Wanhoopsoffensief van Fennis Archief Zwart Front goed bewaakt PPR verbaasd over oprichting van EPV Met 200 km per uur tegen boom 4 Rotterdamse krotten-onderneming raakt in financiële, moeilijkheden Verontwaardiging over uitbreiding UC-fabriek Almelo Marathon om Egmond Rijksarchivaris mr. Ribberink: Mensen beschermen Politie voor grap uren in touw (WEGENS MISZETTING OPNIEUW GEPLAATST) Inbraken door twee Israëli's 'Heksenjacht tegengaan' Landelijke organisatie van basisgroepen IAANDAG 9 JANUARI 1978 BINNENLAND Trouw/Kwartet loor Hans W. Ledeboer lOTTERDAM „Het lijkt erop, dat de heer H. J. P. Fennis met zijn „krottenimperium" in mstige liquiditeitsmoeilijkheden is geraakt en dat het voor hem heel moeilijk wordt, het voeren an alle processen waarin hij nu zit verwikkeld, te betalen. Hij wisselt telkens van advocaat wat ijn processen overigens ernstig vertraagt en het komt mij voor, dat het betalen van die dvocaten met die wisselingen heeft te maken. Ik meen ook, dat het een angstige situatie is eworden voor de banken die hem indertijd geld hebben gefourneerd". doorbetalingen niet verricht, hij zit dus bij de drinkwaterleiding voor meer dan drie ton in de schuld. Naar aanleiding van die enorme schuld heeft de gemeente beslag laten leg gen op zijn woningbezit." Hoge kosten Jdus de Rotterdamse wethouder rs. J G van der Ploeg van stadsont- likkeling en volkshuisvesting. Wij adden met hem een gesprek naar anleiding van een brief, die de di- ectie van de handel- en investe- ingsmaatschappij HIM ons stuurde amens de heer Fennis. In die brief erden de standpunten van de on- ernemingen van Fennis belicht in et conflict dat zij hebben met de emeente Rotterdam. De heer Van er Ploeg ziet deze brief en het optre- en in het algemeen van de ondeme- ningen een laatste wanhoopsoffen- ief. Een soort begin van het einde, laar dat einde kan, door het verloop an alle juridische procedures, nog ang op zich laten wachten. Mis- chien wel jaren. Cooral de huurders Het conflict geldt niet zozeer ons", egt de heer Van der Ploeg, „maar 'ooral de huurders, waar de gemeen- e Rotterdam zich achter heeft moe- en stellen". In de brief beschuldigt le HIM de gemeente van onbehoor- ijk bestuur, van dwangmiddelen om woningen van Fennis in handen te Tijgen voor een eenzijdig door de [emeente vastgestelde prijs, ver be leden de marktwaarde. „Wij staan foor een stadssanering. Wij hebben de eigenaren van oude panden in de linnenstad aangeboden hun wo- lingbezit over te nemen. In dat aan bod is een prijs genoemd, maar de koopprijs wordt bepaald door vraag en aanbod, onze prijs was dus een onderhandelingsaanbod. Met veel huiseigenaren liepen de onderhande lingen uit op een koopprijs, die aan zienlijk hoger ligt dan ons openings bod. Fennis wilde ons zijn woningen slechts verkopen voor een bedrag dat elf maal de huurwaarde is. Dat is ons te dol. Als je een krot koopt, waaraan veel valt op te knappen, koop je altijd een dure woning. Onderhoud De heer Van der Ploeg ontkent het in de brief van de HIM genoemde dwangmiddel: „Wij hebben de huis eigenaren en dus ook de heer Fennis gewaarschuwd dat wij staan voor een stadsvernieuwing. Dat houdt in, dat het achterstallig onderhoud moet worden ingelopen. Het is in de Rotterdamse binnenstad waar Fennis honderden woningen bezit een trieste zaak, het is daar zo'n ontzettende troep. Als de heer Fen nis nu zegt van goede wil te zijn en van al zijn woningen tien procent per jaar te willen opknappen, dan kunnen we praten, dan kunnen we met bouw- en woningtoezicht een plan opmaken. Maar het is merk waardig dit tekent waarschijnlijk zijn financiële noodsituatie dat de ondernemingen van Fennis nu men sen uit hun onderhoudsdiensten hebben ontslagen." De heer Van der Ploeg vertelt iets over het verloop van de strijd tussen Fennis. gemeente en