3Leger Vietnam breekt Verzet van Cambodja Stroessner beschouwt de vakbonden als bedreiging VS en Egypte willen principeverklaring over Midden-Oosten Palestijnen eisen verantwoordelij kheid moord PLO-man op Chilenen de eerste tien jaar niet naar de stembus Vlilïtaire woordvoerders in Bangkok: Chinezen welkom thuis Turkije heeft nieuw kabinet Paraguayaanse boerenleider Victoriano Centurion in arrest tIJDAG 6 JANUARI 1978 BUITENLAND Trouw/Kwartet BANGKOK (Reuter, AP, UPI) De Vietnamese strijdkrachten hebben het verzet van het Cambodjaanse leger in de Papegaaienbek (het deel van Cambodja dat in Vietnam steekt) vrijwel ;ehee! onder controle. Het Vietnamese leger zou met een omtrekkende beweging het gebied van de -st van Cambodja dreigen af te snijden. Dit melden doorgaans betrouwbare llitaire functionarissen gisteren in be Thaise hoofdstad Bangkok. Het [Vietnamese leger zou tot op 56 kilo meter van de Cambodjaanse hoofd- htad Pnom Penh zijn doorgedrongen ide afstand tussen Pnom Penh naar [de grens met Vietnam is 100 kilome ter). Het verzet van het Cambod- (jaanse leger, dat veel minder sterk is lan strijdkrachten van Vietnam, zou |nog geleverd worden door verspreide tillagroepen, terwijl de Vietna mezen vechten met tanks en straal- nenwerpers. Wanneer de Viet- nezen erin zouden slagen de Me- :ongrivier en de voornaamste ver bindingsweg tussen Pnom Penh en Ide Papegaaienbek onder de controle 1 te krijgen, d^n zou het volgens mili- |taire waarnemers wel eens snel met het verzet van Cambodja gedaan kunnen zijn. Dnderhandelingen Dverigens zouden de Vietnamezen [strikte opdracht hebben de hoofd- Istad zelf niet aan te vallen. Het zou. |rolgens de politieke waarnemers, de doeling van de Vietnamezen zijn »en goede uitgangssituatie te schep- voor onderhandelingen met Cambodja over het grensgeschil tus sen beide landen. Volgens sommige berichten zouden de Vietnamezen steun hebben gekre gen van pro-Vietnamese Cambodja- nen in het noordwestelijke deel van de Papegaaienbek. Een volledig beeld van het verloop van de strijd was gisteren nergens te krijgen en ook over de bedoelingen van de Viet namezen bestonden uiteenlopende ideeën. Ook rond de stad Krech zouden gis teren gevechten zijn geleverd. Krech ligt aan de verbindingsweg tusser Pnom Penh en de noordoostelijke provincies. Volgens sommige berich ten zou de stad al door de Vietname zen zijn ingenomen. Andere berich ten spraken dit juist tegen. Radio Pnom Penh deelde gisteren mee dat het „democratisch Cambod ja geen enkele vijand, wat voor kleur hij ook mag hebben hetzij de Amerikaanse imperialisten en hun lakeien of degenen die annexatie van ons grondgebied nastreven toe zal staan om onze territoriale soevereiniteit te bedreigen of te schenden." De ambassadeurs van Oost-Duits- land, Polen, en Joegoslavië in Viet- In Beiroet verklaarden PLO-radio- technici een uitzending van de „stem van Palestina in Bagdad" te hebben opgevangen waarin verklaard werd dat de „agent Hammami" bekend om het feit dat hij coëxistentie met de zionistische vijand voorstond in de Britse hoofdstad werd vermoord. Ofschoon de verklaring niet formeel de verantwoordelijkheid voor de lanslag, die woensdag in Londen ilaatsvond, opeiste, werd toch dui- lelijk dat in Irak aanwezige Palestij- ien de zeer gematigde Hammami als ïn verrader beschouwden. In de aakse hoofdstad Bagdad woont Aboe Nidal, een voormalig lid van de Palestijnse guerrillabeweging Al Fa- tach. Aboe Nidal werd enkele jaren geleden door Al Fatach ter dood [veroordeeld omdat hij zou hebben gepoogd een hoge PLO-functionaris, die nauwe banden met Saoedi-Ara- bië onderhoudt, te vermoorden. Aboe Nidal wordt er van verdacht verantwoordelijk te zijn voor terro ristische aanslagen in Damascus en Amman. De door hem geleide orga nisatie heet .zwarte juni" ter herin- bering aan juni 1976 toen Syrië Liba non tijdens de burgeroorlog binnen viel. nam hebben gisteren de volkomen