!o Giling: 'Niemand hoeft oor me te applaudisseren' Blunder Kortsnoj in schaakstrijd Jeugdplan eindelijk van grond ^d-kernploeglid heer en meester op schaatsmarathons ennissers eisen en andere vloer Tweespalt binnen de KNSB Spasski is genaderd op twee punten Voorverkoop WK verloopt slecht Nederlaag van ijshockeyteam Bondsoefenmeester Ron Groenewoud wil beroepstrainers in afdelingen Spanning in damtoernooi ROAG 29 DECEMBER 1977 SPORT Trouw/Kwartet P 13 - RHS 15 Erik Oudshoorn MENHUIZEN Hoe een geflipte klassementsrijder uit je tot een marathonschaatser, die in staat is alles te in. Co Oiling heeft deze evolutie in z'n totaliteit meege- :t. Als 18-jarige junior trad hij al zeer vroeg toe tot de >loeg. Het was in de tijd dat Leen Pfrommer op het ikpunt stond van een roemrijke carrière (als bondscoach) ans van Helden zijn eerste wankele schaatspogingen deed it Brabantse natuurijs. Wat goed is komt snel, gold echter roor de toen nog uit Hoorn afkomstige Co Giling. Met veel en opstaan hield hij het slechts één jaar vol in het ltskeurkorps. hevig teleurgestelde Giling zijn schaatsen in de wilgen en op het smalle zadeltje van de ets. Maar ook in deze sport -> het geluk hem niet toe. in Alkmaar de poorten van een ijsbaan werden ontsloten, e Giling naar zijn oude liefde Ditmaal sloeg hij op schaats- d een nieuwe weg in: het mara- chaatsen. Sedert die tijd leek iling alles voor de strakke ihollandse wind te gaan. In het ►n '75r76 won de inmiddels tot enstander opgeklommen Gi- aet totaalklassement, door drie een honderdronden-wedstrijd Jn naam te schrijven. Dat was r een schijntje vergeleken bij seizoen, toen hij bijna alle ere- 5n naar zijn woonplaats War- luizen sleepte: acht marathons, ■se trofeeën uitgeloofd door sors en de nationale titel. Het is niet verbazingwekkend dat ig nu concludeert: „Hoewel ik de Ite tijd weer druk bezig ben met """"klassementsrijden, boeit het ma- onschaatsen toch veel meer. Ik 1 er nu eenmaal van, zelf mijn n weg in te slaan. Met een trainer voortdurend achter mijn broek zit kan ik niet werken. Als je naai op het ijs staat moet je het ook zeil doen?" alve dit, ziet Giling nog meer rdelen kleven aan het marathon- natsen. „Ik heb altijd een hekel ad aan ingewikkelde trainings- f i^ma's. Die Jongens in de kern- IKg verrichten tegenwoordig meer tewerk dan lichamelijke inspan- g. Als marathonschaatser kan je Itaan met elke dag een duurloop- /an een paar kilometer. Houd Je gedisciplineerd vol, dan komen \esultaten vanzelf." successen die Oiling tot nog toe ikte (dit seizoen gleed hij al drie ir als eerste over de streep) zijn f|0Qjr hem een extra sümulans om de yiningsuurtjes zo nuttig mogelijk besteden. Hij stelt: „Door de goe- resultaten van de laatste tijd, keer ik in de gelukkige omstan- N-.jheid dat een sponsor mijn onkos- 9[dekt. Het reizen naar al die ijs- I ..pen kost je handen vol geld aan 1 tzine. Dat kan ik me niet veroor- |en. De prijzen die de sponsors t wel eens beschikbaar stellen Mn ik met open armen in ont- I ,igst. Ik stel sportieve genoegdoe- ig voorop, maar als er niets te inen valt. hoeft het van mij niet er". logi I KNSB heeft bovendien voor het (hfst een klassement ingesteld over t hele seizoen. De „smakelijke )rst", die als inzet steeds wordt