Kleine: 'Ik ben er nog niet' Kortsnoj dicht bij finaleplaats MENTALITEIT GEEFT DOORSLAG Van der Duim sterk deTijd deTijd deTijd deTijd deTijd Havelange: 'Italië blijft geplaatst' Keegan wacht zware straf Strijd op 5000 meter in Madonna kost nog te veel kracht Wielren-WK '79 rond Valkenburg Weekblad Achttiende partij afgebroken John van Vliet over kansen Den Bosch in Europa Cup Il-toernooi JONDERDAG 12 JANUARI 1978 SPORT Trouw/Kwartet PS 11 RH 13 SAO PAOLO Vlak voor zijn vertrek naar Buenos Aires heeft Joao Havelange verklaard dat Italië als eerste zal worden ge plaatst in groep 4 voor de eind ronde van het wereldkampioen schap, die zijn „thuishonk" heeft in Mendoza. „Er zal", ver klaarde de voorzitter van de in ternationale voetbalfederatie vier dagen voor de loting voor de eindronde plaats vind, „niets worden veranderd in de zaken die al vaststaan. Dat houdt in dat wereldkampioen West- Duitsland (Cordoba), Argenti nië (Buenos Aires), Brazilië (Mar del Plata) en Italië (Men doza) als eerste ploeg in de vier groepen staan. De protesten van Nederland hebben niets te betekenen." Nederland zal samen met Oos tenrijk, Spanje en Polen in de beker gaan, waar de bijna-sterk- ste landen uit worden getrok ken. Vandaag zal de plaatsing in Buenos Aires officieel worden gemaakt. Havelange voegde aan zijn ver klaring over de indeling toe, dat Brazilië niet vasthield aan zijn verlangen in een andere plaats dan Mar del Plata te spelen. Brazilië had liever als eerste gestaan in de groepen die spe len in Mendoza of Cordoba. De voorzitter van de FIFA stel de in Sao Paolo nog eens na drukkelijk dat de groepen vol gens de gebruikelijke manier zullen worden „ingeloot". „Er IS een beker voor de vier ge plaatste landen en vervolgens worden er groepjes van vier ge maakt, die op sterkte zijn inge deeld. Dat betekent dat de twee de groep zal bestaan uit: Oos tenrijk, Nederland, Polen en Spanje. In de derde groep wor den geplaatst Schotland, Frank rijk, Hongarije en Zweden en tot groep vier, die van de zwak ste landen, worden gerekend Iran, Mexico, Peru en Tunis." De strafcommissie van de West- duitse voetbalbond heeft een schorsing van acht weken geëist in de zaak tegen de Brit Kevin Keegan. Keegan had in de vriendschappelijke wedstrijd van zijn club Hamburger SV tegen VfB Lübeck op 31 decem ber jl. zijn directe tegenstander tegen de grond geslagen, waar na hij uit het veld werd ge stuurd. Het onderzoek van de strafcom missie heeft langs schriftelijke weg plaats gevonden. Keegan kan tegen de beslissing in be roep gaan en verzoeken om een mondelinge behandeling. door Peter Onvlee MADONNA Dl CAMPIGLIO De winnende rechtstreekse confrontatie met Hans van Helden op de vijfduizend meter maakte voor Piet Kleine tenslotte nog iets goed. „Maar", zo liet de 26-jarige schaatser na afloop van het voor hem toch zeker geruststellende tweedaagse gebeuren in het Italiaanse Madonna di Campiglio weten, „het ging niet best. Het kostte me te veel moeite allemaal." Piet Kleine kwam op het laatste onderdeel van de kleine vierkamp voor het eerst dit seizoen op de 5000 meter in een rechtstreeks duel met Hans van Helden uit. Een voor de eindklassering nauwelijks meer be langrijk gevecht, omdat Van Helden door drie eerdere afstandsoverwin ningen na de 500 en de 3000 meter van de eerste zegevierde hij op de tweede dag ook al op de 1500 meter en gezien de omstandigheden, voort durend sneeuwval, een knappe 1.59.9 al zeker was van de eerste plaats. „Toch", zo wist Piet Kleine, „wilden we die 5000 meter beiden niet van elkaar verliezen. Daarvoor