Ton Oudshoorn: 'Men was dat ik te hard zou gaan' bang Tweede plaatsen Lin '77 beloond^ Stephan tobt met Feyenoord Winst Guillermo Vilas tegen Jimmy Connors KNSB meet met twee maten In Masterstoernooi in New York 'Een bedrijf dat z'n produkt niet aan de straatstenen kwijt kan, kan niet blijven produceren' Zege Miel Govaert Wereldrecord op 800 m vrije slag Joe Jordan naar Manchester United ZATERDAG 7 JANUARI 1978 SPORT Trouw/KwartelP2VRHSj7ist4 door Peter Onvlee INZELL Wanneer je de feiten zonder meer op een rijtje zet is bet natuurlijk een zaak, die belachelijk is. Maar tegelijk is de affaire rond de 23-jarige Ton Oudshoorn typerend voor het speeltuinsfeertje, waarin het nationale topschaatsen zich op dit ogenblik weer eens afspeelt. Een te vroeg vertrek naar het onder een dikke sneeuwvacht getooide Zuidduitse Inzeil met als voor opstaand doel de dit jaar opmerkelijk stijgende prestatiecurve nog verder door te trekken, leidde tot de uitsluiting van de selectiewedstrijden voor de Europese kampioenschappen. „Men was bang dat ik te hard zou gaan", zegt de Rijpwetéringse rijder nu wrang. Officieel heette het na het beraad van de landelijke Technische Com missie „dat het niet correct zou zijn tegenover de andere leden van de kernploeg, dat Oudshoorn een lange re acclimatieperiode achter de rug zou hebben voor het begin van het beslissende driebanentoernooi van Inzeil, Madonna en Innsbruck. Oudshoorn zelf: „Alsof het niet de bedoeling is straks tijdens de grote wedstrijden zo hard mogelijk te gaan. Ga je te hard, dan ben je gemeen. Het is een waanzinnige be scherming van de leden van de be staande kernploeg, die nergens op slaat. Als je zoals ik in het voorsei zoen harder gaat. als je wel opgeno men moet worden In de landenploeg tegen Noorwegen, dan ben je een soort indringer. Neem alleen maar wat er gebeurde na afloop van de wedstrijden om de Domtrofee in Utrecht, beslissend voor de samen stelling van die langenploeg. Kloos terboer trachtte me toen toch nog uit de ploeg te praten. Ten gunste van het kernploeglid Jan Derksen. Hij gaf de Landelijke Technische Commissie de verzekering dat Derk sen over enkele weken veel betere prestaties zou leveren. Een Derksen, die volgens mij gewoon aan zijn laat ste jaar bezig is, weinig tijd heeft en eigenlijk nog wat aftraint". Ton Oudshoorn kon na Utrecht niet gepasseerd worden. Werd in Hamar, waar het Nederlandse schaatsen een dieptepunt beleefde, met geringe achterstand op Hilbert van der Duin en Frits Schalij de vierde Nederlan der vóór de falende Klaas Vriend en een op de 500 meter gediskwalifi ceerde Piet Kleine. „Met een Frits Schalij en waarschijnlijk ook Klaas Vriend dacht ik om de vierde be schikbare plaats voor de Europese kampioenschappen te kunnen gaan vechten". Het is anders gelopen. „Gedeeltelijk ook mijn schuld," zegt Ton Ouds hoorn eerlijk. „Je kunt vooraf ver wachten dat ze je op deze manier eruit proberen te werken." Ton Oudshoorn doelt daarbij op zijn af wezigheid bij de overigens onbe langrijke maar door de Landelijke Technische Commissie wel voor de voorlopige oranjeploeg verplicht ge stelde tien kilometerrace in Heeren veen aan het einde van het afgelo pen jaar. Een wedstrijd, waarover Egberts van 't Oever in Hamar nog stelde dat deze zeker niet voor. de Europese kampioenschappenselec- tie zou