>peciale radioprogramma's >p laatste dag van 1977 Zij die in 1977 van ons gingen Musicals en van alles wat op tv Paul van Vliet luidt het oude jaar uit jt V Met Lucy Ball jaar 1978 in Binnenland Predikanten Buitenland )AG 31 DECEMBER 1977 TROUW/KWARTET 31 ILVERSUM Een aantal radioprogramma's van vandaag en morgen zal in het teken van het fgelopen en het komende jaar staan. „Het Hele Hollandse Hebben en Houden in Hoofdletters" een bijna vier uur durend programma dat de VARA vanochtend uitzendt, te beginnen om :wart voor negen op Hilversum I. et speelt zich af in het schilder- ;htige kerkje in Haarlemmerliede aar een stuk of twintig gasten ch zullen onderhouden over „het ederlandse gemiddelde". Want in 977 zijn ook weer heel wat enquè- »s en onderzoeken gehouden. Over e resultaten wordt van gedachten ewisseld. Onderwerpen: leefsitua- ie-onderzoek, onderzoek naar de ijdsbesteding en NIPO-enquêtes »ver actuele gebeurtenissen in .977. Enkele van de gasten: Hans ran Mierlo. Jack van Belle, pater Leopold Verhagen, Marthe Röling, 3hriet Titulaer, Ir. H. Vredeling en Joost Prinsen. Rooie Haan „In de Rooie Haan" maakt er ook een speciale uitzending van. maar blikt dan de heel andere kant op: 'naar 1978. Politieke gasten zijn: Bram van der Lek, Ria Beckers, DS'70-leider Nijhoff, CPN-vooreit- ter Henk Hoekstra, Cornelis Berk houwer, Jan Terlouw. Sportinter- views zijn er met Johan Cruyff die komend jaar met voetballen gaat stoppen, keepers Jan Jongbloed en Pim Doesburg en anderea Nog meer sport in het eigenzinnig jaaroverzicht, zoals dat wordt ge noemd, van „Tussen start en fi nish". Weinig sportprogramma's zullen zich aan de volgende onder werpen wagen: de belezen wielren ner Gerrie Kneteman belicht de overeenkomst tussen het gevrees de ruitervolk de Hunnen en de he dendaagse profcoureurs, top- hockeyers Lisette Stevens en Paul Litjens treden op in het luisterspel „De stick" (Hilversum I, 17.45). Op Hilversum 3 zendt de NCRV actualiteiten uit 2oals Hier en Nu voor radio ze het afgelopen jaar versloeg. Tussendoor zijn er mu- ziektoppers en sportuitslagen. Sa menstellers: Hugo van Rijn, Cees 's Gravendaal en Tom Blom. Na het nieuws van tien uur 's avonds op deze zender gaat Gerard van den Berg achter de microfoon zitten met het programma „Met Gerard van den Berg het nieuwe jaar in". IKON In dat nieuwe jaar vragen de jour nalist Jaap van Ginneken en zan ger Jules de Corte in het IKON- programma „De andere wereld van Samenstelling programma-overzicht is van Riet Diemen zondagmorgen" zich af hoe demo cratisch we het afgelopen jaar bin nen en buiten Nederland met el kaar omgingen (Hilv. 1, 10.50). Hoe Israëli's van Nederlandse af komst in deze tijd van gesprekken tussen Sadat en Begin denken over het realiseren van echte vrede in het Midden-Oosten, daarnaar was Frans Stultiëns van KRO's Echo benieuwd (Hilv. 2, 11.30). Boemerang van VARA-radio be steedt aandacht aan wat wordt ge noemd „de wakkere lezers van het dagblad Trouw". Abonnees dus op gelet! (Hilversum 2, 18.30). NCRV-voorzitter dr. mr. J. Ozinga zal „zijrj abonnees" toespreken op de nieuwjaarsdag om 18.40 uur op Hilversum 1. Paul van Vliet als baron Taets van Aevenzate HILVERSUM Hoogtepunt van oudejaarsavond op de televi sie zal zonder twijfel Paul van Vliets one-man-show zijn. Het is een programma van een van de laatste voorstellingen van de show, waarmee Paul van Vliet zojuist is gestopt. De Haagse cabaretier heeft te kennen gegeven er een half jaar tussenuit te willen trekken om te reizen en aan een nieuwe show te werken. De AVRO zendt vanavond die 75 minuten van de show uit, die de cabaretier zelf het meest geschikt vond voor de televisie. De vorige