steun van hun regeringen betuigd aan Vietnam in het grensconflict met Cambodja. De drie diplomaten zouden van hun ministers van bui tenlandse zaken te horen hebben ge kregen dat deze „hun volkomen en resolute hulp hadden aangeboden aan de gerechtvaardigde zaak en houding van de Vietnamese regering in het Vletnamees-Cambodjaanse grensgeschil." Zoals bekend geniet de Cambodjaanse regering de steun van China. De regering van Albanië deed gisteren een beroep op de rege ring in Peking in het geschil te be middelen. TOKIO (AP) - De Volksrepubliek China heeft het beleid tegenover in het buitenland wonende Chineien geliberaliseerd. Een lang artikel van de hand van Liao Tsjeng-sji, dat afgelopen woensdag in het Chi nese Volksdagblad stond, stelt dat „al degenen die in de loop der jaren blootgesteld xijn aan een offi cieel onderzoek of aan vervolging vanwege in het buitenland wonen de familieleden" eerherstel zullen krijgen. Het artikel van Liao, die voorzitter is van de commissie voor buitenlandse Chinese aangelegen heden, wordt in verband gebracht met het streven van Peking de op Taiwan wonende Chinezen warm te laten lopen voor de Volksrepu bliek en de genegenheid te «innen van Chinezen in het buitenland, die doorgaans sympathieker staan tegenover de regering op Taiwan, maar die wel bloedverwanten heb ben op het communistische vaste land. Liao bepleit in zijn artikel de in voering van in- en uitreismogelijk heden voor Chinezen die familiele den wallen bezoeken. Chinezen die definitief naar het vasteland willen terugkeren, zouden hartelijk wel kom moeten worden geheten. In het buitenland wonende Chinese studenten zouden aangemoedigd moeten worden om in Peking te komen studeren. Zowel commu nistisch als nationalistisch China zien in de komst van buitenslands wonende landgenoten een welko me mogelijkheid om aan de zeer gewenste buitenlandse valuta te komen. Liao wijst erop in zijn arti kel dat mensen die geld ut het buitenland ontvangen vaak met de nek wordenaan gekeken en wijt deze misstand aan de bende van vier onder leiding van mevrouw Tsjang Tsjing, de weduwe van de vroegere partijleider Mao Tse- toeng. Liao wijst erop in zijn artikel dat de meeste Chinezen in het buiten land behoren tot de werkende klas se van boeren en arbeiders, intel lectuelen en kleine zakenlieden en dat zij de basis vormen voor een patriottisch eenheidsfront van overzeese Chinezen. CAIRO (AFP, UPI, Reuter) Een van de belangrijkste resulta ten van de top van Aswan tussen president Carter en diens Egyptische ambtgenoot, Anwar Sadat, is een akkoord over de noodzaak zo spoedig mogelijk te komen tot de publikatie van de beginselen van een algehele vredesregeling in het Midden-Oos ten. Dit blijkt uit een vraaggesprek dat president Sadat na de top van As- wan van woensdag heeft toegestaan aan drie Amerikaanse televisie-om roepen waarvan de tekst gisteren door de Egyptische pers is gepubli ceerd. „Dit doel is duidelijk voor mij, voor Carter en voor Begin." aldus Sadat. Hij onderstreepte dat deze beginselverklaring, die niet na de Israelisch-Egyptische top van 25 de cember kon worden gepubliceerd, zal moeten voortkomen uit de werk zaamheden van de politieke com- LONDEN, BEIROET (UPI, Reuter) Een volstrekt onbekende groepering, „de stem van Palestina", heeft in een telefoonge sprek met het kantoor van het Amerikaanse persbureau UPI In Londen de verantwoordelijkheid opgeëist voor de moord op Said [Hammami, vertegenwoordiger van de PLO in Groot-Brittannië. „Dit is nog maar het begin," verklaarde de anonieme man namens „de stem van Palestina". Aan de boodschap werd toegevoegd dat Hammami was vermoord „omdat hij contact opnam met het Joodse land." De PLO heeft ondertussen bekend gemaakt een eigen onderzoeksmis- ste naar Londen te sturen om duide lijkheid te scheppen over de moord op Said Hammami. De PLO-missie, die vermoedelijk al naar Londen is vertrokken staat onder