andbouwfonds boerenbedrog genoemd lach eens De tekening van een lezer 1 Opnieuw Zuidmolukkers op reis naar Indonesië lieuwe instelling vóór vergroting voedselopbrengsten derde wereld Groeiende belangstelling onder jongeren Vuur verwoest deel van boerderij Lijndiensten KLM tussen New York en Antillen stopgezet "Jj Oudejaarsstormen -tante arie breit verder vloer aangeveegd vertroebeld 'rechts' commentaar door linkse bril INDERDAG 29 DECEMBER 1977 BINNENLAND Trouw/Kwartet (ADVERTENTIE) )or Nico Kussendrager HAAG - Volgende id begint het Intematio- le fonds voor landbouwont wikkeling (IFAD) eindelijk zijn irk. Dat mag ook wel: inmid- Is is er vier jaar over de op- iting van het fonds gepraat, eerste voorstellen werden jdaan op de wereldvoedsel- in Rome, in novem- ir 1973. olielanden kwamen daar met het tn een fonds In het leven te roepen, t de landbouw in de derde wereld ij igszins op poten zou moeten zet- n. Want steeds meer dringt het y~6ef door dat de oplossing van het i- ireldvoedselprobleem ligt in de itwikkelingslanden zelf. en niet in j|t westen. invankelijk steunde alleen Neder ■^ïd het voorstel van de olielanden, tarin later bijgevallen door onder _4dere Australië en Nieuw-Zeeland. ||fc overige westerse landen hielden boot af. (zo'n fonds zou hun im- |j| ?rs geld gaan kosten) terwijl het stblok en China het helemaal lie- afweten. Eeü paar jaar is er ge- aat om de benodigde één miljard llar (2,5 miljard gulden) bij elkaar iJ! krijgen. Eigenlijk is er veel meer «■jld nodig, maar die een miljard J illar was wel het minimum om te innen beginnen. et dat de hele wereld nu binnen zienbare tijd weldoorvoed zal zijn. aarvoor zijn er te veel vraagtekens j het hele fonds, en daarvoor zijn er >k te veel waarschuwingen in het erleden. lil alsm een voorbeeld te noemen: bij het de grond komen van de „groene l stvolutie" werd verwacht dat die teneel snel hogere opbrengsten zou «neven. Dat viel echter tegen, en bo- ercndien had deze omwenteling Aliieuwe zaadsoorten en betere be- corpesting vooral) veel onverwachte waadelen. Zij vergrootte bijvoorbeeld ome ongelijkheid en de werkloosheid ma de derde wereld, wat toch niet de kiedoeling kan zijn geweest, e" loeren moesten duur zaaigoed ko- om hogere opbrengsten te krij- ;en, wat de rijke konden opbrengen, naar de arme niet. Ook waren de fleine boeren veel banger voor het ~"1nvoeren van nieuwe zaadsoorten, >mdat zij niet al te veel risico's wil len en konden lopen. Als een boer maar één oogst van de honger af staat. bedenkt hij zich wel een paar keer, voordat hij begint aan nieuwig heden. Bovendien schoot door lenin gen die de grote boeren opnamen, de rente omhoog, waardoor de kleine landbouwers er nog moeilijker kwa men voor te zitten. Schulden maken en woeker in de derde wereld werden door de groene revolutie alleen maar groter, terwijl ook de grondprijzen stegen. Grootgrondbezitters breid den hun eigendom uit, en zetten ma chines in inplaats van mensen. Klei ne boeren en pachters moesten van hun grond af, en de werkloosheid in ontwikkelingslanden werd alleen maar groter. Waarschuwing Dit soort onvoorziene gevolgen kan een waarschuwing zijn. In het laatste ontwikkelingsnummer van de Inter nationale Spectator heft dr. Gerrit Hulzer de vinger, en plaatst een vraagteken bij het nieuwe fonds. Zijn bezwaar is onder meer dat het weer plannen zijn: voor u (de derde wereld), over u, maar zonder u. Plan nen die de tegenstellingen tussen arm en rijk bovendien mogelijk ver der vergroten. Een lapmiddel, een dbekje voor het bloeden, of (toepas selijk) „boerenbedrog" noemt Huizer het. Om werkelijk tot veranderingen te komen vindt hij zijn land- en pachthervormingen nodig, en die zal zo'n landbouwfonds niet brengen. Grootgrondbezit in met name La- tij ns-Amerika is fnuikend voor de voedselproduktie. De eigenaren