t©rgehouden, vormt de officiële ceiui fnmy )NDEN Drie van 's werelds bes tennisspelers. Bjöm Borg (Zwe.), Connors (VS) en Brian Gott-, (VS) dreigen met een boycot m het masterttoernooi, dat van 4 t en met 8 januari in New York houden moet worden. »)hn Beddington, Europees mana- [F van de sponsor verklaarde in Inden: „Deze spelers hebben als den voor hun dreigement de slech- speeloppervlakte van het Madi- Square Garden opgegeven. Zij een andere vloer, het liefst celfde. die in 1975 en 1976 in iockholm en Houston werd ge- luikt. Zoniet, dan zullen Borg, Con ors en Gottfried niet meedoen". t Australiërs Ken Rosewall en Ohn Alexander hebben in Melbour- de kwartfinales bereikt van het renenkelspel tijdens het tennis- ernool om de open Australische unpioenschappen. Rosewall ver- oeg zijn landgenoot Alan Stone et 6-4 4-6 6-4 4-6 9-7. De partij oest bij de stand 2-2 in de eerste t wegens de regenval worden ge- aak L. *3 oorts won Alexander van de Ame- kaan Bill Scanion met 7-6 6-7 6-1 marathoncup. Op de ranglijst staat Giling op dit moment uiteraard bo venaan. Begrijpelijk, dat voor veel tegenstanders de lol er intussen wel af is. Giling: „Niemand hoeft voor mij te klappen. Ik doe gewoon mijn best ervoor". Maar als hij zijn opponenten taxeert: „ik geloof dat velen met een tè laffe instelling het ijs opstappen. Ze denken: die Giling wint het toch wel. Oké, ik heb misschien een aan geboren talent om op het Juiste mo ment toe te slaan. Dat is wel zo. Maar desondanks zijn er genoeg rij ders die met een andere instelling veel meer kunnen bereiken". De „kilometervreters" waarmee Gi ling elke marathon het blinkende ovaal opstapt zijn veelal schaatsers op leeftijd. Oudste paard van stal is natuurlijk Jeen van den Berg met zijn vijftig lentes. Maar ook rijders als Arie Eriks, Jappie van Dijk, Rien de Roon en Appie Weijs hebben hun glorie-tijd wel achter de rug. Dit soort schaatsveteranen leeft nog steeds in de ijdelijke hoop dat Ne derland op een goede dag in de ban raakt van een elfstedentocht. Voor hun is de marathon (veertig kilome ter) een vorm van herhalingsoefe ningen. Glllng: „Die honger naar de elfste- dentoch valt wat mij betreft wel mee. Ik was twaalf toen de laatste CO GILING altijd voorin. de tijden van Ard en Keessie voorbij zijn, aan het doodbloeden. De men- elfstedentocht werd verredensen gaan alleen nog naar het wereld- Mocht er in mijn tijd nog eentje komen dan neem ik er zeker aan deel. Ik zie dat als een uitdaging. Overigens is het een misvatting dat marathonschaatsers bijna bejaard zijn. Jeen van den Berg vormt echt een uitzondering. Ik denk dat de gemiddelde leeftijd schommelt tus sen de vijfentwintig en de dertig jaar. En over een paar jaar is die tijd misschien nog veel lager. Veel B- rijders van een hele Jonge garnituur houden op dit moment het klassementsrijden wel voor gezien en komen naar ons toe. Logisch toch, bij ons staan er tenminste nog een paar duizend mensen langs de kant. Het klassementsrijden is, nu kampioenschap of de Europese ti telstrijd. Veel reizen ze daarvoor naar het buitenland, waar ze er al leen op uit zijn om een goede pint bier te pakken en vakantie te vieren. Dat zijn geen supporters". Ook het marathonschaatsen kent een toernooi in het buitenland. Sinds