Chili vandaag naar de stembus 'Angola moet zich meer op het Westen richten' Salarissen in China omhoog Radicalen in Bagdad bijeen VS en India willen verspreiding van kernwapen voorkomen Carter en de Palestijnen Ja of nee Tegenstrijdige berichten over strijd Indochina Paul Staal: Neto zit vast in het zadel WOENSDAG 4 JANUARI 1978 - BUITENLAND Trouw/Kwartet SS. 7 BEIROET (AP. UPI. Reuter) Leiders van radicale Arabi sche staten die zich verzetten tegen het vredesinitiatief van de Egyptische president Sadat verzamelden zich gisteren in de Iraakse hoofdstad Bagdad. Gemeld werd de aankomst van de Algerijnse president Boummedien- ne. de Libische minister van buiten landse zaken Al Toereiki en de lei der van het Volksfront voor de Be vrijding van Palestina. George Ha- basj. De Iraakse president Bakr had verleden week de deelnemers aan de verleden maand in Tripoli gehouden anti-Sadat top uitgenodigd voor een nieuwe topconferentie in Bagdad. Irak weigerde in Tripoli de slotver klaring te ondertekenen omdat het Bagdad niet ver genoeg ging. In Tripoli had Syrië namelijk gewei gerd om definitief de optie van een vreedzame oplossing van het con flict in het Midden-Oosten op te geven. Hiermee bleven de grote me ningsverschillen tussen Syrië en Irak bestaan. Irak heeft zijn aarts vijand Syrië eveneens naar Bagdad uitgenodigd, maar onduidelijk is of Damascus op de uitnodiging in zal gaan. Aangenomen wordt dat Alge- Dmascusdzal\eize™^tèewob"ren SANTIAGO 'AFP. Reuter, ANPl Alle Chilenen van achttien jaar en ouder moeten vandaag naar de meningsverschillen tussen Syrië de stembus om 21ch uit te spreken over de golf van internationale kritiek die de militaire regering en Irak op te lossen. Lukt dit niet van genraal Pinochet de afgelopen jaren te verwerken heeft gekregen, dan zullen de radicale Arabieren in De Chilenen moeten rich van daag uitspreken over de volgen de tekst: ..Tegenover de inter nationale agressie die tegenover ons land is ontketend, steun ik Pinochet bij de verdediging van de Chileense waardigheid en ik bevestig de wettigheid van de regering van de republiek om met souvereiniteit het democra tiseringsproces van het land te leiden". Zowel binnen de militaire junta als bij de politieke partijen, waarvan de activiteiten verbo den fijn, leeft een hevig verzet tegen het door Pinochet uitge schreven referendum. Afgelo pen maandag hebben bewoners van Santiago, de hoofdstad van Chili, gedemonstreerd tegen het referendum. Daarbij kwam het tot botsingen tussen voor- en tegenstanders van de rege ring Pinochet Militairen maak ten na enige tijd een einde aan de betoging en verspreidden de demonstranten (foto). De Italiaanse vakbond van ha venarbeiders heeft voor van daag een totale boycot van Chi leense vrachtschepen afgekon digd in verband met het referen dum. NIEUW DELHI (UPI. Reuter. AFP) President Carter en de Indiase premier, Morarji Desai. zijn gisteren overeengekomen dat de verspreiding van kernwapens moet worden tegengehou den. Maar de door hen ondertekende „Verklaring van Delhi" liet hun verschil van mening over ..atoomgaranties" dat maandag tijdens privé-gesprekken van beide leiders aan de dag trad. onaangeroerd. plaats van in Bagdad in Algiers bij eenkomen om hun strategie tegen Egypte op poten te zetten. Onder tussen is de verantwoordelijkheid voor de moord op Bajis al Djabari, een op de westelijke Jordaanoever wonend Palestijn die deel uitmaak te van een delegatie notabelen die naar Egypte reisde om steun aafi Sadat te betuigen door de ..Organi satie van de 19e november" op geëist. 