hebben er geen behoefte aan al hun grond goed en intensief te laten be werken. Zij verdienen toch al ge noeg om in weelde te kunnen leven en geld te kunnen overmaken naar buitenlandse bankrekeningen. Daarom, zegt Huizer, zal het land bouwfonds voor de „armsten der armen" nauwelijks iets betekenen. Ook mist hij een voorrang voor kre dieten (leningen) voor kleine land bouwers bij het fonds. De onmoge lijkheid om tegen betaalbare en re delijke rente geld te krijgen is één van de belangrijkste belemmerin gen voor boeren in de derde wereld om aan de slag te kunnen. Als zy weten dat ze met hun bedrijfje steeds verder in de schulden raken, door de praktijken van woekeraars, zullen ze weinig geneigd zijn meer te planten, te zaaien en te oogsten. /till Inderdaad. Met schrale, gesprongen lippen CMkan lachen zéér doen. Labello houdt uw lippen zacht en soepel. Labello, /T- de stick die verzorgt. Qv I verzacht en beschermt. B R» Zomer Winter. BB V- (Met Labello als ondergrond, blijft lipstick langer mooi.) Het aanleggen van terrassen vergroot de landbouwopbrengsten in Indonesië. Koopkracht Volgens het rapport Mensen tellen (opgesteld onder leiding van de VU- hoogleraar Hans Linneman) is dé manier om tot hogere voedselop brengsten te komen, een grotere koopkracht in de derde wereld. Als de mensen meer geld hebben, om eten te kopen, en de boeren weten dat zij hun oogst kwijt kunnen, komt de landbouw vanzelf wel van de grond, denken Linneman en de zijnen. Ook het aanleggen van buffervoor raden onder internationaal beheer kan de landbouwopbrengsten zeker der maken. Op het ogenblik wisse len „vette en magere jaren" elkaar voortdurend af. Als de prijzen laag zijn wordt er minder geplant en ge zaaid (in de Verenigde Staten zijn al weer pleidooien om land braak te laten liggen), waardoor schaarste ontstaat. Voedsel wordt duur (is nauwelijks nog te betalen voor ont wikkelingslanden, dus nog meer honger). Wel wordt het dan weer lonend de grond te bewerken, waar door de opbrengsten gaan stijgen, maar de prijzen na verloop van tijd niet langer winstgevend zijn. Aan deze kwaadaardige cirkel zal het fonds evenmin iets veranderen. Het is in de eerste plaats bedoeld voor steun aan de armste ontwikke lingslanden, hoewel niet aléén aan hen, zoals Nederland (dat veertig miljoen dollar bijdraagt) graag had gezien. Net zo goed als het graag had gewild dat de ontwikkelingslanden een grotere vinger in de pap hadden gekregen bij het beheer van het fonds, maar daar waren de olielan den en de meeste andere westerse landen tegen. Wie daarom beweert dat het nieuwe landbouwfonds niet bijdraagt aan een nieuwe economische orde heeft gelijk. Het verandert niets aan de verjonging tussen noord en zuid of aan verhoudingen binnen ontwikke lingslanden. Het is slechts een zeer voorzichtig begin van een vergro ting van de voedselopbrengsten. „Boerenbedrog", zoals dr. Gerrit Huizer schrijft, gaat ver, maar een „doekje voor het bloeden" komt aar dig in de richting. Met als gevaar zelfs dat het fonds werkelijke her vormingen in de weg zou kunnen staan. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een groep van zeven Zuidmolukse jongeren uit het Brabantse Asten ver trekt op 18 januari naar Indo nesië voor een oriëntatiereis op de Molukken. De reis wordt voor een belangrijk deel betaald door het ministerie van CRM en vindt plaats in het kader van de contacten tussen Molukkers in Nederland en Indonesië, waarvoor op de begroting van CRM al enkele jaren een aanzienlijk bedrag dit jaar vijf miljoen beschikbaar is. Lange tijd maakten de Molukkers in Nederland geen gebruik van de mo gelijkheid om op deze manier naar Indonesië te gaan, maar de laatste maanden begint er met name van de zijde der Molukse jongeren steeds meer belangstelling voor te komen, aldus een woordvoerder van CRM. Enige