Werkgroep Israel aanvaardt voorstel hervormde jeugdraai Fiat 131. Dat zit, dat schakelt, dat rijdt FAMILIEBERICHTEN NIEUWE LERARENOPLEIDINGEN Over de Fiat 131 Mirafiori kan ik wel blijven praten maar neem 'm nou 1 gewoon een dag mee, zei de dealer in z'n showroom en overhandigde de sleuteltjes... Een royale middenklasser voor zaken en gezin. Toch al vanaf f 13.255.-. „DE KLOKKENBERG" CHR. HAVO CHR. PEO. AKADEMIE: Tussen NS en Talbot lang contract niet uitgesloten Betico Croes op de vuist met PPA-statenlid CDA-Kamerlid vóór vrijlating vakbondsleiders Bemanningslid van kustvaarder geïdentificeerd ZATERDAG 14 JANUARI 1978 TROUW/KWARTET bunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. In plaat* van kaarten: Zo de Here wil en wij leven, hopen wij met onze kinde ren op 16 januari a s te herdenken dat wij 25 jaar geleden in het huwelijk traden. Een ieder die ons wil felici teren geven we daartoe graag de gelegenheid op vrijdag 20 januari van 4-7 uur in de Sociëteit te Aal ten B. G. Wilms M. Wilms-de Nooy Roelie en Wim, Anneke. Gertjan, Peter. Marijke. Aalten. Haartsestr. 781. Beppe. wy fyhcitere jo mei jo jidday. wy komme d'er oan. Irma en Natalie. Voor uw belangstelling en goede wensen bij ons 25 jarig huwelijksfeest zeggen wij u hartelijk dank W. J. Bos G. B. Bos-Splinter en kinderen Wieringerwerf, januari 1978 Oostermidden meerweg 18. Voor de grote belangstelling bij ons 25 jarige huwelijks feest en voor de vele geschenken en goede wensen zeggen wij u hartelijk dank. Het was voor ons een fijne en onvergetelijke dag. Frans Boone Elly Boone-Mansens Honselersdijk P Hordijklaan 14. In plaats van kaarten. Dankbaar en blij voor alles wat God ons in onze ouders en grootouders O. Bouwman en G. Bouwman-Veeninga heeft gegeven, hopen wij op D.V. vrijdag 20 januari 1978 samen hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Assen Harry Bouwman Aly Bouwman-van K*mlen Okke-Harm Dokkum Carolien van der Gang-Bouwman Aldert van der Gang Jan-Michiel Ineke Nijverdal: Arend Bouwman Nijverdal: Friedje Bouwman Gelegenheid tot feliciteren op saterdag 21 januari 1978 van 17 00-18 30 uur in hotel ..Dalzicht" te Nijverdal Nijverdal, januari 1978 Van Speykstraat 8. Met dankbaarheid aan de Heere hebben we met onze kinderen en kleinkinderen op 12 januari 1978 ons 50- jang huwelijk herdacht H. Kiezebrink en H. Kiezebrink-van Dommelen We hopen dit te vieren D.V. 27 januari 1978. Gelegenheid tot feliciteren in het ..Oranje Hotel" te Wijhe 's middags van 3 00 tot 4.00 uur en 's avonds na 8.00 uur. Wijhe. januari 1978. Rietbergweg 10. Vader. He teil dat waar Ik ben, ook die bij Mij zijn, die Gij Mij gegeven hebt. Joh 17:24 Na een jarenlang geduldig gedragen lijden is heden heengegaan mijn lieve vrouw, onze zuster, behuwdzuster en tante Johanna Lagendijk-van Klaveren in de ouderdom van bijna 85 jaar. „Zij heeft dit leven getroost mogen verlaten" A. Lagendijk en familie Vogelenzang. 12 januari 1978 Vogelenzangseweg 143. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van Hui/e ..Bosbeek", Glipperdreef 209 te Heem stede. alwaar geen bezoek. De dienst van Woord en Gebed zal D.V. gehouden worden dinsdag 17 januari a.s. om 14.00 uur in de kapel van Huize „Bosbeek", waarna de teraarde bestelling zal plaats hebben om plm. 15.00 uur op de Alg. begraafplaats aan de Bergweg te Bloe mendaal Gelegenheid tot condoleance na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Te Zal dan gedurig bij U zijn. In al mijn nooden, angst en pijnU al mijn liefde waardig schatten. Wijl Gi; mijn rechterhand woudt ratten. Gt; zult mij leiden door uw raad, O god, mijn heil, mijn toeverlaatEn mij, hiertoe door U bereid. Opnemen «n Uw heerlijkheid Psalm 73:12 (oude berijming). Heden overleed in de volle verzekerdheid des Geloofs ons aller familielid Catharina Hofman in de ouderdom van ruim 98 jaar. Zij was sinds 31 december 1939 weduwe van Willem Goedhart Namens allen: Familie Hofman Familie Goedhart Oudewater, \i januari 1978 Correspondentieadres fam. C. Groeneveld-Hof- man. Jnr A van Swietenstraat 39. Oudewater Dc rouwdienst, die zal worden geleid door Ds. H. S Munnik. oud gereformeerd predikant te Oude water zal D V worden gehouden op maandag 16 januari om 13 45 uur in de aula van de „Schuylen- burrht" H« kendorperwrg 2 te Oudewater, waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de Ned Herv begraafplaats Indien u de rouwdienst wilt bijwonen gelieve u om 13 15 uur aanwezig te zijn in de aula Na een liefdevolle verpleging in het verpleeghuis „Alblasserwaard-West" te Alblasserdam is tot onze droefheid overleden onze lieve zuster en tante Neeltjc Meyboom weduwe van Huibrecht Keemink in de ouderdom van 84 jaar. Haar leven is besteed in liefde en oprechtheid in het dienen van God. Familie Meyboom Familie Keemink Ridderkerk. 13 januari 1978 Corr -adres P. Meyboom, Tulpstraat 1, Vlaardingen. Gelegenheid tot condoleren in de zaal van de Pelgnmskerk, Kerkweg 11. Ridderkerk, maandag 16 januari van 13.45-14.15 uur, hierop aansluitend wordt de rouwdiensi gehouden. De begrafenis zal plaatsvinden circa 15 00 uur op de nieuwe be graafplaats „Vrede Hof' te Ridderkerk. Heden behaagde het de Heere. tot onze diepe droefheid toch nog onverwacht van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader en opa Pieter Bijl echtgenoot van A. van Bockel op de leeftijd van 61 jaar. „Sterke de Here ons in dit smartelijk verlies. Zij die hem van nabij gekend hebben, zullen beseffen wat dit ver lies voor ons betekent." A. Bijl-Van Bockel Kinderen en kleinkinderen. Rotterdam, 12 januari 1978 Middellandplein 12b. Geen bloemen. De rouwdienst zal worden geleid door de Weleer waarde Heer Ds. J. D. van Hof. dinsdag 17 januari a s. om 14.30 uur in de kapel van de Alg. begraaf plaats „Crooswijk", Kerkhoflaan 1-5 te Rotter dam waarna de teraardebestelling zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Vertrek vanaf het woonhuis om 14.00 uur. ,,'k Zal dan gedung bij U zijn. in al mijn noden, angst en pijn." Psalm 73:12 (oude berijming) Na veel lijden nam God in Zijn Eeuwige Heerlijk heid tot Zich, mijn lieve man, onze vader en pake Jan Watie Wynia op de leeftijd van 63 jaar G. Wynia-Zondervan kinderen- en kleinkinderen. Apeldoorn, 12 januari 1978. Zwolseweg 294. Vader is opgebaard in het rouwcen- trum van de Monuta Stichting, Loo- laan 67 te Apeldoorn, waar gelegen heid is tot condoleren maandag van 19 00 tot 19 45 uur. De teraardebestelling zal plaats heb ben dinsdag 17 januari om 14.00 uur op de algemene begraafplaats „Hei- dehof' te Ugchelen (Apeldoorn) waarna er tevens gelegenheid is tot condoleren in de aula van de begraaf plaats. Vertrek van Loolaan 67 om 13.30 uur. Want indien wij geloven, dat Jezus gestorven en opgestaan is. zal God ook zó hen, die ontslapen zijn, door Jezus wederbrengen met Hem. 1 Thess. 