. i n 500 meter: 1 Koelikov 38.52. 2 Rönning 38 Malikov 39.03. 4. Moeratov 39.23, 5. Ence uei 39.37. 6. Komilov 39.46. 7. Andersen Konsmo 40.07. te meter: 1. Engelstad 118.63. 2. Koel 1 18.73. 3. Rönning 1.19.73. 4. Andersen 1.1 5. Konsmo 1.20.23. 6. Malikov 1,20.29. 7. K ni] lov 1.20.80. 8. Moeratov 1.20.87. Ton Reijnders gaat scoren voor Sittardia in het duel tegen BlLt Wit. Van onze handbalmedewerker SITTARD Blauw Wit, debutant in de eredivisie en na competitiewedstrijden nog ongeslagen bovenaan, is er me geslaagd om ook de negende wedstrijd, tegen de nummer tl Sittardia. winnend al te sluiten. Het geroutineerde Sittardia, twee punten achterstand had op Blauw Wit, won zaterdagavi voor 1300 toeschouwers op verdiende wijze deze streekderby 15-13. Hoofdklasse A: PKC-Luto 10-11. Dcto-Wordt Kwiek 14-11. HKV-Ons Eibernest 9-7. Trekvo- gels-Rohda 11-9 B: DKOD-Fortuna 12-8. AUen Weerbaar-DOS 46 11-10. Archipel-Blauw Wit 6- 7. Die Haghe-Deetos 7-12 NEW DELHI De Indiase Olympi sche Associatie (IOA) heeft besloten de Indiase Hockey Federatie (IHF) als lid uit te sluiten en het beleid over nationale hockeyzaken over te nemen. De IOA geeft als reden voor dit besluit op „de voortdurend slechte leiding" van de IHF. In een verklaring werd herinnerd aan de schorsing van zes vermaarde spelers (Ashok Kumar. B. P. Govin- da. Varinder Singh, Aslam Sher Khan, Baldev Singh en Surjit Singh) na onenigheid in een trai ningskamp te Patiala. De drie Singhs verlieten het kamp nadat een van de leden van de keuzecom missie zich beledigend had uitgela ten. de andere drie spelers waren betrokken bij een meningsverschil met andere officials. Het is niet de eerste keer dat de Indiase Olympische Associatie in grijpt in de nationale hockeywereld. Het Neerbeekse Blauw Wit, dat zich door minstens de helft van het aan tal toeschouwers gesteund wist, be gon de wedstrijd met een furieus offensief. Binnen dertig seconden opende Verjans de score en nadat Jo Helwegen voor Sittardia een straf- worp had gemist, maakte Rene Kivit er na twee minuten 0-2 van. Volgens Sittardiaspeler Jo Helwegen was het geen opzet geweest om Blauw Wit in het eerste gedeelte van de wedstrijd wat te laten uitrazen. „Nee hoor, we hebben ons vanaf het begin voor honderd procetn ingezet. Juist als je Blauw Wit laat spelen winnen ze de wedstrijd. Dat is vaak de fout van andere teams, ze geven Blauw Wit te veel vrijheid en dat hebben wij niet gedaan." Pas na ruim twintig minuten hand ballen nam Sittardia, door een doel punt van Jo Hanckman, voor het eerst een voorsprong: 6-5. Nog voor de rust werd deze voorsprong tot 9-6 uitgebouwd. Oud Sittardia speler en sterspeler bij Blauw Wit. Piet Kivit. werd ge durende de hele wedstrijd gescha duwd door Piet Jaspers. Zowel tij dens de aanval als tijdens het verde digen liet hij Piet Kivit geen mo ment alleen. Het resultaat was dat Kivit niet tot scoren is gekomen en dat hij waarschijnlijk weinig genoe gen aan deze wedstrijd heeft be leefd. Kivit: „Ik had me er van tevo ren al .op ingesteld, het hele I trouwens. Als zoiets gebeurt injj belang van een team. dan kan ilf er bij neerleggen. Het is een vero ste van Sittardia en vooral van t Jaspers, dat het toch gelukt is. if tine heeft in deze wedstrijd volj mij de doorslag gegeven en Si| dia heeft verdiend gewonnen." Sittardia coach Guus Cantel over zijn tactiek: „Het is gev noodzaak dat Piet Kivit wordt geschakeld. Het hele team dr om hem en hij kan in z'n eentje wedstrijd beslissen.' De voorsprong van Sittardia is i tweede helft geen enkele kee gevaar geweest. Met nog een mil of tien te spelen verliepen de aai len van Sittardia stroef en leve geen doelpunten meer op. Op af moment kenmerkte de Blauw u aanval zich door zeer veel balvei li Bij de stand 15-11 kreeg Piet Jast*' kramp en werd hij door Piet 1 zelf naar de kant gedragen. tVi Voor Blauw Wit was het echter 1 laat. De stand werd nog teru bracht tot 15-13 en daarmee het krachtsverschil in deze strijd goed uitgedrukt. EREDIVISIE HEREN: SitUrdia-Blauwl 13. Hercules-Swtft Arnhem 21-8, De Ga» en O 28-21. PSV-Hermes 15-15. AHC 31-8 16-13 DAMES: PSV-Niloc 9-11, HMS-EM1 Hellas-Swift R. 16-10, Ancora-DVO 13-14 K Gr - Qulntos 12-14.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10