enkele jaren wordt omstreeks maart in Finland de zogenaamde alternatieve elfstedentoch georgani seerd. En gezegd moet worden: de marathonrijders kunnen aldaar hun hart ophalen. Vorig jaar daalde het kwik nog tot vijfentwintig graden onder het vriespunt. Bevroren li chaamsdelen behoorden dan ook tot de normale verschijnselen. En wat erger was: het natuurijs bleek niet zo egaal gepolijsd als de Nederland se vlerhonderdmeterbanen, zodat er nog wel eens een been of een arm tot het bot toe werd opengescheurd. Niet zo aanlokkelijk dus, en Co Gi ling moet dezelfde mening zijn toe gedaan toen hij vorig jaar voor deze „Nova Zemblatocht" bedankte. „Dit seizoen sta ik ook niet te trappelen om naar Finland te gaan", weet hij nu reeds. „Ik doe liever een aanval op het werelduurrecord. Die alterna tieve elfstedentocht is een leuke commerciële stunt van de reisbu reaus. Ze houden je echter met hun voorstellingen gewoon voor de gek. Nee, ik geniet liever op een andere, manier van de sport". DEN HAAG De Landelijke Technische Commissie van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) stelt zich unaniem op het stand punt dat Hans van Helden en Ton Oudshoorn niet meer aan de selectieprocedure voor de strijd om het Europees kampi oenschap (28 en 29 januari in Oslo) kunnen deelnemen. Beide rijders zijn afgelopen, vrijdag in Heerenveen niet ver schenen voor de tien kilometer, die als eerste onderdeel voor de selectie gold", aldus Peter de Groot, die binnen de LTC de zaken rond de herenkernploeg onder zijn beheer heeft. „Met de trainers zijn duidelijke afspraken gemaakt over de pro cedure om tot vertegenwoordi gende ploegen te komen. Voor. alle rijders gelden dezelfde rechten en plichten. Van Hel den en Oudshoorn hebben niet meegedaan aan de eerste selec tiewedstrijd en blijven daardoor buiten beschouwing. Dat is het standpunt van de LTC. Over blijven Piet Kleine, Klaas Vriend, Jan Derksen, Frits Schalij, Iep Kramer en Hilbert van der Duin". Hans van Helden en de leden van de kernploeg zijn overigens gisteravond voor een kleine twee weken uit elkaar gegaan. Op een andere manier overi gens dan de LTC van de schaatsbond voor ogen staat. Van Helden zet zijn voorberei ding door op zijn eigen manier en reisde daarom niet af met de ploeg, die uit Inzeil naar Ma donna Di Campiglio vertrok, waarop 3 januari wedstrijden zullen worden gereden. Van Helden zal wel starten in de selectiestrijd in dezelfde Ita liaanse wintersportplaats op 10 en 11 januari. Het standpunt dat Peter de Groot namens de technische commissie gisteren openbaar maakte, was nog niet tot Inzeil doorgedrongen. Schaatstrainer Egbert van 't Oe ver vertelde: „Wij hebben over deze zaak geen gesprek gehad met de technische commissie. Er is wel gesproken, maar dat ging over een verandering van de selectienormen in verband met de overbezetting van het midden-Europacircuit. Wij hou den ons aan de afspraken, die zijn gemaakt en dat betekent dat de „zaak-Van Helden" on der de competentie van het da gelijks bestuur valt. Er is overeengekomen dat Van Helden zich ook verder buiten de groep zal voorbereiden op het Europese kampioenschap in het laatste weekeinde van januari in Oslo. Voorwaarde is dat hij zal uitkomen in de selectiewed strijden