GELDIG T/M 31 DECEMBER li HEMA Trouw - FAMILIEBERICHTEN Nieuwe boeken NÜ 5 STUKS VOOR Record aantal ontvoeringen in Italië Vrijspraak voor l( verdachte van poging tot doodsl| VRIJDAG 30 DECEMBER 1977 TROUW/KWARTI hunnen van maandag lot en mei vrijdag telefonisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-9134S6. Op zondagavond Is dit alleen mogelijk van 18 00-20 00 uur. Met grote vreugde en dank baarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Arthur A&ron Wij noemen hem Arthur. Aad en Cookie Honders Leiden. 23 december 1977 Witte Singel 8 Tante Francien en Oom Arie hartelijk gefeliciteerd met uw 40-jarig huwelijk. Dat u nog vele gelukkige jaren samen en met ons mag beleven is onze wens. Jan en José. Marijke en Cor, Dik en Meta, Corrie en Jaap. Jaap en Fea, Francien en Teun. Steef en Joke, Francien en Ton, Jan, Henk Voorburg, van Wassenaerstraat 74 A. D V Vrijdag 6 januari 1978 hopen wij met onze kinderen ons 25-jarig huwelijk te gedenken. W. F. de Kruijff M. H. de Kruijff-Hendriksen Receptie: 19.00 tot 21.00 uur Gebouw voor Christelijke Belangen Parkstraat 14, Baarn. Stationsplein 68 Baarn. Heden nam God tot Zich, voor ons toch nog onverwachts, op de leeftijd van 81 jaar, onze lieve moeder, schoonmoeder, grootmoeder, overgroot moeder, zuster, schoonzuster en tante Herberdina Koorevaar weduwe van Gerrit Slob. 's-Gravenhage: A P Slob G Slob G Slob-van der Ree H. Otterloo-Slob H. F. H. Otterloo Niels Kim Schoonhoven: A. van Duijn-Slob J. C. van Duijn Anita Maryse En verdere familie. •s-GRAVENHAGE. 28 december 1977 Haags Hervormd Rusthuis ..Oostduin" Goetiijf straat 5. Corr.-adres: de Moucheronstraat 111. Geen bezoek. Geen bloemen. Er zal een rouwdienst worden gehouden op maan dag 2 januari 1978 om 11.45 uur in de Aula van het Haags Hervormd Rusthuis ..Oostduin", waarna de begrafenis zal plaats hebben om ongeveer 13 uur op de Algemene Begraafplaats „Westduin", Ockenburghstraat 27, Loosduinen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de ontvangkamer van de begraaf plaats Johannes 3:16 Vol vertrouwen in haar Heer en Heiland is heden van ons heengegaan onze zeer geliefde oudste zuster, schoonzuster, tante en oudtante Janna Maria Balhuizen in haar 83ste levensjaar. Oostzaan, M. de Vries-Balhuizen Den Haag, F. Balhuizen J. P. Balhuizen-Thierry Harderwijk, N. de Jong-Balhuizen Amsterdam. G. E. Hóweler-Balhuizen Huizen. M. Veenemans-Balhuizen H. J. Veenemans Den Haag, E. C. Horring-Balhuizen Amsterdam. J. Balhuizen Amsterdam. J. C. Balhuizen P. G. Balhuizen-Eisma neven en nichten Amsterdam. 28 december 1977 Geen bloemen De teraardebestelling zal plaatsvinden maandag 2 januari 1978 om 14 uur op de Nieuwe Oosterbe graafplaats aan de Kruislaan te Amsterdam. Heden nam de Heer. voor ons onverwacht, in Zijn heerlijkheid op onze lieve, onvergetelijke zuster, schoonzuster en tante Hendrika Margaretha Ket weduwe van W. Lubbers op de leeftijd van 72 jaar. 's-Gravenhage J. M. Tonnon-Ket Th. G. Tonnon J J Ket A. Ket-Baars Neven en nichten 's-Gravenhage. 28 december 1977 Wassenaarseweg 76. Arendsdorp. flat 819. Correspondentieadres: Smaragdhorst 230. De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Atropos". Van Boctzelaerlaan 292. Bezoek al daar vrijdagavond van 6 30-7 30 uur en zaterdag en zondagmiddag van 12-13 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 2 januari om 13 uur in de aula van de begraafplaats „Oud Eik en Duinen". Laan van Eik en Duinen 38. waarna de bijzetting in het familiegraf aldaar zal plaatshebben Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats Heden nam de Here tot Zich. na een geduldig gedragen ziekte. Zijn geliefd kind. onze lieve, altijd zorgzame moeder Willy van Galen weduwe van Gerrit Buys, op de leeftijd van 45 jaar. „Gi; zijt, o HEER. mijn schuilplaats en mijn haven" Psalm 32 3 (n.b.) Ina en Theo (verloofde) Rinus Oldebroek. 