Geen extra verlaging van ministerssalarissen groepsleid(st)er FAMILIEBERICHTEN familie Dagelijks over de krant nog steeds actueel goed reclame medium Wel algemene matiging Haagse rechtbank neemt afscheid van mr W. van Eck „Spaartruc" met kinderbijslag wordt onmogelijk gemaakt GROOT-EM AUS ZATERDAG 31 DECEMBER 1977 TROUW/KWARTET 8 kunnen van maandag tot en met vrijdag telefonisch van 9-00-19.30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456. Op zondagavond Is dit allcen mogelijk van 18.00-20.00 uur. Wij danken God voor de geboorte van onze zoon. broer tje en kleinzoon Simon Jacob J Sluis G Sluis-Kiel grootouders S J. Sluis I. M. Sluis-van Leeuwen Heiioo H. Kiel H. Kiel-Kruize Driehuis. Enkhuizen. 29 december 1977 Kla verweid 14 Oma Kremers /oor de vele blijken van belangstelling in welke vorm dan ook getoond, ter Hartelijk gefeliciteerd met gelegenheid van ons 65-ja- uw verjaardag Txg huwelijkfeest danken wij u hartelijk, van Jos en Chris C. W. Emke N. Emke-van Looyen Leiden Lorentzhof 124 Dan ga ik op tot Gods altaren, tot God. mijn God. de bron van vreugd dan zal ik. juichend, stem en snaren ten roem van Zijne goedheid paren, die. na kortstondig ongeneugt. mij eindeloos verheugt. Na een moedig en geduldig gedragen lijden nam God heden tot Zich. mijn innig geliefde man. onze lieve zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager en oom Adrianus Velthoen op de leeftijd van 86 jaar. Zwijndrecht J. Velthoen-Baan P van der Ven-Velthoen J. C. van der Ven Willy Ad Roosendaal. M Lom mers-Velthoen C. Lom mers en verdere familie Zwijndrecht 30 december 1977 Swinhove. Plantageweg 3 Corr.adres Steenbokstraat 34, Zwijndrecht. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van Swinhove. gelegenheid tot bezoek en condole- ren aldaar dinsdag van 19 00-20 00 uur De begra fenis zal plaatsvinden woensdag 4 januari om 12 00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht Vertrek van Swinhove om 11.45 uur Met droefheid berichten wij het overlijden van de heer H. L. Laban Hij werd 62 jaar. Met grote erkentelijkheid denken wij er aan. dat hij gedurende vele jaren als lid en als voorzitter van het Bestuur der Christelijke Scholengemeen schap Rijswijk zijn beste krachten mede aan onze school heeft geschonken. Moge God zijn vrouw en kinderen sterken in het dragen van dit verlies De rouwdienst vindt plaats op maandag. 2 janua ri. om 14 30 uur in de Nederlandse Hervormde Kerk. Herenstraat. Rijswijk, waarna er gelegen heid is tot condoleance De begrafenis geschiedt om 16.00 uur op de alge mene begraafplaats Eikeienburg te Rijswijk. Namens Bestuur: Dr D. Dijkstra Namens Staf en Docenten Drs J. Kleisen ..De Heere zal uti? uitgang en uw ingang beu-aren, ran nu aan tot in der eeuwigheid." Psalm 121:8 Heden nam God tot Zich. onze lieve man. vader en opa Hendrik Leendert Laban Hij mocht 62 jaar worden. Uit aller naam C. Laban-Meeuwsen Rijswijk. 29 december 1977. Sir Winston Churchill-laan 693 Geen bloemen - Geen toespraken De rouwdienst, waarin zal voorgaan ds C A Korevaar. zal worden gehouden maandag 2 janu- in om 2 30 uur in de Ned Herv Kerk. Herenstraat te Rijswijk, waarna de begrafenis op de algemene begraafplaats Eikelenburg. aan de Eikelenburg- l.ian 7 aldaar zal plaatsvinden om 4 uur Na de rouwdienst is er gelegenheid tot condoleren in de kerk. ..Hij is verlost. God heeft hem welgedaan." God nam tot Zich voor ons nog onverwacht, mijn lieve man. onze lieve vader en opa. onze geliefde broer, zwager en oom Jan Willem Steenbergen op dc leeftijd van 73 jaar F Steenbergen-Treurniet Brugge F J W Steenbergen J Steenbergen-Semetier Rebecca. Judith. Irene en Mathilde 's-Gravenhage F A. Steenbergen Heemstede: Z. D. I. Steenbergen s-Gravenhage F G S Steenbergen en verdere familie 's-Gravenhage. 