4:14 De kerkeraad van de Geref. Kerk van Hoek geeft met grote verslagenheid kennis van het overlijden van hun gewezen predikant A. J. Verbeek 1 Met dankbaarheid gedenken wij het y^rk dat hij onder ons mocht doen. Moge de Here zijn familie troosten en sterken. Hoek, 11 januari 1978 De kerkeraad van de Geref. Kerk van Hoek. Het leven is mij Christus, en het sterven gewin. Tot onze grote droefheid is onverwachts van ons heengegaan mgn lieve man, onze zorgzame vader, opa. broer en zwager Egbert Jan Kiezebrink op de leeftijd van 49 jaar. P Kiezebrink-Vermaat Sia en Joop Koosje en Arnold Harm en Ruth Maartinette en kleinkinderen Maarssen, 13 januari 1978 Klokjeslaan 31. f Liever geen bezoek aan huis. Geen bloeiden. De teraardebestelling zal plaatsvinden dinsdag 17 januari a s. om 12.45 uur op de algemene begraaf plaats te Maarssen. Vooraf wordt er in de Geref. kerk. Kerkweg te Maarssen een rouwdienst ge houden welke aanvangt om 12.00 uur. De overledene is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de „Open Hof' aan de Kerkweg. Met grote verslagenheid hebben we kennis geno men van het heengaan vnn onze geliefde schoon zoon en zwager Egbert Jan Kiezebrink Wij danken God voor alle* wat Hij ons in hem gegeven heeft Mevr. K. Vermaat-De Jong T. Vermaat-Broersma C. Vermaat C M Vermaat-Schellenberg G. Vermaat S Vermaat-Van de Sluis J. H. Beekman M Beekman-Vermaat Joh Vermaat C Vermaat-Vrugt J van Kalsbeek E van Kalsbeek-Vermaat J Vise Aanmelding foor bet cursusjaar 1978-1979 De nieuwe opleidingen voor leraren in het tweede- en derdegraads- gebied delen mede, dat de aanmelding voor het nieuwe cursusjaar open staat tot 1 maart 1978. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk (bij voorkeur per briefkaart) wenden tot de opleiding van hun keuze met het verzoek om toezending van prospectus en aanmeldingsformulieren. Prospectussen en aanmeldingsformulieren worden ter kennisneming ook gezonden aan alle schooldecanen in de betreffende regio's. Men kan zich slechts bij één opleiding aanmelden. D'Witte Leli Nieuwe Spiegelstraat 17 Amsterdam V.L-V.U. Postbus 90048 Amsterdam Ubbo Emmius Postbus 1018 Leeuwarden Gelderse Leergsngen Graafseweg 274 Zuidwest-Nederland Postbus 2967 Moller Instituut S.O.L. Sportweg 10 Postbus 14007 Nijmegen Delft Tilburg Utrecht Bedroefd, doch dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij U kennis, dat de Here na een kortstondig ziekbed uit ons midden heeft weggenomen, onze lieve zorgzame vader. Hendrik de Rover, weduwnaar van Adriaantje Kooij op de leeftijd van 88 jaar. J. A. Sinte Maartensdijk-de Rover M. Sinte Maartensdijk Barendrecht, 12 januari 1978. IJsselstraat 18 Aan huis liever geen bezoek. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 19.30-20.30 uur in de aula van de begraafplaats te Barendrecht, Scheldestraat. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 16 janu ari te Barendrecht 14.45 uur, vooraf zal een korte dienst worden gehouden in voornoemde aula, welke aanvangt om 14.00 uur. Hoe lieflijk zijn Uw woningen O God, mijn Heer Mijn ziel brandt van verlangen naar het huis oan de Heer In Zijn ondoorgrondelijke wijsheid nam de Here op 10 januari jL tot Zich onze zeer gewaardeerde dirigent Peter T. Klamer De Here trooste zijn vrouw en kinderen Kerkkoor „De Roepstem" der Vrije Evangelische Gemeente te Bussum. N V. TWENTSCHE KABELFABRIEK HAAKSBERGEN Door het bestuur is besloten een Interim-dividend van ƒ6 per bewijs van een gewoon aandeel ad 100 uit te keren over het boekjaar 1977. Tegen inlevering van dividendbewijs nr. 17 van de gewone aandelen zal derhalve van 20 januari 1978 af ƒ4.50 (ƒ6 minus 25% dividendbelasting) betaalbaar worden gesteld bij de kantoren van: De Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam, Rotter dam. Den Haag, Enschede en Haaksbergen, alsmede ten kan tore der N.V. Directie N.V. TWENTSCHE KABEL- FABRIEK Haaksbergen, 13 januari 1978. Geen betere manier om de er ruim 1 miljoen kilometer in). Fiat 131 te ervaren dan 'm vrij- Iedere Fiat-dealer overhandigt u uit te sturen. Door de stad. Over daartoe graag de sleuteltjes. En de grote weg. Dat heeft de Grote blijkt al even meegaand als 't over Fiat 131 Praktijktest wel bewe- de inruilprijs gaat. zen (1600 Nederlanders reden We spreken u nog wel.[fe" 1 Imp. Leonard Lang. Daniël Goedkoopstraat. Industriegebied Amstei/Amsterdam. Tel. 020-92 48 88. Prijs inld. BTW, exkl. afleveringskosten. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. TEL. 023-320481 Haarlem (bu de Ridderstraat) In de leeftijd van 83 jaar nam de Here tot Zich onze lieve moeder en grootmoeder Hilje Meilof-Brands sedert 22 maart 1959 weduwe van Folkert Meilof. Nieuw-Buinen: G. Hospers-Meilof A. J. Hospers Oosterwolde (Fr): S. H. Meilof J. Meilof-Kats en kleinkinderen Oosterwolde (Fr.), 13 januari 1978 Correspondentie-adres: S. H. Meilof, Hoogengaardelaan 13, Oosterwolde (Fr.). De rouwdienst zal plaatshebben op dinsdag 17 januari om 1.30 uur in de Geref. Kerk, Rijksweg 142 te Hoogersmilde. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de consistorie van de kerk. *9 extra in de tang nemen en harde HP ICi m noten kraken ofjuist: gemotiveerd meebouwen aan werkgelegenheid en CNV-bonden zijn belangen-organi- welvaart voor allen. Uw idee - allicht! satics van werknemers. Ook nu Nederland sleutelt aan z'n economie. Sta sterk met 't CNV!^"^* M y\ Wat doen we regering en werkgevers Bel030-941041. L/ Chr. Nationaal Vakverbond, Utrecht, Ravellaan 1Postbus 2475. AANMELDING CURSUS 1978/1879 Afdeling: (vierde en vijfde klas hoger algemeen voortgezet onderwijs). Tot de vierde klas kunnen worden toegelaten bezitters van het Mavo-diploma en zij. die worden bevorderd tot de vierde klas van het Havo of VWO Het Havo-diploma, dat na twee jaar behaald kan worden geeft toegang tot alle vormen van hoger beroepsonderwijs (pedagogische aka- demie. sociale akademie. h t s., hogere land- en tuin bouwschool. etc). Inlichtingen bij de adj.directeur A. Lubbers. Ubbergse- veldweg 101. tel. 080-222270. Aanmelden vóór 1 maart 1978. Aanvrage van aanmel dingsformulieren bij de administratie. Op dinsdag 31 januari a.s. om 19.30 uur wordt in het schoolgebouw voor belangstellenden voorlichting over de Havo-opleiding gegeven. Tot de opleiding voor