19 november is de dag waar op Sadat voor zijn bezoek aan Israël in Jeruzalem aankwam. In een boodschap aan het Franse persbu reau AFP verklaart de organisatie dat Djabari een „verrader" was en daarom geëxecuteerd werd Pales tijnse functionarissen hadden eer der gedreigd Palestijnen die zich achter Sadat opstellen als verraders terecht te stellen Het is voor het eerst sedert de mili tairen in september 1973 de macht overnamen van de wettig gekozen president Salvador Allende, dat zij de bevolking van Chili raadplegen Er bestaat, vooral binnen de militai re regering, grote onzekerheid over de uitslag van het referendum Vol gens en onderzoek van het Ameri kaanse Gallup instiituut dat opinies van mensen onderzoekt, zou Pino chet kunnen rekenen op 70 procent ja-stemmers. Politieke waarnemers wijzen erop dat de precieze inhoud van de tekst waarover gestemd moet worden maar bij een beperkt aantal mensen bekend is en dat tegenstem men door de bij de stemming te volgen procedure bijzonder moeilijk gemaakt is. De katholieke bisschoppen van Chi li. die zich op 30 december al negatief over het referendum uitlieten, heb ben generaal Pinochet afgelopen maandag opnieuw een brief geschre ven waarin zij hun mening uiteenzet ten. De bisschoppen verklaren zich weliswaar niet vierkant tegen het referendum, maar menen toch een voorbehoud te moeten maken. De bisschoppen wijzen erop dat veel Chilenen niet weten waarover ze gaan stemmen, want de resolutie van de Verenigde Naties, die aanlei ding was voor deze volksraadple ging, is in Chili maar bij stukjes en beetjes bekendgemaakt. Bovendien zijn de bisschoppen van oordeel dat de voorgelegde vraag niet zonder meer met ja of nee kan worden be- Vervolg van pagina 1 Het Palestijnse vraagstuk stond gis teren hoog op de agenda in Riad waar Carter gisteren tegen het mid daguur was aangekomen- Aangeno men wordt dat Koning Chaled en de kroonprins van Saoedi Arabië bij Carter hebben aangedrongen om het recht van zelfbeschikking voor de bevolking van de door Israel bezette gebieden te aanvaarden Ameri kaanse regeringsfunctionarissen die Carter op zijn wereldreis begeleiden spraken de hoop uit dat Saoedi-Ara- bië misschien terug zou komen op de eis van een onafhankelijke Palestijn se staat .Het lijkt erop dat zij (de Saoedi's) misschien op weg zijn zich in de richting van onze benadering van het Palestijnse vraagstuk te be wegen". aldus de Amerikaanse func tionarissen. Carter had in Warschau laten weten voorstander te zijn van een aan Jordanië verbonden Pales tijns thuisland, maar er niets te zien in een onafhankelijke Palestijnse staat. Amerikaanse regeringsfunctionaris sen benadrukten dat een dergelijke verandering van standpunt van Sa- oedi-Arabië zich niet snel zal voltrek ken. .Als de Saoedi's een rol zullen gaan vervullen, kunnen zij dat niet doen door er openlijk voor uit te komen en zich zelf vast te laten pinnen" aldus een Amerikaanse functionaris. Een verandering van de opstelling van Saoedi-Arabië. dat als bankier van de Arabische con- frontatlestaten en de Palestijnse Be vrijdingsbeweging (PLOi fungeert zou van doorslaggevende betekenis kunnen zijn voor de Egyptisch-Israe- lische onderhandelingen Naast het Midden-Oosten stonden gisteren op de agenda in Riad ook de situatie in de Hoom van Afrika, waar Ethiopië en Somalië tegenover elkaar staan, de olieprijs en de internationale po sitie van de dollar. In een vraaggesprek met een krant in Teheran gaf de Jordaanse koning Hoessein .de Israëlische onverzette lijkheid" de schuld van een terug slag in de vredesbesprekingen Hoessein zei dat de meerderheid van de Palestijnen en Arabieren, onder wie de Syrische president Hafez As sad. uiteindelijk de huidige onder handelingen zouden steunen als de Israëli's instemmen met de Arabi sche voorwaarden. Assad had. zelfs op de conferentie in Tripoli van radi cale Arabische staten en Palestij nen. getoond dat bij niet noodzake lijkerwijs een negatief standpunt zou innemen. Premier Menachem Begin van Israël heeft verklaard dat de Israëlische regering blijft bij haar aanbod de Palestijnse Arabieren een beperkte mate van zelfbestuur te geven Begin zei dit na een kabinetsverga dering die vijf uur duurde .Presi dent Sadat." aldus de Israëlische premier, .moet president Carter niet vragen pogingen in het werk te stellen om Israël meer