huurders: „Er zijn klachten over het noodzakelijk ste onderhoud. Bouw- en woningtoezicht wordt in geschakeld, deze instantie schrijft Fennis. dat dit onderhoud moet ge beuren. Fennis weigert. De zaak komt in de commissie openbare wer ken. de weigering van Fennis wordt afgewezen. Er zijn nu ongeveer vijf honderd van deze afwijzingen, al leen tegenover Fennis. Dan knapt bouw- en woningtoezicht de woning op, voor rekening van Fennis. Hij weigert deze rekening te voldoen. Het wordt een juridische procedure, die kost jaren: van kantonrechter als het om grotere bedragen gaat van de rechtbank naar hof en zo verder. Fennis zal altijd verliezen, hij heeft tot nu toe geen enkele zaak gewonnen, maar het kost jaren. Om de zaak nog langer te laten duren, stelt Fennis bovendien nog een pro cedure in, waarin hij de gemeente aanspreekt wegens „onbehoorlijk bestuur". Ook dat kost Jaren! Daar bij komt, dat de ondernemingen van Fennis ook de lopende normale vor deringen van de gemeente niet beta len. In Rotterdam wordt het drink water niet betaald via de waterme ter. maar via een vast bedrag, dat in de huur wordt opgenomen en dat dus de huiseigenaar doorbetaalt aan de gemeentelijke waterleiding. Wel nu, Fennis heeft voor tonnen die Gemeente en rijk zijn voor zeer hoge kosten komen te staan bij het op knappen van de woningen, die de gemeente Rotterdam in haar aan koopactie heeft verworven. „Wij hebben vijftig miljoen uitgege ven alleen aan het noodzakelijkste opknapwerk", zegt de heer Van der Ploeg, „het rijk legde daar nog der tig miljoen bij, dat is dus samen tachtig miljoen. Het allernoodzake lijkste onderhoud, dus zonder verbe tering van een woning, kost ten min ste tienduizend per woning. Doe Je het iets grondiger, leg je bij voor beeld een eenvoudige douche aan om te baden, dan kom Je boven de achttienduizend gulden. Dat moet nu gefaseerd gebeuren in ongeveer vijfentwintigduizend woningen." In de brief wordt de gemeente Rot terdam beschuldigd van het creëren van een „aanschrijvingsschuld" te gen Fennis. „Dat is zonder meer een leugen", zegt de heer Van der Ploeg, „er is niets anders aan de hand dan dat Fennis weigert zijn schulden te betalen." Wellicht een fout Over de procedures wegens „onbe hoorlijk bestuur" geeft de heer Van, der Ploeg toe. dat de gemeente wel licht een fout kan hebben gemaakt: „Indertijd, tot 1 Januari vorig jaar, gold de instandhoudingsregeling. 56 procent van de kosten voor het rijk, veertien procent voor de gemeente en dertig procent voor de huiseige naar, die daarvoor in aanmerking kwam. Op onze gemeentebegroting was daarvoor een bedrag vastge steld. wij moesten dat zo eerlijk mo gelijk verdelen. Wij hebben Fennis niet in aanmerking laten komen, maar of wij na 1 Januari vorig Jaar onze medewerking kunnen blijven weigeren, kan dubieus zijn. Deze af faire is als „onbehoorlijk bestuur" naar de Raad van State gegaan. Wij nemen nu één geval als „test-case", we wachten af of Fennis dit huis wil opknappen. Maar zijn advocaat heeft tegen ons al „neen" gezegd. Hij gaat door met procederen." Het begin van de nu bijzonder ge compliceerde juridische gevechten tegen de ondernemingen van Fennis ligt bij de huurders, die bij het be trekken van een woning van Fennis kwamen te staan voor „verkapt" sleutelgeld in de vorm van waar borgsommen, administratiekosten en contractkosten. „Zo moeten de huurders", vertelt de heer Van der Ploeg, aan Fennis tweehonderd vijf tig gulden betalen voor een contract waarmee zij zichzelf ophangen! Als een huurder een woning betrekt, keurt het OEB alle leidingen op nieuw. Dan moet als het een oude woning betreft alle elektrische be drading meestal worden afgekeurd. De kosten voor een nieuwe bedra ding zijn als regel voor de hulseige naar. De huurder van een woning verplicht zich om deze kosten en een heleboel andere kosten die als regel voor de verhuurder komen, voor ei gen rekening te nemen. Dat is niet redelijk." De huurders van Fennis zijn enkele maanden geleden in een drie maan den durende huurbetalingsstaking gegaan. Dat komt overeen met het aan sleutelgeld betaalde bedrag. 