leiding van Ribhi Awad, een nauwe vriend van Hammami, die Al Fatach in Cairo vertegenwoordigde totdat de Egyp tische autoriteiten hem onlangs het land uitwezen. De politiebewaking en -patrouilles op de Britse vliegvelden werden gis teren versterkt, terwijl de anti-ter- reurbrigade van Scotland Yard 's ochtends in de jacht op de moorde naar met huiszoekingen begon onder de voornaamste Arabische sympa thisanten van de „harde lijn" tegen Israël in de Arabische gemeenschap in Londen. Hammami was de derde Arabier die in de afgelopen vijf dagen in Londen een gewelddadige dood vond. De be scherming van Arabische diploma ten en de bewaking van toeristische trekpleisters en banken die in ver binding staan met landen in het Mid den-Oosten werden ook versterkt. ANKARA (UPI. Reuter) De leider van de Republikeinse Volkspartij in Turkije, Boelent Ecevit, heeft giste ren zijn 35-leden tellend kabinet aan de Turkse president gepresenteerd. De nieuwe regering is gisteren direct aan het werk gegaan zonder de par lementaire goedkeuring af te wachten. Ecevit, die door president Koruturk gevraagd werd een regering te vor men, nadat het afgelopen maandag de regering-Demirel een vertrou wensvotum in het parlement niet had overleefd, verklaarde dat zijn kabinet prioriteit zou geven aan het terugdringen van het geweld ln Tur kije, de oplossing van de economi sche problemen van het land en de oplossing van problemen op buiten lands gebied. Het is de derde keer sinds 1974, dat Ecevit een kabinet heeft gevormd. Van de 35 ministers posten worden er 22 door Ecevits Republikeinse Volkspartij bezet, 10 door de onafhankelijken, twee door de Republikeinse Vertrouwens- partij en een door de Democratische Partij. Ecevit zal zich als eerste nu met de kwestie Cyprus moeten bezighou den. Morgen komt Kurt Waldheim, secretaris-generaal van de Verenig de Naties naar Ankara om over de oplossing van de problemen op het verdeelde eiland te praten. In 1974 was Ecevit de Turkse premier onder wiens verantwoordelijkheid Turkije bijna de helft van Cyprus ging be zetten. Ecevit wilde zich gisteren niet over de kwestie Cyprus uitlaten omdat hij eerst van gedachten er over wil wisselen met zijn coalitie partners. Het nieuwe kabinet heeft negen mi nisteries meer dan de regering van oud-premier Demirel. Dit is de prijs die Ecevit moest betalen om zijn coalitieregering voor elkaar te krij gen. Elk van de coalitiepartners le vert bovendien een vice-premier. Ook telt de nieuwe regering zeven ministers zonder portefeuille. Er zijn twee nieuwe ministersposten ge creëerd, die van regionale zaken en nationale ondernemingen. De be langrijkste. posten. justitie, bui tenlandse zaken, financiën en defen sie worden echter door leden van Ecevits partij bemand. Generaal Pinochet tijdens zijn persconferentie na het bekend worden van de uitslag van het referendum. SANTIAGO (Reuter, AP, UPI) De Chileense president Augusto Pinochet heeft gisteren, na het voor hem zeer succesvolle verlopen referendum van afgelopen woensdag, verklaard dat er de eerstkomende tien jaar geen verkiezingen of volksraadplegingen zullen plaats vinden. Toen bijna alle stembiljetten geteld waren bleek dat 75 procent van de Chilenen zich had uitgesproken voor steun aan generaal Pinochet. Onge veer twintig procent van de 5,3 mil joen stemgerechtigde Chilenen sprak zich tegen de Junta uit en bijna vijf procent stemde blanco. De president verklaarde na het bekend worden van de eerste uitslagen, dat de uitslag het einde betekende van de partijpolitiek in Chili. „Geen ver kiezingen meer, geen stemmingen en ook geen raadplegingen de eerste tien jaar. Er is een einde gekomen aan het denken over verkiezingen en stemmingen," aldus Pinochet tot een menigte aanhangers die de presi dent kwam gelukwensen. De president, die het referendum had uitgeschreven naar aanleiding van de kritiek die ln de Verenigde Naties op zijn beleid was uitgeoe