29 december 1977 Tomatenslraat 15! Bezoek in de aula van ziekenhuis Leyenburg". Ley weg 275. maandag 2 januari 1978 van 17.30- 18 30 uur Aan huis geen bezoek. Geen toespraken. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den dinsdag 3 januari 1978 om 13 00 uur in de aula van ..Nh-uw Eykenduynen". Kamperfoeliestraat 2A te VGraven haf e. waarna de begrafenis zal plaatsvinden Heden nam de Here uit onze familiekring' weg mijn lieve broer, onze lieve zwager en oom Jan Willem Steenbergen echtgenoot van Frederica Treurniet, op de leeftijd van 73 jaar. 's-Gravenhage F. G. S. Steenoergen Rotterdam: A. van Egmond 's-Gravenhage H. E. Kevelmann Berkel (Z.H.): G. Treurniet A. J. Treurniet-van Etten en neven en nichten 's-Gravenhage, 29 december 1977. ..Hoe zalig is het volk dat U de lof zang zingt. dat uitbreekt in gejuich als de bazuin weerklinkt Uit onze familiekring nam God. voor ons nog onverwacht, op 29 december jl. tot Zich onze geliefde zwager en oom Herman Fernhout oud 65 jaar Sinds 1938 gehuwd met onze jongste zuster Wil- helmina Koster. Hij mag nu eeuwig zingen van Gods goedertieren- heén. Amersfoort: M. Koster-de Bruijn Emmen: K. van Dijk-Koster Klazienaveen: M. Groeneveld-Koster A. Groeneveld Emmen: H. Koster Klazienaveen: E. Koster-van Dijk Ommen: M. A. Koster H- R. Koster-Zuidema Neven en nichten. Hoogeveen. Van Goghstraat 14. ..Maar gij moogt schuilen bij den Heer." Ps 91:5 (ber.) Heden nam de Heer voor ons geheel onverwacht tot Zich mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Gerrit Schenk echtgenoot van Frederika Best. op de leeftijd van 75 jaar. Driebergen: Rie Schenk-Best Utrecht: Tiny en Sake Donker-Schenk Ineke Karin Anja Marco Driebergen Wim en Janny Schenk Corina Driebergen. 30 december 1977 Willem van Abcoudelaan 18 Geen bloemen. Vader ligt opgebaard in het uitvaartcentrum. Cor- desstraat hoek Traay. te Driebergen. Aldaar gele genheid tot condoleren dinsdag 3 januari van 19 30-20 15 uur De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 4 januari a.s.. om 14.00 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats aan de Verlengde Traay te Driebergen, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden. Vertrek vanaf de Cordesstraat uiterlijk 13 40 uur. ..Jezus Uw verzoenend sterven, is het rustpunt ran mijn hart." Heden ging van ons heen. mijn geliefde man. onze zwager en oom Cornelis Werkman op de leeftijd van 70 jaar Leek. 30 december 1977 Goldbergsingel 65. Uit aller naam H Werkman-Hoven. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 3 januari 1978 s middags om plm. 14.00 uur te Zevenhuizen Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in de Geref Kerk. Lindensteinlaan te Leek. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis Heden is ons voorgegaan naa het Hemels Vader huis onze lieve en zorgzame vader, groot- en overgrootvader Derk Bandringa in de gezegende ouderdom van 85 jaar sinds 28 december 1964 weduwnaar van Albert je Hartholt Roden. 29 december 1977 Zuidenveld 26 Zevenhuizen A. Appelhof-Bandringa G W. Appelhof Oost Indië: H. Bandringa J. Bandringa-Reinders Zevenhuizen: W. Bandringa K. Bandnnga-Werkman Nieuwe-Schans K. Bandringa H. Bandnnga-Moes Klein- en achterkleinkinderen De teraardebestelling zal plaatsvinden dinsdag 3 januari 's middags om 2 00 uur vanuit de N H. Kerk te Roden, vooraf gegaan door een rouw dienst aanvang 1.30 uur Na d«- plechtigheid gelegenheid tot condoleren in het N.H Jeugdgebouw. Geheel onverwacht thuisgehaald uit het middel punt van de familiekring, onze liev^ onvergetelij ke zorgzame moeder en oma Alida Gezina van Bodegom (weduwe van Albertus Vossebelt) op de leeftijd van 76 jaar Ermelo: E. Vossebelt J. Vossebelt-Lautenbach Utrecht: A Vossebelt W. Vossebelt-Wolterink Ter Heide. A. Klip-Vossebelt C. Klip Ermelo: C. Vossebelt M. Vossebelt-Kleine Deters Ermelo: A. M. B. Gnft-Vossebelt W. Grift en kleinkinderen Ermelo. 