keer dat Pauls show op het scherm kwam was met Kerstmis 1973. Bla derend tussen grammofoonplaten ontdek ik dat de VARA toen die zelfde week niet alleen Van Vliet naar het scherm wist te lokken, maar dat een paar dagen later met Oudjaar Wim Kan schoorvoetend voor het eerst van zijn leven voor de beeldbuis de jaardrempel kwam overschrijden. Het Weens Philharmonisch Orkest onder leiding van Willi Boskowski 'Singing in the rain' HILVERSUM Allerhande soorten televisieprogramma's sluiten het jaar 1977 af of vullen voor een deel de eerste dag van het komende. Zo bijt de NCRV vanavond de spits af met de Amerikaanse musical „Singing in the rain" uit de jaren vijftig, waarvan iedereen die die tijd heeft meegemaakt, nog wel de titelsong kent, die Gene Kelly, hoofdrolspeler en regisseur, zingt. (Ned. 1/19.04). Een zware dobber tegenover Paul van Vliet op het andere net zullen de kwis voor middelbare scholieren Tweekamp en Wonderlijke Wereld met de familiediscussie over „wie rijdt er met oudjaar en drinkt er dus geen borreltje?" hebben. Daar na is er een speciale aflevering van Zeskamp uit het Schotse Aviemo- re. waaraan topsporters uit België, Italië, Zwitserland, Groot-Brittan- nië en Nederland meedoen. Op het andere net is de musical Peter Pan met Danny Kaye en Mia Farrow door de AVRO inmiddels gepromoveerd tot grote-mensen- programma, nadat dezelfde om roep het sprookje nog maar een jaar geleden als programma voor de jeugd had vertoond. Zo zie je maar, de kijker is nooit te oud Farce Majeure heeft in de tien jaar van zijn bestaan zoveel liedjes ge maakt dat er allicht actuele tussen zitten. Omdat er na al die jaren in sommig opzicht nog niet veel is veranderd ,,'t Oude liedje" om 22.45 uur, Nederland I. De NCRV besluit de avond met een programma van geestelijke liede ren door het Westlands meisjes- en mannenkoor onder leiding van Piet Struijk vanuit de veilinghal Delft- Westerlee te De Lier. Een gewaardeerde traditie voor kij kers in veel landen blijft het Nieuw jaarsconcert door het Weens Phil harmonisch Orkest onder leiding van Willi Boskowsky, dat dit keer voor de twintigste maal wordt uit gezonden voor Eurovisie (Neder land 1, 12.15). Ook nu weer zal Boskowsky optre den als Stehgeiger door zowel diri gent als gangmakend violist tege lijk te zijn in de vele werken van de familie Strauss. Medewerking ver leent weer het ballet van de Weense S taatsopera. Er zijn wel eens mensen die ver zuchten „Alweer geen Kan met Oudjaar", maar dat berust dan op een misverstand. Kan neemt nu eenmaal een ruime tv-adem van enkele jaren. Maar datzelfde geldt ook voor Paul van Vliet, die ook niet zo nodig op de beeldbuis hoeft. Bij zijn laatste optreden zei deze: „Ik ben er een beetje bang voor. Net als voor platen. Het wordt gauw te veel. Mijn nummer. „Bram van de commune" is zo ongeveer kapot gegaan aan het succes. Daar moet je echt voor oppassen. Ik kom misschien eens in de drie jaar op de televisie. (Het werden er vier - R.D.) Dat is genoeg om de zaak warm te *houden. Nederland is een klein, maar gulzig land dat zich gauw overeet." Paul van Vliet in Carré heet het programma van vanavond. Oor spronkelijk was Van Vliet meer een man van kleine, intieme zalen, in plaats van een theater als hét Am sterdamse Carré. Toch heeft hij hier een groot aantal weken ge staan en volgens Carré-directeur Guus Oster had hij inzake de voor verkoop een na-oorlogs record ge broken. In recensies is wel gezegd dat de cabaretier mede door zijn optreden in Carré is gegroeid. Zo zou hij minder elitair zijn geworden en zijn programma zou sterker amuseren de accenten hebben gekregen. Door creaties als Bram van de com mune en Sinterklaas zou hij een