fend, verklaarde dat het duidelijk was geworden dat de Chilenen het niet eens zijn met die kritiek. Hij beloofde een boodschap te zullen sturen aan secretaris-generaal Wald heim, dat zijn land geen behoefte meer heeft aan commissies van die organisatie die een onderzoek willen instellen naar de situatie van de Vrijlating rechten van de mens. hij zou kunnen stemmen. De weige ring bleek echter als grapje bedoeld en de generaal liet zich even later door de stemcommissie overreden zijn vingerafdruk te geven. De president werd bij het afleggen van zijn verklaring onderbroken door gescandeerde leuzen als: „VN. hahaha" en „8terke man, Pinochet" Pinochet nam die hulde in ontvangst in gezelschap van twee andere leden van de militaire junta, admiraal Me rino en generaal Mendoza, hoofd van de oproerpolitie. Luchtmachtgene- raal Leigh, die zich, evenals admiraal Merino, steeds tegen het referendum verzet heeft, woonde de festiviteiten niet bij. Toen generaal Leigh woens dag bij het stemlokaal verscheen, weigerde hij aanvankelijk de vereis te vingerafdruk te zetten, alvorens De zes Chileense vakbondsleiders die na het bijwonen van de zevende congres van de Latijnsamerikaanse onafhankelijke vakbeweging CLAT in Costa Rica eind november van het vorig jaar door de Chileense autori teiten gearresteerd waren en naar het noorden van Chili waren gede porteerd, zijn op 24 december vrijge laten. Dit werd gisteren meegedeeld door CLAT-Nederland, de solidari teitsbeweging in Nederland met de Latijnsamerikaanse vakcentrale. De zes hebben hun bestuursfuncties weer opgenomen. De vrijlating is het resultaat van nationale en internati onale acties. In Chili zelf vonden bijeenkomsten plaats van 4000 mijn- missie die half januari ln Jeruzalem bijeen zal komen. Volgens de Egyptische pers omvat ten de beginselen de Israëlische te rugtrekking uit de bezette gebieden en de regeling van het Palestijnse vraagstuk ln al zijn politieke en niet- poütieke aspecten. „Ik ben bereid soepel te zijn op het gebied van de veiligheid maar niet wat betreft de terugtrekking of het zelfbeschik kingsrecht," aldus Sadat. „Na de pu blikatie van die beginselen zullen de verschillende partijen met Israël aan tafel gaan zitten. Palestina zou ver- tegenwoordigd kunnen zijn door Jor danië en Egypte als verantwoordelij ken voor de Westelijke Jordaanoever en de Gazastrook. Vergemakkelijkt Gevraagd of het vredesproces verge makkelijkt zou worden wanneer de Palestijnen Hoessein in plaats van de PLO zouden gaan steunen zei Sadat: „Zeker, ja zeker. De PLO heeft echte onverantwoordelijkheid ten toon gespreid in de afgelopen weken en met name na mijn bezoek aan Jeruzalem. Wanneer de Palestij nen voor Koning Hoessein kiezen zou ik het ermee eens zijn". Hiermee lijkt Sadat definitief op de besluiten van de Arabische topconferentie van oktober 1974 ln Rabat terug te zijn gekomen. Toen werd de PLO als „enige wettige vertegenwoordiger van het Palestijnse volk" erkend. Sadat wilde in het vraaggesprek de mogelijkheid niet uitsluiten dat Pa lestijnen afkomstig van de westelij ke Jordaanoever bij de vredesbe sprekingen betrokken zouden worden. Volgens het Egyptische dagblad Al Akhbar zal de Jordaanse premier Mod ar Badran, die tevens minister van buitenlandse zaken ls, aan de beraadslagingen van het politieke comité dat 15 januari ln Jeruzalem bijeenkomt gaan deelnemen zodra de beginselen voor de vrede tussen Egypte en Israël overeen zijn geko men en bekend zijn gemaakt. Aan de beraadslagingen ln Jeruzalem zullen ln eerste Instantie de minis ters van buitenlandse zaken van Is raël, Egypte en de Verenigde Staten deelnemen. Welingelichte kringen ln Egypte ver klaarden gisteren dat 10 januari de Jordaanse koning in Aswan van ge dachte zal wisselen met Sadat. Zijn bezoek zal 15 januari worden ge volgd door een bezoek van de 8jah van Iran en 19 Januari door een bezoek van Koning Hassan van Ma rokko. Jordaanse