Kustplaatsen moeten samen strandvervuiling aanpakken Meer zout in Rijn Archief Zwart Front goed bewaakt Ontevredenheid over weekenddienst arts Defensiebegroting Kalma STICHTING UNIE SCHOOL EN EVANGELIE Interprovinciale commissie: drie miljoen nodig Op één dag meer dan 100.000 ton Enquête Huisartsengenootschap Rampenplan Hulst houdt rekening met radio-actief gevaar Rijksarchivaris mr. Ribberink: Mensen beschermen 'Heksenjacht tegengaan' balans-77 en begroting-78 ZATERDAG 7 JANUARI 1970 BINNENLAND Trouw/Kwartet Van een onzer verslaggevers L< DEN HAAG Voor de bestrijding van ernstige strandverontreiniging door olie moet een 1 samenwerkingsverband tussen de kustgemeenten in het leven geroepen worden, waardoor voorkomen wordt dat één gemeente die toevallig door een ramp getroffen wordt, ook voor alle s kosten en werkzaamheden opdraait. Voor het opzetten van een dergelijke organisatie is volgens de interprovin ciale commissie „strandvervuiling door olie" een bedrag van drie mil joen gulden nodig. De commissie doet de suggestie op strategische punten langs de kust opslagplaatsen in te richten voor benodigdheden voor de oliebestrijding. in haar jongste tussentijdse rapport concludeert de commissie dat de kustgemeenten in ons land met de nu beschikbare middelen niet in staat zijn een middelgrote of grote strandverontreiniging door olie doel treffend te bestrijden. Bovendien is er geen regeling voor coördinatie van de oliebestrijding tussen de gemeen ten, aldus de commissie. Een centrale aanpak van het pro bleem is dringend nodig, zo blijkt uit het rapport. De kans datolie uit zee de Nederlandse stranden zou vervui len over een afstand van enkele tien tallen kilometers is volgens de schat ting van de commissie eens per veer tien jaar. De kansop een zogenaam de „tweedegraads vervuiling" (over ROTTERDAM (ANP) De zoutvracht van de Rijn is in het afgelopen jaar met zeventien procent toegenomen. Gemiddeld stroomde vorig jaar 359 kilogram chloride per seconde met het Rijnwater ons land binnen. Het jaar daarvoor was de hoeveel heid meegevoerd zout 306 kilogram per seconde. een strandlengte van meer dan eén kilometer) bedraagt één a twee keer per jaar. Noodplan De provinciale waterstaat in Zuid- Holland heeft inmiddels een nood plan opgesteld voor de coördinatie en advisering, wanneer in deze pro vincie een geval van olievervuiling op grote schaal zich zou voordoen. Het plan voorziet ine en voorlopige regeling voor een provinciale alar- merings- en meldingspost in het Provinciehuis in Den Haag, die de kustgemeenten kan adviseren over de bestrijdingsmiddelen en -tech nieken, en die de informatie over de toestand op de stranden kan coördi neren. Zuid-Holland gaat ervan uit dat bestrijding van de olievervuiling ter plaatse tot de taak van de ge meente behoort. Rapport Begin 1977 werden alle records ge broken toen op één dag meer dan 100.000 ton afvalzouten Nederland binnenstroomde. Dit is de totale jaarlijkse zoutbehoefte van de gehe le Nederlandse bevolking. In fe bruari bereikte de zoutlast dan ook een ongekende hoogte van 507 kilo per seconde. Dat was 36 procent meer dan in de overeenkomstige maand in 1976. De stichting Reinwater, die deze cij fers gisteren verstrekte, is teleurges teld opver deze ontwikkeling. On danks het eind 1976 door de Rijnoe- verstaten ondertekende verdrag, waarbij er vanuit werd gegaan dat het zoutgehalte van de Rijn niet verder mag stijgen, is de verzilting van de rivier onverminderd doorge gaan. De zoutvracht was in 1977 elke maand met percentages van cht tot zesendertig procenthoger dan het jaar daarvoor. missie van de Tweede Kamer voor goedkeuring van de Rijnverdragen spreekt de stichting er haar teleur stelling over uit, dat de goedkeuring in de Tweede Kamer pas een jaar na de ondertekening aan de orde komt. De stichting dringt bij de Neder landse regering aan op een zo snel mogelijke ratificering van de Rijn- verdragen. Voorts dient de