Tijd voor de gratis reisdagen 60765* Oud-verzetslieden in beroep tegen beslissing van officier Intrekking zendtijd Symbiose ter sprake h 9 Zaak van ex-senator binnenkort voor Gerechtshof Rust in conflict over staatssecretaris wc Meer vrouwen in Franse regering Werkloosheid jonge vrouwen sterk gestegen Vermoord meisje geïdentificeerd FAMILIEBERICHTEN WOENSDAG 11 JANUARI 1978 TROUW/KWARTET P8-RHS1 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De voormalige verzetslieden W H. P Meyer (55) uit Zwolle en O. Meek (58) uit Neede (Gld.l zullen binnenkort in beroep gaan bij het Arnhemse gerechtshof tegen de beslissing het vroegere PvdA-Kamerlid Eibert Meester niet te vervolgen. De belde heren, die ln 1976 een aan klacht tegen Meester indienden, kondigden gisteren aan zich niet bij de beslissing van de Arnhemse hoofdofficier van justitie te zullen neerleggen. De klacht behelsde dat de heer Meester opzettelijk valse informatie heeft verstrekt aan de 8tichting '40- '45 met als oogmwerk een vereets- pensioen te verkrijgen. De Arnhem se hoofdofficier van Justitie voerde als argument voor het niet-vervolgen van Eibert Meester begin november vorig Jaar aan. dat vervolging niet verantwoord zou zijn met het oog op de lichamelijke en geestelijke ge zondheidstoestand van de heer Meester Het PSP-Eerste-Kamerlld Joop Vogt heeft daarna in Kamervragen in no vember de toenmalige minister van Justitie De Gaay Fortman er op ge wezen dat dit argument „ernstige gevolgen inhoudt voor de rechtsze kerheid. omdat op die manier men sen met een slechte lichamelijke en geestelijke toestand dat kunnen gaan beschouwen als een vrijbrief voor misdrijven." De heer Vogt voerde ook aan dat het seponeren van de zaak Meester de indruk zou kunnen wekken van een in Nederland bestaande klassejusti- tie De minister antwoordde hierop dat hij het beleid van de Arnhemse hoofdofficier van Justitie geheel ver antwoord vond. Joop Vogt heeft op 5 Januari op nieuw vragen gesteld aan de huidige minister van Justitie De Ruiter, waarin onder meer wordt gevraagd of deze het beleid van zijn voorgan ger voor zijn rekening kan nemen. Op een persconferentie zei Vogt gis teren dat prof. Bastiaans. die de heer Meester tot voor kort wegens een concentratiekampsyndroom be handelde, de medische adviezen aan de justitie heeft verstrekt. „Maar", aldus de heer Vogt, „prof. Bastiaans is belanghebbende bij een doofpot, omdat hij zich destijds door Meester van alles over diens zogenaamde verzetsverleden op de mouw heeft laten spelden." De heren Vogt. Meyer en Meek (laatstgenoemde bracht in 1974 een rapportje uit aan de Stichting '40-'45 over het verleden van Meester) uit ten gisteren min of meer de beschul digingen dat door bepaalde kringen in Nederland wordt geprobeerd om koste wat het kost de zaak Meester onder de dekmantel te houden. Zij voerden aan dat zij echter over vol- Van onze parlementsredactie DEN HAAO Er valt de komende dagen geen nieuwe ontwikkeling te verwachten in het conflict tussen minister Kruisinga van defensie en de WD over de benoeming van een WD-s taatssecretaris. doende bewijzen beschikken over het misdrijf dat Meester zou hebben gepleegd. De heer Meek noemde onder meer namen van mensen, met wie Eibert Meester in de oorlog ln de gevange nis zou hebben gezeten. Het is aan toonbaar dat deze niet met hem in contact zijn geweest. Eibert Meester heeft volgens de