29 december 1977 Mauritslaan 7 Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren maandag 2 januari 1978 van 19.30-20.30 uur in de Maranathakerk, Sparrenlaan. Ermelo. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 3 januari 1978 om 13.00 uur op de algemene begraafplaats te Ermelo. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in het bovengenoemde kerkgebouw; aanvang 12.00 uur. Goed is de Here voor wie Hem verwachten, voor de ziel die Hem zoekt Klaagliederen 3:25 Heden nam de Here tot Zich onze vader en opa Pleun Voogt Weduwnaar van Gerritje Juch. op de leeftijd van 88 jaar. Temeuzen: W. Voogt M. Voogt-Hartog Utrecht: B. Crezee-Voogt J. Crezee Almkerk: J. Voogt Crawley (Eng.): F. Voogt H. M. Voogt-Dobbenberg Hardinxveld-Giessendam. G C. B. Voogt H. Voogt-Boer Sliedrecht: A. E. Voogt klein- en achterkleinkinderen Sliedrecht. 30 december 1977 Huize „Parkzicht", Lijsterweg 1. Correspondentie-adres: Groot Veldsweer 44, Har dinxveld-Giessendam. Gelegenheid tot condoleren maandag 2 januari van 19.00-20.00 uur in Huize „Parkzicht", ingang Reigerlaan. en na afloop van de begrafenis in een der zalen van de Gereformeerde Kerk. Een dienst van Woord en Gebed zal plaatsvinden op dinsdag 3 januari in de Gereformeerde Kerk. Oranjestraat. Sliedrecht. om 14.30 uur. Na deze dienst zal de begrafenis plaatshebben om ongeveer 15.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Stationsweg te Sliedrecht Geheel onverwachts heeft God uit dit aardse leven tot Zich genomen mijn lieve vrouw en onze onvergetelijke en zorgzame moeder Cornelia Willemina Wiersema op de leeftijd van 44 jaar. ..Ik ben verstomd, ik doe mijn mond niet open. want Gij zelf hebt het gedaan. En nu. wat ver wacht ik. Here? Mijn hoop. die is op U" Uit psalm 39. Sauwerd. 29 december 1977. Provincialeweg 2. J. G. Bakker Tjaaktje Wiena Frank Een dienst van Woord en Gebed zal D.V. gehou den worden op dinsdag 3 januari 1978 om 13.30 uur in de Gereformeerde Kerk te Sauwerd. waar na om 14.15 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aldaar. Na afloop gelegenheid tot condoleantie in „Ubbe- gaheem" te Sauwerd. Liever geen bezoek en geen bloemen. ..Mijns harten rots en mijn erfdeel is God voor eeuwig. Psalm 73:26B In Jezus ontslapen onze innig geliefde dochter en lieve zuster, schoonzuster en tante Cornelia Willemina Wiersema geliefde echtgenote van J. G. Bakker, op de leeftijd van 44 jaar. Sauwerd. 29 december 1977 Loppersum. S. G. Wiersema Tj. F. Wiersema-Biewenga P. S. Wiersema K. S. Wiersema-Grashuis Sneek W. C. Wiersema N. Wiersema-Kooij Loppersum: L. H. Wiersema N. G. Wiersema-Fijnkamp en neven en nichten. De Here nam uit het aardse leven weg onze lieve schoonzuster en tante Cornelia Willemina Wiersema geliefde echtgenote van J. G. Bakker Zij werd 44 jaar. „Gods wegen zijn ondoorgrondelijk. Wij begrijpen het niet". Sauwerd. 