veel breder publiek hebben bereikt. HILVERSUM Wanneer de NOS-televisie in de eerste uurtjes van 1978 begint met uitzending van de Lucy Ball jubileumshow (een herhaling van het afgelopen jaar) wordt met een vaste traditie gebroken. Er zal namelijk geen samenvatting worden gegeven van amusementsprogramma's voor televisie van het jaar dat voorbij is. De Hilversumse pretfabriek, om een term van Jef Rademakers te lenen, heeft dit jaar niet op die toer gedraaid om werk af te leveren dat geschikt wordt geacht om herhaald te worden. Een tweede reden is van commercië le aard. De grap zou te kostbaar worden vindt men bij de omroep omdat een aantal medewerkenden aan de amusementsprogramma's graag een extraatje zou willen verdienen bij herhaling van hun programma. Op nog veel meer van Lucy Ball zullen de kijkers worden vergast wanneer de NCRV de komende tijd met ingang van 2 Januari iedere week afleveringen van de Lucy-show op het scherm brengt. Er blijkt nog een zeer groot aantal afleveringen te zijn die in ons land nog nooit eerder werd vertoond. Daaruit wordt nu een greep gedaan. Prof. dr P. J. Bouman Dr L. J. M. Beel 4 jan.: Kees Baardman (77), auteur; 4 jan: Dr. I. N. Th. Diepenhorst (69), oud-staatssecretaris buiten landse zaken en mr. Dr. Benno Stokvis (75), strafpleiter; 5 jan: Mr. G. H. Slotemaker de Bruïne (77), oud-voorzitter PSP; 12 jan: Prof. Dirk Bax (70), hoogle raar Ned. cultuurgeschiedenis aan de Universiteit van Kaapstad; 25 jan: Ida Wasserman (76), toneel speelster; 8 Jan: Prof. dr. L. H. Jansen (60), hoogleraar huid- en geslachts ziekten; 26 jan: T. Slavenburg sr. (88) stich ter van Slavenburg's bank; 8 febr: Otto van Neyenhoff (78), filmer; 9 feb: Henk Fievet (45) voorzitter Nederlandse Hartpatiëntenvereni ging. 14 feb: Prof. dr. L. J. M. Beel (74). politicus; 14 feb: Prof. dr. H. Dooyeweerd (82) oud-hoogleraar rechtsfilosofie; 18 feb: Wim Vesseur (57). decoront werper. 21 feb: Prof. dr. J. F. Folkerts (66), directeur Valeriuskliniek en neuro loog; 24 feb: A. Admiraal (67), oud-burge meester Bussum; 12 maart: H. P. Ester (52), hoofd externe betrekkingen Zieken fondsraad; 12 maart: Prof. ir. W. Schermerhorn (82) oud-minister president; 12 maart: Prof. P. J. Bouman (74), auteur en oud-hoogleraar socio logie; 15 maart. Prof. dr. H. R. Rook- maaker (55), hoogleraar kunstge schiedenis; 23 maart: Annie Adama van Schel- tema-Kleefstra (92). oud bibliothe caresse v.h. Internationaal insti tuut sociale geschiedenis; 22 april: C. Pot (92), ontwerper kla- varskribo; 17 mei: Jack Maandag (78) markt koopman te Amsterdam; 8 jan: Ton Vranken (65), koordiri gent en kerkmusicus; 23 mei: Marius Monnickendam (80) componist; 25 mei: Mr. Gijsbert van Hall (73), oud-burgemeester van Am sterdam: 7 juni: Jan Out (65), dirigent; 18 Juni: Cornelis Basoski (60), kunstcriticus; 10 Juni: Hans Andreus (51), dichter; 16 juli: Eric Wolff (86), journalists oud-verzetsstrijder, 1 aug: Bas Hordijk (25), beroeps wielrenner; 10 aug: Daan Zonderland (Dr. D. G. v.d. Vat) (78), journalist/dichter; 20 aug: Johan Issings (93), schilder/ tekenaar; 23 aug: Fokke Sierksma (60), schrij ver, godsdienstpsycholoog, hoogle raar godgeleerdheid. 6 sept: C. Laban (52). lid Tweede Kamer PvdA; 15 sept: Jaap van der Poll (88), ex- acteur, auteur; 19 sept: Charlotte Köhler (85) actrice; 20 sept: Rie Cramer (89), tekenares/ illustratrice, schrijfster; 26 sept: Piet Zwart (92), grafisch en industrieel ontwerper; 27 sept: Sidney van den Bergh (78) onder meer ex-minister van de fensie; 19 okt: Pater Marinus Agterberg (52). oud-kamerlid PPR; 21 okt: Dr. H. van der Veen (89), bijbelvertaler; 26 okt: J. van Tilburg (77), oud gouverneur van Suriname; 2g okt: Mathilde Willink (39). ex- echtgenote Carel Willink; 12 nov: Dr. A. A. N. Brinkman (39). coördinator computeractiviteiten VU; 16 nov: Hubert van Lith (69) beeld houwer; 16 nov: C. H. (Kick) Geudeker (76), journalist; 2 dec: mr A. A. M. Struycken (70), oud-minister van justitie/lid Raad van State; 14 dec: Anton Witsel (66), kunste naar. 25 december: Harriët Freezer (W. Eybergen) (66), schrijfster 7. jan. Joh. Gronloh (65). secretaris lutherse synode. 