concessies af te persen. Ik heb de VS nooit ver zocht druk op Egypte uit te oefenen Wij zijn nu druk aan het onderhan delen en dan mag er geen pressie op de partijen worden uitgeoefend antwoord. Verder zal de volksraad pleging tot gevolg hebben dat de Chileense bevolking wordt gesplitst in wel- en niet-vaderlandslievende burgers. De bisschoppen bepleiten uitstel van het referendum tot de voorwaarden geschapen zijn die gel dige resultaten en inzichten moge lijk maken De bisschoppen stellen zich overigens ook niet onverdeeld achter de resolutie van de Verenigde 'Naties waarin de praktijken van de militaire junta van Chili veroordeeld worden De bisschoppen schrijven De resolutie van de VN is discrimine rend. omdat deze organisatie niet overal dezelfde maatstaven aanlegt en daardoor tot vaststellingen komt. die niet te billijken zijn. Bij de protestanten overweegt een positieve houding tegenover het re ferendum. Het gaat de protestantse minderheid in Chili redelijk goed. Een maand geleden werden hun nog bepaalde voorrechten toegekend, omdat zij het regiem actief steunen. Het zijn vooral spiritualistische ker ken en sekten, waaronder verschil lende pinksterkerken en de vanuit de Verenigde Staten afkomstige zen dingskerken alsmede fundamenta listische groeperingen, Jehova's ge tuigen en afgescheiden Lutheranen die zich achter Pinochet opstellen. Ongeveer 85 procent van de Chileen se bevolking Is katholiek en 3 tot 4 procent protestant. Leven Generaal Pinochet heeft afgelopen maandag in een toespraak voor de radio tegengesproken, dat hij per soonlijke doeleinden zou nastreven bij het uitschrijven van het referen dum Hij zei de volksraadpleging te hebben uitgeschreven om de waar digheid van Chili te verdedigen. ..Ik verzeker plechtig tegenover het ge hele volk dat ik bereid ben zo nodig mijn leven te geven om mijn plicht te doen", aldus Pinochet Hij wees erop dat de resolutie van de Verenig de Naties waarin zijn regering wordt veroordeeld wegens het niet naleven van de mensenrechten tot gevolg zal hebben dat elke financiële bijstand aan Chili zal worden gestaakt Pino chet sprak van een internationale samenzwering als represaille voor de nederlaag die zijn regiem in 1973 aan het internationale communisme heeft toegebracht Hij kritiseerde degenen die Chili ..lessen in demo cratie willen geven, terwijl die de mocratie ln de diepste tradities van dit land ligt verankerd De 500 woorden omvattende verkla ring die enkele uren voor het vertrek van Carter naar Saoedi-Arabië werd ondertekend, zei slechts dat de ..be staande voorraden kernwapens moe ten worden verminderd en vervol gens moeten worden opgeheven en dat het gevaar van verspreiding van kernwapens tot staan moet worden gebracht Er werd geen gewag ge maakt van de geschillen tussen bel de landen over het verdrag tot het verbod van kernproeven en de ont wikkeling van kernenergie door India Carter suste de kwestie maandag door in te stemmen met het leveren van 7.6 ton verrijkt uranium voor de kernreactor bij Bombay op grond van een eerder gesloten verdrag Tij dens het overleg werden geen beslui ten genomen over de toekomstige atoompolitiek Jegens India dat in 1974 een proef met een kernwapen nam Rechtvaardiger In de verklaring werd gezegd dat beide landen het eens waren over de noodzaak tot vorming van een „rechtvaardiger internationale eco nomische orde teneinde de internati onale vrede.te handhaven Ongelijk heden in de economische krkcht tus- PEKING (Reuter. AP) Zestig procent van de Chinese arbei ders heeft sedert 1 oktober van het afgelopen jaar een loonsver hoging gekregen. Volgens het Chinese Volksdagblad zou het hier gaan om de grootste salarisverhogingen sedert de Chinese revo lutie 28 jaar geleder* een feit werd. Een ambtenaar van het ministerie van arbeid verklaarde tegenover de krant dat de loonsverhogingen niet hoger waren geweest vanwege de po litieke onrust van de afgelopen ja ren. De gemiddelde salarisverhogin