meetellen en waar buiten Oudshoorn ook de met hem naar Inzeil gereisde Hans van Helden zonder toestemming en Jan Derk sen mèt toestemming ontbraken en Klaas Vriend halverwege de wed strijd wegens een (ieder jaar) pijnlij ke lies stopte. Met tijden ook vart dik in de 16 en 17 minuten kon het gebeuren voorts nauwelijks echt serieus worden ge nomen. Toch werd het de kapstok, waaraan Oudshoorn werd opgehan gen. „Achteraf hoor je: de wedstrijd telt wel niet als selectie, maar Je moet hem wel hebben gereden. Al thans, Kloosterboer en Van 't Oever willen dat de uiteindelijke ploeg voor de Europese kampioenschap pen tenminste twee 10.000 meters heeft gereden. Alsof je die afstand ook niet in Inzeil kon rijden". Ton Oudshoorn kreeg te horen, dat deelneming aan de Europese kam- pioenscnappen voor hem bij voor baat uitgesloten werd. En dat, ter wijl de eveneens voortijdig naar In zeil gereisde Hans van Helden niet op een zijspoor werd gerangeerd. Integendeel: na een gesprek met de hiervoor speciaal naar zuid-Duits- land afgereisde bondsvoorzitter Herman van Laar kreeg deze nog speciale privileges. Meten met twee maten derhalve. Ton Oudshoorn, veel optrekkend met deze Van Helden en op een aantal punten ook zeker gelijkden- kdhd: „Om Hans kunnen ze op dit moment zeker niet heen. Ze hebben hem nodig en Hans maakt het ge woon ook waar. Als argument is gehanteerd dat Hans al drie 10.000 meters had gereden en de wedstrijd in Heerenveen voor hem dus niet nodig was. Maar ik moet me steeds bewijzen, kan op geen enkele mede werking rekenen. Integendeel bijna". Voor Ton Oudshoorn lijkt het sei zoen al te zijn verloren voordat het echt begonnen is. Het lijkt op een AMSTERDAM Tweede plaatsen hebben dit keer de doorslag gegeven bij de verkiezingen van de sportman en sportvrouw van het jaar 1977. Bij de heren ging de titel naar de wielrenner Hennie Kuiper. Hij werd vorig jaar tweede in de Tour de France achter de Fransman Bernard Thevenet. Bij de dames werd de tennisspeelster Betty Stöve gelauwerd. Haar hoogtepunt lag in 1977 op Wimbledon waar tij drie tweede plaatsen behaalde, in hel damesenkelspel, in het damesdubbeltpel en in het gemengd dubbelspel. Hennie Kuiper neemt de titel over van de schaatser Piet Kleine. Betty Stöve volgt de wielrenster Keetie van Oosten-Hage op. De Nederlandse ruiterequipe die vorig jaar in Wenen Europees kampioen werd kreeg de titel sportploeg van het jaar. De ploeg bestond uit Johan Heins. Harry Wouters van den Oudeweijer, Anton Ebben en Henk Nooren. In 1976 was deze titel ten deel gevallen aan de waterpoloploeg. De Tom Schre'ursprijs voor het meest belovende sporttalent ging naar de tafeltennisster Bettine Vriesekoop. Deze prijs was in 1976 toegekend aan de turnster Marianne Heeren die inmiddels al weer afscheid heeft genomen van het internationale topturnen. NEW YORK Ook op de tweede In 84 partijen. In deze eerste confron- dag van het Masterstoernooi in de tatie sinds Forest Hills stonden Vilas Newyorkse Madison Square Gar-; en Connors tegenover elkaar als TON OUDSHOORN: 'Je kunt vooraf verwachten dat ze je er op deze manier uit proberen te werken'. misrekening van de man, die voor het Ijselcup-gebeuren (de min of meer officiële maar ook overtrokken opening van het Nederlandse schaatsseizoen in Deventer) stelde, dat de „regioschaatsers dit jaar