29 december 1977 Beeklaan 32. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 31 decem ber vanaf 13.00 uur in de „Goede Herderkerk" te Oldebroek. waarna de rouwdienst aldaar zal aan vangen om 14.00 uur. De begrafenis zal daarna plaatsvinden om 15.00 uur op de Algemene Be graafplaats „De Ekelenburg" te Oldebroek Ingegaan tot het feest van haar Heer onze zeer geliefde dochter en zuster Willy van Galen weduwe van Gerrit Buys Oldebroek. 29 december 1977. Voorthuizen: G. H. van Galen-Vonkeman Terschuur: G. A van Beek-van Galen London (Canada): A. Langeveld-van Galen P. Langeveld. Hoofddorp: J. van Galen D. van Galen-de Jong Barneveld: W. van Galen J. G. van Galen-Landman Nijkerk: E. van Galen P. van Galen-van Meerveld Nijkerk: H. Schut-van Galen A. Schut Voorthuizen. Frans Hallstraat 51. „Zijn Naam is Wonderlijk. Raad. Sterke God, Vader der Eeuwigheid, Vredevorst!" Heden is in de Here ontslapen, na een moedig gedragen lijden, onze innig geliefde schoondoch ter, schoonzuster en tante Willy van Galen sinds 12 september 1966 weduwe van Gerrit Buys, op de leeftijd van 45 jaar. Uit aller naam: M. Buys sr. Oldebroek, 29 december 1977. Amersfoort Isseltseveld 5a. ENIGE KENNISGEVING Tot onze droefheid overleed Mejuffrouw J. C. Schippers Rotterdam, 28 decem ber 1977 De Executeur-Testa mentair Geen Bloemen-Geen toespraken De crematie zal in grote eenvoud plaatsvinden maandag 2 januari 1978 om 12.30 uur in het cre matorium Rotterdam- Zuid. Maeterlinckweg 101. )e wijze waarop u in de fgelopen periode met ons leeft meegeleefd was voor >ns een steun en troost mevr. A. Brouwer- de Jong en kinderen, ïrmelo, december 1977. jjsterlaan 63. Enige en algemene kennisgeving Hiermede geven wij ken nis van het plotseling overlijden van onze be woonster. mejuffrouw Lena Wilhelmina Steuven in de ouderdom van 85 jaar Bejaardencentrum „De Duinrand" Katwijk aan Zee, 29 de cember 1977 Nolensstraat 2 De rouwdienst zal ge houden worden maan dag 2 januari a.s. 's mor gens om 10.30 uur in de aula van Huize „de Duin rand", waarna de begra fenis zal plaatsvinden omstreeks 11 uur op de nieuwe begraafplaats „Duinrust" aan de Park- laan te Katwijk aan Zee. Langs deze weg willen wij onze oprechte dank betuigen voor de belangstelling tijdens het leven en na het overlij den van mijn lieve man en onze dappere vader Wim Vermeijden A. Vermeijden-Ploemacher en kinderen Rotterdam, december 1977 Schiedamseweg 44a Miep Spée: Traditionele en moderne batik. Uitg. Cantecleer, De BUL 160 blx. 37,50 Stofverven en bedrukken. Oorspr. ti tel „Deying and printing." Vert. V. L. Kelk. Uitg. Cantecleer, De Bilt, 137 bb. 19.50 Twee nieuwe uitgaven van Cante cleer, die betrekking hebben op het kleurig bewerken van textiel. De huidige doe-het-zell rage stimu leert ongetwijfeld ook de animo voor deze bezigheid. Het batik-doek van Miep Spée neemt een bijzondere plaats In in de rij van reeds verschenen publikaties op dit terrein. Aan de hand van talloze verhelde rende illustraties wordt veel verteld over geschiedenis en traditie; gebie den, motieven, recepten, enz. van het oorspronkelijke