ex-verzetslieden ook verzwegen dat hij in 1944 vrij willig bij een, met Duitsers collabo rerende firma in Amsterdam, is gaan werken. De drie vertelden over voldoende gegevens te beschikken die aanto nen dat de heer Meester een aantal jaren ten onrechte een verzetspen- sioen heeft ontvangen, omdat hij nooit verzetswerk zou hebben gedaan. Eibert Meester was ln de Jaren zestig bestuurslid van de PvdA en tot voorjaar 1977 Eerste-Kamerlid voor de PvdA. Het verzetspensioen aan Meester werd met ingang van 1 ja nuari 1977 voorlopig ingetrokken („opgeschort"). DEN HAAG (ANP) De afdeling rechtspraak van de Raad vaa State heeft gistermiddag de pleidooien aangehoord bij het beroep dat zendgemachtigde Symbiose heeft ingesteld tegen hel besluit van de voormalige minister van CRM Van Doorn om de zendmachtiging in te trekken. In verband met de behandeling van het uitleveringsverzoek voor het RAF-lid Knut Folkerts door het Maastrichtse gerechtshof is vanaf gisteravond verscherpte bewaking ingesteld rondom het gerechtsgebouw. De politieagenten zijn uitgerust met karabijnen, honden en kogelvrije vesten. Namens symbiose zei mr K. Lange- laar voor het college, voorgezeten door Staatsraad K. T. M. van Rijcke- vorsel. dat in tegenstelling tot het geen de minister stelde, de werkwij ze van Symbiose niet was gewijzigd." nog steeds laat zij groepen die „on der liggen" vrij aan het woord, in tegenstelling tot de NOS en andere omroeporganisaties, die selecteren wat wordt uitgezonden." aldus mr Langelaar. Hij wees er verder op dat Duitse en Britse omroeporganisaties belangstelling hebben getoond voor de werkwijze van Symbiose. Namens het ministerie van CRM pleitte mr H. Linthorst, hoofd juridi sche zaken van de directie radio, televisie en pers van CRM. Volgens de zienswijze van de minister gaat het om de vraag of Symbiose als dan niet aan de eisen van de wet vol doet." Brengt zij als mini-zendge machtigde iets nieuws of niet?" Mr. Linthorst zei dat een onderzoek van het ministerie had uitgewezen dat de onderwerpen die Symbiose uitzendt, dikwijls dezelfde zijn als die bij an- dere omroeporganisaties. Hier met voldoet Symbiose niet meer aan de eis van de wet „iets anders te brei gen." Ook zei mr Linthorst dat Sym biose haar gehele zendtijd „de atv der" aan het woord laat en daardoor geen eigen identiteit heeft. Op een vraag van Staatsraad J. M Polak of Symbiose ook wel eens „nee" zegt tegen een groep die zich voor uitzending aanmeldt, zei coör dinator Gab Toby dat er een voorse lectie is en dat Symbiose ook eigen initiatief neemt bij de verdeling van de aandacht voor bepaalde onder werpen. Mr Langelaar merkte nog op. dal indien Symbiose zou moeten ver dwijnen zij zeker tot 1 oktober nodig zou hebben voor de afwikkeling van haar verplichtingen ten opzichte van de tien programma- en vier bureau medewerkers. De afdeling recht spraak van de Raad van State doet op 21 februari uitspraak. doi President Giscard lonkt Minister Kruisinga verblijft van daag en morgen ln Brussel, terwijl de standpunten over de door de WD naar voren geschoven kandi daat-staatssecretaris Ploeg nog steeds bikkelhard tegenover elkaar staan Kruisinga blijft Ploeg weige ren; de VVD houdt halsstarrig aan hem vast Minister Kruisinga zei gisteren dat gedurende zijn verblijf in Brussel van hem geen initiatieven te ver wachten zijn Bij de WD wacht men de ontwikkelingen af. Kruisinga heeft vandaag ln Brussel een gesprek met NAVO-generaal Haig, en daarna met secretaris-ge neraal Luns. Van onze soc.