spelen er toch te veel dingen mee. Daarvoor is er toch teveel onderlinge rivaliteit." Het feit dat Hans van Helden zich buiten en Piet Kleine zich binnen de kernploeg van Egbert van 't Oever voorbereidt, is daar natuurlijk niet vreemd aan. „De sfeer", zegt een wat vrolijker ogende Kleine, „is erg goed. Niet te vergelijken met de afgelopen jaren. Een verschil van dag en nacht, niet in de laatste plaats doordat Hans er nu niet meer bij is. Er wordt ook goed en keihard gewerkt." Kleine en Van Helden vertrokken met verschillende schema's in de hand, die beide toch op 7.26 zouden moeten uitkomen. Een ogenschijn lijk niet al te snelle tijd, maar gezien de al maar minder wordende baan, waarop de sneeuwruimers een bij voorbaat verloren karwei moeten klaren, een voor de praktijk van deze dag toch lastig realiseerbaar doel. „Je moet", zegt Egbert van 't Oever, de coach, toelichtend, „ook niet ver geten, dat toptijden op dit moment nog niet aan de orde zijn. Deze wed strijden zijn voor de rijders geen doel op zich. Worden slechts in het trai ningsschema ingepast, waarbij de training blijft prevaleren. Wanneer alles normaal verloopt, moet de op gaande lijn, die de laatste weken merkbaar is. nog enige tijd doorlo pen. Pas vóór de Europese kampi oenschappen, over zo'n tweeëneen- halve week, wordt naar de wedstrij den toegeleefd. Nu hebben we tot daags voor de wedstrijden nog veel trainingsarbeid verricht." AMSTERDAM De wegwedstrij den voor de strijd om de wereldtitels wielrennen in 1979 zullen in Valken burg worden gehouden. In het par koers, dat 16,1 kilometer lang zal zijn, is onder meer de Cauberg opge nomen. De dames en de amateurs rijden zaterdag 25 augustus, de pro fessionals komen zondag 26 augus tus in actie. Spasski koos dit maal voor de ruilva- riant van het Frans, die nog slechts door enkele fervente aanhangers van Nimzowitsch regelmatig wordt ge speeld. In het middenspel probeerde Spasski op beide vleugels tot aanval te komen en er ontspon zich een monumentale partij, waarin Spasski mogelijk bij zijn winstpogingen te ver is gegaan. Kortsnoj kreeg door een pionoffer zeer goede tegen- kansen. Het is onmogelijk in dit korte tijds bestek een deugdelijk oordeel over de afgebroken stelling te geven. Mocht de aanval niet doorslaan, dan heeft Spasski natuurlijk winstkan sen. De gehele nacht zullen de we derzijdse secondanten in ieder geval zoet zijn met het analyseren van de stand. Kortsnoj leidt op dit moment met 9'lrTL Bij winst zal hij wereld kampioen Karpof mogen uitdagen. Wit: Spasski Zwart: Kortsnoj 1 e2-c4 e7-e6 2. d2-d4 d7-d5 3. e4-e5 (De doorschuifvariant: Opnieuw grijpt Spasski naar iets buitennis- sigs De tekstzet is natuurlijk niet slecht en werd graag gespeeld door Nimzowitsch) 3. c7-c5 4. c2-c3 Pb8-c6 5. Pgl-f3 Lc8-d7 (Gebruikelij ker is hier 5 Db6. maar Kortsnoj kiest voor de Berlijner-variant). 6. Lfl-i'2 Pg8-e7 7. Pb1-a3 c5xd4 8. c3x d4 Pe7-f5 9. Pa3-c2 Pc6-b4 10. Pc2-e3 Pf5xe3 11. f2xe3 (Na Le3x staat zwart eerder wat beter) 11. Lf8-e7 12. a2-a3 Pb4-c6 13. b2-b4 a7-a6 14. Tal-bl Die omstandigheid voerde Piet Klei ne later, terugkijkend, ook aan. „Ik heb", vertelde hij, „gewoon min stens vier dagen voorbereiding op een wedstrijd nodig, wil ik optimaal aan de start komen. Nu zat ik na de eerste dag na de 3000 meter hele maal vast. Een teken, dat je pro gramma niet op de wedstrijden is afgesteld. Hetzelfde had ik trouwens nu weer. Het loopt nog niet soepel, ik ben er zeker nog niet." Op de 5000 meter streden Piet Klei ne en Hans van Helden lang zij aan zij. Van Helden, ook in