gen zouden tien procent bedragen Het is voor de zesde maal sedert 1956 dat de salarissen aangepast worden. Sedert dat jaar is een volledig gelei de loonpolitiek van kracht. Het Joegoslavische perfebureau Tan- joeg meldde gisteren vanuit Peking dat per 1 januari een nieuw drieja renplan van kracht is geworden voor de economische ontwikkeling van het land. Tanjoeg leidt dit af uit een interview van het persbureau Nieuw China met een lid van de commissie voor het staatsplan Streefcijfers zijn in het nieuwe driejarenplan niet be kend gemaakt, maar aangenomen wordt dat het gaat om een herzie ning van het in 1975 aangenomen vijfjarenplan Uit het vraaggesprek blijkt dat in het nieuwe plan de landbouw en de ijzer- en staalindu- striën, alsmede de energie en het transport de meeste aandacht zullen krijgen De functionaris van de commissie voor het staatsplan zei dat China geen autarkisch beleid "een beleid dat gericht is op zelfvoorziening) zal voeren Men zal streven naar verder gaande samenwerking met het bui tenland China zou meer olie. kolen en andere produkten willen exporte ren om valuta te verwerven waarmee moderne buitenlandse apparatuur kan worden aangeschaft De Chinese Volksrepubliek blijft weigeren bui tenlandse kredieten aan te trekken, ook niet voor de ontginning van grondstoffen Wel zal het land han delskredieten blijven opnemen zo als tot dusver gebruikelijk was In het vraaggesprek werd ook gezegd dat het principe loon naar werken m China steeds meer ingang moet krij gen De arbeiders zullen ook met materiële middelen moeten worden aangemoedigd een bijdrage te leve ren aan de opbouw van het socia lisme sen de landen moeten worden over brugd De Franse gaullistenleider Jac ques Chirac heeft ondertussen giste ren Verontwaardigd geprotesteerd tegen het feit dat Carter, die van daag voor een driedaags bezoek arri veert, hem niet komt bezoeken in Zijn kwaliteit als burgemeester van Parijs Het is met de eerste keer dat Chirac zich gepasseerd voelt Bij het jongste bezoek van Sowjet-leider Le onid Breznjew was er voor hem even min een plaats op het programma ingeruimd, maar na driftig aan de bel te hebben getrokken kreeg Chi rac alsnog zijn zin Chirac, zo deel den zijn assistenten mee. heeft de Amerikaanse ambassadeur Arthur Hartmann met „verbazing en teleur stelling" attent gemaakt op de om- missie De burgemeester hoopt dat er nog iets aan kan worden gedaan PEKINO. HONGKONG (Reuter. UPI. AP' Over de strijd in het grensgebied tussen Vietnam en Cambodja deden gisteren elkaar te gensprekende berichten de ronde Een woordvoerder van de Cambod jaanse ambassade in Peking deelde gisteren mee dat Cambodjaanse le gereenheden de binnenvallende Vietnamese troepen in ernstige moeilijkheden hadden gebracht De woordvoerder gaf geen nadere bij zonderheden over de strijd die zich zou toespitsen in de zogenaamde papegaaienbek, een zone van Cam bodja die diep in Vietnam door dringt Thaise zegslieden, die 2ich leken te beroepen op foto's van Amerikaanse spionagesatellieten verklaarden echter dat het gisteren tamelijk rustig was geweest in het grensgebied, afgezien van enkele plaatselijke schermutselingen De propagandaoorlog draaide giste ren overigens op volle toeren verder Op gezag van Vietnamese functio narissen maakte een Amerikaanse journalist in Hongkong gisteren be kend dat Cambodja wordt bijge staan door Chinese militaire advi seurs. Vietnamezen zouden een aan tal van deze adviseurs gevangen hebben genomen. Cambodja heeft laten weten dat de Vietnamezen worden geholpen door Europr.se ad viseurs. waarbij men moeilijk an ders dan aan Russen kan denken Vietnam heeft gisteren het aanbod herhaald om besprekingen te begin nen over het grensgeschil, maar Cambodja heeft daarop gezegd niet te willen praten voordat alle Vietna mezen van Cambodjaans gebied verdreven zijn De zogeheten pape gaaienbek is in de tijd Van de sir-Jd tegen de Amerikanen door de Viet namezen gebruikt ais