-econ. redactie DEN HAAG De werkloosheid on der jonge vrouwen is in 1977 opval lend verergerd. Terwijl de werkloos heid voor mannen vorig Jaar gemid deld bijna 15.000 (ruim negen pro cent) lager lag dan in 1976 gemid deld. lag de werkloosheid onder vrouwen ruim 7000 (bijna 15 pro cent) hoger. Deze trend is bij de jongeren bene den 23 jaar nog veel sterker. Bij de jongens een daling van de werkloos heid met twaalf procent, en bij de meisjes een stijging met achttien procent, of zelfs met 28 procent als alleen wordt gekeken naar de schoolverlatende meisjes. Het aan tal schoolverlaters onder de jongens was vorig jaar gemiddeld even groot als in 1976; bijna 11.000. Bij de meis jes was er een stijging met bijna 3.000 naar ruim 12.000. Daarmee wa ren er dus meer schoolverlatende meisjes werkloos dan jongens. De totale Jeugdwerkloosheid tot 23 Jaar bedroeg eind december bijna 70.000, waarvan ruim de helft jon gens. Bij de jongens maakt deze groep bijna een kwart uit van de mannelijke werklozen, maar bij de meisjes meer dan de helft van de vrouwelijke werklozen. De maand december was voor de vrouwen ech ter niet slecht. In vrijwel alle be roepsgroepen daalde hun werkloos heid. Voor de ouderen is de werkloosheid vorig jaar niet erger geworden. De groep werkloze mannen van boven de 40 was vrijwel het hele jaar zeven procent kleiner dan in 1976. Bij de vrouwen in deze leeftijdsgroep was er nog wel een toename, maar met een beweging in de richting van sta bilisatie. PARIJS (AFP, UPI) President Giscard d'Estaing van Frankrijk heeft, blijkbaar lonkend naar de stemmen van 17 miljoen kiesgerech tigde Franse vrouwen, het aantal vrouwen in zijn kabinet vergroot. De president bevorderde mevrouw Ali- ca Saunier Seite, onderminister be last met de universiteiten, tot minis ter voor de universiteiten. Boven dien benoemde hij twee vrouwen in het kabinet tot onderministers. Zij zijn Monique Pelletier, die aan het hoofd stond van een speciaal rege ringsbureau voor problemen inzake verdovende middelen en die nu on derminister van justitie wordt, en Nicole Pasquier, die belast was met een speciaal bureau voor vrouwenza ken en nu onderminister van arbeid belast met vrouwenzaken wordt. Het Franse kabinet telde al drie vrouwen: Simone Veil. minister van gezondheid en sociaal welzijn, me vrouw Hélène Missoffe, haar onder- minister en mevrouw Christiane Scrivener, onderminister voor con sumentenzaken. HAARLEMMERMEER (ANP) - Dt gemeentepolitie van Haarlemmer meer heeft het maandag langs de /■ijksweg Haarlem-Amstelveen ver moord gevonden meisje geidentif ceerd. Het is de 20-jarige Theodott G. Hulsman, een prostituée uit Anv sterdam. Van de dader had de poli tie gisteravond nog geen spoor. bunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur. Op 9 januari I978 overleed mijn geliefde echtge noot. onze zorgzame vader, grootvader en over grootvader Reinder Jakob Kooi op de leeftijd van 79 jaar Grie Kooi-Engel Ina en Frits Kuntz-Kooi Christine en John Reinder en Johanna Fred Angela Piet en Gerda Kooi-Vanhaelen Reinder en Karin Jean Margeret Joe Christine Reinder en Tina Coleman-Visscher John Jannine en 4 achterkleinkinderen Deut. 32 vers 11 en 12 Openb. 