overheid te streven aar verdergaande maatre gelen ter vermindering van de Rijn- vervuiing dan in de verdragen zijn vervat. Het noodplan dat toegestuurd is aan de burgemeesters van de Zuid hollandse kustgemeente, is ge maakt in afwachting van een defini tief rapport van de interprovinciale commissie. Dat rapport zal nog ge ruime tijd op zich laten wachten, omdat de commissie onlangs heeft aanbevolen een onderzoek in te stel len naar de bestrijding van olieve rontreiniging op de stranden en naar het opzetten van een doeltref fende bestrijdingsorganisatie Gede puteerde Staten van Zuid-Holand stellen dat bij een eventuele olie- ramp op de stranden Rijkswater staat het meest efficiënt zou kunnen optreden. Daarom moet het ministe rie van verkeer en waterstaat een dergelijk onderzoek maar laten uit voeren, vindt Zuid-Holland. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Over de manier waarop huisartsen hun weekend diensten hebben geregeld is vijf tien procent van de Nederlan ders niet tevreden. Maar het aantal concrete klachten blijkt ten opzichte van het totale aantal contacten tussen patiënten en (waarnemende) huisartsen te verwaarlozen, aldus een rapport van het Nederlands Huisartsengenootschap. Burgemeester Van der Louw kijkt enigszins beteuterd, terwijl een medestander van Kalma nog een handtekening zet ter ondersteu ning van de hoofdinspecteur. Van der Louw was op dat moment al op de hoogte van de beslissing die Kalma had genomen. Een werkgroep van het NHG had eind 1974 een onderzoek naar de situatie ingesteld nadat onder ande re medische tuchtcolleges verma nende uitspraken hadden gedaan. Uit die uitspraken concludeert de groep overigens dat niet zozeer de organisatie van de weekenddienst verantwoordelijk is voor klachten, maar meestal het persoonlijk optre den van de arts. Hun enquête onder ruim 600 huisart sen speurde daarom ook naar facto ren die bij de in het weekend dienst doende dokter een negatieve hou ding in de hand werken. Organisatie en drukte bleken daar bij geen rol te spelen, wel enigszins het aantal moeilijke gevallen: ziek ten met psychologische achtergrond bij wildvreemde mensen. De week end-dokter vindt overigens dat ze ven van de tien mensen terecht een beroep op hem doen. Bij één van de tien vindt hij zelfs dat hij eerder had moeten worden gewaarschuwd. Drie van de tien patiënten hadden vol gens hem wel tot maandag op hun eigen hulsdokter kunnen wachten. W aarnemingsgroep Voor zover de antwoorden represen tatief waren, valt ruim de helft van de mensen in het weekend onder een „waarnemingsgroep" die meer dan 20.000 patiënten omvat. In de helft van deze groepen neemt één arts waar, die veelal in noodgevallen niet op een „achternacht" kan terugval len. Wel komen deze grotere groepen vooral in de grote steden voor, waar; aldus het rapport, meer hulpverle ningsmogelijkheden bestaan, zoals GG Si GD. poliklinieken en eerste- hulpafdelingen van ziekenhuizen. Volgens de rapporteurs maken, in tegenstelling tot perspublicatie^ daarover, slechts zeer weinig huisart. sen geregeld gebruik van een inge* huurde waarnemer voor het week: end. Maar hoe vaak dit verschijnsel verborgen bleef in de 25 procent niet ingevulde enquêteformulieren, blijft een open vraag. In vier van de tien weekenddienst groepen krijgt de dienstdoende art» door zijn collega's ingeseind welke speciale problemen hij kan verwach ten. Opvallend is dat 83 procent van de geënqüteerde artsen dat desge vraagd wel een nuttige gewoonte vond. In vier van de tien groepen kan de dienstdoende dokter van al zijn betrokken collega's nadere informa tie krijgen over de medische voorge schiedenis van hun patiënten. In een kwart van de groepen is dat vol strekt onmogelijk, bij de andere ver- schilt het per arts. In één op de tien groepen is het niet gebruikelijk dat de weekenddokter 's maandags zijn collega's vertelt (of schrijft) wat er met hun patiënten aan de hand is geweest. (ADVERTENTIE) Kalimijnen