hun slag konden slaan". Hij nu: „Van het gerommel rond de kernploeg, de aanstelling van een man als Kloos terboer, dat vroeg om moeilijkhe den. De voorbereiding was duidelijk minder. Ik ben uiteindelijk de enige geweest, die er bij is gekomen. De tijd van Derksen leek voor het sei zoen al voorbij, Jan Boere en Iep Kramer waren ook duidelijk te pak ken. Dat is tot nog toe wel uitge komen". Niet uitgekomen voor Oudshoorn geen groots talent, wel een rijder die de vijf jaren die hij nu schaatst met hard werken omhoog is gekomen ook al door de constructie van een eigen krachttrainingsapparaat in de schuur achter de ouderlijke woning is de gedachte, dat hij evenals Van Helden toch wel tot de selectie- strijd zal worden toegelaten als hij maar ook samen met hem reisde. "Hans heeft nog wel voor mij gepleit bij Van Laar. Zonder succes. Ook het bij de landelijke technische commissie bekende argument, dat alles in Inzeil al was geboekt, dat het moeilijk veranderd kon worden om dat ik samenging met Sjors Rotte veel, een B-rijder uit eveneens Zuid wetering. dat dit alles gebeurd was voordat ik ook maar enige zekerheid had dat ik als niet-kemploeglid voor de selectie in aanmerking zou ko men, dat ik al vijf jaar eind decem- ber-begin januari naar Inzeil ga, dat alles deed er niets toe". In In2ell trok Ton Oudshoom de afgelopen weken ver van de naar Madonna doorgereisde kernploeg ogenschijnlijk ontspannen maar desondanks toch gegrepen door het gebeurde, zijn rondjes. Langs de kant bijgestaan door zijn regiotrai ner Vries. Hij reed er eind december nog wel een goed toernooi (tweede achter Hans van Helden), maar lijkt opnieuw te kampen met het bij hem tot nog toe jaarlijks terugkerende vormverlies na de Jaarwisseling. Een matige tijd van 2.08 op de 1500 me ter is wat dat betreft een erg slechte vingerwijzing. Ton Oudshoorn (dit seizoen zijn per soonlijke records op de 500 en 3.000 meter teruggebracht van respectie velijk 41,0 en 4,25,09 tot 40.4 en 4.23.4; op de 1500, 5000 en 10.000 meter staan toptijden van 2.03.78, 7.35 en 16.03.7): „Ik hoop dat het seizoen nog niet verloren is. Voor die slechte 1500 meter waren oorzaken aan te wijzen. Ik hoop in ieder geval nog in aanmerking te komen voor de nationale B-ploeg die volgend week einde tegen Zweden rijdt en me dan alsnog waar te maken. Ook nog via de Nederlandse kampioenschappen. Die gelden Immers als enige selectie voor de wereldkampioenschappen". dens zijn Guillermo Vilas en Björn Borg ongeslagen gebleven. Vilas, die eerder van Orantes had gewonnen, versloeg Jimmy Connors donderdag avond laat in een drie uur durende opwindende partij, die de meer dan 28.000 bezoekers van het begin tot het einde boeide, met 6-4, 3-6, 7-5. Wimbledonkampioen Björn Borg overleefde de dertien aces, die Ros- coe Tanner op hem afvuurde en won met 6-4, 6-7 (7-4), 6-3. In de middag had Brian Oottfried al zijn tweede zege binnengehaald. Na Tanner werd nu de Mexicaan Raul Ramirez het slachtoffer van zijn dadendrang: 6-7, 6-2, 6-4. In deze groep hebben thans Borg en Gottfried alles gewon nen en Ramirez en Tanner alles ver loren. Dat betekent dat eerstge- noemden zich hebben geplaatst voor de halve finales en Ramirez en Tan ner zijn uitgeschakeld. In de andere groep is voorlopig alleen Vilas zeker van een plaats in de halve finales. Eddie Dibbs, die