batik. In het tweede deel van dit boek wordt ook weer zeer grondig op de mogelijkheden voor modern batikwerk gewezen. De uitvoerige inhoudsopgave openbaart al wat te leren valt over b.v. nu te gebruiken gereedschappen, materiaal, ont werp, kleur, methoden, enz. Miep Spée, die ook in Indonesië haar ken nis verrijkte, geeft plezierig einde loos veel aanwijzingen om vakkun dig tot voorstellingen, soms hele „schilderijen" van modern batik werk te komen. Voor de serieuze (aspirant-)batikker een onmisbaar handboek. Beslist een grote tekortkoming naast zoveel uitgebreide informatie is het ontbre ken van een index. Wie de originele batik-methoden iets te ingewikkeld Gereformeerde kerk Bant, N.O. Polder Ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan der kerk zal een herdenkingsdienst worden belegd op don derdag 5 jan. '78. Aanvang 18.30 uur. Geref. Kerk gebouw. Voorganger ds. H. de Bondt Na de dienst een gezellig samenzijn in het dorpshuis „De Klencke". Alle „oud"-predikanten hopen aanwe zig te zijn, terwijl ook enkele gemeenteleden en de zangkoren een bijdrage zullen leveren. Allen die behoren, of in de loop der jaren behoord hebben tot de gemeenschap der kerk, worden hartelijk uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Uw komst stellen wij zeer op prijs. De Voorbereidingscomm. JUWELEN, GOUD en ZILVER IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19. TEL 023-320481 ^HaarlerrWbiMJe^Ri^ NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK gevestigd te Amsterdam Over het boekjaar 1977 wordt per gewoon aandeel van nominaal ƒ50,- een interim-dividend uitgekeerd van, naar keuze van de houder, 7 4,- in contanten of 7 2,50 in aandelen ten laste van de agio-reserve. Het interim-dividend zal met ingang van 9 januari 1978 betaalbaar worden gesteld bij alle kantoren van de Neder- landsche Middenstandsbank N.V. Indien aandeelhouders de uitkering in contanten wensen, zal op dividendbewijs nr 49 der gewone aandelen worden uitgekeerd 74,- per gewoon aandeel van nominaal 7 50,- onder aftrek van 25% dividend belasting. De aandeelhouders die opteren voor een uitkering in aandelen ten laste van de agio-reserve als hiervoor vermeld, zal tot 11 maart 1978 tegen inlevering van telkens 20 divi dendbewijzen nr 49 een gewoon aandeel worden uitgereikt. Tot de datum, waarop de thans uitstaande aandelen voor het eerst ex-slotdividend 1977 noteren, zullen bij de omwis seling uitsluitend K-stukken en daarna naar keuze van de houder ook CF-stukken kunnen worden verkregen. De uitkering in aandelen is niet onderhevig aan de Nederlandse dividend- of inkomstenbelasting. De nieuwe aandelen zijn gerechtigd tot het dividend over het boekjaar 1978 en volgende boekjaren. Voor zover de dividendbewijzen nr 49 op 11 maart 1978 nog niet zijn aangeboden, zullen de daartegen validerende aandelen worden verkocht en zal de netto-opbrengst ter beschikking van de houders van de niet-aangeboden divi dendbewijzen nr 49 worden gesteld. Voor de omwisseling van dividendbewijzen nr 49 in aandelen zal aan de bedrijfsleden van de Vereniging voor de Effectenhandel de reglementaire provisie vermeerderd met BTW worden vergoed, zodat bedoelde omwisseling voor de houders vrij van de in artikel 2, lid lil van het Provisieregle ment van de Vereniging voor de Effectenhandel genoemde provisie zal kunnen geschieden. Voor de houders, die terzake van de omwisseling om verzending of uitlevering van de nieuwe aandelen verzoeken, geldt dat overeenkomstig de reglementen van de Nederlandse Bankiersvereniging aan hen uitleveringsprovisie in rekening kan worden gebracht. Bij inlevering van de dividendbewijzen nr 49 door een bank of commissionair dienen deze dividendbewijzen aan de achterzijde voorzien te zijn van een naamstempel. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Amsterdam, 29 december 1977. Een oudjaarstraktatie.vers uit eigen banketbakken]: overheerlijke appel broodjes voor bij de koffie, pittig gekruide saucijzebroodjes voor een .aangeklede" borrel. Normaal 65 cent per stuk. 21* vindt, kan in „Stof verven en be drukken" genoeg andere mogelijk heden vinden om toch met verf en textiel (of papier) bezig te zijn. Be halve batik worden hier ook afbind- techniek, stofverven, stofdnik, sja bloneren, linosnijden en zeefdruk ken behandeld. Veel en kleurige af beeldingen verduidelijken tekst en werkwijze. In dit veelomvattende boek wordt aangetoond, dat op soms eenvoudi ge wijze door een of andere verfme- thode een persoonlijk accent aan een gebruiksvoorwerp kan worden gegeven. Marie van den Berk-Mertens: Para dijselijk Handwerkboek. Uitg. Cante cleer, De BUt. 104 bb. 14,50. Ongeveer een Jaar geleden werd het charmante „Hemels Handwerk- boek" van Marie van den Berk-Mer- tens in deze rubriek besproken. Een kwart van de inhoud van dit nieuwe werkje komt ook in het eerstver- schenen boekje voor, namelijk het knopen van füet net) als onder grond voor doorstopwerk, en het ha ken. Voor wie alleen met het tweede boekje kennis maakt, is dit uiter aard geen bezwaar. In het hoofdstuk „kantpatchwork" worden resten kant omgetoverd tot aUerlei vrije voorstellingen (wandlapjes e.d.). Verder is er nog een lesje in kruis- steekwerk, waartoe alle in 25 pagi na's gegeven telpatronen van engel tjes, bloemen en dieren kunnen die nen. Deze goed bruikbare en duide lijke patronen zijn niet alleen voor doorstop- en kruissteekwerk ge schikt, maar kunnen ook voor haak werk gebruikt worden. Marie van den Berk praat alles gezellig aan elkaar tot een handwerkboek dat een uitgangspunt kan zijn voor het zelf bedenken en uitvoeren van een „hemels" of „paradijselijk" werk stukje, met uiteraard engeltjes als voornaamste stoffering. Het geheel is rijk geïllustreerd met goede foto's, werktekeningen en patronen (in zwart-wit). „Redders van de Zuid" door Jeanne van Leeuwen, 27,50. Uitg. Unie boek/De Boer Maritiem. Het reddingwezen geniet de laatste paar jaren grote belangstelling ge tuige de diverse boeken, die op de markt komen. Onlangs verscheen een uitstekend boek over de zoge naamde roeiredders („Redders aan de riemen" van Fokke Haanstra en Siep Zeeman), nu is het weer Jeanne van Leeuwen, die de aandacht vraagt voor een slag redders, dat bijna uitgestorven is en plaats heeft moeten maken voor een korps dat veel moderner materiaal ter be schikking heeft om in nood verke rende schepen te hulp te sch| Vijftig jaar redden is het waarover Jeanne van Leeuw aantal redders van de Zuid-Ha se Maatschappij tot Reddinj Schipbreukelingen (kortweg Zuid") aan het woord laat. Het is minder beeldend dan „Re aan de riemen", dat voor eei veel groter deel uit reddersver bestond. Niettemin legt „Re van de Zuid" een stuk historie vooral ook door de oude fot dat interessant genoeg is. II Zus Boelaars: Kantklossen slaj slag. r Uitgave Cantecleer BV., de B blz., 24,50. g De In kantkloskringen bekend1 (Dorothé) Boelaars, die de ha aan het hart liggende kunst-mji klosjes graag aan andere geïni seerden doorgeeft, vatte in 20 1^ de leerstof samen, die zij al met haar leerlingen behandelr spreekt vanzelf dat vrijwel aller materiaal en technieken metJ ken en handigheidjes grondig sproken wordt. In zwart-wit zl talloze mooie kanten als voorl) afgedrukt. Kantbrieven (dit u werktekeningen van motievenfc gens welke geklost wordt) va; hand van de auteur, vindt met bijlage achterin het boek. i E Lis Paludan: Plezier met Ik (Oorspr. titel Sy med stofrea Vert. E. M. Wissel-Bang. Uitga\"Y mer Keuning B.V., Wagenin. 