De kalimijnen in de Elzas in Frank rijk zijn voor meer dan de helft verantwoordelijk voor de zoutlast van de Rijn. De Stichting Rijnwater spande drie jaar geleden een civiele rechtzaak aan tegen de Franse indu strie vanwege de schade die West- landse tuinders als gevolg van het name bij de landmacht zijn ontstaan Vervolg van pagina 1 De haast die Kruisinga met zijn bud getsverhoging wil maken past wel bij de wijze waarop hij zich binnen de fensie heeft gepresenteerd. Hij heeft in zijn eerste optreden bij de defen- sietop sterk de indruk gewekt dat hij ervoor zou zorgen dat, na de financi eel gezien magere jaren voor defen sie nu de vette jaren zouden aan breken. Het is overigens duidèlijk dat er gro te problemen binnen defensie, met hoge zoutgehalte van het rivierwa ter ondervinden. De zaalj: is nog steeds in behandeling bij de rechb bank in Rotterdam. In een brief aan de bijzondere com- HULST (ANP) De Zeeuwsch- vlaamse gemeente Hulst heeft een nieuwe rampenregeling ontworpen. Daarin is een speciaal hoofdstuk opgenomen, dat aangeeft wat er moet gebeuren bij radio-actieve be smetting vanuit de Belgische kern centrales te Doel. De centrales be vinden zich op drie kilometer van de gemeentegrens. de afgelopen jaren. Er is, door het streven naar bezuinigingen, een be- „Zie je wel, dat mijn vader dezelfde kleur ogen heeft als ik". langrijk gebrek aan vooral burger personeel ontstaan, waardoor aller lei noodzakelijk werkzaamheden blijven liggen. De exploitatiekosten (het huishoudboekje) van de land macht blijken ook hoger uit te ko men dan verwacht. De vorige minis ter van Defensie, Stemerdink, had in de begroting voor dit jaar al een noodverband aangelegd door, ten behoeve van de exploitatielasten van de landmacht, minder gelden op te voeren voor het aankopen van nieuw materieel. Een tweede groot probleem is dat bezuinigingen die al op de defensie begroting waren doorgevoerd onder het vorige kabinet, nog niet werke lijk in maatregelen zijn omgezet. Zo is er bij defensie wel overleg gaande over afschaffing van gratis medische voorzieningen, en een andere reis kostenvergoeding ter dekking van begrotingsbezuinigingen, maar die zaken zijn nog niet doorgevoerd. Een derde probleem tenslotte is de munitievoorraad van de landmacht. Door onvoldoende prijscompensatie en daartegenover stijgingen van mu- nitleprijzen die binnen enkele jaren twee tot driemaal zo hoog werden, is de muntievoorraad tot een mini mum geslonken. Met name de WD- defensiespecialist Ploeg heeft zich in de Tweede Kamer altijd zeer druk gemaakt over die munitievoorraden. Vervolg van pagina 1 Overigens zal Van der Louw de be slissing die Kalma nu genomen heeft mee laten wegen. 'Verstandig' Procureur-generaal W. A. van der Feltz, noemt de ontslagaanvrage van de hoofdinspecteur een „ver standige beslissing, die waarschijn lijk het beste is voor alle partijen". „Ik ben er niet blij om een derge lijke term vind ik niet passend in deze zaak maar ik geloof wel dat het de beste oplossing is." Van der Feltz zegt het met Kalma eens te zijn, dat er geen basis van vertrou wen meer aanwezig is tussen de hoofdinspecteur en de Rotterdamse politie. De procureur-generaal heeft weinig commentaar op het eventuele voor nemen van burgemeester Van der Louw om zijn beslissing en houding in de zaak-Kalma te laten toetsen door de afdeling rechtspraak van de Raad van State. „Het lijkt mogelijk dat Van der Louw dat doet, omdat hij als bestuurder belanghebbende is. Wel, dat is zijn goed recht, als hij vindt dat er Jurisprudentie moet ko men," aldus Van der Feltz. Commentaar van Kalma: „Ik heb altijd met plezier gewerkt, maar er gebeurt nu zoveel, dat ik niet meer bij de Rotterdamse politie kan func tioneren zoals ik zou willen. Ik ga natuurlijk door met wat ik zie dat voor mij noodzakelijk is in het maatschappelijk gebeuren met als centraal punt de medemens. Niets staat me daarvoor in de weg, nu buiten de