op 10 en 11 januari in Madonna en op 14 en 15 januari in Innsbruck. door Max Pam AMSTERDAM/BELGRADO De match tussen Viktor Kort snoj en Boris Spasski. die op een zekere overwinning voor Kortsnoj leek uit te lopen, krijgt hoogstwaarschijnlijk toch een zeer sensationele ontknoping. Spasski won gisteren met zwart voor de derde maal in successie en heeft nu bij een stand van 7'/i-5'/i nog slechts twee punten achterstand. De wijze waarop Kortsnoj gisteren opnieuw verloor moet een afgrijzen door de toernooizaal hebben doen gaan, want op de 32e zet gaf hij zonder in tijdnoot te zijn een volle dame weg. Een blunder van een dergelijke af meting doet onwillekeurig denken aan de beruchte partij Petrosjan- Bronstein, Amsterdam 1956, waarin Petrosjan na een magistraal gespeel de partij plotseling zijn dame in liet staan. (Overigens was het toen niet Petrosjan, maar Bronsteln die nadat zijn tegenstander had opgegeven in huilen uitbarstte over zoveel on rechtvaardigheid iets wat Spasski hoogstwaarschijnlijk niet heeft gedaan). De match is nu in een beslissend stadium gekomen en het gaat er in feite alleen nog maar om wie wie psychologisch kapot krijgt Spasski lijkt er nu eindelijk het zwakke punt van zijn tegenstander te hebben ge vonden. Een prettig gezicht is het allemaal niet, want schaaktech- nlsch hebben de laatste partijen nogal te wensen over gelaten. Laat de manier waarop deze beide schakers elkaar te lijf te gaan in leder geval een teken zijn voor de Jeugd. Hier en daar hoort men de laatse tijd dat het schaken als vak op school moet worden ingevoerd omdat het de wil staalt en het ka rakter vormt. Het tegendeel is eer der waar en daarom kan het schaak spel beter een marginaal bedrijf blijven! Wit: Kortsnoj Zwart: Spasski. 1. c2-c4 e7-e6 2. Pbl-c3 f7-f5 (Hollands. BUENOS AIRES De voorverkoop van plaatskaarten voor de finales van het wereldkampioenschap voet bal in Argentinië verloopt slecht Van de ruim 195.000 kaarten die beschikbaar zijn voor wedstrijden in Buenos Aires zijn tot nu toe slechts 35.000 kaarten verkocht. Ondanks deze tegenvaller gelooft V^lpfltlin Pnip*P het organisatiecomité dat alle kaar- ai c 11 tl J11 Cliigc ten vooraf aan de wedstrijden, ver- nnHpr AO CPPnnHpn kocht zullen zijn Men verwacht in UllUei Ö^LUIlUCIl Argentinië dat na de loting, die op 14 januari in Buenos Aires zal plaats vinden, er een run op plaatskaarten zal geschieden. een opening die al eerder in de match is voorgekomen en waarmee Spasski moeizaam remise heeft gemaakt). 3. g2-g3 Pg8-f6 4. Lfl-g2 Lf8-e7 5. e2-e3 0-0 6. Pgl-e2 c7-c6 7. d2-d4 d7-dS (De stonewall) 8. b2-b3 Lc8-d7 9. Lcl-b2 Ld7-e8 10. Pe2-f4 Le8-f7 (Aan de zwar te opstelling kan men zien dat Smis lof de secondant van Spasski is. Met deze wat traag aandoende manoeuvre heeft Smislof verrassend goede erva ringen gehad). U. Pf4-d3 Pb8-d7 12. Ddl-c2 Ta8-c8 13. c4-c5 (anders speelt zwart zelf c5) 13b7-b6 14. b3-b4 g7-g5 15. Pc3-e2 Lf7-g6 16. h2-h4 (leidt tot een monumentale strijd over het gehele bord). 16. h7-h6 17. h4xg5 hGxgS 18. Pf3-e5 Lg6-h7 19. f2-f3 (ver hindert een tegenspel met Pe4) 19. b6xc5 20. d4xc5 Pd7xe5 21. Lb2xe5 Pf6-d7 22. Le5-b2 Le7-f6 23. Pe2-d4 Dd8-c7 24. C3-f4 T(8-f7 25. 