onderwijzer(es) kunnen worden toegelaten, zij. die in het bezit zijn van het einddiploma havo. gymnasium, atheneum, kleuterleidster of daarmee I gelijkgestelde diploma s. Tot het 3e studiejaar kunnen worden toegelaten zij, die m I het bezit zijn van het dipl. onvoll. bev. onderw. Inlichtingen bij de directeur, drs. C. den Duik, Ubbergse- veldweg 101, Nijmegen, tel. 080-222270. Aanmeldingen I vóór 1 maart 1978. Aanvrage van aanmeldingsformulieren bij de adminis tratie Op dinsdag 24 januari a.s. om 19 30 uur zal in het gebouw van de akademie een voorlichtingsbijeenkomst over de onderwijzersopleiding worden gehouden. In de maand februari is er gelegenheid om, na overleg met de administratie, één dag deel te nemen aan de activiteiten van een klas. de UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen hebben er geen bezwa ren tegen om de mogelijkheden van een eventuele lange-termijn relatie met de Duitse wagonfabriek Talbot In Aken te onderzoeken. NS. die veel rollend materieel van die fabriek be trekt, twijfelt er echter aan of een dergelijk overleg tot praktische re sultaten kan leldea Bindende af spraken kunnen in ieder geval alleen worden gemaakt als daarmee het prijspeil niet in ongunstige zin wordt beïnvloed. NS zegt dit in een commentaar op het onlangs verschenen rapport van de commissie-Rijnvos over de moge lijkheden van een nieuwe nationale wagonfabriek in ons land. Rijnvos komt tot de conclusie dat zo'n fa briek in ons land onvoldoende le venskansen heeft. N8 is het daar mee eens. Ze betwijfelt zelfs of de in het Rijnvos-rapport genoemde effi ciencyverbetering van 15 pet in een nieuwe fabriek ten opzichte van de oude Rolma (Werkspoor) in Utrecht, in de praktijk te verwezenlijken is. Met name van de zijde van de Indu striebond NW. die ook in de com missie-Rijnvos was vertegenwoor digd en die de conclusies van het rapport onderschrijft, is aangedron gen op het sluiten van lange-termijn overeenkomsten tussen NS en Tal bot Dit met name met het oog op de werkgelegenheid van de ongeveer tweehonderd Nederlandse werkne mers bij Talbot. WILLEMSTAD (ANP) Tijdens een commissievergadering donderdag avond in de staten van de Neder landse Antillen zijn de Arubaanse statenleden Betico Croes van de MEP en Virgilio Koek van de PPA met elkaar op de vuist gegaan. Na de behandeling van het wetsont werp over de oprichting van een An tilliaanse ontwikkelingsbrigade, waartegen de Arubaanse onafhanke lijkheidspartij van Croes fel is ge kant, vloog de MEP-leider onver wacht op zijn Arubaanse tegenstan der af. Er ontstond een handgemeen waarbij de twee parlementariërs te gen een raam terechtkwamen. Het glas brak maar de gesloten blinden voorkwamen dat het tweetal zeven meter lager op straat stortte. Het incident deed zich voor tijdens een besloten vergadering van de commissie nadat de Antilliaanse mi nister van algemene zaken, S. G. M. Rozendal, en zijn ambtgenoot van financiën. M. Croes. een toelichting op het ontwerp hadden gegeven. De ontwikkelingsbrigade moet een voorloper worden van een toekom stige Antilliaanse strijdmacht. Volgens inlichtingen van bevoegde zijde zou Betico Croes tijdens de behandeling al beledigende opmer kingen hebben gedaan aan het adres van PPA-statenleden en mi nisters. Ook zou hij hebben gedreigd