4^ - w l f IwRifc'inK ff Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - Het landelijk ini tiatiefcomité tegen uitbreiding van de Ultra-centrifuge-fabriek in Alme lo. is verontwaardigd over de plotse linge beslissing van de regering-Van Agt inzake de uitbreiding van deze fabriek in Almelo. In een verklaring wijst het comité erop, dat de druk, met name vanuit de bondsrepubliek die in het verleden gedreigd heeft inet het bouwen van een eigen fa briek, wel bijzonder groot moet zijn geweest, dat het kabinet nog voor de regeringsverklaring tot deze beslis sing overging. Het comité vraagt zich af waaruit wel de garanties bestaan, waarover door Van Agt (en vroeger door Van der Stoel) wordt gesproken. Hoe kunnen garanties worden gegeven door een land als Brazilië, waar zo als bekend een militaire dictatuur heerst en dat niet eens in staat is zijn eigen bevolking veiligheidsga ranties te geven? vraagt het comité zich af. Hoe kan Nederland op de naleving ervan toezien, daar het hier immers gaat om een verdrag tussen de bondsrepubliek en Brazilië? Bo vendien wordt nu met geen woord meer gerept over de andere bezwa ren die aan het project kleven en die de afgelopen jaren door velen naar voren zijn gebracht. Op 4 maart wordt er in Almelo door een groot aantal organisaties, zoals PvdA, PPR, PSP, CPN, jongeren- en studentenorganisaties en milieu groeperingen een demonstratie ge houden om hiertegen te protesteren. Verder zullen ook tijdens de Kamer behandeling allerlei activiteiten worden ondernomen tegen de beslis sing van de regering-Van Agt om tot uitbreiding over te gaan. Voor de zesde maal werd in Egmond aan Zee de „halve marathon van Le Champion" gehouden. Dat is een prestatie/wedstrijdloop over 21 kilometer. Maar wie het kalmer aan wilde doen, kon ook drie of zeven kilometer lopen, door het dorp en de duinen en langs het strand. Er was een record aantal deelnemers. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het partijbestuur van de PPR is zeer ver baasd, dat geprobeerd wordt in Nederland een nieuwe christelij ke politieke partij op te richten: de „Evangelisch Progressieve Volkspartij" (EVP) HEENVLIET De 45-jarige H. P. Leentjes uit Oostvoorne is zaterdag avond om het leven gekomen, toen hij met een snelheid van ongeveer tweehonderd kilometer per uur de macht over zijn stuur verloor, uit een flauwe bocht vloog en tegen een boom sloeg. De heer Leentjes was op slag dood. Het ongeluk gebeurde in een bocht van de Groenekruislaan. Hij heeft eerst nog een boom ge schampt, maar sloeg toen frontaal tegen een tweede. WOUBRUGGE - De 68-jarige A. C. van Schie uit Hoogmade (gem. Wou- brugge) is toen hij met zijn fiets een uitrit uitkwam, geschept door een auto en om het leven gekomen. BERGEN (NH) In de nacht van vrijdag op zaterdag is de 25-jarige F. S. van Nierop uit Egmond aan Zee in Bergen om het leven gekomen toen hij met zijn auto tegen een boom en tegen een lichtmast botste. TILBURG Een eenjarig meisje, Merel Wijnen uit Someren is zater dag slachtoffer geworden van een auto-ongeluk. Het kind zat bij haar moeder achterin een auto, in een kinderzitje, toen de wagen op een kruispunt geen voorrang kreeg en in de flank werd gegrepen. Het kind liep hersenletsel op en is zaterdag avond overleden. EETHEN De 67-jarige J. van de Hoek uit Zuillchem is gistermorgen in het Brabantse Eethen gedood toen hij met zijn wagen tegen een andere auto botste. De inzittende van de andere wagen werd zwaar gewond. HUNSEL - In het Belgische Kinrooi is gisternacht de 28-Jarige