tijd geleden maakte een Mo lukse groep uit Eist voor het eerst gebruik van deze mogelijkheid. OPENDE (ANP) Een brand in het Groningse Opende heeft een boer derij voor het grootste deel ver woest. De schuur, waar de brand door nog onbekende oorzaak is ont staan, brandde geheel af, de stal en het woonhuis liepen aanzienlijke schade op. De bewoners, een gezin met drie kinderen, lagen al op bed toen een van hen geknetter hoorde. De 28 koeien die op stal stonden konden in veiligheid worden ge bracht, een kalf verbrandde. Uitzondering Overigens neemt het Brabantse groepje binnen de Zuidmolukse ge meenschap van Nederland een beet je een uitzonderingspositie in. De groep is afkomstig van de zogeheten Kai-eilanden, waarvan de bewoners grotendeels rooms-katholiek zijn. De- meeste Molukkers in Nederland zijn protestant, en Juist onder die protes tanten zijn de felste aanhangers van het RMS-ideaal te vinden. De Jongeren zullen zich op de Moluk ken voornamelijk oriënteren op soci aal en cultureel terrein. Zij zullen er contact hebben met het provinciaal bestuur en verder bezoeken brengen aan de Pattimura-universitelt, de sy node van Ambon en de bisschop van Ambon, monseigneur Sol. Na terugkeer in Nederland zal de groep verslag uitbrengen aan het mi nisterie van CRM. AMSTELVEEN (ANP) - De KLM zal per 1 november 1978 haar lijn diensten tussen New York en Aruba. Curacao en Sint Maarten beëindi gen. De maatschappij heeft dat meegedeeld aan de Antilliaanse overheid en de Antilliaanse lucht vaartmaatschappij ALM. Volgens de KLM loont het niet meer de moeite lijndiensten te hebben tussen de Verenigde Staten en het Caraïbisch gebied, omdat het groot ste deel van de passagiers (vooral Amerikaanse toeristen) tegenwoor dig met chartervliegtuigen wordt vervoerd. De basis voor lijndiensten ln het Caraïbisch gebied is de laat ste jaren te smal geworden, aldus een KLM-woordvoerder. De KLM en de ALM zullen nu in de komende maanden nagaan of de Antilliaanse luchtvaartmaatschap pij de KLM-diensten van en naar New York kan overnemen en zo Ja. in welke vorm. De KLM-lijndiensten tussen New York en de Antillen wor den uitgevoerd met super DC-8 vliegtuigen. De maatschappij vliegt momenteel dagelijks vanuit New York naar Sint Maarten en terug. Curacao wordt wekelijks vier keer en Aruba vijf keer per week vanuit New York aangevlogen. Tekeningen, bij voorkeur ln liggend formaat, sturen aan: Trouw, jury politieke prent. Postbus 859, oè Amsterdam. Naam en adres aan achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. ""VREDESONDERHdMoeuNQeN IN HETHIDOEN OOSTE?M HET WEER door Hans de Jong Weerrapporten In een jeugdboek van Charles Krienen (de titel ben ik verge ten, maar het verhaal speelde zich af in het Antwerpse ten tijde van en na de beschieting door de Duitsers in najaar 1914 met zwaar accent op de Belgi sche vluchtelingen) werd, zo her inner ik mij, op een zeer plasti sche wijze de stormachtige sfeer op een oudejaarsavond beschre ven. De bulderende wind door de grillig tegen de lucht afste kende kale eikentakken gaf aan het verhaal iets beklemmends. De beschrijving paste erg goed bij de laatste avond van het jaar, zoals die mij althans voor de geest staat. Het kan zijn, maar het is niet meer dan een veronderstelling, dat de schrij ver destijds geïnspireerd is door wat in het geïllustreerde tijd schrift „De Prins" beschreven wort als „de geweldlgde storm van 29 december 1914." Voorzover ik heb kunnen na gaan is dit inderdaad de hevig ste oudejaarsstorm geweest in Nederland, welke deze eeuw ooit heeft gekend. Het onheil brak los des avonds om elf uur (op 28 december in Vlissingen) met een gemiddelde windsnelheid per uur van 114 kilometer (kracht elf, orkaan). Dit was de grootste snelheid binnen een zeker tijds bestek en werd gemten met een Roblnson-molentje. In Den Hel