Madonna dus op eigen gelegenheid en zo'n 900 meter lager in de Dolomieten ver blijvend, streefde daarbij een dub bel doel na: zo mogelijk Kleine ver slaan, maar in ieder geval een be hoorlijke tijd inzetten. Voor de eer ste keer feitelijk dit seizoen op de 5000 meter, want tegenover zijn vaak uitstekende korte afstand- swerk blijkt het op de langere af standen slechts tegenvallers. Een omstandigheid die kenners als de Zweedse coach Kees Verkerk de wenkbrauwen deed optrekken en voorzichtig tot de conclusie bracht, „dat Van Helden de komende weken nog heel wat aan arbeid moet ver zetten." Van Helden, die maandag vanuit Innsbruck naar Zweden en Noorwegen doorreist, weet dat ook. Hij is 's ochtends om zes uur al buiten zijn hotel in de sneeuw te vinden, waar hij .bergopwaarts de eerste trainingsarbeid van die dag verricht. Tegen Piet Kleine kwam hij in de laatste ronde in ieder geval toch nog te kort. Hoewel Kleine ruim onder zijn schematijd dook met een achteraf winnende 7.22.4 moest Van Helden veel geven om nog juist bin nen de vooraf als doel gestelde 7.26 te blijven met 7.25.4. „Toch viel het me mee", zei Kleine over de tegen stand van Van Helden. „Hij klapte lang niet ineen, zoals dat zaterdag in Inzeil is gebeurd. Voor Van Helden in ieder geval een prestatie, die zo'n 6 seconden beter was dan zijn Inzell-tijd en een aan wijzing dat hij ook nog steeds in de lift zit. „Alles", zo geeft hij toe, „is op de internationale toernooien afge steld. Daar leef ik helemaal naar toe." Uiterst fanatiek trouwens en gisteren getooid met een bij het skieen normale, maar bij het schaat sen ongewone skibril tegen de al .maar neerdwarrelende sneeuw. De winst van Piet Kleine op de 5000 meter bracht hem overigens toch niet verder dan de derde plaats in PIET KLEINE: „De sfeer is goed. Een verschil van dag en nacht, niet in de laatste plaats doordat Hans er nu niet meer bij is". het eindklassement achter Hans van Helden en de verrassend sterk rijdende Hilbert van der Duim. Evenals een week geleden moest de nog altijd tot de rijen van de junio ren behorende Van der Duim slechts één seconde op de 5000 meter toe staan aan Kleine (7.22.4 tegen 7.23.1). „Zijn rijden", zegt Kleine, „is voor mij niet zo verrassend. Vorig jaar, aan het einde van het seizoen, reed hij in Savallen ook al verschrik kelijk goed. En hij gaat steeds beter. Op de vijfhonderd meter pakt hij zonder meer een punt op me en dat gat is moeilijk dicht te maken". De 500 meter. Nog altijd het breek punt voor de oudwereldkampioen. Ondanks het feit, dat hij in één week tijd twee keer op enkele honderd sten van seconden boven zijn eigen persoonlijke beste tijd (40.6) finish te. „In alle jaren die ik schaats, nu alweer zo'n negen jaar in de kern ploeg, heb ik vijf keer in 40.6 gere den. Maar voor die andere drie keer heb ik evenzoveel jaren nodig. Nu lijkt het regelmatiger te zijn. Maar ook met een tijd van 40.6 kom je er op de Europese- of wereldkampioen schappen niet meer. Die 40.6 is voor mij een soort dood punt. Daar moet ik een keer overheen. Ik zit mede door de krachttraining van dit sei zoen al wat korter. Maar tijdwinst levert het nog niet op, al kwam ik vorig seizoen, een slecht jaar dat we eigenlijk maar zo snel mogelijk moe ten vergeten, niet verder dan 40.9 Misschien heb ik een wat langere aanpassing nodig. Komt het straks, wanneer de voorbereiding op een wedstrijd wel optimaal is". En Egbert van 't Oever: „Vanuit de regelmaat moet de top komen. Die 40.6 lijkt nu die regelmaat, die basis te zijn. Maar dat het moeilijk is voor Kleine eronder