Godfried De hier en daar zeer dichte mist ver oorzaakte gisteren veel ongemakken in het verkeer. Hier staat een auto na een botsing in de verkeerde rijrichting op de snelweg Utrecht-Amsterdam, bij de afslag naar de Bijlmermeer. Er waren nog enkele andere wagens be trokken bij dit ongeval. Dils uit het Limburgse Hunsel om het leven gekomen toen hij met zijn auto tegen een boom reed. LICHTENVOORDE - De 73-jarige G. J. Beernink uit Beltrum is zater dag in Lichtenvoorde, toen hij met zijn fiets op een voorrangsweg reed door een vrachtwagen gegrepen en om het leven gekomen. Het bestuur is van mening, dat dit na het zeer kortstondige bestaan van de „Evangelische Solidariteitspar- tij" (ESP), die in 1975 werd opgehe ven, opnieuw geen levensvatbaar ini tiatief is. Het is duidelijk, dat menig christen zich niet meer thuis voelt In het CDA. aldus de PPR in een „Open brief". Dat het CDA, ondanks zijn program, ondanks de verkiezingsuit slag van 25 mei en ondanks zijn moeizaam gesloten regeerakkoord met PvdA en D'66. toch alsnog naar de VVD zwenkte, heeft voor velen de deur dichtgedaan. Maar moet er daarom een nieuwe christelijke par tij komen? vraagt de PPR zich af. Ze meent zeer beslist van niet. omdat die tijd voorbij is. De PPR meent dat die openheid intussen alleen maar noodzakelijker is geworden om in gemeenschappe lijke politieke arbeid de problemen van onze wereld het hoofd te kunnen bieden. Vanaf haar oorsprong in 1968 is de PPR een goed alternatief voor pro gressieve christenen, aldus de Open brief. Openheid wordt ook nage streefd door andere progressieve partijen, zoals PvdA, D'66 en de PSP. die eveneens christenen onder hun leden tellen. Het partijbestuur doet dan ook een beroep op christenen die nu in het CDA geen thuis kunnen vinden om geen nieuwe confessionele partij op te richten, maar in gesprek te treden met bestaande progressieve par tijen. Christenen nemen vandaag de dag steeds meer deel aan open verban den in de samenleving. Ook tien Jaar geleden waren er christenen teleur gesteld in hun partijen. Dat was na de nacht van Schmelzer, toen er een kabinetrBiesheuvel kwam Progres sieve christenen verlieten toen voor al KVP en ARP en vormden een nieuwe open partij: de PPR. Die open partij moest de noodzakelijke dialoog en samenwerking tussen progressieve christenen, socialisten en liberalen mogelijk maken door Huib Goudriaan AMSTERDAM De deur tot het archief van Arnold Meijer en zijn fascistische organisatie Zwart Front is nogal stevig vergrendeld. De in houd van dit archief, alsmede dat van de Neder landse fascist Alfred Haighton, wordt beschreven in een „inventaris", die onlangs met een korte plechtigheid werd overgedragen aan de algemene rijksarchivaris mr A. E. Ribberink. Maar volgens het CRM-orgaan Trefpunt wil dit nog niet zeggen dat deze inhoudsbeschrijving en nog minder het archief zelf toegankelijk is voor het publiek. alleen toegankelijk zou zijn EPE Drie jongelui, die vrijdag in Epe en wijde omgeving veel op schudding hebben veroorzaakt, zijn gisteren opgespoord en op het poli tiebureau aan de tand gevoeld. Zij hebben aan hun „grap" een behoor lijke schrobbering overgehouden. De drie. de 19-jarige Th. A. W P zijn 15-jarige zusje M. H. P. beiden uit Den Bosch, en de 17-Jarige R. J. van P. uit Ammerzoden, hebben een ontvoering in scène gezet, die aan vankelijk net echt leek, en die de politie handen vol werk heeft gege ven. ofschoon men spoedig rekening hield met een „grap". De politiekorpsen op de Veluwe wa ren in de nacht van vrijdag op zater dag gealarmeerd omdat twee jon gens een meisje zouden hebben ont voerd in een gele auto. Dat zou vrij dagmiddag zijn gebeurd, maar leek direct al een beetje op doorgestoken kaart, daar geen tips binnenkwa men. en evenmin telefoontjes van ongeruste ouders die een dochter misten