dat wanneer de staten het wetsont werp aannemen het op Aruba tot lynchpartijen zal komen. DEN HAAG (ANP) CDA-Kamer- Ud Van Zeil meent dat de ministers van buitenlandse zaken en van soci ale zaken het nodige moeten doen voor een spoedige vrijlating van 21 in Paraguay gearresteerde vak bondsleiders. De arrestatie vond plaats op 19 december jl. tijdens een vormingsbijeenkomst van de CNTU, de vakcentrale van CLAT in Paraguay Zij werden volgens Van Zeil direct na hun arrestatie overge bracht naar de beruchte Emboscada gevangenis in de hoofdstad van Pa raguay. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Werkgroep Is raël heeft zich bereid verklaard, toe te treden tot de sectie Bedrijfs- en Schooljeugd (BSJ) van de Amster damse hervormde stichting Jeugd- en jongerenwerk (JJW) op de voor waarden. zoals die door het JJW- bestuur zijn gesteld. Dat betekent dat de werkgroep een gelijkwaardige positie in de BSJ krijgt, maar buiten het reeds functi onerende samenwerkingsorgaan blijft van de dertien actiegroepen, die al in de BSJ zitten. Gelijk bekend wilden de dertien ac tiegroepen (waaronder het Palestina Komité) de werkgroep Israël aan vankelijk niet in de BSJ toegelaten zien. omdat de werkgroep zionistisch is. wat door de dertien als racisme beschouwd wordt. Later legde men zich neer bij de druk, die van de zijde van de Amsterdamse hervormde kerkeraad werd uitgeoefend om de werkgroep toch toe te laten, mits de dertien niet met de werkgroep zou den hoeven samen te werken. De werkgroep Israël heeft aan de aanvaarding van het voorstel wel een aantal voorwaarden verbonden ter garandering van de gelijkwaardi ge positie binnen de BSJ. Eén van die voorwaarden is, dat de werk groep medezeggenschap uitoefent in de benoeming van een nieuwe staf medewerker. De twee huidige stafle den van de BSJ zijn voor de werk groep onaanvaardbaar. Ook wil de werkgroep, dat ook ande re actiegroepen de gelegenheid krij gen om los van de „samenwerkende dertien" binnen de BSJ te operert in een soort tweede circuit. Daarbl zou de BSJ naar buiten steeds i één geheel moeten optreden, zoal bij de presentatie op scholen. Allj binnen de BSJ opererende actiegroi pen zouden dan evenveel ruimte i dezelfde zaal moeten krijgen. do DEN HAAG Een stoffelijk ovet schot, afkomstig van de Holmar Jjiv, dat door de torpedojager Groningen et uit zee is opgepikt en inmiddels aaili land gebracht, is geïdentificeerd Het blijkt de 17-jarige R. A. Doldet sum uit Deventer te zijn. De overig z0 vier opvarenden van de vermist! z,- kustvaarder uit Groningen zijn no steeds niet gevonden. Dit zijn de 24 jarige D. Burgstra uit Groningen, (fc 39-jarige J. J. Visser (machinist) u) Utrecht, de 41-jarige H. de Lang (kapitein) uit Delfzijl en de 28-jarig Portugees Ddo Nunes. Voor de kust bij Bergen is gistere» ook gezocht naar de bemanning val lij de Duitse coaster „Anna Graebe' die daar donderdag Is gekapseist Vermoedelijk waren aan boord acb va bemanningsleden, maar ook va» hen heeft men nog geen spoor kufl nen vinden. Drie marinevaartuigei or namen aan de zoekactie deel. Aan f genomen wordt, dat het schip intui sen in de golven is verdwenen, aldu een woordvoerder van de marii# voorlichtingsdienst ki

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10