111 blz. ƒ21,25 V Dit 20e boek in Ariadne's Hj. werkbibliotheek is tevens in reeks het vijfde van de hand vai Deense Lis Paludan. Ook nu vaj weer veel plezier te beleven met l jes stof, zoals ze verwerkt wol tot allerlei gebruiksvoorwerpet decoratieve zaken. Er moet wei middellijk aan toegevoegd woij dat de grote charme, die van kleurige voorbeelden uitstr;, schuilt in de voortreffelijke, origL le en vaak kunstzinnige ontwe?s van de auteur. Hiervan zijn achtv' het boek patronen op schaal te u den. Uitvoerig wordt verteld en lustreerd hoe door toepassing L applicatie, patchwork of doors werk, vaak met behulp van de a machine, zaken als speelbeesL spulletjes voor de baby, wl kleedjes, tassen, etuis, theemusj en wat er verder maar te verzint valt, een heel eigen versiering me rijgen. Aan de hand van wat! Paludan in „Plezier met Lapl, laat zien valt er voor ieder, die:' „wat in de vingers heeft", heel u te experimenteren. a ir e ROME (DPA) Het aantal ontvoe ringen in Italië heeft dit jaar een nieuw record bereikt. In de „bloei- endste industrie van het land", zoals vele kranten reeds schrijven, staat het jaar 1977 met 75 ontvoeringen 27 meer dan in 1976 aan de top. Sinds 1960 zijn 326 mensen het slachtoffer van mensenroof gewor den. Negenendertig ontvoerden be taalden de ontvoering met hun dood. Het hoogste losgeld werd dit jaar betaald voor de industrieel Mario Amablle uit Napels, te weten ruim vijf miljoen gulden. Maar volgens de pers is een nauwkeurig overzicht van de betaalde lossommen niet mo gelijk, aangezien in vele gevallen de werkelijke bedragen niet genoemd worden teneinde het feitelijke Inko men van de betrokkenen voor het ministerie van financiën verborgen te houden. Op het ogenblik zijn nog 17 mensen in handen van hun ont voerders. Voor het leven van sommi gen, die reeds twee tot drie jaar vermist worden, bestaat weinig hoop, ook al zijn de losgelden reeds betaald. DEN BOSCH (ANP) - Het gere. hof in Den Bosch heeft gisterei 33-jarige T. R. uit Oss wegens' brek aan bewijs vrijgesproken de hem ten laste gelegde pogini doodslag op een inspecteur van tic. De advocaat-generaal had vestiging van het vonnis van rechtbank in Den Bosch geëist, hem had veroordeeld tot een jaai zes maanden gevangenisstraf aftrek. R. zou 8 april vorig jaar met h?' snelheid in Nistelrode op inspeel Mathijssen uit Oss zijn ingere die echter nog op tijd opzij springen. De politie had de waar hij zich bevond versperd, o dat R. van vier inbraken werd v1 dacht. is R. ontkent de auto te hebben L stuurd. Hij had de auto volgens 2 zeggen een week daarvoor gekoP en hem de bewuste dag aan èl vriend uitgeleend, van wie hij dat deze geen rijbewijs had. Daarfe is hij doorgereden, aldus de u,i dachte. 5 ELKE ZATERDAG IN Advertentiemateriaal moet donderdags (1e post) in ons bezit zijn. Inlichtingen over deze speciale advertentiepagina's TEL. 020-913456 TOESTEL 794, resp. 783 en 750

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 8