29 december 1977. Bed urn M. J. Bakker St Bakker-Oudmpn Elahuizen: Greet en Ekke Willem Kampen: Wina In paradisum Op het feest van de „eerste martelaren - de onschuldige kinderen" is van ons heengegaan, mijn enige en liefste broer Francois Hamers Hij heeft een rijk en sterk leven beleefd. Wij geven hem uit handen, maar wel in de handen van Vader. Namens mijn schoonzusje, oma Evers, mijn neefjes en nichtje (samen met hun echtgenoten) oom Huub. emeritus-priester, Houthem-Valkenburg. Huize Vroenhof. Putweg 1 Houthem-Valkenburg (L.) Voor uw belangstelling ons betoond na het overlijden van onze broer en oom Jacob Schaap betuigen wij U onze oprechte dank. T. en H. Schaap Neven en nichten Katwijk aan Zee. December 1977. Van der Vegtstraat 23. Heel hartelijk willen wij al die mensen bedanken die „onze Cor" Cornells Marines Snel op z'n levenspad terzijde hebben gestaan, zowel medisch als menselijk, en die hem zowel in hun huis als op de Zangverenigingen met zorg en vriendschap hebben omringd. Hij heeft nu geen moeite of verdriet meer, maar mag meezingen in ,,'t Zuiverste Koor." Uw warme medeleven was ons tot grote steun, we vertrouwen dat onze weg. Gods weg is, en zullen trach ten moedig voorwaarts te gaan. Mede namens de familie: M. Den Oude-Snel Amstelveen, december 1977 Jan Benninghstraat 55 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven, die wij ondervon den. na het overlijden van onze lieve man. vader en grootvader Johannes Willem de Bruin betuigen wij langs deze weg allen onze dank. Het is ons helaas onmogelijk iedereen persoonlijk te bedanken. Uit aller naam. M. de Bruin-Ploeg Nunspeet. Gerbrandystraat 136. onmisbaar Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het nieuwe kabinet zal de ministerssalarissen niet verlagen, zoals de kabinetten-Biesheuvel en Den Uyl dat deden bij de aanvang van de rit. Premier Van Agt noemde zo'n verlaging gisteren „een mooi gebaar aan het begin ter verkrij ging van zeer tijdelijke populariteit, dat echter nauwelijks beklijft." Ook vond mr Van Agt dat zo'n ge baar „averechtse reacties kan oproe pen." Hij bedoelde hiermee dat de mensen niet waarderen dat het mi nisterssalaris zou zakken van 153 naar 144 duizend gulden, maar dat men zou zeggen dat het toch altijd nog 144 duizend is. Wel streeft het nieuwe kabinet naar matiging van de eigen salarissen in het kader van een algemene matiging van de amb telijke topinkomens. Een dergelijk omvattend beleid is ook in het re geerakkoord aangegeven, aldus Van Agt. „Daar willen we terdege ernst mee maken." Binnenkort zal minis ter Wiegel van binnenlandse zaken met bepaalde voorstellen komen in een onderraad van de ministerraad. DEN HAAG (ANP) De Haagse rechtbank heeft in een buitengewo ne zitting afscheid genomen van vi ce-president mr. W. D. T. A. van Eck, die wegens het bereiken van de 70- jarige leeftijd met pensioen gaat. „Een rigoureuze beslissing om voor het leven benoemde rechters met hun zeventigste ontslag te geven." definieerde de president van de rechtbank mr. J. H. Blaauw, deze wettelijke bepaling in zijn af scheidswoord aan de scheidende rechter. HIJ bepleitte dat de be staande staatscommissie, die deze leeftijd onder de loep neemt, aan dit punt aandacht gaat besteden, om dat veel rechters op deze leeftijd over een „onovertroffen werkkracht, ervaring en souplesse" beschikken. Van CiCK, aie in Voorburg woont, begon zijn loopbaan in 1934 als waarnemend officier van de recht bank in Utrecht. In 1941 werd hij benoemd tot substituut-griffier bij de rechtbank in Den Haag. In de na oorlogse jaren was hij voorzitter van de bijzondere strafkamer en lid van het presidium van de bijzondere rechtbank. In 1968 volgde zijn be noeming tot vice-president van de Haagse rechtbank. Mr. Van Eck be kleedde diverse kerkelijke functies bij de hervormde gemeente In Voor burg. waarbij hij momenteel presi dent-kerkvoogd is. Van Agt liet