met 6-7, 5-7 verloor van Orantes is uitgeschakeld. De strijd voor de laatste plaats in de halve finales gaat hier tussen Oran tes en Connors. De wijze waarop Guillermo Vilas ver hinderde dat Jimmy Connors revan che nam voor de nederlaag in de eindstrijd van Forest Hills vormde het hoogtepunt van een dag vol spectaculaire partijen, waarmee het officieuze wereldkampioenschap voor proftennisers ongetwijfeld aan prestige won. Met 6-4, 3-6, 7-5, be haalde Vilas zijn 83ste overwinning door Richard Matthijsse INZELL De eerste wedstrijd van het driebanentoernooi in Inzeil is voor de herenallrounders als eerste selectiewedstrijd voor de Europese kampioenschappen geschrapt. De organisatie in Inzeil wilde de ploeg niet laten starten, aangezien het aantal inschrijvingen de beschikba re startplaatsen (nu toch 103; de mindere rijders worden op de lange re afstanden met vier in één rit ge- st.art) verre overtrof. Nederland, dat aanvankelijk zes plaatsen toegewe zen had gekregen, is daar door de start van de sprint en de dames- ploeg met 12 rijders en rijdsters toch al bovenuit gekomen. Hans van Hel den, die zich nog altijd buiten de kernploeg voorbereidt, is daarnaast als enige Nederlander bij de all roundwedstrijden in Inzeil toegela ten. Hij leidt na de eerste dag. Ton Oudshoorn, aanvankelijk niet geac cepteerd, kreeg alsnog de kans een opengevallen plaats in het sprint- toernooi te bezetten. Zijn tijd op de eerste 500 meter viel met 41.43 tegen. 500 meier rprinlers: I Jevgenl Koellkov (Sov) 39.36 seconden. 2. Anatoli Medennikov (Sovl 39.75. 3. VaJeri Moeratov (Sovi 39.84. 4. Alexan der Kornllov (Sovl 40,13, A Andre Malikov (Sovi 40,28, 6 Miel Govaert (Ned) 40.36, 7. Jos Valentljn (Ned) 40.41, 8 Sies Ullkema (Ned) 40,44, 10 André Kraayeveld (Ned) 40,90,11. Bert de Jong (Ned) 41,15. 12. Lieuwe de Boer (Nedi 41,16, 16. Ton Oudshoom (Ned) 41.43 1000 meter tprinleri: 1 Oovaert 1.21.03. 2. Kornl- lov l 21.96, 3 Moeratov 1.22.54. 4. Medennikov 1.22.67. Koellkov 1 22.87. 6 De Jong 1.22.80. 7. Uilkema I 23.16. 12 Kraayeveld 1.24,94. 13. De Boer 1.25.14. 16 Oudshoom 1 26.00 Klatxemenl n» Iwee af»(andrn: I. Koellkov 80.795 punten. 2 Govaert 80,875,3 Medennikov 81.085. 4 Moeratov en Kornllov 81.110.6. Uilke ma 82.020 SM meter dame*: I. Ljoebov Satsjlkova (Sovl 43.72 seconden. 2 Vera Krasnova (Sov) 44,13.3. ValenUna Golovenktna <8ovi 44.76. 4. Tatjana Averina (Sovi 44,91. 5 Sylvia Brunner (Zwlf 44,95. 0. Ina Steenbruggen iNed) 45.16, 7. Halts- ke ValenUJn iNedi 45.31, 8 Vera Brlndzej (Sovi 45.47. 18 Joke van Rijssen (Ned) 40.53,20 8ljt)e van der Lende (Ned) 46,86 IMS meier dame*: I Oolovenklna I 30.78; 2. Oaitna Stepanskaja (8ovi 1 31.27; 3 Satsklkova 1.31.56; 4 Averina 1.31.91; 5. SUenbniggen I 32.02; 6 Oallna Bllnkova (Sovl 132.35 Klassement na twee afstanden I Satsjlkova 89 495 punten. 2 Oolovenkina 90.150.3. Averina 90.065. sa» meur allrmjndrn: 1. Hans van Helden (Ned) 40.16 seconden. 2 Andreas Dletel en Andreas Ehrig (beiden DDR) 40.52. 4. Ulf Ekstrand (Zwei «1.00. 