21 De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 12 januari 1978 om 13.30 uur vanuit Robinson Fune ral Home. 378 Wilsonstreet East. Ancaster Ontario op de White Chappei begraafplaats 9 januari 1978 121 Calvinstrcet. Ancaster. Ontario. L 9 G 2G 8 Canada Uit Canada ontvingen we het droeve bericht dat heden overleed onze broer en zwager Reinder Jakob Kooi echtgenoot van G. Engel Alphen aan den Rijn: P Kooi G. E Kooi Brouwer N Kooi-Haring Amsterdam: W Engel A. Engel-v Kesteren Bodegraven J A C Sjaardema-Engel Mijdrecht: W S. Verburg-Engel Lochem A J. Bos E C. Bos-Groot Alphen a d Rijn. 9 januari 1977 Ha ze veld 3 De Here God nam heden uit onze vriendenkring tot Zich onze beste vriend Reinder Jakob Kooi echtgenoot van Grie Kooi-Engel God trooste allen die hem lief waren. Fam. J. B. Vanhaelen Fam. G. den Hertog Fam. G. Bakker Fam. A. de Graaff Mijdrecht, 9 januari 1978. Jezus Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van mijn hart" Na een kort verblijf in het ziekenhuis „Bethel" te Delft nam de Here in stil geloofsvertrouwen tot Zich mijn innig geliefde zorgzame man, onze geliefde zwager en oom Leendert van der Houwen echtgenoot van Clasina Koppert, in de ouderdom van 83 jaar. Cl. van der Houwen-Koppert en verdere familie 's-Gravenzandc. 10 januari 1978 Monsterseweg 44 Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis van 7-9 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 13 januari om 1.30 uur. in de aula van de algemene begraafplaats te 's-Gravenzande, waarna de be grafenis zal plaatsvinden. Zonder enxg klagen Veel leed gedragen Zij is verlost God heeft haar welgedaan De Here heeft tot Zich genomen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Jitske Lijklema op de leeftijd van 74 jaar. Overleden in „Het Zonnehuis" te Zuidhorn. W A Zuidersma-Lijklema J. Zuidersma Neven en nichten Stroobos. 9 januari 78 Corr adres: J. Zuidersma. Dorpsterweg-5 Stroobos De overledene is opgebaard in de aula van de Ned. Herv Kerk te Gerkesklooster Gelegenheid voor condoleantie aldaar donderdagavond van 7.30- 8.00 uur De rouwdienst zal worden gehouden op zaterdag 14 januari a.s. om 1.30 uur in de Geref. Kerk te Gerkesklooster Stroobos,-waarna de be grafenis zal plaats hebben. - De Heer is mij tot hulp en sterkte- Diep bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons is geweest, geven wij U kennis, dat na een moedig en geduldig gedragen lijden van ons is heengegaan, onze geliefde moeder en groot moeder Cornelia Laméris geboren De Vries in de ouderdom van 81 jaar. Australië: A. C. Wierenga-Laméris B. Wierenga Nootdorp: J. W. Laméris A. J. Laméris-Colijn Amstelveen: I. van Oostende-Laméris G. van Oostende Australië: H. W. Laméris L. Laméris-King Klein- en achterkleinkinderen Utrecht, 9 januari 1978 Corresp.adres: Molenweg 45, Nootdorp Geen toespraken. De teraardebestelling zal plaats hebben donder dag 12 januari om 12.00 uur op de begraafplaats „Den en Rust". Frans Halslaan te Bilthoven. 'Vertrek van de Maliesingel 75 te Utrecht om 11.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in de ontvangkamer van de begraafplaats. Vrees niet, want Ik heb u verlost. Ik heb u 6ij uu> naam geroepen, gij zijt Mijn Jes. 43:1 Vanuit Paeroa Nieuw Zeeland ontvingen wij be richt dat God na een ernstige ziekte tot Zich heeft genomen onze lieve zoon, broer, zwager en oom Pieter Voogt oud 49 jaar, echtgenoot van K. Boender. 