desgevraagd doorsche meren dat de salarissen van minis ters niet zonder meer zullen moeten wachten totdat het hele beleid voor de ambtelijke topinkomens is afge rond. Enige „signaalwerking" acht de premier wel mogelijk. Van Agt wees er ook op dat de ministers op 1 januari niet het volle pond 1.31 procent ontvangen van de trend verhoging voor ambtenaren, maar slechts 40 procent hiervan. Hoewel de prémier dit er niet bij zei. geldt dit overigens niet alleen voor de minis ters. Alle topambtenaren vanaf de rang van directeur worden volgens vaste regels gekort op hun trendver hogingen. Voor de hoogste inkomens bij de overheid is die korting zelfs 80 procent. Óp het ministerie van binnenlandse zaken waren de afgelopen weken plannen ontwikkeld om de minis terssalarissen te verlagen met circa 700 gulden per maand. Maar. aldus Van Agt, dat 2ou scheve verhoudin gen hebben gegeven ten opzichte van de salarissen van topambtena ren en ambtsdragers als commissa rissen der Koningin en burgemees ters der grote steden. Als de verla ging met 700 gulden per maand was doorgegaan, zou zelfs de burgemees ter van Eindhoven al meer zijn gaan verdienen dan een minister, aldus Van Agt. sociaal-economische sHEEREN I Coo behandelingscentrum voor jonqeren TE ERMELO in ons instituut voor minder begaafde jongeren is plaats voor een Minimum leeftijd 21 jaar. Wij zoeken iemand die zich wil inzetten voor de begeleiding van onze longens en meisjes m hun leefgroep en die kan samenwerkeR in teamverband. Minimum opleiding Mavo of daarmede gelijk te stellen opleiding. Diegene die in het bezit is van het diploma M B O geniet de voorkeur Wie m opleiding is voor dit diploma of de opleiding wil beginnen, kan ook solliciteren Zij die bewust kiezen voor het christelijk opvoeden, worden uitgenodigd hun sollicitatie zo spoedig mogeii|k te richten aan de directeur. Mr J H Mulder Van onze redactie DEN HAAG Met ingang van het nieuwe jaar is het niet meer moge lijk dat studerende kinderen hun inkomsten op een spaarrekening zetten om zo hun ouders recht te doen behouden op kinderbijslag en kinderaftrek. De wetswijzigingen, die deze „spaartruc" onmogelijk maken, gaan morgen in, zo laat het ministerie van sociale zaken weten. Bij het toekennen van studietoela gen houdt het Rijk al rekening met eventuele eigen inkomsten van stu denten. Voor kinderbijslag en kinderaftrek werd tot nu toe uitge gaan van de onkosten die ouders feitelijk voor hun studerend kind maken. Bij een op kamers wonende student beneden 27 jaar. die voor zo goed als het volle pond voor reke ning van zijn ouders komt, kregen de ouders zelfs drievoudige kinder bijslag en -aftrek. Dat gebeurde ook wanneer de student zelf het een en ander verdiende, maar dit spaarde in plaats van voor de studie te ge bruiken. Maar vanaf nu gaat de overheid ervan uit dat dit zelfver diende geld aan de studie zal wor den besteed. irr/jmdt u munten? will u munten ftun vrrjamden 5.» zojuist verschenen OVERALVERKRIJGBAAR Speciale aanbieding stort I 7.SO op giro 3243769 ven MUNTKeener Am straat 32 MooK en 41 om vangt 3 eerder versetienen nummers Met ingang van 1 januari 1978 beëindigt dr. C. C. Kok-van Alphen oogarts haar werkzaamheden in het St Elisabeth-ziekenhuis te Leiderdorp in verband met haar benoeming tot lector aan de Rijks-Universiteit te Leiden. In het Akademisch-ziekenhuis te Leiden zal zij uitslui tend spreekuur houden voor patiënten, verwezen door oogartsen. Haar praktijk aan de Warmonderweg te Oegstgeest in samenwerking met kollega R. Fast, oogarts, blijft onge wijzigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8