De politie in Epe was er wel van overtuigd dat*er niet veel bij zonders aan de hand was, daar het drietal een uur eerder al een gefin geerde ontvoering had uitgevoerd vlak voor de woning van een van de politiemensen. De Jongelui werden toen even verderop lachend in de auto aangetroffen. Maar aangezien later geen waterdichte zekerheid be stond, is de politie de hele nacht in touw geweest. De drie jongelui hebben het op het politiebureau wel wat benauwd ge had, getuige een woordvoerder van de Eper recherche, die zei. „Ze zul len zoiets wel niet weer in hun hoofd halen". De tieners beweerden dat ze de reactie van publiek en politie wilden tested, maar ze beseften niet dat op dit soort gevallen snel en hard worden gereageerd. DEN BOSCH (ANP) De gemeen tepolitie van Den Bosch h|pft in het afgelopen weekeinde twee Israëli sche mannen van 23 en 26 Jaar gear resteerd nadat ze hadden ingebro ken in drie woningen in de wijk west in Den Bosch. De belde mannen hadden bij hun aanhouding onge veer drieduizeitth.gulden aan geld, horloges en sieraden bij zich. In de woningen die zij hadden doorzocht was door hen een enorme chaos ge schapen. De mannen waren in het bezit van geldige Israëlische pas poorten waaruit bleek dat zij op 1 januari 1978 per vliegtuig uit Israël zijn vertrokken. In verband met het onderzoek heeft de Bossche ge meentepolitie om een tolk verzocht omdat een van de twee uitsluitend Hebreeuws spreekt of zegt te spreken. Paul van 't Veer, rubriek- schrijver van Het Parool, sprak vrijdag in zijn krant over „censuur" en over een „duchtige, driedubbele be scherming" van de voorma lige leden van het van 1934 tot 1940 bestaande Zwart Front en van het Nationaal Front, dat het leven rekte tot 1941. Waaruit bestaat deze „bescherming"? Vol gens Trefpunt kwam het ar chief, na het overlijden van Arnold Meijer in 1965, in handen van een Oisterwijk- se notaris die het ln 1970 overdroeg aan het rijksar chief in Noord-Brabant Voorwaarden bij deze over dracht waren, dat het ar chief tot 1 januari 1976 niet toegankelijk zou zijn, dat niet nader te noemen stuk ken uit het archief meosten worden gelicht en tot het Jaar 2000 moesten worden geheimgehouden en dat na 1 Januari 1976 het archief Voor zuiver wetenschap pelijk onderzoek Beperkingen J4a 1 Januari vorig Jaar was de weg dus vrij voor een inventarisatie van het archief. Dit resul teerde ln de twee delen tel lende inventaris, die op 15 november door dr. L. P. L. Pirenne. rijksarchivaris in Noord-Brabant, werd over gedragen aan algemeen rijksarchivaris mr. Ribbe rink. Dr. Pirenne zei bij deze gelegenheid: „Er leven nog mensen, die zich benadeeld zouden kunnen voelen als uit de inventaris blijkt, da* zij in Zwart Front of Natio naal Front een rol hebben gespeeld". Hij kondigde daarbij aan dat de inventa ris werd verzonden naar alle rijksarchieven, de gemeen tearchieven van gemeenten boven de 100 000 Inwoners, de Noordbrabantse archief- diensten en enkele institu ten ln binnen- en buiten land. Maar het instituut dat zo'n Inventaris krijgt, moet deze opbergen aldus dr. Pirenne „in een afdeling bijzondere werken, waartoe alleen het bevoegde gezag toegang heeft". Raadple ging van de inventaris (het gaat hier nog steeds alleen om de inhoudsopgave van het archief red.) mag al leen ten behoeve van zuiver wetenschappelijk onder zoek. Publicatie van gege vens aan de hand van de inventaris, het aanhalen van namen van personen, mag slechts met toestem ming van „bevoegd gezag". Deze bepalingen zullen ech ter na 31 december 1985 niet meer van kracht zijn.. INiet geheel ten onrechte «telt Paul van 't Veer nu de vraag of de vele beper kingen misschien nodig zijn, omdat er zulke „explo sieve" gegevens ln de inven taris zijn te vinden. De over vloedige beperkingen moe ten Immers nogal achter docht oproepen, temeer