schuilplaats ..Verder wordt veel betekenis ge hecht aan de bew eging van vrouwen iOMAi. Jongeren (JMPLAi. vakbon den 'UNTA' en op die manier wordt volgens mij het begrip „socialisme" ingevuld. Het voorbeeld is Cuba, dat erg populair Is In Angola Populair der bijvoorbeeld dan de Sowjet- Unie. die ook heeft bijgedragen aan de overwinning van de MP LA Er zijn veel Cubaanse militairen, die nu deels burgerbanen hebben als arts of als onderwijzer De toenemende ongebondenheid van Cuba en de grote aandacht daar voor onderwijs en gezondheidszorg slaan erg aan in Angola" Paul Staal is dan ook met groeiend vertrouwen uit Angola teruggeko men. een staatsgreep als die van vorig jaar mei komt toch niet uit de lucht vallen. Een coup overigens die met behulp van de Cubanen met harde hand is neergeslagen „De man erachter was Nito Alves, en het ls moeilijk uit te maken w aarom hij een greep naar de macht deed Het is hem gelukt een aantal onte vreden groepen achter zich te krij gen waarbij hij zelf die onvrede fors in de har.d heeft gewerkt Nito Alves had een grote machtshonger en wist dat hij 2onder een coup nooit ln de top zou komen Ook was hij een racist die zich verzette tegen de gro te Invloed van kleurlingen en blan ken in Angola nog steeds ten koste van de zwarten En hij speelde in op regionale tegenstellingen, waarbij gouverneurs werd aange praat dat hun provincies werden misdeeld Het was een schimmige staatsgreep van een man die ver van de werkelijkheid stond' Moeilijkheden? Nieuwe politieke moeilijkheden vlü betekenis voor president Neto ver wacht Paul Staal niet Hij ls daarin erg stellig Neto zit vast ln het zadel Hij kan op de mensen bouwen en ik verwacht ln het geheel geen pogingen tot een nieuwe staats greep Het leiderschap wortelt in de bevolking Zij die nu aan de macht zijn hebben met de gewone mensen geleefd, gewerkt, gevochten' Verzet is er verspreid nog wel in uithoeken van het land In het zui den en noorden zijn de bevrijdings bewegingen 'UNITA en FNL.V nog steeds actief Staal ..Ze .steken nog regelmatig de kop op UNITA d:r steun krijgt van Zuid-Afrika is in de richting van de kust gedrongen Daardoor is wel de weg van Loeanda naar Benguela gevaarlijk geworden Verder staat UNITA nog aan de grens tussen Angola en Namibië 'Zuidwest-Afrika waar ze daadwer kelijk geholpen wordt door Zuid Afrika Het verhaal dat UNITA in hei zuiden een eigen staat zou heb ben gesticht bestempelt Staal als „pure onzin". Zaïre steunt ln het noorden de FNLA. ..waar ook nog regelmatig beschietingen plaatsvin den Die haaiden van verzet zal de MPLA nog moeten neerslaan Dat zal dan grotendeels gebeuren me' wapens uit de Sowjet-Unie. dat erin sprong toen het Westen weiger de achter de MPLA te gaan staan Over die Invloed van Moskou heeft Paul Staal zijn twijfels „Ze Is er, maar moet niet overdreven worden Zo heelt de Sowjet-Unie grote be langstelling ln de visserij, maar zal het nadrukkelijk geen bases krijgen Angola, vindt het lid van het Komi- tee Zuidelijk Afrika, moet wel op passen dat het zich niet te sterk bindt aan éën land. en dan met name de Sowjet-Unie Het zou zich Juist meer moeten richten op het Westen, een beroep doen op finan ciële hulp en deskundigheid Die zou zeker worden aanvaard waarloosd. en bovendien wil Angola af van de onmenselijke contractar beid die de koffie met zich mee bracht. Mensen uil het zuiden en midden van het land werden min of meer gedwongen te werken in de koffie in het noorden In plaats van koffie moet het geld nu meer worden verdiend met olie iop het ogenblik goed voor 75 procent van de inkomsten», met diamant ier is zelf een aparte provincie voor ge maakt. om smokkel te voorkomen), en met ijzererts (de gesloten mijnen gaan weer open) Belangrijk wordt ook de eigen voedselproduktie ge acht. zodat minder in het buitenland gekocht hoeft te worden, en de visse rij. Angola heeft een erg lange kust Marxistisch Politiek bepaalde het congres dat het land een ..marxistisch-leninisti- sche" koers gaat varen „Zonder dat", zegt Paul Staal, „daaraan ver der veel inhoud werd gegeven Het is een socialistisch Angola, maar ook een gebonden Angola Dat moet praktisch worden uitgebouwd, door meer macht te geven aan het volk Dat ls een kreet „Ik zal uitleggen wat ermee wordt bedoeld. De partij bestaat uit naar verhouding weinig mensen Je moet tijdens de oorlog „militant" zijn ge weest, een aantal Jaren ondergronds hebben gewerkt om lid te kunnen worden Dat houdt inderdaad het gevaar in van ëlltevorming Maar daarnaast zijn er commissies opgr richt van bij voorbeeld wijkbewo ners. die zich bezighouden met de verdeling van het voedsel, met avondonderwijs, betrokken worden bij de aanleg van riolering, elektrici teit, de bouw van nieuwe huizen En dat is niet alleen op papier zo. ik heb het ook in de praktijk gezien door Nico Kussendrager ,,'t Gaat beter in Angola". Paul Staal, lid van het Komitee Zuidelijk Afrika (vroeger Angola-comité) is net terug uit het Zuidwestafrikaanse land. dat twee jaar geleden door Portugal aan „het Angolese volk" werd overgedragen. „Ik ging er erg pessimistisch naar toe", vertelt Staal, „maar het is erg meegevallen De voedseltekorten zijn voor een gToot deel verleden tijd. en er is weer vertrouwen in de ont wikkeling van het land." Vorig jaar mei was er een mislukte staatsgreep, die alles te maken had met onvrede van de tijd daarvoor Staal kan verhalen onderschrijven dat achteraf grote voorraden vis en ander voedsel zijn gevonden, die wa ren aangelegd om voedseltekorten te scheppen en de bevolking tegen de regering van president Agostinho Neto op te zetten. Ook vertelt hij dat opzettelijk bij leger en politie niet iwerd uitbetaald terwijl er wel geld wés om het ongenoegen aan te wakkeren. Bovendien gold er een avondklok die de Angolezen steeds minder ingenomen deed zijn met het regiem „Angola", zegt Paul Staal, die er ook toen was. „wekte de indruk nog steeds een land in oorlog te zijn Die kunstmatig opgeroepen sfeer is nu verleden tijd Er is weer voedsel, dat deels wordt betaald met het geld dat aan de uitvoer van olie wordt ver diend Uit het buitenland wordt voor tientallen miljoenen aan soja-oüe. vlees, boter. kaas. eieren ingevoerd Ook Nederland levert veel." Aanleiding voor zijn jongste reis naar Angola, was het congres van de MPLA de volksbeweging voor de bevrijding van Angola Die is nu omgezet in de Angolese „Partij van de Arbeid" (Partido de Trabalhoi. met daarvoor nog steeds de letters MPLA. Op dat congres werd onder andere gepraat over de economische voor uitzichten Er wordt op gegokt de produktie in 1980 weer op hetzelfde peil te hebben als m 197\ wat met makkelijk zal zijn. Door eerst de oorlog tegen de Portugezen en daar na de burgeroorlog zat het land hele maal aan de grond. Waar bij komt dat de Portugezen veel uitrusting hebben meegeno men. en dat met hen ook een stuk deskundigheid verdween. Staal kan zich boos maken over een verhaal van een Nederlandse pater in de International Herald Tribune, de dag voor Kerst die zegt 150 stil staande fabrieken te hebben gezien in de buurt van de hoofdstad Loean da. en ziekenhuizen waar appara tuur uit operatiezalen ls verdwenen Die zou nu op Cuba zijn. een land dat grote invloed heeft in Angola „Zeg maar rustig dat die apparatuur in Portugal zit," meent het lid van het Komitee Zuidelijk Afrika De lokale produktie begint lang zaam op gang te komen, en Staal verhaalt ook van uiterlijke kenmer-, ken als de weer opengestelde restau-' rants en de mensen die op terrasjes zitten. Bij dat economisch overleg tijdens het MPLA-congres werd ook be paald. dat minder nadruk moet ko men te liggen op de koffie Lange tijd was het een van de belangrijkste uitvoergewassen van Angola „De koffiestrulken zijn helemaal ver- Een lid van de ..jonge pioniers"* overhandigt president Neto een toorts tijdens het MPLA-congres.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7