te komen, weten we allemaal". MADONNA Dl CAMPIGLIO - Hil bert van der Duim, de junior die zich als eerstejaars kemploeglid steeds meer als een concurrent voor het leidende duo Hans van Helden-Piet Kleine gaat ontpoppen reed gisteren in Madonna di Campiglio naar een knappe tweede plaats in het eind klassement achter Hans van Helden, maar vestigde met een tijd van 2.00.80 tevens een nieuw nationaal juniorenrecord op de 1500 meter dat sinds het begin van deze maand met 2.02.00 op naam van Wim Pol (Inzeil) stond. Van der Duim had tot nog toe 2.04.25 als persoonlijke beste tijd staan. Zijn tijd van 2.00.80 beteken de achter de winnende 1.59.90 van Hans van Helden de tweede tijd op deze afstand. Ook de 5000 meter realiseerde Van der Duim de tweede tijd: 7.23.1, on danks de slechte omstandigheden een fractie boven zijn eigen nationa le juniorenrecord van vorige week (7.22.50 onder ideale omstandighe den). Winnaar werd Kleine in 7 22.40 In de overigens voor coach Van 't Oever al besliste selectiestrijd voor de vierde startplaats op het Euro pees kampioenschap in Oslo toonde Klaas Vriend tweemaal aan de dui delijke „vierde man" te zijn. Op de 1500 meter bleef hij met 2.03.41 Schalij (2.04.36) en Kramer (2.06.92) duidelijk voor en op de 5000 meter gebeurde het zelfde: een rustig gere den 7.37.5 tegen 7 46.7 van Kramer en 7.47.4 van Schalei. Allroundrrv 1300 meter: I Van Helden (Ned) I 59.90. 2. Dietel (O Did) 2.00.02. 3. Van drr Duim (Nrd) 2.00.82. 4 Wnmicke (O Did) 2.01 IS. Timofejev (S U.) 2.01.23. 6. Klcinr 2.01 26. 7 Ehrig (O. Did) 2.01.55. II Vrirnd (Nrd) 2.03.41. 16. Schalij (Ned) 2.04.66. 21 Kramrr (Nrd) 2.06.92. 5000 meter: 1. Kleine 7.22.4, 2. Van drr Duim 7.23.1, 3. Van Helden 7.25.4, 4. Ttmoejev 7.27.5, S. Anrncsi (No) 7.28.4, 6. Warnickc (O. Did) 7.28.9, 7 Dirtcl (O. Did) 7.31.2, II. Vrirnd 7.37.4. 17. Kramer 7.46.7, 18. Schalij 7.47.4 eind klassement I. van Helden 165.734, 2. Van drr Duim 166.971, 3. Dictel 167.265, 4. Klrinr 167.740. 5. Timolejcv 168.280, 6. Wnrnicke 168.44S. 7 Vra 170.392, 8. Ehrig 170.6C9. Vrirnd. Kramrr rn Scha lij deden builen mededinging gnee. Van hen werd geen eindklatsemcnl opgemaakt. ADVERTENTIE) Van Agt is geen straatvechter als Den Uyl Vandaar dat hij zich beter thuisvoelt bi| Wiegel, dan zijn de heren weer onder elkaar.' Ex- staatssecretans Schaefer m een uitvoerig Tijd-profiel van de man die volgens prot. Duynstee .als politicus duideli|k beter is dan Aantjes. Kruisinga ot Lubbers, en het als premier wel redden zal Anwar Sadat geïnterviewd over zijn .stoutmoedige actie die alles heeft veranderd We leven m een ti|dperk van wonderen, aldus de Egyptische president, die m Israel eigenlijk het liefst met .de oude Dame' Golda Meir te maken had gehad In Polen beletten nationale sentimenten, clerus en intelligentsia partijleider Gierek de teugels al te strak aan te halen Maar waar liggen de tolerantiegrenzen van het Kremlin? Een reportage uit een land dat duidelijk zi|n eigen weg naar het communisme wil gaan De literatuur kritiek op dood spoor? Hansmaarten Tromp rondt zijn onderzoek af is de dagbladrecensent slechts een te corrigeren amateur, en de literatuur niet meer dan een exclusieve aangelegenheid voor mensen uit de bedreigde alfa-cultuur? Bon voor proefabonnement a <wk«n Tijd loot 6 gulduo naam aO'es fonow posnega nnotn aan ae T.