5 JOrgen Warnlcke (DDR) 41.11; 6 Uwe SaueTtetg (DDR) 41.37 SCHAKEN - Door een remlae tegen de Rus Tigran Petrosjan heeft de Hongaar Ouylla Sax de leiding behouden in het toernooi van Hastings HIJ heeft nu 6 1/2 punt uit acht partijen. ROTTERDAM Peter Stephan, de 47-jarige adjunct-directeur van Feyenoord, heeft zich sinds zijn verblijf in Rotterdam enkele malen de vingers gebrand als hij wat al te openhartige uitspra ken deed over de voormalige topclub. Vorige week verklaarde hij dat hij, na de beschamende nederlaag in Veendam, nauwelijks meer geloofde in een herstel op korte termijn. Prompt had zich weer een bestuurslid aan die uitlating gestoord. Vandaar dat Stephan in het vervolg wat extra op zijn hoede is als over verleden en toekomst van de stadionclub wordt gesproken. Een club, om Stephan te citeren, die in een dal van ellende is beland. De crisis, die ruim een jaar geleden uit brak is, alle brallende uitlatingen van trainer Vujadin Boskov ten spijt, nog lang niet bezworen. On danks de miljoenen, die Feyenoord in nieuwe spelers heeft geïnvesteerd, laat het herstel op zich wachten. Daarmee rijst onmiddellijk de vraag of Feyenoord wel een verstandige politiek heeft gevoerd. Maar wie bij Stephan, die wat afstandelijker de zaak heeft kunnen bekijken een ant woord op die klemmende vraag denkt te krijgen, vergist zich. „Er wordt in de sportwereld zo vaak over het verleden gesproken en dan wordt er ferm nagetrapt. Ik voel er niets voor daar aan mee te doen. Ik kan nu alleen constateren dat het eens zo machtige Feyenoord in de ellende zit. Hoe dat komt? Ik denk dat het te maken heeft met een structurele ontwikkeling. De club zit in een spiraalbeweging naar bene den. Er is een evenwichtig elftal dat successen had, uit elkaar gevallen. Feyenoord heeft pech gehad met zijn vervangers. Op dit moment vraag Je je af of er evenwicht is tussen ervaring en Jeugd. Het zal op de lange duur wel weer in orde ko men. Feyenoord is per slot van reke ning bakermat van het voetbalge- beuren in een grote regio. Daar kan niemand omheen." Het blijft voor Peter 8tephan niette min onbegrijpelijk dat Feyenoord zo verschrikkelijk diep is gezonken. Hij wijst er nog eens op dat de ploeg in spelers als Mansveld, Treytel, Rijs- bergen en Schneider over een verde diging van „internationale klasse" beschikt en dat het middenveld, be staande uit Jansen, Notten en de Oostenrijkse international Kreuz tot de beste van Nederland behoort. „Ik wil niet beweren dat we een grandio ze voorhoede hebben, maar slecht is die toch zeker niet. Van der Lem is een creatieve spits, met daarnaast het gewicht van een Clyde Best of een Nico Jansen, stormram en rom melaar. Op links speelt dan een hardwerkende snelle Melis. Als je met zo'n elftal van Veendam verliest is het hard nodig dat het hoe en waarom eens grondig wordt geanaly seerd. Het heeft dan weinig zin om de trainer als hoofdschuldige aan te wijzen. Vaak wordt zijn kop geëist, omdat dat de meest simpele oplos sing is." Feyenoords adjunct-directeur moet echter wel constateren dat Boskov er In zijn bijna twee jaar durend bewind niet in is geslaagd een suc cesje van betekenis te behalen. Het is dan ook zeer de vraag of de felle partizaan uit Novi Sad en ex-coach van het Joegoslavische elftal op ver lenging van zijn contract kan reke nen. De geruchten dat Cor Brom, de trainer van Sparta, volgend seizoen zijn opwachting in de Kuip maakt, klinken dan ook steeds luider op. Stephan daarover: „Cor Brom is een goede trainer, zeker geschikt voor topvoetbal. Wanneer Boskov weg mocht gaan, dan staat hij bij Feyen oord hoog genoteerd. Meer wens ik over die