0-0-0 a7-a5 26. a2-a3 a5xb4 27. a3xb4 g3-g4 (Zwart laat zijn witte loper insluiten om de strijd naar de andere vleugel verplaatsen.) 28. Lg2-fl Lf6xd4 29. Lb2xd4 e6-e5 30. f4xe5 Pd7xe5 31. Lf -d3 Pe5-f3 32. Ld3xf5??? (De in leiding tot een vreselijke blunder) 32. Tf7xf5 (Hartelijk dank!) 33. Dc2xf5??? Lh7xf5 (Opnieuw: harte lijk dank!) Wit gaf op. Kennelijk heeft Kortsjnoj gedacht dat zwarts laatste zet niet mogelijk was wegens Th8 mat. Maar Zwart speelt eenvou dig Kf7 en blijft een dame voor. KOPENHAGEN Het Nederlands ijshockeyteam is het toernooi om de Pondus Cup in Kopenhagen begon nen met een nederlaag van 2-8 tegen Denemarken. De tussenstanden van deze voor twee duizend toeschou wers gespeelde wedstrijd waren: 2-0, 1-1, 5-1 in het voordeel van de De nen. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van Jerry Schal ier en Berteling (beiden uit Amster dam). In de tweede wedstrijd speel den Noorwegen en Joegoslavië ge lijk: 4-4, 2-1, 0-1, 2-2). logi! marathonschaatsen leek deze Iner even in een impasse te gera- (hU doordat twee hoofdsponsors h terugtrokken. „Co Verrey en llem Benschop, twee bestuursle- ioq,p van de Landelijke Technische mmissie. hebben er echter voor torgd dat niemand dit seizoen re- h tot klagen heeft. We rijden zelfs g meer wedstrijden als een jaar leden", constateert Giling nu te lden. ZEIST Pas dit jaar lijkt er schot in een gestroomlijnde, ontwikkeling van het jeugdvoetbal te zijn gekomen. Bondsoe fenmeester Ron Groenewoud, ooit voorbestemd om de rechter hand van de al lang terug getreden technisch directeur George Knobel te worden, mag nu praktisch al zijn tijd in het Jeugdplan Nederland investeren. Een hele tijd heeft hij daarom gesmeekt, maar de KNVB, die het geld aan de ene kant met kolenschoppen vol uitgeeft, weigerde hardnekkig om de portefeuille te openen voor een groep sportmensen, die later de overwinningen bij elkaar zal moeten sprokkelen. Akkoord, de situatie is nog lang niet ideaal, maar het begin is er. Groene woud kan nu over een budget van vijfhonderdduizend gulden beschik ken. Dat lijkt veel, doch de schijn bedriegt. De bondsfunctionaris heeft een indrukwekkend gedeelte van zijn plannen in de ijskast moeten leggen. „Alles staat en valt met de financiën. Ik ben werkelijk ge schrokken van de kosten, die een en ander met zich meebrengen. Ik wilde bijvoorbeeld de afdelingsselecties eenmaal per week in plaats van een keer in de veertien dagen laten trai nen. Maar het blijkt dat dat onvoor stelbaar veel geld kost. Achteraf is dat niet onlogisch, omdat je in iedere afdeling twee groepen (13/14- en 15/ 16-jarigen-red.) hebt. Iedere extra ac tiviteit moet daardoor met veertig worden vermenigvuldigd." Nu het straatvoetbal helaas tot nostalgie is vervallen, zonder dat de kans dat dat fenomeen ooit weer zal opleven, aanwezig is, moet het be schikbare speierspotentieel op een andere manier worden gezeefd. Iede re KNVB-afdeiing (er zijn er dus twintig) is daarom in regio's ver deeld. In zijn totaliteit is Nederland in 82 hokjes opgesplitst. Groene woud: „Per leeftijdsgroep worden er Jaarlijks 82x16 1312 voetballertjes geregistreerd. Dat is natuurlijk een eerste selectie. Via via leidt dat een jaar later tot het nationale elftal." Kortom, er zijn nu twee voedingsbo dems ontstaan, die een waardig al