Storm Staatssecretarissen r Indira Gandhi uit partij gezet Vliegveld Asmara door ELF veroverd Nederland wil uitlevering ex-directeur Kerkspits door bliksem verwoest FAMILIEBERICHTEN WOENSDAG 4 JANUARI 1978 TROUW/KWARTET P 6 - .R 9 - HS 8 Vervolg van pagina 1 De CDA-Iractle leider Aantjes wen ste echter geen nieuwe CDA-kandl- daat voor onderwij* naar voren te schuiven zolang met het uiterste was geprobeerd om toch Hermes op die post te krijgen Hij vond dat Van Agt in deze moest bemiddelen. Dat ge beurde in een breed beraad deze week waarin behalve Pais en Hennes ook premier Van Agt en de fractielei ders Aantjes (CDA) en Rietkerk (WD) deelnamen In dat beraad werd het gesprek tussen Pais en Her mes weer op gang gebracht. In CDA- knng wordt erop gewezen dat alhoe- NEW DELHI (Reuter) Oud-pre mier Indira Oandhl van India ls gisteren utt de Congrespartij gezet, die zij leidde tot vorig Jaar maart, toen zij een zware nederlaag leed. Dit ls gisteren besloten door de lei ding van de Congrespartij, nadat mevrouw Oandhl afgelopen maan dag op een afzonderlijke conventie van dissidente leden van de Con grespartij verkozen was tot partij voorzitter. Met mevrouw Oandhl zijn alle leden van de Congrespartij die zich bij haar hebben aangesloten uit de partij gezet ROME (Reuter) - Het Bevrijdlnga- front voor Eritrea (ELF) heeft giste ren In Rome gezegd de luchthaven van de stad Asmara te hebben ver overd op de Ethiopische strijd krachten Het ELF en zijn bondge noot. het Eritrese Volksbevrijdings front (EPLF) belegeren de stad Aa mara al enkele maanden. De afgelo pen weken heeft de hoofdstad van de provincie Eritrea. Asmara, steeds sterker te lijden gekregen aan tekort aan water, brandstof en voedsel. De Ethiopische militairen die In de stad gelegerd zijn, werden steeds vanuit de lucht van nieuwe voorraden voor zien. wel Hennes niet heeft gekregen wat hij wilde toch nu meer uitgekomen is dan Pais aanvankelijk wilde aan bieden. De WD Is er Inmiddels in geslaagd een staatssecretaris te leveren voor de handelsbevordering (economi sche zaken). Gisteren ls op die post benoemd mr K. H Beyen (54). mo menteel lid van de raad van bestuur van de AMRO-bank. In die functies hij hoofd van het buitenlands be drijf. Beyen ls de zoon van de Inmid dels overleden oud-minister van bui tenlandse zaken, mr J. W. Beyen. die zitting heeft gehad In het tweede kabinet Drees <1952-1956) Ook de benoeming van K. de Jong Ozn op onderwijs ls gisteren officieel gewor den. HIJ zal ln het bijzonder worden belast met het voortgezet onderwijs, uitgezonderd de vernieuwingen op dat terrein (dat doet minister Pais zelf), de volwassenen-educatie, de scholenbouw en de scholenplan ning). Olsteren werden tevens me vrouw Veder-8mlt (WD) officieel tot staatssecretaris op volksgezond heid en de heer Wallis De Vries (CDA) tot staatssecretaris op CRM benoemd. Defensie Nog niet rond is de benoeming van een VVD-staatssecretaris op defen sie Minister Kruislnga en de WD- fractieleider Rietkerk bijven van mening verschillen over de taak voor de nieuwe staatssecretaris. De WD vindt dat de nieuwe man de zorg voor het materieel moet krijgen en heeft daarvoor als kandidaat het Kamerlid Ploeg naar voren gescho ven. Kruislnga echter wil de mate- rieelzorg zeil gaan doen. HU zoekt een bU voorkeur vrouwelUke staats secretaris voor het militair straf- en tuchtrecht en de vermaatschappe lijking van de krijgsmacht. De plan nen van Kruislnga hebben zowel WD als CDA nogal verrast en