der werd om kwart voor vier in de nacht van 28 op 29 december een uitschieter van 145 kilome ter per uur geregistreerd door de anemograaf van Dines. In de dagen voor Kerst had het wat gevroren en er was zelfs een schaatsfeest op de Gouwzee in Marken gehouden. Hoe bestond het: bij maar zes graden vorst op zijn meest en geen enkele ijsdag te De Bilt! (Ook daarvan een plaatje). Maar kort voor de Jaar wisseling verloor een dooide- pressie alle proporties uit het oog. Dat de natuur toen veel emoties wist los te maken, blijkt uit het feit dat „De Prins" on danks het grote aanbod van oor logsfoto's uit België, Frankrijk, Oost-Pruisen en de Balkan, toch vijf opnamen meenam met de uitwerking van die geweldige storm, welke destijds als de zwaarste werd beschouwd se dert de Pinksterstorm op 28 mei1860. Onderschrift bij een foto van een ingewaaide boerderij in Bussendam (gem Assendelft): „Zelden heeft men een zo verwoede ontketening van de elementen ln de natuur gehoord. De storm deed de hui zen op hun grondvesten schud den, daken zijn losgescheurd, ruiten bij duizendtallen gebro ken, telegraaf- en telefoonpalen omgeworpen, schoorstenen weg gerukt, zware bomen als dunne houten spijltjes geknapt, ont worteld en ter aarde gesmeten, schepen tegen de kust geslagen, verbrijzeld of gezonken. Het vre selijk gehuil van den orkaan dat tot in de binnenste vertrekken van de woningen doordrong, ge leek een lang aangehouden overstelpende kreet van veront waardiging over het schandelijk werelddrama dat thans afge speeld wordt en waartegen geen% menselijk wezen iets vermag.' Deze Zuidwester zal ons blijven heugen." Vraag: Zijn er inderdaad oudere lezers die nog iets weten van die oorlogsorkaan? Zoals meermalen het geval ls bij stormen of depressies met zware regenval is ook de storm van 28 op 29 december 1914 vergezeld door bijzonder fraaie optische verschijnselen. Terwijl in de meeste gevallen de fraaiste ver schijnselen vóór de depressie uitgaan, kon daar in dit geval geen sprake van zijn, omdat het de 28ste de gehele dag regende of zwaar betrokken was. Zodra echter tegen de middag van de 29ste het onderste wolkendek scheurde en de zware cirrusbe- wolking voor de dag kwam, wer den op tal van plaatsen in ons land kringen en bogen om de zon opgemerkt, zeldzaam niet zo zeer door hun gedaante als wel door de buitengewone licht sterkte en de felle kleuren, zodat mensen die anders nooit een kring bij de zon zien, door de aanblik werden getroffen. In de avond zag men verschijnselen rondom de maan. En hoe zal het dit keer gaan? Het lijkt erop, dat er 30 en 31 december (vrijdag en zaterdag) aan wind geen gebrek zal zijn ln het Noordzee-gebied. Een de pressie uit IJsland wordt vrijdag met 964 millibar boven de Noor se Zee verwacht om daar voor eerst te blijven en al sturend centrum te fungeren voor storin gen en trogjes die ons snel via de Noordzee zullen bereiken. Dit bij hoge druk (1.050 tot 1.040 mb.) ten noorden van de Azoren Er is niet eens zo veel voor nodig alleen maar een uitdiepend gevalletje om Eolus te verlei den tot een fikse wester- of noordwester storm. Amsterdam zwaar bew De Bilt regenbui 8 Deelen half bewolkt Eelde regenbui Eindhoven Den Helder regenbul 7 Rotterdam regenbul 7 Twente geheel bew Vlissingen zwaar bew. 7 Zd Limburg motregen 5 Aberdeen regenbul 5 Athene onbewolkt Barcelona geheel bew. 10 Berlijn regen 6 0 1 Bordeaux licht bew Brussel regenbul Frankfort regenbul Genfrve regenbul 8 0.1 Helsinki sneeuw Innsbruck zwaar bew Klagenfurt zwaar bew 2 Kopenhagen regen 4 Lissabon half bewolkt Locamo geheel bew Londen zwaar bew Luxemburg geheel bew Madrid sneeuw 8 6 Malaga zwaar bew 16 Mallorca regen MUnchcn onbewolkt Nice onbewolkt Oslo half bewolkt Parijs zwaar bew Rome regeh 8plil geheel bew Stockholm sneeuw Wenen geheel bew. Zurich licht bew Casablanca regenbul Istanbul licht bew Las P al mas onbewolkt New York Tel-Avlv zwaar bew Tunis zwaar bew 19 0 HOOOWATER 30 december Vlissingen 4.42 - 17 02. Ilaringvlletalutzen 4 48-17 03, Rotterdam 6.25-1901. 