marges van het politie korps." door Huib Goudriaan AMSTERDAM De deur tot het archief van Arnold Meijer en zijn fascistische organisatie Zwart Front is nogal stevig vergrendeld. De in houd van dit archief, alsmede dat van de Neder landse fascist Alfred Haighton, wordt beschreven in een „inventaris", die onlangs met een korte plechtigheid werd overgedragen aan de algemene rijksarchivaris mr A. E. Ribberink. Maar volgens het CRM-orgaan Trefpunt wil dit nog niet zeggen dat deze inhoudsbeschrijving en nog minder het archief zelf toegankelijk is voor het publiek. Paul van 't Veer, rubriek schrijver van Het Parool, sprak vrijdag in zijn krant over „censuur" en over een „duchtige, driedubbele be scherming" van de voorma lige leden van het van 1934 tot 1940 bestaande Zwart Front en van het Nationaal 'Front, dat het leven rekte tot 1941. Waaruit bestaat deze „bescherming"? Vol gens Trefpunt kwam het ar chief, na het overlijden van Arnuld Meijer in 1965, in handen van een Oisterwijk- se notaris die het in 1970 overdroeg aan het rijksar chief in Noord-Brabant. Voorwaarden bij deze over dracht waren, dat het ar chief tot 1 januari 1976 niet toegankelijk zou zijn, dat niet nader te noemen stuk ken uit het archief meosten worden gelicht en tot het jaar 2000 moesten worden 'geheimgehouden en dat na 1 Januari 1976 het archief alleen toegankelijk zou zijn voor zuver wetenschappe lijk onderzoek. Beperkingen Na 1 Januari vorig jaar rees de vraag of de vele beper kingen misschien nodig zijn, omdat er zulke „explo sieve" gegevens in de inven taris zijn te vinden. De over vloedige beperkingen moe ten immers nogal achter docht oproepen, temeer daar de namen van de 637 leden van Zwart Front „om redenen van privacy" (aldus Trefpunt) al uit de inventa ris zijn weggelaten. Het is duidelijk dat als de inventa ris al met zoveel zorgen is omgeven. Jan Publiek in de archieven zelf op z'n minst duistere staatsgeheimen moet vermoeden. Rijksarchivaris mr Ribbe rink heeft als commentaar: „De overheid heeft zorgvul digheid te betrachten ten opzichte van de bescher ming van het individu, maar ook ten opzichte van wetenschappelijk onder zoek. We hebben nu een zeer belangrijk archief vrij gegeven, dat ruime moge lijkheden biedt voor weten schappelijk onderzoek, maar we hebben geen be hoefte mensen nodeloos op de tocht te zetten. Voor zo ver de mensen, om wie het gaat, strafbaar waren heb ben ze hun straf gehad, maar het is niet nodig dat het publiek dat nog eens dunnetjes overdoet. In een rechtsstaat moet ook het in dividu dat fout is geweest, de kans krijgen, zich te re dresseren", aldus mr Ribbe rink. De rijksarchivaris is bevreesd dat bij een al te gemakkelijk vrijgeven van de namen van voormalige leden van Zwart Front „er op de man of vrouw zal wor den gespeeld tot algemeen volksvermaak" door be paalde media. Andere kant Bovendien zit er nog een andere kant aan de zaak: „Wanneer was de weg dus vrij voor een inventarisatie van het archief. Dit resul teerde in de twee delen tel lende inventaris, die op 15 november door dr L. P L. Pirenne, rijksarchivaris in Noord-Brabant, werd over- gedragen aan algemeen rijksarchivaris mr. Ribbe rink. Dr. Pirenne zei bij deze gelegenheid: „Er leven nog mensen, die zich benadeeld zouden kunnen voelen als uit de inventaris blijkt, dat zij in Zwart Front of Natio naal Front een rol hebben gespeeld". Hij kondigde daarom aan dat de inventa ris werd vereonden naar alle rijksarchieven, de gemeen tearchieven van gemeenten boven de 100 000 inwoners, de Noordbrabantse archief diensten en enkele institu ten in binnen- en buiten land. Maar het instituut dat zo'n inventaris krijgt, moet deze opbergen aldus dr. Pirenne „in een afdeling bijzondere werken, waartoe alleen het bevoegde gezag toegang heeft". Raadple ging van de inventaris (het gaat hier nog steeds alleen om de inhoudsopgave van het archief red.) mag al leen ten behoeve van zuiver wetenschappelijk onder