bU de liberalen nogal wat Irritatie veroor zaakt. In de discussies die Kruislnga over zUn wensen heeft met de WD- fractieleider beklemtoond hij sterk de grondwettelijke rechten van de minister waar het gaat om de keuze en taak van zijn staatssecretarissen. Van WD-zlJde ls overigens meege deeld dat de door Kruislnga als kan didaat beschouwde Justitie-voor- Uchtster mevr. mr T. Faber-De Heer (bekend van de gijzelingsacties), geen lid ls van de WD. ARNHEM (ANP) - De rechtbank ln Arnhem heeft gevangenneming be volen van de ln Engeland verblijven de Anthony Rodgers. ex-directeur van het voormalige Slngerbedrijf Tealtronic ln Nijmegen. De Arnhem se officier van justitie verdenkt hem van verduistering in dienstverband van ongeveer 1,5 miljoen gulden. Het ministerie van Justitie zal langs diplomatieke weg om uitlevering verzoeken, zo heeft de Arnhemse officier, mr. M. L. de Haas. gisteren meegedeeld. HU verwacht dat de vroegere direc teur over enkele weken ln Arnhem kan zUn om zich voor de rechtbank aldaar te verantwoorden. Na eerdere bezoeken die ambtenaren van de economische controledienst aan Rodgers brachten heeft de Neder landse Justitie niets meer van hem vernomen. Pogingen om opnieuw met hem ln contact te komen liepen steeds op niets uit. Daarom besloot mr. De Haas de vervolging door te zetten. Eerder al werd ln Nederland een arrestatiebevel uitgevaardigd. Mede door de manipulaties van Rodgers zou het Nijmeegse kantoor- computerbedrijf Tealtronic ten on der zUn gegaan. BU het aan het licht komen van de moeilijkheden begin vorig Jaar werd het bedrijf bezet en later failliet verklaard. Slechts een deel van het personeel kon aan het werk blijven ln een nieuwe onderne ming geheel eigendom van de Staat. In verkleinde vorm wordt het bedrijf nu onder de naam Daisy Holland voortgezet ln het Gelderse Wljchen. 's-ORAVENZANDE - Een felle uit slaande brand heeft gisteren rond zes uur de spits van de gereformeer de Noorderkerk in 's-Gravenzande verwoest. Brokstukken van de toren kwamen terecht op een bankfiliaal, maar richtten weinig schade aan. De brandweer vermoedt, dat blik seminslag de oorzaak ls van de brand. Rond het middaguur sloeg de bliksem ln en waarschijnlijk heeft het vuur uren gesmeuld. Op de boulevard van Scheveningen zoeken drie mannen beschutting tegen de storm die gepaard ging met hagel en onweers Op veel plaatsen richtte het slechte weer schade aan. Vervolg van pagina 1 Het noodweer heeft grote schade veroorzaakt in de land- en tuin bouw. Vooral kassen moesten het ontgelden. De glasschade loopt in de miljoenen, schat de verzekerings maatschappij Hagelunie in Scheve ningen. "De maatschappij verwacht vandaag honderden schademeldingen. Bij een soortgelijke storm die precies twee jaar geleden over Nederland trok lop 3 januari 1916) kreek de maatschappij zesduizend schadege vallen te verwerken. Ook het treinverkeer heeft stagnatie ondervonden. Door beschadiging van de bovenleiding bij het station Heerhugowaard was het treinver keer tussen deze plaats en Schagen gestremd. In de loop van de avond was het defect gerepareerd. Tussen Hilversum en Utrecht heb ben de treinen enige tijd over enkel spoor moeten rijden doordat ln Hil versum een boom tegen de bovenlei ding was gewaald. Bij Breukelen liep de intercity van Zandvoort naar het zuiden vertraing op, doordat door de harde wind een olievat onder de trein waaide. Tussen Zaltbommel en Den Bosch is het treinverkeer in de war geweest door een seinstorting, die