(0 Antwoofdnumme» 6 Amsterdam Beianng na ontvangst van accewg-'O Owd te toog 12.SC k Iten tetaa-2»>»4 door Max Pam AMSTERDAM/BELGRADO De achttiende partij van de tweekamp Spasski-Kortsnoj is gisteren na de 40e zet van zwart (Kortsnoj) afgebroken in een onduidelijke stand. Spasski heeft een pluspion, maar hij zal na het afbreken ongetwijfeld een zware aanval te verduren krijgen. Kortsnoj's secondant Keene toonde zich uitermate optimistisch en verklaarde na de partij te geloven dat Kortsnoj zich morgen als finalist zal hebben ge plaatst. Pc6-a7 (Zwart dreigt nu met Lb5 zijn eigen 'slechte' loper af te ruilen en wit op te schepen met de weinig actieve loper op cl). 15. a3-a4 Pa7-c6 16. Lcl-d2 a6-a5 (Vero vert in ieder geval het veld b4) 17. b4- b5 Pc6-b4 18. 0-0 0-0 19. Ddl-el (Nu de strijd op de damevleugel voorlopig is vastgelopen, moet wit zijn heil zoeken aan de andere kant) 19. Kg8-h8 20. Del-g3 f7-f6 21. Tbl-cl f6-f5 (in sommige varianten heeft wit na een ruil op f6 een invalsveld op c7) 22. h2-h4 (zwart dreigde op zijn beurt met g5 tot handelingen over te gaan) 22. Ta8-c8 23. h4-h5 Tc8xcl 24. Tflxcl Pb4-a2 25. Tcl-al (de Witte toren kan niet op de c-lijn blijven, anders volgt er een soort eeuwige achtervolging) 25Pa2-b4 26. Dg3-h3 Ld7-e8 27. Kgl-f2 Dd8-b6 (brengt een combinatie als 28. f4 29 f4x Pc2 30. Tel Pd4x in de stel ling) 28. g2-g4 g7-gS 29. H5xg6 Le8xg6 30. g4- g5 (wit begint Ph4 tedreigen) 30. f5-f4! 31. e3xf4 Pb4-c2 32. Tal-dl Lg6-e4 (Geen 32. Pd4x wegens Le 3) 33. Ld2-e3 Pc2xe3 34. Kf2xe3 Db6-c7 35. g5-g6 (De loper op e4 moet 'abgelengt' worden, anders wordt de zwarte aanval te sterk) 35. Le4xg6 36. DH3xe6 Le7-a3 37. De6xd5 La3-cl 38. Ke3-f2 Lclxf4 39. Dd5-c4 Dc7-g7 40. Tdi-gl Dg7-h6 afgebroken. Wit heeft, een pluspion, maar zwart heeft een duidelijk initiatief, mede op grond van het feit dat hij over het loper- paar beschikt. In eerste plaats dreigt zwart 41. Le3+. door Bob Lieshout DEN BOSCH Gisteravond zijn de kwartfinales van de Europa CUP II Basketbal van start gegaan. Mét een Nederlandse deelnemer: eredivisie koploper Den Bosch. Dat mag verrassend heten, omdat nog geen anderhalve maand geleden bekend raakte, dat het bestuur erover dacht de ploeg uit het toernooi terug te trekken. Financiële tekorten, voortvloeiend uit het Europe se avontuur, dreigden de club ten gronde te richten. Deze waren het gevolg van het feit dat men zich had ingeschreven op het moment, dat men in onderhandeling was met een in internationale contacten geïnteresseerde sponsor, die het in een later stadium alsnog liet afweten. En doordat de toeschouwers, afgeschrikt door de hoge toegangsprijzen en de weinig inspirerende tegenstanders, massaal wegbleven. Dankzij een wel zeer gulle geldschieter is een financieel débacle afgewend en zijn de toegangsprijzen omlaag, zodat Den Bosch zich nu alleen nog maar over de sportieve prestatie zorgen hoeft te maken. Met John van Vliet, forward en één van de drie Amerikaanse Nederlanders in de ploeg, bespraken we de Bossche kansen. Van Vliet speelt alweer voor het vierde jaar bij Den Bosch. Voordat hij naar Nederland kwam, speelde hij onder andere voor de North East Oklahoma State University. Een opmerkelijke universiteit, in 1879 opgericht om de Indianen te verlichten en gevestigd in Tahle- quah, een stadje van tienduizend inwoners, hoofdstad van de Chero- kee-Indianen. De grote armoede al daar, Tahlequah is één van de arm ste steden in de Verenigde Staten, overtuigde hem van de noodzaak van een goede opleiding. Vandaar ook dat hij elke zomer terug gaat naar de VS om zijn studie leraar lichamelijke opvoeding te vol tooien. „Komt Den Bosch de kwartfinales door?" „Ik geloof, dat we een goede kans maken. We hoeven niet meer dan tweede in de poule te worden. Het zal voor ons niet te zwaar