8chcvenlngen 5.47 18 00. Lfmulden 6 27 - 18 40. Den Helder 10 33 - 22.27. Harllngen 0.13 - 13 02. Delfzijl 2 18 - 14 51 De redacties van de Nederlandse kranten hebben van WIK, het blad van de Industriebond NW de vol gende brief in de bus gekregen: Geachte collega. Het eerste sneeuwklokje steekt het kopje weer boven de berijpte aarde en vraagt een plaats in krantenko lommen en nieuwsrubrieken. Ter wijl toch deze donkere tijd er een van bezinning zou moeten zijn. WIK wil helpen. In plaats van een 4 kale heilwens geven wij u dit jaar een warme, helpende hand. In de vorm van een vrijblijvend te ge- bruiken, scherp en kritisch com mentaar op het welsprekende nieu we programma van de Industrie bond NVV „Breien met een rooie draad". Eén van deze drie stukjes kunt u naar goeddunken gebrui ken. Wat weer tijd geeft om de aandacht op andere zaken te rich ten. Een uniek cadeau!" unieke brief. Nu is het algemeen bekend dat socialisten het gevoel voor humor niet hebben uitgevon den. De strijd voor de verworpenen der aarde laat flauwe grappenma kerij niet toe. Maar wat is er dan aan de hand? Waar komt die explo sie van scherts vandaan? Of gaat er achter het gratis aanbieden van commentaren toch zelfbeklag of tandengeknars schuil? Wie het laatste nummer van WIK opslaat, kiest voor het laatste. Want in plaats van de toegezegde warme, helpende hand worden daar de vaderlandse perscommen tatoren, die hun licht hebben laten schijnen over „Breien met een rooie draad", met harde hand de les gelezen. wordt met links en rechts de vloer aangeveegd. Vooral grappen over het breiwerkje van Arie kan de bond maar matig waarderen. Nu zouden de breisters aan het Plein '40-'45 op zijn minst moeten ver moeden, dat alleen de titel „Breien met een rooie draad" al woordgrap pen uitlokt. En dat is dan ook op ruime schaal gebeurd. De gevallen steekjes, de steekjes die los zitten, de rooie truien en de mensen die de draad kwijt raakten, waren niet van de lucht. Nu heeft niet de grap penmakerij van de commentatoren de Industriebond een tint roder ge maakt dan hij al is. Nee, het zijn de opmerkingen die achter die grap pen schuil gaan, die de bond tot opwinding en wrange scherts brengen. „Leugens", roept WIK De Tele graaf toe. ..De bond streeft niet naar gelijkschakeling van inko mens. Er moet een rectificatie ko men!" De bond meldt ook dat deze krant als enige van de dertig aan wezigen bondsvoorzitter Groene- velt heeft horen zeggen „Zo pakt nu vast en zeker een aantal Neder landers zijn koffer in een poging de rode horde te ontlopen". Tot zover deze inderdaad tamelijk Niks geen bezinning, vrijblijvende cadeaus of heilwensen. Onder de kop „De gevallen steek van Peere boom. Evenhuis en Van Rossum" Het is jammer voor WIK dat boos heid de blik soms zo vertroebelt. Want ook Nic van Rossum heeft in Elseviers Weekblad deze uitspraak uit Oroenevelts mond opgetekend. En daar blijft het niet bij. Van Rossum: „De objectieve toeschou wer ontdekt in de politieke en eco nomische opstelling van de Indu striebond NVV zoveel eenzijdige in terpretaties, zoveel discutabele be weringen zoveel onbewezen stellin gen en zoveel vraagtekens, dat waakzaamheid geboden blijft". Waar Van Rossum de objectieve toeschouwer vandaan haalt is WIK een raadsel. „Zelf is hij het niet. weet het blad, want in zijn hele stuk wordt geen argument aange voerd om aan te tonen dat interpre taties eenzijdig, beweringen discu tabel en stellingen onbewezen zijn". Een consequent vooringeno men man en dat oordeel treft ook Evenhuis van de Leeuwarder Cou rant. „De onzin die hij schrijft valt in een paar alinea's niet te corri