regeringsfunctio narissen ontkenden gisteren echter dat Hoessein van plan was een be zoek aan Egypte te brengen. werkers in de kopermijnen El Ten- iente en El 8alvador. Ook de haven arbeiders hebben ln groten getale hun steun betuigd aan een van de zes vakbondsleiders, Carlos Frez, voorzitter van de bond van havenar- beiders. Op de vrijlating van de vak bondsleiders is verder aangedrongen door het Wereldverbond van de Ar beid. verscheidene Europese vak bonden en CLAT. door Herman Amelink In Paraguay is vrijwel geen gezin waaraan de onderdrukking van de regering van generaal Stroessner is voobijgegaan. Iedereen heeft wel een familielid dat tijdens de 24 jaar die de generaal nu aan macht is, wel eens gearresteerd is. Alleen door een perma nente terreur ziet Stroessner kans zijn regime op de been te houden. De arrestatie van 21 vakbondslei ders, die gisteren in Nederland be kend werd gemaakt door CLAT-Ne derland, een solidariteitsbeweging die de onafhankelijke Latijnsameri kaanse vakcentrale CLAT steunt, is voor Paraguay dan ook niets bijzon ders. Onder de gearresteerden bevin den zich ook twee Argentijnen, na melijk Rodolfo Romero, directeur van het INCASUR, het vormingscen trum van CLAT voor de hele zuidelij ke punt van Zuid-Amerika dat ge vestigd is in de Argentijnse hoofd stad Buenos Aires, en Emilio Valen- ti, lid van het uitvoerend comité van de Latijnsamerikaanse landarbei dersfederatie FCL. Onder de Paraguyaanse gearresteer den bevinden zich onder meer Emi lio Coleman, Quirino Hermosa, Ful- gencio Berrero, Florencio Riveros en Victoriano Centurion, een van de lei ders van de boerenbeweging in Para guay. Congres •De gevangen genomen boerenleider Victoriano Centurion. Victoriano Centurion was de afge vaardigde van de Paraguayaanse boerenbeweging op het congres dat CLAT eind november van het vorig jaai hield in San Jose, de hoofdstad van Costa Rica. Van 1972 tot 1976 zat Victoriano Centurion in de gevange nis wegens zijn rol ln de boerenbewe ging. Tijdens het congres dankte hij de aanwezigen voor de druk die ze hadden uitgeoefend op de Paraguay aanse autoritten voor zijn vrijla ting. In een persoonlijk gesprek dat we met hem hadden, zei Centurion, die vrijwel alleen Guarinl, (de taal van de Paraguayaanse Inheemsen) spreekt, dat hij zijn vrijlating mede toeschreef aan de druk van de Vere nigde Staten. Hij vertelde gevangen te hebben gezeten met mensen die al meer dan twintig jaar in de cel zaten. Over de aanleiding tot zijn arrestatie in 1972 vertelde Centurion. „De werkzaamheden van de boerenbewe ging begonnen in 1966. De motive ring voor het werk van de boerenbe weging was bewustwording, het poli tiek actief maken van de boeren. Verder werd aangestuurd op betere onderlinge samenwerking tussen de boeren. Zo werden er ln totaal in 160 dorpen coöperaties opgericht. Ook hadden we een vormingsprogramma voor de boeren in hun eigen taal, het Guarinl. De regering beschouwde deze activiteiten als een bedreiging voor haar positie. „De eerste golf van onderdrukking dateert uit 1972 toen vrijwel de gehe le top van de boerenbeweging in de gevangenis terecht kwam. In 1974 volgde een tweede golf van repressie waarbij vele boerenleiders gedood werden. De repressie was in dat jaar bijzonder groot. De regering nam alle goederen van de gestichte coöp eraties in beslag. Bekende gevallen die heel schrijnend geweest zijn, vor men Jejui. Tuna en Acari in het oostelijk deel van Paraguay btj de rivier de Parana. Zes maanden ble ven de militairen in dit gebied en al die tijd bleven die dorpen onder mili tair bestuur. Op zo'n manier wilden ze een absoluut einde maken aan het werk dat onder de boeren gedaan werd". In de gevangenis waar Centurion van 1972 tot 1976 werd vastgehou den zaten in totaal duizend gevan genen. De helft van hen werd in 1976 vrijgelaten, de andere helft werd naar concentratiekampen overge bracht. Onder de 500 vrijgelatenen bevonden zich 