zijn. De ploeg heeft diepte, we hebben zes d zeven goede spelers. Onze rebound is goed. We hebben scorers. Kees Akerboom heeft bewezen dat hij tegen iedere tegenstander dertig punten kan maken. Bovendien zijn we mentaal sterk. Dat hebben we zaterdag wel laten zien tegen Land- lust (Den Bosch won toen met twee punten, in de laatste minuut). We bleven gaan, terwijl we het toch best hadden kunnen opgeven." „Die sterke mentaliteit zal doors laggevend zijn in de Europa Cup, want je zal fysiek ongetwijfeld moe worden en dan moet karakter je over het dode punt heenhelpen. Van de tegenstanders weten we weinig. Een aantal zeer summiere gegevens kwam dinsdag binnen over Kvarner Rijeka. Van Cantu weten we dat de ploeg het goed doet in de competitie, dat zal zeker de zwaarste tegenstander worden. Caen, tenslotte, moet enigszins het zelfde spelen als RZ. Het zal een zware belasting voor de spelers zijn en misschien verliezen We wat pun ten in de competitie, maar ik zie het wel met vertrouwen tegemoet. Maar ja, ik kan het allemaal te optimistisch bekijken; het is ten slotte ook voor mij het eerste Euro pa Cup-toemooi." Wil den Bosch tweede worden in zijn poule, dan zal de ploeg de thuiswedstrijden moeten winnen en waarschijnlijk één uitwedstrijd. Wat dat betreft heeft de ploeg een grote handicap Waar Cantu en Rij eka kunnen rekenen op een fel meelevend thuispubliek, daar valt JOHN VAN VLIET: 'Je mag er niet op rekenen dat je een uitwedstrijd wint'. de belangstelling in Den Bosch, in de Europa Cup en in de competitie, tot nu toe tegen. Slechts tegen Do nar was het in de Vinkenkamp uit verkocht „Een goed thuispubliek is erg be langrijk. Je mag er niet op rekenen, dat je een uitwedstrijd wint. Ze hebben in de V S. eens uitgerekend, dat de uit-spelende ploeg in wezen met een 12-0 achterstand aan de wedstrijd begint. Het gaat overi gens qua belangstelling langzamer hand beter. Ik hoop. dat er veel mensen komen, want Ik merk het wel in mijn spel Een probleem waar Den Bosch coach Bill Sheridan mee geconfron teerd wordt, is, dat er drie spelers, te weten John van Vliet. All Faber en Herman Pluim, beschikbaar zijn voor één plaats. In de competitie kan hij alle drie tevreden houden door veel te wisselen, maar in de Europa Cup, met drie sterke tegenstanders, zou dat wel eens niet meer mogelijk kunnen zijn. Voorziet John van Vliet moeilijkheden? ..Ik dacht het niet. Bill is de baas. hij neemt de beslissingen en ik moet ze accepteren Wanneer ik DEN BOSCH - In dr rente wrdklr.jd in dc kwart finair poule voor de Europa Cup II heeft Den Botch gisteravond (ren indruk kunnen maken. Weliswaar werd hel JoegotlovUche Rijeka mei 99-85 verklagen na een ruvlatand van 43-37. maar de nadrukkrlijk nrrveure Bowche- narrn lieten in een «lorhl duel de kan» om ver weg le lopen van hun tegenstanden duidelijk liggen kwaad het veld verlaat, dan is dat vaak niet omdat ik boos ben op Sheridan, maar omdat ik slecht speelde. Natuurlijk wil ik wel eens langer spelen, maar dat willen alle spelers. Als Je maar wint. dan valt het wisselen wel mee." „Problemen heeft het nog niet ge geven. dat komt ook doordat ik nog wel eens center speel en tegen zwakke tegenstanders guard Voor al dat laatste vind ik erg leuk, daar kan ik me meer ontplooien. Ik ben wel blij. dat Ik niet meer als center hoef te spelen, zoals in de vorige seizoenen Het was een belangrijke rol en dat lk af en toe wel, maar het ging ten koste van mijn lijf. Na de wedstrijd was ik totaal kapot. En dat mis ik nu helemaal niet

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13