22 jan. G. Julius (67), herv. emeritus van Rotterdam. 27 jan. M. Wilschut (63), geref. em. van Soest. 1 febr. dr. H. Goedhart (57), herv. docent GSA te Ede. 29 mrt. dr. N. J. van Eikema Hom mes (73), geref. em. van Rotterdam- HiUegersberg. 21 apr N. Bruin (57), geref. vrijg. te Groningen. Charlotte Köhler 29 apr. H. J. F. Wesseldijk (69). oud secretaris herv. gen. fin. raad. 28 mei B. A. Bos (76), chr. geref. oud-hoofdlegerpred. 16 Juli Chr. Verhage (53), chr. geref. te Den Haag. 10 aug. R. Bakker (75), geref. em. voor de evangelieverkondiging on der Israël. 11 aug. H. van Benthem (52), geref. te Middelburg 9 sept. Th. Delleman (78), geref. em. van Groningen. 10 sept. G. F. Hajer (73), geref. oud- legerpred. 23 sept. dr. K. Dronkert (70). geref. em. van Leiden. 2 okt. L. A. Bodaan (67), herv. oud koop vaardljpred. 22 okt. H. 8teenhuis (81), geref. oud- legerpred. 2 nov. L. P. Krijger (93), geref. oud- zendingspred 25 nov. J. J. Timmer (88), herv. oud- secr. geref. bond. 14 dec. prof. dr. P. Boendermaker (84), luthers. 16 dec. A. Bikker (79), chr. geref. oud zendingspred. 5 Jan.: Achllle Campile (76). schrij ver, Italië; 4 jan.: Erroll Oarner (53). Jazz pianist, V.8.; 7 jan.: Hans Ulje (76), bisschop, W.-Dultsland; 10 jan.: DJemal Bi-jedits (59), pre mier van Joegoslavië, 14 jan.: Henri-Georges Clouzot (69), filmregisseur, Frankrijk; 15 Jan 8lr Anthony Eden (79), ex- premier, Engeland; 11 feb.: Sergei Iljoesjin (82), vlieg tuigbouwer. Rusland; 12 feb.: Fachroeddin All Achmed (71), president. India; 21 feb.: Anthony Crosland (58). min. buitenlandse zaken, Engeland; 4 maart: Brian Faulkner (56), oud- premier, Noord-Ierland. 14 maart: Jan Patocka (69), filo soof/woordvoerder Handvest 77. Tsjechosl.; 17 maart: Kamal Joemblat (59), lei der socialistische partij, Libanon; 21 maart: Alfonso Massamba-De- bat (38), oud-president Kongo- Brazzaville; 29 maart: Justlanian (76), hoofd Roemeense orthodoxe kerk; 30 maart: Johannes Leimena (72). christen-leider. Indonesië. 8 april: Siegfried Buback, procu reur-generaal West-Duitsland, 6 mei: Ludwig Erhard (80). oud bondskanselier. West-Duitsland; 4 juni: Henri Oagnebin (91), com ponist. Zwitserland; 5 Juli: Vladimir Nabokow (78), schrijver, Rusland; 19 Juli: Witold Malcuzynski (63), pianist, Argentinië; 4 aug.: Aartsbisschop Makarios (63). Cyprisch leider; 5 aug.: Ernst Bloch (92), filosoof. West-Duitsland; 10 aug.: Max Kaus (86), expressio nistisch schilder. West-Duitsland; 11 aug.: Edward Kleinschmldt (101), uitvinder telex, V.8.; 17 aug.: Elvis Presley (42), Rock- and-roll zanger. V S.; 22 aug.: Groucho Marx (86), komiek (film), V.8.; 14 sept.: Leopold Stokovski (95), dirigent, Polen (overl. in Londen); .17 sept.: Maria Callas (53), opera zangeres, V.8. (in Parijs); 14 sept.: Steve Blko (30), studenten leider, Zuid-Afrika; 15 okt.: Blng Crosby (73), zanger/ acteur V.8.; 7 nov.: René Ooscinny (51), tekst schrijver Asterix en Obelix, Frank rijk; 14 nov Paul 8chöffler (80), bariton, Groot-Brittannië; 13 dec.: Lady Clementine 8pencer Churchill (92). weduwe Winston Churchill, Engeland; 25 december: Charlie Chaplin. (88). filmacteur Prof. ir W. Schermerhorn

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 31