zoek. Publicatie van gege vens aan de hand van de inventaris, het aanhalen van namen van personen, mag slechts met toestem ming van „bevoegd gezag". Deze bepalingen zullen ech ter na 31 december 1985 niet meer van krancht zijn. Niet geheel ten onrechte stelt Paul van 't Veer wij van particulieren een ar chief overnemen, moeten zij ervan verzekerd zijn dat er geen sensationeel gebruik van zal worden gemaakt, in de zin van: die meneer heeft in zijn jonge jaren sympa thie gehad voor het commu nisme of voor Franco". Ook dr. Pirenne, de rijksarchiva ris in Noord-Brabant be licht deze kant: „De over heid moet voorzichtig om springen met archieven die ter beschikking worden ge steld, anders kunnen parti culieren worden afgeschrikt om die nog over te dragen". De heer Pirenne ontkent ten stelligste dat er duistere zaken verborgen moeten blijven: „Nee hoor, niet één; het is alleen ter bescher ming van de privacy." Gaat het om bekende namen? „Ja, die zijn er wel bij, al zijn het geen ministers. Maar de meesten zijn oud en het ging ons er alleen om te voorkomen, dat mensen die nu in een bejaardente huis verblijven, ongelukkig worden gemaakt." Was u bang voor een heksen jacht? Dr. Pirenne: „Ja, ja er zou den artikelen kunnen ver schijnen met de tendens va,n: We hebben weer ie mand te pakken, die lid is geweest van Zwart Front". ff OFFICIËLE PUBLIKATIE VAN DE ff Secretariaat: Van Breestraat 14, 1071 ZP Amsterdam telefoon: 020-724275 Traditiegetrouw komt de Ünie „School en Evangelie" weer even acte de présance geven. Zeker nu het nieuwe jaar het komende Eeuwfeest van de Unie gaat inluiden. Een feest dat zo God wil op 20 januari 1979 gevierd zal worden. Maar voor dat we op die toekomst wat zicht willen geven, eerst een terugblik naar het verleden. Wat is er gebeurd en wat staat er te gebeuren? Uniecollecte. Deze inzameling ten behoeve van noodlijdend christelijk onderwijs (in binnen- maar zeer in het bijzonder in het buitenland) bereikte het afgelopen jaar 2,5 miljoen! Een bedrag dat nog niet eerder werd gehaald. Ook de collecte '77-'78 die dit jaar in oktober startte wijst nu al naar 1,7 miljoen! Een verhaal om in te kleuren in het prentenboek van de School met de Bijbel! In 1968 bedroeg de collecte „nog maar" vier ton!' Maar wie bedekt dat ook dit jaar het totaalbedrag van de aangevraagde projecten zeker de zes miljoen overschrijdt, zal beseffen dat we er nog niet zijn. Wie daaraan iets wil doen. giro 515 t.n.v. Unie „School en Evangelie" te Voorburg. Cahiers voor het christelijk onderwijs. (uitgave J. H. Kok B V. Kampen, onder auspiciën van de Unie „8chool en Evangelie"). In het afgelopen Jaar zijn de volgende Cahiers verschenen: nr. 25 L. Kalsbeek: „Een school met of zonder Bijbel?" Bijdrage aan een gesprek over christendom, humanisme en onderwijs in het bijzonder met betrekking tot het verschijnsel van de samenwerkingsschool, nr. 9 H. Stolk: „Gesprekspunten over wereldverkenning en christelijk onderwijs". Wereldverkenning is een centraal begrip in de school. Ook in die zin dat het gaat om het verkennen van de relaties waarin we leven. Dat is in elk onderwijs, maar zeker in het christelijk onderwijs van levensbelang. Daarover gaat het in dit Cahier, nr. 26 Werkgroep C.V.H.O.: „De school aan het werk". In 't voorjaar vierde wat thans heet de prot.chr.sectie van het Ned. Genootschap van Leraren (NGL) onder haar eigenlijke naam CVHO (Ver van Leraren bij het Christelijk Voorbereidend Hoger Onderwijs) haar zestigjarig bestaan. Het Congres dat toen gehouden werd hield zich vooral bezig met de „invulling" van het z.g. schoolwerkplan in verband met de eigen identiteit van het christelijk voortgezet onderwijs. De neerslag van referaten en discussies op dit Congres vindt men in dit Cahier. Kalender In 1978 hoopt de Unie de volgende bijeenkomsten te houden. 