aangelegenheid niet te zeggen." De benoeming van Peter Stephan eind maart vorig Jaar riep met name bij de spelers, die voor het aanblijven van Guus Brox hadden gepleit, repercussies op. De voorma lige manager van Go Ahead Eagles zegt daar nooit van wakker te heb ben gelegen. Stephan: „Bij elk ge sprek met de selectiecommissie en met het hoofdbestuur heb ik ge vraagd of alles met Brox op de juiste wijze was geregeld. Ik voelde er niets voor om iemand die al dertig jaar voor Feyenoord werkt, het le ven zuur te maken. Ik geloof ook niet dat het om mijn persoon ging. Er was een groep die wilde dat Brox bleef, maar de meerderheid vond dat er een nieuwe moest komen. Tussen ons belden zijn nu duidelijke afspraken gemaakt. Alles wat met de toekomst te maken heeft, behan del ik. Brox wil graag de lopende competitie afhandelen. Dat ziet hij als een afsluiting van zijn carrière. We doen overigens veel samen. Ik ben zelf nu bezig aan een financieel plan ter dekking van het verwachte exploitatietekort van anderhalf mil joen gulden. Bovendien moet ik ook de komende maanden de besprekin gen over de nieuwe contracten er lopen er zeventien af tot een goed einde zien te brengen." 8tephan vindt dat het goed mis is met het betaalde voetbal in Neder land. Er wordt volgens hem een pro dukt verkocht dat de klanten niet eten. „Een bedrijf kan niet blijven produceren, terwijl Je het produkt aan de straatstenen niet kwijt kan. Wij hebben nu geen publiek meer op de tribunes. Dat komt omdat er geen strijd meer wordt geleverd. De mensen willen show, prachtige schijnbewegingen en strijdbaar voetbal. Waarom komen ze in Enge land en West-Duitsland wel? Juist, omdat daar wordt gevochten. Daar ziet de passieve recreant wat hij wil. Daar zouden wij met z'n allen eens iets aan moeten doen. Dat vind ik voor alle clubbestuurders voor dit jaar de belangrijkste opdracht." Stephan verfoeit de mentaliteit van de Nederlandse prof. die niet beseft dat hij „in een schouwburg staat". En dat het publiek een kaartje heeft gekocht voor een anderhalf uur du rend optreden. „De artiest, de voet baller dus, mag het zich niet veroor loven een half uur of een kwartier voor het einde te stoppen of gas terug te nemen. Hem mag dat niet alleen kwalijk worden genomen. Het is ook vaak de tactische opdracht van de trainer." Opnieuw trekt Stephan een parallel met het voetbalgebeuren in Enge land en West-Duitsland. Ja. daar blijven de spelers doorgaan. Mis schien heeft dat wel te maken met de maatschappelijke ontwikkeling in die landen. In Engeland voetbalt de voetballer om niet in de mijnen te behoeven werken en in West-Duits land voelt hij er kennelijk niets voor om aan de machinebank bij het gro te bedrijfsleven te staan. In onze Nederlandse samenleving wordt de Jeugd ook veel te voorzichtig en te lief opgevoed. Dat vind Je terug in het voetballen. Kijk maar naar de Uefa's. Het zijn bijna allemaal spe lers, die baltechnlsch alles kunnen, maar het zijn geen frontsoldaten." Het is Peter Stephan een doorn in het oog dat de lokale overheid geen cent uittrekt voor het betaalde voet bal in de Maasstad. „Er gaan zoveel gemeenschapsgelden naar culturele uitingen, maar men zou zich moeten realiseren dat er ook best wat geld gestopt mag worden in zaken die brede lagen van de bevolking met de laagste Inkomens Interesseren