geren". Iemand die er ook maar weinig van begrepen heeft is volgens WIK Peereboom van Het Parool. „Zijn grote angst is dat in Nederland een functiewaardering voor iedereen wordt ingevoerd en de beloning daarop wordt afgestemd". Gezien Peerebooms prestatie kan WIK zich die angst goed voorstellen, „ze ker als we rekening houden met het psychisch Inkomen dat hij geniet door zijn periodieke TV-optreden". Misnoegd wendt WIK zich af van de commentaren ter rechter zijde, maar ook links heeft er een janboel van gemaakt. WIK: „De Waarheid citeert zoals gebruikelijk zonder verband, mist ln de brochure een veroordeling van „het door de FNV-leiding gepropageerde mati- gingsbeleid" en blijkt ook na lang durige uitleg niet in staat en bereid te snappen dat CAO-eisen mini mum eisen zijn". Allemaal knudde dus. Terug daar om naar de Nieuwjaarswensen van de Industriebond en naar de gratis aangeboden commentaren. Hoe denkt de bond over zichzelf ln zijn meest zwarte ogenblikken? Het commentaar voor de rechtse pers begint als volgt: „De rode horde onder leiding van Arie Groenèvelt (waarom was die man de laatste tijd zo stil?) heeft weer eens een verse fiool van toom toegevoegd aan het dweperige socialistische gebral van de laatste Jaren. Deze „bond" gaat met zijn leden praten over een nieuw pro gramma, heel origineel „Breien met een rooie draad" geheten. Eén ding kan Je de drijver van de Indu striebond NVV toegeven: Ze zijn consequent in hun naïviteit. Want volgens hen is alles slecht aan deze kapitalistische maatschappij. De winsten moeten terecht komen in de zakken van de werknemers en alles moet gelijkgeschakeld. Rus land of de DDR is het heilige voor beeld van Groenevelt c.s." Bij het begrip kwaliteitspers moet de industriebond merkwaardiger wijs denken aan commentaren die kennelijk met een ganzeveer bij het open haardvuur zijn geschreven. De volgende passage is afkomstig van een heer van stand: „Er loopt inderdaad een rode draad door de brochure heen. Maar. zoals onze redacteur fijntjes opmerkte tegen de heer Groenevelt: „Felrood is wel wat anders dan oudroseDe laatste kon niet anders dan dit er kennen! Kritiek onzerzijds wordt overwogen op het ondoordacht op peren van gelijkheidsbeginselen. Immers, aan de haard la ons meer malen gebleken, dat rode port voor de één. hetzelfde ls als witte voor de andere Hier laat de Industrie bond NW wel een steekje vallen!" Het interessantst blijft uiteraard het commentaar, waarin de socia listische Industriebond zichzelf be kijkt door een linkse bril. We cite ren enkele passages: „Wat wij al vreesden is gebeurd: De Industrie bond NW, Indertijd zo radicaal begonnen onder de nu gebleken aarts-reformist Groenevelt. heeft het pad der decadente rozen verko zen boven dat der proletarische dis tels." deze van zijn achterban ver vreemde vakbond komt nu met een parodie op de socialistische theo rieën. Zelfs een liberaal als Den Uyl of een goedwillende pionier als Troelstra, om maar niet te spreken van een De Groot, een Nak. een Gouloze of een Sneevliet zelfs, zou den zich bij het lezen van dit vod huiverend omdraaien in bed en graf (van tweeën één, natuurlijk)." „Inleveren is de leus. Aanpassen is de kreet. Overleg is het nieuwe ada gium in B-moll-crescendo Ver raad aan de arbeidersklasse." „De vlakheid en hulpeloosheid, die uit de brochure spreken, betekenen een zwarte december voor de Ne derlandse arbeidersbeweging." Tot zover het commentaar voor de linkse pers. Wat ons betreft mag een strijdorganisatie, die meent zo door de linkse pers te moeten wor den beschreven, blijven. De kof fers, die we na de uitspraken van Groenevelt al klaar hadden staan, kunnen weer worden uitgepakt. Het zal nog Jaren duren voordat de Industriebond NVV toe ls aan het breien van een rode vlag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 5