overigens niet door de storm was veroorzaakt. Op het Centraal Station van Am sterdam is een wagen van de PTT. die normaal door een karretje wordt voortbewogen uit zizhzelf gaan rij den en van het perron op de rails gekieperd. Er kwam op dat moment geen trein binnen zodat verder geen ongelukken gebeurden. Vooral op de Veluwe (maar ook el ders) heeft de storm nogal wat bos beschadigd. Bij Kootwijk werd'®o»s een gebied van vijf vierkante am meter vrijwel met de grond geüjk gemaakt. Buitenland Behalve Nederland heeft de storm ook Engeland getroffen. Zo werden in Newmark in het graafschap Suf folk enkele honderden huizen zwaar beschadigd en auto's van de weg geblazen. In Yorkshire werd een man gedood toen zijn auto door een ontwortelde boom werd getroffen. In Withersea aan de oostkust, liepen twee kinderen verwondingen op toen een vallende schoorsteen in hun slaapkamer terecht kwam. kunnen van maandag tot «n met vrijdag telefonisch van 9 00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20.00 uur. Voor de vele blijken van belangstelling in welke vorm dan ook getoond, ter gelegenheid van ons 6S-Ja- rig huwelijksfeest danken' wij u hartelijk. C. W. Emke N. Emke-van Rooyen Leiden Lorentzhof 124 Lieve oma. hartelijk gefeli citeerd met uw 90ste ver jaardag Liesbeth Rita Mirjam Eveline Jn het hui* van de Vader zijn vele woningen, daar was voor hem een plaats bereid". Heden is van mij weggenomen plotseling, mijn zo lieve zorgzame man. broeder, zwager en oom Bouke Knossen echtgenoot van Neeltje v. Vroegop op de leeftijd van bijna 75 jaar Zijn diepbedroefde vrouw en familie. Heerhugowaard 3 januari 1978 Huize ter Kimme, kamer 15 De rouwdienst wordt D.V. gehouden op vrijdag 8 januari a.s. in gebouw Irene, Dorpsstraat 70. Broek op Langedijk om 14.00 uur waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algeme ne Begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in gebouw Irene. „Tc Zal dan gedurig bij U zijn". Psalm 73:12 oud. ber. Heden ontsliep in Haar Heer en Heiland, onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgroot moeder, Jannetje van Driel-Stolk Weduwe van Hendrik van Drie! in de gezegende ouderdom van 88 jaar. Rijsoord P Bestebreurtje-Van Driel L J Bestebreurtje Vlaardingen C. Lindenburg-Van Driel J. Lindenburg Barendrecht. P van Driel G. A van Driel-Koolhaas Rotterdam A. van Dnel J. van Dnel-Prohn klein- en achterkleinkinderen Rotterdam. I januari 1978 ..Sonneburgh" kamer 204. Schulpweg 534 CorrespondenUe-adres Slationnweg 46. Barendrecht Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 19 30-20 00 uur in de rouwkamer van ..Sonne- burgh" De dienst van Woord en O bed zal worden gehou den donderdag 5 januari 1979 om 1*00 uur in „Huize Sonneburgh" waarna de begrafenis zal plaatsvinden plm 15 00 uur op de Ned Her» Begr u- Rotterdam-(Juelmonde Op 31 december 1977 is overleden mijn man, onze vader en opa Cornells Verboon Hij werd 72 jaar. C. Verboon-de Jong Gr* Iny en Hans Susanne, Erno, Selma Alewijn en Lia Maarten Joke Corrie en Johan Gerben Cock Honselersdijk Nieuweweg 63a Gelegenheid tot condoleren dinsdag 3 januari van 19.30-20.30 uur in de zaal van „De Voorhof' in gang Fazantlaan te Honselersdijk. De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden woensdag 4 januari a.s. in „De Voorhof". Aanvang van de dienst om 13.30 uur waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats. Gecstweg te Naaldwijk om ca. 14.30 „De Heere" is mijn Herder, mij zal niets ontbreken. (ps. 23) In dit vertrouwen is van ons heengegaan naar het Vaderhuis onze geliefde man. vader en opa Arie Cornells Griffioen op de leeftijd van 75 jaar. Oudewater: J. J. Griffioen-de Wit kinderen en kleinkinderen Oudewater, 3 januari 1978. Hekendorperwcg 34. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond 6 janua ri a.s. van 8.30 tot 9.30 uur in „Schuylenburcht", Hekendorperwcg 2. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 7 januari a.s.. voorafgegaan door een rouwdienst in de aula van „Schuylenburcht" welke om 13.30 uur aanvangt Aankomst op de begraafplaats 14.15 uur. ^Hetzij wij dan leven, hetzij wij ster ven, wij zijn des Heren" Heden overleed mijn geliefde echtgenoot onze zorgzame vader en opa Jan Winkel op de leeftijd van 69 jaar C. C. Winkel-Ne» kinderen en kleinkinderen Mijdrecht 2 Januari 1978 Provincialeweg 7A Gelegenheid lot condoleren aan huis en na de begrafenis in gebouw Jrene". De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den vrijdag 6 januari a.s. om 10 30 uur voormid dag in de Ned Herv Kerk te Mijdrecht, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden >p de her vormde begraafplaats aldaar om li 15 uur Geen bloemen en geen toespraken Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Buitengewoon Onderwijs te 's Gravenhage e.o. geeft met groot leedwezen kennis van het overlij den van zijn'oud-secretaris, de heer Mr. A. W. van Nes die gedurende vele jaren op uitnemende wijze het secretariaat heeft gevoerd. De herinnering aan zijn persoon en werk zal in het bestuur nog lange tijd levend blijven. Namens het bestuur: I. van Woerden, voorzitter Dr A. Schippers, loco-secretaris 's Gravenhage, 1 januari 1978 Want hij hield zich vast, als ziende de Onzienlijke. Hebr. 11:27b. Na een moedig gedragen lijden is in de Heer ontslapen onze lieve zuster S. E. J. (Fie) Bon-Kottmeier weduwe van P. H. Bon in de ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: J. E. de Haan-Kottmeier Amsterdam. 1 januari 1978 Correspondentie-adres: Reigerlaan 28. Hoevelaken Gelegenheid tot afscheid nemen in een rouwka mer van de Coöperatie PC, P. C. Hooftstraat 183, Amsterdam-Zuid, donderdag van 14.30-15.30 en 18.00-20.00 uur De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 6 januari a.s. tegen 11.30 uur op de Nieuwe Ooster begraafplaats aan de Kruislaan Maar ik vertrouw op U Here, Ik zeg: Gij zijt mijn God Mijn tijden zijn in Uw hand. Psalm 31:15,16A Heden nam God tot Zich onze lieve dochter en zuster Nellie Willems Op de leeftijd van 19 jaar. Apeldoorn H Willems L. Willems-Engels Zwolle Nieske en Henk Henny Apeldoorn: Bettie Leen Hannie Gerdien Apeldoorn. 2 januari 1978 Kiakelenburg 33. Nelhe is opgebaard in het rouwcentrum „Monuta Stichting'". Df-rk Kamphuisweg 6 te Ugchelen (Apeldoorn), waar gelegenheid is tot condoleren donderdag a.s. van 19 00-19 45 uur Een rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 6 januari om 14 00 uur in de aula op de algemene begraafplaats „Heidehof" te Ugchelen. waarna de teraardebestelling volgt Vertrek van bovengenoemd rouwcentrum om 13.30 uur In de Hope des Eeuwi gen Levens, is heden on verwacht van ons heen gegaan onze geliefde moeder, schoonmoeder, oma en tante Maria van Beek- Wandel in de ouderdom van 81 jaar. Capelle a/d IJssel: M. A. Heukels-van Beek Th. Heukels Rotterdam: A. v.d. Reyden-van Beek C. v.d. Reyden en kleinkinderen Rotterdam. 