28 januari 1978 22 april 1978 17 aug. 1978 16 sept. 1978 Werkvergadering Jaarbeurs Congres Centrum in Utrecht. Feestelijke inleiding van het Eeuwfeest van de Unie. Beelden van christelijk Onderwijs uit binnen- en buitenland. Première van de film „Honderd Jaar Christelijk Onderwijs". Werkvergadering Jaarbeurs CongTes Centrum in Utrecht. Presentatie twee nieuwe Cahiers voor het christelijk onderwijs: nr. 12: Drs. T. M. Gilhuis en Prof. dr. Jac. Schouten: „Om hier te zijn en overkant" (Doelstellingen van het christelijk onderwijs vroeger en nu), nr. 27: Werkgroep Chr. Buitengewoon Onderwijs: „Het christelijk buitengewoon onder wijs een brug naar de toekomst" Gebedsdienst voor het christelijk onderwijs in de Grote Kerk te Apeldoorn. Voorganger Prof. dr. J. Verkuyl. Ter herdenking ook van een zelfde gebeuren honderd Jaar geleden toen in Apeldoorn een bidstond gehouden werd bij de Aanbieding aan Koning Willem III van een Volkspetitionnement dat vroeg om „Een School met den Bijbel". Werkvergadering Jaarbeurs Congres Centrum te Utrecht. Inlulding Uniecollecte-Eeuw feest aan de hand van een verguld projectenboek. Aanbieding nieuw Cahier, nr. 28: Sipke van der land „De kans van Je leven" (Boeiende achtergrondinformatie bij de projecten buitenland). 1-8 okt. 1978 Uniecollecte Eeuwfeest. TIJDSCHRIFTEN Bulletin Kwartaaltijdschrift voor Documentatie van en Bezinning op het christelijk onderwijs. In dit tijdschrift wordt de discussie gekanaliseerd die allerwegen nog steeds plaatsvindt over de identiteit van openbaar en bijzonder onderwijs. Een bron van authentieke informatie. Deze periodiek ging onlangs z'n zesde Jaargang in. Schoolschrift Officieel orgaan van de Unie „School en Evangelie". Dit blad bedoelt In populaire vorm voorlichting te bieden over allerlei aspecten en activiteiten van het christelijk onderwijs in binnen- en buitenland. Een blad voor ouders, besturen, personelen en wie verder maar bij het christelijk onderwijs betrokken is. Dit blad verschijnt viermaal per jaar. School and Gospel Internationaal Bulletin, in samenwerking met het Internationaal Verband voor Christelijke opvoeding*- en onderwijsorganisaties. Dit orgaan bedoelt de band tussen het christelijk onderwijs in ons land en daarbuiten te verstevigen door het geven van wederzijdse informatie en documentatie. Dit Internationaal Bulletin verschijnt tweemaal per Jaar. Kunstzinnig Tijdschrift van de Stichting Christelijk Cultureel Studiecentrum (CCS). Een uitgave die tot nu toe geheel door de Unie werd gesubsidieerd. Het genoemd Centrum streeft naar de oprichting van een Christelijke Academie voor Beeldende Vorming en naar een soortgelijke Academie voor Expressie in woord en gebaar. Juist dezer dagen is na een aanloopperiode van ruim dertien Jaar het verheugende bericht afgekomen dat het Ministerie van O. en W. voornemens is belde genoemde Academies (in Kampen te vestigen) vanaf 1 aug. 1978 te subsidiëren. Een geweldige inhaalmanoeuvre die christenen hadden te nemen op het terrein van de kunst is daarmee voltooid. BIJ DE JAARWISSELING Heel hartelijk dankt de Unie allen die waar ook, zich dit Jaar hebben ingezet voor christelijke opvoeding en voor christelijk onderwijs. Op de drempel van het Jaar dat het Eeuwfeest van de Unie inluidt staan we voor de vraag; hoe dragen we in het christelijk onderwijs de traditie over? Berkhof zegt ergens: Juist zij die zich geroepen weten over de traditie te waken, zullen degenen moeten zijn die zich steeds weer zorg maken over twee dingen tegelijk: of het nog écht het heil is dat men overgeeft en of het werkelijk de ander bereikt aan wie men het wil overgeven. Welnu wie in het christelijk onderwijs aan de beantwoording van genoemde vragen wil bijdragen, kan voor het komende Jaar op de Unie rekenen. Gaarne vertrouwt zij van deze medewerkers hetzelfde. Met de beste wensen voor een gezegend Jaar onzes Heren Namens het Dagelijks Bestuur Drs. T. M. Gilhuis, voorzitter W. M. Ridderbos-de RooiJ, secretaresse. Amsterdam 7 Januari 1978

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 3