ternatief voor het vroegere „putje voetbal" moeten worden. Groene woud is niet van plan een derde, nog Jongere leeftijdsgroep in het leven te roepen. Nu kinderen van acht Jaar al lid van een voetbalclub mogen wor den, zou dat geen onlogische gedach te zijn. Dat idee strookt echter niet met de financiële mogelijkheden van de KNVB. „Ik vind het op dit ogen blik belangrijker, dat iedere afdeling zijn eigen accommodatie krijgt," werpt ook Groenewoud tegen. „Som mige afdelingen zijn daar trouwens al mee bezig. Een eigen terrein biedt ongekende mogelijkheden, omdat je dan van niemand meer afhankelijk bent. Twente bijvoorbeeld, beschikt over een eigen veld en over eigen kleedkamers." De volgende stap is het aanstellen van een fulltime oefenmeester in ie dere afdeling. Den Haag is er al toe overgegaan. Ben Peeters, vroeger Jeugd- en hoofdtrainer van Feye- noord, is als zodanig werkzaam. Groenewoud: „Wanneer iedere afde ling een eigen accommodatie en een eigen trainer heeft, heb je het ideaal beeld bereikt. Zo'n man kan uiter aard meerdere activiteiten ontplooi- ea Ik denk aan de coaching van amateurselecties en aan het verrich- RON GROENEWOUD: „Jeugd mentaal niet slecht". ten van cursuswerk. Aan de andere kant weet ik, dat ik een dergelijke constellatie nog niet hard kan ma ken bij de bond. Je zou daarom een tussenoplossing moeten creëren, die er op neer komt, dat je distrctsgewijs op deze manier gaat werken. Je krijgt dan zes fulltimers, die alles op zich nemen. Het gaat een tijd duren, maar wanneer het gebeurt, ben ik er heilig van overtuigd, dat het jeugd voetbal volledig van de grond komt." Het Jeugdplan Nederland bestaat al een hele tijd. Maar het U steeds een probleemkind geweest. Een kwak kelende patiënt, die zich altijd grie perig voelde. Het rendement was tot dusver niet erg groot. Groenewoud: „Ben ik niet met Je eens. Al is het wel zo, dat Je het rendement kunt vergroten. Er is echter geen vergelij kingsmateriaal. Niemand kan daar om stellen, dat er minder was be reikt, wanneer dat Jeugdplan er niet was. Het verschil met vroeger is. dat de spelers door scouting pas op late re leeftijd in the picture kwamen. Endeman, Notten, Roggeveen en Eykenbroek zijn via amateurclubs in het betaalde voetbal terecht ge komen. Dat gebeurt nu minder vaak. De Jonge talenten komen nu rechtsstreeks vla het jeugdplan naar voren. Ik noem slechts Metgod, Valke en Wildschut, maar kan even gemakkelijk een paar honderd na men opsommen." Als verantwoordelijk man voor het Jeugdplan Nederland reist Ron Groenewoud van hot naar her. „Toen ik dit met het cursuswerk moest combineren, kwam ik in de clinch met dat onderdeel van mijn takenpakket. Nu heb ik veel meer contact met de mensen uit het land. Ik woon vergaderingen bij, houd le zingen en geef trainingen. Daar naast ga ik in het voorjaar met de nationale selecties naar allerlei toer nooien. Gewoon, omdat de jongens, om iets te noemen, hun krachten over twee wedstrijden per dag moe ten kunnen verdelen. Bovendien kan ik dan uitwisselen met de men sen van het opsporingsapparaat Je kunt er nog zoveel tijd en geld inste ken, wanneer dat leger van vrijwilli gers niet ieder weekend op stap gaat, ploft de hele zaak in elkaar." De Nederlandse, in welvaart opge groeide