De overheid op haar beurt mag dan uiteraard haar eisen aan de clubs stellen, zoals een professioneel be leid." prijsvechters met Connors als speci alist op snelle banen ogenschijnlijk in het voordeel. De Argentijn drukte echter het tempo met backhands vol slice laag op de forehand van Con nors en dat wapen bleek in de drie uur durende strijd uiteindelijk be slissend. In het zicht van de nederlaag beet Connors nog eenmaal van zich af. Hij haalde in de derde set een achter stand van 3-5 op tot 5-5. In de volgen de game kwam Vilas op eigen service achter met 0-30. Met een harde fore hand leek Connors zichzelf drie gamepoints toe te gaan bedelen. Vi las achterhaalde echter de bal en retourneerde hem op spectaculaire wijze langs de lijn. De afloop van deze slagenwisseling was bepalend voor de afloop van de wedstrijd. De Argentijn hield zijn service en brak door de opslag van zijn tegenstan der, nadat deze eerst een voorsprong van 30-0 had genomen Het einde kwam met drie fouten, waarvan twee van de forehand, van de Amerikaan. In totaal maakte Connors 36 niet geforceerde fouten en Vilas slechts 20. In tegenstelling tot de finale van Forest Hills schud de Connors onder toejuichingen van het publiek nu wel de hand van de overwinnaar. BRISBANE (SID) De I5-jarige Australische Michelle Ford heeft in de Australische plaats Brisbane voor het eerste zwemwereldrecord van het nieuwe Jaar gezorgd Zij leverde deze prestatie op de 800 me ter vrije slag met een tijd van 8 minuut en 34,86 seconden. Daarmee verbeterde zij het voormalige record van de Oostduitse Petra Thümer met 0,18 seconden (8.35,04). LONDEN Joe Jordan heeft zijn handtekening gezet onder een con tract van Manchester United, dat een transferbedrag van 350 000 pond (ongeveer 1.575.000 gulden) aan Leeds United moest betalen. Dit is hetzelfde bedrag dat Ajax op 12 december vorig jaar bereid was te betalen voor de 26-jarige Schotse international. Nadat Ajax toen over eenstemming met Leeds United had bereikt, ketste de transfer af op de persoonlijke eisen van Jordan Jordan, die woensdagavond door Leeds op de transferlljst werd gezet, zal de eerste twee weken niet voor zijn nieuwe werkgever kunnen uit komen. De transfer kwam te laat voor het meespelen van de Schotse aanvaller in de bekerwedstrijd van - zaterdag tegen Carlisle en volgende week gaat een schorsing van drie wedstrijden in, die Jordan nog te goed had. Jordans verklaring voor zijn keus: „Ik koos Manchester United gewoon omdat het Manchester United was". De Schot kwam zeven jaar geleden van ds 8chotse club Morton als een nauwelijks bekende voetballer naar Engeland. PETER STEPHAN: „In onze Nederlandse samenleving wordt de jeugd ook veel te voorzichtig en te lief opgevoed." Programma EREDIVISIE Hcdcn: PSV-NAC (20.00 uur) NEC-Go Ahead (20.00 uur) Morgen: A Z'67-Ajax Haarlem-FC Utrecht FC Twente-Vitesse Sparta-Feyenoord FC Den Haag-Roda JC FC WV-Telstar FC Amsterdam-Volendam EERSTE DIVISIE FC Vlaarding.-FC Groning. PEC Zwolle-Heerenveen FC Dordrecht-Willem II Exeelsior-FC Den Bosch SC Amersf.-Helmond Sport Wageningrn-Eindhoven SC Cambuur-Heracles Veendam-SVV De Graafsehap-MW AFGELASTINGEN De volgend* afdelingen hebben alle wedstrij den voor vandaSg. zaterdag, afgelast Dor drechl. Nijmegen en Oouda

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 27