200 boeren. *Geen bed Het verblijf ln de gevangenis is be paald geen grapje, zo blijkt uit de woorden van Centurion: „Ik ver bleef ln een cel, waarin niet eens een bed stond. Er waren geen medicij nen en de gevangenen kregen erg weinig voedsel. Er wordt voortdu rend psychologisch en fysiek geweld tegen je gebruikt. Het folteren, dat veel gebeurt, wordt gedaan door analfabeten, die van de regering veel alcohol en verdovende midde len krijgen. Doordat de folteraars onontwikkeld zijn, gebruiken ze heel primitieve methoden. Meestal halen ze je 's avonds om een uur of negen uit Je cel, als de andere gevan genen slapen. Je wordt geslagen met stukken van autobanden, wat enor me striemen achterlaat en waardoor je volledig ontvelt. De littekens daarvan kun je nog steeds zien. „De eerste nacht in de gevangenis kreeg ik tweehonderd slagen, waar na de huid van mijn rug al vrijwel helemaal verdwenen was De vol gende nacht kreeg ik er driehonderd en daarna iedere nacht vierhonderd, totdat ik alles verteld had wat ik over mijn organisatie wist. Andere martel methoden die gebruikt wor den zijn naalden onder je nagels, stokslagen onder Je voeten zodat Je niet meer kunt lopen en de plleta, een bak vol met braaksel, urine en uitwerpselen waarin ze je onderhou den tot je bijna verdrinkt. Als ze ja daaruit ophalen, slaan ze hard op Je maag zodat Je moet braken. Dan blijft de bak tenminste gevuld. Ook behandelen de folteraars Je met elektrische schokken op de meest gevoelige plaatsen van je lichaam" De bisschoppenconferentie van Pa raguay heeft in het verleden her haalde malen scherp geprotesteerd tegen de vervolging van boerenlei ders. arbeiders en studenten. In juni 1976 schreven zij een uitvoerige brief, waarin geconstateerd werd dat de martelpraktijken evenredig toenamen met het aantal gevangen genomen, dode of vermiste mensen. Amnesty International en de Inter nationale Liga van de mensenrech ten kwamen in rapporten tot soort gelijke conclusies. Toch weten deze organisaties vaak maar half wat er gebeurt, aldus Victoriano Centuri on: „De mishandelingen vinden vaak plaats op geheime plaatsen, waar het Rode Kruis en Amnesty International geen weet van heb ben. Zij krijgen alleen de redelijke gevangenissen onder ogen, waar de mensen er nog goed uitzien en waar nog wel wat aan culturele zaken gedaan wordt". De nieuwe arrestaties, die vorige maand hebben plaatsgevonden, lij ken verband te houden met de ver kiezingen die op 12 februari in Para guay zullen worden gehouden. De huidige president, generaal Stroess ner. zal dan door de bevolking kun nen worden herkozen. Een groot aantal partijen heeft, vanwege het ontbreken van enig democratisch recht, geweigerd aan deze verkiezin gen deel te nemen. Enkele partijen, zoals de christen-democraten en de communisten, worden trouwens in het geheel niet door de regering er kend en de leden van deze partijen worden daarom voortdurend ver volgd. Parlement Door deze politiek van toe- en afne mende repressie houdt president Stroessner. zoon van een Latijns amerikaanse moeder en een Beierse vader, het land onder de duim Voor de buitenwacht houdt de president graag een beetje een democratisch imago op. Het parlement wordt be heerst door de Colorado's (roden). Stroessners eigen partij, maar er is een vast aantal zetels ingeruimd voor een oppositie van radicalen en liberalen, onder het motto „beter een machteloze oppositie dan geen oppositie" Het staat zo aardig om officiële tegenstanders te hebben. De gevangen genomen vakbondslei ders hebben van het bewind van Stroessner dan ook weinig heil te verwachten Alleen zware interna tionale druk is iets waarvoor de pre sident nog een beetje gevoelig ls. Daarom is CLAT-Nederland met een actie gestart voor de vrijlating van de 21 gevangenen. Adhesie met deze actie kunt u betuigen bij CLAT-Nederland. Nieuwe Oracht 47, Utrecht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7