daar de namen van de 637 leden van Zwart Front „om redenen van privacy" (aldus Trefpunt) al uit de Inventa ris zijn weggelaten. Het is duidelijk dat als de inventa ris al met zoveel zorgen is omgeven, Jan Publiek ln de archieven zelf op z'n minst duistere staatsgeheimen moet vermoeden. Rijksarchivaris mr Ribbe rink geeft desgevraagd als commentaar: „De overheid heeft zorgvul digheid te betrachten ten opzichte van de bescher ming van het individu, maar ook ten opzichte van wetenschappelijk onder zoek. We hebben nu een zeer belangrijk archief vrij gegeven, dat ruime moge lijkheden biedt voor weten schappelijk onderzoek, maar we hebben geen be hoefte mensen nodeloos op de tocht te zetten. Voor zo ver de mensen, om wie het gaat, strafbaar waren heb ben ze hun straf gehad, maar het is niet nodig dat het publiek dat nog eens dunnetjes overdoet. In een rechtsstaat moet ook het in dividu dat fout is geweest, de kans krijgen, zich te re dresseren". aldus mr Ribbe rink. De rijksarchivaris ls bevreesd dat bij een al te gemakkelijk vrijgeven van de namen van voormalige leden van Zwart Front „er op de man of vrouw zal wor den gespeeld tot algemeen volksvermaak" door be paalde media. Bovendien zit er nog een andere kant aan de zaak: „Wanneer wij van particulieren een ar chief overnemen, moeten zij ervan verzekerd zijn dat er geen sensationeel gebruik van zal worden gemaakt, in de zin van: die meneer heeft in zijn Jonge Jaren sympa thie gehad voor het commu nisme of voor Franco" Ook dr. Pirenne. de rijksarchiva ris in Noord-Brabant be licht deze kant: „De over heid moet voorzichtig om springen met archieven die ter beschikking worden ge steld, anders kunnen parti culieren worden afgeschrikt om die nog over te dragen" De heer Pirenne ontkent ten stelligste dat er duistere zaken verborgen moeten blijven. „Nee hoor. niet één; het ls alleen ter bescher ming van de privacy Gaat hec om bekende namen? „Ja, die zijn er wel bij, al zijn het geen ministers Maar de meesten zijn oud en het ging ons er alleen om te voorkomen, dat mensen die nu ln een bejaardente huis verblijven, ongelukkig worden gemaakt." Was u bang voor een heksen jacht? Dr Pirenne: „Ja. ja er zou den artikelen kunnen ver schijnen met de tendens van We hebben weer ie mand te pakken, die lid ls geweest van Zwart Front". UTRECHT (Herv PersburEr komt waarschijnlijk een landelijke organisatie van basisgroepen De werkgroep „Dienst aan basis groepen en kritische gemeenten in Nederland", die herfst 1977 7000 exemplaren van een oproep aan deze groepen deed uitgaan om te onderzoeken of men de tijd rijp achtte om te komen tot een lande lijk verband, heeft daarop een groot aantal reacties ontvangen. Uit een 60-tal daarvan ls geciteerd m de Informatie-brief nr 16 Op 11 maart wordt in Amsterdam of in Utrecht een landelijke basisgroe pendag georganiseerd, waar nader op deze zaak zal worden ingegaan. De leden van de werkgroep menen, dat gezien de positieve reacties op haar werk, de voortgang daarvan wel vaststaat. Denkbaar is dat ook andere werkgroepen ter ondersteu ning van de beweging nodig zijn De werkgroep heeft ook financiële steun ontvangen. Voor de begroting van ruim 47.00Q gulden is een subsi die van 30.000 gulden te verwachten van de Ned. commissie ontwikke lingssamenwerking en enkele ande re Instanties. Ruim 8000 gulden is gegeven of toegezegd door twaalf groepen. Van particulieren kwam 2000 gulden binnen. De reacties op de oproep lopen uit een van volledige instemming tot afwachtende houding en kritiek In ieder geval blijkt er heel wat te zijn losgemaakt Sommige groepen, die landelijk niet bekend waren, meld den zich bovendien. Contact-adres van de werkgroep ls: Pasteurstraat 13. Utrecht. 3^ :\j& 12 „Dat moet Rita gedaan hebben."

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3