3 januari 1978. Giraffestraat 28 (Kralingseveer). Geen bloemen. Gelegenheid tot condole ren donderdagavond van 7.30-8 uur in de rouwkamer van de N.B.O., Dr. Zamenhof- straat 19 (v.m. Plantage- weg) Rotterdam-Oost. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 6 januari op de begraaf plaats Oud-Kralingen", Kralingseweg 334, na aankomst in de kapel om 11.30 uur Vertrek vanaf het woon huis om 11 uur. Heer, ik wil Uw liefde loven al begrijpt mijn ziel U niet. Zalig hij, die durft geloven, .ook wanneer het oog niet ziet. Schijnen mij Uw wegen duister, zie, ik vraag U niet: waarom Eenmaal zie ik al Uw luister, als ik in Uw hemel kom! Lied 2932 Op nieuwjaarsdag ging van ons heen onze lieve en zorgzame Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Magdalena Elisa Boersbroek weduwe van Asse Bakker eerder weduwe van Gerrit Elferink op de leeftijd van 91 jaar. Rotterdam J. G. Elferink E. W. Elferink-van Ommen Arnhem G. J. Elferink A. Elferink-van Tricht Purmerland H. Elferink Eelde T. M. Boswijk-Bakker J. Boswijk klein- en achterkleinkinderen Arnhem, Huize „Vreedenhoff" Correspondentieadres: Mesdaglaan 9, Arnhem. Moeder is opgebaard in de aula van het Protes- tantsch Begrafenisfonds Rietgrachtstraat 2 te Arnhem Gelegenheid tot bezoek en condoleren aldaar woensdag 4 januari 1978 van 18 30-19 30 uur. in gang Singelstraat De rouwdienst wordt gehouden op donderdag 5 januari om 13.30 uur in de aula van de algemene begraafplaats ..Moscowa" te Arnhem, waarna de begrafenis volgt. Vertrek van aula Rietgrachtstraat 2 om 13 00 uur Geen bloemen Psalm 63 8 Want Gij zijl mij een hulp geweest; en in de schaduw Uwer vleugelen zal ik vrolijk zingen. Heden behaagde het de Heere. tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig gedra gen lijden, van onze zijde weg te nemen onze innig geliefde Zoon, Broer, Zwager en Oom Cornelis Marinus Kees Schouten op de leeftijd van 38 jaar. Krimpen a/d Lek: M. L. Schouten L. Schouten-Wiegman S. den Boon-Schouten A. J. den Boon H. F. W. Schouten B. J. Schouten-Rook J. C. Schouten M. A. Schouten-de Gier D. Mudde-Schouten A. Mudde Neefjes en Nichtjes Krimpen aan de Lek, 2 januari 1978 Klaproosveld 11 De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 6 januari a.s. op de Algemene Begraaf plaats te Krimpen aan de Lek om 12.00 uur. Geen bloemen. De Heer is mijn Herder psalm 23 Heden heeft de Here plotseling tot Zich genomen, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa, Anthony Vermaas, eerder weduwnaar van P. Soeting, op de leeftijd van 74 jaar. A. B. Vermaas-Lindeboom Huis ter Heide: J. E. Kooistra-Vermaas R. Kooistra 's Gravenhage: H. J. Vermaas E. E. J. Vermaas-Mulder en kleinkinderen 'sGravenhage 3 januari 1978 Duyvesteynstraat 2 Geen bloemen De overledene is thuis opgebaard, bezoekuren vrijdag van 19 tot 21 uur. De rouwdienst wordt op zaterdag 7 januari a.s. om 10.45 uur gehouden in de Ontmoetingskerk, Aaltje Noordewierstraat hoek Louis Davids- straat, waarna de teraardebestelling volgt om 11.45 uur, op de Algemene Begraafplaats „West duin", Ockenburghstraat Loosduinen. Na de teraardebestelling is er in de aula van de begraafplaats gelegenheid de familie te condo leren. Voor de zeer grote belangstelling en uw hartelijk medele ven. tijdens de ziekte, na het overlijden en bij de begrafe nis. van mijn lieve man en onze lieve vader en opa Jakob Lommerts betuigen wij u allen onze welgemeende dank Mede namens kinderen en kleinkinderen M. Lommerts-Boer Delfzijl, december 1977 De Vennen 18

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8