6 januari 1978 Sliedrecht-Hoogvliet: Fam. Voogt Poortugaal Fam. Boender 2 Cor. 5:1 In de Here ontslapen, onze broer, zwager en oom Dirk Stevens geliefde echtgenoot van J. Koster Hij mocht 79 jaar worden. A. Stevens L. Stevens-Eggink J. v.d. Veen-Thijs nichten en neven Hoogeveen 9 jan. '78. De Here heeft tot zich genomen na een langdurige Ziekte onze lieve zoon, broer, zwager en oom IJzebrand Bene Rijzebol op de leeftijd van 48 jaar. Beilen, 8 januari 1978 Uithuizermeeden: B. Rijzebol G. Rijzebol-Wiersma Makkum: A. G. Vellinga-Rijzebol J. Vellinga OnL Canada: S. P. Rijzebol T. Rijzebol-Meijer Uithuizen: G. A. Rijzebol Ont. Canada: H. K. Rijzebol J. J. Rijzebol-Mooij OnL Canada: P. G. Rijzebol P. Rijzebol-Bijlsma Alphen a.d. Rijn: K. R. Rijzebol U ithuizermeeden R. B. Rijzebol A. A. Rijzebol-Wiersema Neven en nichten Corr. adres: Dwarsweg 24 Uithuizermeeden De rouwdienst zal worden gehouden op donder dag 12 januari 1978 om 14.00 uur in de Geref. kerk „Het Anker" Oudedijksterweg 21. Daarna zal om ongeveer 14.30 uur de begrafenis vanuit „Het Anker' plaats vinden. Na de begrafenis is er in „Het Anker" gelegenheid tot condoleren. Geloofd zij God met diepst ontzag! Hij overlaadt ons dag aan dag met zijne gunstbewijzen Die God is onze zaligheid wie zou die hoogste Majesteit dan niet met eerbied prijzen Die God is ons een God van heil, Hij schenkt uit goedheid zonder peil ons 't eeuwig, zalig leven. Hij kan en wil en zal in nood, zelfs bij het naad'ren van den dood, volkomen uitkomst geven. Na een kortstondig ziekbed ontsliep heden in zijn Heer en Heiland onze lieve zorgzame man, vader, opa, broer, zwager en oom Cornelis IJsselstein op de leeftijd van 73 jaar Rijsoord: C. M. IJsselstein-Nugteren Barendrecht: A. W. IJsselstein M. I. IJsselstein-Zomer Kees, Koen, Arjan. Rijsoord: B. Bakker-IJsselstein I. J. Bakker Rianne, Marijke. Jannet, Ingeborg. Barbara. W. A. IJsselstein J. IJsselstein L. IJsselstein-Oosthoek Heieen, Kees, Jaap. C. IJsselstein N. C. IJsselstein-Zoutewelle Corien, Jan, Herma. en verdere familie. Rijsoord. 10 januari 1978 Pruimendijk 87 Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 19.30-20.30 uur in de „Bron" Mauritsweg 1, Rijs oord. De dankdienst zal worden gehouden vrijdag 13 januari in de „Bron" welke aanvangt 12.45 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden 13.30 uur op de Nieuwe Begraafplaats „Vredehof" te Rid derkerk. Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven welke wij van U mochten ontvangen tij dens ziekte en overlijden van onze lieve dochter en zus CARLA GEERLINGS betuigen wij onze welge meende dank. Arnhem. Jan. 1978 Sirius-dreef 94 S. Geerlings A.E. Geerlings-Bak- ker Yvonne Hccli u ccn 60 1 /65 1 kaan.dan kuni u weer kiezen uit 2 dagen gratis treinen in januari of I dag in januari en I in februari. Maar de kalender wijst aan dat u niet te lang moet wachten. U kunt instappen op iedere dinsdag, woensdag, donderdag ol zaterdag. Een goede raad. reis builen de spitsuren. Jaarkaart 60 /65 1 f 57,- Er is dan meer piaais voor u in de ircin. Voor 'n echtpaarf 86,- Hccfi u nog geen 60 1 /65 1 kaart? Dricmaandskaart 60 1 /65 1f 23,- Koop er dan nog snel eentje. Voor 'n echtpaarf 34,- En u reist ccn heel jaar lang voor de Meer informatie staal in ccn speciaal helft van de prijs. foldertje,dat u gratis kunt krijgen op de stations. Twee dagen in januari.Of één dag in januari en één in februari.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10