Jeugd, staat op een twee sprong. Enerzijds is ze gemakzuchtl- ger geworden Groenewoud pleegt haar altijd te toetsen aan mensen, die hun karakter in de oorlogsjaren moesten vormen anderszijds krijgt de prestatiemaatschappij haar steeds nadrukkelijker in een wurggreep. Groenewoud: „Kinderen Srofiteren inderdaad van de week- eid, die deze tijd kenmerkt, terwijl aan de andere kant de psychische belasting erg groot is. Je moet daar om zorgvuldig met de Jeugd om springen. Mentaal is ze echt niet slecht. Ze wil figuurlijk gesproken best over de horden worden ge jaagd. De geestelijke training wordt te zeer verwaarloosd." Dit wat het eercte deel van de serie „heeft de Jeugd de toe komst?" Morgen volgt het twee de deel en overmorgen deel drie. INZELL De 500 meter voor de sprinters leverde tijdens internatio nale wedstrijden te Inzeil een zege op voor Jos Valentijn. Hij was de enige in het gezelschap, die onder de 40-secondengrens dook met een tijd van 39.92. Tweede werd de Westduit ser Panzer. Enigszins teleurstellend was de prestatie van Sies Uilkema. Hij kwam niet verder dan een vijfde plaats in een matige tijd van 40.87. Bij de allrounders werden de eerste twee plaatsen bezet door de meest omstreden figuren uit het nationale schaatswereldje, Hans van Helden en Ton Oudshoorn. Beiden vertrok ken enige dagen eerder dan de kern ploeg naar Inzeil. De positieve uit werking werd zichtbaar in het resul taat Hans van Helden won in 40.40, Ton Oudshoorn werd tweede in 40 69. Hilbert van de Duim was het snelste kernploeglid. Hij legde beslag op de derde plaats in een tijd van 40.77. Piet Kleijne, Jan Derksen en Klaas Vriend, de "oude getrouwen", ein digden in de achterhoede. 500 meter all-rounders 1. Hans van Helden 40 40, 2. Ton Oudshoom 40.69, 3. Hilbert v.d. Duim 40.77, 4. Andre Kraayenvcld 41.06, 5. Arjan v.d. Krccke 41.21. 6. FrlU Schalij 41 38.8. Yep Kramer 41.84. 9. Plet Kleine 42 00, 11. Jan Derkaen 42.10. 16. Klaas Vriend 42.57. AM8TERDAM In de voorlaatste ronde van het internationale Suiker- toernooi te Amsterdam is Harm Wiersma door een zege op Ourvlch naast Rob Clerc aan de kop van het klassement gekomen. Clerc en Jan sen deelden de punten, zoals mocht worden verwacht. Direct daar ach ter. op één punt. volgen Jansen, Drost, Kaplan en N'Diaye. Indien de partijen Kaplan-Wlersma en Drost- Clerc in de laatste ronde In remise zouden eindigen, Is de kans zeker aanwezig dat tenminste drie spelers samen op de eerste plaats eindigen. Orootmeestergroep: Hisard (Fra)- N'Dlaye (Mali) 0-2; 8y (8en>-Drost (Ned) 0-2, Clerc (Ned)-Jansen (Ned) 1-1, Gendlerman (Isn-Nlmbi (Con) 1- 1, Soumaoro (Mali)-Kaplan (Vst) 0-2, Wlersma-Gurvich (Vst) 2-0. 8tand na tien ronden: 1. Clerc, Wiersma 13 punten, 3. Jansen, Ka- plan, N'Diaye. Drost 12, 7. 8y 10, 8. Hisard, Nimbi, Gendlerman 8, 11. 8oumaoro 7, 12. Ourvlch 4. ALGEMEEN De Roemeense sportpers heeft bekend je maakt wie men beschouwt als de drie beste vrouwelijke en mannelijke Roemeense sportlieden van het Jaar 1977: Vrouwen: Nadla Comanecl. 2. Deans Btlai (hardloopster) en 3. Alma Ooreac (gymnas tiek). Mannen Vaslle Dtba (Kajak-vaarden i. nleu O inga (grieks- romeins worstelaar) cn 3. Ivan Patzaichln (Kajak-vaarden

Nieuwe Leidsche Courant | 1977 | | pagina 15